RCL maakt misstap tegen Monster Den Haasr maakt zie] ti nif d Iru k Twee duels vervroegd Sleutels kan schade beperken tot 1-4 Van Vliet leider in Coors Classic Molentoernooi sterk bezet Rumoerige start van Westduitse seizoen Werder terug Schotland verslaat hockeyteam PAGINA 10 SPORT MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 LEIDEN - Het versterkte RCL maakte zaterdagmiddag een mis stap tegen tweedeklasser Mon ster: 0-3. Quick Boys won met 3-1 van Urk, terwijl Noordwijk (2-2 tegen AFC) en Rijnsburgse Boys (1-1 tegen Heerjansdam) in het oefenweekeinde tot een gelijk spel kwamen. Hoofdklasser UVS won met 0-3 bij SVLV. Quick Boys-Urk 3-1 (3-1). In de eerste helft leverden de Katwij- kers bij vlagen oogstrelend voet bal af. Frenk van der Kleij. Cees van Rooijen en Mart van der Plas voerden de score snel naar 3-0 op. Nadat Martin Haasnoot het strijdperk met een geblesseerd steutelbeen moest verlaten, stok te het ritme bij de ploeg van Hans van der Zee. Nog voor de pauze kwam de tweedeklasser terug. "In de tweede helft viel de ploeg toen ver terug", vond Van der Zee, "dat kwam enerzijds door de wissels die ik toepaste, anderzijds omdat een aantal jon gens naar een bedenkelijk ni veau afzakte. Ik heb het ideale elftal daarom nog niet samenge steld". Na de thee kwamen de elftallen niet meer tot scoren. Noord wijk-AFC 2-2 (1-1). Klaas Vink nam in deze wed strijd de doelpunten voor zijn re kening, terwijl Rob Collewijn raakschoot voor de Amsterdam se hoofdklasser. Noordwijk le verde bij vlagen een aardige par tij af. "Maar in defensief opzicht zit het nog niet goed in elkaar", was trainer John Eelman niet te vreden. "De tegentreffers kwa men te gemakkelijk tot stand. Aan de andere kant bespeurde ik een conditionele vooruitgang ten opzichte van vorige week". Mark Vink nam de plaats in van de voor voetbal afgekeurde Siem van Beveren. Heerjansdam-Rijnsburgse Boys 1-1. Rijnsburgse Boys nam in deze oefenwedstrijd tussen de zaterdageersteklassers beide treffers voor z'n rekening. Twin tig minuten voor tijd schoof Jo- han de Kroon de bal langs z'n ei gen doelman Spiering. Vijf mi nuten later scoorde Huug Aande- wiel uit een strafschop de gelijk- maker. "We waren de gehele wedstrijd de betere ploeg", vond trainer Arie Kurver. "Ik ben tevreden over het vertoonde spel, want de gasten waren in een trainings kamp behoorlijk afgeknepen. Ontevreden ben ik over het creë ren van de kansen. In de hele wedstrijd niet één. Dat kan na tuurlijk niet, daar gaan we in de komende weken aan werken. Huug Aandewiel speelde voor het eerste mee en bezette de po sitie van libero. Hennie Koet was vrije middenvelder, Jan Hoge- woning rechtermiddenvelder en Ron Carli acteerde met Hans Zwaan in de spits. RCL-Monster 0-3 (0-0). Een vol op de counter spelend Monster heeft in de tweede helft de verde digende zwakte van het één klas se hoger spelend RCL blootge legd. Hoewel de Leiderdorpse eersteklasser veelal het beste van het spel had en met name ex- Roodenburger Marcel Valk met enkele rushes het publiek be koorde, kon de ploeg van trainer Laurens Mouter niet overtuigen. Drie doelpunten tegen waren een logisch gevolg van een ge brek aan stootkracht voorin en verdedigende blunders achterin. Er wacht Mouter derhalve nog veel werk om van zijn welhaast nieuwe ploeg een eenheid te smeden. FC Lisse-Odin '59 4-4 (4-2). FC Lisse viel na rust ver terug. De derdeklasser uit Heemskerk kon de score daardoor gelijktrekken. In de eerste helft toonde Henri van der Weijden zich schotvaar dig. De Leidenaar scoorde drie maal. De vierde treffer kwam op naam van nieuwkomer René van Hensbergen, die als rechterspits een goede indruk achterliet. Kat weker Cees Guyt bleef wegens 'blaren' aan de kant. SVLV-UVS 0-3. Voordat UVS in het strijdperk te Voorschoten betrad, had Arie Lagendijk zijn spelers al behoorlijk onder han den genomen. Liefst twee trai ningen moesten de Leidse voet ballers ondergaan. Dat was ook de reden waarom UVS 'slechts' met 3-0 zegevierde bij de vier deklasser. Marcel van der Blom en Hans de Kruijs (2) bepaalden hun keus uit de veelheid van kansen. Altior - Lugdunum 0-4. Het knappe tegenspel van Altior kon niet verhinderen dat Lugdunum vooral dankzij Fred van der Kaay een ruime overwinning behaal de. Van der Kaay rondde halver wege de eerste helft een Leidse aanval met succes af en strafte kort voor rust het slechte uitspe len van Altior af: 0-2. Lugdunum voelde zich gesterkt door die voorsprong en scoorde na de her vatting nog twee keer. Albert Siera zorgde voor 0-3 en Fred van der Kaay maakte het karwei daarna doeltreffend af: 0-4. 'Een tikkie teleurstellend', noemde Paul Bahlmann de bereikte vier de plaats in het toernooi van Oud Beierland. De nieuwe trainer van de Alphense zondag twee deklasser zag zijn ploeg een do minerende rol vervullen en na de poulewedstrijden als eerste ge plaatst. Want gisteren vervolgde Alphense Boys zijn woensdag in geslagen pad aanvankelijk onge slagen. VFC werd door een doel punt van Wim Latumanuwy met 1-0 aan de kant geschoven en te gen De Musschen (1-1, doelpunt Frank Bakker) en Emma (0-0) was een remise het deel van de Alphenaren. Maar in de kruis- wedstrijden ging het op de val reep mis. Opnieuw Emma bleek na een 0-0 de betere in het nemen van strafschoppen. In de strijd om de derde en vierde plaats ver loor Alphense Boys in de laatste seconden met 3-2 van Oud Bei erland. Bij rust leidde de ploeg met 2-1 door treffers van Frank Bakker en Wim Latumanuwy, die elk scoorden na voorberei dend werk van Henny van Raay. Marco Parinussa schoot vervol gens nog in eigen doel. De nieuwe zaterdag eersteklas ser ARC kwam tijdens een trai ningskamp in Putten twee keer in actie tegen een derdeklasser. Eerst werd WOP met 3-1 versla gen. Sjaak Keij en Nico Ooster- lee zorgden voor een 2-0 rust stand. In de laatste minuut van de tweede helft bepaalde Riny Oosterlee de eindstand op 3-1. Zaterdag was SDCP de tegen stander. Tot aan de rust wogen beide partijen tegen elkaar op. Daarna zette ARC, dat in ver band met vijf blessures met tien man speelde, de zaken naar zijn hand. Nico Oosterlee en Johan Boere (ex-Olympia) zorgden er voor dat de Racing ook dit duel winnend afsloot: 2-0. GLASGOW (ANP) - Tijdens een vierdaags trainingskamp in Glas gow heeft het Nederlandse heren hockeyteam in twee officieuze in terlands tegen Schotland teleurge steld. Zaterdag werd het 2-2 en gis teren werd zelfs met 1-2 verloren. Het was de eerste maal in de histo rie, dat Schotland van de Neder landers won, ook al betrof het dan nu een oefenwedstrijd. Bondscoach Frans Spits toonde zich gisteravond dan ook verre van tevreden. „Er werd heus soms wel goed, of althans aanvaardbaar ge speeld, zoals gisteren in de eerste helft. Toen drukten we de Schot ten volledig op eigen helft. We kre gen ook heel wat kansen en straf- corners, maar de bal wilde er maar niet in", aldus Spits. Zowel zater dag als zondag nam Floris-Jan Bo- velander de strafcorners. Hij schoot in de tweede wedstrijd vlak voor tijd éénmaal uit een korte hoekslag raak. „We hebben nogal wat combina tiecorners doorgenomen", zei Spits, „En daarbij speelde ook Ties Kruize een grote rol. Voor de wed strijden hadden we trouwens ook nog behoorlijk zware trainingen gehad. Dat speelde waarschijnlijk ook wel een rol. Niettemin is het duidelijk, dat er nog heel wat ver anderd zal moeten worden voor het toernooi om de wereldbeker in oktober in Londen. Over één ding ben ik in ieder geval content. Er zijn gelukkig geen blessures geval len. En met de harde Schotten als tegenstanders was die kans zeker niet denkbeeldig". Wel moest Cees-Jan Diepeveen zaterdag al na tien minuten met een snee in zijn kin uitvallen, maar de Bloemendaler kon een dag later gewoon weer meedoen. Gisteren maakte Egon Jesse in het doel voor het eerst zijn opwachting in Oran je. Hidde Kruize speelde in het eer ste duel in de spits, maar werd toen naar het middenveld teruggehaald. Spits zal vandaag zijn definitieve selectie van zestien spelers voor .Londen bekend maken. Vier spe lers zullen moeten afvallen. Na de trainingskampen in Utrecht en Glasgow begint donderdag het derde trainingskamp in Tilburg. Vrijdagavond speelt Nederland in St. Pieters Woluwe een interland tegen BelgieT LEIDEN - De wedstrijden RCL-Quick Boys en Noord- wijk-NSW zijn vanwege de KNVB-bekercompetitie ver plaatst naar 23 augustus. De duels voor de zaterdagdageer- steklasse A stonden oorspron kelijk 13 september op het pro gramma, maar op die datum wordt de eerste ronde voor de 'grote' KNVB-ronde afgewerkt. Quick Boys speelt tegen SW, Noordwijk tegen Telstar. Leo Wetselaar onderzoekt of zijn doelman Rob Groenendijk de kopbal van Heini Ótto wel juist heeft beoordeeld. Op de achtergrond houdt Remco Boere een oogje in het zeil. (foto Loek Zuyderduin). LEIDEN - Precies een week voor zijn debuut met FC Den Haag op het hoogste landelijke voetbalni veau stond het gezicht van Alfons Groenendijk niet bijster vrolijk. Dat dan niet omdat de Leidenaar in Haagse dienst geen vertrouwen zou koesteren voor wat betreft de mogelijkheden die er voor hem en zijn club in de eredivisie zijn weg gelegd ("Wij spelen straks heus in de middenmoot"), maar gewoon omdat 'zijn' avondje uit zaterdag in Leiden min of meer buiten zijn schuld op een fikse tegenvaller was uitgelopén. "Het mag dan misschien gek klinken", mopperde 'de rooie' in het bijzijn van een grijnzende Mar tin Jol en een uitgelaten Pablo Plak, "maar ik was vanmiddag nog behoorlijk gespannen. Het was voor mij de eerste keer dat ik met FC Den Haag in eigen stad speelde en ik voelde gewoon dat de ogen van die duizend toeschouwers hier bij Sleutels op mij waren gericht. Ik wilde er echt wat van maken. Maar ik stond daar blijkbaar hele maal alleen in. Vooraf in de kleed kamer merkte ik al dat er verder SAN FRANCISCO (AFP) - Na de eerste etappe heeft Teun van Vliet de leiding in de Coors Classic. De eerste etappe, een criterium over 64 kilometer, leverde een overwin ning op voor de Ierse amateur Alan McCormack. De proloog, eveneens in San Francisco, was zaterdag ge wonnen door de Amerikaanse prof Ron Kiefel. De tijden in de proloog werden niet doorberekend in het algemeen klassement. De Nederlanders hebben in feeststemming afscheid genomen van de Ronde van Denemarken. Marco van der Hulst zegevierde gisteren in de zesde en laatste etap pe. Hij ontsnapte kort voor het ein de van de 158 kilometer lange etap pe van Korsör naar Kopenhagen uit het peloton. Jean-Paul van Pop- pel. zaterdag al etappewinnaar, won in het spoor van zijn ploegge noot de sprint. De Ronde van De nemarken werd gewonnen door de Deen Jesper Worre. Hij sloeg zater dag toe in de tijdrit over 25 kilome ter. De Italiaan Bruno Vicino heeft zaterdag op de Oerlikon-baan in Zürich de wereldtitel bij de prof stayers geprolongeerd. De Belg Stan Tourne eindigde met een ach terstand van dertig meter als twee de. Erwin Nijboer was achter Joop Zijlaard de beste Nederlander. Hij eindigde achter de Italiaan Giovan ni Fausto als vierde. LEIDEN - Het traditionele Zilve- ingeschreven. Het viertal strijdt ren Molen-toernooi van LFC kent vanaf 9 september met de zater- dit jaar een bijzonder sterke bezet- dagclubs Quick Boys, RCL en ting. Naast de organiserende ver- Rijnsburgse Boys en zondag eniging hebben de Leidse ploegen hoofdklasser Wilhelmus om de be- UVS, Roodenburg en Lugdunum geerde wisselprys. niemand veel zin had om zich met dat mooie weer eens even lekker uit de naad te werken. Het zoveel ste wedstrijdje tegen het zoveelste amateurcluppie, weetje wel. Ja, en alleen kan ik het ook niet". Daarvan, alsook van het daarom even logische als magere 1-4 resul taat baalde Leidse Fons, zoals hij inmiddels als één der publiekslie velingen in het Zuiderpark door het leven gaat, stevig. Hij had ge hoopt dat de vier 'Leidenaars' in de ploeg - ook Marco van Alphen, Ron de Roode en Joop Lankhaar gaven op de jubileumwedstrijd van het 40-jarige De Sleutels acte de pre sence - van de overige maten vol doende steun in de rug kregen om er een thuiswedstrijdje van te ma ken, maar kwam dus typisch be drogen uit. Want uitgezonderd de van Aston Villa afkomstige aanwinst Tony ('Yes, Yes') Morley maakte geen Hagenaar zich druk. Sleutelfiguren bij Den Haag als Jol, Bouwens, Ot to en Boere - alleen de geblesseer de Cor Lems was er niet bij - deden geen stap meer dan nodig op de zonovergoten Vliet waar het pu bliek dan ook tevergeefs wachtte op aantrekkelijk voetbal van de nieuwe eredivisionist en, als ge volg daarvan, op z'n minst een half dozijn doelpunten. Door de lakonieke instelling van de meeste Haagse spelers bleef de jubilerende vierdeklasser Sleutels zodoende redelijk goed overeind en het resultaat had nog beter kun nen uitvallen als Ton Schreuder en Ronald Guldemeester er letterlijk en figuurlijk het koppie bij hadden gehouden. Zij kregen in de eerste helft voor en na de openingstreffer van Remco Boere ieder een dot van het kans, maar in beide geval len kreeg Rene Stam nog net een vinger tegen de bal. Omdat met na me Boere zich veel te lakoniek op stelde en de voorzetten van Otto, Bouwens en De Roode telkens een gemakkelijke prooi vormden voor doelman Rob Groenendijk ging er bij de pauze al enig gemor door de rijen. De stemming sloeg vijf minuten na rust over in hilariteit toen Leo Compeer de volledig mistastende Rene Stam met een beheerst schui- vertje het nakijken gaf waardoor Sleutels op gelijke hoogte kwam. Dat nu werd het trainersduo Van der Meent/Steegman toch iets te gortig. Den Haag schroefde het tempo op, miste eert nog een straf schop (De Roode) maar voorkwam dankzij goals van Boere, Morley en Lankhaar uiteindelijk een comple te-afgang. De inbreng van Alfons Groenendijk daarbij was nihil. Tot zijn verbazing moest de enige man in het veld - de spelers van Sleutels natuurlijk uitgezonderd - die echt was gemotiveerd nog voortijdig de kleedkamer opzoeken ook. Dat maakte de stemming er bij de toch al teleurgestelde Leidenaar be paald niet beter op. AD VAN KAAM. FRANKFORT (DPA/AFP) - De Westduitse politie heeft in enkele steden zijn handen vol gehad aan het beteugelen van rellen, veroorzaakt door voetbalsupporters, die de opening van het Bundesliga-seizoen .vierden'. Zo was het zaterdagavond in de straten van Frankfort na afloop van de wedstrijd Eintracht - Fortuna Dsseldorf lange tijd onrustig. Relschoppers vielen voorbijgangers lastig en terroriseerden een station van de onder grondse. Ook werd vuurwerk afgestoken. Eerder op de dag was de spoorwegpolitie al gealarmeerd op berichten, dat zich tussen de werkelijke fans van Fortuna ook notoire vandalen zouden bevinden. Bij de ingangen van het stadion van Eintracht werden strenge controles gehouden en de supportersgroepen van beide teams werden zorgvuldig uit eikaars buurt gehouden. Ook na de wedstrijd Waldhof - VFB Stuttgart in Ludwigshafen kwam het tot ongeregeldheden. Daarbij werden achttien arrestaties verricht. DUSSELDORP (SID/DPA) - De start van het nieuwe seizoen in de Bundesliga was veelbelovend. In de acht wedstrijden, die vrijdag en zaterdag op het programma ston den (Borussia MG - HSV wordt pas op 19 augustus gespeeld) vielen niet minder dan 39 doelpunten, een gemiddelde van bijna vijf per duel. Bij Werder Bremen - 1. FC Nürnberg konden de ruim 24.000 toeschouwers acht treffers begroe ten. Werder won na een achter stand bij de rust van 0-2 met 5-3, dank zij een hattrick van Burgs- müller. Thomas Brunner van Wer der werd in de 73e minuut de eer ste speler van het nieuwe seizoen, die een rode kaart kreeg. Er kwa men in totaal 195.000 mensen op de seizoenspremière af. Naast Werder Bremen en Ein tracht Frankfurt wonnen in de ope ningsronde verder: Bayer Lever- kusen, 1. FC Kaiserslautern, VFL Bochum, Bayer Uerdingen en Waldhof Mannheim. Direct werd al duidelijk, dat de nieuwelingen FC Homburg en Blau-Weiss Berlin het erg moeilijk in de hoogste West duitse klasse zullen krijgen. In Homburg reageerde het bestuur onmiddellijk na de nederlaag van vrijdag met 0-2 op eigen veld tegen Uerdingen. De dag erop trok men voor bijna een miljoen gulden twee nieuwe spelers aan: Schëfer van de bezoekende club Uerdingen en Geschlecht van Hannover'96. Blau-Weiss kwam er in Berlijn niet aan te pas tegen 1. FC Kaiserslau tern (1-4). Trainer Otto Rehhagel van Wer der Bremen was na afloop opge lucht. Hij verheelde niet in angst te hebben gezeten toen zijn ploeg bij de rust nog met 0-2 tegen 1. FC Nürnberg achter stond. „Gelukkig had het effect toen we na rust alles op de aanval zetten. Maar ik moet toegeven, dat ons spel nog wel hier en daar verbeterd kan worden. Een dergelijke inhaalrace willen we niet elk weekeinde beleven". In de periode van de 47e tot de 80e mi nuut scoorde Burgsmüller drie maal achtereen, waardoor Werder toch voor kwam te staan. In de laatste tien minuten vielen nog drie doelpunten, twee van Ordene- witz van Werder en een benutte strafschop van Grahammer (Nürn berg). „Met deze zege van 5-0 werden onze verwachtingen ruimschoots overtroffen", jubelde trainer Die trich Weise van Eintracht Frank furt. „Ik denk, dat er nu wel een paar mensen rekening met ons zul len houden". Bij de rust stond For tuna uit Dusseldorp al met 0-3 ach ter door doelpunten van de Poolse aanwinst Smolarek, Kraus en Mit chell. In de tweede helft kwamen daar nog treffers van Berthold en opnieuw Smolarek bij. Bayern München bleef voor 31.000 toeschouwers steken op 2-2 tegen Borussia Dortmund. „Dit is meteen al een slag in ons gezicht", aldus trainer Udo Lattek. „Maar het seizoen is nog pril en we zullen de waarschuwing ter harte ne men". Al in de eerste minuut scoorde Wohlfarth voor Bayern. dat verder in slaap sukkelde. Na een half uur maakte Simmes gelijk en vijf minuten na de pauze gaf Mattaus de landskampioenen weer de leiding. De tweede gelijkmaker, ditmaal van Zore in de 69e minuut, was verdiend. Bayern-doelman Pfaff moest overigens voor het eerst na 536 minuten in een compe titiewedstrijd zwichten. 1. Fc Köln begon slecht met een nederlaag van 1-3 bij VFL Bo chum. Halverwege was het nog 1-1 door doelpunten van Leifeld (in de 9e minuut voor de thuisclub) en Thomas Allofs. In de tweede helft wilde het niet meer vlotten met de ploeg van Georg Kessler, die nog treffers van Wölk en opnieuw Lei feld moest incasseren. ATLETIEK - Achmed de Kom heeft tijdens internationale atle tiekwedstrijden in Mönchenglad- bach de 100 meter gewonnen in 10,61 seconden. De AACér De Kom bracht een maand geleden het na tionale record op 10,49. De twee voudige Nederlandse sprintkam pioen eindigde op de 200 meter als tweede in 21,14 seconden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10