Ankerbol beveiligt afgemeerde visboot PLQTStT Dammen Bridge VISSPORT POP Madonna valt op door handigheid Eurythmics op verkeerd spoor Dertigste Dylan mag er weer zijn 'Stewart' komt van heel yer Êmrw :JË M 9,...MM 4M PAGINA 26 EXTRA ZATERDAG 26 JULI 1986 DOOR BRAM VAN LEEUWEN Het bootje van Koos Mark, voorzien van de ankerbol op een standaard zodat hij van alle kanten goed zichtbaar is. Hengelaars halen soms gevaarlij ke capriolen uit om hun beste stekken te bevissen. Zo deinzen bepaalde sportvissers er niet voor terug om de visboot af te meren midden op een van de drukst bevaren routes van de be roepsvaart. Ze tonen zich dan hogelijk ver ontwaardigd wanneer een zwaar beladen rijnaak de favoriete vis- plek op zeer korte afstand pas seert en de boot van de hengelaar bijna van de stokken vaart. De schipper krijgt vervolgens een serie scheldwoorden naar zijn hoofd geslingerd en wordt over laden met verwijten dat hij geen oog heeft voor de belangen van zo'n arme hengelaar. De sportvissers beseft vaak niet dat hij met zijn visbootje een ernstige belemmering vormt voor schepen die door hun grote diepgang zijn 'veroordeeld' tot die ene vaargeul. Komen ze daar buiten dan lopen ze groot risico vast te lopen aan de grond. De praktijk wijst ook uit dat veel hengelaars die groter water bevissen zich niet alleen de geva ren realiseren waarin ze zichzelf manouvreren, maar dikwijls ook niet op de hoogte zijn van de wet telijke voorschriften die er be staan wanneer een visboot voor anker gaat of ergens midden op een plas wordt afgemeerd aan de steekstokken. De afgelopen jaren zijn daar door op Kagerplassen, Braasse- mermeer en Westeinder Plassen een paar hachelijke gebeurtenis sen geweest, waarbij hengelaars aan de dood zijn ontsnapt. Nu zal ik de laatste zijn om te beweren dat ongelukken op het water al tijd de schuld van de hengelaars zijn. Door de pleziervaart wordt soms onverantwoord hard geva ren en sommige vrijetijdsschip- pers schijnen erop uit te zijn om een hengelaar die rustig zit te vis sen eens even flink te pesten. Over de achteloosheid die de sportvissers aan de dag leggen had ik onlangs een gesprek met de rijkspolitie te water in War mond. In dat gesprek wees de politie mij op het bestaan van het zogenaamde Binnenvaart Politie Reglement. Dit reglement is sinds 1 april 1984 van kracht en bevat een aantal voor de sport- visserij belangrijke bepalingen. Een van de belangrijkste is wel de verplichting om een ankerbol te voeren, wanneer de boot ligt afgemeerd. Dat geldt niet wan neer zo'n bootje op een veilige plek vlak langs de oever ligt maar wel op plekken waar geva ren wordt. De ankerbol is zwart van kleur en moet minimaal een doorsnede hebben van 42 centimeter. De bol moet op de voorplecht van een schip aanwezig zijn en wel zo dat het waarschuwingsteken rondom goed zichtbaar is. Hoewel deze verplichting dus al ruim twee jaar bestaat, zie je ««r. deze ankerbollen op het water tot dusver vrijwel nergens. Een uitzondering op die regel vormt de visboot van de oud-voorzitter van de Hengelaarsbond voor Lei den en Omstreken Koos Mark. Een maand of twee geleden kreeg hij de schrik van zijn leven toen hij vissend bij de zandwin ningspias 't Joppe aan het eind van de Zijl bijna werd overvaren door een vrachtschip. Hij was daarover zo kwaad dat hij zijn beklag deed bij de rijkspolitie te water in Warmond. Daar hoorde hij het een en an der over de voorschriften van de ankerbol. Sinds die tijd heeft Koos Mark steeds zo'n ankerbol bij zich die wordt uitgezet als hij ergens met zijn visboot ligplaats heeft gekozen. De uitgezette an kerbol maakt de overige scheep vaart duidelijk dat hier een boot(je) voor anker ligt. De waterpolitie is tot nu toe niet verbaliserend opgetreden wanneer afgemeerde boten wer den aangetroffen waarop de an kerbol ontbrak. Maar nu het in middels twee jaar geleden is dat de verplichting werd ingevoerd vindt de politie het wel langza merhand tijd worden dat die wettelijke voorschriften ook worden nageleefd. Een probleem apart vormen op dit ogenblik nog de visbootjes die worden verhuurd. Ik heb nog bij geen enkele verhuurder deze ankerbollen aangetroffen en eer lijk gezegd verwacht ik ook niet dat ze tot de vaste uitrusting van een huurboot zullen gaan beho- Dat maakt het voor de henge laar die een grotere veiligheid op het water gewaarborgd wil zien en een bekeuring wil ontlopen noodzakelijk om zelf zo'n anker bol aan te schaffen. Voordat u zich zorgen begint te maken over de omvang van zo'n bol. De mini mum-afmeting is weliswaar 42 centmeter, maar er zijn er in de handel die inklapbaar zijn dus veel minder ruimte innemen. Dat brengt me bij een andere verplichting die voor visboten bèstaat en die ook slechts op zeer bescheiden schaal wordt nage leefd. Dat is het voeren van ver lichting na zonsondergang. Er zijn nogal wat sportvissers, voor al behorend tot de categorie peurders, die in nachtelijke uren zomaar ergens afmeren zonder ook maar een lampje aan boord te hebben. Ook dat is een overtreding van de regels die op het binnenwater van kracht zijn. Een kleiner schip moet in het donker zijn voorzien van een verlichting die rondom zichtbaar is. Het is overi gens toch verstandig om wat ex tra verlichting (zaklantaarn, hoofdlamp e.d.) mee te nemen op een nachtelijke vistocht. Al was het alleen maar om de spulletjes na afloop bijeen te kunnen zoe ken. Nu we het toch over gevaren hebben die hengelaars bedreigen op hun vistochten over groter water, ligt het voor de hand ook iets te zeggen over het water zelf. Vele hengelaars onderschatten hoe een ogenschijnlijk rustige plas tijdens een bui plotseling kan veranderen. Wie een grote plas opgaat om een hengeltje uit te gooien doet er altijd verstandig aan in de voorafgaande uren te luisteren naar de weersvoorspellingen. Vooral een plotseling opsteken de wind kan een vrijwel vlakke plas in korte tijd veranderen in een onstuimige wateroppervlak te met somstijds flinke hoge gol ven en een harde stroming. Kies als u de plas opgaat bij voorkeur die richting vanwaaruit de wind wordt verwacht. Steekt de wind op dan kunt u voor de wind naar de thuishaven terug keren. En wordt u overvallen door slecht weer, neem dan geen enkel risico. Wacht totdat de om standigheden beter worden of meer de boot af op een zo be schut mogelijke plaats. De verhuurder heeft liever dat hij een boot later moet ophalen dan dat het vaartuig ernstig wordt beschadigd omdat hij aan lager wal is geraakt en tegen een stenen walkant ligt te schuren of water maakt. Tot de uitrusting van een hen gelaar die geregeld groter water bevist moet zeker ook een kom pas behoren. Mist kan in ons land soms plotseling opkomen, en het is dan een vertrouwd ge voel te weten welke kant je op moet varen. Het is een illusie te denken dat je de juiste koers kunt houden door af. te gaan op de richting, van de golven of een enkel herkenningspunt op de oe ver. Ik kan u uit eigen ervaring verzekeren dat je in de mist in korte tijd hopeloos gedesoriën teerd raakt en soms in een cirkel tje rondvaart zonder het te besef fen. Het is trouwens onverstandig om bij mist te blijven varen met een kleine visboot De beroeps vaart vaart ook met mist omdat men over moderne apparatuur beschikt om de juiste koers te kunnen volgen. Omdat vis bootjes geen radarreflectoren hebben worden deze kleine vaar tuigjes door de schipper niet op gemerkt en bestaat de kans te worden Bijdragen: Bart Jungmann Wim Koevoet Jaap Visser 'True Blue' - Madonna (WEA) Afgaande op een paar eerder ver schenen recensies meende ik met 'True Blue', de derde elpee van Madonna, een klein meester werk in handen te hebben. On der het vernis van een opgewon den Barbie-pop zou een zangeres en componiste van formaat schuil gaan. Een bekend verschijnsel: op verkettering volgt bewondering. Uit een soort balorigheid wordt een tot dan toe veracht persoon de hemel ingeprezen. Zoals er bij André van Duin en Paul Verhoe ven ook opeens allerlei onver moede talenten werden aange troffen. 'True Blue' is echter allerminst een bijzondere elpee, maar valt op door de handigheid waarmee hjj is gemaakt. Alle nummers zijn opgetuigd met toeters en bellen, zitten vol met muzikale effecten en die komen er in de kraakheldere produktie goed uit. De onmiskenbare monotonie (makkelijk voor de dansvloer) wordt er mooi mee verhuld. Samen met haar naast mede werkers Stephen Bray en Pat Leonard put Madonna voor haar dansmuziek uit Caraïbische klanken ('La isla bonita') en aan wat er in de jaren zestig door meidengroepen is gemaakt ('True Blue'). Niets nieuws onder de zon dus. In elk geval biedt 'True Blue' genoeg materiaal om na 'Papa don't preach' en 'Live to tell' singles van te persen. En alle plotselinge bijval ten spijt blijft Madonna toch een typisch expo nent van vluchtig hitwerk. B.J. 'Revenge' - Eurythmics (Ariola) The Eurythmics hebben tot op heden bewezen koerswijzigin gen niet uit de weg te gaan. Achteraf gezien echter betreur ik de ontwikkeling die met 'Be yourself tonight' in gang is gezet. Op 'Revenge' werken Ann Len nox en Dave Stewart die ontwik keling - het duo slaat de rhythm en blueskant in - verder uit. Waarmee geenszins is gezegd dat het hier een slechte plaat be treft. Lennox zingt nóg mooier dan op de vorige elpees en zeker op kant twee verrast de groep met arrangementen die sterk doen denken aan de Eurythmics- oude-stijl, zoals ik ze dus het liefst heb. Die momenten waarop de groep een voelbare spanning in haar muziek stopt zijn het sterkst, dan pas zijn de Euryth mics zichzelf. De rhythm en blues echter die op deze plaat overheerst, hoor ik liever door anderen spelen. Lennox en Stewart creëren slechts bij vlagen de sfeer waarin rhythm en blues het best gedijt. Het leeuwedeel klinkt gewoon als perfecte namaak. Hoewel, perfect? Het drum- spel van Clem Burke, destijds bij Blondie ook meer clown dan drummer, is ronduit ongeschikt voor de huidige Eurythmics-mu- ziek. Al na drie nummers was ik dat ongenuanceerde en fantasie loze gehak meer dan zat. Stew art's gitaarwerk ten slotte klinkt ook niet ruig genoeg. De Euryht- mics moeten terug naar de disco. In die veelal van intelligentie en kwaliteit gespeende sector zijn ze harder nodig dan bij de jon gens en meisjes van de R B. Voor de statistici: 'Knocked out loaded' is om en nabij de dertig ste Dylan-elpee. Mocht Dylan in de nadagen van zijn muzikale loopbaan verkeren - ik geloof daar ondanks tal van dergelijke verhalen geen letter van - dan moet worden vastgesteld dat hij er een wel zeer actief uiteinde van maakt. Nog maar net beko men van de geslaagde 'Empire Burlesque' en 'Biography' (een platenbox met veel nieuw mate riaal) rolt thans al weer 'Knocked out loaded' van de persen. 'Knocked out loaded' - het wordt bijna vervelend - is ge woon weer een prima Dylan- plaat waarop gedegen wordt ge musiceerd, Dylan gedreven zingt en waarvan het hoogtepunt, het ruim tien minuten durende 'Brownsville Giri', een fenome nale toevoeging vormt aan zijn reservoir verhalende songs van het slag 'Hurricane'. Een glansrol op deze plaat wordt vervuld door het dames koortje, toch al steeds nadrukke lijker van de party. Het gospel achtige vraag- en antwoordspel dat Dylan met de vrouwenstem men speelt is spannend en soms ook komisch. Andere medewer kers waren Ron Wood, T. Bone Burnett en Tom Petty. Op de binnenhoes bedankt Dy lan nog een waslijst van mensen van wie ik me in veel gevallen af vraag wat ze met Dylan te maken hebben (gehad). Zappa heeft vooral de draak met de man ge stoken, oud-Yes-gitarist Steve Howe zal zyn eerste Dylan wel licht nog moeten kopen en van Billy Graham vind ik het maar eng dat-ie op deze waslijst prijkt. W.K. 'Rod Stewart' (WEA) De inspiratie moet bij Rod Ste wart van ver komen, uit zijn te nen waarschijnlijk. Na het vrij blijvende 'Body wishes' en het even gemakzuchtige als belab berde 'Camouflage' heeft de Schotse levensgenieter twee jaar nodig gehad om zijn vijftiende album vol te kygen. Dat heeft hem kennelijk zoveel creativiteit gekost dat hij niet meer in staat was om zijn jongste geesteskind een naam te geven. Mijn verwachtingen over de kennismaking met 'Rod Stewart' waren dan ook niet al te hoog ge spannen en daar was de single 'Every beat of my heart' (niet on aardig, maar wel al te nadrukke lijk verwant aan 'Sailing') mede debet aan. Het was dan ook ver heugend te constateren dat de aan zijn vader Bob en moeder El sie opgedragen langspeler het meest creatieve album van Ste wart is sinds het uit 1980 dateren de 'Foolish behaviour'. Met de compositorische hulp van niemand minder dan Fran- kie Miller ('in my own crazy way') en Bryan Adams ('Another heartache') is Stewart er in ge slaagd op treffende wijze zijn twee muzikale gezichten te to nen. De stevige rockmuziek die op kant 1 overheerst, wordt op de keerzijde afgelost door een se rie prima ballades en zelfs de cover van de Lennon/McCart- ney-song 'In my life' is meer dan de moeite waard. JV ADVERTENTIE OP ZOEK NAAR COMPACTDISCS KOM EENS LANGS BIJ CD-CENTRUM DE GROOTSTE COLLECTIE CD'S ALLE GENRES VOORRADIG LAGE PRIJZEN VOLOP PARKEERGELEGENHEID HO. Over een paar weken treffen Kasparov en Karpov elkaar op nieuw in een tweekamp om de wereldtitel. Ruim een half jaar onttroond als titelhouder, zal Anatoli Karpov gebruik maken van zijn recht op een revanche match. Dit, terwijl beide heren elkaar anderhalf jaar geleden in een door FIDE-praeses Campo- manes afgekapte marathonses sie, ook al het leven tot in het on eindige toe zuur maakten. De vraag is of deze beide topspelers, die gezien hun huidige sterkte wellicht nog heel lang de top zul len beheersen, op deze manier niet heel snel op elkaar zullen zijn uitgekeken. Het bleek al een beetje tijdens de eerste match, toen beide kemphanen met el kaar in .een schier eindeloze reeks remises verstrikt raakten. De tweede match was echter vooralsnog uiterst boeiend. Ver rassend snel al na afloop van de match, slaagde uitgeverij Else vier erin om daarover een be schouwend boek van de persen te laten lopen. Hans Böhm spij kerde de analyses bijeen, colum nist Jan Mulder voorzag het ge heel van commentaar. Door alle 'eendags-analyses' van de diverse deskundigen naast elkaar te leggen is Böhm op eenvoudige wijze tot voor de modale competitieschaker be grijpelijke en onderhoudende beschouwingen van de in totaal 24 partijen gekomen. De uitwij- dingen van Mulder verraden on miskenbaar, dat we hier met een niet-schaker van doen hebben. Wat dat betreft had Böhm dit commentaar ook beter voor zijn rekening kunnen nemen. Deson danks blyft Mulder lezenswaar dig en maakt hij zo nu en dan ook rake typeringen. Een voor beeld n.a.v. de door Karpov ver- blunderde 11e partij: "Karpov maakte de blunder, het was dus aan Kasparov die Tarzankreet te slaken. Hij deed iets mooiers. Hij zette de knoop in zijn stiópdas even precies recht voor de adam sappel". Een van de meest verrassende momenten in de match leverde de hervatting van het eindspel op, dat in de 21ste partij na de 41ste zet van wit (Kasparov) was ontstaan, zie het diagram. Na wit's slaan van de pion met 41 f3- xe4 luidde de heersende opinie dat zwart (Karpov dus) niets an ders restte dan de opgave. Ten onrechte. Karpov troefde nog bij het afbreken de trits experts aan DIAGRAM II In Amerika draait het hele wed- strijdgebeuren om 'regionals' and 'nationals', met als hoogte punten uiteraard de 'nationals'. Het be langrijkste daarvan is het lente kampioenschap, met als hoogte punt hét Vanderbilt knock-out teamtoernooi, waarbij 68 teams 6 dagen spelen om 1 van de 4 plaat sen in de Amerikaanse selectie wedstrijden. Het bezit van troef aas is altijd een belangrijk wapen als het er in het tegenspel om gaat een in troever te krijgen. Dit spel is daarvan jeen leuk voorbeeld: V 10 9 3 2 <?43 OH952 10 8 4AB6 N ♦H 4 5B 9865 O V 6 4 W_ü OA B 10 8 3 ♦53 Z *H6 875 O A7 O 7 A V B 9 7 4 2 O VERZAMELAARS, die de Ver enigde Naties in hun pakket heb ben, worden nog wel eens voor verrassingen geplaatst. Nu zijn verrassingen op zich helemaal niet erg. In de filatelie ook geens zins. Maar ze moeten niet al te veel geld kosten. De VN-verras- singen doen dat nu juist wel. Neem nu de vlaggen-series, waarmee de VN-Postadministra- tie in het najaar van 1980 een be gin heeft gemaakt. In een tijds bestek van zo'n tien jaar zullen de vlaggen van alle lidstaten een keer aan bod komen. Op dit mo ment tellen we al zes series en op 19 september zal de zevende zich aandienen. Maar nu komen we aan het punt "duur", of "prijzig". Zo'n vlaggenserie is namelijk geen ge wone serie, bestaande uit drie, vier, of vijf zegels. Beslist niet. Elke set bestaat uit vier velletjes en elk vel bestaat weer uit zes tien zegels - vier "Blokjes" met vier identieke zegels - zodat per jaar 4x16 zegels 64 zegels in omloop worden gebracht. Wie dus compleet wil zijn moet 64 x 22 dollarcent (dat is tegen woordig de waarde op de zegels) of ruim 14 dollar neertellen. Stel dat de koers van de dollar 2,50 is, dan betekent dat toch wel 35. Dat is evenwel nog maar de "eenvoudigste" en "goedkoop ste" aanschaf. Men kan ook nog op vele manieren gaan combine ren en bij de eenvoudigste com binaties is men al zo 210,- kwijt. We komen op deze vlaggen-se ries (gelukkig alleen in dollar waarden), omdat de VN-Postad- ministrie op 14 maart weer met blokjes is gekomen en deze keer lopen de beelden van de ene ze gel over op de andere. Heel leuk, maar het kost toch weer iets ex tra's, want ook nu ligt het combi neren voor de hand. Wat staat er op de blokjes die zijn gewijd aan ontwikkelingswerk. Op de zegels in Zwitserse Francs (elk 0,35 fr.): de kant volledig af: 41...b7-b6! Deze afgegeven zet overblufte kennelijk ook Kasparov, want hij antwoordde met 42 b3-b4?!, met de bedoeling c6-c5 tegen te gaan. Luttele zetten verder berustte de aanstaande wereldkampioen in remise. 42 e4-e5 werd achteraf kansrijker geacht, maar ook dat zou voor wit toch niet meer heb ben opgeleverd. Na 42...Pd6-b5 volgt 43 Kd2-d3 en c6-c5.44 a2-a4 lijkt nu erg sterk, maar zwart kan zich redden via 44...Pb5-d6 schaak, 45 Kd3-d2;f6xe5, 46 d4- xe5;Pd6-f7, 47 Pe3-g4; La6-c8, 48 e5-e6;Pf7-d6, 49 Kd2-e3;Pd6xf5 schaak, 50 Pg3xf5 schaak;Ke7- xe6. Wit heeft nu ondanks het stuk voorsprong niet meer dan remise. Al met al een plezierig boek werk om nog eens op de match terug te kijken. De prijs is even eens prettig: 24,50. door Hans Vermin De liefhebbers van combinaties kunnen ditmaal weer heerlijk gaan puzzelen. Ditmaal heb ik gekozen voor 2 openingscombi naties en 2 miniatuuijes die niet al te moeilijk zijn, maar ook weer niet in één oogopslag op te los sen zijn. Ik zou zeggen zo zeggen aan de slag en veel plezier ermee. *gx -S3 8X92 L2X8I 81-82 I*"9fr '^"OQ 09 '8* '9* '88 '92*82 W* '0* '98 '22 '91 '91 '21 '6 '8 1JBMZ ^*88 28 -88 61-08 I8x2fr 82*82 28X1* 82XA8 *12X28 I2-Z.2 '09-81' '9* '9* '8*-!* *68-98 '88*08 '82 'L2 W* 92 '82 '02 -91 '-8I-II '6*9 '8 '2 T-tcmz ga "98x -02 08-92 12-91 9ix* Z8XI2 LZ*\\ 62-82 (luiM TiBMZ iep uapiauuaA 31 fiqja U3139J3A J3tq U3Cl SBBl -3ii) '6^-88 98-08 'L2 '92 92-82 12-61 'LI '91 H-2I 6-1 2d +z 2XSI 6X91 (02XL*) 91-12 I2-L2 -09 09 'I* '88*18 '62 'L2-9I 0* 'H-Il '81-re^z ia :u3Suissoido 9Q DIAGRAM IV door Ton Sehipperheyn Oost, allen kwetsbaar, opende 1 Ru. Zuid volgde 2 KI, west 2 Ha, noord pas en oost 4 Ha. Noord startte met KI 10 en west liet van tafel wat onachtzaam KI H bijspelen; een actie die geen enkele zin heeft en die hem duur kwam te staan. Zuid zag een lu dieke downkans en gokte daar op. Hij nam KI A en speelde Ru 7 na. West won op tafel en speelde Ha 2. Zuid nam onmiddellijk het aas en voltooide zijn coup coor KI 4 na te spelen. Noord kwam wat verbaasd aan slag met KI 8, maar had vervolgens geen moei te om via ruiten naspel voor de downslag te zorgen. In het eerste spel kan zuid down, maar dat is moeilijk te vin den. In de praktijk nam oost en speelde troef na. Zuid onderken de het gevaar van een derde troefronde en zag af van een mó gelijke klaverintroever. Hij scha kelde over op een ander speel plan: Ha A, harten getroefd, Ru B, nogmaals harten getroefd, Ru V en ook de laatste harten ge troefd. Zuid speelde Ru A (zijn 8e slag) en Ru H en west was hulpe loos. Troeft hij niet, dan is zuid thuis. Troeft hij wel, dan mag hij zuid vervolgens een klaverslag bezorgen. We gaan terug naar slag 2. Aan de andere tafel speelde oost na troefstart klaveren na. Zuid speelde klein, west met KI V aan slag. Opnieuw troef werd ge volgd door KI 10, oost KI B, zuid klein West kon niet overne men om een derce maal troef te spelen en zuid kon een klaveren op tafel troeven voor de 10e slag. De oplossing zit toch in de tweede slag. Oost moet... KI B naspelen en nu heeft zuid geen verweer. Duikt hij, dan komt west nu wel op tijd aan slag om een derde maal troef te spelen en dat gebeurt ook als zuid KI H dekt. aanplant van nieuw bos, het kap pen van bomen, transport van boomstammen en leerlingen van een bosbouwschool. Oplage: 1,6 miljoen blokjes. De zegels in Oostenrijkse waarden (elk 4,50 schilling) to nen: akkerbouw, veeteelt, tech nische vorming en voedingson- derricht. Oplage: 1,8 miljoen blokjes. Tot slot het blokje in dollarwaarden (elk 22 dollar cent): een suwdam, kunstmatige bevloeiing, een wasplaats en bronnen. Oplage: 1,6 miljoen. Op 14 maart werd ook een per manente zegel uitgegeven in de waarde van 0,05 franc met daar op vliegende meeuwen (oplage 2 miljoen). Dan komen we bij 22 mei. Toen verschenen zes zegels met als thema "postzegels verzame len - een internationale hobby". 0,50 Zw.fr., 0,80 Zw.fr., 3,50 s., 6,50 s., 22 dollarcent en 44 dollar cent. Blijft over te melden dat de VN-Postadministratie op 20 juni zes zegels heeft gewijd aan het "internationale jaar van de vre de": 0,45 Zw.fr., 1,40 Zw.fr., 5 s., 6 s., 22 dollarcent en 33 dollarcent.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 26