Kaunda geeft Howe uitbrander Weer Amerikaanse kernproef Roep om sluiting Griekse strafgevangenis Onderminister VS naar Londen Burgers opgepakt bij zoekactie in Suriname Tien hindoes vermoord in Indiase deelstaat VS: aantal SS-20 raketten bleef gelijk VRIJDAG 25 JULI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 LUSAKA (Rtr/UPI) - President Kenneth Kaunda van Zambia heeft de Britse minister van buitenlandse zaken er gisteravond van beschuldigd dat diens regering "de apart heid omhelst" en dat "Londen en Washington samenzwe ren". Sir Geoffrey Howe, die op een vasthoudt aan zijn denken en doen oriëntatiereis door zuidelijk Afrika en het volk van Zuid-Afrika steunt is en een bliksembezoek aan een over het hoofd van hun regering aantal frontlijnstaten brengt tus- heen". sen zijn eerste gesprek met presi- 'De Amerikaanse onder-minister dent Botha vah Zuid-Afrika (eer- van buitenlandse zaken belast met gisteren) en het tweede (komende Afrika, Chester Crocker, zal vol- dinsdag), kreeg van de Zambiaan- gende week naar Londen reizen, Lockheed kan geheimen niet bewaren WASHINGTON (DPA/Rtr/UPI) De directeur van de Amerikaanse vliegtuigfabriek Lockheed heeft gisteren toegegeven dat het bedrijf nalatig is geweest bij het beheer van geheime of zeer geheime docu menten die betrekking hebben op een hypermodern vliegtuig dat de fabriek voor de Amerikaanse strijdkrachten bouwt. Het gaat om het in ontwikkeling zijnde "Stealth"-vliegtuig, dat zo aangeduid als de F-19, in Californië geheim is dat het Pentagon nooit neerstortte, sloot het Amerikaanse heeft toegegeven dat er aan ge- leger onmiddellijk een groot ge werkt wordt. Dit type vliegtuig - bied hermetisch af opdat niemand het betekent "stiekem" - heeft een onderdelen ervan zou kunnen vin- afwijkende vorm en is van zodanig den. materiaal vervaardigd dat het on- Lockheed-directeur Lawrence zichtbaar dient te blijven voor vij- Kitchen verklaarde gisteren voor andelijke radar. Toen eerder deze een subcommissie van het Huis maand een prototype van het vlieg- van Afgevaardigden dat binnen tuig, dat in luchtvaartjargon wordt zijn bedrijf "laksheid geprakti- zeerd wordt waarvoor geen veront schuldiging bestaat". Hij zegde toe dat de interne administratie van de documenten van de Stealth voor taan nauwkeuriger zal geschieden. De Amerikaanse Rekenkamer heeft vastgesteld dat van de 14.000 documenten in de Stealth-zaak'er op zeker moment 1.460 niet op de juiste plaats bewaard bleken te zijn. Een markant voorbeeld was de werknemer die, om indruk op zijn vriendin te maken, een werkteke ning in een krant mee naar huis nam. Zij belde hierop de Lock- heedfabriek om te vertellen van de bravoure van haar vriend. Overi gens zorgde hij er zelf voor dat het document weer op de fabriek te rugkwam. Aanslag Jericho: 16 gewonden TEL AVIV (AP) - Zestien jonge Is raëli's en Palestijnen zijn gisteren gewond geraakt toen er vanaf het dak van een huis in de stad Jericho op de bezette westelijke Jordaan- oever een handgranaat werd ge worpen terwijl zij op de fiets voor bij reden. Eén van de gewonden was er ernstig aan toe, aldus Israë lische militaire bronnen. Direct na de aanslag stelden Is raëlische militairen een uitgaans*- verbod in en werd een zoekactie naar de daders op touw gezet. Vol gens de Israëlische radio maakten de jongeren een fietstocht, georga^ niseerd door een natuurvereni- ging. se president te horen dat hij "als mens wél, maar als vertegenwoor- hij de Europese bondgenoten zal raadplegen over gecoördineer- diger van zijn regering niét wel- de maatregelen - eventueel sanc- kom is". ties - met het doel druk uit te oefe- Kaunda sprak zijn verbittering nen op Zuid-Afrika. Dit heeft een de rede over Zuid-Afrika hoge Amerikaanse functionaris vandaag in Washington bekend ge- die president Reagan van de Ver enigde Staten dinsdag hield. Daar- maakt, drong het Amerikaanse staats- Crocker zal Londen spreken hoofd aan op de vrijlating van met de Britse minister van buiten- ANC-leider Nelson Mandela, er- landse zaken, Geoffrey Howe, en kenning van nu nog verboden met vertegenwoordigers van de zwarte politieke organisaties in Europese Gemeenschap. Het Zuid-Afrika en op een tijdschema wordt echter niet verwacht dat hij voor de afschaffing van de apart- heid. Maar hij wees economische sancties tegen de blanke regering in Pretoria af als wapen tegen de apartheid. "Ik snap niet waarom Reagan zei wat hij gezegd heeft. Hij gaf de racisten het signaal dat zij niet bang hoeven te zijn voor sancties". Hij hield zijn Britse gast voor: "U en Ronald Reagan omhelzen de apartheid, en geven die uw zegen. Dat kan ik niet aanvaarden. U bent zwayo, beter bekend als 'Mama K' niet welkom als zegsman van uw of 'Mama Soweto', heeft in Johan- zuidelijk Afrika op, zodat die Ame- regenng". Hij zei Howe te hebben nesburg de belangrijkste Zuidafri- rikaanse senatoren kunnen zien ontvangen uit liefde en respect kaanse literatuurprijs, welke jaar- waar zij het over hebben tijdens voor koningin Elizabeth, en omdat lijks door het boekenconcern CNA een hoorzitting over strafmaatre- hij de 12 landen van de Europese wordt uitgereikt, ontvangen voor gelen tegen Zuid-Afrika. (foto ap> Gemeenschap vertegenwoordigt. haar boek 'Call De Britse minister zei tegen Kaunda dat "de wind van verande ring zuidelijk Afrika tot in zijn wor tels raakt. Wat wij nastreven is die wind te maken tot een wind van verandering die kan bewerken wat naar zuidelijk Afrika zal gaan. Zuidafrikaanse prijs voor zwarte auteur Minister Shultz (links) van bui- tenlandse zaken en zijn ondermi- JOH ANNESBURG - Ellen Ku- nister voor Afrikaanse aangelegen- J heden houden een kaart DEN HAAG/PARAMARIBO (ANP) - In het noordoosten van Su riname, in de omgeving van de grensplaats Albina, is gisteren een aantal burgers aangehouden. Aan genomen wordt dat de arrestatie te maken heeft met de vermissing van twaalf militairen sinds de over val op de militaire stelling Stol- kertsijver. Die overval, waarbij munitie werd buitgemaakt, is ver moedelijk het werk van militante groep rond Ronny Brunswijk, een voormalige lijfwacht van comman dant Desi Bouterse, die een com mando-opleiding op Cuba gevolgd heeft. Brunswijk werd geschorst nadat bij zich hebben, lopen de kans dat ze deze moeten inleveren. In Suri name is in 1983 een decreet uit gevaardigd dat het mogelijk maakt bepaalde literatuur te verbieden. 'Belager' paus doodgeschoten ROME (AP) - De Italiaanse politie heeft gisteren een 45-jarige man doodgeschoten, nadat hij een plas tic tas met huisvuil had neerge- h(j kritiek uitte op de "verwording gooid bij het zomerpaleis van Paus i de revolutie". Daarop trok hij zich terug in zijn geboortedorp Moengotapoe op circa 20 km van Albina. Brunswijk verwierf de gunst van de Bosnegers (Bosland- Johannes Paulus II. De man, een voormalige ambte naar van het ministerie van cul tuur, kwam in een auto aanrijden bij het paleis en wierp de tas i door Ruud de Wit De 72-jarige Kuzwayo kreeg de wij willen, vreedzame verandering onderscheiding, waaraan een geld- Hartoperatie VN-secretaris door middel van dialoog''. prijs is verbonden van 5000 rand en NEW YORK (DPA) - De secretaris- Na de uitspraak van Howe ver- een bronzen plakaat, in de Engels- generaal van de Verenigde Naties, klaarde Kaunda dat "wij alleen op talige sectie van de prijs. Zij is de Javier Perez de Cuellar (66), is gis- eerste zwarte auteur aan wie de teren in het Mount Sinai-zieken- het volk van Groot-Brittannië de Verenigde Staten kunnen ho pen, en niet op hun regeringen. Ne derig bid ik dat het Britse volk prijs is uitgereikt. De Afrikaanstalige sectie de dichter T. T. Cloete, huis van New York aan zijn hart geopereerd. Naar zijn woordvoer der Francois Giuliani meedeelde, wetenschappelijk medewerker aan hoopt de secretaris-generaal zijn de Universiteit van Potchefstroom, werk spoedig weer te kunnen op- Giuliani zei dat Perez de Cuellar woensdagavond naar het zieken- is overi- huis was gegaan om zich AMRITSAR (AP/Rtr./AFP) - Ex- tische sikhs met machine-geweren tremistische sikhs hebben van- het vuur openden op een markt m daag tien hindoes, passagiers van Amritsar en elf mensen doodden, een bus, doodgeschoten, nadat zij Gisteren zijn in Punjab twee kin-' het voertuig hadden omgeleid en deren om het leven gekomen toen de chauffeur tot stoppen hadden een bom ontplofte die was verstopt gedwongen. Dit heeft de politie be- in een lunch-doosje. Vijf kinderen kend gemaakt. raakten zwaar gewond toen het Kort na vertrek uit Mukatsar, bij lunchpakket explodeerde, nadat de Pakistaanse grens, naar New zij het hadden opgepakt. Twee van Delhi werd de bus tot stilstand ge- hen overleden later aan hun ver bracht, waarna tien mannelijke rei- wondingen, zigers moesten uitstappen alvo- De politie heeft de 750.000 inwo- rens in de berm te worden neerge- ners van Amritsar opgeroepen schoten. Het was de ergste massa- voorzichtig te zijn en geen vreem- moord sinds 20 mei, toen extremis- de pakketjes op te pakken. Ireolen) doordat hij konvooien die buiten, waarbij hij tegen de aanwe- met leeftocht van Frans Guyana zige politieman riep: 'Dit is voor naar Paramaribo onderweg waren, jou en voor de paus,' aldus een onderschepte en onder zijn door- woordvoerder van de politie. de. dorpsgenoten verdeel- Na een achtervolging slaagde de politie er na 20 km in de man tot De woordvoerder van de Suri- staan te brengen, aldus de woord- voerder. Zwaaiend met een bijl stapte hij echter uit en werd door een agent doodgeschoten. De woordvoerder zei dat de 3 politie, Lew Yen Tai, deel de gisteren mee dat rond Albina controlepunten zijn ingesteld, die bedoeld zijn om na te gaan of sen verboden spullen transporte- der psychiatrische behandeling ren. Waarnemers interpreteren de- had gestaan, ze omschrijving als een poging de vermiste wapens van de militairen te Stolkertsijver op te sporen. De nummers van het weekblad Nieuwe Revu waarin bijzonderhe den staan over het bezoek van de Nederlandse journalisten Pieter Storms en Gerard Wessel aan Suri name zijn in dat land verboden. De Surinaamse autoriteiten hebben de lokale boekhandels laten weten dat zij geen exemplaren van deze edities in omloop mogen brengen. Ook passagiers die bij aankomst in Suriname deze verboden lectuur NEERGESTORT (AP) - De twee inzittenden van een Phantom- straaljager van de Amerikaanse luchtmacht zijn gisteren om het le ven gekomen toen hun toestel na een demonstratievlucht neerstort te in de buurt van de Engelse luchtmachtbasis Brawdy in zuia- west-Wales. Volgens ooggetuigen was het toestel bijna i op het drukke strand vai langs de kust van Wales. gestort Gijzeling Worms, van Parijs, binnengedrongen. Hij zag kans zich met een gijzelaar uit ellende in de huidige zwarte v die de prijs kreeg 1 'Allotroop'. Het boek van Kuzwa^ gens al een jaar in een Nederlandse 'bypass-operatie' te onderwerpen, vertaling te krijgen, onder de titel In het begin van de week had de 'Noem mij vrouw'. In het boek secretaris-generaal zijn voorgeno- schetst Kuzwayo op een gedetail- men Afrikareis van volgende week leerde en autobiografische wijze wegens oververmoeidheid moeten afzeggen. Een man met twee koffers explo- bij zich is gisteren de Bank het zwarte radicaliseringsproces, het financiële centrum dat loopt van het negentiende plattelandsleven wijken. In het voorwoord noemt de beroemde Zuidafrikaanse schrijf ster Nadine Gordimer 'het een brok geschiedenis in de persoon de voeten te maken, voordat de po litie arriveerde. Hij heeft voor de vrijlating van de gijzelaar, een se cretaresse van de bank, een losgeld geëist van 10 miljoen frank (ruim 3,6 miljoen gulden). Nicaragua In Managua is gisteren bekend ter te®" ®en arrestatiebevel uit gemaakt dat zeven sandinistische gevaardigd tegen generaal Jorge PERU (Rtr.) - Een Peruaanse rech- soldaten óm het leven zijn geko men toen hun voertuig op Rabanal in verband met executie ,UWIU16 CC1I gedetineerden tijdens het landweg in het noorden van Nica- beëindigen van een gevangenisop- ragua op een landmijn reed. Vol- st®"d- gens Radio Sandino was de anti- De generaal wordt beschuldigd tankmijn gelegd door opstandelin- Xan moord op 124 gevangenen, die gen die tegen het sandinistische hd waren van de hnkse guernUabe- bewind vechten. weging Sendero Lummoso. Dit heeft een woordvoerster van het rnlnmhia openbaar ministerie meegedeeld. LUlUIllUld De gevangenen werden terechtge- Een van de weinige overgeble- steld nadat ze zich hadden overge ven leiders van de Colombiaanse geven bij de opstand in de Luri- ondergrondse beweging M-19, gancho-gevangenis in Lima. Gustavo Arias Londono, alias 'ma- joor Boris', is door de politie dood geschoten. Naar het militaire op perbevel in Bogota meedeelde was de guerrillaleider woensdag in een gehucht met zijn auto in een routi necontrole van de politie gereden. De 39-jarige Arias Londono, die van beroep jurist was, was de mili taire strateeg van M-19, de belang rijkste ondergrondse beweging van Colombia. Na de dood van tal rijke leiders van de beweging gold 'majoor Boris' als een van de laat ste kopstukken. Perez de Cuellar: oververmoeid WASHINGTON (AP/ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben giste ren opnieuw een ondergrondse kernproef gehouden in de Ameri kaanse staat Nevada. Volgens het Amerikaanse ministerie van ener gie was het de achtste kernproef dit jaar. Het ging om een kernbom van minder dan 20 kiloton. De proef, die de codenaam "Cornucopia" kreeg, vond plaats in het testge bied ten' noordwesten van Las Ve gas. De vorige kernproef hielden de Verenigde Staten vorige week don derdag, een dag nadat de VS en de Sowjet-Unie hadden bekendge maakt dat zij nieuwe onderhande lingen over kernproeven zouden beginnen. Die besprekingen wor den vandaag in Genève geopend. De Amerikaanse delegatie staat (foto ap) onder leiding van Robert Barker;: WASHINGTON (AP/DPA/Rtr) - De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Shultz heeft de Is raëlische premier Peres naar aan leiding van diens bezoek aan de lanse koning Hassan Shultz blij met top Peres/Hassan Washington sprak van een waarde volle en historische ontmoeting ondanks dat er geen doorbraak is bereikt in het Arabisch/Israelische conflict. Maar "niemand verwacht dat alle problemen in twee dagen daar aan toe: 'Koning Hassan telegram gestuurd, waarin hij hem hebben vandaag geschiedenis ge- zouden kunnen worden opgelost", prees voor zijn 'onverminderde schreven.' zei Kalb. De Verenigde Staten ho- vastbeslotenheid het streven naar Woordvoerder Kalb van het mi- pen dat de ontmoeting "positieve vrede voort te zetten.' Hij voegde nisterie van buitenlandse zaken in gevolgen" zal hebben. Chef van de Sowjet-delegatie is Pe- trosjants, die voorzitter is van het staatscomité voor de toepassing van kernenergie. De Sowjet-Unie heeft sinds au gustus 1985 een eenzijdige stop op kernproeven ingesteld, dat tot au gustus dit jaar van kracht zal blij ven. De Amerikaanse regering heeft steeds geweigerd zich bij het moratorium aan te sluiten, omdat zij voortzetting van de kernproe ven noodzakelijk acht voor het in stand houden van de nucleaire af schrikking. Sinds oktober vorig jaar is het aantal in de Sowjet-Unie geplaat ste SS-20 raketten niet meer geste gen. Het zijn er nog steeds 441, 63 meer dan de 378 die zo'n belangrij ke rol hebben gespeeld in de Ne derlandse besluitvorming over de plaatsing van de Amerikaanse kruisraketten. Het cijfer van 441 werd gisteren in Brussel meegedeeld door de voorzitter van de zogenaamde "Special Consultative Group", de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken Allan Holmes. Holmes, die woensdag in Den Haag de ministers Van den Broek en Van Eekelen inlichtte over pre sident Reagans reactie op de jong- stë voorstellen van Sowjetleider Gorbatsjov, verklaarde in Brussel dat de Russische moderniserings programma's voor raketten voor de korte of middellange afstand doorgaan. De NAVO, aldus de verklaring die na afloop Van de bijeenkomst werd gepubliceerd, blijft bereid om in het kader van een evenwich tig, eerlijk en doeltreffend te con troleren wapenbeheersingsak- koord de plaatsing van Amerikaan se raketten in West-Europa te sta ken of zelfs geheel ongedaan te ma ken. Eind vorig jaar waren alle 108 in het dubbelbesluit van december 1979 voorziene Pershing-II-raket- ten geplaatst - in West Duitsland - en 128 van de 464 kruisraketten die in Engeland, Italië, België, West- Duitsland en Nederland moeten komen. De Russische president Andrej Gromiko heeft gezegd dat de be trekkingen met de Verenigde Sta ten onder de regering-Reagan op sommige terreinen aanzienlijk zijn verslechterd. Hij zei dit op een ver gadering met buitenlandse verte genwoordigers van vrouwen-vre desbewegingen die op het ogen blik een officieel bezoek brengen Heling De Britse zakenman en miljonair Kenneth Noye is tot veertien jaar gevangenisstraf veroordeeld we- InaFn„de ATHENE - Vijfhonderd prom «nnd nente Griekse burgers hebben ee bind werd gepleegd, Boud ter waar- verZoekschrift ondertekend de van 26 miljoen pond sterling uit in wordt Bevraaed om nntrl een zwaarbeveiligde goederen- °ï>eS'38-jarige Noye ontkende dat vêrSnespakket hij heler van gestolen goud was er verkiezingspakket de btw had ontdoken. Hij kreèj ook een boete van 500.000 pon< sterling. ergens anders, de contacten met de lang wegens moord - de een had 15 buitenwereld vrijwel nihil, en het jaar geleden een roofmoord ge wordt gevraagd om ontruiming van de gevangenis op Corfu. Deze maatregel was al beloofd in het de socialis tische Pasok, maar sinds haar machtsaanvaarding in 1981 heb ben drie opeenvolgende ministers van justitie de gevangenis in tact gelaten. Wapenarsenaal De Franse politie heeft vier ver- moedelijke leden van het Ierse Na- GOOr tionale Bevrijdingsleger (INLA) cranq %,an Ha<;<?plt aangehouden na de ontdekking rrans Van nasseil van een wapenarsenaal in een wo ning in Parijs. Dit heeft het Franse ontbreekt niet aan intimidatie mishandeling. De "kruisigings- strafhet aan touwen aan de muur ophangen, werd in ieder geval nog tot voor kort toegepast. Overigens is ook de gevangenis Eptapyrgos, boven Thessaloniki, alweer een oude vesting, bepaald geen pretje, iets waar enkele Oos- pleegd, de ander een moord 'om i denen van eer'. Diezelfde dag werd ook de 41-jarige advocate Kathari- na Iatropoulou thuis gearresteerd, beschuldigd van medeplichtigheid aan de ontsnapping en hét onder houden van contacten met de ont snapten. Zij is in het huwelijk ge treden met de bekende Westduitse anarchist Rolf Pohle, die indertijd tenrijkers en een Nederlandse die door Griekenland aan West-Duits- Corfu ministerie van binnenlandse zaken vangenis" gisteren bekend gemaakt. De vier werden gearresteerd b inval van anti-terreureenheii vorige jaren terechtkwamen, boekjes over hebben opengedaan. Ook deze gevangenis zou volgens de Pasok worden opgedoekt en in een museum herschapen, iets wat "afschrikkingsge- de laatste zes jaar nog steeds niet is de orde binnen ande- gebeurd. Meldingen over mishan- land is uitgeleverd en daar intus- zijn straf heeft uitgezeten. Stuntelig gevangenissen zou niet kunnen delingen kwamen de laatste weken de politie i worden bewaard als niet kan den gedreigd met "pas op, want an- zuiden van Parijs. In de woning trof'de politie een groot aantal gra- woning in het ders sturen we je r Wie deze vesting vlak buiten het centrum van de stad als gevangene in Athene twee ook uit de gevangenissen kida op het eiland Euboia, en Hali- karnassos op Kreta. Een paar weken geleden werden naten, ontstekingsmechanismen betreedt, kan alle hoop laten varen. Het regime is er veel strenger dan opgepakt die uit Corfu hadden weten te ont snappen. Beiden hadden levens- Katharina Iatropoulou heeft zich de laatste twaalf jaar ingezet voor het lot van de zwaarste gedetineer den en heeft een tijdschriftje uitge geven dat „Uit de gevangenis" heette en dat nu spoedig opnieuw zal verschijnen. Daarom, maar ook omdat ze menig anarchist heeft verdedigd, was ze verre van geliefd bij de politie, en al jaren werd zij „gevólgd". Maar niemand, ook zij zelf niet, verwachtte dat haar arrestatie zo stuntelig zou verlopen. De huiszoe kingen die ermee gepaard ging, bleek volslagen onwettig en dè ben gezeten, zijn gevonden zonder dat zij zelf of de officier van justitie daarbij aanwezig was. Schriftelijke getuigenissen van politieagenten bleken een dag te vroeg opgesteld. De advocate werd al na twee da gen vrijgelaten, maar een van haar klachten is nu, dat ze niet wordt toegelaten tot de twee gedetineer den die, tegen het gebruik in, zijn teruggebracht naar de gevangenis waaruit ze zijn ontsnapt, zodat het personeel zich kan wreken. Over eenkomstig een reglement dat uit de kolonels-tijd dateert, zitten ze voorlopig in volledige isolatie. Gevangenisdirecteur Kollias zou volgens enkele Griekse kranten een volstrekt persoonlijk bewind uitoefenen, waartegen zelfs de au toriteiten in Athene machteloos zijn. Levenslang Katharina Iatropoulou voert ook actie tegen levenslange gevange nisstraf - in Corfu zitten mannen van wie het doodvonnis nooit is uitgevoerd, maar die dientengevol ge geen perspectief hebben op vrij lating - alsmede tegen "voorbeel dige straffen". Zo'n straf kreeg in dertijd Theodoros Venardos, de "rover met de gladiolen", omdat hij als priester vermomd de eerste spectaculaire beroving had ge pleegd in Griekenland, zonder ie mand te doden met zijn in gladio len verborgen pistool. Toen hij tij dens de junta uit de Atheense ge vangenis wist te ontsnappen, kreeg hij nog meer reputatie. Opnieuw opgepakt, is hij naar Corfu ge stuurd en langzaam weggekwijnd totdat hij zelfmoord pleegde. aan Moskou, zo berichtte gisteren het Russische partijblad Prawda. Hij zei dat 'wij de huidige staat van de Russisch-Amerikaanse be trekkingen slecht kunnen noemen. In vergelijking met het niveau dat onder voorgaande regeringen werd bereikt, is het huidige niveau van politieke, culturele en handelsbe trekkingen aanzienlijk verslech terd, en op sommige terreinen tot. vrijwel nul gereduceerd,' aldus ci teert de Prawda Gromiko. Lambsdorff moet zich verantwoorden BONN (AP) - Graf Otto Lambs dorff, de vroegere Westduitse FDP-minister van economische za ken, zal volgende week voor de rechter in Bonn voor het eerst uit spraken moeten doen over zijn ver meende betrokkenheid bij belas tingontduiking. Woensdag liet het Hof weten dat er onvoldoende aannemelijk was gemaakt dat Lambsdorff en zijn voorganger en partijgenoot Hans Friderichs zich schuldig zouden hebben gemaakt aan corruptie. FDP-partysecretaris Helmut Haussman zei gisteren in een reac tie dat daarmee de 'onbetwijfelba re persoonlijke integriteit van bei de mannen officieel is bevestigd' en dat zijn partij niets anders had verwacht. Lambsdorff en Friderichs moe ten zich wel nog verantwoorden voor de beschuldiging dat zij finan ciële steun van het Flick-concern aan hun partij voor de belasting verborgen hebben gehouden. Gisteren werd de voormalige Flick-topman Friedrich-Karl Flick voorlopig voor de laatste keer door het Hof verhoord. Hij moest tekst en uitleg geven over een voor de belasting verborgen persoonlijke winst van 20 miljoen mark die hij in een halfjaar tijd maakte met dol larspeculaties. Flick zei dat het geld in een later stadium via het concern was belast en zei zich niet te kunnen herinneren hoe hij met valutaspeculatie was begonnen. De rechter liet doorschemeren dat Flick mogelijk in een later stadium opnieuw zal worden verhoord.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7