'Niet alleen bouwen in nieuwbouwwijken' In een zitkuil boven 20.000 volt iummer Jazz '86 met 125 musici Verlengde openingstijden peuterspeelzalen succes Witte Poort Festival: twee dagen popmuziek Raad wijst voorstel CDA af Daling werkloosheid gaat behoorlijk door het nieuwe najaar heeft iets... warnecke heeft tal! DINSDAG 19 AUGUSTUS 1986 Concerten in en bij horecazaken Doezastraat en omgeving 'LEIDEN - Voor het tweede achter eenvolgende jaar staat de Doeza straat en omgeving een dag lang in het teken van de jazz. Het festival van vorig jaar krijgt zaterdag onder de titel 'Summer Jazz '86' een ver- |volg, met een uitgebreider pro gramma. Het speelt zich af in het 'circuit' tussen Doezastraat, Rapenburg, Kaiserstraat en Boisotkade. De jazzmuziek wordt geconcentreerd in en bij een aantal cafés en restau rants in deze buurt, die ook voor de organisatiè zorgen. Daartoe is de Stichting Summer Jazz opgericht, die het voornemen heeft dit evene ment jaarlijks te blijven organise ren en de opzet steeds grootser te maken. Behalve de horeca-onder- nemingen wordt in de organisatie bijgedragen door Jazz on Sunday Het traject waarbinnen de jazz muziek zal klinken, wordt in zijn geheel verlicht. Tussen vier uur 's middags en tien uur 's avonds wordt er buiten live jazz gespeeld, vóór de deelnemende horeca-eta- blissementen. Na dit tijdstip ko men in deze zaken andere jazzmu sici aan bod, maar dan binnen. Rond de muzikale inbreng is ook een aantal andere activiteiten op touw gezet. Net als vorig jaar rijdt er een paardentram langs de ver schillende zaken en ook de ouder wetse brandweerwagen van Heine- ken doet weer mee. Verder kunnen er binnen het circuit kramen wor den gezet van particulieren of ver enigingen die bijv. jazzboeken, ou de en nieuwe grammofoonplaten of affiches willen verkopen. Ook andere instellingen die iets te 'pro moten' hebben, zijn onder bepaal de voorwaarden welkom. (Voor in formatie daarover: tel. 071-765317). Het circuit zal overigens tussen vier uur 's middags en twee uur s nachts voor auto's zijn afgesloten. Podium Officieel begint het programma om vier uur, na een opening door loco-burgemeester Peters. Maar al van twaalf uur af zijn er muzikale activiteiten in de Doezastraat. De winkeliers laten er een podium neerzetten, waarop tot vier uur een non-stop muziekprogramma wordt gebracht. Optredende zangers en zangeressen zijn Ingrid Mank, Hans van de Velde, Dandra Kroon en de Nederlandse Edith Piaf. Pre sentator is vocalist George Julien, die zelf ook zal zingen. Later op de avond zijn er nog twee modeshows van Judith Dickhoffs Lady Servi ce en Henny Rits Fashion Houses. Voor wat de jazzmuziek zeifis de organisatie ervan uitgegaan dat het publiek moet kunnen kiezen uit di verse stromingen. Dat heeft tot het volgende programma geleid. L'Es- pérance (hoek Rapenburg-Kaiser- straat): Old Black Horse Saloon Band en de Dolf del Prado All Stars; De Gapende Eter (Rapen burg): trio Rob Agerbeek en de groep Sticks and Fingers; The Old Corner (hoek Kaiserstraat-Boisot- kade): een sessie met o.a. Jan Ak kerman, Han Dulfer en Neppie Noya; op de 'Boisot-Bridge' (Boi- Jan Akkerman. sotkade): het Ruud Bogaards Kwartet; Pardoeza (Doezastraat): de Doc Holiday Jazz Band en de groep Jazzterix; Le Bambou (hoek Herenstraat-Witte Singel): The DSB-Orchestra, de Herbie White Band en het Jaap van Biezen Kwartet; Karalis (Doezastraat): big band Windkracht 13 en Slapdash Jazz Slander Band; 't Keizertje (Kaiserstraat): Duke All Stars en Hot Club Friends. In totaal nemen 125 musici deel aan 'Summer Jazz '86'. LEIDEN - De Leidse Vereniging van Popmuzikanten organiseert zaterdag en zondag een openlucht evenement op het binnenplein van het Witte Poortgebouw aan het Noordeinde 2. Op dit Witte Poort Festival wordt uiteraard popmu ziek ten gehore gebracht. Zater dagmiddag treden op Satans Claw (hardrock), Take 5 (melodieuze rock) en The Ness Band (recente covers). Zondagmiddag spelen Toy Factory (new wave), Ital Subjects (reggae) en Tropical Reptiles (rep tile rock). Mogelijk wordt het pro gramma nog uitgebreid. Daarnaast zijn er ook andere ac tiviteiten, die aansluiten op de werkzaamheden die gewoonlijk in de voormalige kazerne worden ver richt. De LVP heeft er twee oefen ruimtes ter beschikking en een kantoortje, het Jongeren Advies LEIDEN - De nieuw te bouwen huizen in Leiden moeten zowel op de 'open plekken' in bestaande woonwijken als in de nieuwbouwwijken Stevenshof en later Roomburg verrij zen. Een voorstel van het CDA, om eerst de nieuwbouwwijken vol te bouwen en pas dan bestaande wijken, werd gisteren tijdens de raadsvergadering door alle andere partijen verworpen. CDA-voorman Walenkamp zei gis- teren dat "nu wel eens wijken zou den kunnen worden volgebouwd ope van krijgt". Een wijk waa bouwen al niet zo goed is uitge pakt, was volgens hem De Camp, 1 de buurt 'achter' de Haarlemmer straat. "Ik gun het mensen dat ze I daar prettig wonen, maar ik vraag me af of het niet beter was geweest om daar een bijvoorbeeld een parkje aan te leggen. Zeker in een gebied waar al zoveel 'steen' is", al dus Walenkamp. De andere partijen blijven echter later spijt vasthouden aan de huidige het vol- aanpak. Daarbij wordt ernaar ge streefd de helft van de nieuwe wo ningen in de Stevenshof neer te zetten en de andere helft in de be staande stadswijken. "Leiden heeft weliswaar groen nodig, maar de gemeente moet ook de nodige woningzoekenden onderdak bren gen", stelde het Links Leiden- LEIDEN/LISSE - De werkeloos heid in de regio's Leiden en Lisse blijft, zowel bij mannen als bij vrouwen, aanzienlijk dalen. In pro centen uitgedrukt komt die daling ten opzichte van vorig jaar juli neer op 8.9 procent bij de mannen en 3.8 procent bij de vrouwen in het rayon Leiden. In Lisse is die daling nog veel aanzienlijker: 22.1 procent bij de mannen en 13.5 procent bij de vrouwen. In juli werden in totaal 1463 per sonen bij de Gemeentelijke Ar beidsbureaus van Leiden en Lisse ingeschreven: in Leiden 1075 (600 mannen, 475 vrouwen), en in Lisse 388 (192 mannen, 196 vrouwen). Ondanks de registratie van nieuwe schoolverlaters (485 mannen en 683 vrouwen) was het aantal uit schrijvingen in beide vestigingen hoger dan het aantal inschrijvin gen: in Leiden 1132 (715 mannen en 417 vrouwen)'en in Lisse 730 (363 mannen en 367 vrouwen). Het grote aantal uitschrijvingen is me de te danken aan een nieuwe com puterfaciliteit waardoor driehon derd inschrijvingen werden beëin digd omdat de inschrijfkaart niet was verlengd. Toch kan op basis van het aantal nieuwe inschrijvin- gen worden gesteld dat de arbeids markt in het gewest soepel door stroomt. Vacatures Ook de aanmelding van nieuwe vacatures is daarvoor een aanwij zing: met een totaal aantal van 2748 in het eerste halfjaar van 1986 en 381 in juli zal de in het Beleidsplan 1986 reeds aangekondigde toena me tot 6000 vacatures op jaarbasis zeer waarschijnlijk ook worden ge realiseerd. Directeur C. Tibbe van het GAB in Leiden wijt de dalende werk loosheid in zijn rayon voorname lijk aan het feit dat de gevestigde bedrijven door het aantrekken van de economie meer personeel aan nemen. "Hier een mannetje erbij, daar een vrouwtje. De omvang van de werkgelegenheid in de Rand stad is groter dan in de rest van het land. Daarom is hier ook - in tegen stelling tot wat de landelijke cijfers aangeven - sprake van een dalende werkloosheid. Schiphol bijvoor beeld biedt een steeds groeiende werkgelegenheid". Dat het aantal vacatures groeit schrijft Tibbe enerzijds toe aan de verbetering van de economie, an derzijds aan het feit dat het GAB sinds anderhalf jaar met speciale bemiddelaars werkt. Werd vroeger het aanbod van werklozen afge wacht, nu wordt actief bij bedrij ven gezocht naar vacatures. De be- middelingsomvang van het GAB is daardoor met veertig tot vijftig procent toegenomen. "We lopen vast in de bouw. Het tekort aan specifiek geschoolde mensen neemt daar toe", aldus Tibbe. In het rayon Lisse daalt het aan tal werklozen zelfs nog aanzienlijk meer dan in het rayon Leiden. Di recteur C. van der Zwet van hel GAB: "De moeilijkheid om vacatu res in te vullen wordt hier steeds groter. Vooral lager geschoold technisch personeel is moeilijk te krijgen. Aannemers en metaalbe drijven staan als het ware op de stoep van de lagere technische scholen om elke leerling die daar af komt weg te plukken". Van der Zwet spreekt van een verkrapping van de arbeidsmarkt in het rayon Lisse. Langdurig werklozen Beide directeuren zijn redelijk optimistisch over de toekomst. Al maakt Tibbe zich zorgen over de aansluitingsproblemen van wat hij het 'residu werklozen' noemt: de langdurig werklozen. "Er is voor de werkgevers een psychologische drempel om deze mensen aan te nemen. Terwijl ze met wat geduld en bijscholing heel goed opnieuw in het arbeidsproces kunnen wor den opgenomen. Ik vergelijk dat maar met een beroepsvoetballer. Wanneer je die een jaar lang niet laat trainen en spelen, zal hij ook niet meteen optimaal in een elftal kunnen meedraaien. Maar na wat training zal dat best weer lukken". Vrouwen juli 1985 juli 1986 juli 1985 juli 1986 Alkemade 163 128 101 97 Katwijk 611 489 294 211 Leiden 4287 4091 2176 2194 Leiderdorp 388 312 197 201 Oegstgeest 232 227 168 166 Rijnsburg 111 93 •74 54 Valkenburg 25 26 26 14 Voorschoten 357 281 211 195 Warmond 71 64 39 42 Zoeterwoude 103 75 63 55 Overige 7 7 - Rayon Leiden 6355 5786 3204 3229 Hillegom 31ft 240 270 225 Lisse 277 212 281 216 Noord wijk 404 326 270 247 Noordwijkerhout 221 174 171 150 Sassenheim 173 137 135 131 Voorhout 104 76 51 50 Overige 1 2 2 Rayon Lisse 1496 1165 1180 1021 Totaal Gewest 7851 6951 4536 4250 raadslid Van Lint vast. De CDA- motie werd uiteindelijk met drie tegen dertig stemmen verworpen. Studenten Grote zorgen uitte het D66-raads- lid Hoekema over de studenten huisvesting. Hij herinnerde wet houder Tesselaar van volkshuis vesting eraan dat een groot aantal studenten geen woonruimte in Lei den heeft gevonden of zal kunnen vinden. De wethouder merkte op dat de stichting Leidse studentenhuisves ting nog maar twee jaar geleden kalmpjes aan wilde doen met het bouwen van nieuwe studentenwo ningen. Zij verwachtte namelijk dat het aantal studenten zou afne men. Dat dat niet is gebeurd, noemde Tesselaar "eigenlijk wel aardig" omdat daaruit geconclu deerd kan worden dat Leiden in trek is als studentenstad. Deson danks mag volgens hem worden aangenomen dat het aantal studen ten gezien de bevolkingssamen stelling tegen 1990 omlaag gaat. Verder heeft de gemeente op dit moment weinig mogelijkheden om extra studentenwoningen te bou wen. Elke studentenwoning wordt namelijk afgetrokken van het aan tal woningwetwoningen dat Lei den van het rijk mag bouwen. "Wat dat betreft is er geen onderscheid meer". Tesselaar vindt dat de ge meente zich daarom in eerste in stantie moet richten op de eigen bevolking. "Als we jongere wo ningzoekenden en ouderen willen helpen, blijft er weinig meer over voor de studenten. Het klinkt zuur, maar het is wel zo". CDA: 'geen afstand van werkplicht' LEIDEN - Hol CDA heeft gister- avond in de gemeenteraad gewei gerd publiekelijk afstand te nemen van de ideeën over een 'werk plicht' voor jongeren. Die waren - op persoonlijke titel - gelanceerd door Jan-Willem Sap. secretaris van het Leidse CD JA; de jongeren organisatie van het CDA. De Leidse christendemocraten hebben de 'werkplicht' echter ook niet omarmd. Volgens CDA-voor- man Walenkamp moet eerst maar eens worden gewacht tot soortge lijke plannen die in het nieuwe re geerakkoord zijn opgenomen, na der door het CDA/WD-kabinet zijn uitgewerkt. De CDA-fractie was op het matje geroepen door het PvdA-raadslid Boot. Zij had met enige huiver kennis genomen van de ideeën van Sap. En nu wilde ze weten hoe zijn partijgenoten in de Leidse raad over zijn plannen denken. Walen kamp wilde alleen kwijt dat de ideeen van Sap zowel goede als 'onvoldragen' elementen in zich dragen. Daarbij liet hij in het mid den welke de goede en slechte kan ten waren. Verder voelde Walen kamp er weinig voor om in een kort tijdsbestek een dergelijk zwaar onderwerp te behandelen. Overigens viel het op het matje roepen van Walenkamp door de PvdA bij niet alle partijen even goed. Van Lint (Links Leiden): "Wat Boot wil, komt bij mij over als CDA-pesterij". Andere fracties lieten soortgelijke geluiden horen. Bromfiets door rood: aanrijding LEIDEN - Een 16-jarige bromfiets ster is vanmorgen op het kruispunt Churchilllaan/Vijf-meilaan door het rode licht getuft en vervolgens tegen een auto aangereden. Het meisje moest met een sleutelbeen- breuk naar het AZL worden ge bracht. De automobilist, een 23-jarige Leidenaar, die net voor het groene licht optrok, kon de bromfietsster niet. meer ontwijken. LEIDEN - De halve dagopvang voor peuters, die onlangs bij vijf peuterspeelzalen in Leiden is be gonnen, is een groot succes. Dat blijkt uit reacties van kinderen, ou ders en leidsters. Twee peuterspeelzalen in de Me renwijk, Klein Duimpje en het Meerkoetje, de Holle Bolle Boom in de Ten Katestraat, het Vogelnest in de Nagtegaallaan en Meneertje Koekepeertje aan de Langegracht zijn onlangs tot halve dagopvang voor vijf ochtenden per week over gegaan. Dit houdt in dat de verblij ven van 's ochtends acht tot 's mid dags één uur open zijn. Kinderen kunnen daar vanaf anderhalf jaar (Meneertje Koekepeertje), twee of tweeënhalf jaar (bij de overige peu terspeelzalen) worden opgevan gen. Niet alleen voor ouders die werken of studeren, maar ook voor ouders die vinden dat hun kinde ren toe zijn aan het leren omgaan met andere kinderen, is deze ma nier van opvang een uitkomst, is de ervaring van de leidsters. Ook al omdat, anders dan bij gewone peu terspeelzalen, deze zalen tijdens de schoolvakanties gewoon door draaien. "Het voordeel is dat de kinderen een paar uur langer kunnen blij ven, waardoor er uitgebreider aan dacht aan hen kan worden besteed. Het kan allemaal wat rustiger gaan. Bovendien krijgen ze twee maaltij den op een ochtend; een lichte maaltijd om een uur of tien en tus sen de middag een lunch. De leid sters hebben een betere band met de kinderen en die hebben op hun beurt een beter onderling contact. Ook is er een beter overleg tussen ouders en leidsters mogelijk. Je krijgt een beetje een gezinssituatie tijdens de halve dagopvang. We kunnen ons meer met de kinderen bezig houden, ook wat betreft de opvoeding". Bezwaar Er is eigenlijk maar één bezwaar aan de halve dagopvang verbon den. Dat is het feit dat de leidsters maar zevenentwintig uur per week betaald krijgen. "Dat betekent dat we maar twee uur overhouden voor het zogenaamde 'niet-uitvoe- rende' werk, zoals de administra tie, contacten met ouders en ge meente, vergaderingen en onder houd van de zalen. Als leidster moet je gewoon overwerken om het allemaal goed te kunnen doen". Het scheelt overigens wel dat de vijf peuterspeelzalen er een tweede leidster hebben bijgekregen, waar door de taken beter kunnen wor den verdeeld. Maar het liefst zou men er wat betaalde uren bijkrij- gen. Overigens leert de ervaring dat veel ouders (te) lang aarzelen met het inschrijven van hun kind voor een dergelijke manier van opvang. "Wanneer een baby een jaar of an derhalf is, denk je er nog niet aan. Maar eigenlijk moet het kind dan wèl worden ingeschreven. Veel ou ders doen dat pas als de kinderen al twee jaar zijn en dan komen ze op een lange wachtlijst". De prak tijk leert dat de kinderen dan vaak niet meer aan bod komen. In Leiden zijn drieëntwintig peu terspeelzalen. Daarvan werken er zeven met verlengde openingstij den. Nu de vijf peuterspeelzalen de mogelijkheid tot halve dagopvang bieden, is het aanbod gevarieerder geworden. Daar willen de leidsters ook zoveel mogelijk naar streven. "Hoewel Leiden in vergelijking met andere gemeenten een pro gressief beleid voert wat kinderop vang betreft, voldoet het aanbod nog steeds de aanvraag niet. Er zijn lange wachtlijsten voor peuter speelzalen, halve dagopvang en op vang in kinderdagverblijven. We zijn er dus nog lang niet". SAMSOM. J.N. Samsom zal per 1 oktober deel gaan uitmaken van de top van de Britse tak van het uitge versconcern Wolters Samsom in Zwolle, Wolters Samsom (United Kingdom). Hij is nu lid van de di rectie van Wolters Samsom Oplei dingen in Leiden. Centrum (JAC) is er gevestigd, evenals het ideële kamerbureau STIK, de spijbelopvang, beeldend kunstenaar Aad van Houwelingen en twee postduivenverenigingen. De LVP is overigens op zoek naar meer ruimte, in of buiten het Witte Poortgebouw, waar trou wens het kantoor van Woning bouwvereniging Leiden zal wor den ondergebracht. Het programma duurt beide da gen van één tot zeven uur. Freewave drie keer uit de lucht gehaald LEIDEN - De illegale zender 'Freewave' is gisteren drie keer uit de lucht gehaald. Tegen een 18-jari- ge man, die opereerde vanuit de Draadzegge, is proces verbaal op gemaakt. De andere twee zenders stonden op het dak van een flatge bouw aan de Arendshorst en de Pelikaanhof. Zij waren onbemand. De radiocontróledienst beëindig de in samenwerking met de politie abrupt de uitzending van negen uur in de ochtend. Om half twee gebeurde hetzelfde. Van beide da ken is een complete zendinstallatie gehaald. Tegen negen uur 's avonds stuitte de politie op een wo ning aan de Draadzegge. Ook daar is de installatie in beslag genomen. Het was de 28ste keer dat de pi raat werd geconfronteerd met de politie en de radiocontróledienst. Onlangs greep de politie nog in op een braderie aan de Haarlemmer straat, waar 'Freewave' live-uitzen dingen verzorgde. Geluidmeting energiebedrijf op Maresingel LEIDEN - De Maresingel zal van woensdagavond 22.00 uur tot don derdagmorgen 0.6.00 uur volledig worden afgesloten. Het Energiebe drijf Rijnland gaat die nacht metin gen verrichten naar het geluid van de nieuwe warmtekrachtcentrale. Een aantal bewoners meent dat de centrale teveel lawaai maakt. Het kort geding dat ze vandaag hadden aangespannen tegen het EBR is voor onbepaalde tijd uitgesteld in afwachting van de resultaten van de metingen. Eeen woordvoerder van het EBR verklaarde vanmorgen dat de ge- luidoverlast al wat minder is, om dat de laatste dagen de centrale maar op halve kracht heeft ge draaid. "Natuurlijk is dat geen op lossing. Daar hopen we de komen tijd juist uit te komen". ADVERTENTIE WARNECKE MODE 'n Persoonlijke zaak Breestraat 151-153, Leiden. Kleiweg 12, Gouda. Stelen van grond in Merenwijk enigszins uit de hand gelopen LEIDEN - "Wat is nou de zin van deze bijeenkomst. De uitgangs punten van de gemeente lijken immers vast te liggen. Zeggen jullie nou straks tegen elkaar: de coupe is geslaagd". In het kerke lijk centrum De Regenboog spra ken vertegenwoordigers van de gemeente en bewoners van de buurt De Duinen gisteravond over het gemeentelijke plan om grond te verhuren of verkopen aan bewoners van de wijk. "De laatste jaren is er steeds vaker grond gepikt". De gemeente gaat in delen van de Merenwijk een proef nemen met het - onder bepaalde voor waarden - verhuren of verkopen van grond. (In bruikleen geven was aanvankelijk ook een moge lijkheid, maar dat plan is van de baan). Voor het gebied De Duinen is nu een tekening gemaakt waarop staat aangegeven welke grond in aanmerking komt om overgedra gen te worden. Sommige stuk ken zal de gemeente terugvorde- Het gevolg van het nieuwe sys teem zal ook zijn dat bewoners nu geld moeten betalen voor ge meentegrond die zonder toe stemming bij de tuinen is getrok ken. In de Duinen schijnt in to taal zo'n vierhonderd vierkante meter grond te zijn gestolen. Gevaarlijk "In de Merenwijk heeft geen rechthoekige verkaveling plaats gevonden", zei gemeenteambte naar Jochemsen gisteravond te gen de bewoners van de Duinen. "Daardoor ontstonden hoekjes. En veel bewoners dachten: dat hoekje trek ik bij m'n tuin. De laatste jaren is dat een beetje uit de hand gelopen". En dat stelen had soms bijna gevaarlijke gevolgen, ging Jo chemsen verder. "Want je had mensen die in zo'n stukje bij voorbeeld een zitkuil gingen gra ven. Leuk...natuurlijk, alleen ze hadden niet nog even moeten doorspitten want dan waren ze op een kabel van 20.000 volt ge stoten". Alles goed en wel, vroeg een bewoner zich af, maar waarom komen jullie nu pas met jullie plannen op de proppen? "Ik heb jaren geleden al gevraagd of ik grond mocht kopen en ik heb nooit wat van jullie gehoord". Jo chemsen kon niets anders doen dan de hand in eigen boezem ste ken. "Wij hebben ook fouten ge maakt. Een en ander niet goed geregeld. Bijvoorbeeld stukken in gebruik gegeven waar kabels liepen". Wie grond wil kopen zal daar voor zestig gulden per vierkante meter moeten betalen. Huren kost de bewoner vijf gulden per vierkante meter per jaar. Toen deze prijzen werden genoemd, ontstond er toch enige commotie in de zaal. "Schandalig hoog", meende een bewoner. Waar wa ren die prijzen op gebaseerd? De mensen achter de tafel be gonnen uit te leggen hoe een en ander tot stand was gekomen. "Kan wel zo zijn", merkte een be woner na de uitleg op. "Maar waarom hebben jullie niet ge woon een enquête in de buurt ge houden, zodat wij ook prijsvoor stellen kunnen doen". Daar trapte Jochemsen niet in. Nadat hij uitgegrinnikt was: "Sommige alternatieven zullen we graag bestuderen. Maar wat betreft hét geld... wat denkt u nou dat er als alternatief uitkomt als we u vragen wat de geldprijs moet zijn? Ik kan het u voorspel len. Koopprijs; geld toe". Uiteindelijk bleek het een ta melijk rustige vergadering te worden. Het was dan waarschijn lijk ook geen schijn dat de ge meenteambtenaren een tevreden indruk maakten. Vervelend "Natuurlijk leven er kleine irri taties", zei Jochemsen aan het einde van de avond tegen de toehoorders. "En het valt ook niet te ontkennen dat sommige mensen teleurgesteld zullen ra ken. Zo zei iemand tegen mij: ik heb het huis genomen in ver band met de tuin en nu raak ik grond kwijt. Dat is vervelend". "Maar aan de andere kant: be woners moeten zich altijd goed oriënteren. Heeft de vorige eige naar z'n tuin niet vergroot met een stuk gemeentegrond. En bo vendien: mensen die eigenhan dig - zonder toestemming - hun tuin groter hebben gemaakt mo gen eigenlijk helemaal niet kla gen".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 3