'Bedrijfsleven wordt door kabinet getild' Vliegticket KLM niet goedkoper Mexico loopt weer in het gelid Kritiek christelijke werkgevers SHB-directie ontkent financiële problemen LPG Duikvlucht olieprijs Ministers niet akkoord over Europese begroting WOENSDAG 23 JULI 1986 ECONOMIE PAGINA 6 DEN HAAG (GPD) - Het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond vindt dat de werk gevers door het tweede kabinet-Lubbers "getild worden". De verlichting van de lasten de maandag naar aanleiding voor het bedrijfsleven met drie miljard gulden gedurende de vorige regeringsperiode "p0Ue 0^st" h?dden leroon wordt in het nieuwe regeerakkoord weer in één keer teniet gedaan. Een uitholling van de zaakt, met stelde de SHB hiervoor verant woordelijk. Volgens directeur A. Elshove van de SHB zijn de eerdere mede delingen "verkeerd geïnterpre teerd". Er is inmiddels contact ge weest met het AWF en dat heeft verzekerd dat het bereid is voor schotten te geven onder de huidige geldende regeling. Door tevens ge bruik te maken van de voorschot ten van de havenbedrijven kunnen de loonbetalingen worden gega randeerd. onder de 2.100 De Vervoersbond FNV is tevre- winsten en faillissementen zullen het gevolg zijn van dat regeringsbeleid, zo voorspelt het stukgoedwerkers die via de shb- den met de verklaring van de shb- directie. "Voor zover ik heb begre pen van onze kaderleden is de on rust voorlopig weggenomen", zei bestuurder G. Ros. Daarmee is de dreiging van mogelijke werkon- ROTTERDAM (ANP) - De directie van de arbeidspool van de Stich ting Samenwerkende Bedrijven (SHB) is gisteren spoorslags terug gekomen op eerdere mededelin gen dat de loonbetalingen aan zijn werknemers voor de maand augus tus in gevaar zouden komen. In een verklaring ontkent de SHB-directie niet dat er proble men zijn met het ministerie van so ciale zaken en werkgelegenheid "over de uitvoering van het Van der Louw-akkoord", maar dat zo wel de havenbedrijven als het Al gemeen Werkloosheidsfonds (AWF) voldoende middelen ter be schikking stellen "om aan de beta lingsverplichtingen ten opzichte van onze werknemers te voldoen". De Vervoersbond FNV verklaar- NCW. De christelijke werkgevers hebben deel wat de bedrijven hebben van waardering voor het streven van de de lagere gas- en olieprijzen. De i het verschil tussen bruto- i arbeidspool bij verschillende be drijven in de Rotterdamse haven werkzaam zijn. De bond sloot niet nieuwe regering het financierings- christelijke werkgevers verzetten tekort verder terug te dringen, het zich ertegen dat de belastingen aantal ambtenaren te verminderen worden verhoogd om het fïnancie- het bedrijfsleven meer vrijheid ringstekort te verminderen. te geven. Maar het NCW meent dat daarvoor veel sterkere bezuinigin Het NCW schat dat de extra ver hoging van de benzine-accijns, gen nodig zijn dan de 18,5 miljard waarmee het kabinet volgend jaar die het kabinet in petto heeft. Een deel van de problemen met 2 miljard wil binnenhalen, de helft wordt afgewenteld op de schatkist van de overheid wordt de bedrijven. Dat treft vooral het nu afgewenteld op burgers en be- beroepsgoederenvervoer. Aan de drijfsleven. Het bedrijfsleven moet belofte dat die verhoging wordt te- volgend jaar een lastenverzwaring ruggedraaid, wanneer internatio- r liefst 4,5 miljard opbren- naai de olieprijzen weer stijgen, gen, zo becijferde NCW-directeur wordt getwijfeld. De christelijke WUVttliW>uc. economische zaken dr. F.B. Lem- werkgevers menen dan ook dat de vervalsing üitTérbuitenirnTkan Pef? gisteren in Den Haag. Die 4,5 maatregel helemaal niet ingevoerd worden teniet gedaan. nettoloon, één van "de vurigste wensen van de werkgevers-organi- leiden tot werkonderbrekingen saties. De investeringen komen onder druk te staan, zo voorspelt het sombere commentaar van het NCW, door de lastenverzwaringen en het morrelen aan de investe ringssubsidies. Ongewis zijn nog de effecten van een bezuiniging van 500 miljoen op de begroting van het ministerie van economi sche zaken. Volgens het NCW voornamelijk ten koste van gelden voor ontwikkelingskredieten en een fonds waarmee concurrentie- derbrekingen deze week van de baan. De problemen waarmee de SHB kampt hebben te maken met het feit dat het AWF geen extra bijdra ge kan leveren in de leegloopkos- ten voor stukgoedwerkers in de ar beidspool voor wie geen werk is, zolang het ministerie van sociale zaken de hiervoor benodigde be schikking niet heeft afgegeven. Het AWF zou met terugwerken de kracht tot 1 juli van het vorig jaar zeventig procent gaan betalen van die leegloopkosten in plaats van vijftig procent. De havenbe drijven zijn echter wel al minder gaan bijdragen aan die leegloop- kosten, namelijk dertig procent in plaats van vijftig procent. Het gaat hier om afspraken die vorig jaar zijn gemaakt in het kader van het Van der Louw-akkoord I voor het afbrokkelende stukgoed, dat tot en met 1990 geen gedwon gen ontslagen garandeert. Op de achtergrond van deze betalings- problematiek speelt het nog niet opgeloste conflict over de door stroming van 130 stukgoedewer- kers naar overige sectoren in de ha- Volgens deze zogenoemde een- op-twee-regeling moeten niet-stuk- goedbedrijven de helft van de vrij komende arbeidsplaatsen als ge volg van de uittredingsregeling voor 57,5 jarigen opvullen met stukgoedwerkers. Dit verloopt ver re van goed. Aan de ene kant tonen stukgoed werkers weinig animo over te stap pen naar andere sectoren, aan de andere kant zijn havenwerkgevers in de praktijk tot nu toe niet echt bereid gebleken aan deze regeling mee te werken. Als gevolg hiervan dreigt het overcompleet in de stuk goed groter te worden, hetgeen ex tra leegloopkosten met zich mee brengt. Zowel het ministerie als het AWF is niet bereid voor deze extra kosten op te draaien. moet worden. Het bedrijfsleven zal door dit be- v leid opnieuw in de problemen ko- geven om onderzoek men. Het aandeel van de lonen in de uitgaven van de bedrijven blijft gelijk, de belastingen stijgen, dus ROTTERDAM (ANP) - De liter- er minder winst over, aldus prijs van LPG gaat als gevolg van het NCW. In het kabinetsbeleid Het NCW vindt juist dat er 500 miljoen extra moet worden uitge geven om onderzoek en ontwikke ling van nieuwe produkten te sti muleren. Dat zou tot een totale ver groting van die uitgaven met circa 1,5 miljard, en daarmee tot 10.000 nieuwe banen, leiden. Export en investeringen in de infrastructuur prijsdalingen op de internationale verder geen financiële ruimte voor o_ produktenmarkt met ingang van vereenvoudiging van het belas- zouden ook verder moeten worden morgen met 1,4 cent omlaag. Als tingstelsel en een vermindering gestimuleerd, meest voorkomende adviesprijs geldt dan 38,5 cent per liter. Dit is gisteren in Rotterdam bekend ge maakt. Afgelopen maandag zakte de LPG-prijs al naar 39,9 cent. Dat gold als de laagste LPG-prijs sinds 1974 NEW YORK (UPI) - Op de New York Mercantile Exchange zijn de olieprijzen gisteren in een duik vlucht geraakt. Een vat West Texas Intermediate, de toonaangevende oliesoort in de VS, voor levering in augustus ging voor 11,07 dollar van de hand, 2,02 dollar minder dan een dag ervoor. Op de Europese vrije markt daalde de prijs van een vat Brrent-olie, de belangrijkste Noordzee-olie, met 85 cent tot 9,25 DriisstiiPinff van maandae ni eenschap, die al langer bestaat, werd TOornameUjk veroorzaak® du'dd^ naar voren. Deze tegen- BRUSSEL (ANP) - De EG-minis- ters van begrotingszaken zijn er de afgelopen twee dagen in Brussel niet in geslaagd een akkoord te be reiken over de Europese begroting voor 1987. Struikelblok bij de be sprekingen vormen de voorgestel de besparingen op regionaal en so ciaal beleid en op onderzoekspro gramma's. De zuidelijke lidstaten, die het meeste profijt hebben van de Europese structuurfondsen, verzetten zich tegen de wens van de noordelijke landen in de EG om op dit gebied de buikriem aan te halen. Ondanks lagere brandstofprijzen door speculatie en technische flc- toren. Volgens handelaren heeft de markt nu weer oog gekregen voor de realiteit en die is niet bemoedi- en Ierland dwarsliggen. Voor deze landen is het niet te verteren dat er volgend jaar voor het regionaal fonds slechts een kleine 100 mil joen Ecu meer dan dit jaar beschik baar zou komen en voor het sociaal fonds zelfs enkele tientallen mil joenen Ecu minder. Voor Spapje speelt daarbij een rol, dat het land bevreesd is, een jaar na zijn toetreding en in strijd met alle toezeggingen, netto-beta ler te worden. Dat zou kunnen ge beuren als er via de fondsen niet AMSTELVEEN (GPD) - KLM is voldoende geld naar Spanje terug- niet van plan de tarieven te veria- stroomt. Italië is principieel gekant gen nu de brandstofprijs daalt, tegen elke beperking van de uitga- Door de komst van vele speciale ven, die de politieke speelruimte voordeeltarieven en kortingen is van het Europees Parlement om die verlaging al lang ten goede van nog iets aan de begroting te veran- de consument gekomen. Dat z deren, zou kunnen beperken. SYDNEY-John Hawki proeft wat patat uit de patat-automaat die hij zelfheeft ontworpen. In Australië staan inmiddels tientallen van dergelijke automaten (foto ap> Gewassen gebaat bij vuile lucht WAGENINGEN (ANP) - Een onderzoek van Britse deskun digen heeft uitgewezen dat sommige gewassen baat heb ben bij een geringe lucht verontreiniging door zwavel- dioxyde. Bij lage concentraties SO-2 blijken de onderzochte planten, zoals wintertarwe en -gerst, gezonder te zijn, beter te groeien en meer graan op te brengen. Volgens het Instituut voor Planteziektekundig Onderzoek (IPO) in Wageningen zijn er in derdaad aanwijzingen dat plan ten in sommige gevallen beter beschermd worden tegen ziek ten en andere negatieve invloe den van buitenaf, wanneer een bepaald percentage zwaveldio- xyde in de lucht voorkomt. Uit het onderzoek is geble ken dat een gehalte van 80 tot 90 microgram zwaveldioxyde per kubieke meter lucht vol doende is om achteruitgang van landbouwgewassen te voorkomen. president-directeur van KLM, drs. beteke- Het begrotingsontwerp van de s. Orlandini, gisteren bij de pre- cii. ci» uic »a IUCI ucniucui- gend. De wereldolieproduküe ™rh,°fd^fL overtreft op dit moment ru' gekregen door de toetreding Spaixje en Portugal op 1 janua- dit jaar. Daardoor is de stem- uding in de raad gewijzigd. De zuidelijke landen kunnen nu - net als de noordelijke - de besluit- willen terugbrengen tot 36,2 mil- sentatie van het jaarverslag 1985- Europese Commissie voorziet een totaalbedrag aan uitgaven van 36,7 miljard Ecu (88,5 miljard gul- Orlandini wees er verder op dat den). De meeste leden van de raad, de brandstofkosten slechts een ge- onder meer Nederland, zouden dit ring deel (19 procent) uitmaken Alaion Elaion I (belegging in olie- en gasbelangen in de Verenigde Sta- d?or de Europese Commissie inge- Het uitblijven van overeenstem ming over de begroting noopt de raad tot een extra bijeenkomst, waarschijnlijk op 8 en 9 september. De ontwerp-begroting moet uiter lijk op 5 oktober gereed zijn voor een eerste lezing in het Europese Parlement. In het overleg van maandag en dinsdag, dat 22 uur heeft geduurd, eisten de noordelijke landen een besparing van in totaal 767 miljoen Ecu (1,8 mifjard gulden) op het jard Ecu. Op die Q der het uitgavenplafond (dat wordt prijs van een ticket is dan ook ge- gevormd door 1,4 procent van de ring. Bovendien nemen andere btw-opbrengst in de lidstaten) nog kosten (overheidsheffingen en af- een ruimte blijven van ruim 700 schrijvingen) fors toe. miljoen Ecu. De KLM-topman voorziet wel De Nederlandse Staatssecretaris mogelijkheden tot lagere tarieven van Europese zaken, René van der bij een volledige liberalisatie van Linden, acht deze ruimte groot ge- de Europese luchtvaart. Over de noeg voor het opvangen van even- mogelijkheden daartoe is de KLM tuele tegenvallers in de landbou- echter niet optimistisch. Hoewel hij gisteren, mét name vanuit Nederland wel, aldus de be- poogd de eerste stappen te zetten 1 diende ontwerp. Over besparings- - z° voorstellen tot een bedrag van 555 JïïSj!i? .??V!?tlAgle mUjoen Ecu kon in het vooroverleg overeenstemming worden bereikt. Over de ontbrekende 212 miljoen Ecu bleven de ministers echter vennootschap gisteren via de Am ro Bank bekendgemaakt. Aange zien de vorderingen de waarde van wuitgaven, Voorwaarde windsman, dat de Europese Com- op weg naar een vrije markt missie in september komt met wacht Orlandini niet dat die in- nieuwe bezuinigingsvoorstellen spanningen op korte termijn resul- voor het landbouwbeleid. Deze taat zullen hebben, maatregelen zouden, afhankelijk De uitspraak van het Europese overtreffen, verdeeld valt het te verwachten dat de L.JR dernemmg spoedig wordt beein- bleven Spanje, Italië, Griekenland digd en dat op de aandelen geen gen moeten zorgen. Met het Euro- niet veel pese landbouwbeleid is volgend niet alleen i Naar in raadskringen verluidde, jaar in totaal 22,9 miljard Ecu ge- de tarieven. Het moet volgens de maatschappij samengaan met grotere vrijheid in de vaststelling van capaciteit, frequentie en be stemmingen waarop wordt gevlo gen. ben niet echt optimistisch over verdere liberalisatie", aldus Orlandini. De groei van het totale vervoer viel vorig jaar iets tegen door een terugval in de vracht op de Noord- atlantische route (Amerika en VS). De eerste drie maanden van het nieuwe boekjaar vertonen echter tekenen van herstel. Als gevolg van de lage dollarkoers lijkt er sprake te zijn van een groeiend vrachtvervoer vanuit de VS naar Europa. Ook over het passagiersvervoer op de VS is de KLM niet ontevre den. Terwijl veel luchtvaartmaat schappijen klagen over tegenval lend toerisme vanuit de VS, heeft de KLM zelfs nog iets meer passa giers op die lijnen. Wel is er vol gens de maatschappij sprake van een verschuiving in vervoer. Het zijn nu vooral Europeanen die naar de VS reizen. De KLM verwacht dit jaar op nieuw met winst te kunnen afslui ten. Over de hoogte ervan durft de directie echter geen voorspelling te doen. ,Vorig jaar boekte de maat- schaDDii een winst van 312 miljoen gulden. "Een bevredigend resul taat". aldus KLM. Ook voor de dochteronderne mingen van KLM was 1985/86 overwegend een goed jaar. De terugbetaling zal worden verricht. APT Op een omzet van 681 miljoen gulden heeft AT&T and Philips Te- lecommunications (APT) vorig jaar een verlies van 92 miljoen gulden mA na belastingen geleden, zo heeft de MEXICO STAD (GPD) - Na een gezamenlijke onderneming van hoop heme is alles weer m kannen American Telephone and Tele- en kruiken. Mexico ondertekende graph en Philips gisteren bekend- gisteren een nieuw akkoord met gemaakt. De omzet steeg met 78 het Internationale Monetaire miljoen gulden en was hoger dan Fonds het IMF. En ook al hebben men had verwacht. Het verlies de bankiers een aantal toezeggin- kwam overeen met de plannen en gen moeten doen de nieuwe over- was uitsluitend het gevolg van de eenkomst garandeert dat Mexico omvangrijke aanloopkosten voor alle verplichtingen over zijn schul- de nieuwe produktgroep digitale denlast van 100 miljard dollar zal telefooncentrales. blijven nakomen. GM en Deere De Amerikaanse concerns Gene ral Motors en Deere gaan een geza menlijke onderneming oprichten waarin zij alle activiteiten bunde- vvj len op het gebied van dieselmoto- hebben de twee bedrijven door Rob Sprenkels i land verdient bekendgemaakt. De nieuwe onder- hoeveel een land kan afbetalen, neming zal met 6000 werknemers MexjC0i dat voor bijna driekwart olieprijs beneden de 9 dollar zakt. iitda Mocht de olie daarentegen tot bo- ven de 14 dollar per yat stijgen dan Het vermogen van het beleg- zal Mexico een evenredige hoe- gingsfonds WBO Internationaal is veelheid meer moeten gaan beste- i de eerste zes maanden van dit den aan zijn afbetalingen. werd zelfs de Mexi- jaar verder toegenomen met 8 mil- Er is een lange tyd van touwtrek- caanse minister van economische joen tot 16,2 miljoen gulden. Het ken nodig geweest voordat de ban- zaken, Jesus Silva Herzog, tot op ternationaal wordt beheerd door Zo heeft Mexico de afgelopen twee door Gustavo Petricioli. WBO. Dit bureau behoort tot de maanden verschillende keren ge- Volgens sommige geruchten zou sers, de Citibank, de Chase Man hattan, de Bank of America en de Bank van Tokio, staan daarente gen al klaar met de beloofde kre dieten. En van de Wereldbank krijgt Mexico met de onderteke ning van het akkoord bijna 2 mil- 6,5 miljard dollar aan verse lenin gen te bemachtigen. De Mexicaanse regering beweert dat men zich met het nieuwe ak koord verzekert van een economi sche opleving. "Onze economie is nu niet meer voor 100 procent af hankelijk van de olieprijs op de in ternationale markt", zo zei minis ter Petricioli van economische za ken letterlijk voordat hij op het vliegtuig naar Washington stapte. In ruil voor alle toezeggingen zal de Mexicaanse regering echter flink moeten blijven bezuinigen op zijn begroting. Ook moeten er zo'n 300 staatsbedrijven worden afge stoten naar de particuliere sektor en zullen er meer faciliteiten ko men voor buitenlandse investeer ders. En omdat Mexico deze week is toegetreden tot het GATT, het internationale overleg inzake douane-rechten, zal er ook meer ruimte komen voor buitenlandse produkten op de Mexicaanse markt. Al met al loopt Mexico weer keu rig in het gelid. In vier jaar tijd heb ben de Mexicanen byna 50 miljard dollar aan de internationale ban kierswereld betaald, maar tegelij kertijd is de schuldenlast opgelo pen van 80 naar 100 miljard dollar. Ook alle leningen die het nieuwe akkoord garandeert zullen nooit in Mexico terechtkomen maar direkt de zakken van de schuldeisers behoort tot de maanden verschillende keren ge- volgens sommige geruchten zou ning van het akkoord bijna 2 mil- in de zakken van de schuldeisers totaal meer dan dreigd met een betalingsstop. Dat er bij sommige banken, met name jard dollar, terwijl het IMF in de 18 verdwijnen, Vooralsnog gaat het vermogen be- omdat de schatkist bijna leeg was Westeuropese, nog altijd enige heert. WBO Internationaal streeft terwijl de bankiers verregaande ei- weerstand bestaan tegen de facili- naar notering voor haar aandelen op de Amsterdamse beurs. bleven stellen voor nieuwe le- teiten die aan Mexico worden %ningen. Om duidelijk te maken dat strekt. De belangrijkste schuldei maanden dat tiet akkoord kracht is voor anderhalf miljard dollar zal zorgen. In totaal hoopt om een vicieuze cirkel en het Mexi caanse volk, dat in vier jaar de helft zijn koopkracht heeft moeten Mexico met het akkoord minstens inleveren, kijkt met lede ogen toe. meeste van hen betiaalden hogere winsten. Alleen KLM Aerocarto blijft een zorgenkind. De omzet van het luchtfoto- en karteringsbe- drijf daalde met 14 procent. Daar op werd 2,7 miljoen gulden verlies geleden, iets minder dan de 3,5 mil joen gulden in het voorgaande jaar. Niettemin heeft KLM onlangs bekendgemaakt dat een extern bu reau gaat onderzoeken hoe KLM Aerocarto uit de rode cijfers kan komen. Samenwerking met andere bedrijven wordt daarbij niet uitge sloten. De andere volledige dochterbe drijven kunnen tevreden terugkij ken. NLM City Hopper zag de winst groeien van 4,1 miljoen tot 8 miljoen gulden, terwijl ook KLM Helikopters een forse winststijging noteerde: van 5,8 miljoen tot 7,3 miljoen gulden. Voor het laatste bedrijf verwacht de directie een te ruggang in 1986, omdat de activi teiten op de boorplatformen terug lopen als gevolg van de lagere olie prijs. Hotelketen Golden Tulip Inter national zag het aantal hotels in be heer toenemen van 11 tot 14. In het verslagjaar werd een positief resul taat behaald, maar tioe groot dat was, wordt niet vermeld. Het dienstvèrlenende bedrijf Service Q tenslotte zag de omzet groeien, maar de winst afnemen van 48.000 tot 18.000 gulden. Daarnaast heeft KLM minder heidsbelangen in Holland Interna- Union Carbide gaat agrarische tak verkopen CHARLESTON (AP) - Het Ameri kaanse chemisch bedrijf Union Carbide heeft gisteren bekend ge maakt, dat het een aantal fabrieken voor landbouwchemicalieën van de hand wil doen. Het gaat om fa brieken die dezelfde stoffen ver vaardigen als de Union Carbide vestiging in het Indiase Bhopal. Hier kwamen in 1984 ten gevolge van een lek in een van de fabrieks- installaties meer dan 2.000 mensen om het leven. Een woordvoerder van het con cern verklaarde, dat met de ver koop een deel van de schulden van het bedrijf betaald zal worden. Het concern kreeg ten gevolge van de ramp in Bhopal een ernstige klap te verduren. In 1985 werd een ver lies gemeld van 581 miljoen dollar. De voornaamste oorzaken van dit verlies zijn de sluiting van een aan tal vestigingen en de onkosten die zijn gemaakt voor het voeren van processen. OTVA - De technische groothandel Otra neemt per 1 augustus alle aan delen over in de elektrotechnische groothandel Andreas Insinger GmbH Co. KG in Regensburg (West-Duitsland). De transactie ge schiedt via Leopold Knopf GmbH Co. KG, een elektrotechnische groothandel in Augsburg die voor 75 procent in handen is van Tecti- nische Unie Deutschland. tional, KLM Autobusbedrijf, XP Express Parcel Systems en Marti nair. British Rail - De staatsonderne ming British Rail heeft in het afge lopen boekjaar, dat op 30 juni af liep, een winst behaald van 1,2 mil joen pond sterling (ongeveer 4,3 miljoen gulden). Volgens de vak bonden is deze winst ten koste ge gaan van de dienstverlening van de spoorwegonderneming. In de afgelopen twaalf maanden heeft British Rail bijna 900 mijjoen pond sterling van de Britse rege ring ontvangen om de verliezen op de passagiersdiensten te dekken. Niettemin zijn die diensten alleen maar slechter geworden. Tinproduktie zal drastisch verminderen LONDEN (Rtr.) - Als gevolg van de ineenstorting van de tinhandel op de Londense metaalbeurs en de daaropvolgende halvering van de tinprijzen zijn de tinproducerende landen nu gedwongen om de pro- duktie fors te beperken. Terwijl een enorme voorraad tin de prijs nog verder dreigt te doen dalen zal de tinproduktie in de wereld waar schijnlijk met twintig procent ver minderen van 158.000 ton vorig jaar tot 120.000 a 130.000 ton dit jaar, zo verwachten metaalhande laren in Londen. De malaise op de tinmarkt is een nieuwe slag voor de tinproduce rende landen die door de daling van de prijzen van de meeste ande re grondstoffen toch al in een be narde positie verkeren. Ieder land zal anders reageren, maar nu is al duidelijk dat alleen in Brazilië de kans bestaat dat de tinproduktie winstgevend zal blijven bij het hui-, dige prijsniveau of zelfs bij lagere prijzen. Beursoverzicht AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdam se effectenbeurs heeft vandaag de op gaande lijn doorgetrokken die dins dagmiddag weer werd opgenomen na een dag van inzakkende koersen. De verschuivingen naar beide zijden ble ven over het algemeen echter tamelijk beperkt. Van de internationale waarden no teerde Akzo tegen het middaguur f 1,40 hoger op f 158,80 en Hoogovens f 1 be ter op f 107. Unilever ging f 1,50 vooruit naar f484, Koninklijke Olie f 1,10 naar tjes prijgeven. In de financiële sector werden Amro Bank en AMEV wat lager geprijsd. Ta melijk goed in de markt lagen de uitge vers met een winst van een rijksdaal der voor Kluwer op f 255, van f 3 voor VNU op f319 en van f3,50 voor Elsevier op f 203. Bols kon f 1,30 aan de koers toevoegen op f 150 en Heineken f 1 op f 166. Van de industriële waarden steeg Fokker f 2,20 tot f 88,50, Bühnnann- Tetterode f 2 tot f 212 en Vmf-Stork f 3 tot f 309. De obligatiemarkt lag er na genoeg onveranderd bij.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 6