B Regisseur Marcel Carné tachtig jaar 'Poltergeist' is weer bezig Aids Naam Lezers Schrijven Urker ouders beboet wegens schoolverzuim VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1986 PAGINA 13 BIOSCOPEN Telefoon voor de familie Freeling: 'They're back'. schrijnend. Beek overleed eind vo rig jaar aan kanker. Hij en Will Simpson (Taylor) zijn de enige nieuwe gezichten in 'Pol tergeist II', dat niet zo opzienba rend is als deel één. Onder leiding van producent Steven Spielberg werd destijds een buitenwijk geko zen als het geestdodende decor waar de fantasie het best op hol kon slaan. Dat contrast is er nu niet en dat maakt 'Poltergeist II' als horror nogal gemiddeld. Al zullen de liefhebbers van speciale effec ten - vooral door de medewerking van de Zwitser H.R. Giger - er vast voldoende lol aan beleven. BART JUNGMANN PARIJS (AFP) - De filmregisseur Marcel Carné, de filmer van het 'poëtische realisme' en een van de grootste regisseurs van Frankrijk, is afgelopen maandag 80 jaar ge worden. Pe op 18 augustus 1906 in Parijs geboren Carné had als jongeman al twee passies: de film en de music- hall. Hij belandde in het verzeke ringswezen, maar studeerde 's avonds fotografie aan de Arts et Métiers. Carné's vriendschap met de ac trice Francoise Rosay verschafe hem toegang tot de filmstudio's, in het begin als assistent van Jacques Feyder, met wie hij onder meer werkte aan 'Le grand jeu', 'Pension Mimosas' en 'La kermesse heroï- que'. Er zouden films volgen met grote acteurs en actrices, zoals Jean Ga- bin, Michèle Morgan, Louis Jou vet, Jean-Louis Barrault, Pierre Brasseur, Michel Simon en Gérard Philippe. In dé Tweede Wereldoor log zoeken Carné en zijn draai boekschrijver Jacques Prévert het in het sprookje en de geschiedenis, omdat 'Vichy' hun films veroor deelt. 'Les visiteurs du soir' (1942) en, vooral, 'Les Enfants du Para dis' uit 1945 worden wereldbe roemd. Na de oorlog volgen 'Thérèse Ra- quin' en het voor toen gedurfde 'Les Tricheurs'. Carné vindt de Franse en Ameri kaanse film van tegenwoordig "te uniform". Het is te veel politiefilm bij de één, te veel science-fiction bij de ander. Hij vindt dat er nu ge noeg grote kraken zijn gezet, ge noeg halsbrekende toeren zijn ver richt, genoeg is geschoten en ge noeg buitenaardse wezens zijn ge signaleerd en dat men terug moet naar de mens. "Wat altijd mijn inte resse heeft gehad is de psychologie van het personage, zijn menselijk gedrag", zegt hij. Marcel Carné is lid van de Acade mie van Schone Kunsten en com mandeur in het Legioen van Eer en hij werkt nog steeds: momenteel aan een produktie met Jean Yan- (OPNIEUW) 'Poltergeist 2' - Lido, Leiden 'Spies like us' - Dan Aykroyd en Che vy Chase als toevallige spionnen, Ci ty, Katwijk BLIJVERS 'Karate Kid II' - geweld met knipoog in plezierige film, Lido, Leiden. 'Op hoop van zegen' - vierde verfil ming van Heijermans' drama met Danny de Munck, City, Katwijk, Tria non en Lido, Leiden, Euro, Alphen 'Cobra' - ijzingwekkende actiefilm (in meer betekenissen) met Sylvester Stallone, Lido, Leiden, City, Katwijk en Euro, Alphen 'Police Academy III' - de politionele lolbroeken zijn weer terug in Luxor, Leiden en Euro, Alphen 'Pretty in Pink' - leuke jongerenfilm over liefde tussen arm meisje en rijke jongen, Euro, Alphen. 'Top Gun' - Amerikaanse straaljager piloten in opleiding, Lido, Leiden. 'Volunteers' - Vietnam-veteranen in actie. City, Katwijk. SEXFILMS 'Showgirls' - Rex, Leiden. NACHTFILMS 'Erotic Radio' - Rex, Leiden. 'Hardcore Supergirl' -.Euro, Alphen. 'Pretty in Pink' - Euro, Alphen. 'Ladies in Lace' - Euro, Alphen. 'Cobra' - Euro, Alphen. DEN HAAG 'Top Gun' - Asta (463500), al. 'Karate Kid II' - Asta, al. 'The jewel of the Nile' - Asta, al. 'Police Academy III' - Babylon (471656), al. 'Out of Africa' - Babylon, al. 'The right stuff - Babylon, al. 'Cobra' - Cineac (630637), 16 jr. 'Poltergeist II' - Cineac, 16 jr. 'Short circuit', Cineac, al. 'Police academy III' - Euro (667066), al. 'The Money Pit' - Metropole (456756), al. 'Miracles' - Metropole, al. '9'/2 Weeks' - Metropole, 16 jr. Zomer film cyclus - Metropole, 16 jr. 'Op hoop van zegen' - Metropole, al. 'The hitcher' - Odeon (462400), 16 jr. 'Cobra' - Odeon, 16 jr. •9'/a Weeks' - Odeon, 16 jr. 'Sans toit ni loi' - Odeon, 16 jr. 'Jungle van de passie' - Le Paris (656402), 18 jr. 'Stiff Competition' - Le Paris, 18 jr. 'Erotic city' - Le Paris, 18 jr. AMSTERDAM 'Police Academy III' - Alfa (278806), al. After hours' - Alfa, al. 'The jewel of the Nile' - Alfa, al. 'Sans toit ni loi' - Alfa, 16 jr. '9'/2 Weeks' - Alhambra (233192), 16 jr. 'Ginger Fred' - Alhambra, al. 'Top Gun' Bellevue Cinerama (234876/266227), al. 'Pretty in pink' - Cinerama, al. •Karate Kid II' - Calypso (266227/ 234876), al. '3 mannen en een wieg' - Calypso, al. 'Passions' - Centraal (248933), 18 jr. 'The Hitcher' - Cineac, (243639), 16 jr. 'The sacrifice' - Cinecenter, (236615) 16 jr. 'My beautiful Laundrette' - Cinecen ter, 16 jr. 'Abel' - Cinecenter, al. 'The failure' - Cinecenter, 16. jr. 'Top gun' - Cinema (151243), al. 'Op hoop van zegen' - Cinema, al. 'Harem' - City (234579), 16 jr. 'Runaway Train' - City, 12 jr. 'Poltergeist II' - City, 16 jr. 'Cobra' - City, 16 jr. 'Hell camp' - City, 16 jr. 'Short Circuit' - City, a.l. 'Miracles' - City, al. 'Women in love' - Kriterion, (231708), 16 jr. 'Padre padrone', - Kriterion, 16 jr. 'Grillige erotische zaken' - Parisien (248933), 18 jr. 'Saraba Hakobune', - The Movies (245790), 16 jr. 'Ludwig' - The Movies, 16 jr. 'Manner' - The Movies, 16 jr. '9"/2 Weeks' - Tuschinski, (262633), 16 jr. 'The Money Pit' - Tuschinski, al. 'Op hoop van zegen' - Tuschinski, al. 'Cobra' - Tuschinski, 16 jr. 'Witness' - Tuschinski, 12 jr. 'Abel' - Tuschinski, al. 'Out of Africa' - De Uitkijk (237460), al. Poltergeist II'; regie: Brian Gibson; hoofdrollen: Jobeth Williams, Craig T. Nelson en Heather O' Rourke; theater: Lido, Leiden Het gezin is in het tweede deel van 'Poltergeist' niet alleen de hoek steen van de samenleving, het is de laatste strohalm om niet in het do denrijk te belanden. Als de familie Freeling maar bij elkaar blijft en hun wederzijdse liefde in de strijd werpt tegen het Kwaad, kan er nog lang en gelukkig worden ge leefd. Aldus de Indiaan Taylor, die een bijzonder wijs gezicht trekt bij die woorden. Het zal dus wel waar zijn en bovendien: je moet toch iets verzinnen om een vervolg op het succesvolle 'Poltergeist' te maken. "They're here", riep Carol Anne (de jongste Freeling) in aflevering één en als nu haar speelgoedtele foontje gaat, zegt ze ditmaal: "They're back". Het is met name de dominee Kane die terug is. Hij is de demoon die in 'Poltergeist II' overwonnen moet worden. In de vorige eeuw leidde deze Kane zijn parochianen de dood in en om niet geheel duidelijke redenen maakt hij nu jacht op Carol Anne. De rol van Kane wordt gespeeld door Julian Beck en hij mag gerust" de ster van deze' film heten. Zijn uitgeteerde lichaam en onheilspel lende lach imponeren meer dan welk effect ook. Achteraf gezien is zijn verschijning overigens nogal Marcel Carné, toen hij in 1971 Venetië werd geëerd. (foto t TELEVISIE F1LMS OP VIDEO De Italiaanse film staat de ko mende week in de aandacht. Op Duitsland 2 in twee delen 'Kaos', de best bezochte 'artistieke' film van de afgelopen twee jaar. Zon dag worden de eerste twee delen van dit vijfluik uitgezonden, maandag de drie laatste delen. Paolo en Vittorio Taviani bren gen met deze film een eerbetoon aan de Siciliaanse schrijver Luigi Pirandello. In de verfilming van zijn ver halen geven ze een prachtig beeld van dit Italiaanse eiland. In de laatste aflevering geven de broers hun eigen fantasie vrij spel en laten de schrijver terug keren naar Sicilië en een gesprek voeren met zijn moeder (zondag 21.30 uur, maandag 22.40 uur). Bouwvakkers Onlangs was er het bericht van een tekort aan geschoolde vaklieden in de bouw. Hebben jongeren dan geen zin meer om daarvoor opge leid te worden? Het wordt toch wel redelijk betaald. Als je vroeger de zesde klas had bereikt en je girig van school, dan vroeg de hoofdon derwijzer wat je zou willen wor den. Dan bepaalde hij aan de hand van je rapporten en je gedrag of je wel geschikt was voor wat je zou willen worden. Je kon dan naar de ambachtsschool. Ik moest naar een burgerbaas omdat mijn moeder weduwe was en die kon die paar guldens goed gebruiken. Maar je moest dan wel naar de avondte- kenschool, je moest elke avond met je tekenbord, haak en passer doos. Die zaten in een zak die je over je schouder hing en dan moest je naar school lopen. Daar stond je dan twee of drie uur voor je bord, een stoel of bank was er niet bij. Maar er kwamen wel vak mensen uit voort. L. Bodrij Langegracht 176 Leiden Gaat het er nu dan toch van ko men? Nadat we in '40-'45 bedolven werden onder een bont gekleurde variatie aan stigmatiserende her kenningstekens zoals jodesterren, roze driehoeken etc., heeft de mo derne mens (in een hang naar nostalgie misschien?) iets nieuws uitgevonden. Want nu zijn de ho mofielen weer aan de beurt en wat is er op dit moment angstaanja gend aan deze minderheid? Niets minder dan de nieuwe uitroeier aids. Ook hiervoor is een pasklare op lossing gevonden: tatoeëren. Hoe De VPRO begint zondag een serie films van de Italiaanse re gisseur Luchino Visconti. 'II Gattopardo' vertelt het verhaal van aristocratie in verval, een on derwerp dat graaf Visconti na aan het hart lag. De film speelt in 1860 als Garibaldi probeert de feodale regering omver te wer pen. Burt Lancaster speelt de prins van Salina die met leedwe zen zijn neef en opvolger tot Ga ribaldi's volksleger ziet toetre den. De film won in 1963 het filmfestival van Cannes (Neder land 2, 20.45 uur). De Nederlandse tv sleept te genwoordig de filmfans ook door de middag. Dinsdag zijn Katheri- ne Hepburn en Laurence Olivier te zien in 'Love among the 'Kiss of the Spiderwoman' van Hector Babenco vertelt het ver haal van twee mannen, een poli tieke gevangene en een homo seksueel, die bij elkaar zitten op gesloten. Ondanks hun tegenge stelde naturen komen zij langza merhand tot elkaar. Het Kijkhuis vertoont deze film dagelijks om 19.30 en 21.45 uur. wel niet op een duidelijk zichtbare plek, toch moeten we er aan gelo- Aan welk pervers brein dit idee is ontsproten? Aan het brein van de weledelgestrenge voorzitter van de Westduitse artsenorganisatie voor aidsbestrijding. Hij vindt dat dit de herkenbaarheid bevorderd. De gehele bevoking zou hiervoor onderzocht moeten worden. Kan het nog idioter? Gelukkig reageert de Westduitse medische wereld vol afgrijzen, maar vol afgrijzen werd er ook ge reageerd toen Hitier voor het eerst van zich deed spreken. Waar leidde dat uiteindelijk toe..? Waarom deze felle reactie? Wel nu, ook ik ben homofiel en wie ga randeert mij dat ik geen aids zal krijgen, ook al zal ik mij veel moei te getroosten dit te voorkomen. Krijg ik dan ook zo'n prachtige ta toeage of ga ik maar meteen aan het gas? Als zo'n geleerde dit alle maal kan publiceren, waar is dan immers de grens. Willem de Wit Arendshorst 99 Leiden. In Leiden zal een nieuw handels centrum voor onderwijs gevestigd worden: Educa Center. Een be hoorlijke Nederlandse naam is er weer niet voor te vinden. Rotter dam heeft zich opgeworpen als kandidaat voor de vestiging van een 'Nationaal Science Center'. En zo kan ik wel doorgaan, alles moet hier tegenwoordig een Engelstalig tintje hebben. Snobisme en onbe nulligheid zijn daar behoorlijk de bet aan. Op deze manier vergooien we wel onze eigen cultuur en zul len we na verloop van tijd cultureel gekolonialiseerd worden. In andere landen wordt tegen taalvervuiling gewaakt. Hier slaapt ruins'. Een romantische film over twee oudere geliefden (Ne derland 1,15.15 uur). Een dag la ter 'Imitation of Life', een melo drama van Douglas Sirk, de re gisseur die door latere collega's als Fassbinder werd 'ontdekt'. Een actrice zet in 'Imitation of life' haar kinderen opzij voor een carrière en krijgt later de reke ning gepresenteerd (15.30 uur). Het echtpaar Newman is ko mende week op twee fronten ac tief. Paul Newman is te zien in 'The Mackintosh Man', een spio- nagefilm van John Huston. Ja mes Mason en Dominique Sanda zijn de tegenspelers (zondag, BBC 2, 23.40 uur). Joanne Wood ward (mevrouw Newman) speelt in 'Sybil' de psychologe van Sal ly Field. Sybil is een in zichzelf gekeerde vrouw die via allerlei verzonnen personages haar jeugdherinneringen probeert te In 'Tootsie' van Sidney Pollak zijn Dustin Hoffman en Jessica Lange te zien. Hoffman als werk loze acteur, die zich als vrouw verkleedt om zo makkelijker aan werk te komen. In Het Kijkhuis tot en met zondagavond om 20.00 en 22.15 uur. Dinsdag is hier Hoffman in 'Kramer versus Kramer' op- ontlopen. Psychiater Woodward mag de knot ontrafelen (Neder land 2, maandag 19,40 uur en Ne derland 1, dinsdag, 20.28 uur). Burt Lancaster, te zien in 'II Gattopardo'.(foto upd nieuw te zien, waarin hij wordt verlaten door zijn vrouw (Meryl Streep). Na enige tijd keert zij te rug omdat zij haar kind wil mee nemen (20.00 en 22.15 uur). 'Satyricon' van Federico Felli- ni draait hier woensdag. Een jon geling zwerft door het oude, de cadente Rome op zoek naar zijn vriendje dat hem is afgenomen. (20.00 en 22.15 uur). Mel Brooks is producent, regis seur, tekstschrijver en acteur in het komische genre dat tegen de klucht aanligt. Hij legt het er vaak dik op en deinst niet terug voor pittige teksten en 'vette grappen. In zijn betere buien is hij subtieler en dan zorgt hij voor scènes die prachtig in elkaar zit ten, waar lang om te lachen valt. Een aantal van dit soort scènes zit in 'High Anxiety', een film die een soort eerbewijs is aan het werk van Hitchcock. De titel 'High Anxiety' (Hoogtevrees) verwijst natuurlijk naar 'Vertigo' met James Stewart als politie man die nog geen ladder opdurft. Maar er zijn ook scènes geleend van andere films: de vogels uit 'The Birds', de douchescène uit 'Psycho' enz. Brooks speelt zelf de hoofdrol en hij krijgt tegen spel van acteurs die vaak met hem werken zoals Madeline Kahn, Cloris Leachman en Har vey Korman. De laatste maanden verschij nen er veel films op video waarin de hoofdrol wordt gespeeld door Walter Matthau. Dat zal toeval zijn, want zo populair is de man in ons land niet. Maar het is wel meegenomen, want hij is een kei van een acteur. In 'I ought to be in pictures' van Herbert Ross is montere meesters in de rechten uitpuilende EBR-leiding honend weggewuifd: "Maak maar eens 100 procent hard dat dat van die vrachtwagens komt en niet van die gebrekkige funderingen van jul lie". Een heel voorkomend bedrijf is het, dat EBR. Je zou gaan denken aan een Mafia-syndicaat voor wie wel en wee van de belendende bur gerij volstrekt worst is. Een heel lang verhaal bekortend kunnen "nu twee dingen worden vastgesteld. In de eerste plaats hebben klach ten langs de geëigende (hiërarchi sche) weg geen zin; van de herhaal delijk van de wantoestanden schriftelijk op de hoogte gebrachte gemeente Leiden (zeker, zeer ruim in het EBR-college' vertegenwoor digd) is al helemaal taal noch teken vernomen. Of (dreigen met) advo caten en korte gedingen de leiding van dat bedrijf enig sociaal benul bij zal brengen moet worden afge wacht (en betwijfeld); er wordt im mers pas een jaar met die middelen gewerkt Ten tweede staat vast dat het tot dusverre door dit bedrijf jegens de omwonenden gevoerde beleid op den duur zal leiden tot meer onbe grip en escalatie van de situatie. En daar is men, door het stelselmatig negeren, bagatelliseren en onbe schaamd afdoen middels irrelevan te briefjes van de al vele jaren geui te klachten, kennelijk op uit. Hoever men daarbij schaamte loos durft te gaan hangt deels ook af van het moment waarop de praktijken van dit bedrijf breed voerig aanhangig worden gemaakt, zowel publiek als strikt juridisch. Matthau een mislukt scenario schrijver die bezoek krijgt van zijn dochter die hij achttien jaar niet heeft gezien of gesproken. De dochter pept hem op, al gaat het moeizaam. Het verhaal be gint komisch, maar verandert in een tragi-komedie. Niet slecht, maar zeker geen uitschieter in het oeuvre van Matthau. Filmtitels willen nog wel eens op elkaar lijken. Zo heette 'Traf fic school' aanvankelijk 'Moving violations' en die film heeft niets te maken met 'Moving violation' (dus zonder 's') van Charles Du- bin, een zogenaamde 'roadfilm' waarin Stephen McHattie en Kay Lenz verdacht worden van een moord die is gepleegd door de sheriff die de achtervolging leidt. Roger Corman produceerde de film en hij zorgde ervoor dat de film vlug en vaardig is gemaakt met alle race- en schietpartijen die bij het genre horen. Kay Lenz is ook van de partij in 'Trial by terror' van Hildy Brooks, een redelijk spannend werk, waarin een goedwillend gezin slachtoffer dreigt te wor den van onzichtbare engerds. Voor 'Heavenly bodies' (He melse lichamen) van Lawrence Dane werd vorig jaar op het festi val in Cannes veel reclame ge- Want niemand zal van bewoners kunnen eisen dat zij akkoord gaan met ziekmakende activiteiten, (zo als successievelijke vernieling van hun huizen en andere hinder dip direct op het welbevinden ingrijpt) ZWOLLE (ANP) - De Zwolse kan tonrechter mr. J.F.M. van Wegen heeft gisteren 29 Urker ouders ver oordeeld tot boetes van honderd tot vijfhonderd gulden wegens schoolverzuim van hun leerplichti ge kinderen. De ouders zien vaak niet de noodzaak van de leerplicht wet in en laten hun kinderen thuis blijven om mee te helpen bij vis vangst of in de fileerderij. Het schoolverzuim is een gere geld terugkerend probleem op Urk. De ouders voerden gisteren verschillende argumenten aan om hun kroost thuis te houden. Zo verzuimde een 16-jarige de school omdat haar was gezegd dat zij haar eindexamen niet met goed gevolg zou kunnen afleggen. Twee kinderen uit een ander gezin zou den zich vaak hebben verslapen waardoor zij de bus misten en dan maar de hele dag thuisbleven. Bij een gezin van 18 kinderen moest de 15-jarige dochter het gezin ver zorgen tijdens een buitenlandse reis van de ouders. Ook waren er gevallen waarin in de regel ontheffing van de leer plichtwet kan worden gevraagd, maar waarbij de ouders niet de moeite namen om dit ook te doen. Zo werden de ouders van een doof meisje voor dit verzuim veroor deeld tot een boete van 250 gulden. Officier van justitie mr. N. Ver- WALTER MATTHAÜ maakt door een stel van de mooie meiden die erin meedoen. Het verhaal in dit soort films is bijzaak. Het gaat om de aerobic- danserij en om de muziek erach ter. De dansers dansen zich rot (vooral in de finale die herinnert aan 'They shoot horses, don't they') en de muziek is van The Dazz Band, Bonny Pointer, Sparks en The Tubes. Alle films zijn gedistibueerd door CBS Fox Video. PETER DE ZWAAN van een bedrijf waarvan de leiding dergelijke activiteiten tot beleids vorm heeft verheven. Ben Apeldoorn Koningstraat 35 Leiden kleij laakte het gedrag van één van de schoolhoofden op Urk, die ac cepteerde dat een leerling iedere maandag en vrijdag werd ziek ge meld wegens een bijbaantje.%Toen de moeder dit een keer vergat meldde het schoolhoofd het ver zuim wel direct aan de desbetref fende ambtenaar. Gemeenten willen bezninigingsoverleg DEN HAAG (GPD) - De Vereni- ging van Nederlandse Gemeenten wil op zo kort mogelijke termijn een gesprek met minister Brink man (WVC) over de door hem aan gekondigde bezuinigingen van 130 miüoen gulden op het sociaal-cul turele werk. Het merendeel van de gemeentebesturen is niet in staat om zelfs maar een deel van die be zuinigingen met eigen middelen op te vangen, schrijft de VNG in een brief aan de bewindsman. De bezuinigingen hebben vol gens de vereniging grote beroering gewekt onder de colleges van B en Ws In de brief bepleit de VNG een volledige en blijvende compensa tie van de kosten. men, volhardt in een lakse houding en doet er nauwelijks iets tegen. Het wordt tijd dat men wakker schrikt en de overheid eens gren zen gaat stellen aan deze vervui ling. R. van Schoonderwoerd Van Polanenpark 137 Wassenaar Energiebedrijf De op 23 juni in gebruik genomen gasturbine van het Energiebedrijf Rijnland (EBR) veroorzaakt la waaioverlast in een groot gedeelte van Leiden-Noord. Er is sprake van een uitermate irriterende bromtoon die vaak zelfs boven het vele verkeerslawaai uitkomt. In de dichtstbij dit gebouw gele gen woningen (Mares'ingel) moet bepaald sprake zijn van een on houdbare situatie. Dat de betrok ken gedupeerden hun toevlucht hebben moeten nemen tot een kort geding (Leidsch Dagblad 15 aug.) om dit bedrijf ertoe te brengen zich te realiseren dat het temidden van woonwijken is gesitueerd, geeft een idee van de manier waarop de EBR-leiding met het begrip fat soen omgaat. Ook op een ander gebied is dit bedrijf een voortdurende bron van overlast voor direct omwonenden. Al vele jaren bestaat ernstige tril- lingsoverlast van zware transpor ten op het voormalige gashouder terrein; overlast die zijn sporen na laat op en in de direct aan dit ter rein grenzende woningen. Wonin gen die notabene liggen in een ge bied waarover al in het midden der zeventiger jaren in, op instigatie van gemeentewerken van de ge meente Leiden tot stand gekomen, rapporten van het Delftse Labora torium voor Grondmechanica en de planwinkel Delft geschreven werd dat zwaar vrachtverkeer en andere trillingsveroorzakers in dit gebied, waar niet onderheide hui zen op een veerkrachtige onder grond staan, volstrekt uit den boze Al even zovele jaren wordt over die trillingsoverlast mondeling, schriftelijk en telefonisch geklaagd bij het EBR. Zo dit bedrijf daar al op reageerde, geschiedde dit door nietszeggende, arrogante stan daardbriefjes. En met af en toe huis-aan-huis verspreide briefjes (even nietszeg gend), ondertussen maar hoog op geven van die "voorkomendheid" waarmee omwonenden zouden worden omgeven. Hoe voorko mend dat bedrijf zich pleegt op te stellen, bleek nog eens te meer in maart en april 1985 toen bewoners van het door de gemeente voor vrachtverkeer afgesloten gedeelte van de Koningstraat vijf weken lang genoegen moesten nemen met af en aan rijdend vrachtver keer van en naar het gashouderter rein. Ook toen wendde een aantal bewoners zich tot een advocaat, vooral nadat de gewaarschuwde Leidse gemeentepolitie, voorko mend als altijd jegens overmacht, de verontwaardiging "tegemoet" was gekomen met een klasse-justi tiële uitleg waarom het uitdelen van bekeuringen voor de talloze overtredingen geen zin had De in enkele gevels ontstane scheuren (gedurende die vijf weken!) wer. den door de klaarblijkelijk van F LM HUI ZEN

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13