Ernstige vervuiling in kern Wassenaar Leiderdorp krijgt Open School' L-harmante zwierende pettycoats Dependance moet in later stadium zelfstandig worden Jongen zit uur vast in lift Gemeente Oegstgeest trekt voorlichter aan Voorschotense vijver gespaard Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad 6.V. Warmondse maakt lelijke val PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 LEIDERDORP - In Leiderdorp komt een Open School. Voorlopig nog als dependance van Leiden, maar het is de bedoeling dat de school later zelfstandig wordt. Alle Leiderdorpers die vroeger de kans niet hebben aangegrepen of gekre gen om wat te leren, kunnen zich opgeven voor een cursus. Tot nu toe zijn die mensen aan gewezen op de gemeente Leiden. Maar als gevolg van een andere wijze van subsidiëren krijgt nu el ke gemeente direct geld om zo'n school op te zetten. Het minimum aantal deelnemers is acht. Zo groot is het aantal geïnteresseerden in Leiderdorp. Maar omdat er nog geen reclame voor de Open School is gemaakt, worden zeker meer cursisten verwacht. Juist ook omdat nu de mogelijk heid bestaat om in de eigen woon plaats een cursus te volgen, ver wachten de organisatoren van de cursus dat er meer belangstelling zal zijn. De reis naar Leiden is toch een barrière voor veel mensen. Dat euvel is nu de cursus eind augus tus in Sjelter begint verholpen. Burgemeester en wethouders zijn niet ongenegen de Open School in het zadel te helpen, maar voegen eraan toe dat een en ander afhangt van de centen die het rijk geeft. Pas als Leiderdorp geld krijgt van het rijk, wordt de school van Leiden 'overgenomen'. Zolang draait de school als dependance Agenda Keuken chinees restaurant uitgebrand WASSENAAR - By een chi nees restaurant aan de Van Hoogendorpstraat in Wasse naar is gistermiddag rond kwart voor twee de keuken to taal uitgebrand. Oorzaak van de brand was een pan vet die, vermoedelijk door oververhit ting, vlam vatte. De Wassenaar- se brandweer, die om vijf voor twee het sein 'brand meester' gaf, kon niet voorkomen dat de keuken volledig in vlammen opging. Het restaurantgedeelte liep behoorlijk veel rook- en waterschade op. De boven het restaurant gelegen woningen raakten niet beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Op het mo ment dat de brand uitbrak stonden er drie mensen in de keuken, maar zij konden weg komen. Katwijker maakt slechte beurt in Voorschoten VOORSCHOTEN/KATWIJK Een 29-jarige Katwijker heeft vannacht wel een heel slechte beurt gemaakt bij de Voorscho- tense politie. Surveillerende agenten troffen de man rond drie uur aan in zijn auto, die met brandende lichten stond geparkeerd op de Veurseweg. Snel werd duidelijk dat hij be hoorlijk veel drank op had en de agenten gaven de Katwijker dan ook een rijverbod van twaalf uur. Waarop zij verder gingen met hun surveillance. Nog geen vijf minuten later troffen zij de man een halve ki lometer verderop rijdend aan. De Katwijker bleek zo dronken dat hij niet in staat was een blaastest af te leggen. Eenmaal op het bureau beland, weigerde hij een bloedproef. Omdat daar bleek dat de man al vaker met justitie in aanraking is geko men wegens drankmisbruik, werd daarop zijn rijbewijs inge trokken en is contact opgeno men met de officier van justitie. Overigens bleek de Katwij ker vannacht hardnekkig vol houden dat hij niet door de rijkspolitie van Voorschoten, maar door de Leidse gemeente politie was aangehouden. En helemaal niet op de Veurse weg, maar op de Rijksstraat weg in Wassenaar. "Hij was met geen mogelijkheid van het tegendeel te overtuigen", aldus een politiewoordvoerder van morgen. kinderen met huiswerk kunnen helpen. De Open School kan een opstapje zijn voor de Mavo of een beroepsopleiding. Wie komen voor de Open School in aanmerking? Mannen en vrou wen vanaf 17 jaar en zij die mini maal 5 klassen van de lagere school hebben doorlpen. Maar ook cursis ten die maximaal twee jaar voort gezet onderwijs, lts of huishoud school, hebben gehad zijn welkom. De Open School duurt twee jaar. Per week neemt een en ander on geveer vijf uur in beslag, het huis werk niet meegerekend. Voor in formatie over de Leiderdorpse Open School, tel. 893135 (Sjelter). MAANDAG Voorschoten Zwembad Het Wedde - Start avond- zwemvierdaagse, tussen 18 en 19.30 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - Vergadering raadscom missie algemeen-bestuurlijke zaken, 20 Warmond Gemeentehuis - Vergadering raadscom missie maatschappelijk welzijn, 20.30 DINSDAG Leiden Bureau voor rechtshulp, Herengracht 50 - Spreekuur van 10-12.30 uur, tel. 123942. Burgerraadslieden, Breestraat 92 Spreekuur op afspraak, tel. 254142. Leidse Rechtswinkel, Ketelboetersteeg 10 - Spreekuur afd. klachtenbureau, 18.30-20.30 uur. tel. 130775. van Leiden en wordt ook door die Volgens de organisatoren komen gemeente betaald. Van de deelne- mensen naar de Open School om mers wordt een bijdrage van 60 een groot aantal redenen. Dat kan gulden per cursus verlangd. Het bijvoorbeeld zijn om de Neder- subsidiëren van de Open School landse taal bij te spijkeren, maar past overigens geheel in de plan- ook om contacten uit te breiden en nen van de gemeente. Zij wil be- om vrije tijd zinning te besteden, paalde achterstandsgroepen extra Cursisten wordt geleerd hoe ze for- helpen. muiieren moeten invullen; hoe ze Saneringsonderzoek nodig voor woningbouw De architect kon zich aanvanke lijk niet vinden in de kritiek. Hij voerde aan dat voor stedebouw niets droeviger is dan een piepklein stukje natuur. Toen de gemeente hem na discussies in raadscommissies toch vroeg om wat natuur te handhaven, paste hij de plannen aan. Rond het vijvertje en de grote boom, komt sierbestra ting: grijze tegels met gele steen tjes. Bovendien verrijzen er twee bankjes. De kosten voor het plein tje bedragen ongeveer 20.000 gul den. de aanleg van een extra deur WASSENAAR - Het terrein Rooyakkers, midden in het Wassenaarse centrum, is ernstig vervuild. Uit een Heidemij-rapport blijkt dat de bovengrond en het grondwater zijn verontrei nigd met minerale olie, aro maten en polycyclische aro matische koolwaterstoffen. Ook buiten het terrein, aan de Molenweg/Schelpsloot, is verontreiniging geconsta teerd. De hoogte van de concentraties is nog onbe kend en het is onduidelijk of er gevaar voor de volks gezondheid bestaat. Burgemeester en wethouders wil len een saneringsonderzoek star ten omdat er in 1987 woningbouw moet komen op het terrein en langs de aangrenzende Molenweg: de panden 2, 4 en 6 worden ge sloopt. Volgens een ambtenaar be staat de kans dat in achtertuinen en onder woningen een forse verontreiniging is ontstaan. Via het grondwater kunnen ook schadelij ke stoffen onder het parkeerplaats- je zijn gekomen. Mogelijk wordt dat opgelost door het 'wegtrekken' van grondwater. Voor het reinigen van het terrein zelf denken de dagelijks bestuur ders aan de landfarmingtechniek. Het komt erop neer dat de grond wordt afgegraven en opgestuurd naar een reinigingsinstallatie. De Heidemij, opsteller van het 30.650 gulden kostende eerst bodemon derzoek, heeft zo'n zuiveraar in de Leidse Stevenshof. Het saneren zou via deze weg ongeveer 173.400 gulden kosten, exclusief btw. Subsidie Om de precieze kosten te bereke nen en een bestek op te kunnen stellen heeft de maatschappij ech ter eerst nog 49.060 gulden nodig. B en W adviseren de gemeenteraad dit geld opzij te leggen en vervol gens de opdracht de verstrekken. De kosten zouden hierdoor oplo pen tot 250.000 a 300.000 gulden. B en W willen dan ook praten met de provincie over het inpassen van de reiniging in het sanerings programma. Wanneer deze over heid dit doet, betaalt het rijk ne gentig procent van de kosten die boven het drempelbedrag van 100.000 gulden komen. Nadeel OEGSTGEEST - Een Oegstgees- 4er jongetje, leeftijd bij de politie onbekend, heeft gisteravond een uur vastgezeten in een lift aan de Gladiolenlaan. Een van de bewo ners merkte dat de lift het niet deed en waarschuwde de politie. Die wist, geassisteerd door de huis meester, de jongen uit zijn benarde positie te bevrijden. Eenmaal weer in de frisse lucht kreeg de jongen een uitbrander van zowel zijn va der als de politie: het was zijn eigen schuld dat hij had vastgezeten, om dat hij steeds met de lift had zitten spelen. hiervan zou kunnen zyn dat de sa nering te lang op zich laat wachten en de woningbouw vertraging op loopt. Andere geldbronnen zijn dan misschien gewenst. Op het vervuilde terrein heeft tot voor anderhalf jaar kolen- en brandstoffenhandelaar Rooyak kers gezeten. Hij is 'weggesaneerd" uit de bebouwde kom en is nu ge vestigd aan de Hofcampweg. Vóór Rooyakkers heeft er een garage ge zeten op de lokatie. Het is volgens een woordvoerder van de gemeen te dan ook niet duidelijk wie ver antwoordelijk is voor de verontrei- ning. Voor zover hij weet zijn de laatste 20 jaar geen klachten bin nengekomen over de bedrijfsvoe ring. Zeker bij de drie sloopwonin gen aan de Molenweg is een ver vuiling moeilijk te constateren. De mensen hebben (werk)plaatsjes achter en de bloemetjes staan in bakken, niet in de (verontreinigde) grond. OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest wil een voorlichter aan trekken. Burgemeester en wethou ders willen op meer professionele wijze het doen en laten van het ge meentebestuur verkopen. Voorlo pig wordt gedacht aan een functio naris in parttime dienstverband, voor ongeveer 20 tot 25 uur. Van avond praten de leden van de com missie algemene en bestuurlijke aangelegenheden over deze mate rie. Het werk dat de voorlichter moet gaan doen, is nu nog in handen van de gemeentesecretaris en het pu- blic-relationskantoor Van Dalen uit Hillegom. De preciese werk zaamheden zullen in overleg met de gemeentessecretaris worden vastgelegd, maar de volgende ta ken worden de voorlichter zeker toegedacht: contacten met de pers, begeleiden inspraak en het schrij ven van voorlichtingsbrochures. Het takenpakket is ook onderwerp van discussie tijdens de vergade ring vanavond. Zodra de voorlichter meedraait in de gemeentelijke organisatie, worden de werkzaamheden door het bureau Van Dalen terugge bracht tot nul. Dat levert een 'be sparing' op van 17.000 gulden op jaarbasis, maar B en W tekenen daarbij wel aan dat de voorlichter niet kan worden opgescheept met werkzaamheden als het opmaken en zetten van advertenties. Boven dien kost de voorlichter zo'n 40.000 gulden per jaar, nog afgezien van de kosten van huisvesting en voor lichtingsmateriaal. Het is de bedoeling van B en W dat de nieuwe medewerker op de begane grond van het gemeente huis wordt gehuisvest. Dat in af wachting van een definitieve plek in het raadhuis. B en W zijn name lijk nog steeds bezig met een stu die naar de huisvestingsproblemen van de ambtenaren. De aloude vijver naast het Voorschotense raadhuis mag blijv VOORSCHOTEN - Het piepkleine vijvertje naast het Voorschotense raadhuis blijft gespaard en het mo nument dat hier middenin staat, wordt niet gedraaid en op een sok kel geplaats. B en W hebben dit be sloten omdat dergelijke plannen van de architect te duur zouden uitvallen en op protesten stuitten. Het monument zou zonder water nog veel lelijker zijn en ontheemd raken, heette het. Het herdenkt im mers burgemeester Vernède, de man die zorgde voor een goede wa tervoorziening. in de hoek van het gebeuren kost ook zoiets. De deur is vooral geschapen om bezoekers van de sociale dienst een lange, bekeken wandeling te besparen. Nu moeten zij op een be paald moment in de week, met hun briefje over de binnenplaats, waar twee gemeentelijke afdelingen op uitkijken, en door een lange gang. Ook hier passeren zij ambtenaren (en bezoekers). Vooral D66 heeft hier een zaak van gemaakt. Woord voerder Aikens had het over de gang naar Canossa. Vrij bridgen Op verschillende dagen kunnen bridgeliefhebbers in Leiderdorp vrij spelen. Komende woensdag om te beginnen, vanaf één uur 's middags in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24. Volgende woensdag ook: zelfde tijd, zelfde plaats. En komende donderdag organiseert de Leiderdorpse Brid geclub weer een zomerdrive in de Eendenkooi aan het Kooikerspad in Zoeterwoude-Rijndijk. Aan vang acht uur 's avonds, opgeven tot kwart voor acht aan de zaal. Cursussen De Stichting Jeugd- en Jonge renwerk Oegstgeest heeft het ko mend seizoen een uitgebreid cur sussen-aanbod. Een greep daar uit: kleding maken, werken met klei, klassiek ballet, tekenen, elektronica, theater, jazzballet, klassiek ballet, kleicursus, pop cursus en tapdance. De meeste cursussen zijn bedoeld voor kin deren en/of jongeren tot 18 jaar. Voor aanmelding en informatie: SJJO, telefoon 154773. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Y De regio-redactie van het Leidsch Dagblad is op zoek naar een CORRESPONDENT ZOETERWOUDE Van hem of haar wordt verwacht dat hij/zij op free-lance basis i vergaderingen - met tips komt voor mogelijke verhalen - verslagen kan maken van evenementen - in Zoeterwoude zelf woonachtig is - de ontwikkelingen in Dorp en Rijndijk volgt. i grofweg een paar uur per week in be- Nadere inlichtingen vla tel. 071-144941, tst. 219. Sollicitaties naar redactie regio Leiden, t.a.v. Miep de Graaft, Post bus 54, 2300 AB Leiden. Postbus 54, 2300 AB Leiden, telefoon 071-144941. Een werkmaatschappij van Damiate Holding B V. LEIDEN/V OORSCHOTEN - De Square- en Round- dansclub 'de Coast Riders' uit Voorschoten, een van de twintig verenigingen die Nederland rijk is, vierde af gelopen zondag het jaar feest bovenop de Burcht in Leiden. Behalve uit Voor schoten waren 135 dansers uit België, Duitsland en Amerika uitgenodigd om mee te doen aan dit festijn. Amerikaans squaredansen is ont staan doordat zo'n 200 jaar geleden de landverhuizers uit Europa hun eigen volksmuziek- en dans mee brachten naar Amerika. Als de pio niers en cowboys 's avonds hun huifkarren in het vierkant of kring hadden gezet, om zich beter te be schermen tegen de eventuele aan vallen van Indianen was er na het eten behoefte aan vertier. Op dat vierkante plein (square) of in die cirkel (rond) werd al snel op de to nen van de viool of harmonica ge danst. Gistermiddag bleek al snel wat voor vertier dat gaf. De pettycoats van de dames zwierden prachtig, en de charmante bewegingen van de heren deed menig hart sneller kloppen. Een aantal bezoekers kon zelfs de verleiding niet weerstaan om zelf een dansje mee te lopen. De Voorschotense club bestaat nu zeven en telt zo'n 60 leden. Or ganisator Jan Mulders keek aan het eind van de dag tevreden terug. Hij roemde de locatie en riep de be zoekers op om lid te worden. "Je beleeft er machtig veel plezier WARMOND - Een inwoonster uit Warmond is afgelopen zaterdag le lijk gevallen en gewond geraakt, toen ze probeerde twee wandelaars te ontwijken. Het ongeval speelde zich af op de Warmondse Heren weg. De vrouw reed rond twaalf uur 's middags ter hoogte van de Beatrixlaan toen ze twee wande lende vrouwen op het pad tegen kwam. Ze wilde afstappen maar bleef haken aan haar fiets. Bjj haar val belandde ze in de struiken. De vrouw moest met vermoedelijk een gebroken heup naar het zie kenhuis worden gebracht. POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17,00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juflermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt. tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vnj. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 6.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorgin.g na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67,45 per post (binnenland) 92,55 per half jaar. aan huis bezorgd 134.90 per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357,20 losse nummers 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden (071)144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11.2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokip, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid. Mexico-City en Tel .Aviv.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2