Corso slokt bijna half miljoen bloemen op Oplossing hekkenkwestie 'De Kieviet' lijkt in zicht Optocht trekt voor 40-ste keer door Leiden, Rijnsburg en Noordwijk Meervoudig wereld kampioen stapt van zijn paal Zeehospitium bouwt in Katwijk, niet in Leiden Verzetsdag Leiderdorp Barrelhouse Rectificatie PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 25 JULI 1986 REGIO - 'Bloemen.... grenzeloos mooi'. Dat is het mot to dat het 40-ste Rijnsburgse bloemencorso dat volgen de week zaterdag door de streek trekt, heeft meegekre gen. Het corso bestaat uit twaalf rijkversierde praalwa gens, 34 personenauto's en 12 zogenaamde oldtimers, waaronder een aantal auto's uit het Duitse plaatsje Sie- gen, de zustergemeente van Rjjnsburg. Aan het corso werken 22 muziekkorpsen mee. Het corso rijdt eerst naar Leiden en daarna weer terug naar Rijns burg. Na een pauze vertrekt de stoet vervolgens naar Noord- wijk. Via Noordwijk-Binnen rij den de praalwagens naar de Bou levard in Noordwijk aan Zee. Daar blijven ze gedurende de rest van het weekeinde staan. Volgens de secretaris van het organiserende corsocomité, N.H. Hemmes, is het motto van het ju bileum-corso duidelijk. "We ex porteren bloemen naar tal van landen en dat willen we als 'vak' graag laten zien aan de vele toe schouwers langs de route". De ontwerpen voor de twaalf corso- praalwagens zijn gemaakt door de kunstenaars Jaap van der Plas uit Katwijk en Joop van Eg- mond uit Rijnsburg. Ook vorig jaar werd het corso door hen ont worpen. door Kees van Kuilenburg Het Rijnsburgse bloemencorso is 40 jaar geleden ontstaan rond de feestelijkheden op koningin nedag ter gelegenheid van de veijaardag van de toenmalige ko ningin Wilhelmina. Het eerste corso bestond uit tilbury's, klei ne omgebouwde vrachtwagens en luxe wagens. Twee jaar later bereikte het corso al een hoogte punt. De praalwagens waren pre sent bij de inhuldiging van prin ses Juliana als koningin. De Rijnsburgers werkten daarbij sa men met het corso van Aalsmeer. Daarna volgde geleidelijk uit breiding naar Katwijk en Noord wijk en in 1956 naar Leiden. "Dus dit jaar is het ook 30 jaar geleden dat we voor het eerst met ons corso naar de Sleutel stad trokken", zegt Hemmes. Volgens de corso-secretaris werd Leiden niet voor niets in de route van het bloemencorso opgeno men. "Leidenaars zijn echte bloemenliefhebbers. Nergens in ons land vind je meer bloemen- stalletjes dan in Leiden". Binders De coördinatie van het 'opma ken' van de praalwagens is in handen van hoofdarrangeur Her man van de Berg uit Wassenaar. Hij zorgt er voor dat de twaalf wagens, hoewel totaal verschil lend, toch met elkaar in overeen stemming zijn. Van de Berg wordt bijgestaan door een groot aantal binders. Onder hen dit jaar ook binders uit Japan, Duitsland, Engeland en Israël. "Ook daarin is ons corso grenze loos", zegt Hemmes trots. "Wat dat binden betreft is het leuk te vermelden dat veel jongeren die je nu tegenkomt als arrangeurs van corso's elders in het land, zijn begonnen met het opbou wen van de praalwagens in Rijnsburg". V In totaal zullen een kleine half miljoen bloemen in de wagens worden verwerkt. Wat de op bouw betreft zijn de voorberei dingen inmiddels in volle gang. Niet zoals gebruikelijk in een van de hallen van de veiling Flo- N.H. Hemmes op een van de nog kale praalwagens van het Rijnsburgs c met het 'steken' van de bloemen op de wagens. ra, maar in de Katwijkse groente veiling. Door werkzaamheden bij Flora is het dit jaar niet moge lijk om de praalwagens in Rijns- burg op te tuigen. "Dank zij de bereidwillige medewerking van de directie van de groenteveiling kunnen we in Katwijk terecht", aldus Hèmmes. Volgens de corso-secretaris is er in elk geval één duidelijk ver schil met 40 jaar geleden. Dank zij het gebruik van houdbaar heidsmiddelen en het zogenaam de piepschuim blijven bloemen veel langer bruikbaar dan des tijds. "Als het niet al te warm wordt zijn de praalwagens maan dag na het corso nog steeds schitterend. Dan is het jammer om de wagens af te tuigen". Verandering Toch is ook in de keuze van de gebruikte bloemen een duidelij ke verandering opgetreden. "We kunnen, dank zij de kwekers, nieuwe dingen laten zien. Er zijn dit jaar bloemen bij waarvan we een jaar of wat geleden dachten dat we die onmogelijk konden gebruiken bij het versieren van de wagens. Ook bij de kweker is alles veel professioneler gewor den en daar speelt ook het corso op in", aldus Hemmes. Een grote rol bij het corso speelt - uiteraard - de veiling Flora. Een groot aantal van alle gebruikte bloemen wordt door de Rijnsburgse veiling geleverd. "De veiling heeft er alle belang bij dat het corso een fraai visite kaartje van het 'vak' is en dus werken wij daar graag aan mee", vertelt Hemmes, die zelf bij de veiling werkt en door zijn werk gever in staat wordt gesteld het corsowerk te doen. Het uiteindelijke 'steken' van de bloemen begint volgende week donderdag. Vooral leerlin gen van de Rijnsburgse tuin bouwschool worden daarbij in geschakeld. "Die werken tegen kostprijs aan de wagens", vertelt Hemmes, „want ook bij de jonge lui leeft de overtuiging dat het 'vak' goed voor de dag moet ko men. En die enorme inzet is bij alle medewerkers aanwezig. Rijnsburg moét goed voor de dag komen". Kosten Wat de kosten van het corso betreft is het volgens Hemmes een kwestie van passen en me ten. Hemmes, die al 33 jaar deel uit maakt van de corso-organisa tie, schat de kosten op ongeveer een half miljoen gulden. "De deelnemende gemeenten be knibbelen voortdurend op de subsidie voor het corso en dat is duidelijk te merken. Gelukkig hebben we in de veiling een goe de sponsor en ook de deelnemers laten het niet afweten, maar het is toch een probleem om uit de kosten te komen". Om toch financieel rond te ko men hoopt Hemmes op veel be langstelling van het publiek voor de praalwagens in de veilinghal len op vrijdagavond en zaterdag morgen. "De bezoekers betalen daarvoor een bijdrage en we ho pen daardoor nog wat geld in het laatje te krijgen" De veilinghallen zijn geduren de de corsodagen 'aangekleed'. Er treedt een dixielandband op en er staat een aantal informatie- kraampjes. Bovendien wordt op hetzelfde moment de zomerbloe menexpositie 'Zomerflora' in de veilinghal gehouden. "De bezoe kers kunnen dus ook daar een kijkje nemen", aldus Hemmes. Een week na het Rijnsburgs bloemencorso rijdt een aantal praalwagens opnieuw uit. Dan voor het corso van buurgemeen te Katwijk. "Aan dat Katwijkse corso werken wij ook graag mee", zegt Hemmes. "Het is een prima initiatief van de Katwijkse VW om de praalwagens naar de kustplaats te halen". NOORDWIJKERHOUT - Meer voudig wereldkampioen paalzit- ten, Nico Meeuwenoord, heeft van nacht om kwart over vier zijn paal in het Noordwijkerhoutse Ooster- duinsemeer verlaten. De 29-jarige postbode uit Noordwijk had, mede ten gevolge van het koude weer, last van zijn knie en moest daar door zijn recordpoging opgeven. Er zitten nu nog veertien mensen op hun paal in het Oosterduinse- meer in de hoop zondagmiddag om 16.30 uur het wereldrecord paalzit- ten te verbeteren. De veertien zitten er volgens een woordvoerder van de organisatie van het wereldkampioenschap nog 'goed bij'. "Ze vragen wel heel veel aandacht. Door de regen en de wind raakt iedereen een beetje ver kleumd en worden de spieren stijf. Door wat extra massage en lekker warme dranken proberen we ze op te peppen", aldus de woordvoer der. Vannacht is het redelijk weer ge weest met slechts af en toe een klein buitje en een niet al te harde wind. Voor vandaag worden echter minder gunstige weersomstandig heden verwacht. De wind is aange wakkerd en een of meerdere wolk breuken zijn niet ondenkbaar. Al met al hebben de deelnemers het, wat het weer betreft, dit jaar min der gemakkelijk dan verleden jaar. De belangstelling van het pu bliek is, mede door de vele randac- tiviteiten die zijn georganiseerd, nog steeds prima. Gisteravond trokken een vÜegdemonstratie met twee vliegtuigen en een soundmix- playbackshow 15.000 toeschou wers. De jury riep tot beste play- backer in de categorie jeugdigen tot 13 jaar Kersten Koomen uit Voorhout uit. Brigitte Rotteveel en Cynthia Verweü uit Noordwijker- hout waren de beste playbackers in de categorie jeugd ouder dan 14 jaar. In de soundmixshow sleepten Nathalie Masclé uit Noordwijk (tot 17 jaar) en Annemiek van der Ploeg uit Noord wij kerhout de eer ste prijzen in de wacht. Miss-verkiezing Ook voor vanavond staan weer tal van activiteiten op het program ma. Naast een vliegdemonstratie en parachutespringen, wordt er een miss-verkiezing gehouden. De dames die aan de strijd om de titel 'Miss zomer '86' meedoen, moeten zich twee keer aan de kritische blik van een deskundige jury blootstel len. Om 20.00 uur zet het vrouwe lijk schoon gekleed in vrije- tijdskleding haar beste beentje voor om in de tweede ronde, om 21.30 uur, in badkostuum te ver schijnen. Bovendien wordt er vanavond vanaf 19.00 uur een trucker-trek- wedstrijd gehouden. Het is nog .gelijk voor deelname aan deze dstryd in te schrijven. Revalidatiecentrum voor 5,7 miljoen WASSENAAR - Na maandenlang kibbelen lijkt er een oplossing in zicht voor de hekkenkwestie van de bekende Wassenaarse Auberge de Kieviet. Herbergier B. Goud smit, die zijn bemiddelde gasten wil omringen door een monumen taal smeedijzeren hek met gemet selde pilasters en lampen rond het terrein, lijkt bereid om zijn tuin een beetje op te offeren. Het aan zicht blijft zodoende wat natuurlij ker. Over de vormgeving van het hek, een tweede twistpunt, is een com promis iets verder weg. Terwijl volgens de vroegere textielagent Wassenaar vol staat met dergelijke monumentale hekken, blijft de welstandscommissie zijn ontwerp "protserig, potsierlijk en weinig subtiel" vinden. Langs een karak teristieke groensingel als de Groot Haesebroekseweg moet geen hoge, massieve afscheiding komen. Dat doet ook de rustieke Auberge geen goed. Ronde palen met af en toe een lamp zouden het veel beter doen in de luxe villawijk de Kie viet. niets aan kleine criminaliteit: "Ze ker enkele jaren geleden was er een te grote tolerantie in Neder land. Een Eldorado voor hasjhan delaren. Niet zo plezierig allemaal, dat begrijpt u wel". Bang Goudsmit stoort zich bijzonder aan het woord protserig. "Protse rig? Ik hecht totaal niet aan uiter lijk vertoon", klinkt het verbolgen. De horeca-ondernemer vindt ron de palen "persoonlijk niet mooi. Waarom niet? Ach, waarom vind je de ene vrouw wel mooi en de ande re niet? Over smaak valt niet te twisten". Het terugbrengen van de verlich ting valt evenmin goed bij hem. Dan zouden "de struikrovers nog steeds hun slag kunnen slaan". Volgens hem doet de overheid Ook in Wassenaar is het mis. Om dit te staven leest Goudsmit een re cent krante-artikel voor met de kop: 'golf van inbraken auto's Was senaar'. '64 aangiften in juli; een ongekende explosie in de hele ge meente. En de politie kan weinig doen', vervolgt Goudsmit. 'Wasse naar is qua oppervlakte bijna zo groot als Den Haag en agenten hebben het druk met de explosie in het centrum, de brand op Duin- digt, granaten bij Duinrell en het lijk in de duinen'. De gasten van Goudsmit, afkom stig uit regeringskringen en het Corps Dipomatique, zijn bang, heel bang. Echt bestolen zijn ze nog niet tijdens een exquis etentje. Maar dat kan ieder moment gebeu ren, met alle gevolgen vandien voor de klandizie. Vandaar ook dat de maandenlange gesprekken met de gemeente de dynamische Goud smit een doorn in het oog zijn. Goudsmit, die vanaf 1972 het Al liance restaurant in Amstelveen deed, kocht vorig jaar De Kieviet om het restaurant onverwijld op te stoten in de vaart der volkeren. Zijn keuken, die jarenlang twee Michelinsterren had, moet binnen de kortste keren minstens een Mi- chelin-ster verdienen en voert het aantal couverts op naar honderd. Het aantal kamers annex suites gaat omhoog van zes naar 27, het terras wordt uitgebreid, er komt een luifel voor de gasten en het in terieur krijgt een strakker Puinhoop Een hek vervolmaakt de zaak en stelt de gasten op hun gemak. Het zou tussen de parkeerstroken en de Buurtweg moeten komen en ruim voor de kruising met de Groot Haesebroekseweg de tuin dienen te doorsnijden. Aan de Groot Haesebroekseweg dient het dan weer tevoorschijn moeten ko men om de huidige groenstrook, waar bezoekers ook nu al parke ren, af te scheiden van de drukke weg. In goede harmonie heeft de welstandscommissie dit idee be sproken met Goudsmit en diens ar chitect. De restaurateur kan best een puntje van zijn tuin missen, maar vreest een puinhoop in dat deel van zijn groenvoorziening waar het hek niet omheen staat. "Men denkt dat dat openbaar groen is en men er troep kan neergooien. Maar goed, dat is een kwestie van de ar chitect. En wat dat betreft maak ik me geen zorgen: ik heb de allerbes te tuinarchitect van Nederland". "Ook aan het hoofd van de ge meente Wassenaar staan hele capa bele mensen", zegt de directeur, die hiermee niet wil zeggen dat hij op het punt staat B en W te benade ren. Ook de woordvoerder van de afdeling bestuurszaken en ruimte lijke ontwikkeling zegt dat de zaak "nog niet op scherp staat bij B en W". Alleen wanneer het heel lang gaat duren, zouden zij wel eens de knoop kunnen gaan doorhakken. KATWIJK/LEIDEN - Het Rijn lands Zeehospitium in Katwijk be gint volgende maand met de bouw van een eigen revalidatiecentrum. Dat centrum komt in een verdie ping die wordt gebouwd op de zuidelijke vleugel van het hoofdge bouw. Ook wordt het hoofdge bouw ingrijpend opgeknapt. De to tale kosten bedragen 5.7 miljoen gulden. De nieuwe revalidatiekliniek komt in de plaats van het regionale revalidatiecentrum in Leiden. Dat centrum zou worden gebouwd in de omgeving van de Annakliniek aan de Wassenaarsweg in de sleu telstad. Door de bezuinigingen bij het ministerie van volksgezond heid werd de bouw van dit cen trum, de zogenaamde Professor Jan Mulderkliniek, geschrapt. Aan die plannen is ongeveer 15 jaar ge werkt. Daardoor ontstond by het Rijn lands zeehospitium een noodsitua tie. Het ruim 75 jaar oude sanato riumgebouw Blankenheym, waar in de revalidatiekliniek en de niet- klinische revalidatie van volwasse nen zijn ondergebracht, verkeert in een zeer slechte staat. Het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (wvc) en de provincie Zuid-Holand heb ben daarop toestemming gegeven voor het opknappen van het hoofd gebouw en de bouw van een ver dieping. In de nieuwe revalida tiekliniek komt ruimte voor 40 bedden, verdeeld over éen-, twee- en vierpersoonskamers en aan woon-, eet- en recreatiezalen voor de patiënten. Doelmatiger Met dit plan wordt de gehele re validatie van de patiënten onderge bracht in één gebouw. Alleen de hartrevalidatie komt niet in het nieuwe gebouw. Volgens de direc tie van het Zeehospitium kan daar door veel doelmatiger worden ge werkt. Dit komt de patiënten ten goede. Ook worden de therapeuti sche afdelingen meer aan de eisen van deze tijd aangepast. LEIDERDORP - Op 13 september wordt in Leiderdorp een 'Ver zetsdag' gehouden. Een dag waarop diverse plaatselijke actiegroe pen die zich op de een of andere manier met verzet bezighouden, zich presenteren met stands, muziek en wat dies meer zij. Het definitieve programma moet nog nader worden uitgewerkt. De groepen zullen dat grotendeels voor zichzelf invullen. Vast staat dat aan de Verzetsdag zullen meewerken de Chili- groep, Leiderdorp tegen Fascisme en Leiderdorp tegen Apart heid. Het motto van de dag: 'volken in actie'. Plaats van handeling is het plein tussen het gemeentehuis en Winkelhof. Overigens zal op de woensdag en vrijdag, voorafgaande aan de 13e september, ook aandacht aan verzet worden besteed. Op 10 september organiseert de Chili-groep in de Sjelter een 'nacht van de film'. Vanaf tien uur 's avond tot ver na middernacht worden documentaires en films over landen als Zuid-Afrika en Chili ver toond. De woensdag daarvoor wordt er een culturele avond ge houden in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat. Diverse spre kers zullen redevoeringen houden en gedichten voordragen met als thema de Zuidamerikaanse landen. Hieraan verleent onder an dere Theater Toverlei medewerking. De afdeling hartrevalidatie en het laboratorium, waarvan vooral door huisartsen uit de omgeving gebruik wordt gemaakt, worden ondergebracht in een leeggeko men paviljoen, nabij de oostelijke ingang van het centrum. Ook voor deze afdelingen van het revalida tiecentrum wordt daarmee een be tere werkomgeving tot stand ge bracht. Een verbetering van de parkeer gelegenheid op het terrein, het geen juist voor gehandicapten zeer belangrijkrijk is, is ook in de plan nen voorzien. De bouw wordt uit gevoerd door de firma Ouwehand uit Katwijk. Hoewel het centrum door de nieuwe voorzieningen zal verbete ren, wordt het toch gezien als een noodoplossing van ongeveer tien jaar. In deze tien jaar, zo is afge sproken met de provincie en het ministerie van wvc, zal het Rijn lands Zeehospitium zich met alle instanties die daarvoor verant woordelijk zijn, buigen over de problemen van de revalidatie in de provincie Zuid-Holland. VOORSCHOTEN - De hernieuwe formatie 'Barrelhouse' treedt mor gen op in het Voorschotense jonge rencentrum, de Lindehoeve. Vol gens de organisatie staat 'Barrel- house' garant voor "splijtende gi taarlicks en kletterende pianosoli". Het optreden begint morgen avond rond tien uur. WARMOND - Door een communi catiestoornis is gisteren een foutje geslopen in de berichtgeving over de'afgelasting van de kampioen schappen surfen in Warmond. Die wedstrijden, die niet door de VW maar door de plaatselijke onderne mersvereniging waren georgani seerd, zijn niet afgelast/vanwege onvoldoende animo maar vanwege ziekte van één der organisatoren. VRIJDAG Leiden Pieterskerk - Zomerorgelconcert Jan Schmitz, 20.15 uur. Kykhuis, Vrouwenkerkkoorstrat - Film Terms of Endearment', 20 en 22.30 uur. Voorschoten Parkeerterrein bij sporthal de Vliet- horst - Kermis, tot 23.30 uur. ZATERDAG Leiden Hartebrugkerk, Haarlemmerstraat Wandelorgelconcert met Arthur Koop man, 15-15.30 uur. Filmhuis LVC, Breestraat 66 - Film 'L'Innocente' van Visconti, 22.15 uur. VW, Stationsplein - Start stadswande ling o.l.v. een gids. 10.30 uur. Voorschoten Parkeerterrein bij sporthal de Vliet- horst - Kermis, 14 tot 23.30 uur. Lindehoeve, Van der Haarplein - Optre den groep 'Barrelhouse', 22 uur. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za. 8.00 tot zo. 8.00 uur: H. Meijer, Sto kroos 1, tel. 215510; zo. 8.00 tot 24.00 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 218661, spreekuur in gezondheidscen trum, Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za. 8.00 uur tot zo. 8.00 uur: F. Kruis, kla proos 34, tel. 126371, spreekuur Minne broersgracht 41; zo. 8.00 tot 24.00 uur: J. v. Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za. 8.00 tot zo. 8.00 uur: S. Smit, Cobet- straat 43, tel. 130177; zo. 8.00 tot 24.00 uur: J. v. Leeuwen, v.d. Brandelerkade 28. tel. 120412. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za. 8.00 tot zo. 8.00 uur: P. Arnou, tel. 311414, spreekuur Petr. moensweg 52; zo. 8.00 tot 24.00 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404, spreekuur Kenne- dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammers te in: za. 8.00 tot zo. 8.00 uur: H. de Jong. Noordeindeplein 4a, teL123752; zo. 8.00 tot 24.00 uur: H. Prince, Vondellaan 58. tel. 761754. Leiderdorp za. M. Landsmeer, Grotiuslaan 57, Lei derdorp, tel. 413913; zo. F. Kemme, Gro tiuslaan 12, leiderdorp, tel.893139; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held, Marelaan 36, tel.174955. Voor de praktijk Haaswyk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten vrij. 23.00 tot za. 23.00 uur: E. Schota nus, Leidseweg 305, tel. 071-766462; za. 23.00 tot zo. 24.00 uur: A. Meiman, Leid seweg 128a, tel. 2493. Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout, Rietpad 9, Voorhout, tel. 02522-30697. Wassenaar - za. J. Stuyfzand, tel. 12460, spreekuura- dres Kerkstraat 42; zo. J. Hulst, tel. 13027, spreekuuradres Hofcampweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel, 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 25 juli tot 1 aug. door: Apotheek doeza, 5 meiplein 3-5, Leiden, DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel. 071-890405. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Ryn en Schiekade 23. Leiden, tel. 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, teL 173266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: L. v. Broeckhuysen, Bizetpad 8a, Lei den. tel. 768019. Voorschoten, Wassenaar - J. Klaver, Van Duivenvoordelaan 21, Wassenaar, tel. 18221. VOORHOUT - Een 29-jarige in woonster van Haarlem is vanmor gen met haar auto in de Leidse- vaart in Voorhout gereden. De vrouw kwam met de schrik vrij. De vrouw reed in de richting Noordwijk, raakte door nog onbe kend oorzaak van de weg af en be landde met haar auto in de sloot. Zij wist op eigen kracht uit de auto te komen. De politie van Voorhout stelt een onderzoek in. 'LEIDSCH DAGBLAD^ GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag lussen 18.00 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 16.30 -18.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 18.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Leiden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. Herbergier Goudsmit inde tuin van Auberge de Kieviet, hij een deel wil opofferen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2