Bouwfouten in bejaardenwoningen Meer vogels slachtoffer botulisme in Voorschoten Weer gesprek over Markthof 'Liduina' overweegt verhaal op Warmondse architect Onderzoek explosie voortgezet Weer opdracht, toch ontslagen bij Sensor Villa Christina nog later klaar Warmonder blijft tweede in rolstoelrace De Burcht REGIO LEIDEN WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1986 VOORSCHOTEN Een aantal van ruim tien dode watervogels. Dat is de oogst van de Voorschotense gemeentereiniging van de afgelopen dagen. Het aantal dode vogels als gevolg van botulisme is flink toegenomen. Volgens een woordvoerder van de reinigings dienst was er vorige week nog sprake van een, hooguit twee dode dieren per dag. Dat aantal is nu gestaag opgelopen. De beesten zijn op verschillende plekken in Voorschoten gevon den, maar voornamelijk in sloten en vaarten langs de Grieglaan, Generaal Spoorlaan. Veeneklaaslaan en Juliana van Stolberglaan. De gemeente roept mensen die dode vogels in het water zien op zo snel mogelijk te bellen naar de reiniging, tel. (01717) 2141, toestel 355. Het is belangrijk dat dode dieren onmiddellijk uit het water worden verwijderd. Ook in gev<al van verlammingsverschijnselen bij watervogels wordt mensen verzocht de reiniging te bellen. Proper:Komst Profimarkt geen probleem OEGSTGEEST - Makelaar Proper half jaar geleden gereed gekomen en gemeente Oegstgeest gaan weer winkelcentrum Markthof moet ten rond de tafel zitten. Het onderwerp behoeve van de komst van de su- van gesprek is - dat zal niemand perkruidenier worden verbouwd, nog verbazen - de Markthof. De B en W moeten een (ver)bouwver- Oegstgeestse huizenhandelaar zal gunning afgeven om het bedrijf het proberen wethouder A. Kohlbeck jasje te kunnen aanmeten dat het er van te overtuigen dat de komst wenst. van Profimarkt naar Markthof Voor Proper is er eigenlijk geen geen problemen oplevert in ver- vuiltje aan de lucht. "We hebben band met parkeren. nog steeds een contract met Profi- De kwestie van parkeren is ove- markt en verwachten geen proble- rigens niet het enige onderwerp men ten aanzien van het verstrek- van gesprek in verband met de ves- ken van een bouwvergunning. Wat tiging van Profimarkt. Het ander- parkeren betreft. Mij is gebleken dat er voldoende ruimte is in de omgeving van de Kempenaerstraat om de auto kwijt te raken". Als die kwestie eenmaal rond is, voorziet Proper geen problemen wat het vollopen van het kleine winkelcen trum betreft. Er zijn volgens hem gegadigden genoeg en de keuze kan in overleg met de winkeliers vereniging worden bepaald. Wethouder Kohlbeck bevestigt dat er op korte termijn een gesprek met Proper komt. Maar hem is nog niet meegedeeld waarover dat ge sprek moet gaan. WARMOND - Het bestuur van Huize Sint Liduina in Warmond onderzoekt of architect Gradus Kamsteeg kan worden vervolgd voor fouten die zouden zijn gemaakt bij de bouw van zogenaamde aanleunwoningen op het terrein van het bejaardenhuis. De bejaarden- woningen hebben te kampen met lekkages die mogelijk te wijten zijn aan blunders van de Warmondse architect. LEIDERDORP - Uit het buurt onderzoek, dat de Leiderdorp- se politie ook gisteren weer heeft gehouden, zijn wat "klei ne aanwijzingen" naar voren gekomen over de explosie-in braak, afgelopen vrijdagnacht in de juwelierszaak aan de Santhorst. Een woordvoerder zegt dat de aanwijzingen van dien aard zijn dat het onder zoek voorlopig wordt voortge zet. Zo blijkt dat de daders met z'n tweeén waren en dat ze per auto zijn weggevlucht, direct na de klap. Volgens de Leiderdorpse po litie is het nu zeker dat het om amateuristische, geïmprovi seerde explosieven ging. Het Gerechtelijk Laboratorium kan echter nog niet met honderd procent zekerheid zeggen om wat voor bom het ging. Agenda WOENSDAG Leiden Kykhuis - film 'La Historia Oficial', 19.30 en 21.45 uur; 'Dood in Venetie', 20 en 22.30 uur. Oegstgeest I.V.N. afd. Leiden organiseert zomer- avondwandeling in het landgoed Oud Poelgeest, aanvang om 19.30 uur bij het hek aan de Laan van Oud Poelgeest. DONDERDAG Leiden Haarlemmerstraat - jaarmarkt, 10-21 LVC Breestraat 66, optreden reggae- 22.15 v Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67, grote hutten- bouwdag voor kinderen van 11-16 jaar. 13-19 uur. Warmond Veerpolder - hutten- en tentenbouw voor kinderen van 6 tot 12 jaar, 14-20 Zocterwoude Eendenkooi - Kooikerspad, Zomerdrive Leiderdorpse Bridgeclub, 20 uur. VRIJDAG Leiden 't Spoortje - Bernhardkade, speel-o- theek Pinokkio is open van 9.30-11.30 Haarlemmerstraat - jaarmarkt, 10-21 Pieterskerk - zomerorgelconcert Ber nard Bartelink, 20.15 uur. LVC - Breestraat 66, swingavond, 22-2 De huizen achter 'Sint Liduina' bouwd door het Alphense bouwbe- zijn tien jaar geleden gereed geko- drijf Maasdijken. De secretaris Het gaat om 26 zelfstandige sluit niet uit dat ook dat bedrijf een a ander kan worden aangerekend. Maar dat bouwbedrijf is in de loop der jaren failliet gegaan. "Dus het is moeilijk om daar nog verhaal te halen", aldus Zoetemelk volgens met name de daken van de wonin- wie een en ander niet betekent dat woonruimten voor ouderen die wat voorzieningen betreft gebruik kunnen maken van de accommo datie van het bejaardenhuis. Vol gens secretaris G. Zoetemelk van het bestuur van Liduina lekken gen. De dakterrassen moeten vol gens hem van een nieuwe laag wor den voorzien. Lekkages ook aan de gevels als gevolg van een wellicht onjuiste beschieting met rabatde- len. Vooral bij westenwind hebben bewoners daar last van. Zoetemelk schat dat het verhel pen van die problemen Huize Li duina op zo'n 170.000 gulden komt te staan. Bovendien heeft het be jaardenhuis in het verleden al geld uitgegeven voor het tijdelijk ver helpen van problemen. "Naar de mening van het bestuur zijn de problemen terug te voeren op ge breken in de constructie. Dat is ge bleken uit de verschillende rappor ten. Die fouten kunnen wellicht de architect worden aangerekend. het bestuur eraan twijfelt bij de grootste fouten moeten worden gezocht. Zoals de zaken er thans voorstaan, zoekt het bestuur de schuld bij architect Kamsteeg. Volgens Zoetemelk is over die schuldvraag met Kamsteeg een correspondentie gaande. Maar de Warmondse architect herinnert zich slechts een brief van een jaar geleden. Sindsdien is volgens hem over deze kwestie niet meer ge schreven tussen beide partijen. Of er werkelijk fouten Kamsteeg laat zich alleen in alge- "Waar gewerkt tueel verhaal op de architect. Het kan nog wel even duren voordat het onderzoek is afgerond. Het be stuur wil evenwel de problemen aan de woningen op korte termijn verhelpen. Het resterende bedrag van een ton denkt het bejaardente huis te verdienen door het omzet ten van een lening. Tien jaar gele den sloot het bestuur een lening van 3 miljoen gulden met een loop tijd van 45 jaar tegen een rente van bijna 9 procent Die lening wil het nu omzetten in een van 25 jaar te gen een rente van iets meer dan 7 procent. Dat betekent een flinke besparing op de rente. Door een ton extra te lenen, die dus wordt gebruikt om de problemen te ver helpen, is 'Liduina' altijd nog goed koper uit dan met de oude lening. wordt, worden fouten gemaakt. LjgfietSCn Dat geldt vast en zeker ook voor Bij het Oegstgeester winkelcen Het bestuur bestudeert thans of een krant. Er is nog geen project in trum Lange Voort wordt komende verhaal mogelijk is". de wereld dat perfect is". Gezien zaterdag een demonstratie gehou- Failliet de uitspraak van de Warmonds chitect gaat hij er dus vanuit dat er ook in het geval van de bejaarden- De bejaardenwoningen zijn ge- woningen in Warmond fouten zijn zaterdag een demonstratie gehou den van zelfgebouwde ligfietsen. De vehicels zijn vanaf twee uur 's middags te bewonderen. Papelaan en Wijngaardenlaan afgesloten VOORSCHOTEN - De Papelaan en Wijngaardenlaan in Voorschoten worden vannacht en morgennacht tot zes uur 's ochtends afgesloten door verkeer. Dit in verband met gemaakt. Hij vindt het in dit sta dium evenwel weinig zinvol te dis cussiëren over de persoon die die fouten kunnen worden aangere- V—P*"?"™* ««- kpnH. "Maar ik warht Hp ffphpnrtp. ders houden komende zaterdag Jaarfeest De Voorschotense 'Coast Ri- kend. "Maar ik wacht de gebeurte-, nissen in vertrouwen af', luidt het voorlopig commentaar van Kam steeg. Subsidie traildance, oftewel een jaar feest. Het gebeuren speelt zich vanaf één uur 's middags af in het Cultureel Centrum aan de Marij- kelaan. Het bestuur van 'Liduina* heeft bij de rijksoverheid inmiddels een ^ÜITieriCCbt verzoek ingediend om een deel van de reparatiekosten ter grootte van »iviteitei werkzaamheden aan de spoorweg- 170.000 gulden te dekken. Zoete- overgang Papelaan. Voetgangers melk hoopt op die manier een klei- en (brom)fietsers kunnen de weg ne 60.000 gulden ir beide nachten wel gewoon passé- pen, Ter afsluiting van een reeks fes tiviteiten bij het Zoeterwoudse gehandicapten, Swetterhage, wordt daar komen de wachttesle- <je vrijdag een zomerfeest gehou den. Alle Zoeterwoudenaren zijn FNV: gesprek met Voorschotens bedrijf VOORSCHOTEN - Het bedrijf siesmografïsch onderzoek. Het Hij wil niet wachten op een even- er belkom tussen tien en vijf uur. Op het programma staan twee voorstellingen van clowns, om half drie en om half vier. Verder staan er een draaimolen, lucht kussen, er komt een sneltekenaar en er loopt de hele dag een orkest rond. Sensor Nederland Rouwkooplaan in Voorschoten heeft een nieuwe opdracht in de wacht gesleept. Volgens een woordvoerder van Industriebond FNV betekent dat nieuwe perspec tieven voor het bedrijf dat ontslag heeft aangevraagd voor 19 perso neelsleden. Maar een zegsman van Sensor meent dat die nieuwe order alleen op heel korte termijn enig soelaas biedt. De ontslagaanvraag bij het arbeidsbureau blijft voor alsnog gehandhaafd omdat op lan gere termijn de toekomst van het bedrijf er somber uitziet. Maar Frielink van de FNV wil praten met het bedrijf. Dat gesprek heeft begin volgende week plaats. De vakbondsman is trouwens niet erg te spreken over Sensor dat vol gens hem maar te pas en te onpas mensen aanneemt en ontslaët. "Dit is de derde ontslaggolf in succes sie. In het verleden is het al een paar keer voorgekomen dat bij het arbeidsbureau verkregen ontslag- vergunningen niet werden ge bruikt. Soms werd ontslagen men sen weer in dienst genomen of haalde het bedrijf 60 tot 70 uitzend krachten binnen. Het is zelfs ge beurd dat er werknemers zijn ont slagen terwijl er uitzendkrachten aan het werk waren", aldus Frie link. Het Voorschotense bedrijf is ge specialiseerd in het maken van i die worden gebruikt voor problemen zijn geraakt omdat als gevolg van de zeer lage brand stofprijzen het zoeken naar nieuwe olieputten welhaast is gestaakt. Rommelmarkt Bij de Sjelter aan de Heemraad laan in Leiderdorp kunnen kinde ren (en ouders) kmomende vrij dag 'rommelen'. De rommelmarkt wordt gehouden tussen tien en twaalf en is bedoeld voor kinde ren van 4 tot 16 jaar. Er staat ook een rad van avontuur. De villa van prinses Christina in de Wassenaarse Horsten. WASSENAAR - De Wassenaarse villa van prinses Christina is nog later klaar dan gedacht. Op het mo ment dat het schooljaar bijna weer begint, moet in de personeelsvleu- gel nog een hoop gebeuren. De hoogheid, die haar kinderen in de buurt op school doet, wijkt min stens een maand uit. Zij zoekt een hotelletje of trekt in bij haar oudste zuster in 'Huis den Bosch'. In juni hoopten bouwer en op drachtgeefster dat in ieder geval de ZEELST - Warmonder Frans van Niekerk heeft gisteren zijn tweede plaats in de B-groep van de internationale Bloemenmara- thon voor rolstoelatleten behou den. Van Niekerk werd tweede in de vierde etappe die ging van Weert naar Zeelst. De etappe werd gewonnen door Theo Duij- vestein uit Poeldijk en ging over 35 kilometer. Bij de atleten die strijden in de A-groep veranderde er weinig. Kees van Breukelen (Utrecht), Huub Nelisse (Vlaardingen) en Iwan van Breemen (Beesd) be haalden de eerste tot en met de derde plaats. Zij nemen dezelfde klasseringen in het algemeen klassement in. Platsen die zij ook al de vorige dag innamen. De rolstoelmarathon stond gis teren sterk in de belangstelling van de radio-omroepen. De ge westelijke Omroep Brabant ver zorgde een rechtstreekse repor tage van de aankomst in Zeelst. Ook de AVRO maakte opnamen van de strijd in Brabant. Die wor den later deze week uitgezonden. VOORSCHOTEN - Omdat hel Voorschotens gemeentehuis wordt gerenoveerd, zijn de afdelingen burger- en bestuurszaken tijdelijk gehuisvest in gele noodlokalen. De noodbouw is neergezet op het par keerterrein aan de overkant van het gemeentehuis aan de Leidse- weg. Voorschotenaren moeten daar de komende anderhalf jaar terecht voor zaken als een rijbewijs, reis documenten en de burgerlijke stand. (eigen foto» personeelsvleugel begin augustus gereed zou zijn voor een tijdelijke bewoning. In juli, tijdens de bouw vakvakantie, was een aannemer bereid parket te leggen. Ook schil derwerk kon worden geregeld. On derzoek wees qchter uit dat het huis in koninklijke landgoederen 'De Horsten' nog te vochtig is. Om opbollend parket en bladderend schilderwerk te voorkomen, wer den de werkzaamheden uitgesteld. Ook nu, twee dagen na de bouw vakvakantie, zit er nog wat vocht in de constructie. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de prinses in de zomer zou verhuizen. De slechte winter speel de de bouwer parten en het echt paar Guillermo bracht extra bouw- wensen in. Men wilde meer parket, een andere afwerking met veel schilderwerk en extra zaken voor de keuken. Het aantrekken van ex tra personeel zou geen soelaas bie den met een zo ambachtelijke bouwstijl, ook wel 'kasteelbouw' genoemd. Toch lopen op dit moment heel wat mannen in en rond de villa. Mensen die direct betrokken zijn bij de bouw, maar ook beveili gingsdeskundigen. Zij doen din gen waar aannemers geen weet van hebben. Bedrijfsleider M. Langen- Leiderdorpse vindt gestolen tas weer terug LEIDEN Een Leiderdorpse vrouw wier tas gistermiddag in een Leids warenhuis werd gestolen, heeft haar eigendom gisteravond bij toeval terug gekregen. De tas van de 53-jarige vrouw, waarin onder meer haar rijbewijs, girobetaalkaarten en een geldbe drag zaten, werd gepikt toen zij het tijdens het winkelen even had neergezet. Later die middag werd tijdens een verkeerscontrole in Den Haag de tas van de Leider dorpse aangetroffen in de auto van twee Hagenaars. Het tweetal, 22 en 23 jaar oud, is aangehouden en voor verhoor naar Leiden overge bracht. dorff van de hoofdaannemer: "Wij leggen bijvoorbeeld lege buizen Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67, rommel markt en rad van avontuur kinderen 4- 16 jaar, 10-12 uur. Als bewoner van de Burcht in War mond zou ik gaarne willen reage ren op ht artikel over dit woonge bouw in het Leidsch Dagblad van vrijdag 1 augustus. Aanleiding voor dit artikel was het zgn. experiment van gemengde bewoning door ouderen en jonge ren in de Burcht. Vanaf het moment dat de eerste plannen voor de verbouwing en de restauratie van de Burcht bekend werden, heb ik de plannenmakerij en werkzaamheden gevolgd. Op dat moment was mij nog niet be kend dat ik zelf bewoner van dit monumentale gebouw zou gaan worden. Voordat de woningen werden toegewezen is er, door zowel de ge meente Warmond als Woningstich ting Warmunda, nooit met één woord gerept over het feit dat een eventuele gemengde bewoning door ouderen en jongeren in de Burcht een experiment zou zijn. Alleen de wethouder die huisves ting in haar portefeuille had (en heeft), heeft zich, onder andere in een artikel in het Leidsch Dagblad medio vorig jaar, wel eens laten ontvallen dat de Burcht een ideale mogelijkheid was om ouderen in het centrum van het dorp te huis vesten, dicht bij alle voorzieningen zoals winkels e.d. Ook toen de woningen door de gemeente zijn toegewezen is er met geen woord over een 'experiment' gesproken, laat staan dat er ooit is gezegd dat jongeren de ouderen op hun oude dag af en toe een beetje zouden moeten helpen. De conclusie kan dan, gelet op de ervaringen van mijzelf en de an dere bewoners van de Burcht, al leen maar zijn dat de gemengde be staan er buiten wat Philips woning in ieder geval geen proble- daarin doet". De beveiliging bij het hek beginnen en rond en in het huis worden voortgezet. Kozij nen zijn onaantastbaar, de ruiten beneden worden opgetrokken uit kogelvrij glas. Over de kosten doen betrokke nen vaag. Een bedrag van 1,5 mil joen wordt genoemd, maar de be drijfsleider weigert te zeggen of de werkelijke waarde in die orde van grootte ligt: "Je hoort bedragen van 1,3 en 1,8 miljoen. Wat moet ik ervan zeggen. Een deskundige weet in ieder geval dat het niet goedkoop is". i oplevert en zich in niets derscheidt van welk ander woon gebouw dan ook. Maar wat de be woners betreft is er nooit sprake geweest van een experiment. Ieder gaat zijn eigen gang, zon der daarbij uit het oog te verliezen dat er nog meer mensen in de Burcht wonen. Er is dus inder daad, zoals u zelf aan het slot van het artikel al vaststelt, wat de be woning betreft geen vuiltje aan de lucht. P. van der Vooren Kerkdam 6 Warmond LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vnj. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juftermans-Duyverman. tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. C. Spigt. tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67.45 per post (binnenland) 92,55 per hall jaar, aan huis bezorgd 134,90 per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357.20 losse nummers f 1,10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1. Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunsi, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City. Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2