PORT 'Misschien ben ik te aardig Ballesteros toont klasse Voor een broek en een trui Stevenhaagen en Rooks lichtpuntjes Lemond nog steeds verbaasd over houding Hinault MAANDAG 28 JUL11986 PAGINA 9 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD (GPD) - Ruim vijf jaar geleden meldde zich tijdens de Zesdaag se van Rotterdam een negen tienjarige jongeman bij Peter Post met het verzoek of hij "voor een broek en een trui" on derdak kon krijgen bij het toen malige wereldteam TI Raleigh. Meer gegevens dan dat het hier ging om Gregory Lemond, gebo ren op 26 juni 1961 in Lakewood Californië, die in 1979 wereld kampioen bij de junioren was, kon hij de Amstelveense ploeg leider niet verschaffen. Post overlegde met de centrale man van de equipe, Jan Raas, die neutraal de schouders ophaal de. Daarna kreeg Lemond de raad het eerst maar eens ergens anders te proberen. Gisteren werd hij in Parijs gehuldigd als de eerste Amerikaanse over winnaar van de Ronde van Frankrijk. Greg Lemond ontwikkelde zich na zijn prof-debuut in 1981 onder de vleugels van Cyrillc Guimard als een uitstekend klassementsrenner. Hij had het vermogen langdurig een hoog niveau te houden, zonder echt veel te winnen. De Tour-zege was zijn 23e overwinning in zijn carrière. Een uitblinker in een- dagswedstrijden was hij eigen lijk niet. Met uitzondering van het wereldkampioenschap. Hij pakte de titel in 1983 in Altenr- hein, werd tweede in 1982 en 1985. Het accent lag op de rit tenkoersen. Hij won de Ronde van de Toekomst (1982), de Dau- phiné Libéré (1983) de minder belangrijke Tour de l'Oise (1981) en twee keer de Coors Classic (1981 en 1985). Een potentiële Tour-winnaar, maar met de ijzersterke Ber nard Hinault voor zich leek Le mond vooral door zijn mindere tijdrit echter nog in de wacht kamer te zitten voor een Tour zege. Vorig jaar kwam daarin verandering toen hij eenmaal de beste was in een etappe tegen het horloge. Het was de Ronde van Frankrijk, die hij had moe ten winnen, maar die zijn baas Hinault opeiste. Dit jaar wilde hij de rente ont vangen van zijn investering van 1985. Het incasseren kostte moeite. In het Belgische Kort- rijk, waar hij woont met zijn vrouw Kathy en zoontje Geof frey, staat sinds enkele dagen voor zijn huis een grote spot prent waarop Lemond het hoofd van Hinault triomfantelijk vasthoudt. "Ik hoop dat Ber nard het niet te zien krijgt", zegt hij. NOORDWIJK - Met Severiano Ballesteros kreeg Noord- wijk de winnaar die het wilde. Zelfs 'Mollen tegen Apart heid' konden de Spaanse furie niet temmen op de kortge schoren, maar vrijdag beschadigde golfbanen in de Zuid hollandse duinen, de afgelopen vier dagen speelplaats van de 'Dutch Open'. Severiano Ballesteros Het glorieuze optreden van de 30- jarige Bask, die dank zij de geld prijs van een ton het magische mil joen Engelse ponden bijna heeft PARIJS (GPD) - Veertien dagen geleden, na de tijdrit in Nantes, voorspelde Steven Rooks: "Er komt dit jaar geen enkele Neder lander bij de eerste twintig in het eindklassement van de Tour. Ik zou niet weten wie er nog zo hoog zou kunnen komen", keek de Noordhollander in het zwarte gat. Laat uitgerekend deze fietsende profeet nu fraai genoteerd staan in de top-tien (negende) van het eind klassement. De bal is rond, zegt men dan in de voetballerij. En Rooks: "Ja, ook in de wielersport weet je dus nooit hoe het kan lo pen. Dat zie je maar weer. Na die slechte tijdrit in Nantes dacht ik echt dat ik het wel kon schudden. Op zo'n moment trek je toch je conclusies, nee dan?". Rooks, de eigenzinnige die niet graag in andermans gareel loopt, gaf met zijn profetie aan dat jon gens die het weten kunnen, ook wel eens de plank misslaan. Dit keer in zijn eigen voordeel, wat vanzelfsprekend een zalvend ge voel geeft. Rooks: "Ja. je mag wel zeggen dat deze klassering een dik ke meevaller is. Als je in deze Tour, waarin zo verschrikkelijk hard is gereden, bij de beste tien rijdt, mag je dacht ik wel tevreden zijn". Als een van de weinige Oran jeklanten kan Steven Rooks terug zien op een geslaagde Ronde van Frankrijk. Holland vertoefde veel al op het tweede en zelfs derde plan. Met Rooks was Johan van der Velde de enige die deze reeks van magere resultaten doorbrak. De Brabander nam in de eerste Tourweek de rit naar Villers-sur- Mer voor zijn rekening, hetgeen hem en passant de gele trui ople verde. Lang plezier had Van der Velde er niet van, maar wel net ge noeg om zijn startgeld in de ko mende criteriums flink omhoog te tillen. Dat geldt uiteraard ook voor Rooks, die toch al behoorlijk in de markt lag vanwege zijn eerdere successen (o.a. Amstel Goldrace) dit seizoen. In de PDM-ploeg van Schuiten heeft de 25-jarige Castri- cumer voor- zijn eigen kansen mo gen rijden. Hetgeen hem goed af ging. De vraag is of er nog meer inzit. Rooks: "Daar kun je eigenlijk niets van zeggen. Wel weet ik dat ik een laatbloeier ben. Misschien dat ik nog beter kan presteren in de Tour als ik het seizoen anders in deel. Ik heb dit jaar bijna alles ge reden wat er te rijden was. Ik wil wel veel wedstrijden blijven rijden, want dat is nog altijd beter dan trainen, maar dan beter gedoseerd. Net als jongens als Hinault en Le mond. Die komen naar de Ster van Bessèges en de Ronde van Valen cia om een beetje ritme op te doen. Ik ben er prestatiegericht bezig ge weest. Ook al omdat je je nieuwe sponsor direct wat wil laten zien. Dat is prima gelukt, maar volgend seizoen wil ik het dus wat anders doen. Me meer op de Tour richten, zonder de klassiekers overigens te verwaarlozen. Je moet pakken wat je pakken kunt". Voor welke firma('s) Rooks als koersende sandwichman zal fun geren, is nog niet bekend. Hij heeft het niet slecht bij PDM, maar meent toch op basis van zijn con duitestaat rechtte hebben op meer geld. "Ja, financieel zal er iets ver anderd moeten worden in mijn contract. Wat het te rijden pro gramma betreft, zullen er geen pro blemen zijn, maar ik vind wel dat tegenover mijn huidige prestaties iets extra's mag komen te staan". Ter informatie: Rooks staat dit jaar voor zo'n 160.000 gulden op de loonlijst van Schuiten. Dat is vier keer zoveel als zijn ploegmaatje Peter Stevenhaagen, met zijn 21 jaar het broekje van het Tour-peloton. Er waren er die hem met veel opportunisme al tot (Ne derlandse) Tour-revelatie bombar deerden. De Haarlemmer was ech ter niet meer dan een opgewekt flikkerend lichtpuntje in de vader landse duisternis. Een coureur ook die zichzelf het etiket 'belofte' heeft opgeplakt. Immers, op num mer 29 in de eindnotering staan is niet niks. Meer nog echter sprak zijn prestatie in de laatste tijdrit rond Saint-Etienne aan. Zevende tussen de grote jongens, waar hij in dezelfde discipline in Nantes niet verder kwam dan de 61e plaats. PARIJS (GPD) - De bar man in het luxueuze hotel ruimt de glazen al op. Het zweet parelt over zijn voor hoofd, want zoveel drukte is eigenlijk te veel voor hem. De groene hals van een dure fles steekt nog net een stuk je boven de champagnekoe- Ier uit en de glazen zijn nog half vol. Greg Lemond heeft ervan gedronken. Een voor schotje op het grote feest van zijn Tour-overwinning. Voor een wielrenner is het al laat, maar Lemond wil zwemmen in het succes. Vergeten is de kritiek, de wurgende spanning en de emoties na de zoveelste aan val van zijn liefhebbende vijand Bernard Hinault. De eerste Amerikaan in het geel op de Avenue des Champs-Elysées in Parijs. Drie weken draaide Hinault hem geestelijk door de wringer en het scheelde niet veel of Lemond was er inderdaad geplet uitgeko men. Zonder dat het publiek me delijden met hem zou hebben ge had. Want een Breton, die voor het historisch record van zes Tour overwinningen strijdt, mag zijn woord en zijn ploeggenoot breken. Nog altijd is Lemond daar ver baasd over. Verwondering die hij, terwijl de Amerikaan in zijn licht blauwe Bermuda-short door de gangen van het hotel loopt, aan alle kanten uitstraalt. "Iedereen wilde dat Hinault dit jaar zijn zesde overwinning zou ha len, maar iedereen was wel verge ten dat hij vorig jaar niet eens voor de vijfde keer de Tour de France had kunnen winnen, als ik hem daarbij niet geholpen had. Want wanneer ik toen twee keer achter zijn rug om had aangevallen, had hij dit jaar nog moeten proberen de vijfde keer als eerste in Parijs te komen. Ik heb hem geholpen en daarom heeft hij me beloften ge daan. Toen de Tour begon riep-ie ineens dat we op voet van gelijk heid met elkaar stonden. En na de tijdrit in Nantes draaide het erop uit dat hij de kopman was en ik in tweede positie zat". - De keuze van de ploeg, die je twee jaar geleden maakte, leek zich dus tegen je te keren. Had jij twee jaar terug gedacht dat de kniepro blemen van Bernard Hinault zo groot zouden zijn, dat hij nooit meer dezelfde zou worden Lemond: "Dat is inderdaad zo. Ik heb nooit gedacht dat hij ooit nog zo goed zou worden. En vol gens mij hebben zij gedacht: als Hinault weer in orde is kan Le mond hem helpen, als hij dat oude peil niet meer haalt kan Lemond winnen. Ik wil niet zeggen dat ik er spijt van heb dat ik voor La Vie Claire heb getekend. Nu het in mijn voordeel uitpakt is het oké. Ik moet toegeven dat het moeilijk is geweest". Neutraal - Omdat je het gevoel hebt dat je er helemaal alleen voor hebt ge staan? Lemond: "Ik heb me wel alleen gevoeld. Niet door Andy Hamp- sten, Steve Bauer, Guido Winter berg en Niki Rüttimann. Die zijn altijd achter me blijven staan. Wat de Fransen betreft... Die waren, met uitzondering van Jean Fran cois Bernard, neutraal. Al blijven het Fransen en het is normaal dat ze de voorkeur gaven aan Hinault. Ze hadden het er moeilijk mee dat ik als Amerikaan een andere le vensstijl heb. Toen Andy, Steve en ik op een dag in Bretagne naar een crèperie gingen om er pannekoe ken te eten, wat bijna een Ameri kaans ontbijt is, was Hinault boos omdat we niet bij het team hadden gegeten". - De stemming was dus eigenlijk van het begin af aan al gespan ne n. Omdat duidelijk was dat Hinault zijn woord niet zou houden. Wan neer heb jij je eerste twijfels gehad? Lemond: "Het begon al tijdens de Ronde van Italië. Ik sprak met journalisten en ik las stukken in de krant. Ik realiseer me nu dat Hi nault, door die belofte aan mij, he lemaal zijn eigen programma kon rijden en daardoor in de beste vorm aan de Tour kon beginnen. Hij dekte zich helemaal in. Als hij zou winnen was hij de held, bij ver lies had hij mij de overwinning be loofd". - Toen kwam die aanval van hem op weg naar Pau in de eerste Pyreneeënrit. Was dat echt een ver rassing? Lemond: "Ja, een enorme ver rassing. Hij had me niet gezegd dat hij weg zou springen, anders zou ik zijn meegegaan. En als ik in een an dere ploeg had gereden, was ik er achteraan gegaan. Weet je wat het is: op de één of andere manier kwam het toch steeds weer op zijn pootjes terecht, want de volgende dag werkte het in mijn voordeel. Hij viel toen aan...". - Om jou terug te brengen in het klassement, verklaarde hij. Lemond: "Om me op tien minu ten achterstand te zetten, zul je be doelen. Dat was hij absoluut van plan, dat heeft hij zelf toegegeven. Mijn tegenaanval heeft me de over winning opgeleverd, maar het had net zo goed averechts kunnen werken". - Je hebt deze Tour bijna niet aangevallen. Waarom heb je niet geprobeerd Zimmermann los te rij den naar de Col du Granon? Lemond: "Dat was op de dag dat Hinault last had van zijn knie. Wat- ie me zelf verteld heeft. Ik besloot toen in de afdaling aan te vallen, omdat ik Zimmermann en Millar vreesde met nog twee aankomsten op de top van een berg. Op een be paald moment kwam Paul Kochli me vragen niet meer op kop te rij den, omdat Hinault maar anderhal ve minuut achter lag. Bovendien wilde ik wat reserves houden, om dat de volgende dag Alpe d'Huez op het programma stond". - De fameuze rit. Nadat hij je twee keer bedrogen had in de Tour, ging je er toch mee akkoord om sa men naar boven te rijden en hand in hand te finishen. Lemond: "Het is niet echt be driegen geweest. Hij probeerde het gewoon slimmer te doen. Het is in zekere zin zo dat hij me gebruikt heeft. Alleen hadden we afgespro ken dat het daarna voorbij zou zijn. Ik hoopte dat hij zijn woord zou houden". - Terwijl hij je in feite op jouw sterkste terrein met die afspraak de mogelijkheid ontnam om glans aan je Tour-zege te geven? Lemond: "Dat is waar. Ik weet nu dat het zo is. Maar ik dacht dat ik de Tour had gewonnen en ik wil de hem die etappezege wel schen ken. Ik wilde een einde maken aan die hele toestand en ineens zei hij voor de televisie dat het nog niet voorbij was. Ik was shocked. Daar om hechtte ik zoveel waarde aan die tijdrit. Daar had ik kunnen la ten zien dat ik beter was dan Ber nard. En geloof me, dat was zo". - Maar zijn manier van koersen heeft de wedstrijd bepaald en een aantal van jouw belangrijkste te genstanders voortijdig uitgescha keld. Zou jij dat zelfde hebben be dacht en kunnen doen? PARIJS (GPD) De Tour de France 1986 was de Tour van Bernard Hinault. Zijn woord breuk aan ploeggenoot Greg Le mond zorgde voor een van de spectaculairste Ronden van de laatste jaren. Hinault schreef het scenario, regisseerde en speelde de hoofdrol. Alleen de ontkno ping had hij zich anders voorge steld, want in de psychologische oorlog bleef de Amerikaan net overeind. Zonder dat hij echt de kans kreeg de Tour tot zijn wed strijd te maken. „Ik heb mijn woord gehouden en Greg geholpen bij het behalen van de zege", beweerde Hinault. Hij loog, maar het volk was hem dankbaar voor die leugen. Met Hinault in de nederige positie van superknecht zou het onge twijfeld de saaiste Tour uit de historie zijn geworden. Nu groei de La Grande Bouclé uit tot een evenement van enorme sportie ve kwaliteit. De Breton, die 9 november de ac tieve wielersport de rug toekeert, heeft een demonstratie van zijn ongeëvenaarde tactische inzicht gegeven. Terwijl Tour-directeur Lévitan een parcours uittekende dat geknipt was voor klimmers, bedacht Hinault zijn tegenzet al. Een krankzinnig hoog tempo in de aanloop naar de bergen, de eerste 1835 kilometer van de Tour, tot Bordeaux, werden afge legd met een gemiddelde snel heid van 40,3 kilometer per uur, sloopte alle klimmers. Hinault lachte ze uit, met de bol letjestrui van bergkoning zette hij ze voor schut. Alleen GREG LEMOND kreeg hij net niet klein, waardoor niet alleen die Amerikaan zijn zin kreeg, maar ook Félix Lévitan, die de mondialisering van de wielersport en vooral van zijn Tour de France, nastreeft. Mede dankzij Hinault, die afscheid nam als de ware leider. De wielrenners die de Tour de France anno 1986 bepaalden: Greg Lemond en Bernard Hinault, niet in het geel maar in de bolletjestrui. Na een verbeten strijd hebben de heren de strijdbijlen begraven. (foto api Lemond: "Ik weet het niet. Zon der Bernard zou het een volledig andere wedstrijd zijn geweest. Zijn aanpak heeft me ongetwijfeld ge holpen, maar er zijn ook zo veel momenten geweest dat het me hin derde. Vergeet niet dat ik onder een enorme mentale, psychische druk stond, omdat alles wat hij deed beslist niet was om mij te hel pen. En ik zat gevangen in de ploeg. Denk je werkelijk dat hij an ders vier en een halve minuut had kunnen pakken in de rit naar Pau? Forget it. En in 'de bergen was ik beter. De beste van de ronde, want ik zie niet wie me op dat terrein los had moeten rijden. Voor mijn ge voel probeerde Bernard de klim mers voor de bergen op de knieën te krijgen omdat hij zich zelf niet zeker voelde voor de aankomsten bergop". - Desondanks ben jij altijd braaf blijven zitten in het wiel van ande ren. In dat van Hinault... Lemond: "Als ik bij een andere ploeg had gereden, zou ik zeker hebben aangevallen. Maar La Vie Claire is nog altijd mijn team. Mis schien ben ik wel te aardig. Hecht ik te veel waarde aan de geest in de ploeg. Misschien ben ik wel te loyaal geweest". - We hebben de echte Lemond dus nog niet gezien? Lemond: "Ja en nee. Ik moet zeggen dat wanneer ik dat had ge wild, ik op Alpe d'Huez een mi nuut had kunnen pakken. Zoals ik dat bij elke aankomst bergop had kunnen doen. Ik ben een beetje te naief geweest. Maar aan de andere kant zijn er heel weinig atleten die in mijn positie de enorme stress zo goed zouden hebben opgevangen. Zekenals buitenlander in een Fran se ploeg. Bernard Hinault is hier voor iedereen nog dè man. Wan neer ik volledig tegen hem had ge reden, zou ik iedereen in Frankrijk tegen me hebben gekregen. Daar moet ik ook aan denken. Ik was niet in de positie om te zeggen: be kijk het maar met je zootje, Hi nault. Je moet een beetje diploma tiek zijn". Toekomst - Een weinig comfortabele situa tiedie zich in de toekomst met het troetelkind Jean Francois Bernard achter de hand mogelijk zal herha len. Is het niet de hoogste tijd om een eigen, Amerikaanse, formatie te starten? Lemond: "Ik heb nog geen plan nen om op te stappen en ik ga al leen weg als ik mijn eigen team kan maken. Met een sponsor, die ik zelf aandraag. Dat is de enige ma nier om echt ergens de baas te wor den. Hinault heeft het ook zo ge daan. En iedereen die bij de ploeg komt heeft respect voor hem, om dat hij de man is die ze heeft inge huurd". - Dan is er ook nog de rol van Bernard Tapie, de geldschieter, die met zijn skibindingen Look de Amerikaanse markt wil veroveren en Hinault misschien wel heeft op gedragen jou niet meer aan te val-, len? Lemond: "Ik hoor die theorie voor het eerst. Ik kan het me ook niet voorstellen. Tapie heeft zelfs altijd gezegd dat voor de Ameri kaanse markt de overwinning van Hinault publicitair even goed zou zijn als de zege van mij. Maar dat betwijfel ik toch..." - Na je wereldtitel in Altenrhein zei je dat het wielrennen in de Ver enigde Staten zou doorbreken. Dat is niet gebeurd. Komt het er nu, met een uurtje televisiezendtijd per week, wel van? Lemond: "Het wereldkampioen schap heeft geen traditie. Maar de Tour is de Tour. Vergeet niet dat een uur televisie in Amerika door even veel mensen wordt bekeken als er hier een hele week langs de route staan. Dat is bijna ongehoord voor zo'n onbekende sport". genaderd, poetste de teleurstelling over de aangebrachte vernielingen nauwelijks weg. De mededeling dat de Neder landse Golf Federatie het volgende kampioenschap aan Hilversum had toegewezen, klonk voorzitter De Bruijne van de Noordwijkse Golf Club derhalve als muziek in de oren. "Ik ben blij dat we weer even adem kunnen halen", was de praeses opgelucht, "het is prachtig en goed voor de club zo'n evene ment binnen de poorten te hebben, maar zo'n tegenslag als vrijdag is slecht voor de gezondheid". 'Banenbaas' Simon van der Ploeg barstte zelfs in tranen uit toen hij zijn zorgvuldig gekoester de 'greens' zag toegetakeld. De Bruijn: "Ik had werkelijk met de onderhoudsploeg te doen. Het is hetzelfde als een schilderij met messen wordt bewerkt. Het is de vraag of we aan het eind van het seizoen nieuwe greens moeten aan leggen. Tot de winter laten we voorlopig niets aan de drie banen doen. Ze zijn weliswaar bespeel baar, maar ze zijn niet meer zo egaal als voorheen. Een nieuwe 'mat' schat De Bruijn ruwweg op 100.000 gulden. "Er is al met de Golf Federatie afgesproken, dat die voor de kosten opdraait". In het ongunstigste geval kan het onverwachte bezoekje van de over^ ijverige 'Mollen' de NGF op drie ton komen te staan. De mogelijk heid dat de woelige 'beestjes' Hil versum volgend jaar met een be zoek vereren, is aanwezig want de organisatie is niet van plan om de Zuidafrikanen McNulty, Biaocchi en Johnstone, de boosdoeners dus, te weren. "Wij discrimineren niet op nationaliteiten", verwoordde Jan-Willem Verloop, voorzitter van de NGF, dat gisteren grote moeite had om de stroom toeschouwers (10.000, er kwamen er in totaal 25.000) te verwerken. De meesten wilden uiteraard fa voriet Ballesteros aan het werk zien en dat leidde meer dan eens tot wantoestanden ronden de ba nen. De organisatie van de Dutch Open probeerde met het aantrek ken van een sterk deelnemersveld het golf te promoten, maar gisteren had het er alle schijn van dat de NGF de organisatie van een derge lijk evenement niet aankan. 'Seve' Ballesteros raakte er in elk geval niet door van streek. De Spanjaard trok zijn eigen plan en maakte zijn naam en faam gisteren is recordtyd (hij wilde ten koste van alles zijn vliegtuig naar Spanje niet missen) volledig waar. De mil jonair uit Padrena had geen mede dogen met de concurrentie, voor wie in het afgelopen weekeinde slechts een bijrol was weggelegd. Ballesteros sloeg negen slagen on der het gemiddelde (par) van 280. Zijn landgenoot Jose Rivero volg de met 279 slagen op een tweede plaats en verdiende daarmee een kleine 70.000 gulden. De zege in de 'Dutch Open' bete kende de vijfde overwinning (Frankrijk, Monte Carlo, Irish en British Masters en Nederland) van Ballesteros in zeven weken. Een ongekende en unieke prestatie. Is hij in Europa nog slechts enkele ponden verwijderd van het magi sche miljoen, in de VS heeft de golfer allang een miljoen dollar bij een geslagen aan prijzengeld. Na een week rust in Spaans Basken land vliegt Ballesteros weer over de plas om in de VS deel te nemen aan het PGA-kampioenschap, een M^jor-toernooi. Ballesteros zal zich daar niet als enige Spanjaard laten inschrijven. Het toernooi in Noordwijk leerde dat de golfsport op het Iberisch schiereiland grote tijden door maakt. Op de open NK namen twee Spanjaarden de hoofdprijzen in ontvangst, op de vijfde plaats volgde Manuel Pinero, de jonge be lofte José-Maria Olazabal eindigde als 14de. In totaal waren er bij de laatste twee ronden zes Zuideuro peanen betrokken. In schril contrast daarmee ston den de resultaten van de Neder landse golfers. Zij vielen vrijdag, toen de beste 71 verder mochten, allemaal uit de boot. De enige die de eer van Oranje nog enigszins hoog hield was John Woof, een Brit die in Nederland woont. Hij kwam tot 291 slagen en hield 21 collega's achter zich. Eindstand: 1. Seve Ballesteros (Spa) 69- 63-71-68 271 slagen (9 onder par), 2. Jose Rivero (Spa) 72-66-69-72 279 (-1), 3. Vicente Fernandez (Arg) 68-69-71-72 280 (even), Philip Parkin (GBr) 71-64-73-72 280 (even), 5. Ian Baker-Finch (Aus) 72-66-71-72 281 1), Gordon Brand jr (GBr) 71-67-69-74 281 (+1), Brian Marchbank (GBr) 73-66-72- 70 281 (+1), Manuel Pinero (Spa) 70-66-71- 74 281 (+1), Des Smyth (Ier) 75-63-73-70 281 1), 10. Graham Marsh (Aus) 72-66-75-69 282 (+2). ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9