LEIDSCH DAGBLAD wraak met ZONDER UWE GEN KRANT MIST U HET LAATSTE NIEUWS Prijs benzine en diesel stijgt na OPEC-akkoord Produktie Heineken in gevaar Politie eist drastische maatregelen Mooi meegenomen: Nü 19.95 Boete en maand cel voorwaardelijk eis tegen topambtenaar 'Steun aan verzet tegen Bouterse moet ophouden' Rotterdam kandidaat voor Science Center Zoekactie naar meisje (7) WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1986 OPGERICHT 1 MAART 1860 No. 38080 DEN HAAG/ZOETERWOUDE - De bierproduktie van Heineken komt in gevaar als de brouwerij in Zoeterwoude geen toestemming krijgt om kiezelgoer - afval dat bij het filtratieproces vrijkomt - naar een verwerkingsbedrijf in Noord- Holland af te voeren. Dat zei een woordvoerder van Heineken vanmorgen bij de pro vincie. De brouwerij had - samen met het verwerkingsbedrijf Rutte in Haarlemmerliede - bezwaar aan getekend tegen het weigeren van een vergunning waarin de afvoer van kiezelgoer zou moeten worden geregeld. De Arob-commissie (ad viesorgaan van het provinciaal be stuur) heroverweegt de aanvraag. De brouwerij zoekt nog naar een andere verwerking van het kiezel goer, een verwerking die Heineken voor eigen rekening wil nemen. Reeds is een half miljoen gulden geïnvesteerd in een pers waarmee het afval kan worden gedroogd. In gedroogde vorm zou het vrij een voudig te verwerken zijn. Maar op dit moment is Heineken nog niet zo ver om dit karwei in eigen huis af te wikkelen, aldus de woord voerder. "Wanneer die afvoer wordt ge stagneerd komen we in grote moei lijkheden. Sluiten is in dit stadium een groot woord. Maar toch..." Dode ontdekt in huis van Boy George LONDEN (AP) - De Londense poli tie heeft vandaag het stoffelijk overschot van een 27-jarige man gevonden in een huis in noord- Londen dat eigendom is van de popzanger Boy George. Scotland Yard vermoedt dat het een vriend van Boy George is. Vol gens woordvoerder Jordan was er geen sprake van verdachte doods- omstandigheden, ofschoon hij een overdosis verdovende midde len niet uitsloot. Boy George kreeg vorige maand een boete van 250 pond wegens heroïnebezit. Het huis was in gebruik by zijn broer Kevin O'Dowd. Deze is momenteel vrij op borgtocht na een aanklacht wegens het verstrek ken van heroïne aan zijn broer. In Ter Aar Dol geworden stier doodt bejaarde boer (Van een onzer verslaggevers) TER AAR - De 70-jarige T.J. Elstgeest uit Ter Aar is gister middag in ziekenhuis Rijnoord overleden aan de verwondin gen, die een dol geworden stier hem had toegebracht. De bejaarde agrariër werd in een weiland langs de Oostka- naalweg op de hoorns genomen toen hij de tweejarige stier met nog vijf pinken van het ene naar een ander weiland leidde. Elstgeest, die geregeld kar weitjes op en rond de boerderij verrichtte, kwam daarna ten val en werd vertrapt. Een voor bijganger, die de zwaargewon de boer zag liggen, alarmeerde de politie. De dolle stier werd door de politie met een karabijn afge schoten. AMSTERDAM (ANP) - Het be stuur van de Amsterdamse Politie- vereniging heeft vanmiddag drasti sche maatregelen geëist om de Amsterdamse burgerij en politie justitie mr. Van Steenderen en commissaris Valken. De dodelijke messteek werd gis termiddag toegebracht door een 32-jarige man bij schermutselingen beter te beschermen. Aanleiding met patrouillerende agenten. De vormt de dood van de 29-jarige dader werd na zijn daad in het ach- hoofdagent Peter Lugten, die gis- terwerk geschoten en naar het zie- termiddag op de Zeedijk werd kenhuis gebracht, doodgestoken. Lugten liep met een collega pa trouille op de Zeedijk. Ze som- Volgens voorzitter Driessen meerden een groepje dat zich daar moeten het openbaar ordebeleid, ophield om door te lopen. De man- het wegzendbeleid en de gewelds- instructie ingrijpend worden ge wijzigd. Vanmiddag zou er een spoedoverleg plaats hebben over de gebeurtenissen tussen loco-bur gemeester Etty, hoofd-officier van gehoorzaamden maar de dader kwam schreeuwend en tierend te ruglopen. Twee van zijn makkers hielden hem tegen, maar hij maak te zich los en kwam zwaaiend met een mes op de agenten af. Dezen vroegen om assistentie aan het op zeer korte afstand gele gen bureau Warmoesstraat. Samen met hun collega's sloten de twee politiemannen de man in. Toen de ze door het cordon van agenten wilde heenbreken, pakte Lugten hem van achteren beet. De man draaide zich om en stak Lugten neer. Een van de agenten loste ver volgens een waarschuwingsschot en daarna werd gericht geschoten, waarbij de messentrekker in zijn bil werd geraakt. Lugten overleed nog voor hij in het ziekenhuis kwam. De dader behoorde volgens de politie tot de vaste populatie van de Zeedijk. De verslagenheid op he* bureau Warmoesstraat was volgens poli tiewoordvoerder Wilting enorm. De leden van Lugtens dienstgroep kregen na het gebeurde vrijaf. Van daag werd begonnen met een na der onderzoek door de rijksrecher che. Lugten was direct na zijn oplei ding in 1980 bij het bureau War moesstraat in dienst getreden. Hij woonde in Broek in Waterland en laat een vriendin met wie hy sa menwoonde achter. De laatste keer dat in Amsterdam een agent werd gedood, was in 1982. Toen werd Jaap Honingh in Amsterdam-West doodgeschoten, terwijl hij te hulp schoot bij een winkeldiefstal. DEN HAAG (GPD) - De Liga van Surinaamse Patriotten, een in ons land gevestigde groep aanhangers van legerlei der Bouterse, heeft gedreigd met wraakacties als de steun vanuit Nederland aan de verzetsgroep van Brunswijk niet wordt stopgezet. De secretaris-generaal van de Liga, Lud- wich van Muilier, zei dat gisteren op een persconferentie in Den Haag. ROTTERDAM (ANP/GPD/AP) - De prijs van benzine en dieselolie gaat morgen met twee cent per liter omhoog. Verwacht wordt dat de prijzen de komende dagen nog ver der zullen stijgen. De verhoging wordt volgens de maandag voordeden al in de nieu- oliemaatschappijen en de vrije prijzen voor benzine en diesel handel volledig veroorzaakt door verwerkt. De prijsexplosie van gis- de sterk gestegen noteringen op de teren (benzine ging bij voorbeeld Ongeveer 20 aanhangers van Bouterse demonstreerden gisteren op het Binnenhof. Tweede van links op de voor grond Ludwich van Muilier, secre taris-generaal van de Liga van Su rinaamse patriotten. (foto gpd> Voor Van Mullier staat het onom stotelijk vast dat Brunswijk in zijn strijd tegen Bouterse steun krijgt uit Nederland. Hij zei dat Bruns wijk bij zijn laatste bezoek aan ons land contact heeft gehad met Ne derlandse autoriteiten en gesprek ken heeft gevoerd met tegenstan ders van het Surinaamse bewind. „Brunswijk is op het vliegveld van Parijs welkom geheten door Haakmat en enkele Nederlandse topambtenaren. Hij is op een vals paspoort en zonder geldig visum Nederland binnengekomen. Dat is zonder steun van de Nederlandse overheid onmogelijk", aldus Van Mullier. Hij beweerde bovendien dat al geruime tijd innige contac ten bestaan tussen de BVD en de Amsterdamse Surinamer George Baker, die ervan wordt verdacht Amerikaanse huurlingen te heb ben benaderd voor een staatsgreep tegen het regime Bouterse. De Liga heeft gisteren in een brief aan premier Lubbers ge vraagd erop toe te zien dat vanuit ons land geen gewelddaden tegen de Surinaamse bevolking en rege ring worden beraamd. Een woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken ontkende dat Ne derland betrokken is bij de guerril lastrijd tegen Bouterse. „De rege ring is waakzaam dat vanuit ons land geen pogingen worden onder nomen om het Surinaamse bewind omver te werpen. Maar we kunnen produktenmarkt na het OPEC-ak koord over produktieverminde- ring. van 145 dollar naar 160 dollar per ton nadat enkele weken geleden nog een notering van 95 dollar per Volgens een woordvoerder van ton voorkwam, gasolie steeg giste- de vrije handel in Rotterdam zijn ren van 95 dollar naar 125 dollar de sterke prijsstijgingen die zich MEUBELS HALF GELD Oude Wetering - Ann Christian Art meubelen, meubelproduktie- en importbedrijf aan de Kerkstraat alhier, stopt haar toonkamer- aktiviteiten voor de groothandel. Daarom stelt zij sinds enige tijd haar totale toonkamercollectie aan particulieren beschikbaar voor halve prijs. Om u een paar voorbeelden te noemen: zware eiken slaapkamer van 1.598,-* voor 1 799,-; deken kist van i 498,-voor f 198,-; originele secretaire van t 798,- voor f 399,-; complete eiken eethoek van t 2.980," voor f 1.498,--; modern bankstel van t 2.500,-- voor I 1.250,-.Wie binnenkort meubels nodig heeft kan dus een grote slag slaan bij Ann Christian Art, donderdag, vrijdag en zaterdag vanaf 11.00 uur aan de Kerkstraat 82 in Oude Wetering. Vrijdag koopavond. per ton) nog niet. Het akkoord binnen de OPEC houdt in dat de gezamenlijke pro duktie van ruwe olie in september en oktober met ongeveer 3,5 mil joen vaten per dag zal worden ver minderd. Daarmee wordt het over schot op de markt, dat de laatste maanden voor uitzonderlijk lage prijzen had gezorgd, zo'n beetje overbrugd. OPEC-voorzitter Luk- man heeft gezegd tevreden te zijn indien de olieprijzen over twee maanden tussen de 15 en 18 dollar per vat zouden schommelen. OPEC-voorzitter Lukman (Nige- rië). (foto ANP) Witte T.V.-kan en twee porseleinen kop en schotels met goudlijntje. Per set-27r95 De Amerikaanse minister van energie John Herrington verklaar de gisteren in een reactie op het ak koord dat het ongezond en onaan vaardbaar zou zijn als de organisa tie opnieuw de wereldoliemarkt zou gaan beheersen. Herrington noemde een ontwikkeling als in de Ook Mexico heeft inmiddels aan- jaren zeventig, toen de OPEC de oliemarkt volledig domineerde, gekondigd zijn olieproduktie met 10 procent te verminderen. Mexico is geen lid van de OPEC, maar stemt zijn oliebeleid meestal wel af onaanvaardbaar", op die van het kartel. Wat Groot- Brittannië en Noorwegen gaan doen, is nog niet bekend. 'ongezond voor Amerika en de ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam vrije wereld; niet alleen dat: het is heeft zich opgeworpen als kandi daat voor de vestiging van een Na tionaal Science Center. Het ge meentebestuur wil gratis een ter- 6,5 hectare op de Müller- De OPEC zelf heeft laten weten te blijven streven naar een "eer lijk" aandeel op de wereldmarkt pier in het Parkhavencomplex ter voor olie- "De OPEC is niet van beschikking stellen. Het centrum ZUOOmDOm neraacilt plan zich op haar eentje toe te leg- gen op het in stand houden van de Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele buien, in de avond mogelijk met onweer. Mini mumtemperatuur rond 15 graden, mid- dagtemperatuur omstreeks 21 graden. Matige wind draaiend van zuid naar zuidwest, aan de kust af en toe krach tig- De vooruitzichten voor vrijdag tot en met maandag: vrijdag nog een enke le bui. Daarna droog en overwegend zonnig. Middagtemperatuur oplopend van 20 naar 24 graden. 7.41, onder 22.24 i Hoogwater in Katwijk c uur, laagwater om 0.56 lid zyn van de olie-organisatie zul len een aanzienlijk bijdrage moe ten leveren aan de vermindering van de wereldolieproduktie 50.000 mensen, onder wie de Zuid- afrikaanse bisschop Desmond Tu tu, hebben vanmorgen in de Ja panse stad Hirosjima deelgenomen aan.do bedenking van het feit da' dragen, aldus een communiqué. kan volgens een vandaag versche nen gemeentelijk rapport een on derdeel vormen van een groter toe- ristisch-recreatief project, dat ge meente en bedrijfsleven samen fi nancieren. Het geheel zou dan 'Scientopia' gaan heten en in totaal 65 miljoen gaan kosten. Het rijk heeft wel oren naar een 41 jaar geleden de eerste atoom bom werd geworpen. De burgemeester van de stad, Takeshi Araki, las een verklaring voor waarin een oproep werd ge daan voor het houden van een Rus- sisch-Amerikaanse topontmoeting over nucleaire ontwapening in Hi- yELSEN (ANP) - De Velsense politie is vanmorgen begonnen met een ro?jima. grootscheepse zoekactie naar de 7-jarige Cheryl Morrien uit die plaats, .«et afgelopen jaar stierven nog Het meisje heeft gisteren rond half twaalf haar ouderlijk huis in de 4941 mensen aan de gevolgen van Reewijk verlaten, waarna niets meer van haar is vernomen. Naast een y°lge,nS !?!ectïïl uitgebreid buurtonderzoek wordt ook het nabijgelegen duinterrein uit- w io gekamd. Hierbij wordt de Velsense politie geassisteerd door een pelo- g k mensen het le- tQn yan de iviobiele Eenheid, terwijl tevens een helikopter is ingezet. natuurlijk geen honderd procent zekerheid geven". De Raad voor de Bevrijding van Suriname heeft de Nederlandse re gering om bescherming gevraagd. De Raad neemt de dreigementen serieus. „De uitspraak van Bouter se dat hij de strijd zal verplaatsen naar de straten van Amsterdam en Rotterdam geeft duidelijk aan dat de Surinaamse machthebbers er niet voor terugdeinzen de interna tionale rechtsorde te schenden en andere volken in gevaar te bren gen", aldus de verklaring van de bevrijdingsraad, die daarbij de on opgeloste, drievoudige moord op leden van een Rijswijkse popgroep in herinnering roept. 18 PAGINA'S (foto G Gerrit den Braber praat voor de honderdste maal met een jarige burgemees ter. PAGINA 17 'Ouders van weggelopen kinderen staan volledig buitenspel'. PAGINA 5 FNV zet zich in voor verbe tering van arbeidsvoor waarden voor part-timers. PAGINA 6 Turkije gonst van de ge ruchten over corruptie op het hoogste niveau. PAGINA 7 Grote hoeveelheid 'vallen de sterren' in aantocht. PAGINA 13 AMSTERDAM (GPD) - Te gen de Oegstgeester top ambtenaar mr. V. is van daag door de officier van justitie in Amsterdam, mr. W. van Nierop, een geldboe te van 1000 gulden en een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf geëist. De topambtenaar van het mi nisterie van sociale zaken had voor de tweede maal te recht moeten staan, maar verscheen niet ter zitting. Zijn advocaat, mr. L. Spigt, bleek een maand geleden ook al de ver dediging van zijn cliënt te hebben neergelegd, zodat de rechtbank de zaak bij verstek behandelde. Mr. V. stond terecht wegens zijn aandeel in de gewelddadige ontrui ming van zijn gekraakte woning in Amsterdam. Vorige maand al be handelde de rechtbank de zaak te gen V., diens vrouw, zijn broer en een huisvriend. Maar door een be zwaarschrift tegen de dagvaarding, werd de zaak tegen de nog altijd geschorste topambtenaar uitge steld. Tegen zijn vrouw werd als een van de hoofdschuldigen 2000 gul den boete en een maand voorwaar delijk geëist. Zijn broer, die een aandeel had in het ronselen van de knokgroep, en de huisvriend, een ambtenaar van de Raad van State, hoorden beiden 750 gulden boete eisen. Bij de zaak tegen de topambte naar legde de officier in zijn eis de nadruk op de bijzondere status van de verdachte. „Van alle verdachten is deze cliënt nu al het meest ge straft, vooral door de publiciteit". Hij las een brief van de advocaat voor waaruit blijkt dat het V. zijn baan kan kosten als hij wordt ver oordeeld. „Ik wil er met klem op wijzen dit niet door mijn eis te willen bewerk stelligen. Ik weet niet wat er even tueel gebeuren zal, en ik kan er dan ook slechts ten dele rekening mee houden". Uitspraak 20 augustus. Akzo-winst daalt ARNHEM (ANP) - Akzo heeft de nettowinst het eerste halfjaar zien dalen van 459,3 miljoen gulden vo rig jaar tot 436,7 gulden dit jaar. De omzet daalde tot 8.092,7 miljoen gulden tegenover 9.164,8 gulden over dezelfde periode in 1985. De raad van bestuur verwacht echter dat de totale winst van dit jaar even hoog zal zijn als die van vorig jaar. nationaal science center. Behalve Rotterdam zijn er echter meer ge gadigden. De Utrechtse universi teit ontwikkelt plannen met mede werking van gemeente- en provin ciebestuur en in Maastricht bestaat een soortgelijk initiatief, met de nadruk op de biochemie. Bij de Technische Hogeschool in Ensche de zit het project 'Twente en Tech- novia' in de pen, in Amsterdam heeft het Nederlands instituut voor nijverheid en techniek het idee voor een science center gelan ceerd. Chriet Titulaer tenslotte zoekt voor de ruimtevaarttentoon stelling 'Cosmos' een permanente basis, waarbij nu gedacht wordt aan de Efteling. Het Rotterdamse plan ligt nu bij een commissie, die de ministers Deetman (onderwijs) en De Korte (economische zaken) van advies moet dienen. De commissie, die onder meer ex-Philipstopman Dekker, de ex-topman Batenburg van de Algemene Bank Nederland en SER-voorzitter Quené bevat, komt op zijn vroegst eind volgende maand met een advies. NEEM NU EEN ABONNEMENT! Neem nu een abonnement en beslis zelf hoe u betaalt! per maand 22,70 (alléén mogelijk met automa Z1 per kwartaal 67.45 per half jaar 134.90 ische betaling) q per jaar 256.90 uw voorkeur aankruisen De eerste 2 weken krijgt u de krant natuurlijk gratis in de bus! Straat U kun» deze bon opsturen naar het 2300 VB Leiden. In plaats van Leidsch/Alphens Dagblad. Antwoordnummer 10050. opsturen, kunt u ook even bellen: (071 >-144941.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 1