Dubbele triomf Lugthart Italië laat weinig over van Oranje QB geeft Den Haag goed partij Ongewilde reünie WK-gangers Italië Onverwachte winnaar tennistoernooi Noordwijk Navratilova sterk voor 'eigen' publiek' PAGINA 10 MAANDAG 28 JULI 1986 KATWIJK - Quick Boys deed za terdagmiddag goede zaken in het oefenduel met FC Den Haag. Niet alleen het hoofdveld, maar ook het zelfvertrouwen van de Katwijkse voetbaltrots bleef in de confronta tie met de Haagse profs onaange tast. Op het tweede veld, omzoomd door een dikke duizend kijkers, gaf de thuisploeg de moeizaam opere rende debutant in de eredivisie verdienstelijk partij en werd daar voor 'beloond' met een kleine ne derlaag: 0-2. Tot tevredenheid uiteraard van Hans van der Zee, de nieuwe oe- fenmeester in Katwijkse dienst, die zaterdagmiddag zijn visitekaar tje aan de spelersgroep presenteer de door de laatkomers Frenk van der Kley en Theo Guyt aanvanke lijk buiten de ploeg te houden. Pas na de eerste helft, waarin Remco Boere na prima voorbereidend werk van Alfons Groenendijk de eerste Haagse treffer voor zijn re kening had genomen, mochten de gestrafte spits en doelman de plaatsen in nemen van Arie van Duyn en Hennie Guyt. Vaste doelman Theo Guyt had nogal wat problemen met zijn 'koude start' en zag Cor Lems bij de eerste aanval van Den Haag al onmiddellijk doei treffen. Een doelpunt dat overigens geen enke le positieve uitwerking had op het spel van de de formatie van het duo Pim van der Meent/Leo Steeg- man, dat de van een aanval van hy perventilatie herstellende Marco van Alphen buiten de ploeg hield. Onder aanvoering van de routi niers Martin Jol en Heini Otto slaagden de gasten er weliswaar moeiteloos in om de amateurs op eigen helft vast te zetten, maar ope ningen werden er slechts hoogst zelden gevonden. Maar de onmacht in de Haagse aanval was volgens Van der Zee ook het gevolg van de het goede verdedigende spel van Quick Boys. De Katwijkse defensie werd zaterdag voor de eerste keer geleid door Cees Ruis. De van RCL over gekomen libero beperkte zich te gen het met drie spitsen, Ron de Roode, Remco Boere en Karei Bouwens, opererende Den Haag hoofdzakelijk tot wat risicoloos 'schuifwerk', maar toonde zich daarnaast een goede organisator van de Katwijkse defensie, die ver- Utrecht wint in Den Helder DEN HELDER (ANP) - FC Utrecht heeft de vijfde editie van het Den Helder Maritiem-voetbal- toernooi gewonnen. In de finale op de Streepjesberg versloegen de Utrechters, een week in trainings kamp in de marine-stad, Sparta met 2-0. Fortuna won in de strijd om de derde plaats met 7-0 van een Helderse selectie. FC Utrecht - Sparta 2-0, 14 Van Loen 1-0. 62. Fraser 2-0. Scheidsrechter; Van Swie- ten. Toeschouwers: 2100. Om de derde plaats: Fortuna - Helders elftal 7-0 (2-0). Doelpun ten: Evers 3, Koevermans, Lens, Linford en Van Marwijk. Scheidsrechter: Jonkers. In zijn serie oefenwedstrijden heeft Ajax, pioen PSV versloeg in eigen huis de West- duitse ploeg Bocholt met 6-0. Jurrie Kool hof maakte twee doelpunten. Vitesse - Ajax 2-4 (1-1). Van de Brom s Ajax. Toeschouwers: 4500, scheidsrechter Hobé, gele kaart: Rijkaard. PSV - Bocholt (WDI) 6-0 (4-0). Doelpunten van Thoresen (3), Koolhof (2) en Valke. Toeschouwers: 3000. Heerenveen - Den Bosch 0-2 (0-2). Doel punten Van der Linden en Gilhaus. Scheidsrechter Bulthuis, toeschouwers: Roda JC Sparta Praag (Tsj) 1-6 (0-3). Sku- havry, Hasek, Denk (2) en Novak (2) scoor den voor Sparta, Brandts maakte op de stand 0-6 de tegentreffer. Scheidsrechter Van Ettekoven, toeschouwers: 3000. Gomos (4e klasse) PEC Zwolle 1-7 (0-4). Foeke Booy (3), Visscher, Doufikar, Van Ankeren en Pelleboer scoorden. Gomos kwam aan zijn tegentreffer doordat Leu- sink de bal in eigen doel werkte. Toeschou wers: 300. Remco Boere Boys een fel duel c der werd gevormd door Teun (in de tweede helft vervangen door Huug den Hollander) en Hans van der Plas en Johan Jonker. Behalve Ruis heeft Van der Zee voor de positie van libero ook de beschikking over de nog vakantie vierende Martin Haasnoot en de 'gangmaker' van vorig jaar, Freek Rienks. De aanvoerder kampt nog altijd met de naweëen van een te gen Rijnsburgse Boys opgelopen knieblessure, maar zal vermoede lijk aanstaande zaterdag tegen FC Den Bosch zijn rentree maken. Volgens Van der Zee, die zater dag ook niet de beschikking had over Marco van der Plas, Fred Eijs- berg (beiden gebleseerd) en Floor van Duyn (vakantie), zal tijdens het oefenprogramma de 'ware libero' moeten opstaan. Een spelletje 'Wie van de drie dus'. i Zuyderduin) Op het middenveld lijken Cees van Rooyen en Floor van Duyn ze ker van hun plaats en zal uiteinde lijk Freek Rienks wel weer opdui ken. De plaatsen van Van Duyn en Rienks werden tegen Den Haag in genomen door de jeugdige Dennis Jan Mieras en Leen van der Plas. Voor de bezetting v sposities komen vijf r van der Plas, Frenk va Arie van Duyn, Martin a en Kees Krayenoord ii king. Laatstgenoemde men tegen Den Haag in de spit- lan, Marco der Kley, an der Plas /ier kwa- het veld, slechts één keer (Krayenoord) in o doelman René Stam te bedreigen. Van der Zee maakt zich daar vooralsnog niet druk om, "want het afgelopen sei zoen heeft geleerd dat Quick Boys mogelijkheden genoeg weet te scheppen". JAAP VISSER MILAAN (SID) - De Italiaanse voetbalselectie, die in 1982 in Span je wereldkampioen werd, komt dit jaar voor een onverwachte en niet gewilde reünie bijeen. De volledige groep is namelijk in zijn geheel voor de rechter gedaagd. De 22 spelers worden verdacht van belasting-ontduiking. Een sponsor betaalde voor het winnen van de eindstrijd 14.000 dollar, zo'n 35.000 gulden. Over dat bedrag is echter geen belasting betaald. Alleen coach Enzo Bearzot zou zich niet aan het vergrijp hebben schuldig gemaakt. Volgens de officier van Justitie in Milaan zullen de voetballers vanaf 15 december worden verhoord. Voor de eerste reactie uit de spelers-groep zorgden Dino Zoff en Paolo Rossi. De doelman en aanvoerder van Italië en de spits, hebben protest tegen de dag vaarding ingediend. Als de spelers schuldig worden bevonden, wacht hen mogelijk een gevangenis-straf van maximaal zes jaar en een boete van 135.000 gulden. NOORDWIJK - Jan-Willem Lugthart behaalde gisteren in Noordwijk tijdens de finaledag van het Internationale Badgastentoernooi een dubbele tennistriomf. Toch wel enigzins onverwacht won Lugthart in de B- enkelspelfinale van Kees Heemskerk, die op zijn beurt weer voor een verrassing had gezorgd door de gedoodverf de winnaar Stephan Faas in de halve eindstrijd in drie sets te bedwingen. Na deze overwinning was het daag voor vakantie naar Frankrijk volgens de 'kenners' een duidelijke afreist, sluit haar zaak, dat Heemskerk ook de eind zege zou veroveren. Maar dat pakte toch net even anders uit. De Leidse Hout-speler Lugthart maakte in de finale korte metten met Heems kerk. Door steeds het spel te blij ven bepalen met afwisselende sla gen en niet in te gaan op het verlei delijke aanbod van vanuit de base linegespeelde^ topspinduels, wist degaal stond in" de gemengddub- ----- x- belfinale samen met Marcel Vink tegenover het koppel Marijke Guyt en Imco van Gorkum. Eerstge- noemden kenden weinig proble men met hun opponenten: 6-3: 6-3. In de C-categorie werden voor het eerst enkele 'Badegaste' gesig naleerd. De duitser Wolfgang Cre- mer won zeer gemakkelijk van Noordwijker René van Hensber- gen: 6-2; 6-3. De Duitser was het ge goed af. In het enkelspel tegenover el kaar en met het dubbelspel samen spelend, behaalde het duo Ver- woert/Rutten een gemakkelijke ze ge op de zusjes Madeion en Rose- marie Verdegaal. De jongste telg uit het gezin Ver- 1500 toeschouwers. Lierse SK (Bel) - NEC 2-2. Grim en Janssen maakten de doelpunten van NEC, Van Re- Rijswijk (vierde klasse zaterdag) - RKC "Als je zijn spelletje meespeelt, ben je verloren. Je moet blijven va riëren", aldus de winnaar, die in middels drie B-toernooien op zijn naam heeft geschreven. Heems kerk had inderdaad niet veel in te brengen tegen de taktisch sterk spelende Lugthart. Met de overtui- gende cijfers 6-3; 6-1 maakte Lug- hele toernooi al opgevallen door thart duidelijk, dat er in het Leidse zijn sterke spel. Bij deelname vol- district wel degelijk rekening met gend jaar zal hij waarschijnlijk in hem gehouden moet worden. een hogere categorie worden inge- De tweede triomf voor Lugthart deeld. kwam voort uit de overwinning in het mannendubbel. Met de sterke De eveneens uit West Duitsland 1-7. Treffers yanRKC van Hutten en Kaya dubbelspeler Marcel Vink aan zijn afkomstige Andrea Kamps kon Es- zijde, werd Lugthart geconfron- ther Veldt niet van de eindzege af- scoorde in de 40e schouwers. Scheidsrechter: Blankenstein. Feyenoord - Hellevoetsluis 7-2. De Deen Elstrup scoorde twee en Hoekstra. Barend- t kon Emmen het nog bijbenen (1-1). Fühler had voor de eerste-divisieclub ge scoord tegen één treffer van Wonder. Drie doelpunten van Wonderen één van Blauw- boer zetten Emmen evenwel op grote ach terstand. Scheidsrechter: Jagt. Breskens - NAC 1-3. Bannon maakte twee doelpunten voor NAC, Van Helmond één. De Bredase club leidde bij de pauze met 2-1. Ritikola scoorde voor de zondag der deklasser. Er waren in Breskens vijfhon derd toeschouwers. FC Den Bosch - Willem 2 2-1. By de rust was er nog niet gescoord. Ruud Kaiser bracht de thuisclub op 1-0. Henk Vos maakte 1-1. Daarna passeerde Jack Busio voor 1500 toeschouwers zijn eigen doel man. Scheidsrechter: Van Vliet. MVV - Dinamo Boekarest 1-0. Voor 750 toeschouwers maakte Pohl voor de pauze het Maastrichtse doelpunt. Vanwege de verbouwing van het stadion speelde MW trouwens in F.v d.-n. leidde. teerd met (alweer) Kees Heems- houden. Na kerk en Stephan Veldhoven. Heemskerk speelde voor eigen pu bliek en wilde wel voor wat spet- terwerk zorgen. De 'knaller' van de dag leverde toch ook weer] marathonpartij legde de Duitse speel ster het loodje tegen de wilskar- achtige Veldt. De Frans-Voorschotense combi natie Roland Pradier en Felix Jes- overwinning op voor het goed op pers eiste de zege op in de elkaar ingespeelde duo Lugthart/ Vink, alhoewel beide koppels niet veel voor elkaar onderdeden. dubbelfinale. De oorsterburen H. Hoeker en V. Lit kwamen in de tweede set nog sterk terug, maar redden het net niet. Marja van der Kolk en Loek Verhees waren in het gemengddubbel sterker dan het duo Ferry Holster en Mandy Oost- lander. Jan-Willem Lugthart serveert in de finale van het Badgasten-toernooi in Noordwijk. De Katwijker werd winnaar dankzij winst op Cees Heems kerk. (foto Lock Zuyderduin) De vrouwenenkel B-titel ging naar de Leiderdorpse Christel Ver- woert, die dit jaar nog niet eerder in de finale had gestaan. Nu was het dan eindelijk zover. Tegen Ma- rie-José Rutten achtte Verwoert zich van te voren al kansloos. Daar- door speelde _ze heel ontspannen Liz Weare en Nol Bennink heb ben zo langzamerhand een abonne- STÏÏÏL."?i« Wederom I heb ik het hele seizoen nog niet i zij oppermachtig niet". Toch was haar spel van vol doende niveau om eerste klasse speelster Rutten eronder te hou den. In drie sets bleef Verwoert haar tegenstandster de baas. De Voorhout Enkele kilometers verder landin- arbUer Houben v?or tennisveriniging De Munnik waarts werden op de met uitkomende Verwoert. die goten banen van de jubilerende tennisvereniging SVV de finales gespeeld van het C, en D-toernooi met B invitatie, die was bedoeld als publiekstrekker. De acht uitgenodigde B-spelers deden niets voor elkaar onder, wat resulteerde in nogal eentonige wedstrijden. Winnaar Marcel Ger ritsen had net zo goed op de acht ste plaats kunnen eindigen. Uit de acht spelers waren vier dubbels ge formeerd, wat een finale opleverde tussen het duo Waldo Jansen sa men met Michaël Schermer en aan de andere kant Anne-Jan van der Meer met Jan van der Geest. Eerst- genoemden hadden aan twee sets genoeg on Het Voorhoutse toernooi deed in de C-categorie zeker niet onder voor het Badgastentoernooi. Tij dens het sfeervolle toernooi wer den de prestaties afgewisseld met allerlei jubileumaktiviteiten. Mar co van Trigt leverde geweldige prestaties: In maar lieft drie onder delen was Van Trigt gisteren suc cesvol. Allereerst won hij zijn en kelspel tegen Peter Grimbergen met 7-5: 6-0. Vervolgens pakte hij de winst in het dubbelspel met partner Onno van Paridon en of het nog niet genoeg was, bleek hij samen met Carolien Spruyt ook de sterkste in het gemengddubbel. Overige uitslagen: zie scorebord. I LONK A VAN RIET HAARLEM/ROTTERDAM (ANP) - Met nog twee Aziatische en twee Latijns Amerikaanse tegenstan ders op het programma, lijkt de Nederlandse honkbalploeg er niet in te slagen zich bij de beste vijf van de wereld te scharen. Betere uitzichten daarop heeft aartsrivaal Italië, dat gisteren weinig overliet van de Nederlandse aspiraties. In een persoonlijk revanche voor het vorig jaar in Haarlem ingeleverde Europese kampioenschap, boekte Paolo Ceccaroli een indrukwek kende triomf (9-4). Het was de vier de overwinning van Italië. Neder land was zaterdag ten koste van de honkballers uit de Antillen (10-5) op drie zeges gekomen. Mogelijk was het krachtsverschil tussen de Europese giganten al te bepalen geweest door de respectievelijke resultaten tegen honkballand bij uitstek, Amerika. Nederland ver loor dat gedenkwaardige treffen (3- 4), Italië zegevierde (5-3). Waar het team van manager Sil- vano Ambrosioni gereed is voor een nieuw Europese machtsgreep, moet de Nederlandse honkbalelite eerst nog aan een verjongingskuur geloven. Een jaar geleden nog be kommerde Ambrosioni zich niet al te zeer om vijf verloren wedstrij den tegen het enige andere Euro pese land waar op aanvaardbaar ni veau wordt gehonkbald. Zonder Amerikaanse import (de zogeheten Oriundi's) bouwde hij aan een vol bloed Italiaans team. „De overwin ning op Nederland toont aan dat er nu een echte ploeg staat", stelde Ambrosioni vast. De kern van de Nederlandse honkbalploeg daarentegen neemt met de wereldtitelstrijd afscheid. Elke dag kondigt wel een speler aan dat hij het honkbal verder voor gezien houdt. Meest recente afha ker is Haitze de Vries. Eerder be paalden Thijs Vervaat, Charles Ur- banus en Paul Smit het mondiale toernooi als het sportieve eind punt. Ondanks het onlangs gepro longeerde Europese jeugdkam pioenschap lijkt de continentale ti telstrijd van volgend jaar in Barce lona al in het voordeel van Italië beslist. Ook dan zal de 24-jarige Ceccaro li voor de Nederlandse slagploeg wel onbespeelbaar zijn. In ruim ze ven innings moest hij slechts honkslagen van Marcel Joost, Ur- banus en Bill Groot laten passeren. Pas in de laatste slagbeurt scheen Nederland - bij de stand 1-9 - met vier tikken los te komen. Ceccaro- li's collega's in het slagperk straf ten starter Tonny Cohen en diens opvolgers Bart Volkerijk en Ron Giroldi met veertien honkslagen, waaronder vier homeruns. Stefano Manzini nam er daarvan twee voor zijn rekening. Voor de anderen te kenden Elio Gambuti en Giangui- do Poma. Manzini's laatste „röuftd tripper" moest Giroldi incasseren. De links handige Zaankanter heeft in het weekeinde overwerk moeten ver richten. Zaterdag wierp hij al ruim vier innings óm de Antillianen op afstand te houden. In Haarlem liet manager Harvey Shapiro de Ni- cols-pitcher opnieuw opdraven toen Volkerijk van de heuvel gesla gen was. De Amerikaanse vakan tiehulp, die elke wedstrijd graag als een apart avontuur beschouwt, had de gevolgen van een tweede optreden van Giroldi moeten over zien. Anderszijds kan Shapiro slechts uit een schamel reservoir van pitchers putten. Afgezien van de vooral door de festiviteiten op de tribunes aan trekkelijke ontmoeting met de An tillen (twaalf honkslagen, met ho meruns van Bill Groot en Judsel Baranco) laat de aanvalskracht van de Nederlandse honkballers te wensen over. Het is dan ook merk waardig dat Shapiro, die zich zegt te beroepen op statistieken, Frank Bos (twee uit vijftien) als aangewe zen slagman handhaaft, terwijl Gerlach Halderman (zes uit negen tien) zaterdag in Rotterdam in de dug-out bleef. Uitslagen: zie scorebord. Veel belangstelling HAARLEM (ANP) - Het toernooi om het wereldkampioenschap honkbal heeft de eerste negen da gen 104.000 betalende toeschou wers getrokken. Dit hebben de or ganisatoren zondag bekend ge maakt. Exclusief de inkomsten uit de verkoop van passé partouts die nen 132.000 kaarten te worden ver kocht om de begrote recette te ont vangen. De verwachte winst zal voor de helft worden besteed aan de uit breiding van honkbalaccommoda ties in Nederland. De andere helft gaat volgens de statuten van de In ternational Baseball Association (IBA) naar de deelnemende lan den. Het toernooi duürt nog tot za terdag. Best bezochte van de vier honk balsteden is Haarlem. Daar werden de wedstrijden (inclusief genodig den) bijgewoond door 64.300 kij kers. Weinig belangstelling was er zaterdag in Utrecht voor de ont moeting tussen Colombia en Ja pan, die 48 betalende toeschou wers trok. PRAAG (Rtr) - In een herhaling van de Wimbledonfinale heeft Mar tina Navratilova in Praag de eind overwinning voor haar nieuwe va derland de Verenigde Staten veilig gesteld. Navratilovas overwinning met 7-5,6-1 op Hana Sendlikova- Mandlikova volgde op de 7-5,7-6(7- 5) waarmee Chris Evert LloydHele- na Sukova had verslagen. Daarmee was de eindstrijd beslist. Door een overwinning van het dubbel Marti na Navratilova/Pam Shriver op Sendlikova/Sukova (6-4,6-2) werd het uiteindelijk 3-0 voor het opper machtige team van de Verenigde Staten. Het was de twaalfde keer dat de Amerikaanse vrouwen de officieu ze landentitel wonnen, nadat Tsje- cho-Slowakije in de jaren 83 t/m 85 het sterkst was gëweest. Onder het toeziend oog van de Tsjechoslowaakse minister-presi dent Dr. Lubomir Strougal IOC- voorzitter Juan Antonio Sama ranch en haar eigen ouders maakte Navratilova van haar eerste optre den sinds tien jaar voor eigen pu bliek een grandioos succes. Chris Evert-Lloyd was minder zeker dan in voorgaande edities. Ze had last van een onwillige linkerknie. Maar na de nederlaag tegen de Italiaanse Sandra Cecchini herstelde zij zich bewonderenswaardig. Zaterdag versloeg zij zy Bettine Bunge met 6-3,6-4, waarna zij zondag in het eerste enkelspel van de finale net iets meer uithoudingsvermogen toonde dan de voor eigen publiek spelende dochter van de voorzitter van de Tsjechoslowaakse tennis- bond Helena Sukova. Navratilova was er daarna alles aan gelegen het optreden in haar geboorteplaats zo goed mogelijk te besluiten. Sendlikova-Mandlikova gaf aanvankelijk goed partij, maar verspeelde in de twaalfde game de opslag; wat haar meteen de set kostte. Het service-verlies na een voorsprong van 40-0 met als besluit een dubbele fout brak de Tsjechi sche weerstand. In de tweede set pakte ze nog slechts één gameNa vratilova besloot de partij met een service-doorbraak op love. Captain Marty Riessen omhelsde haar, de Tsjechische aanvoerder Jiri Medo- nos gaf haar een hand. Op de eretri bune was de plaats van de Tsjecho slowaakse minister-president leeg. Hoezeer Navratilova naar deze gebeurtenis had toegeleefd, bleek in het afsluitende dubbel. Hoewel de winnaarspremie van 80.000 dol lar al was veilig gesteld, gaven Na vratilova en Shriver het sterke - om prestige-redenen opgestelde Tsje choslowaakse team Sendlikova/ Sukova geen kans. Emilio Sanchez, die als tweede is geplaatst bij de maandag begin nende open nationale tenniskam pioenschappen in Hilversum, heeft zondag Mats Wilander op eigen grond een nederlaag toegebracht. In de finale van het toernooi van Baastad (Zweden) won de 21-jarige Spanjaard met 7-6 (7-5), 4-6,6-4. Hij maakte daarmee een eind aan een serie van 23 overwinningen van Wilander bij de Open Zweedse kampioenschappen. Wilander won er in 1982,1983, en 1985 en deed in 1984 niet mee. Voor Sanchez was het de derde Grand-Prixzege van het jaar na Ni ce en München. Hjj dankte de zege aan de lange zwiepende forehands van de achterlijn en de wijze waar op hij in de rallies aan het net ver scheen. In de tiebreak van de eer ste set maakte de Spanjaard, die in middels is geklommen naar de 21s- te plaats van de wereldranglijst, een achterstand goed van 2-5. Na dat hij de tiebreak met 5-7 had ver loren, eigende Wilander zich de tweede set toe via een doorbraak in de tiende game. De beslissende set ging gelijk op tot Sanchez na 4-4 de beslissende doorbraak forceerde en de partij uitserveerde.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10