Bouw spoorwegtunnel Voorschoten in 1987 Voorschoten wil weer van caravans af Onderzoek om tekort van Het Wedde te verminderen Huur raadhuis te hoog NS ontvouwt plannen Papelaan e.o. Alarmsysteem in gebruik genomen Promotiedag gnï Alecto in Leiderdorp Bezwaren E tegen bouw kantoren g Kruispunt bij spoor Warmond verbeterd Geen opvang kleuters in Voorschoten 'Oefen met rampenplan' j_ Onenigheid 'Warmunda' en gemeente DONDERDAG 21. AUGUSTUS 1%0NDE geluidoverlast over het algemeen gaat afnemen, mogelijk door het plaatsen van een geluidscherm hier en daar. VOORSCHOTEN - De NS hopen volgend jaar al te kunnen beginnen met de in grijpende werkzaamheden rond het Voorscho tense spoor. Als eerste op de lijst staat de aanleg van een tun- nelbak aan de Wassenaarse kant van de Voorschotense spoorwegovergang. Deze tunnel begint 40 meter voor Stevig applaus kreeg een toehoorder uit de wijk Boschgeest, die voorstelde om de Rouboslaan links van het station onder de spoorbaan door te trekken. Dat was nog eens andere koek dan die 'benarde oplossing van de NS, met sluipwegen naar het station'. Bo- J I Vviiuitii 1.VU ourai ui uat gevat de spoorbaan en loopt Wijk goed worden ontlast. Volgens dwars door weilanden tot een woordvoerder van de gemeen- aan de oude twee sporen. Over de tunnel, naast het bestaande spoor, komen de ïërdér verkleind nieuwe sporen te liggen als mede een pad voor voetgan gers, fietsers en tractoren. te is die oplossing te duur en wordt daardoor bovendien het weiland de overkant van het spoor nog Een agrariër als Van Vliet moet nu al 15.000 vierkante meter grond inleveren. Dat niet alleen ten be hoeve van de verdubbeling van het aantal sporen, maar ook voor de nieuwe Papelaan. Die komt pas te genover het industrieterrein uit op de oude weg. Op die plek plaatst de provincie verkeerslichten om het aanbod van 14.000 auto's die dage lijks langskomen te regelen en om bus, die vanaf het Leidse Baan-via- duct over de busbaan rijdt, vrij baan te geven. Bovendien zijn hier twee bushaltes gepland. Dit heeft een woordvoerder van de NS gisteravond meegedeeld tij dens een hoorzitting in het Voor schotense cultureel centrum. Zo dra de sporen klaar zijn, eind 1991, worden zij in gebruik genomen en breken werklieden de huidige spo ren gedeeltelijk op. Eind 1993 wil len de NS de tweede tunnelbak in gebruik nemen zodat het verkeer geen last meer heeft van het trein verkeer. Een jaar later zal het station vier- sporig zijn, met twee eilandperrons in het midden. Of zij worden over dekt is nog onzeker. Ook rond het stationsgebouwtje, dat schuin te genover de VAM moet komen te staan, hangen nog vraagtekens. Volgens een NS-woordvoerder is andere bestemmi, spoordijk vanaf de Leidse Rijn tot voorbij Voorschoten heel hoog te laten, zou teveel kosten en boven dien onesthetisch zijn: "Het sluit Voorschoten aan de westzijde af'. Terwijl de eindsituatie steeds duidelijker werd, bleven rond de overgangsfase wat vraagtekens hangen. Zo kreeg een toehoorder geen antwoord op zijn vraag welke gevolgen het heeft dat de treinen richting Leiden in de tussentijd voor de overgang stoppen. Er was geen deskundige aanwezig die op dergelijke vragen kon antwoorden. Konden burgers gisteravond in- VVD-wethouder Blom (rechts) toont de halshanger waarmee bejaarden het alarm- en communicatiesysteem ztfti de plannen in telienbij dea" tuerking kunnen stellen. Het systeem werd gisteren tijden s een feestelijke bijeenkomst in gebruik gesteld, deling bestuurszaken, die tijdens de verbouwing van het gemeente huis in een gele keet aan de over kant huist. Na die termijn kan in formatie worden ingewonnen bijl de afdeling ruimtelijke ordening OEGSTGEEST De Oegstgeester welzijnswethou- en kunnen eventueel vragen wor- der Th. L. Blom-de Koek van Leeuwen (WD) heeft den ingediend bij het college van gistermiddag tijdens een feestelijke bijeenkomst in burgemeester en wethouders. Die het plaatselijke dienstencentrum een alarm- en com municatiesysteem in gebruik gesteld. Het systeem, waarop alle bewoners van het bejaardencentrum Hof- wijck en nog eens dertig verspreid in het dorp wonen de alleenstaande ouderen zijn aangesloten, stelt de abonnees in staat op zeer eenvoudige wijze alarm te slaan of anderszins te communiceren. De centrale meldpost bevindt zich in Hofwijck. DONDERDAG Leiden Gulden Vlies - Breestraat, commii Ruimtelijke Ordening, Openhj Hector Babenco, 19.30] 21.45 uur; 'La Passante du Sans-Si van Jacques Rouffio, 20 en 22.15 ui Leiderdorp Gemeentehuis - vergadering raadsco missie financiën en bestuur, 20 uur. (vervo LEID van L heeft schat Dirt Ivan d |duinu lonnoc men 1 ter. H Izuive: duidelijk dat het een bescheiden optrekje blijft. Het parkeerterrrein wordt flink uitgebreid. De fietsenstalling even eens. De huidige stalling ver dwijnt, waardoor er extra parkeer gelegenheid komt bij het dieren weide. Ook kan het fietspad in het burgemeester Van der Hoeven- park worden doorgetrokken over de tunnelbak heen en kan in de toekomst aansluiten op het nieuwe pad door park Rosenburg. Liften Er komen hoogstwaarschijnlijk wel liften bij het station. Alleen bij het gebouwtje, dat twee meter ho ger komt te liggen, ontbreken die. Wel is daar een hellingbaan ge dacht. De aanpassingssubsidie van het ministerie is nog niet binnen, maar de NS verwachten dat die halverwege de jaren negentig, bij het afronden van het station, ge makkelijker wordt verstrekt. In de oorspronkelijke plannen, die twee jaar geleden werden gepresen teerd, ontbraken liften en de raad tekende een scherp protest aan te gen het 'asociale station'. De agrariër stelde voor om als compensatie koeien te laten lopen tussen de nieuwe weg en de oude dienweg. Deze wordt voor auto's doodlopend en omwonenden zijn bang dat automobilisten uit de richting Wassenaar hier gaan par keren. De gemeente houdt dat laat ste 'in de gaten', maar geeft boer Van Vliet geen kans. Er is al een andere bestemming voor het om sloten stukje lam beantwoorden de vragen en stellen een verslag op voor de gemeente raad. Begin volgend jaar moet dan het voorontwerp, dat gisteravond werd besproken, worden omgezet in een ontwerp-voorstel. Dat wordt dan ter visie gelegd en bewoners kunnen dan officieel bezwaar aan tekenen. Beroepen kunnen de Ouderen kunnen op elk moment van de dag contact schema's in de war kunnen sturen, maken met die meldpost. Daartoe hoeven zij slechts evenals het uitblijven van rijkssub- op de knop van hun halshangers of die op hun tele- sidie en onwillige grondbezitters. foontoestel te drukken. het systeem, waarvan de aanleg begin dit jaar is be gonnen, voorziet in een grote behoefte. Tot voor kort was het systeem onhaalbaar omdat de kosten te hoog waren. Een subsidie, verstrekt in het kader van het zogeheten flankerend ouderenbeleid, stelde de Stich ting Welzijn Ouderen Oegstgeest in staat tot aanschaf over te gaan. Om voor aansluiting op het alarm- en communica tiesysteem in aanmerking te komen moesten de oude ren worden geïndiceerd, waarbij onder meer is geke ken naar de mate van urgentie. De 'uitverkorenen' moeten voor hun aansluiting tien gulden per maand betalen. Toch kunnen ook ouderen die niet aan de indicatienormen voldoen een aansluiting krijgen. Wel zullen zij dan het dubbele tarief moeten betalen. De verkregen subsidie is namelijk niet toereikend genoeg om ook voor hen de aanschafprijs te dekken. YCTLT VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten nog niet die negen bomen met Voorschoten wil met provincie en standplaatsen heeft ingeruimd die gras. Het parkeerplaatsje, dat op woonwagenschap proberen het hij moet inruimen volgens het provinciaal kaartje stond inge- woonwagenkampje bij de Noord- woonwagenplan. De plek bij de overwogen Hoflandburg leeg te krijgen. Met Noord-Hoflandbrug telt nu drie de de huidige regelingen mag de ge- plaatsen en wordt. tekend, zou niet worden. Een fietsenstalling ooww Wassenaarse kant, komt dichter te- meente de twee dames die'hier op raad deze maand akkoord gaat, uit- gen het station aan te liggen. Hoge dijk Een voorstel uit de zaal om de tunnelbak op het huidige tracé te leggen en de noodweg door de wei landen, werd weggewuifd. Dat zou te duur zijn. Ook het idee om de 13 juli illegaal hun caravans plaat- gebreid tot vijf. En daar blijft het sten, niet buiten de grenzen zetten, dan even bij. De tijdelijke plaatsen Dit kan vervelende consequenties langs de Papelaan laten nog op hebben wanneer komend najaar zich wachten en het is onzeker beslist zou worden dat Voorscho- wanneer er iets valt te regelen in de ten officiële gasten krijgt. Een en nieuwe wijk Starrenburg. ander bleek gisteravond tijdens de D66-raadslid J. Aikens begreep raadscommissie voor welzijn. dat de provincie druk op de ketel De provincie heeft dit harde wil houden, maar merkte op dat ze standpunt ingenomen omdat zo wel aan haar doel voorbij schiet. De kleine kampjes zijn aangelegd om het overvolle Leidse kamp te ontlasten. Dat gebeurt niet wan neer je in Voorschoten mensen laat staan die niet uit de Leidse regio komen en niet op de wachtlijst staan. CDA-wethouder L. Marselis is het in principe met hem eens, maar stipte aan dat het woonwagen schap niet zo enthousiast is over het Voorschotense kamp. Het heeft laten weten geen mensen te willen sturen omdat het klein is en ongelukkig ligt: half onder een af rit, bij een rivier. Integratie zou er niet bij zijn op de afgelegen plek. De dames die nu het kampje be volken, woonden tot 13 juli in Haagse woningen. Door hun af komst worden ze toch als woonwa genbewoners erkend. "Uit mense lijk oogpunt" werden ze vijf weken geleden aangesloten op de openba re nutsvoorzieningen. Het zou al lerminst een erkenning betekenen. Maandag bezochten de twee, die met persoonlijke problemen kam pen, de plaatselijke sociale dienst. "Het was een ontnuchterende er varing", zei J. Dool, chef van de af- VRIJDAG Leiden Kijkhuis - films 'Kiss of the Spidei man', 19.30 en 22.15 uur; Tootsie', 2 22.15 uur. is eer Voorschoten Ihoudï Ambachtshuis - Voorstraat 12, openf, a tentoonstelling van de Kunstuitleen,ae 17 uur geopend. Ivan d Ihet b< LEIDERDORP - Hocke; ging Alecto houdt komende zat dag een zogeheten 'promotied in haar onderkomen in het Leid dorpse sportpark De Bloemerd. Doel van de dag is om Alecto, tie v( dan met name de eerste elftalM0Ver aan de Leiderdorpse gemeenschj daar te presenteren. Behalve 'het spo| onde minnende deel van de Leiderdol v00r se bevolking' zijn het voltallige t hygj, meentebestuur, sponsors, advt gem( teerders en anderen uitgenodigd d Er worden zaterdag oefenwe bicrr strijden gehouden. Hoogtepunt! Fa zijn de wedstrijd tussen het eeri „ane herenelftal (tweede klasse) i hoofdklasser HGC uit Wassenakwe (13 uur) en het zojuist geprom |,om veerde dameselftal tegen de ovJ toen gangsklasser Bloemendaal (14J doo] uur). Rond vier uur vindt er e» rm„ ontvangst van genodigden plad af e in het clubhuis. ter ZOETERWOUDE - Er zijn va twee kanten bezwaren binnengj komen bij de gemeente tegen hj plan dat Zoeterwoudenaar Bo| man heeft om tegenover Heineke Tl :r een kantorencomplex neer te ze ten. De ene 'kant' zijn de bewonel de Johan Frisostraat, die i gezamenlijke brief om twe kenen er niet c r zeggen. Positief punt is ook dat busge bruikers die uit de richting Wasse naar komen dichter bij het station kunnen uitstappen. De NZH de reconstructie maakt een halte net aan de Wasse naars e kant van het spoor. De halte voor bussen uit Voorschoten komt op de plek waar nu het Texaco- tankstation staat dat voor dat doel dus moet verdwijnen. De dienweg, waaraan nu de bushalte ligt, ver dwijnt om ruimte te maken voor een nieuw stuk Rouboslaan. Omdat ook aan de Voorschoten se kant van de spoorbaan, een veertig meter lange tunnel komt met een iets ondieper deel voor langzaam verkeer, moet de aanslui ting met deze Rouboslaan door Boschgeest veranderen. De pro vincie heeft gekozen voor een weg op de plaats waar nu het fietspad loopt langs het John F. Kennedy- plantsoen. Hij komt uit op de Wijn- gaardenlaan in de bocht richting dorp, recht tegenover de Stations laan. Het idee hierachter is dat het sluipverkeer door Boschgeest, van en naar de Veurseweg, niet moet toenemen. Percentages van 70 a 80 procent zijn al hoog genoeg. deling. En meer wilden de betrok- dingen vragen: de voorwaarde di LE alleen bedrijven die niet onder d dei Hinderwet vallen voor een plekj Le in het complex in aanmerking k< me men én om een afrastering. nit Bouwvereniging Willibrord is d We tweede die heeft gereageerd. Q nie vereniging vraagt of een blokje va tij< haar woningen een stukje mag oj da schuiven, nu het complex van Bol bc man zo dichtbij komt te staan. zo De bezwaren komen aan de ord bc in de commissievergadering op m september. wi WARMOND - Bijna twee jaar later dan de bedoeling was, is de ge meente Warmond begonnen met in het ingewik kelde kruispunt bij de Schiphol- tunnel. Dat het zo lang moest duren, komt door de wisseling van de wacht bij de directie gemeentewer ken van Warmond. De nieuwe di recteur gemeentewerken had weer zo zijn eigen visie op de recon structie van het punt bij de Padox- laan/S weilandstraat/Van Wasse naarstraat/Herenweg. Bovendien werden adviezen gevraagd van de Algemene Nederlandse Wielrijders Bond en van Veilig Verkeer. Globaal ziet het plan er nog net zo uit als de toenmalige wethouder Slingerland het in augustus 1984 presenteerde. Bedoeling is nog al tijd het kruispunt veiliger te ma- Stratenmakers zijn drukdoende bij het verkeersintensieve en g( ken. En in de tweede plaats om de Warmond. De langverwachte reconstructie met als doel het verkeersk nieuwbouwwijk Lommerlust via Schadeclaims Bewoners van het Kennedy- plan tsoen, die nu al meer gelui doverlast hebben dan wettelijk toegestaan, vrezen nog grotere pro blemen en dreigen met schade claims. Een woordvoerder van de provincie voerde juist aan dat de een fietspad met Endepoel 1 en 2 te verbinden. De bouwvakkers zijn het eerst met de aanleg van dat zo lang gewenste fietspad begonnen om de kinderen zo snel mogelijk een veiliger route naar school te kuimen bieden. Verder wordt het kruispunt 'in gekort'. De verkeerslichten gaan een stukje naar voren, zodat het verkeer minder tijd nodig heeft om het kruispunt over te steken. Als het werk probleemloos ver vaarlijke kruispunt nabij het viaduct opunt veilger te maken, is begonnen. (foto Holvast) VOORSCHOTEN - Voorschoten krijgt nog geen opvang voor kinde ren boven de drie jaar. Het college van burgemeester en wethouders is er nog niet uit of er zo'n voorzie ning moet komen, heeft niet zo maar een ruimte beschikbaar en kreeg ook andere aanvragen. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor welzijn. D66-raadslid me vrouw E.J. Mulder stipte aanvan kelijk aan dat kinderopvanghuis Bibelebon, die de activiteiten wil uitbreiden, volgende maand al hoopt te kunnen beginnen. Zij be greep de stijgende ongerustheid onder ouders. "Is het u serieus, wilt u haast maken?" vroeg zij. Wethouder L. Marselis (CDA) antwoordde dat het hem serieus is. Emancipatie vindt hy zeer belang rijk en hij heeft, evenals zijn chef welzijn, gesproken met de hoofd leidster. Hij zit echter een beetje met de situatie in zijn maag. Wat doet minister De Koning, die emancipatie in zijn portefeuille heeft? En: hoe zit het met het be wuste SER-advies? pl VOORSCHOTEN - Wethouder L. Marselis gaat de Voorscho- g tense scholen nog eens op het »- hart drukken goed te oefenen met rampenplannen. Hij ant- woordde dit gisteravond in de raadscommissie voor welzijn,! op vragen van CDA-raadslid L mevrouw W.A.M. Zoetemelk. 11 Zij had in de krant gelezen dat t op Haagse scholen rampen- J; plannen ontbreken en vroeg zich bezorgd af hoe het plaatse- lijk zit. I Volgens de wethouder zijn de i r plannen vijf jaar geleden ont wikkeld. Ze wofden geregeld bijgesteld en de brandweer commandant 'is zeer tevreden'. Of er ook wordt geoefend, weet hij niet. Raadslid J. Aikens uit te zich wat beslister: "De bur gemeester heeft gezegd dat nfet wordt geoefend". promotie, ambiance-verbete- ring, energiebesparende maatrege- VOORSCHOTEN - Sportfondsen rNederland nv gaat onderzoeken loopt, zal het kruispunt rond 1 ok- hoe de exploitatietekorten van het len, bouwkundige aanpassingen tober klaar zijn. De reconstructie Voorschotense zwembad Het Wed- en zaken als onderhoud, verlich- kost de gemeente ongeveer 220.000 de kunnen worden teruggedron- ting en verwarming. Mogelijk ont- gulden. gen. De organisatie moet kijken dekt ze tevens dat er extra recrea tieve voorzieningen moeten ko- WARMOND - De Warmondse directeur gemeentewerken Kip en een daartoe door het bestuur gemachtigd bestuurslid van de woningstichting Warmunda onderzoeken momenteel de mogelijkheden om te bezuini gen op de kosten van het on derbrengen in een nieuwe ruimte van Warmunda in het te verbouwen gemeentehuis. De gemeente en de woningstich ting, eigenaar van 600 van de 1800 woningen in Warmond, verschillen van mening over de huurprijs die 'Warmunda' zal moeten gaan betalen voor de ruimte. De gemeente vraagt 2700 gulden meer dan Warmun da wil betalen. De gemeenteraad stelde tij dens de laatste bijeenkomst voor het zomerreces voor een 'onafhankelijk taxateur' de huurprijs te laten vaststellen. Komen Kip en het Warmunda- bestuurslid tot overeenstem ming dan zal het niet nodig zijn zo'n taxateur in te schakelen. Gemeentesecretaris Zoetemelk verzekert dat de bezuinigingen niet in de grootte van de kan toorruimte van Warmunda worden gezocht. Het geschil over de huurprijs is tot op heden een beetje een tijdbom onder de ingrijpende verbouwingsplannen die het college van B en W met het ge meentehuis heeft. Samen met de door GS van Zuid-Holland verplicht gestelde vernieuwing van de Warmondse archief ruimte vormt het nieuwe on derkomen van de woningstich ting de twee pijlers van de plan nen. Gemeentesecretaris Zoete melk is tamelijk optimistisch over het overleg Kip-Warmun- da. De eerste ambtenaar ver wacht dat de resultaten van die besprekingen op 4 september al punt van bespreking van de gemeenteraad zullen zijn. De raadscommissie voor welzijn had gisteravond weinig problemen zwembad is gehouden, werd piet onthuld. De bestuurder hield het bij de mededeling dat de meerder heid voor een hogere watertempe ratuur is. De 26 graden zou afste ken tegen de 32 graden in Wasse naar. Ook zijn dochter was 'overge lopen'. Toen de publieke belangstelling daalde en de exploitatietekorten met dit 45.000 gulden kostende opliepen, riep de gemeente de werkgroep Promoting Het Wedde in het leven. Ze constateerde dat personeels- en energiekosten een zeer groot deel uitmaken van de kosten en publiciteit belangrijk is. Ook had zij het over een moderni sering iedere vijf zes jaar. Beslo ten is inmiddels het personeel effi ciënter in te zetten en het energie- voorstel van het college van burge meester en wethouders. Wel vroeg mevrouw M. Breunnesse (PvdA PPR) zich af of een zwembad, zoals B en W stellen, iedere vijf k zes jaar gemoderniseerd dient te worden. Chef sport Zeelt antwoordde hier op dat zaken snel achterhaald zijn in een tijd vol sporthuiscentrum- baden en andere recreatieve top- verbruik te beheersen pers. Ook de gemeente Rijswijk besteedde 5 k 6 ton aan het 'up to date' maken van haar zwembad. J. Aikens (D66) reageerde met een sneer op dit verhaal. "De enige op lossing is dat we een open water baan graven naar het tropische Ti- ki-bad iaPuinrell", zei hij. Met een wat serieuzer gezicht stelde hij VOORSCHOTEN - Geboren: 23 juli 86 Fleur S.A d.v. H. Munniks de Jongh Luchsinger-Nijman, 29 juli 86 Lisa R. d.v. J.J.M. van den Akker-Sexauer. 31 juli 86 Frederik L.J. z.v. L.F. van den Bos-Kraal, 31 juli 86 Arjan z.v. A.P. Hoo- gendoom-de Roode, 4 aug. 86 Gerben F.M. z.v. L.F. Koekkoek-Feddes, 4 aug. n ...n_86 Suzanne T. d.v. D.C. Koning-Beijlen. het "Malieveld" naast het Ondertrouwd-^ aug. 86 D. Feenstra met bad bij de plannen te betrekken. a.m. der Hoek. w T Gehuwd: 31 juli 86 M.H.T. opder Heijde Wethouder L. Marsehs (CDA) metP.J. Kant; 5 aug. 86 R. Wouters met zegde dit toe, maar weigerde uit de e.M.N. Persoon; 7 aug. 86 L.J. Lipman doeken te doen welke maatregelen met S. Schaap, hem voor ogen staan. De uitslag Overleden: 3 aug. 86 G. van Baardewijk van de enquête, die in dorp en w.v. Stolwerk, oud 90 jaar. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192. D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt. tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vhj. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE jzigingen, beta al) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071) 144941 67.45 92.55 134.90 ƒ256,90 357.20 1.10 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) losse nummers Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaf! Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg. Tokio. Londen. Parijs, Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City en Tel .Avhr.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2