Howe zwijgt na gesprek Botha's Effect cocaïne-actie van korte duur Historisch compromis in San Marino 'We moeten voorzichtig zijn' Surinaamse rebel gijzelt elf soldaten Bonn wil af van stroom asielzoekers Geheim agenten naar lustoord Spionnenruil in Duitsland DONDERDAG 24 JULI 1986 PRETORIA/JOHANNESBURG - De Britse minister van buitenlandse zaken Sir Geof frey Howe, die namens de Europese Gemeenschap een dialoog tot stand probeert te brengen tussen blank en zwart, zweeg gisteren over het verloop van zijn twee uur duren de onderhoud met de Zuidafrikaanse president P. W. Botha. Na afloop van de besprekingen verklaarde Howe op een perscon ferentie, 'dat zijn aanwezigheid moet worden beschouwd als die van een vriend'. Hij noemde het ge sprek met president Botha, dat werd voorafggaan door een ont- door Ruud de Wit moeting met de Zuidafrikaanse minister van buitenlandse zaken Roelof 'Pik' Botha 'hartelijk, be dachtzaam en substantieel', maar weigerde in te gaan op de inhoud van de besprekingen, 'aangezien ze vertrouwelijk zijn'. Howe kwam gisterochtend rond half tien op het vliegveld Jan Smuts bij Johannesburg aan. Hy werd daar verwelkomd door zijn Zuidafrikaanse collega 'Pik' Bo tha. Op de persconferentie die di rect na aankomst werd gegeven, weigerde hy echter in te gaan op hetgeen hij in Zuid-Afrika wil be reiken. Direct daarna vertrok hij naar de hoofdstad Pretoria, waar hij eerst een gesprek had met Pik Botha en daarna met de president. Tijdens zijn ontmoeting met de pers zei hij zichzelf als een outsider te beschouwen: „Outsiders, of ze nu als vijanden worden be schouwd of als vrienden, moeten uiterst voorzichtig zijn wanneer zij met succes druk willen uitoefenen op het veranderingsproces in Zuid- Afrika. Zij moeten steeds voor DEN HAAG/PARAMARIBO (ANP) - De nieuwe Surinaamse premier, Pertab Radhakishun, heeft de Surinaamse bevolking op geroepen het leger, „dat verant woordelijk is voor de territoriale onschendbaarheid van het Suri naamse grondgebied", te steunen in de opsporing van de overvallers van de kazerne in Albina. „Dit is een kwestie die volledig tot de bevoegdheid van het leger behoort", zo zei hy. „Ik geloof dat de legerleiding alles onder controle heeft". Uit betrouwbare bronnen in Pa ramaribo is inmiddels vernomen dat er elf of twaalf Surinaamse sol daten zyn gegijzeld tydens de over val in de nacht van dinsdag op woensdag op de militaire post bij Stolkertsyver, op honderd km ten oosten van Paramaribo. Gisteravond is in de Surinaamse hoofdstad een officieel communi qué uitgegeven waaruit blijkt dat de overvallers wapens hebben buitgemaakt tijdens hun aanval op de post bij Stolkertsijver. Met deze wapens zouden zy de aanval op het kamp in Albina, honderdvijftig km ten oosten van de hoofdstad, heb ben uitgevoerd. Het staat nu vrijwel vast dat Ron nie Brunswijk, een vroegere lijf wacht van legerleider Desi Bouter- se, tot de groep overvallers be hoort. Hy zou herkend zijn. Bruns- wyk heeft ontslag uit het leger ge kregen nadat hij kritiek geuit had op de ontwikkeling van de „Suri naamse revolutie". In Albina en omgeving verkreeg hy populariteit nadat hij enkele ke ren transporten had onderschept en die „als een moderne Robin Hood" had uitgedeeld onder de Bosland-Creolen die langs de grensrivier de Marowyne wonen en in meerderheid een armoedig bestaan leiden. BONN (DPA) - De Westduitse re gering wil de groeiende stroom asielzoekers en vluchtelingen naar de Bondsrepubliek zo snel moge lijk afremmen. Daarbij zal gebruik worden gemaakt van nieuwe wet ten, waarby ook een wijziging van de grondwet wordt overwogen. Dit heeft minister Zimmermann (bin nenlandse zaken) gisteren ver klaard na een zitting van het West duitse kabinet. Zimmermann omschreef het ho ge aantal asielzoekers als een „on draaglijke last". Gedurende de ko mende maanden zal overleg wor den gevoerd tussen regering, de geallieerden en fracties om nog voor de komende parlementsver kiezingen van januari 1987 tot een oplossing van het probleem te ko- men, aldus de minister van binnen landse zaken. Volgens Zimmermann hebben in 1985 74.000 personen asiel aan gevraagd in de Bondsrepubliek. Daarmee staat dat land in Europa bovenaan de lyst. In de eerste helft van dit jaar bedroeg het aantal aan vragen voor asiel in West-Duits- land al 42.000, een toeneming van 45 procent in vergelijking met de zelfde periode van 1985. De asiel zoekers zijn vooral Libanezen of palestijnen (21 procent), Iraniërs (18 procent), Turken (tien procent) en Polen (negen procent). Slechts 16 procent van alle asiel zoekers van de eerste zes maanden van dit jaar worden door de West duitse regering erkend als politie ke vluchtelingen. Het betreft hier vooral Afghanen en Iranièrs. Dit cijfer toont volgens Bonn dat het gros van de vluchtelingen uit eco nomische gronden naar de Bonds republiek komt. De toevloed van vluchtelingen is momenteel in de Bondsrepubliek een belangrijk politiek thema. In de coalitieregering wordt heftig ge debatteerd, vooral omdat de libera le FDP tegen de voorgenomen ver andering van de grondwet is. ogen houden, dat het niet hun ei gen land is". Anderzijds benadrukte Howe, dat buitenstaanders dingen kun nen zien, die door de betrokkenen vergeten zyn. „Want elke buiten staander kan zien, dat na 25 jaar de wind van verandering geheel zuidelijk Afrika op zijn grondves ten doet schudden. De kwestie is niet of Zuid-Afrikazal veranderen, maar hoever en hoe snel dit veran deringsproces zal plaatsvinden", aldus Howe. Hij voegde er aan toe, dat de internationalegemeenschap niet onverschillig ten opzichte van deze kwestie kan blijven, aange zien het om een keuze gaat tussen 'een voorspoedige en niet-raciale democratische gemeenschap of een land dat verscheurd wordt door een rassenconflict'. Howe zei tenslotte ook, dat hij begrip heeft voor het 'ongeduld' van de zwarte bevolking. Hy uitte zijn bezorgheid over de arrestaties van vele politieke leiders, het ver bod op organisaties (zonder overi gens het ANC specifiek te noe men), de noodtoestand en de apart heid op zich. „Het enige wat ik ver der nog kan zeggen tot alle betrok ken partijen is, dat praten proble men kan oplossen, hoe moeilijk die ook zijn, maar dat geweld slechts weinig moelykheden heeft opge lost". De Britse minister vertrekt ove rigens vandaag al weer uit Zuid- Afrika. Na een aantal ontmoetin gen met vertegenwoordigers uit het Zuidafrikaanse bedrijfsleven, zal hij in Lusaka gesprekken voe ren met een van de meest uitge sproken voorstanders van econo mische strafmaatregelen tegen Zuid-Afrika, de Zambiase preident Kenneth Kaunda. Vervolgens zal hij korte bezoeken brengen aan Le sotho en Swaziland en tussendoor zal hij opnieuw Zuid-Afrika aan doen voor ontmoetingen met zwar te leiders. Dinsdag 29 juli volgt een tweede ontmoeting met president Botha en pas daarna zal hij, naar wordt aangenomen, opnieuw in Lusaka, een afsluitende gesprek hebben met de ANC-president-in- ballingschap Oliver Tambo. De Franse geheime agent Alain Mafart verbergt zijn gezicht tijdens de rit naar het vliegtuig dat hem naar zijn 'ballingsoord' zal vervoeren. (foto epaj Greenpeace hekelt afwikkeling drama Rainbow Warrior ZEIST - Een prachtige bungalow te midden van zingende en dansen de Polynesiërs, een bioscoop om de hoek en schitterende mogelijk heden om te zeilen, waterskiën en windsurfen. Zo schetst antropo loog Bengt Danielsson de i door Peter van der Maat 'gevangenis' van de twee Franse geheime agenten die het Green- peace-schip Rainbow Warrior vo rig jaar tot zinken brachten in Nieuw Zeeland. SAN MARINO - Onder het ver grootglas ontdekt men wonderen, dat is bekend. En wat opgaat voor de natuur, geldt ook voor de poli tiek. Zo kon het minuscule repu- bliekje San Marino, zonder sterke door Hein ten Kortenaar loep op de wereldkaart niet te vin den, volbrengen wat voor de grote buur/beschermer Italië een niet te verwezenlijken (en dan ook allang opgegeven) wensdroom is geble ven: het historisch compromis, het samen regeren van christen-demo craten en communisten. Terwijl Italië, voorzover niet door vakantiebeslommeringen af geleid, gebukt gaat onder een ogenschijnlijk onoplosbare rege ringscrisis waarin christen-demo craten en socialisten elkaar kruise lings met veto's bestoken, was het alleen de zeer opmerkzamen opge vallen, dat zich ook in San Marino een crisis afspeelde. De coalitie van communisten en socialisten, die deze oudste republiek ter we reld de afgelopen jaren had gere geerd, was uiteengevallen na een financieel schandaal waarbij een aantal socialistische exponenten bleek te zijn betrokken, een ver schijnsel dat ook in de grote buur- republiek niet onbekend is. De breuk was van het begin af onheelbaar en de twee kapiteins- regenten (San Marino mag dan klein zijn, maar het heeft aan één staatshoofd niet genoeg: het zijn er twee, die bovendien elk halfjaar wisselen) gaven een formatieop dracht aan de leider van de voor naamste oppositiepartij, de chris ten-democraat Gabriële Gatti. De ze had met veel tijd nodig om zich geheel te herkennen in het door de communisten voorgestelde pro gramma en (in zyn eigen woorden) „een akkoord op het eerste ge zicht" te sluiten. Om, eventueel met deelname van sociaal-democraten en republi keinen, een nieuw „Congres van Staat" (de tienkoppige regering on der leiding van de kapiteins-regen ten) te vormen, stond maar één kleinigheid in de weg. De twee par tijen hadden elkaar de afgelopen veertig jaar te vuur en te zwaard bestreden en het viel te verwach ten dat hun achterban maar vreemd zou opkijken van hun plot selinge hartstochtelijke omhelzing. Voor de communisten was dat geen probleem: zij hadden al hun kiezers ter plaatse en konden hun een voor een om goedkeuring vra gen. Dit is intussen gebeurd, en met succes. Voor de christen-de mocraten lag de zaak wat minder eenvoudig, want zij hebben hun grootste kiezersaanhang in Detroit. Naar deze bloeiende kolonie van San Marinezen over de oceaan is formateur Gatti intussen afgereisd. Zodra hij terug is met de zekerheid dat ze hem en zyn partij niet zullen afvallen, kan hij zijn Congres van Staat vormen en het voorstellen aan de zestig leden van de „grote en generale raad", het parlement van de ruim 60 vierkante kilometer grote republiek. Men mag aannemen dat een van de eerste daden van de nieuwe re gering de uitgifte zal zijn van een nieuwe serie postzegels, naast het toerisme een van de voornaamste bronnen van inkomsten van het mini-staatje. Voor de rest zal de buitenwereld vermoedelijk weinig merken van het historisch compro mis in zakformaat. „Ze kunnen er hun geliefde hob by, het duiken, uitstekend beoefe nen. En zich verder specialiseren in het plaatsen van bommen", zegt Danielsson niet zonder ironie. De intentie van zijn woorden is duide lijk: Het is een schande dat de twee terroristen als straf voor hun daad een vakantie op het atol Hao krij gen aangeboden. De op Thaiti wonende Zweed Danielsson is door Greenpeace naar Nederland gehaald. Hij kent het Franse gebiedsdeel Hao goed en is ervan overtuigd dat het pseu- do-echtpaar Alain Mafart en Domi nique Prieur er geen strobreed in de weg zal worden gelegd: „Ze zyn vrij om te gaan en staan waar ze willen". Officieel heet het dat de Rain bow Warrior-saboteurs drie jaar strafdienst te verrichten krijgen op het door koraal omringde eiland (atol) in de Stille Oceaan. In Nieuw Zeeland waren zij oorspronkelijk tot tien jaar cel veroordeeld, maar door bemiddeling van secretaris generaal Perez de Cuellar van de Verenigde Naties pakt het uitein delijk aanmerkelijk gunstiger voor Mafart en Prieur uit. Parijs en Wellington sloten een compromis. De Nieuwzeelandse premier Lange toonde zich daartoe bereid omdat hij het Franse dreige ment - om de boter-export vanuit zijn land naar de EEG te dwarsbo men - serieus nam. In ruil voor de Franse excuses voor de aanslag op het Greenpeace-schip en een scha devergoeding van zevenmiijoen dollar liet Lange het duo vrij. De hele gang van zaken zit Greenpeace danig dwars. En niet in de laatste plaats omdat premier Lubbers een rol heeft gespeeld in BONN/FRANKFURT (AP) - West- Duitsland heeft gisteren een we gens spionage veroordeelde Oost- Duitser geruild voor twee westerse agenten, zo heeft een regerings woordvoerder bekend gemaakt. West-Duitsland ruilde de 62-jari- ge Hans-Jörg Thaten, die wegens spionage voor Oost-Düitsland tot drie jaar gevangenisstraf was ver oordeeld, aldus woordvoerder Friedhelm Ost. De namen van de twee door Oost-Duitsland uitgele verde agenten werden niet bekend gemaakt. Gemeld werd alleen dat het een man en een 60-jarige vrouw betreft. Deze spionnenruil kwam twee dagen nadat de Oostduitse weten schapper Herbert Meissner, die door West-Duitsland van spionage werd verdacht, vanuit de Oostduit se permanente vertegenwoordi ging in Bonn naar Oost-Duitsland is teruggekeerd. Eerder ontkenden functionaris sen in Bonn dat Meissner toestem ming heeft gekregen om naar Oost- Duitsland terug te keren in ver band met een toekomstige spion nenruil. Zo verklaarde onderminis ter Ludwig Rehlinger van het mi nisterie voor interduitse betrekkin gen maandag dat de zaak Meissner niet belangrijk genoeg was voor onderhandelingen over een spion nenruil. De spionnenruil van gisteren is, voor zover bekend, reeds de twee de in een half jaar tijd. Rehlinger en de Oostduitse advocaat Wolf gang Vogel brachten 11 februari de ruil met Anatoli Sjtsjaranski op de Glienicker brug in Berlijn tot stand, waarbij afspraken werden gemaakt voor een volgende ruil. de onderhandelingen over de uitle vering. Greenpeace beseft dat de zaak nu formeel is afgehandeld, maar hoopt dat er in Nederland toch nog een 'politiek staartje' aan zal zitten. „Het leven is er erg plezierig", beweert Danielsson, „het is een toeristisch oord". Volgens hem heeft de Nieuwzeelandse regering geen garanties gekregen over hoe er vorm aan de 'strafdienst' wordt gegeven. De Zweed heeft er geen twijfels over: „De echte echtgenoot van Prieur, die ook in het leger werkt, is al overgeplaatst naar Hao". Dat ook de familie van Ma fart zal overkomen staat voor hem vast. Maar hy acht het ook niet uitge sloten dat de 'gevangenen' gewoon per vliegtuig naar hun vaderland kunnen gaan. „Hao is een grote landingsbaan rijk en met een tus senlanding op een Frans eiland in het Caraibisch gebied kan er zo naar Europa worden gevlogen". Volgens Danielsson bestaat er op, het eveneens Franse, Thaiti weerstand tegen het feit dat de Rainbow Warrior-saboteurs op Hao zijn ondergebracht. Leiders van de oppositie ondernemen po gingen om de zeventien onafhan kelijkheidsstrijders, die vorig jaar zijn opgepakt wegens het organise ren van een pro-Greenpeace-actie, nu ook vrij te krygen. „Die mensen werden alleen voor het opzetten van die actie veroor deeld tot gevangenisstraffen van twee tot vyf jaar. En dat terwijl fi guren die een schip tot zinken brengen na een jaar weer vry zyn". De antropoloog vraagt zich af of de pogingen om de gevangenen uit de cel te krijgen effect zullen sorteren, „want Thaiti is nog steeds een ko lonie en politieke leiders hebben er niet veel te vertellen". 'Soldaat op ijs' TEHERAN (Rtr.) - Iran heeft materieel voor het maken van 40 ton ijs per dag gestuurd naar frontsoldaten die het op het zuidelijke schiereiland Faw moéten zien te rooien in hitte van 50 graden celsius. De minister van industrie in Teheran, Gholamreza Shafei, stelde een fabriek met een ca paciteit van 30 ton en twee mo biele eenheden van elk 5 ton in gebruik op de zuidelijke punt van het schiereiland die in een offensief in februari door Iraan- se troepen werd veroverd. Craxi mag tot '88 aanblijven ROME (AP) - De Italiaanse chris ten-democraten hebben gisteren laten weten bereid te zijn de socia list Bettino Craxi als premier te steunen tot 1988, wanneer de vol gende verkiezingen gehouden zul len worden. In ruil voor deze steun moet de socialistische party belo ven een christen-democraat als volgende premier te accepteren. De christen-democraten hebben deze toezegging gedaan om de po litieke crisis op te lossen die is ont staan toen Craxi op 27 juni zijn ont slag indiende, nadat htf een gehei me stemming in het parlement had verloren. Tot nu toe hebben de so cialisten nog niet openlijk gerea geerd. Maandag vroeg president Fran cesco Cossiga Craxi een nieuw ka binet te formeren, nadat minister van buitenlandse zaken Giulio Andreotti de president had laten weten in de formatie gefaald te hebben. Andreotti, een veteraan uit de christen-democratische gele deren die reeds vijf maal het pre mierschap heeft bekleed, kon als toekomstig premier geen genade bij de socialisten vinden. Nicaragua Nicaragua heeft officieel aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties gevraagd zich te buigen over zijn conflict met de Verenigde Staten, zonder overigens erken ning te eisen van de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof in Den Haag, dat de Amerikaanse po litiek tegenover Nicaragua heeft veroordeeld. Tsjernobyl Voor het personeel van de kern centrale te Tsjernobyl in de Oekraï ne wordt een nieuw dorp ge bouwd. Het krijgt de naam „Groe ne Kaap" en biedt woonruimte aan 10.000 mensen. Lijfstraffen Het Britse Lagerhuis heeft offi cieel de lijfstraffen op scholen af geschaft. De beslissing kwam ech ter niet van harte omdat er slechts één stem meerderheid was. De meeste tegenstanders van de af schaffing bevonden zich in de Con servatieve ryen. ETA/Aanslag De Baskische afscheidingsbewe ging ETA heeft de verantwoorde lijkheid opgeëist voor de aanslag afgelopen maandag op het Spaan se ministerie van defensie in Ma drid. In een boodschap aan de krant Deia in Bilbao waarschuwde de ETA ook Frankrijk om geen Basken meer uit te leveren aan Spanje. MEXICO-STAD - Normaal ge sproken kost een gram pure cocaï ne in de Boliviaanse hoofdstad La Paz tussen de vier a vijf dollar. Maar sinds vorige week is die prijs bijna verdriedubbeld. Ook in Co lombia begint de „Rolls Royce" onder de verdovende middelen al duurder te worden en spoedig zul len de prijsverhogingen merkbaar zijn op de Amerikaanse en Westeu- ropese markt, ook al zal het waar schijnlijk slechts om een tydelyk verschijnsel gaan. door Rob Sprenkels Eind vorige week is Bolivia met directe hulp van het Amerikaanse leger een grootscheepse actie be gonnen in de tropische provincies die byna de helft van de wereld- produktie van coca-bladeren leve ren, de basis voor de cocaïne. Het Amerikaanse leger is present met 6 helikopters van het type Black Hawk, twee verkenningsvliegtuig gen en 160 soldaten. Officieel is de actie bedoeld om cocaïne-fabrie- ken op te sporen en te vernietigen, maar in Bolivia zyn er heel wat mensen bang dat de Amerikanen van de gelegenheid gebruik zullen maken om de grond met verdel gingsmiddelen voor lange tijd on vruchtbaar te maken. Zo wordt er onder meer gespeculeerd over het mogelijke gebruik van de uit de tij den van Vietnam beruchte „agent orange", het kankerverwekkend ontbladeringsmiddel. Alle pretenties om grote mafia- bazen op te pakken, zoals Roberto Suarez, de „baron van de coca" van wie wordt beweerd dat hij over een privé-leger van 20.000 man be schikt en een moderne vloot van vliegtuigen en helikopters, kunnen wel worden vergeten. De gezamen lijke actie van het Boliviaanse en Amerikaanse leger werd namelyk al 15 dagen van tevoren aangekon digd. Maar niet alleen Suarez en zyn bondgenoten zijn gevlucht, ook tienduizenden arme boeren die, vaak gedwongen door de precaire economische levensomstandigen, sinds de jaren zeventig hun oog sten van aardappels en mais heb ben geruild voor coca-bladeren, hebben de benen genomen. Stre ken als El Chapare, Yungas en Be- ni zijn op het ogenblik uitgestor ven. Volgens de overkoepelende vakbondsorganisatie COB zyn meer dan 100.000 Bolivianen direkt het slachtoffer van de door Was hington geinspireerde actie. Coca-thee Bijna elke Boliviaan drinkt re gelmatig een kopje „coca-thee", een uitstekend middel tegen de op het hoge Andes-gebergte gauw van streek zijnde maag. In de stijle stra ten van de hoofdstad La Paz kan men zonder probleem bij de in Amerikaanse soldaten nuttigen koffie en tabak bij hun Black Hawk- helikopters, die hun naar de binnenlanden van Bolivia moeten brengen om de cocaïne-produktie lam te leggen. <f0to ap> diaanse marktvrouwtjes een bun deltje coca-bladeren kopen. De co ca is een traditioneel produkt. Al voor de komst van de Spaanse ver overaars wisten de indianen van het Andesgebergte dat het kauwen van de coca-bladeren extra energie leverde en de honger onderdrukte. Maar sinds de jaren zeventig worden er veel meer coca-bladeren geproduceerd dan er voor het tra ditionele gebruik nodig zyn. In de tyd van generaal Hugo Banzer, die het land tot 1978 op dictatoriale wyze regeerde, werd.de overpro- duktie in kerosine geweekt. Ver volgens werd er met de voeten een wit sap uitgeperst dat daarna in de zon werd gedroogd en de zoge noemde „pasta" opleverde dat naar de cocaïne-laboratoria in Co lombia werd gesmokkeld. De hausse kwam met de dicta tuur van generaal Luis Garcia Me- za, van 1982 tot 1984. Onder het toe ziend oog van diens minister van binnenlandse zaken, generaal Luis Arce Gomez, een neef van coca baas Roberto Suarez, werden er toen honderden mechanische per sen geinstalleerd, eigen laboratoria en tientallen illegale vliegvelden. En het is met name die infra-struk- tuur die men nu in samenwerking met het Amerikaanse leger pro beert te ontmantelen. Maar of het effekt van de actie van lange duur zal zijn wordt over het algemeen betwijfeld. Experts wijzen erop dat er in 1984, nadat de progressieve Hernan Siles Suazo het roer van generaal Garcia Meza had overgenomen, al een soortge- lijke operatie plaatsvond. En toen bleek de cocaïne-smokkel, on danks de ontmanteling van tiental len fabrieken en vliegvelden, een paar maanden later weer in volle gang. Vorig jaar verdiende Bolivia byna 7 miljard dollar aan de export van cocaïne en „pasta". Bezetting De komst van Amerikaanse sol daten en helikopters heeft heel wat stof doen opwaaien. Verschillende politici hebben zelfs al aangedron gen op het aftreden van de conser vatieve president Victor Paz Es- tenssoro omdat hy zou hebben in gestemd met een „Amerikaanse bezetting". Een van de leiders van het protest is de voorzitter van de Senaat, Oscar Zamora, hetgeen de verdenkingen bevestigd dat zyn baas, de vroegere dictator Hugo Banzer, direkt by de drugsmokkel is betrokken. Maar ook progressieve groepen protesteren. Ze vinden dat de kern van het drugsprobleem zich niet in de producerende landen bevindt maar in de landen waar de verdo vende middelen worden gebruikt. „Het lijkt wel of er honderd Boli vianen moeten lijden om een Ame rikaan te kunnen redden", aldus het commentaar van een Boli- vakbondsleider. Desalniettemin lykt Washington vastbesloten om het drugspro bleem buiten zyn eigen grenzen aan te pakken. Volgens geruchten werd president Victor Paz Estens- soro met economische maatrege len bedreigd toen de Amerikanen de huidige actie voorstelden. Ook in Peru zal binnenkort een anti-co- caïne operatie plaatsvinden. En Mexico wordt op het ogenblik on der druk gezet om Amerikaanse verdelgingsvliegtuigen in te zetten tegen door Amerikaanse agenten ontdekte papaverbollen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7