De twijfels van de ploegleiders Open Leidse sterk bezet Tour in cijfers Post, Raas en Schuiten maken balans op overal op de eerste rang LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD ZATERDAG 26 JULI 1986 SPORT PAGINA 11 De uitslag van de 2ie etappe van de Ron de van Frankrijk, een rit over 190 kilome ter van St. Etienne naar de Puy de Dome, NOORDWIJK - Ondanks de aan houdende regen kon het grootste deel van het tennisprogramma gis teren op de Casinobanen in Noord- wijk toch afgespeeld worden. Om dat de wedstrijdleiding de tennis- hal tot beschikking had, bleef de schade beperkt tot vijf partijen, die nog ingehaald moeten worden. Stephan Faas en René van der Wilk hebben zich reeds geplaatst voor de halve finale in het manne- nenkel B. Beiden wonnen in twee sets van respectievelijk S. Veldho ven (6-1; 6-2) en Marcel Vink(7-6; 6-2). Ook in dat opzicht verliep het Badgastentoernooi volgens plan. Kees Heemskerk en de Fransman Pradiër maken vandaag uit wie de derde halve finalist wordt. Jan- Willem Lugthart kwam via een walk-over bij de laatste acht. In de kwart finale zal Lugthart J. van Maren ontmoeten. Bij de vrouwen hadden Christel Verwoert en Irma van Seeters zich al eerder geplaatst voor de halve fi nales. Daarbij voegde zich gisteren Marie-José Rutten, die een gemak kelijke overwinning behaalde op Margot van den Oudenrijn: 6-2; 6- Het Westduitse dubbel F. Kohier en E. Wildling zorgde gisteravond laat voor de uitschakeling van het gelegenheidsdubbel Stephan Faas en de Egyptenaar Naiem via de stand 7-5;6-4. Ook het eerste ee- LEIDEN - Traditiegetrouw worden op de banen van tennisvereniging Roomburg de komende week weer de open Leidse tenniskampioenschappen gehouden. Het toernooi, dat voor de 31ste keer wordt georgani seerd, heeft evenals vorige jaren een sterke aantrek kingskracht uitgeoefend op de nationale subtop. Niet onbegrijpelijk, want het evenement van Roomburg gaat door het leven als 'de generale voor de nationale'. De open Leidse wordt immers al jaren in de week voorafgaand aan de Nederlandse titelstrijd gehouden. Morgen worden de eerste wedstrijden afgewerkt, vol gende week zondag worden de finales gespeeld. Zowel het A vrouwen als A mannentoernooi is on dergebracht in categorie 2 en de resultaten tellen der halve mee voor de KNLTB-ranglijst. Behalve in de hoogste groep, wordt er ook weer gestreden in de B, C en veteranenklasse. "Vooral het vrouwentoernooi in B is zéér goed be zet", aldus toernooi-organisator Koole. "Ook bij de mannen is deze klasse goed vertegenwoordigd. Alleen zijn er minder Leidenenaars dan in het verleden. Zij geven waarschijnlijk de voorkeur aan andere toer By de mannen in A is de aanwezigheid van Leide- naar Loek Sanders (Leonias) opmerkelijk. Verder ver schijnen onder meer Robert Jan Bierens, Jos Koe mans (beiden De Metselaars), Fred Sauer (DDV) en Mark Vekemans (Pelikaan). Bij de vrouwen behoren Ingeliese Driehuis, Esther Witvoet (beiden De Metse laars) en Marièlle Rooimans (ELTV) tot de kansheb bers. Een plaatsingslijst in de hoogste categorie is nog niet opgemaakt. "Omdat zowel bij de mannen als bij de vrouwen spelers zich via een kwalificatieronde nog bij de A-groep kunnen komen", aldus Koole. In de lagere groepen zijn de volgende deelnemers geplaatst: Mannen B 1, Stefhan Faas (Dekker) 2, Peter Cor Kwast (Zandvoort)t 4, Marcel v 1, Marius Pieters. (OLTC) 2, Philip Nai plaatste koppel Jan-Willem Lug thart en Marcel Vink moest het on derste uit de kan halen om de halve eindstrijd te kunnen bereiken. Met 6-4; 3-6; 6-3 bleven zij het duo J. van Maren en René van der Wilk uiteindelijk de baas. Drie van de vier finalisten zijn bij de C-mannen bekend. F. Castien kon J. Pauwels na een spannende driesetter bedwingen. Als de groot ste kanshebber voor de C-titel wordt de Duitser W. Cremer getipt. Na de uitschakeling van de als der de geplaatste Loek Verhees Lijkt zijn opmars niet meer te stuiten. Zyn landgenoot W. Wildling was in twee sets snél klaar met M. Matthe. Voor de verrassing bij de vrou wen zorgde de Unicum-speelster Petra Velzel door de als nummer 1 getipte Marja kuipers uit het toer nooi te tikken. Pas terug van vakantie toonde Velzel aan, dat zij het tennissen nog niet verleerd is. Ook A. Kamps en E. Veldt kwa men via overwinningen op Petra Guyt en W. Brandt bij de laatste vier in het vrouwenenkel C. ILONKA VAN RIET (OLTC) 3, Mark Post (De Munnik) 4, Loek Verhees (KLTV) Vrouwen B 1, Jacqueline van Wijk 2, Evelien (Büermann (Zandvoort) 3, Anne- lies Simons (Breda) 4, Xandra Weller (Amsterdam) Vrouwen C 1. Marguerit Patiwael (De Munnik) 2, Carola Geerlings (Unicum) 3, Fleur Meijer (Unicum) 4, Leontien Poots (De Merenwijk) 0.34, 3. Van Calster (Bel-Minguez) op 0.66, 4. Earley (Ier) Ba2zo) op 1.22,5. Devos (Bel- De Kimpe) op 1.55,6. Mottet (Fra-Guimard) op 2.08, 7. Ramirez (Col-Bazzo) op 4.08, 8. Hampsten (VSt-Köchli) op 5.17, 9. Yvon Madiot (Fra-Guimard) op 5.22,10. Montoya (Col-Mesa) op 5.37, 11. Bagot (Fra-Bazzo) op 5.39, 12. Criquielion (Bel-De Kimpe) op 5.43, 13. Van der Velde (Ned-Post) op 5.47, 14. Schepers (Bel-Boifava) op 5.49, 15. Rooks (Ned-Schuiten) op 5.52, 16. Bernard (Fra-Köchli) op 5.52, 17. Lemond (VSt- Köchli) op 6.00, 18. Zoetemelk (Ned-Raas) op 6.02, 19. Herrera (Col-Geminiani) op 6.10, 27. Anderson (Aus-Post) op 6.35 34. Hinault op 6.52, 45. Veldscholten (Ned- Schuiten) öp 7.31, 51. Nulens (Bei-Post) op 7.54, Van Lancker (Bei-Post) op 8.04, 64. Emonds (Bel-Raas) op 8.15, 68. Van Wijk (Ned-Schuiten) op 8.23, 75. Roosen (Bel- Raas) op 8.36, 79. Knetemann (Ned-Schui- ten) op 8.37, 103. Ducrot (Ned-Raas) op 9.19, 104. Poels (Ned-Raas) op 9.34, 122. Van der Poel (Ned-Raas) op 10.39,126. Sol- leveld (Ned-Raas) op 12.06,128. Vanderaer- den (Ned-Post) op 12.27,132 en laatste Cas- taing (Fra-Thevenet) op 17.39. Opgegeven: Millar (Sch-Post) en Winnen (Ned-Post). Algi 46.02, 18. Lejarreta op 49.13, 19. Bagot 51.38, 20. Caritoux op 52.39, 21. Jimenez (Col-Geminiani) op 55.42, 22. Herrera op 56.00, 23. Bauer (Can-Köchli) op 56.02, 24. Zoetemelk op 57.04, 25. Blanco (Spa-Gon- zales-Linares) op 1.03.16, 26. Bernaudeau op 1.04.00, 27. Florez (Col-Geminiani) op 1.05.54, 28. Gavillet op 1.08.17, 29. Ste- venhaagen (Ned-Schuiten) op 1.10.40, 30. Mujika (Spa-Perurena) op 1.11.10. 39. Anderson op 1.19.41, 52. Van der Velde op 1.37.55, 54. Nulens op 1.39.10, 61. Veld- Van der Poel op 2.14.20,125. Vanderaerden op 2.22.30,132. en laatste Salvador (Spa-Pe rurena) op 2.55.31. Dagploegenklassement l.Bazzo S5H 6PDe kimpe op 4M, 8. Post op 8.0 10. Schuiten op 11.45. Algemeen ploegenklassement 1. Köchli 295.21 18. 2. Legeay op 1.51.50, 3. Guimard op 2.00.50, 4. Schuiten op 2.24.50, 5. Boifava op 2.26.36. 6. Bazzo op 2.28.52, 7. Post op 2.31.08,17. Raas op 3.57.19. Klassement tussensprints 1. Solleveld 270 punten, 2. Arnaud (Fra- Echevam) 120, 3. Van der Velde 86. 4. Go- rospe (Spa-Echevani) 60. Bergklassement 1. Hinault 331, 2. Herrera 267, 3. Lemond 265, 4. Zimmermann 191, 5. Chozas 172, 6. Cabrera 159. Puntenklassement 1. Vanderaerden 231, 2. Lemond 208, 3. Lieckens 188, 4. Criquielion 156 De uitslag van de 13e etappe is: 1. Maria Canins (Ita) 53 km in 1.51.28,2. In- ga Thompson (Vst) op 1.31,3. Jeannie Lon- go (Fra A) op 2.33, 4. Liz Hepple (Aus) op 3.44, 5. Dany Bonnoront (Fra B) op 3.52, 6. Imelda Chiappa (Ita) op 4.03, 7. Vanhuysse (Bel) op 4.08, 8. Claire Green wood (Gbr) op 4.12, 9. Lory Laroy (Bel) op 4.16,10. Roberta Bonamoni (Ita) op 4.18,27. Monique de Bruin (Ned) op 6.33,36. Heieen Hage (Ned) op 7.52, 37. Mieke Havik (Ned) op 7.55, 52. Corrie Timmermans (Ned) op 10.31, 53. Connie Meijer (Ned) op 10.57, 66. CLERMONT-FERRAND (GPD) - Drie weken reden ze mee in de toe terende stoet van matériaalwa- gens. Op vlakke, kronkelende we gen in de smoorhitte van de Aude. Met een bloedgang tussen dikke rijen mensen door in rustieke dorpjes in de Calvados, met gieren de banden door haarspeldbochten langs angstwekkend diepe ravij nen van Alpenreuzen. Drie ploegleiders van evenveel op Ne derlandse leest geschoeide prof- wielerformaties. Een aantal dat historisch is, want nooit tevoren kwamen zo veel equipes met een oraiye signatuur aan het vertrek van 's werelds grootste wielercir- cus, de Tour de France. Peter Post, Jan Raas en Roy Schuiten. Morgenavond klappen ze voor de laatste maal hun koffers dicht. Naar huis. Even rust na een kleine maand heen en weer te zyn geslingerd tussen hoop en vrees, vreugde en verdriet. Ten prooi aan twijfels over kopmannen, sprin ters, rouleurs en knechten. In hun bagage nemen ze de balans mee, die er in zijn totaliteit niet al te fa meus uit ziet. Vlak voordat ze mor genmiddag (zondag) de Champs- Elysees opdraaien voor de laatste kilometers van de 73e Tour de France keken ze terug op de pres taties van hun renners. Een rondje ploegleiders levert een verbitterde Post, een weinig opgetogen Raas en een tevreden Schuiten op. De ogen van Post gaan schuil achter een peperdure zonnebril, die wel zijn passie voor luxe en stijl verraden maar zijn norse blik voor de buitenwefeld verborgen houdt. De Amstelvener is een winnaar. Verliezen wil en kan hij niet. De perfectionist kan het niet verdra gen dat anderen in zijn naam falen. Gebeurt dat toch, zoals met de Schot Robert Millar, dan uit hij zijn verslagenheid in kribbig gedrag. Zijn antwoorden zijn kort als de demarrages van zijn renners in de ze Tour. „De pech zet zich gewoon een beetje door", legt Post uit. De te genslag van het voorjaar, toen Phil Anderson door een rheumatische aandoening buiten spel kwam te staan en Eric Vanderaerden in de klassiekers zijn vroegere niveau niet kon benaderen, kreeg een dik ke staart in de Tour. Nationaal kampioen Jos Lammertink kwam al in de eerste week ernstig ten val. Later verdween, ook al na een tui meling, Henk Lubberding uit koers en tot overmaat van ramp werd Millar ziek in de heroische koninginnerit naar het mondaine ski-oord Alpe d'Huez. Post: „Omdat we Planckaert ook al kwijt waren, hielden we zeven renners over. Millar en Winnen moesten gespaard worden voor de bergen. Vanderaerden had zijn groene trui te verdedigen. Hoeveel man heb je dan nog om een koers te controleren? Precies, vier!" Het is de verklaring voor het feit dat het Panasonic-team maar al te vaak steken liet vallen en daardoor meer in de achtervolging dan in de aanval was. „Er waren elke dag vijftien ontsnappingen en je kunt niet altijd mee zijn. Maar wij had den in elk geval wel een ploeg die nog iets recht kon zetten. Als eni ge... Want anderen heb ik niet veel zien werken", zegt Post. Publiciteit Blijft het feit dat de kopman niet aan het verwachtingspatroon vol deed. Daar had Post aanvankelijk heel andere gedachten over. „Mil lar zal ons nog verbazen", jubelde hij na de tijdrit in Nantes tegen een verslaggever van de organiserende sportkrant l'Equipe. Die sneerde na die uitspraak nog even dat de kleine Schot nog nimmer een wed strijd van formaat gewonnen had. Is Millar door de mand gevallen? Post (na lange stilte): „Millar mist het vermogen om tijdens de wed strijd de koers te analyseren. Hij kan slecht positie kiezen in het pe loton, waardoor je als ploeg extra veel moet doen. Zoiets heb je, of heb je niet". Millar heeft het niet. Het is, met de afgekalfde formatie, het enige verweer dat hij heeft. De slopende eerste dagen accepteert hij niet als excuus. En de opmer king van Millars vroegere ploeglei der Roland Bernard, die beweerde d^ de Schot geen twee grote rit tenkoersen in een jaar kan verte ren, al evenmin. „Een klassements renner moet dat kunnen". Raas: „Ik begrijp dat gedrag van Joop wel. Hij had gehoopt dat het beter zou gaan. En hij kan het moeilijk aanvaarden dat daar vra gen over worden gesteld. Twee cols kan hij nog wel aan, maar de derde en de vierde zijn hem te veel. Wat hij doet is fantastisch en als hij nog een Tour wil rijden zal ik hem daar niet van weerhouden. Iemand tegen zichzelf beschermen? Hij weet precies wat hij kan en wat niet. Moet ik soms tegen een man van 39 zeggen: nee, jij mag niet naar de Tour? Denk nou niet dat het een publiciteitsstunt was. Wij hebben het helemaal aan hemzelf over gelaten, zoals hij ook zelf zal beslissen of hij nog een jaartje doorgaat. Misschien wel een jaar zonder Tour. Dan wil ik hem een paar dagen laten komen. In de ber gen. Als gast". Lobby's Een blik in de toekomst van Raas. Zoals zoveel ploegleiders dat doen aan het eind van dit wieler spektakel. De meesten zijn al ui terst actief tijdens de Ronde van Frankrijk. Onopvallende lobby's behoren het te zijn, hoewel een ploegleider wekenlang het niet zo nauw nam met de ongeschreven wetten van deze jungle.Ttoy Schui ten flaneerde regelmatig 's och tends voor het vertrek tussen de ploegleiderswagens door. Hij •sprak her en der renners aan. Een handelwijze waaraan menigeen zich mateloos ergerde. Jan Raas: „Hij kwam naar jongens toe en vroeg voor welk bedrag ze al gete kend hadden. Bij ons, zei hij dan, kun je het dubbele krijgen. Nou, daar kan ik niet tegen. Dat is tegen de regels. Ik doe er verder niets aan, maar ik onthou het wel...". Pe ter Post wond zich er zelfs danig over op. „Je hebt in deze sport te maken met het ontbreken van de fatsoensnormen". „Laat Post zijn eigen winkeltje maar runnen. Ik doe de mijne", bijt Schuiten van zich af. Beide heren leven op voet van oorlog met el kaar en laten niets na die verhou ding te benadrukken. „Post heeft het in het verleden goed gedaan, laat daarover geen enkel misver stand bestaan. Hij heeft aan het roer van het Nederlandse profwiel- rennen gestaan. Ja, zelfs een evolu tie teweeg gebracht. Maar dat bete kent niet dat er geen nieuwe ploe gen mogen komen. Post denkt dat hij het alleenrecht heeft, maar zo is het niet. Het is een vrije markt, waar vraag en aanbod op elkaar af gestemd zijn. Voor goede sport en goede publiciteit moet je goede renners hebben. Nou, die zijn te genwoordig duur. Maar ze dragen er wel toe bij het imago van de sponsor te verbeteren. Als Ameri ka het wielrennen echt ontdekt, wordt er niet in guldens gerekend maar in dollars". Vraagtekens Dan is er zeker geen plaats meer voor ploegen met een relatief klein budget, waarvan het team van Jan Raas er een is. De Zeeuw raakte Adrie van der Poel (plus diens hel pers Marc Dierickx en Henri Man- ders) kwijt aan Schuiten. Een geld kwestie. Het leek een ramp te wor den voor Raas, maar door het on verwachte opdoeken van de Skala- ploeg werd het verlies van Van der Poel nog gecompenseerd. Raas kreeg de beschikking over een van Europa's snelste sprinters Jean- Paul van Poppel. Ondanks de krappe beurs, die volgend jaar door Superconfex ter beschikking wordt gesteld. De jonge Van Pop- pel wilde echter in Nederlandse dienst blijven. Met Eric Vanderaer den bij de ploeg Post en Wim Arras bij Schuiten was er in die equipes voor hem geen aardigheid aan. De keus was daarna snel gemaakt: Raas. De Zeeuwse ploegleider moet kandidaten voor zijn ploeg nog met argumenten overtuigen. Roy Schuiten komt gewoon met een bak vol geld aandragen. Net als vo rig jaar tolde vooral de naam van zijn ploeg rond in het geruchtencir cuit. Enkele namen, die in dat ver band werden genoemd: Urs Zim merman en Jorg Muller. Schuiten: „Er komt in elk geval een aantal ervaren krachten bij, zodat we ook in de klassiekers een woordje kun nen meespreken. Voor de grote ronden houden we Delgado". Vraagteken is wat de multinatio nal Panasonic gaat doen na het fa len van Robert Millar. Post is geen voorstander van grote salarissen, maar gezien de mogelijke door braak van het wielrennen naar „the States" wordt er in Japan, waar de sponsor gevestigd is, misschien toch nog een extra graai in de kas sa gedaan. „Als er op financieel ge bied iets moet gebeuren, moet dat geld uit Amerika komen", ver klaart Post. „Maar ik blijf toch nog vooral bij mijn standpunt dat het in de eerste plaats verantwoord moet zijn. Schuiten ten slotte denkt daar heel anders over. „Wat een kopman waard is maakt de fir ma uit. Niet de ploegleider". Ook Roy Schuiten trad met een buitenlandse aanvoerder aan. Pe dro Delgado, goed voor een jaarsa laris van zevenhonderdduizend" gulden, moest wegens trieste fami lie-omstandigheden (de plotseling dood van zijn moeder) afhaken. Op een moment dat hij vijfde stond in het klassement. Geen onaardige klassering, al was het verschil in tijd met de gele trui onoverkome lijk groot geworden. Niettemin is Schuiten tevreden over zijn Spaan se klimmer. „Delgado heeft voor mij aan de verwachtingen beant woord", luidt de conclusie van Schuiten. „In de koninginnerit zou hij zeker met Zimmermann zijn meegegaan, waardoor hij nog een plaatsje zou zijn opgeschoven. Del gado heeft voor onze firma veel pu-. bliciteit gebracht. Het is een fijne jongen, een persoonlijkheid en een goed coureur, die zijn geld wat mij betreft waard is. Hij was op weg naar Pau de enige die Hinault kon volgen en hem zelfs versloeg". Gerrit Soleveld, de enige Nederlander die in de Tour regelmatig op het podium verschijnt als drager rode trui. Een minderwaardig tricot volgens Post. (i Minderwaardig De Tour-doop van de ploegleider Schuiten (hij fietste er zelf twee mee zonder Parijs te halen) was ontnuchterend. Reeds op de twee de dag werden drie van zijn debu tanten uit de strijd genomen, om dat ze in de ploegentijdrit de tijds limiet overschreden. Schuiten werd overladen met kritiek. Nog altijd is hij van mening dat hij het bij het rechte eind heeft. „Wij rij den ook in een ploegentijdrit voor een kopman en voor hem kan elke seconde belangrijk zijn. Afgespro ken was dat we tot 35 kilometer op elkaar zouden wachten in geval van pech. Die drie jongens werden veel te snel gelost", speelt hij die jonkies de zwarte piet toe. Knete mann bitste na die desastreuze ont wikkeling: „Dat kan je verwachten als je zes amateurs meeneemt". De kwaliteiten van Schuiten werden ter discussie gesteld. Hij zou onvol doende communiceren met zijn renners. Schuiten vindt die kritiek onge past. „Ik denk dat ik het goed doe en bij PDM denken ze er net zo over. Dus het valt allemaal wel mee. Ik hou er de werkwijze van Boifava (de ploegleider van Zim mermann, red.) op na. Dat bete kent ontspannen, menselijk en ge moedelijk met je renners omgaan. Maar wel op tijd zeggen waar het op staat". Dat doet ook Jan Raas, die te vens een prima sfeertje weet te kweken in zijn formatie. Want de roddel en achterklap, die uit het kamp van Schuiten omhoog bor relden tijdens deze Tour, werden niet gesignaleerd bij de Kwantum- renners. Terwijl daar best enige aanleiding toe was. Immers, de re sultaten vielen zeker niet mee. De rode trui van Gerrit Solleveld en de ritzege van Ludo Peeters in Saint Hilaire-du-Harcouet ten spijt. „Die rode trui van Solleveld... Het is dan wel een troostprijs, maar het brengt wel veel publiciteit op. Je komt er elke dag mee op het po dium". Post echter vindt dat tricot eigenlijk maar minderwaardig. „Wij hebben de groene trui en daar sprinten elke dag 150 man voor. Voor de rode trui mag je zomaar wegspringen". Anomiem Raas is er tevreden mee. Hy kent de beperktheden van zijn team. De keuze voor routinier Priem - Tour- hater bij uitstek - was een teken aan de wand voor de onmogelijk heden van zijn krappe selectie. Daar kwam nog by dat zijn troef voor de dagprijzen, Adrie van der Poel, niet verder kwam dan een rol m de anonimiteit. „Adrie is geen ronderenner", trapt hij een open deur in. „Hij kan zich goed op één dag richten. Ik vloog er in de vlak ke ritten elke dag opnieuw in". Even anoniem was ook de kop man: wereldkampioen Joop Zoete melk. Je zou haast vergeten dat hij er voor de zestiende maal (een ab soluut record in de lange historie van La Grande Bouclé) bij was. Va der Joop viel, ondanks de voor zijn leeftijd lang niet slechte prestatie, toch vooral op door zijn regen boogtrui. Zo je die al te zien kreeg. Want Joop verstopte zich waar mo gelijk voor het volk. 's Morgens voor de start zat hij op de voorbank van de ploegleiderswagen, kroop er uit als de slavendrijvers van de Tour de renners naar de streep commandeerden en werkte voor het oog plichtmatig zijn kilometers af. Om dikwijls opmerkelijk fris de finish te halen. Thompson op 22.35, 4. Hepple op 32.56, 5. Valerie Simonnet (Fra A) op 34.09, 6. Sand ra Schumacher (Wdl) op 36.51, 7. Bonno ront op 37.04, 8. Virginie Lafarque (Fra B) op 37.41, 9. Dominique Damiani (Fra B) op 39.16,10. Pascale Ranucci (Fra B) op 39.55, 20. Monique de Bruin op 47.28, 22. Havik op 49.59, 29. Hage op 53.05, 34. Timmer mans op 59.29,38. Meijer op 1.01.32,50. Pe tra de Bruin op 1.22.52, 64. Van Rijnsoever op 1.48.06. Schaakfestival Amsterdam De uitslagen in de vijfde ronde van de kroongroep zijn: Vaganjan (Sov) - Ljubojevic (Joe) 0.5-0.5, Timman (Ned) - Van der Wiel (Ned) remise, Hellers (Zwe) - Ribli (Hon) 0.5-0.5 Stand na de vijfde ronde: 1/3. Ljubojevic, Vagaryan, Ribli 3 punten, 4. Van der Wiel 2 - 5, 5. Timman 2, 6. Hellers 1.5 Grootmeestergroep Vierde ronde Dolmatov (Sov) - Murey (Isr) 0.5 0.5, Eslon (Zwe) - Smejkal (Tsj) 1-0, Zapata (Col) - Boersma (Ned) 1-0, Douven (Ned) - Geiler (Sov) 0.5 - 0.5, Martinovic (Joe) - Braga (Ita) 1-0, Mednis (Vst) - Kuyf (Ned) 1-0, Jeroen Piket (Ned) - Langeweg (Ned) 0.5 - 0.5, Gheorghiu (Roe) - Meulders (Ned) 0.5 - 0.5, Ree (Ned) - Kremer (Ned) 1-0, M*ja Tsji- boerdanidze (Sov) - Marcel Piket 0.5 - 0.5, Sehner (Wdl) - Pliester (Ned) 0-1, Marjano- vic (Joe) - Hartoch (Ned) 0.5 - 0.5, Rivas (Spa) - Blees (Ned) afg., Brenninkmeijer (Ned) - De Boer (Ned) 0.5 - 0.5, Peelen (Ned) - Weemaes (Bel) 0.5 - 0.5, Bezemer (Ned) - Pliester, Meulders, M.Piket 2, 21/27. Marja- novic, De Boer, Sehner, Hartoch, Pieterse, Brenninkmeijer, Kremer 1,5, 28/29. Rivas, Blees 1 la, 30/31. Peelen, Weemaes 1,32. (VSt) 70 64,135 Parkin (Wal) 71 64.136 Moody (Eng) 71 65, Olazabal (Spa) 70 66, Pinero (Spa) 70 66 137 Bennett (Eng) De uitslagen op de zesde wedstrijddag van het WK: Venezuela - Colombia 11-3, België - Zuid- korea afgelast, Cuba - Nederland 12-1, Ne derlandse Antillen - Taiwan 0-5, Japan - Puerto Rico 2-5. De stand: 1. Cuba 5-10, 2. Zuid-Korea 4-8, 3. Taiwan 5-8, 4. Verenigde Staten 4-6, 5. Japan 5-6,6, Nederland, Puerto Rico, Venezuela 5-4, 9. Italië 4-2,10. Nederlandse Antillen, Colom bia 5-2,12. België 4-0. SKÜTJESILEN - Na twintig jaar werd er gisteren weer een Lemster kampioen bij het skütsje- silen in Sneek. Jelle Reijenga, die al twee achtereenvolgende zeges voor eigen publiek voor zich had opgeëist, wist zijn naaste rivalen in een directe strijd te verslaan en ging onbedreigd op het kampioen schap af. De wedstrijdoverwinning op het Sneekermeer was voor de kampioen van vorig jaar, Keimpe van der Meulen uit Woudsend. VS en West- Duitsland verder PRAAG (RTR/SID) - De tennis- ploegen van de Verenigde Staten en West-Duitsland hebben zich ge plaatst voor de halve finales van" het toernooi om de Federatie-be ker, dat in Praag wordt afgewerkt. Tsjechoslowakije en Argentinië waren al eerder doorgedrongen tot de laatste vier. De Amerikaanse vrouwen won nen niet zonder moeite van Italië. Het dubbel Navratilova/Shriver zorgde voor het beslissende punt. De Westduitse tennissters, die Steffi Graf wegens een gebroken teen misten, zegevierden knap met 2-1 over de Bulgaarse zusjes Ma- leeva. Halve finales: Verenigde Staten - West-Duitsland: Tsjechoslowakye - Argentinië Joop Zoetemelk Adrie van de Poel Johan van de Velt Peter Winnen Henk Lubberding Nico Verhoeven Programma: 17.30 uur Trimmers/recreg^ten 18.30 uur Wedstrijd voof Darmes 19.45 uur Prominentenwe!as&ijÖ~ 20.45 uur Wedstrijd voor prófs ketter aeml Parkoers: Boulevard Noordwijk Toegang: geheel gratis

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11