Brazilië imponeert niet Els Vader snelt naar tweede plaats Bundesliga-duels rechtstreeks op tv Geen oplossing voor problemen A'dams ziekenfonds ZAO Valse start tennistoernooi in Noordwijk Volleybalteam in Koudekerk onderuit Sponsor volleybalbond Havenschap Moerdijk moet lening terugbetalen Secretaresse Bhagwan in cel Craxi begonnen met formatie Italiaanse kabinet Inkomens WOENSDAG 23 JULI 1986 SPORT PAGINA 11 PARIJS (AFP) - Bij internationale atletiekwedstrijden in Parijs is Els Vader als tweede geëindigd op de 100 meter achter de Poolse Ewa Kasprczyk. De Nederlandse, in de NOORDWIJK - Het organiseren van een internationaal tennistoer nooi brengt natuurlijk ook bepaal de risico's met zich mee. Het is al tijd de vraag of de buitenlanders die hebben ingeschreven ook daadwerkelijk komen opdagen. De wedstrijdleiding van het Noordwijkse Badgastentoernooi werd geconfronteerd met een aan tal niet geplande walk-overs, o.a. door het niet verschijnen zonder af te schrijven, maar ook, met name in de C-categorie, omdat verschei dene jeugdspelers toch de voor keur gaven aan het deelnemen aan de Nationale jeugdkampioen schappen. In deze C-afdeling zijn er van de vier geplaatste spelers reeds drie afgevallen. Mark Post, de nummer 1, heeft zich afgemeld om aan de jeugdkampioenschappen te kun nen deelnemen, Marius Pieters schreef zich in voor twee toernooi en en Charlie Asselbergs sneuvel de reeds in de eerste ronde door toedoen van F. Burgers: 0-6; 6-2; 6- 3. Alleen Loek Verhees wist zich staande te houden tegen Frank Mingelen: 6-3; 6-3. Een interessante partij was die tussen veteraan Ronald Blommen- daal en de Duitser Rainer Rasch, die inmiddels 24 jaar aan het Bad gastentoernooi deelneemt. Hij kon na een lang gevecht de winst bin nenhalen: 6-7; 6-0; 6-4. De Noordwijker Van Hensber- gen behaalde een gemakkelijke winst op Hans de Roode: 6-3; 6-3. In de B-categorie kwam de als eerste geplaatste Stephan Faas voor zijn eerste partij in actie tegen wedstrijdleider Anton-Wil van Zoelen. Organisator Van Zoelen was waarschijnlijk toch niet hele maal met zijn gedachten bij de wedstrijd, getuige de 6-0; 6-0 uit slag in het voordeel van Faas» Bij de vrouwen waren Madeion Verdegaal en Margot van den Ou denrijn te sterk voor respectieve lijk Janine Jünger en Annemarie Jünger. De Munnik-speelster Christel Verwoert kende weinig problemen met W. Brandt: 6-2; 6-1. ILONKA VAN RIET Franse hoofdstad 'verlost' van Nel lie Cooman, finishte na 11,19 se conden, één van de beste tijden uit haar loopbaan. Eerder was zij snel ler in Barcelona. Bij de Westathle- tics verbeterde zij toen haar eigen Nederlandse record en bracht het op 11,17. Bij de nationale titelstrijd verloor zij dat record aan Nellie Cooman, die 11,15 liep. Kasprczyk had in Parijs l/100ste van een se conde minder nodig. Bij de internationaal niet echt sterk bezette wedstrijden, op enke le nummers verschenen alleen at leten uit het gastland aan de start, won de Brit Steve Ovett de 1500 meter in 3.34,50. Hij liet in de eind sprint de concurrentie, van wie de Australiër Hillardt de snelste was, gemakkelijk achter zich. Ovett's landgenoot Crabb werd derde. Ovett was zeer tevreden over het verloop en de tijd van de race. „Het ging erg goed. het was mijn snelste 1500 meter in drie jaar". Minder gelukkig was de Roe meense Maricia Puica. Zij greep voor de tweede keer binnen een week naast het wereldrecord op de mijl. Na de 4.18,25 had de Oosteu- ropese in Parijs voor de 1600 meter ruim twee seconden meer nodig: 4.20,89. De beste tijd op deze af stand is al geruime tijd in handen van de Amerikaanse Mary Slaney met 4.16,71. Goede prestaties werden er ver der geleverd op de korte horden- nummers. Bij de vrouwen zege vierde de Francaise Laurance El- loy op de 100 meter in 12,75. Haar landgenoot Stephane Caristan mis te op de 110 meter met 13,32 het Europees record met 5/100ste van een seconde. Het spannendste duel werd geleverd op de 800 meter bij de mannen. De Senegalees Niang won in 1.44,70, de Keniaan Wuyke werd tweede in 1.44,89. Op de 5000 meter eindigde Rob de Brouwer in de door de Mark Nenow gewonnen race als vijfde in 13.41,65, 1,65 se conden boven de B-limiet voor deelneming aan de Europese titel strijd. De Marokkaan Said Aouita was de snelste op de 3000 meter in 7.42,32, de Amerikaan Terry Brahm werd tweede op minder dan een seconde. Het Nederlandse blok springt hoog op om een punt van de Brazilianen te voorkomen. Oranje ging in vijf sets onderuit. (fotoNannoBUupot) FRANKFORT (SID) - Topwedstrij den uit de Bundesliga zullen in het nieuwe seizoen rechtstreeks op de televisie te zien zijn. Bondsvoorzit ter Hermann Neuberger maakte gisteren, voor het begin van de be stuursvergadering van de DFB, be kend dat tenminste één keer per veertien dagen, op de maandag avond, de wedstrijd van het week einde rechtstreeks zal worden uit gezonden. Neuberger, die eind vorige week van de clubs volmacht had gekre gen te onderhandelen met de TV- maatschappijen, verwacht dat er zestien tot achttien wedstrijden op maandagavond te zien zullen zijn. De clubs zullen een aantrekkelijke vergoeding krijgen voor de uitzen dingen. De Westduitse bond heeft namelijk een aanbod van de parti culiere zender SAT 1, die voor het uitzendrecht in het komende sei zoen bijna veertien miljoen gulden over had, van de hand gewezen. SAT 1 wilde iedere week een wed strijd brengen. Neuberger wil het recht „verkopen" aan de meest biedende en hij neemt aan dat be halve SAT 1 ook de beide nationale omroepen ARD en ZDF plus de Duitstalige Luxemburgse (recla- me)zender belangstelling hebben voor de maandagavonden. KOUDEKERK - De Braziliaanse volleybalploeg, vice Olympisch kampioen, is de reeks van vier wedstrijden te gen de Nederlandse selectie met een benauwde 2-3 over winning begonnen. Dat er vijf sets aan te pas kwamen, was niet echt de verdienste van het voor deze gelegenheid door Peter Murphy geleide Oranje. De nationale ploeg, nog maar drie weken in training, speelde, de omstandigheden in aanmerking genomen, niet onverdienstelijk. Van Brazi lië evenwel hadden de toeschouwers in de Koudekerkse Ridderhof-hal meer verwacht. Dat de vorm van de Braziliaanse Slechts in de vierde set, bij een gro- formatie de laatste tijd nogal te te achterstand, gunde hij Ronald wensen overlaat, was reeds in de Zoodsma (zijn debuut) en Henri Sowjet-Unie gebleken. Tijdens de Brouwhuis enige speeltijd. Arko Goodwill Games eindigde de ploeg Kuilder was in dit speldeel al eer- als achtste en laatste. In Koude- der binnen de lijnen verschenen kerk konden de Brazilianen niet als vervanger voor de aan zijn en- beschikken over drie basiskrach- kei geblesseerd geraakte Goed- ten, onder wie sterspeler Da Silva koop. Ondanks het feit dat de spe- (500 interlands). Daarom was het Ier van Orion bepaald niet impo- niet zo vreemd dat Nederland de neerde, mocht hij tot het eind toe eerste set naar zich toetrok. Nadat blijven staan. Nederland verloor het vier keer mislukt was kon de die vierde set na een 0-7 achter- 14-11 score eindelijk in 15—11 wor- stand met 7-15, waarmee de score den omgezet. Opmerkelijk bij de op 2-2 kwam. nationale ploeg was de rol die Mar co Brouwers toebedeeld kreeg. De De tweede spelperiode werd na aanvaller, die jaren vaste keus was, veel onnodige fouten aan Neder- mocht slechts een puntje als pinch- landse kant vrij simpel met 8-15 hitter zijn opwachting maken. Ook gewonnen door de Zuidameri- in het derde bedrijf legde Brou- kaanse gasten. Een set later liet het wers nog een bliksembezoekje af Nederlands team zijn beste spel aan het speelveld. Voor het overige bleef hij aan de kant. Het viel trouwens toch op dat de Arie Selinger invallende Mur phy voortdurend vasthield aan zijn waarop een 8-4 voorsprong via een serveerbeurt van de hoog opgeschoten Posthu- ma (2.08 meter) werd uitgebouwd tot 12-4 imponeerde zelfs basis, die gevormd werd door Bert Met deze lange Fries is meteen een Goedkoop, Pieter-Jan Leeuwe- van de markantste spelers in de rink, Ron Boudrie, Jan Posthuma, Nederlandse ploeg genoemd. Door Teun Buys en Avital Selinger. zijn lengte is hij aan het net een kracht van betekenis. Hij komt echter nauwelijks van de grond. Zou hij dat onderdeel wat beter on der de knie krijgen, dan is hij hele maal niet te verdedigen, om over het blokkeren nog maar te zwijgen. Mede door de inbreng van Posthu ma pakte Nederland de derde set met 15-9 en leek de tijd rijp voor een verrassing. Maar die kwam niet. Na het ver loren vierde speldeel hield 'Hol land, Holland' de race in de vijfde vol tot 10-12. Daarna glipte de par tij de ploeg als los zand door de vingers: 10-15. Assistent-trainer Harry Brokking later: „Wij zijn pas sinds kort in training, dit is onze eerste oefenwedstrijd. Ik had de in druk dat de Brazilianen nog wat vermoeid waren van de reis van de Sowjet-Unie naar hier. Kijk, tot de echte wereldtop behoren ze naar mijn mening niet. Zeker niet de ploeg die hier in actie kwam. Toch zitten ze wel in de groep die daar vlak achter komt, zeg maar de nummers vijf tot en met tien. Op welke positie ik Nederland mo menteel inschat? Moeilijk te zeg gen, tussen de vijftiende en twin tigste plaats op de wereldranglijst. Als het meezit zelfs tussen de tien de en vijftiende plaats". Piet Zoon, sleutelfiguur wat be treft de organisatie van de inter land, maakte een tevreden indruk. „Heb je het gezien, ruim achthon derd toeschouwers", glunderde de binnenkort naar Texel overstap pende gemeentesecretaris van Koudekerk. CHRIS HARTMAN e van Frankrijk voor vrouwen is: Jinie Longo (Fra), 65 km met vertrek en aankomst in Villars-de-Lans in 1 uur 41 minuten en 54 seconden, gemiddelde snel heid 38,273 km/uur, 2. Valerie Simonnet (Fra) op 1 seconde, 3. Nadine FierS (Bel), 4. Maria Canins (Ita), 5. Stefanie Carmine (Zwi), 6. Jutta Niehaus (WD1), 7. Betsy King (VSt), 8. Imelda Chiappa (Ita), 9. Carol Ro gers-Dunning (VSt), 10. Corrie Timmer mans (Ned), 11. Monique de Bruin (Ned), 15. Heieen Hage (Ned) allen dezelfde tijd als Simonnet. 35. Connie Meijer op 0.07,40. Mieke Havik op 0.16, 53. Petra de Bruin op 1.44, 57. Thea van Rijnsoever z.t. Het algemeen klassement is: 1. Maria Canins (Ita) 19.51.31, 2. Jeannie Longo (Fra) op 11.07, 3. Inga Thompson (VSt) op 12.23, 4. Sandra Schumacher (WD1) op 22.29,5. Valery Simonnet (Fra) op 23.15, 6. Liz Hepple (Aus) op 23.55,7. Virgi- nie Lafargue (Fra) op 25.27, 8. Carol Ro gers-Dunning (VSt) op 27.43, 9. Daby Bon- x(Ned) op 1.03.52. Colombia - Cuba 0-11; Puerto Rico - Neder land 2-3. De stand is: 1. Cuba 3-6, Zuid-Korea 3-6, Verenigde Staten 3-6, Taiwan 3-6,5. Neder land 3-4, Japan 3-4, 7. Ned. Antillen 3-2, 8. Puerto Rico 4-2, Colombia 4-2,10. Italië 3-0. Venezuela 3-0, België 3-0. De uitslagen van de gisteren gespeelde partijen in het Amsterdamse schaakfesti val zijn: Kroongroep, tweede ronde: Ljubojevic (Joe) - Timman (Ned) 1-0, Hel lers (Zwe) - Vaganjan (Sov) 0-1, Ribli (Hon) - Van der Wiel (Ned) 1-0. Stand: 1. Vaganjan 2 punten, 2. Ljubojevic, Ribli 1 Vi, 4. Hellers, Van der Wiel Vz, 6. Tim- .Ned) - Marjanovic (Joe) afg., Dolmatov (Sov) - Peelen (Ned) \b-Vz, Jeroen Piket (Ned) - Zapata (Col) 0-1, Geiler (Sov) - Seh- ner (Wdl) vfe-Vh. Pliester (Ned) - Murey (Isr) 0-1, Braga (Arg) - Hartoch (Ned) VzM, Meul- ders (Bel) - Rivas (Spa) 1-0, Mednis (Vst) - Blees (Ned) afg., Marcel Piket (Ned) - Ree (Ned) te-Vz, De Boer (Ned) - Weemaes (Bel) l/z-Vz, Pieterse (Ned) - Mqja Tsjiboerdanidze (Sov) V4-Vi, Kuijf (Ned) - Kremer (Ned) 1-0, a de vierde wedstrijddag KOUDEKERK - Voorafgaand aan de interlandwedstrijd tussen de mannenploegen van Brazilië en Nederland ondertekenden ver tegenwoordigers van de Nederlandse Volleybal Bond en Nationa le Nederlanden gisteren in Vrijetijdscentrum De Ridderhof te Koudekerk een driejarig sponsorcontract, met een optie voor een zelfde periode. De verzekeringsmaatschappij wordt de exclusieve hoofdspon sor van de bond. Bedongen is dat het sponsorbedrag, 1.500.000 gulden, alleen ten goede komt aan de nationale teams. Door deze overeenkomst heeft de NeVoBo Peter Murphy als technisch direc teur en Arie Selinger als trainer/coach van de mannen kunnen contracteren. Er worden nog besprekingen gevoerd met de Chi nees Pang Wu Quiang, die mogelijk per 1 november als trainer/ coach van de vrouwen zal gaan fungeren. AMSTERDAM (ANP) - Staatsse cretaris Dees (volksgezondheid) zal de ziekenfondsraad vragen een spoedadvies over de toelating van het ziekenfonds Amsterdam en omstreken (ZAO) als uitvoerings orgaan van de ziekenfondswet. Dat is het belangrijkste resultaat van het gesprek dat hij gisteren had met het ZAO en interim-manager Marselis over de problemen by het fonds. Het verzoek tot toelating ligt er al sinds de fusie van drie Amster damse ziekenfondsen tot Tiet ZAO, eind 1983. Hoewel de ziekenfonds- raad destijds een positief advies gaf, heeft Dees het ZAO gisteren duidelijk gemaakt dat hij gezien de huidige problemen bij het zieken fonds niet op eigen houtje kan be slissen. Dees deed een beroep op het zit tende bestuur om 'verdere escala tie van het conflict te voorkomen zodat een structurele oplossing met brede draagkracht naderbij kan komen'. De problemen bij het ziekenfonds - waarvan het hoofd kantoor al enige dagen bezet is door het personeel - draaien om de weigering van de kern van het da gelijks bestuur om op te stappen. Interim-manager Marselis had dit als oplossing aangegeven om een eind te maken aan de organisatori sche problemen bij het ZAO. Woordvoerder Klijnhout van het ZAO-actiecomité toonde zich zeer teleurgesteld over de opstelling van de staatssecretaris. "Dees schuift het probleem nu op het bordje Van de Ziekenfondsraad. Hij onderneemt geen enkele stap om concreet iets te doen aan het probleem. Hij gaat geheel voorbij aan het belang van de 1100 perso neelsleden en de 500.000 verzeker den. Die zijn by deze gang van za ken op geen enkele manier gebaat. LIJK (ANP) - De politie heeft gis teren in een bos aan de weg Vled- der-Vledderveen in Drenthe het ontzielde lichaam van een 38-jarige vrouw uit Steenwijk gevonden. De vrouw zou slachtoffer zijn gewor den van een geweldsmisdrijf. Haar auto werd dicht bij de plek waar zij lag aangetroffen. De politie wilde geen verdere mededelingen doen. We zijn weer terug bij af', aldus Klijnhout. Hij betreurt het bovendien bij zonder dat niet op de uitnodiging van de ondernemingsraad en de bonden voor een gesprek is inge gaan. Volgens zijn woordvoerder vindt Dees dat gezien het verzoek aan de ziekenfondraad nu niet de juiste weg. Klijnhout voelt zich echter nu als gesprekspartner 'ge heel buitenspel gezet'. Een spoed advies van de ziekenfondsraad kan over enkele weken worden ver wacht. Het ZAO-personeel beraadt zich over de nu ontstane situatie. Perez de Cuellar gevraagd voor tweede termijn NEW YORK (AFP) - Vier van de vijf grote mogendheden - de Ver enigde Staten, de Sowjet-Unie, Frankrijk en Groot-Brittannië - hebben de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, de Peruaan Javier Perez de Cuellar, gevraagd een tweede ambtstermijn te aan vaarden als secretaris-generaal van de Verenigde Naties. De vijfde grote mogendheid, China, heeft haar standpunt nog niet bekendgemaakt, maar de ver wachting is dat een tweede ambts periode van Perez de Cuellar ook voor dit land aanvaardbaar is. De secretaris-generaal brengt begin september een bezoek aan Peking. Perez de Cuellar werd in 1981 ge kozen en zijn ambstermijn loopt eind van het jaar af. In de herfst moeten Veiligheidsraad en Alge mene Vergadering met een opvol ger komen. Eenstemmigheid over de keuze onder de vijf permanente leden van de Veiligheidsraad is' noodzakelijk. De secretaris-generaal heeft, om zijn onafhankelijkheid te bewaren, altijd gezegd dat hij geen tweede ambtstermijn begeert. Maar hij heeft nooit gezegd dat hy hem zou weigeren als de grote meerderheid van leden van de Verenigde Naties hem er om zou vragen. PORTLAND (AFP/Rtr) - Ma Anand Sheela, de 36-jarige oud-secretaresse van Bhagwan Shree Rajneesh, is gisteren in Portland in de Verenigde Staten veroordeeld tot vierenhalf jaar gevangenisstraf en vijfjaar voor waardelijk. Na het uitzitten van haar straf moet zij de Verenigde Staten verlaten. De in India geboren Sheela heeft bekend dat zij in 1984 heeft geprobeerd op grote schaal mensen te vergiftigen in de commune van de „goeroe van de rijken" in Portland. Zij deed dit om de opkomst bij plaatselijke verkie zingen te drukken. Verder heeft Sheela toegegeven dat zij heeft bemiddeld bij schijnhuwe lijken tussen sanyassins van Bhagwan, waardoor niet-Amerikanen het recht verwierven in de Verenigde Staten te verblijven. Met Sheela is ook de 38-jarige Ma Anand Puja, een Filippijnse, tot vierenhalf jaar opsluiting en drie jaar voorwaardelijk veroordeeld. Op de foto Ma Anand Sheela rechtsen Ma Anand Puja bij hun aan komst bij de rechtszaal. (foto ap> DEN HAAG (ANP) - Het Indus trie- en Havenschap Moerdijk moet de vorig jaar ontvangen le ning van 20 miljoen aan het einde van het jaar gewoon terugbetalen. Dat zegt staatssecretaris De Graaff- Nauta (binnnenlandse zaken) op schriftelijke vragen van de PvdA. Bronnenbad-directie opnieuw vervangen NIEUWESCHANS (GPD) - De oud-directeur van het kuuroord in Nieuweschans mr. P. S. Bakker uit Groningen neemt die functie op nieuw tijdelijk waar. Mr. Bakker volgt de van verduistering be schuldigde directeur R. van der G. op. Bakker (60) houdt tot aan het eind van dit jaar de leiding van het bronnenbad in handen. Bakker stond in 1984 ook al tijde lijk aan het hoofd van het kuu roord. Dat was toen directeur A. J. de Vries zich na financiële proble men had teruggetrokken. De waar neming van Bakker eindigde toen Van der G. in augustus 1984 aan de slag ging. Vijftien maanden voor verkrachting ROTTERDAM (ANP) - De Rotter- damse rechtbank heeft een inwo ner van de Maasstad gisteren ver oordeeld tot 15 maanden cel we gens verkrachting na een eis van 2 jaar. Onder invloed van drugs en alcohol verkrachtte de man in april zijn 28-jarige vriendin, naar zijn zeggen 'om zijn frustraties van die dag af te reageren'. Vervolgens dwong hy haar mee te gaan naar de flat van zijn buurman, waar hij haar opnieuw verkrachtte. Tegelij kertijd was zij verplicht ontuchtige handelingen met de buurman te verrichten, die" haar daarna ook nog eens verkrachtte. De buurman verklaarde dat hij zich bedreigd voelde en dat de verdachte hem ge dwongen had. Hy kreeg deson danks 12 maanden cel waarvan 4 voorwaardelijk. De officier moti veerde zijn eis door erop te wijzen dat een vrouw vaak het slachtoffer is van een man die zich wil afreage ren. Volgens burgemeester Seelen van Zevenbergen, een van de deel nemende gemeenten in het Indus trie- en Havenschap, is by de le ning destijds duidelijk een ver band gelegd met de komst van een opslagplaats voor radio-actief af val. Moerdijk had in dat geval de lening kunnen terugbetalen uit het verkopen van grond aan de Covra, de instantie die het opgeslagen kernafval beheert. Nu de Covra echter voor Borssele heeft gekozen moet het ryk de schuld kwijtschel den of op zijn minst uitstel van be taling geven, vindt hij. De Graaff wil daar echter niets van weten. In de leenovereen- komst staat daar niets over, zelfs niet dat deze wordt terugbetaald via de verkoop van grond aan het rijk. Zij erkent wel dat de deelne mende gemeenten in grote moei lijkheden kunnen komen, als ze uit eigen zak de lening moeten aflos sen. Vooralsnog ziet ze echter geen aanleiding tot nader overleg met de betrokken gemeentebesturen. Overwinning tennisploeg VS 1 PRAAG (AFP) - Alsof zij zojuist de aansprekendste titel in het tennis had veroverd na een zenuwslopen de strijd op hoogstaand niveau. Zo begroetten de honderden Tsjecho- slowaakse toeschouwers de over winning van hun 'verloren' doch ter Martina Navratilova bij de strijd om de Federatie-beker tegen de Chinese Xinyi Li. Navratilova had slechts 35 minuten nodig om voor de VS haar opponente af te drogen: 6-1, 6-0. Nu Zina Garri son (invalster voor Chris Evert- Lloyd) eveneens gemakkelijk won van Ni Zhong (6-3, 6-2) en het dub bel Navratilova/Shriver afrekende met Xiufen Pu/Lilan Duan (6-2, 6- 0) plaatste de VS zich gemakkelijk voor de tweede ronde van de Fede ratie-beker. Overige uitslagen: Bulgarije- Sowjet-Unie 2-1, West-Duitsland- België 2-1, Frankrijk-Zweden 3-0, Joegoslavië-Polen 3-0, Italië- Nieuw-Zeeland (2-1), Spaiyé-Indo- nesië 2-1, Brazilië-Roemenië 2-1. Proza - 'De brute bruiloft', de tweede roman van Yann Queffélec. Eerst begroet met juichende kritieken, daarna bekroond met de Prix Goncourt. In het Neder lands vertaald door Ernst van Altena. Goossens, prijs 29,50. - 'Het huwelijk van 158 pond' van John Irving speelt zich af op de campus van een Amerikaanse universiteit, waar twee docenten en hun vrouwen beslui ten tot een duurzaam experiment in partnerruil. Dat kén verschrikkelijk fout gaan. Agathon, prijs 29,90. Religie - 'Pasen en passie by Johannes', verkla ring van een bijbelgedeelte door Th. J.M. Naastepad. Kok, prijs 22,50. - 'Gereformeerden en dopers', waarin dr. W. van 't Spijker ingaat op de ver schillen en de verwantschap tussen bei de stromingen. Kok, prijs 19,90. - 'Jezus in opspraak', een joods-christe lijke dialoog tussen Pinchas Lapide en Hans Küng. Kok, prijs 9,50. - 'Het huis van licht', bijbels levensboek voor kinderen door Joanne Klink met aquarellen van Liselot Ribbens. Kok, prijs ƒ29,90. Jeugdboeken - 'In het web van de spin', .veel over spin nen door Claudia Schnieper en Max Meier. Met talrijke fraaie foto's. Voor de jeugd vanaf acht jaar. Meulenhoff, piijs ƒ22,50. - 'Susan en de kwelgeest' door Tony Ross en Hiawyn Oram en 'Dat is mijn papa' door Ralph Steadman zijn twee ƒ18,90 en 17,90. - 'Michiel de vliegen-vanger' door Astrid Lindgren, met tekeningen van Björn Berg. Voor jongeren vanaf zes jaar. Ploegsma, prijs 16,90. - 'Wat een bof dat we Paul kregen' door Kirsten Boie, met tekeningen van Jen ny Dalenoord. Voor jongeren vanaf zes jaar. Ploegsma, prijs 19,60. - 'Het draakje met de rode ogen', pren tenboek voor kinderen vanaf vier jaar met tekst van Astrid Lindgren en teke ningen van Ilon Wikland. Ploegsma, prijs 19,90. Avontuur - 'Mike Hammer-omnibus' door Mickey Spillane. Bijna zeshonderd pagina's met drie vlotte verhalen over de bikkelharde privé-detective Mike Hammer en zijn trouwe secretaresse Velda. Luitingh, prijs ƒ29,90. ROME (AP) - De leider van de Italiaanse socia listen, demissionair premier Bettino Craxi, is gisteren begonnen met zyn pogingen om Italië voor de 45ste keer na de Tweede Wereldoorlog van een nieuwe regering te voorzien. Hy werd maandag tot formateur benoemd, nadat de christen-democraat Andreotti zijn formatieop dracht na 11 dagen had teruggegeven aan pre sident Cossiga. Gisteren voerde Craxi besprekingen met Andreotti, maar de christen-democraten zul len met een officiële reactie op Craxi's voor stellen wachten tot na de eerste formele ge spreksronde, later deze week. Fabio Fabbri, de leider van de socialistische fractie in de Italiaanse senaat, zei een kleine mogelijkheid te zien voor een herstel van de oude regeringscoalitie. Deze bestond uit chris ten-democraten, socialisten, sociaal-democra ten, republikeinen en liberalen. Het welslagen van Craxi's formatiepogingen lykt af te hangen van de standpunten die door zijn eigen partij en door de christen-democra ten zullen worden ingenomen inzake het pre mierschap. Ik wilde even reageren op de brief van mevrouw v.d. Linden over de huurverhoging (16 juli). Ik ben nu 69 jaar, trok 7 jaar wao en nu 4 jaar aow. Ik noem geen partijnamen, maar heb het nog nooit zo best ge had als die jaren onder dit kabinet. Ik hoef geen auto of caravan of boot. Ik ken een bijstandsvrouw, die heeft een auto en klaagt ook niet. j. van Es Lisserdijk 322 Lisserbroek

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11