LEIDSCH DAGBLAD Aanslag op Turks theehuis Schiedam HET EFFECT VAN ONZE VOORZET IS IN UW HANDEN: Israël en Egypte: bijna akkoord over arbitrage Dronken vrouw steekt jongeren SiDRUKKERIJ Sédeltabach PORT Explosie op Nederlandse slooptanker WORTELTJES EN BRAADWORST Rouw India na sikhs' moord op generaal MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 OPGERICHT 1 MAART 1860 No. 38084 Strook strand van Taba CAIRO (Rtr./UPI/AFP) - Egypte en Israël hebben gisteren bekendge- derheden waaronder de precieze begrenzingen van de 700 meter lan- maakt dat zij op twee punten na ge strook van Taba. overeenstemming hebben bereikt over het voorleggen aan internatio nale bindende arbitrage van hun vier jaar oude grensconflict over de t Israëlische handen zijnde strook In de verklaring stond echter dat men het over de procedure voor het regelen van de twee punten eens was en deskundigen komen de week nog een keer bijeen zou- strand van Taba op het schierei- den komen. Men land Sinaï. In een desbetreffend communi qué dat werd uitgegeven r stre ven de twee kwesties binnen twee of drie weken te regelen, aldus de verklaring, voorgelezen door de gen van onderhandelen, stond dat leider van de Egyptische delegatie, men elkaar had gevonden op een ontwerp-akkoord dat de goedkeu ring behoefde van de Israëlische en Egyptische regering. Vandaag voor velen: de eerste schooldag. Een beetje eng is het wel, voor moeder en kind. Het kleintje is niet meer zó klein. Een kusje kan er nog net af. Dan moet ze wegwezen. Het nieuwe speel goed trekt. (foto ANP) HOENDERLOO (GPD) - Drie jon gemannen zijn vannacht na een bierfeest in het nabijgelegen Loe- nen door een 23-jarige dronken vrouw uit Hoenderloo met een mes bewerkt. Twee jongeren kwamen in een Apeldoorns ziekenhuis terecht. De 20-jarige P.Bakker uit Dronten raakte ernstig gewond. Hy ligt met een geperforeerde dunne darm op intensive care, maar is na een ope ratie buiten levensgevaar. De 19-jarige M.Mentius uit Alk maar liep steek- en snijwonden aan zijn rug en heup op. Het derde slachtoffer, de 18-jarige J.Elfring uit Slootdorp, zag alleen zijn trui door de met het mes rondzwaaien de vrouw aan flarden gesneden. De dronken vrouw werd een half uur na de steekpartij in haar wo ning gearresteerd. De politie vond het mes terug in een zakje shag, haar broer had het daarin verstopt. De vechtpartij ontstond toen de vrouw, die eveneens het bierfeest had bezocht, zonder enige aanlei ding vloekend en tierend met het mes op de drie campinggasten af kwam. De jongelui waren juist op weg naar hun camping in het Ve- luwse Hoenderloo. Ooggetuigen verklaarden later dat de vrouw zo'n veertig glazen bier had ge dronken. 071-899241 Energieweg 25 Zoeterwoude-Rijndijk rf Dii onl ,k>°dprtaard!9a zorg' Ook voor computer-formulieren Iets koeler Af en toe zon en mogelijk een bui. Mini mum-temperatuur omstreeks 13 gra den, middagtemperatuur ongeveer 21 graden. Matige noordelijke wind. De vooruitzichten voor woensdag tot en met zaterdag: eerst zonnig en een middagtemperatuur van rond 24 graden. Vanaf vrijdag mogelijk een bui Deskundigen van de cartografi- ww. sche diensten van Egypte, Israël en De twee opengebleven punten de Verenigde Staten zouden naar in conferentiekringen verluidde, Taba bezoeken om de toekomstige aanhangsel met technische bijzon- grenzen te tekenen. Geen gewonden Twee jongeren in arrest SCHIEDAM (GPD) - De Schiedamse politie heeft giste ren twee jongemannen van 18 en 22 jaar gearresteerd in verband met de aanslag op het Turkse theehuis Servat gisterochtend. Bij de aanslag raakte niemand gewond. De voorgevel van het theehuis aan de Schiedamse Parkweg, dat pas een maand open was, werd door de zelfgemaakte tijdbom die de daders door de brievenbus hadden gegooid, volledig ver woest. De aanslag werd opgeëist door het Schiedamse Jongeren Front. Bij de arrestanten werden thuis ook pamfletten van deze organisatie gevonden. Ivan Lendl (links) heeft reden tot lachen. De Tsjech kreeg zijn revanche voor de verloren fina le van Wimbledon. In het toer nooi van Stratton Mountain versloeg hij Boris Becker: 6-4, 7- 6(7-0). (foto ANP) Het Schiedamse Jongeren Front eiste afgelopen maart ook de ver antwoordelijkheid op voor een brand in een ontmoetingscentrum voor buitenlanders dat zich even eens aan de Parkweg bevindt. De politie zegt dat het Schiedam se Jongerenfront (SJF) een tot nu toe onbekende organisatie is. Vol gens een links gemeenteraadslid is het front echter al langer actief in de stad. Hij heeft zijn naam liever niet in de krant omdat de afgelo pen tijd een aantal mensen uit de anti-fascistische beweging in Schiedam is bedreigd door een club die onder die naam opereert. Voor bekend heeft het uit. In 1977 braken er in de stad rel len uit, nadat tijdens de kermis een Nederlander door een Turk was neergestoken. Er werden toen di verse Turkse winkels en cafés ver nield en buitenlanders werden be dreigd. Volgens burgemeester R. Schee- res is het in de tussentijd eigenlijk vrij rustig geweest in de stad en zijn de activiteiten van het front daarom tamelijk onverwacht: „Dergelijke organisaties zijn vrij ongrijpbaar. Daarom is het ook heel moeilijk om er preventief wat aan te doen. Nu er twee mensen aangehouden zijn, kunnen we al leen hopen dat er in de strafrech- front nauwe banden met de NVTJ, sfeer maatre«tawortai De politie onderzoekt het theehuis na de bomaanslag. de neo-fascistische organisatie Joop Glimmerveen. Het SJF is vooral actief in de Schiedamse wijk Nieuwland, een nieuwbouw wijk waar'zo'n 10 tot 12 procent buitenlanders wonen. Het is voor het eerst sinds tien jaar dat rassenhaat zich in Schie- (fotoANP) dam op zo'n gewelddadige wijze genomen die duidelijk maken dat dergelijke zaken echt onaanvaard baar zijn". VANDAAG 18 PAGINA'S Marco van Basten leidde Ajax gisteren naar een 1-0 zege op Manchester United op het Amsterdamse 711-toernooi, dat echter werd gewonnen door Dynamo Kiev. PAGINA 9 De profs van FC Den Haag maakten zich zaterdag niet druk bij De Sleutels, de vier deklasser verloor 'slechts' met Jacco Eltingh en Jan Sieme- rink heersten op het tennis toernooi van het Katwijkse Zee en Duin. Zeiler Rob Kachelland pakt de eerste plaats tijdens wed strijden in Nieuwkoop. PAGHjTA 12 Nelson Piquet viel de eer te beurt als eerste de Grand Prix van Hongarije te winnen. In Boedapest werd de race voor Formule I wagens massaal ge volgd. PAGINA 13 Acht doden in Taiwan TAIPEI (AP) - Een Nederlandse tanker die in de Taiwanese haven stad Kaohsiung zou worden ge sloopt, is vanmorgen door twee ex plosies getroffen. Volgens de eer ste berichten kwamen zeker acht mensen om het leven en vielen er 20 gewonden. Alle slachtoffers wa ren Taiwanezen. De politie meldde dat er arbei ders aan boord waren om de tanks van de 40.925 ton metende Canari May schoon te maken toen de ex plosies zich voordeden. Een aantal arbeiders kon niet vluchten toen er brand uitbrak. De twee explosies deden zich en kele seconden na elkaar voor en vier uur later woedde de brand die uitbrak nog steeds voort. De oor zaak van de explosies is nog niet bekend. Tegenslagen voor Reagan WASHINGTON (AP) - President Reagan heeft op twee vitale punten tegenslagen moeten incasseren. De Amerikaanse Senaat heeft gewei gerd een verbod op proeven met anti-satelliet wapens te verlengen en het Huis van Afgevaardigden riep op tot een verbod op Ameri kaanse kernproeven. De Senaat stemde dit weekeinde met 55 tegen 43 stemmen tegen voortzetting van het bestaande ver bod op proeven met anti-satelliet wapens dat verleden jaar door het Congres was opgelegd. Het Huis zal zich waarschijnlijk volgende week over dit zogeheten ASAT testverbod buigen, zo wordt ver wacht. Het Huis hechtte met een meerderheid van 234 tegen 155 stemmen zyn goedkeuring aan een verbod op Amerikaanse kernproe- Shakespeare verstoord DIEVER (GPD) - De rock groep Normaal heeft zaterdag avond zonder het zelf te weten de toneelvoorstelling van Sha- kespeares 'De getemde feeks' in het openluchttheater van Diever verstoord. De rock groep speelde ter gelegenheid van het oogstfeest in een feest tent voor een meer dan dui zendkoppig publiek in het he melsbreed zes kilometer verder gelegen Dwingeloo. De windrichting zorgde er voor dat de rockklanken bij vlagen luid over het openlucht theater waaiden. „De sfeer was hierdoor wel een beetje weg. De mensen dachten eerst dat er een popgroep in Diever speel de", aldus burgemeester H. G. Overweg van Diever. De politie wilde niet ingrij pen, want Normaal speelde met vergunning. Ook vroeg de poli tie niet de knoppen wat zachter te zetten. „Kan je je voorstellen wat er gebeurt als je als politie een duizendkoppig publiek vraagt de muziek zachter te zet ten?", aldus een politiewoord voerder in Diever. Elke maandagen dinsdag hebben we groente en vlees in de aanbieding Geschrapte MÜ worteltjes, zak± 500 gram Braadworst, 500 gram 548 4.48 kilo «i®® "7AQ 338 /."O 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. albert heijr» Koffie goedkoper AMSTERDAM (ANP) - De koffie van de bekende merken wordt woensdag 30 tot 40 cent per pak goedkoper. Douwe Egberts maak te de prijsverlaging vandaag als eerste bekend, en werd daarin di rect gevolgd door Van Nelle en 12 augustus Drie Mollen (voorheen Niemeyer). Zon op 6.18, onder 21.10 uur. Maan op De prijsdaling is volgens de koffie- hn n"™i^hprtP^rHp 14.27, onder 23.27 uur. fabrikanten mogelijk omdat de - PUDerleit'aie Hoogwater in Katwijk om 8.20 en 20.45 koffieprijzen op de wereldmarkt ur- lager zijn geworden. i iets koeler. ir, laagwater om 4.09 en 16.24 i Kwaliteit van mannelijke zaad vermindert door vuiler milieu MÜNCHEN/DEN HAAG (ANP) - De verontreiniging van het milieu met zware metalen en fosfaatverbindingen is de oorzaak van de achteruitgang van het mannelijk zaad. Dat is de stellige overtuiging van professor W. Schill van de Universiteitskliniek voor Dermatologie in het Westduitse München. Uit diverse vergelijkende studies in verschillende landen blijkt dat de kwaliteit van het mannelijke zaad in de industrielanden de laatste decen nia achteruit is gegaan. Zowel de dichtheid van het zaad als het aantal bewegende spermatozoa zijn niet meer wat ze ooit geweest zijn. „Een zorgwekkende ontwikkeling", vindt de Westduitse hoogleraar. Tijdens de ontwikkelingsfase voor de geboorte zijn de geslachtsorga nen van de man zeer gevoelig voor invloeden van buitenaf, dus ook voor milieubedreigende stoffen, meent de onderzoeker. Maar ook mannen in hun puberteit, die in fabrieken of andere werkplaatsen blootgesteld wor den aan giftige stoffen, lopen gevaar onherstelbare schade aan hun voor plantingsorganen op te lopen, zo waarschuwt Schill. NEW DELHI (AP) - In de Indiase stad Pune is vandaag een algeme ne staking uitgeroepen om te pro testeren tegen de moord op de vroegere stafchef van het Indiase leger, de 59-jarige generaal Vaidya. De generaal werd gisteren in Pune op straat doodgeschoten. Hij was bevelhebber ten tijde van de be storming door het leger van de Gouden Tempel van sikhs in Am- ritsar. Sinds de bestorming was Vaidya verschillende keren door sikhs met de dood bedreigd. De laatste dreigbrief ontving hij drie dagen voor de aanslag op zijn leven. De generaal werd door het hoofd geschoten en zijn echtgeno te raakte zwaar gewond. De verant woordelijkheid voor de aanslag werd door sikhs opgeëist. Bedrijven, winkels en scholen in Pune bleven vandaag gesloten. Vaidya zal vandaag met militaire eer worden gecremeerd. De sta king was uitgeroepen door alle gro te politieke partijen, terwijl het parlement een officiële rouwdag uitriep. De sinds januari gepensio neerde Vaidya was met zijn vrouw op weg naar huis na boodschappen Benzineprijs weer drie cent omhoog ENSCHEDE (GPD) - Benzine wordt woensdag opnieuw duurder. De prijs van super gaat met drie cent per liter omhoog en die van. normaal met twee cent. Diesel ver andert niet in prijs. Volgens voor zitter Visser van de organisatie van oliehandelaren Novok zijn de prij zen van benzine vandaag op de Rotterdamse markt verder geste gen. De dieselprijs liep terug. Vori ge week werd benzine 5 cent duur der. A Haarlemmerstraat 37, Leiden 071-122050 Administrateur licht ouden van dagen op BRUMMEN (GPD/ANP) - De Apeldoornse politie heeft de 37-ja- rige administrateur van het psy chiatrisch verpleeghuis voor ou den van dagen Immendaal in Beekbergen aangehouden. Hy heeft minstens 5 patiënten voor ruim 90.000 gulden opgelicht. Tussen 1977 en 1985 verwerkte de man administratief de bezittin gen van nieuwe patiënten. Die wis ten als gevolg van hun dementie vaak niet precies wat ze bezaten. De moord op Vaidya leidde tot Als hy ergens een tegoed vond, liet grote verslagenheid in India. Hij hij de bejaarden dat geld overma- te hebben gedaan, toen het vuur op zijn auto werd geopend. De gene raal was op slag dood. i de meest gedecoreer de militairen van het land en een nationale held. De moord werd gepleegd nadat zaterdag Manbir Singh was gear resteerd, de meest gezochte sikh- terrorist van het land. Gisteren werden nog 38 leden van zijn ben de opgepakt. ken naar een speciale bankreke ning. Via een vervalste brief liet hy dat geld dan weer overmaken naar zyn eigen rekening. De administrateur maakte goede sier met het geld. De politie pakte de man vorige week op bij zijn te rugkomst van een vierweekse vakantie in Spanje. NEEM NU EEN ABONNEMENT! 1 Neem nu een abonnement en beslis zelf hoe u betaalÏÏl per kwartaal 67.45 i krijgt u de krant natuurlijk gratis in de büs! Naam Straat: Postcode/Plaats Telefoon: deze bon opsturen naar hel Leidsch/Alp 0 VB Leiden In plaats van opslurcn. ki controle bezorging) i: (071)-144941

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 1