Rustzoekers krijgen de ruimte Stiltegebieden te vinden bij Wassenaar en Zoeterwoude Vraagtekens bij drastische verbouwing Warmonds gemeentehuis C ACHTERGROND PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1986 STREEK - Stiltegebied een bij Wassenaar ligt grofweg tus sen het strand en, in het oosten, de duinrand, de bebouwing van Was senaar en de Landscheidingsweg. Aan de noordkant ligt de Wassse- naarse Slag, 500 meter onder de zuidkant de Haagse Van Alkema- delaan. Bij vliegveld Valkenburg wordt doordeweeks veel gevlogen en de geluidniveaus komen in het duingebied dan boven de 75 deci bel, ook in het zuidelijk gelegen Meijendel. Dit is tweemaal zoveel als de richtlijn van 40 decibel, ofte wel het ruisen van de zee. De schietbaan op de Waalsdorpervlak- te is nog rumoeriger. Hier oefenen niet alleen militairen, maar wordt ook munitie getest, waaronder tankmunitie. Op 800 meter van deze oefen- baan heeft de provincie meer dan 100 decibel gemeten. Vooral op maandag is het bal. Dan wordt zwaar geschut uitgeprobeerd. In de zomer gebruikt defensie de schietbaan extra intensief omdat de collega-baan in recreatiege meente Petten dan wordt ontzien. De provincie wil over de beide vor men van lawaai overleg voeren, ze ker wanneer het een permanent stiltegebied gaat worden. Ze over weegt de hinderwetvergunning voor defensie aan te scherpen, ze ker nu omwonenden zo hevig kla gen. Ook gaat ze praten met de wa terleiding 'om te zoeken naar mo gelijkheden om de drinkwaterwin ning af te bouwen en om enige ex tra mogelijkheden te ontwikkelen voor rustige recreatie'. Stiltegebied nummer twee ligt in de duinen boven de Wassenaarse Slag en onder Katwijk. Het geluid van de tankschietbaan op de Waalsdorpervlakte is slechts bij bepaalde windrichtingen te horen. Het militaire oefenterrein by Kat wijk knalt vaker de oogschelp bin nen. Hier worden op werkdagen en een enkele keer op zaterdag 'schietoefeningen te voet' gehou den. De provincie wil dan ook be zien hoe 'overlast van militaire ac tiviteiten kan worden voorkomen'. Ook lawaai-sporten en draagbare radio's wenst ze zoveel mogelijk te weren. De bebouwde kom van Kat wijk en het recreatieve treintje zou den nauwelyks geluidoverlast op leveren, terwijl op de meeste fiets paden in het gebied nu al niet mag worden gebromd. Nationaal park Het derde stiltegebied loopt van Noordwijk via de Langevelderslag naar De Zilk en wordt in het bin nenland begrensd door de Duin weg en de secundaire weg bij De Zilk. Het is een natuurgebied, met een zweefvliegveld, golfbanen, meerdere campings langs de Duin weg en twee wegen: de weg naar de Langevelderslag en de weg naar de golfcourse bij Noordwijk. Het deel bij De Zilk, waar de Amster damse waterleiding actief is, moet een nationaal park worden. De weg naar Langevelderslag is (te) lawaaiig en valt, met de ber men, buiten het stiltegebied. Door de duinwallen aan weerszijden geeft de weg weinig overlast. Het geluid van de weg bij de Zilk, met 9.000 motorvoertuigen per etmaal, wordt eveneens flink gedempt. Het vliegverkeer van Schiphol levert in het Noordhollandse deel van het gebied nu en dan lawaai op. Bij be paalde windrichtingen wordt hier 60 decibel gemeten. Omdat dit niet zo vaak gebeurt, kan het gebied best een stiltegebied heten. De motorlier op het zweefvlieg veld is alleen hinderlijk in de direc te omgeving, maar moet toch 'zo min mogelijk lawaai opleveren'. De bromfietsen, die nu nog mogen rijden over het fietspad langs de Duinweg, de Duindamseslag en het fietspad van de Langevelder slag naar Zandvoort, moeten zo veel mogelyk worden geweerd. Met name in het weekeinde wil de provincie waken. De stiltegebieden vijf en zes lig gen tussen Zoeterwoude, Hazers- woude-dorp en Zoetermeer. Ze zijn omringd en gescheiden door lawaai. In het westen is er de A4 met ongeveer 55.000 motorvoertui gen per etmaal en de S17, de ver binding Zoetermeer-Stompwijk- Zoeterwoude. In het zuiden is er geluid van de sprinterlij n en de stad Zoetermeer. In het noorden zyn er de spoorlyn Alphen-Leiden en raast het verkeer op de Hoge Rijndijk. In het oosten ten slotte, is er weglawaai van de S22, door Ha- zerswoude-dorp. Tussen de twee stiltegebieden in loopt de T37, de weg tussen Zoetermeer, Benthui zen en Zoeterwoude. Het gebied ligt in de groene wig, tussen de verstedelijkte assen Den Haag-Zoetermeer en Den Haag- Leiden en wordt door agrariërs ge bruikt. Aan de randen van Zoeter meer en Leiden is er recreatie. De provincie wil het karakter van het gebied handhaven en versterken. Ze denkt aan rustige recreatie, me de met het oog op de grote concen traties weidevogels en natuurwaar den. Lawaai-gebonden recreatie wil ze ter plekke tegengaan. Ook zou ze het toejuichen wanneer het sluipverkeer van het almaar uitdij ende Zoetermeer naar Zoeterwou de via het Noord Aa-gebied wordt tegengegaan. Vooral het stiltege bied vier, rond de Weipoort, onder vindt hinder van dit sluipen. Stiltegebied zeven, ten slotte, wordt ingesloten door de rijksweg Leiden-Amsterdam met 45.000 mo torvoertuigen per etmaal; de druk ke verbinding Leiden-Koudekerk- Alphen; de weg Hoogmade-Wou- brugge met 7.500 motorvoertuigen per etmaal en de weg Woubrugge- Alphen met 4.000 motorvoertuigen per etmaal. Iets verderop, aan de Zoeterwoudse kant van de Rijn, ligt nog de weg Leiden-Alphen met 20.000 voertuigen per etmaal. Het deelgebied tussen de Molen wetering en het Zwet is een veen- weidegebied en heeft grote land schappelijke en/of natuurwaarden. De vegetatie is hier waardevol en de weidevogelstand rijk: voor wat betreft de wintergasten heeft het gebied internationale betekenis. Tot 1979 had ook de polder Vrou wengeest, in het oosten van het stiltegebied, een rijke weidevogel stand. Deze is sterk teruggelopen, mogelyk door de uitbreiding van Alphen. De boerderystrook boven Koudekerk, in het zuiden van het gebied, heeft grote landschappelij ke en/of cultuurhistorische waar de, aldus de provincie. Bescher men, zo luidt ook hier het motto. De Zoeterwoudse Hoge Broekweg, met aan weerszijden stiltegebieden. Ze worden omgeven door rijks-, provin ciale en plaatselijke wegen. Toch zijn er veel vogels en ziet de provincie mogelijkheden voor rustige recreatie. (foto Holvast) Provincie creërt op diverse plekken speciale stiltegebieden STREEK - Stille natuurge bieden in de duinen tussen Den Haag en Zandvoort en de polders bü Zoeterwoude en Leiderdorp heten vanaf volgend voorjaar stiltege bieden. Recreanten kunnen hier wandelend, fietsend, roeiend en zeilend genieten van de rust, die wordt be paald door ruisend groen, een rollende zee of een agra riër. Deze kan rustig doorgaan met zijn activiteiten in de gebieden en op het eerste gezicht verandert er wei- door Paul van der Kooij Aan de grenzen verrijzen bordjes met het opschrift 'stiltegebied, geen lawaai maken'. Maar vooral by plassen is er nu al een vry ster ke controle op lawaai. Het verschil is vooral merkbaar in polders en duinen. Iemand die daar herhaal delijk schreeuwt of hard zingt, een radio, knalapparaat, een lawaaiig ultra-light vliegtuig, speedboot, cross- of carting-voertuig uitpro beert kan een bon krijgen van agent, boswachter of provinciale opsporingsambtenaar. Bedrijven die in of by een stilte gebied hinderlijk lawaai produce ren, kunnen niet zomaar uitbrei den of komen zelfs in aanmerking voor een 'oprotpremie'. Dit laatste zal niet zo vaak gebeuren omdat het ministerie van Volksgezond heid, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer (VROM) v. gen rond stiltegebieden dit jaar maar een miljoen per jaar heeft ge reserveerd. En daar moeten alle provincies het mee doen. Wanneer het ergens dus hinder lijk lawaaiig is, ziet de provincie Zuid-Holland er in de meeste ge vallen van af om dit tot stiltegebied uit té roepen. Een uitzondering hierop is het gebied by Strijen, waar duidelijk merkbaar een skel- terfabriek zit. Voor de duinen tus sen Wassenaar en Den Haag heeft de provincie een noodgreep ge daan: hier is alleen in het weekein de een stiltegebied. Doordeweeks kan het vliegverkeer van vliegveld Valkenburg rustig overrazen en heeft het ministerie van defensie alle gelegenheid om zwaar geschut uit te proberen op hun schietbaan Waalsdorpervlakte. Thuishoren Bij stiltegebieden gaat het vooral om rustige recreatieve oorden, agrarische gebieden met natuur wetenschappelijke en landschap pelijke waarde, weidegebieden, na tionale parken en natuurterreinen die geen of weinig geluid kunnen verdragen. Lopen sommige pro vincies niet zo hard met hun proce dures voor stiltegebieden, Zuid- Holland, Zeeland en Utrecht vin den het heel belangrijk dat vlak naast steden forse gebieden zyn 'waar de geluidbelasting door toe doen van menselijke activiteiten zo laag is, dat de in dat gebied heer sende natuurlijke geluiden niet of nauwelijks worden verstoord door menselijke activiteiten'. Veel men sen zouden er 'behoefte aan heb ben om nu en dan uit een luidruch tig leven van alledag te stappen'. Ongewenst geluid of lawaai is vol gens de provincie 'een aantasting van de gezondheid in ruime zin'. In de meeste toekomstige stilte gebieden is het nu al redelijk stil. Stiltegebied nummer twee: de duinen tussen Wassenaar en Katwijk. De foto (Holvast) is genomen vanaf de Daar vissen, fietsen, wandelen, duintop achter Hotel Duinoord. In het hart van de foto het fietspad, linksboven een duinuitspanning en tegen de roeien en zeilen recreanten en horizon Katwijk. werken agrariërs rustig. Door de aanwijzing van het gebied als stil tegebied, worden flora en fauna ex tra beschermd in deze tyd van ex tra ontsluitingen en voortschrij dende mechanisatie. Omdat de ge bieden toch goed bereikbaar moe ten zijn voor de bezoekers, kan het voorkomen dat enkele kernen van stiltegebieden in het broedseizoen worden afgesloten. Overleg Optreden tegen luidruchtigen kan pas begin 1987, na overleg met het Openbaar Ministerie. Dan wor den de nieuwe bestemmingsplan nen goedgekeurd plus een speciale verordening voor de stiltegebie den. Ook voor grond buiten de stil tegebieden kunnen planologische beslissingen worden genomen, ter- wyl gemeenten in hun bestem mingsplannen moeten inspelen op de stiltegebieden-problematiek. Nieuwe activiteiten kunnen zo worden aangepakt en ook sommi ge bestaande activiteiten komen in aanmerking voor inperking. Zo wil de provincie gaan praten met de ANWB over het omleggen van bepaalde toeristische routes en met de rijksluchtvaartdienst over beperkingen voor vooral sport- en reclamevliegtuigjes. Het inperken van beroepsluchtvaart zal natuur lijk moeilijker liggen. Al verwach ten provinciale ambtenaren dat 'op interdepartementaal niveau al het mogelijke wordt gedaan om over last door vliegroutes tot een mini mum te beperken'. Gek genoeg is de overlast niet in decibellen te meten. Het heeft ook te maken met een verwachtingspa troon. Wie naar de duinen gaat, heeft weinig moeite met het gebul der van de branding (70 decibel op een duintop). Vogelkolonies kun nen nóg luidruchtiger zijn, maar zijn zeer natuurlijk. Mechanische zaken passen eveneens soms 'in een verwachtingspatroon'. Zo kan in een rustig watergebied 's win ters best een omroepinstallatie ko men voor schaatsers. ZATERDAG Leiden Centrum - Rijnsburgs bloemencorso trekt door Leiden, vanaf 14.30 uur. VW-kantoor, Stationsplein - Corso- wandeltocht Wandelkring Leiden e.o., starten tussen 9 en 14 l An tiek- en curiosamarkt, 9.30 tot 1 Groenoordhallen, W. de Zwijgerlaan Snuffelmarkt, 10 tot 16.30 uur. Tennispark Roomburg, Kanaalweg - Leidse tenniskampioenschappen, 10 tot 22 uur. 20.30 t Warmond Park Groot Leerust Fotopuzzeltocht per boot over de Kaag, start 13 uur, fi nish 16 uur. ZONDAG Leiden Clubhuis Swifitoer, Park De Bult - Start fietstocht Noordeindertocht 30 of 65 km., tussen 8.30 en 9.30 uur. Heempark, Oegstgeesterweg - Open huis bijenstal imkersvereniging, 14 tot 17 uur. Tennispark Roomburg, Kanaalweg - Open Leidse tenniskampioenschappen, 10 tot 22 uur. Rijksmuseum voor volkenkunde. Steenstraat 1 - Film 'Behoud het regen woud', 15 uur. Meldlijn agressie en discriminatie ho- mosexualiteit, zondagavond van 20 tot 24 uur, tel. 071-221008. Noordwijk Boulevard - Bezichting corsowagens, hele dag. Warmond Gemeentehaven - Rondvaart over de Kaag om 12. 13.14,15,16 en 17 uur. MAANDAG Leiden Clubhuis Mirt-Honken, Driftstraat - Op treden theatergroep Klapsigaar, 13 uur. Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplein - Vakantieland vor kinderen, hele dag. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 1 aug. tot 8 aug. door: apotheek Tot hulp d. menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Burgerlijke Stand ZOETERWOUDE - Geboren: Splinter Johannes Maria 18 juni 1986, Schreuder Thomas 26 juni 1986, Smit Mijke Helena Gerarda 29 juni 1986, Hogervorst Iris Ja- cintha 30 april 1986, Tacko Caroline 27 april 1986, Peters Robert Richard 13 tus Johannes 15 juni 1986, Straathof Lianne 9 juni 1986, ZOETERWOUDE - Gehuwd: 26 juni 1986 Duivenvoorden Hubertus Johan nes Maria met Van Schie Cornelia Theo dora Maria, 30 juni 1986 Van Diemen Jo hannes Hubertus met De Groot Jozina Jacoba Anna Cornelia, 25 juni 1986 De Boer Leonardus Petrus Wilhelmus Ma ria met Koek Caroline Judit, 8 juli 1986 Van Geijlswijk Antonius Petrus met Van Velzen Adriana Petronella Maria, 19 juni 1986 Schenkeveld Rudolf met Pattiapon Ingrid Margaret, 6 juni 1986 Tijssen Paulus Petrus Theodorus met Brokking Astrid Jacquelline, 9 juni 1986 Van der Meer Petrus Theodorus met Van Heeringen Ellen. ZOETERWOUDE - Overleden: 24 ju ni 1986 Leijten geb. Lagerweij Maaltje (1909), 6 juli 1986 Johann Max (1926). Kaagpontconcert Op het pontveer Kaageiland- Buitenkaag wordt zaterdag 9 au gustus weer het traditionele Kaagpontconcert gehouden. Dit keer treden de BBC-organist Brian Sharp, de Zwitsere orga nist Mike Oudenwaal en de Ne derlander Aart van de Beek op. Bovendien is er een concert van Ruud Jansen, de winnaar van het wereldorgelconcours in Tokio. Ook wordt een pianorecital ge geven en is er een optreden van een swingend orkest. Gedurende het concert is er ook een verlichte gondelvaart over de Ringvaart. Tijdens het concert en de gon delvaart wordt de Huigsloterdijk voor het verkeer afgesloten. WARMOND - "Van de gewone burger die verder van de dagelijkse praktijk af staat dan de Warmond- se ambtenaren" kan gemeentese cretaris C. Zoetemelk, woordvoer der van het dagelijks bestuur van de gemeente, de kritiek best begrij pen. De eerste ambtenaar heeft het over de niet alleen in de raadszaal geplaatste vraagtekens achter de drastische en voor een groot deel reeds goedgekeurde plannen tot verbouwing van het gemeentehuis. Een karwei waarmee naar schat ting een dikke half miljoen gulden is gemoeid. Geld dat moet worden opgebracht door de burgers, die nog niet zo lang geleden, toen B en W hun meerjarenraming presen teerden, te horen kregen dat het met Warmond in financieel opzicht weliswaar beter gaat, maar dat van het aanbreken van vette jaren aller minst kan worden gesproken. De twijfel aan de juistheid van de plannen wordt ingegeven door vooral het volgende gegeven. Nog geen zeven jaar geleden werd voor 1,6 miljoen gulden aan het ge meentehuis verspijkerd. Aan de noodzaak van die operatie twijfel de toen niemand. Als reeds zeven jaar later echter het fraai aan de Herenweg gelegen gebouw ander maal in de steigers moet, rijst de vraag: is het in 1979 wel goed ge beurd? Die twijfel wordt nog eens extra gevoed door de wat krakkemikki ge presentatie van de plannen. Warmond, een gemeente met een begroting waarin zo'n 16 mihoen gulden omgaat, geeft niet bepaald dagelijks een half mihoen gulden uit. Toch kwamen de plannen uit de lucht vallen alsof het hier om de gewoonste zaak van de wereld gaat. Ook in het collegeprogram ma, om maar een recent stuk te noemen, staat geen letter te lezen over de verbouwingsplannen. Al leen raadsleden konden als ze op lettend waren iets merken van in de maak zijnde plannen en wel door de voor anderen niet toegan kelijke notulen van B en W-verga deringen te lezen. Vooral de WD heeft - terecht - veel en felle kritiek geuit op deze gang van zaken. De partij greep de affaire aan om te pleiten voor de instelling van werkgroepen in het geval van grote projecten. Geen open kaart Burgemeester Hendrickx-Vlaar voelt daar echter geen klap voor. Zij vindt dat B en W zelf al die door de WD gewenste werkgroep vor men. Welnu, dan is er nog maar een conclusie mogelyk en die is dan dat de werkgroep haar werk niet goed heeft 'gebracht'. Een en ander bevreemdt des te meer indien wordt bedacht dat het met de openbaarheid van bestuur en de mogelijkheden tot inspraak in de gemeente Warmond doorgaans goed, zo niet uitstekend is gesteld. Procedures zoals zyn gevolgd in het geval Koudenhoorn of het be stemmingsplan Bebouwde Kom mogen als voorbeeld dienen. Wat nu precies heeft het college ervan weerhouden volledig open kaart te spelen met het gemeente huis? Waarom kreeg de raad pas nadat hij zich - met een CDA/PW- meerderheid - achter de verbou wingsplannen had geschaard, te horen dat met de woningstichting Warmunda, eigenaar van 600 van de 1800 woningen in Warmond, nog geen overeenstemming is be reikt over de kale huurprijs die de stichting moet betalen voor de te huren kantoorruimte in het te ver bouwen gemeentehuis? Gemeen tesecretaris Zoetemelk legt uit dat B en W er veel aan gelegen was de raad eerst een uitspraak te ontfut selen over louter de inhoud van de plannen. De - lastige - financiële keerzijde kon dan altyd nog wor den afgehandeld. De WD maar ook de andere fracties voelden zich echter in de kuif gepikt door de ha merslag na het eerste deel van die discussie. Van afgehandelde zaken was immers nog geen sprake? Zoetemelk: "B en W zyn optimis tisch gestemd over de gesprekken die nog met Warmunda over de huurprijs zullen moeten worden gevoerd. Het verschil tussen de prijs die B en W vragen en die War munda wil geven, bedraagt slechts 2700 gulden. Daar laat je zo'n heel plan toch niet op vallen? We bly- ven ervan uitgaan dat beide partij en naar uitvoering van de verbou wingsplannen toe willen werken", aldus Zoetemelk, die nog meldt dat begin augustus een reactie van Warmunda op het voorstel van B en W wordt verwacht om een onaf hankelijk taxateur in te schakelen. Vrije val Zoetemelks betoog klinkt heel aannemelijk. Natuurlijk is 2700 gulden op een bouwplan van dikke half miljoen bijkans een futiliteit. Of 2700 gulden op de exploitatie- opzet van een woningstichting ook een fluitje van een cent is, moet r YlMCllltl Ziettrwiife V echter worden betwijfeld. Voorts wijzen critici erop, vooral WD'ers, dat een van de twee hoofdredenen voor de op stapel staande verbou wing de wens van Warmunda was om verder te verzelfstandigen - de stichting is thans ondergebracht op de afdeling financiën - en eigen kantoorruimte te hebben. Komen B en W niet tot overeenstemming met de stichting dan valt één der pijlers onder het plan vandaan en in die vrije val wordt dan ook flink wat geloofwaardigheid meege sleurd. Voorlopig ligt er behalve de niet geheel correct verkregen uitspraak van de raad dat de plannen goed zijn ook de uitspraak van Warmun da dat het geen cent meer wil beta len dan 10.720 gulden. Dat laatste roept dan de vraag op: wil War munda nu werkelijk tegen elke prijs op het gemeentehuis blijven, zo ja, is dat dan niet tegenstrijdig met de wens te verzelfstandigen en willen B en W eigenlijk wel zo'n lastige huurder hebben? Zoetemelk verzekert dat beide partijen elkaar heel graag als ver huurder/huurder willen hebben. Hij spreekt van "puur organisatori sche voordelen die ook voor de burger merkbaar zijn". Zijn er mo menteel nog twee afzonderlijke lo ketten voor zaken betreffende de verdeling van de woonruimte en het concrete afsluiten van een huurovereenkomst, met Warmun- da's vestiging in een aparte ruimte, kunnen er meer zaken worden ge concentreerd. Voorts kan door het in dienst nemen door Warmunda van de gemeente-ambtenaar die al full-time bezig is met Warmunda- zaken voor een goede bemanning van het kantoor worden gezorgd. Warmunda wil ook nog een "tech nische man" in dienst nemen, die dan ook op het nieuwe kantoor zal worden ondergebracht. Ondanks deze uitbreiding spreekt Zoetemelk van "een kwetsbare bezetting". Is één van de twee ziek of met vakantie, dan kan echter doordat Warmunda op het gemeentehuis blijft eenvoudi ger voor vervanging worden ge zorgd. Zoetemelk komt zélf op de prop pen met het grote nadeel van deze constructie. "Het streven van War munda naar een eigen gezicht, zou kunnen worden gefrustreerd door de opvatting dat omdat Warmunda en de gemeente onder één dak zit ten, ze ook wel één pot nat zijn. Toch vind ik dat een nadeel op het theoretische vlak". Andere pijler Blijft nog over de andere pijler, het hard aan herhuisvesting toe zijnde archief. Al bij de plannen van 1979 hadden toenmalig burge meester De Vreeze en gemeentese cretaris Zoetemelk moeite om GS ervan te overtuigen dat herhuis vesting er financieel gezien niet in zat. Dat had de toch al dure plan nen onaanvaardbaar duur ge maakt, herinnert Zoetemelk zich. Begin dit jaar, zeven jaar later dus, verbood de inspecteur van het ar chiefwezen de gemeente Warmond zo nog langer door te gaan met het archief dat een nu wel heel gemak kelijke prooi van verrotting en vocht was geworden. Volgens Zoe temelk is hierna een trein in gang gezet waarvan B en W toen nog niet konden weten waar die zou stoppen. Van opzettelijke fasenge- wijze bekendmaking teneinde er zaken door te drukken, is volgens hem geen sprake. Eerder van een samenloop van omstandigheden. Want pal na de geboorte van het archiefprobleem meldden ook an dere ambtenaren zich met proble men: ze hadden gebrek aan spreek kamers. Volgens Zoetemelk in een tijd van "een steeds individueler benadering van de burger" een heel gerechtvaardigde wens. Weer wat later werd duidelijk dat een kap, die moet worden aange bracht op de bovenkant van de ge plande aanbouw, heel wat meer voordelen bood dan een plat dak. "Met een kap erop, waar je later ook weer op kunt bouwen, heb je in feite twee keer zo veel ruimte ge creëerd dan op de begane ruimte al voorradig is", aldus Zoetemelk. Probleem is alleen dat een kap de kosten met nog eens een ton doet stijgen. En door te kiezen voor die kap hebben de bestuurders aangegeven in de toekomst nóg eens te willen uitbreiden. Tegen de tyd dat daarover moet worden ge discussieerd kan dan in elk geval het argument van de niet meer stop te zetten trein nog moeilijk worden gebruikt. WIM KOEVOET LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag lussen 18.00- 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 12.00-13.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 13.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag t/m vrl|dag van 08.00- 18.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2