Schepen moeten milieugevaarlijke lading melden Groningen bijt spits af met rijkshogeschool 'Ministerschap was hoogtepunt' ONGELUKKIGE VAL Grote zoekacties na loos alarm Politie neemt cocainepartij in beslag Jongens beschieten auto's Acht paarden omgekomen bij felle brand in manege Malariaziekte rukt op in West-Europa MAANDAG 21 JULI 1986 BINNENLAND PAGINA 5 HILVERSUM/DEN HELDER (ANP) - Schepen die mi lieugevaarlijke stoffen vervoeren, moeten dat met ingang van volgend jaar april melden. Dan wordt de wet voorko ming verontreiniging door schepen van kracht, een uit vloeisel van een internationaal scheepvaartverdrag. Reders die de wet negeren begaan Vannacht hebben duikers van volgens de wet een misdrijf en krij- Smit Internationale een eerste ver gen dus celstraf in plaats van geld- kening uitgevoerd bij het op 281 boetes, hoofd Bergmeijer Aldus gisteravond het ter diepte liggende schip. Aanvan- maritieme milieuzaken kelijk zouden ze het doodtij van Verkeer en Water- zondagmiddag benutten voor de staat in het KRO-actualiteitenpro- eerste onderwater-werkzaamhe- gramma Brandpunt. den, maar de drijvende bok Taklift Bergmeijer zei dit naar aanlei- 4 liep door de straffe tegenwind ding van het vergaan van de Britse i te grote vertraging op kustvaarder Olaf, waarvan de gifti- tijdstip te halen. Volgens woord- ge lading wordt geborgen. Hij voerder Krakebeen van Smit Inter- heeft het 'ernstige vermoeden' dat nationale zouden de duikers eerst slecht zeemanschap het ongeluk trekkabels aanbrengen voor de la- heeft veroorzaakt Overigens is vol- tere stroppen, waarmee de Olaf gens Bergmeijer het aantal wordt gelicht. Een andere belang- scheepsongevallen in de afgelopen rijke taak is het dichtsjorren van al- jaren 35 tot 40 procent gedaald. Dit le luiken. Zaterdag ontsnapte als gevolg van de controlesyste men die beter worden. Naast de kustvaarder, waarschijnlijk door meldingsplicht wordt momenteel een opengespoeld luik. HOOGEVEEN - Een 26-jarige vrouw uit Hoogeveen is gistermiddag bij een parachutesprong in haar woon plaats ernstig gewond geraakt. Bij haar sprong van 1600 meter hoogte ging de parachute wel open, maar een lijn bleef over het valscherm heenhangen. Zo ontstonden twee kleine parachutes, die haar val onvoldoende remden. Ze kwam met een hevige klap terecht in een weiland naast het Hoogeveense vliegveld. Met een gebroken 35 ton van de giftige lading van de been en ernstig rugletsel is ze opgenomen in een ziekenhuis. De rijksluchtvaartdienst stelt een onderzoek in. (foto ANP) ook gewerkt j dingssysteem i verkeersbegelei- r de scheepvaart. Behalve de Taklift 4 zijn het ber gingsvaartuig Deurloo en de Smal De besprekingen daarover in de Agt van rijkswaterstaat bij de Europese ministerraad moeten bereidende bergingswerkzaamhe den betrokken. Binnen enkele da gen zullen zich daar twee hefbak- ken bijvoegen, die de aanvankelijk geplande inzet van nog twee drij vende bokken waarschijnlijk over bodig maakt. Terwille van een snelle berging wordt het schip han gend in de takels een Nederlandse haven (waarschijnlijk IJmuiden of Rotterdam) binnengebracht. Vol- einji dit jaar zijn afgerond. ^??H^N"PVIVELAND/TE- dags Pas °Pgel°st toen de bad- der te lokaliseren. Kruispeilingen XEL (ANP) - Politie en marine zijn meester op het strand van Oostka- wezen uit dat men niet op het wa- dit weekeinde twee maal voor niets pelle de berichten over de zeilbo- ter, maar op het droge moest zoe- uitgerukt om drenkelingen op te ten opving en er een paar Duitse ken. Zo belandde sporen. Zowel in het Zeeuwse toeristen op opmerkzaam maakte. Schouwen-Duiveland als op Texel Deze hadden hun bootjes zaterdag- werd een achteraf loos alarm gesla- nacht op het strand van Oostkapel- gen die tot grote zoekacties leid- le achtergelaten. Volgens de rijks den. politie hebben onbekenden de ca- Sportvissers meldden gistermor- tamarans de zee ingeduwd. De gen om een uur of elf dat ze ten stroom deed de rest. by de ach terbak van een geparkeerde auto, waar een per ongeluk afgegaan zendertje in het reddingsvest de boosdoener bleek te zijn. gens rijkswaterstaat is uit analyses westen van de Brouwersdam een Een reddingsvest in de achter- ROTTERDAM (ANP) - Politie en van deriading gebleken dat voor de lege catamaran hadden gevonden, bak van een auto zorgde op Texel circa 50 personen die bij de ber- Later kwam nog de melding van voor de nodige onrust zonder dat ging zyn betrokken geen extra vei- een tweede stuurloos ronddrijven- de eigenaar zich daarvan bewust douane hebben in de nacht vrijdag op zaterdag op een schip in de Rotterdamse Waalhaven 10,5 ki lo cocaïne met een straatwaarde van 4 miljoen gulden in beslag ge nomen. Dit heeft een woordvoer der van de Rotterdamse politie gis teren meegedeeld. Vijf opvarenden van het schip, de onder Panamese vlag varende Isle de la Plata, werden gearres teerd. Nog vier andese personen werden later op verschillende adressen in Rotterdam aangehou den. Van deze negen Zuidamerikaan- se en Portugese arrestanten zfln in middels twee personen weer vrij gelaten. Zij hadden niets met de zaak te maken. ligheidsmaatregelen nodig zijn. de catamaran. De zaak werd 's mid- MIERLO (ANP) - De rijkspolitie in Mierlo heeft vier jongens van 17 en 18 jaar uit die plaats aangehouden. Ze worden ervan ver dacht vrijdagavond laat gedurende een half uur enkele tientallen auto's op de weg Geldrop-Mierlo te hebben beschoten met twee luchtdrukpistolen. Ook enkele voorbijgangers werden onder vuur genomen, van wie er minstens één licht werd gewond. Een woord voerder van de rijkspolitie heeft dit gisteren bekend gemaakt. Slechts een beperkt aantal automobilisten heeft aangifte ge daan. De politie vermoedt dat voor ongeveer tienduizend gulden aan autoruiten is gesneuveld en blikschade is ontstaan. De politie denkt dat de meeste benadeelden geen aangifte hebben gedaan omdat ze de schade wijten aan een rondvliegende steentjes. marine ontving al enkele uren lang een vrij constant nood signaal via een Franse en Noorse satelliet, zonder dat de herkomst duidelijk was. Daarom werd er een helikopter op uit gestuurd om ten westen van Texel de zee af te speu ren. Daar bleef het niet bij: op een gegeven ogenblik kreeg de heli kopter op het water gezelschap van de reddingsboot Suzanna uit Den Helder, een Iers schip, een pa trouilleboot van de rijkspolitie en een rubberen speedboot, van de marine. Een schip van de radiocontróle- dienst slaagde er tenslotte om streeks het middaguur in de zen- MAN NEERGESCHOTEN (ANP) - In de binnenstad van Deventer is gisteren een 33-jarige inwoner van die stad neergeschoten. Hij werd een keer in het hoofd geraakt en zwaar gewond overgebracht naar een ziekenhuis. Volgens de politie van Deventer is hij inmiddels bui ten levensgevaar. Korte tijd later werden een 30-jarige man uit De venter, een 22-jarige inwoner van Almelo en een 19-jarige vrouw uit Almelo in verband met de schiet partij aangehouden. Volgens de politie volgde de schietpartij op een ruzie in een café tussen het slachtoffer en de drie anderen. De vechtpartij werd later op straat voortgezet, waarbij de man zodanig werd geschopt en ge slagen dat hij viel. Toen de man op de grond lag werd er twee keer op hem geschoten. I. Lambers-Hacquebard voorzitter OPENDE (GPD) - De koningin moet haar benoeming nog officieel bekrachtigen, maar dat verhindert niet dat Ineke Lambers-Hacque bard (40) zich vanaf 1 augustus voorzitter van het College van Be stuur van de nieuwe Groninger Rijkshogeschool voor beroepson derwijs mag noemen. Minister Deetman (onderwijs en wetenschappen) acht haar de ge schiktste kandidaat om samen met prof. dr. A. J. Salomé en drs. C. M. Bolle leiding te geven aan de nieu we hogeschool, die ontstaat door de fusie van zestien Groninger in stellingen voor hoger beroepson derwijs met in totaal ruim 8000 stu denten. Groningen is de eerste provincie waar de door Deetman gewenste schaalvergroting in het hoger be roepsonderwijs wordt doorge voerd. Lambers wordt derhalve de eerste voorzitter van een Rijksho geschool in Nederland. Een functie waarin haar pad niet over rozen zal gaan. Immers lang niet alle onder wijsinstellingen, met name die in de kunst-sector, doen vrijwillig aan de fusie mee. Ineke Lambers, die al een rijke politieke carrière als onder meer staatssecretaris en Tweede-Kamer lid achter de rug heeft, ziet voor het hoger beroepsonderwijs in zijn nieuwe vorm een belangrijke taak weggelegd om een wisselwerking met de arbeidsmarkt tot stand te brengen. De hogeschool krijgt, net als de universiteiten, de taak om diensten aan bedrijfsleven en over heden te verlenen. De school kan daardoor een rol van betekenis gaan spelen in de noordelijke eco nomie, meent ze. Lambers noemt ook de samenwerking met de non- profit-sector van belang, met name met de gezondheidszorg. Verder ziet ze voor de Rijkshoge school een belangrijke taak om een soort tweede-kansonderwijs voor volwassenen te stimuleren. Ze denkt met name aan vrouwen die via een opleiding willen terugke ren op de arbeidsmarkt. Ofschoon haar - globale - ideeën al talrijk zijn, meent ze dat de koers van de nieuwe school vooral zal moeten worden uitgestippeld vanuit de nu gebundelde instellingen, de cen trale medezeggenschapsraad en de bestuurdsraad. Daaraan legt het College van Bestuur verantwoor ding af. Lambers: „Wat me voor ogen staat, sluit aan op waar ik in de po litiek ook altijd mee bezig ben ge weest: niet zo zeer compromissen sluiten, maar uit een veelheid van gegevens en opvattingen een lijn destilleren die werkbaar is en voor iedereen acceptabel te maken". Als het aan haar ligt, blijven zo veel mogelijk bevoegdheden en verantwoordelijkheden liggen bij opleidingen en sectoren (de vijf on- derwijsrichtingen van de nieuwe school). „De school wordt geen zwaar, log lichaam. De sectoren zullen hun eigen taken moeten in vullen en ideeën ontwikkelen. Die Zelfstandigheid betekent wel dat ze behalve de lusten ook de lasten moeten dragen". De fusie, beseft ze, legt een zware druk op het docentenkorps. Veel oudere onderwijsgevenden geven de pijp aan Maarten omdat ze alle ontwikkelingen in het onderwijs niet meer kunnen of willen bijhou den. PHILIPS (ANP) - Philips betrekt in Zuid-Afrika binnenkort een nieuw hoofdkantoor. Het huidige pand wordt verkocht, terwijl het nieuwe pand wordt gehuurd. Vol gens een woordvoerder is de enige reden voor de verhuizing dat het huidige pand t£ groot is en al 40 jaar oud. "Meer steekt er niet ach ter. Onze opstelling ten opzichte van Zuid-Afrika is niet veranderd". Philips Zuid-Afrika is een volle dochter van het concern. Verder heeft Philips daar belangen in Phi lips Electronics Holdings, Aberda- re Cables Africa en Consolidated Cable Investments. HUÏJBËRGEN (GPD/ANP) - Bij een brand in het manegecomplex De Wolf in Huijbergen zijn zater dag 8 paarden omgekomen. Daar naast raakten 6 paarden ernstig ge wond bij de brand, die voor onge veer 1,5 mihoen gulden schade aanrichtte. De politie zoekt de oor zaak van de brand voorlopig in de keuken boven het uitgebrande res taurant. Het overgrote deel van het res taurant, de stallen, de binnenbaan, slaapruimten voor de gasten en twee woningen werden geheel in as gelegd. Vyf brandweerkorpsen, onder meer uit het Belgische Kalmthout bestreden de brand. In het manegecomplex waren 38 paarden ondergebracht en 10 be woners, van wie de helft sliep. Zij konden maar net gered worden. Doordat er veel hout en kunststof in de manege was verwerkt, greep de brand snel om zich heen. Mane gehoudster Carla van Alfen: "Het was een kwestie van seconden. We hebben deuren opengegooid tot we het dak boven ons hoofd hoor den wegzakken. Toen hebben we elkaar de hand gegeven en zijn op de loop gegaan. De dieren waren helemaal in paniek en niet te van gen. We hadden er geen idee van hoeveel we er misten. Pas toen het licht werd, konden we de stand van zaken opmaken". Enkele paarden konden worden gered door hele stukken uit de bui tenmuur te slaan. De andere paar den, waarvan sommige ernstig ge wond waren, vluchtten in paniek de omliggende bossen in. Dieren artsen uit de omgeving zijn uren van deWgewondedi^en^Door "UYBERCEN - De trieste overblijfselen van het mane9ecomplex De zoekacües zün de meèlte DaaTden f in het Brabantse Huybergen dat afgelopen zaterdag door brand inmiddels temggevTden weTd veTW0est-Acht paaTdm kwamm daarb» De infectieziekte malaria lijkt zich uit te breiden, omdat bestrij dingsmiddelen en geneesmidde len hun werking verliezen. Bijna de helft van de wereldbevolking, zo'n twee mftjard mensen, leeft in gebieden waar malaria heerst. Ieder jaar worden er naar schat ting 250 tot 400 miljoen mensen ziek door malaria, voor tussen de twee en vier miljoen mensen is de ziekte dodelijk. door Wouter de Jong Ook in Nederland doet zich malaria voor: tussen de 100 en 140 nieuwe gevallen per jaar. Daarbij gaat het om mensen die in de tropen besmet zijn geraakt. Uit het buitenland komen alar merender berichten. Uit Duitse en Britse cijfers blijkt een grote stijging van het aantal zieken als gevolg van malaria. In de Bonds republiek Duitsland overleden vorig jaar zestien mensen aan de ze ziekte. Dat is een verdubbe ling vergeleken met 1984. Het Westduitse blad 'Der Spie gel' verwacht dat dit jaar nog meer mensen aan de ziekte zul len sterven. In de eerste zes maanden van dit jaar zijn vol gens het blad in de Bondsrepu bliek al bijna 300 gevallen van malaria vastgesteld. Het Britse zondagsblad The Observer' meldt dat in Groot-Brittannië het aantal zieken gestegen is van 300 in 1970 tot 1500 in 1985. Het aan tal doden schommelt tussen de acht en tien per jaar, aldus het Britse blad. In Nederland is het aantal ma- lariazieken vorig jaar licht geste gen in vergelijking met 1984. In 1985 werden 137 gevallen van malaria vastgesteld tegen 123 in 1984. Dit blijkt uit cijfers van de Geneeskundige hoofdinspectie Volksgezondheid, die de arts- epidemoloog dr. T. Koorn uit En schede desgevraagd meedeelde. In één geval uit 1983 kende de ziekte een dodelijke afloop. An dere cijfers over dodelijke slacht offers zijn niet bekend, omdat malaria niet apart als doodsoor zaak wordt geregistreerd, zegt de arts. Steekmug Malaria is een tropische infec tieziekte, die wordt veroörzaakt door eencellige parasieten en overgebracht door steekmuggen van het geslacht Anopheles. Over de hele wereld zijn zo'n 300 soorten Anopheles-muggen. On geveer 50 soorten kunnen de pa rasiet overbrengen. In Neder land komt dat soort muggen niet voor. Malaria is een samentrekking van de Italiaanse woorden 'mala aria', slechte lucht. Vroeger dacht men dat de slechte lucht van moerassige streken de oor zaak van de ziekte was. Vandaar ook de benaming moeraskoorts voor malaria. Malaria kent vier vormen, waarvan 'malaria tropi ca' de gevaarlijkste is. De meest opvallende kenmer ken van de ziekte zijn koorts en rillingen. Soms doen zich ook an dere verschijnselen voor, zoals hoofd- en buikpijn of diarree. De patiënt wordt eerst koortsig en krijgt daarna last van koortsaan vallen die met een bepaalde re gelmaat terugkeren. Alle vormen van malaria kunnen worden ge nezen, mits zij op tijd worden ge constateerd. Wanneer men enige tijd na terugkeer uit de tropen - dat kan jaren later zijn - opeens hoge koorts krijgt, kan dat op malaria wijzen. Te laat ingrijpen kan tot de dood leiden. Dat gebeurde on langs in België waar een doua nier overleed die op een Brussel se luchthaven malaria opliep. Vier anderen werden ziek door steken van malariamuggen, die vermoedelijk met een vliegtuig uit Zaire zijn meegekomen. Dat zulke ziektegevallen op en in de buurt van internationale lucht havens zich kunnen voordoen is geen onbekend verschijnsel, doch komt zelden voor. In Ne derland zijn in de buurt van Schiphol de afgelopen zes jaar drie gevallen van malaria gecon stateerd, waarvan men vermoedt dat de ziekte door muggen uit de tropen is overgebracht. Epidemie Bij malaria denkt men in eer ste instantie aan een ziekte die in de tropen voorkomt. Maar vroe ger kwam malaria ook in West- Europa en Nederland voor. In de negentiende eeuw en daarvoor hebben zich vooral in het westen van het land waarschijnlijk grote malaria-epidemieën voorgedaan, die veel slachtoffers hebben ge maakt. Waarschijnlijk zijn bij de epidemie van 1826 en volgende jaren zo'n 40.000 mensen gestor ven aan malaria. Oorzaak was de verzilting van de grond in het westen. Het brak ke en stilstaande water vormde een goed milieu voor de larven van de muggen die de parasieten overbrachten. De epidemieën verdwenen door het gebruik van kinine als middel tegen malaria en een betere afwatering. De 'moeraskoorts' is ondanks bestrijdingsprogramma's en al lerlei geneesmiddelen niet op de terugtocht. Integendeel, malaria lijkt zich uit te breiden. De voor spelling van deskundigen dat malaria verslagen kon worden door een combinatie van medi cijnen en bestrijdingsmiddelen is niet uitgekomen. De muggen ontwikkelden een weerstand te gen insecticiden en de parasieten tegen het anti-malaria middel chloroquine. De resistentie tegen het geneesmiddel trad het eerst op in Zuid-Amerika en Azië en neemt nu ook in Afrika toe. Het aantal landen waar dat weer stand tegen chloroquine werd vastgesteld nam toe van twee in 1959, via 26 in 1980, tot 40 landen in 1984. Werkzaam middel Onderzoeksinstituten over de ihele wereld werken aan nieuwe geneesmiddelen om de ziekte te bestrijden. Het onderzoek wordt bemoeilijkt door de aard van de malaria-parasiet. De parasiet ver andert in het menselijk lichaam van vorm. Het te ontwikkelen vaccin moet dus alle vormen van de parasiet in het lichaam uit schakelen. Hoewel de vooruit zichten om een werkzaam mid del te vinden goed zijn, zal het toch nog jaren duren voordat een nieuw middel op de markt ver schijnt. Ondanks de weerstand van de parasiet tegen bepaalde midde len kan malaria nog steeds met de bestaande preparaten gene zen of voorkomen worden door bijvoorbeeld anti-malaria-tablet- ten in te nemen voor, tijdens en ook na afloop' van een reis. Ver der moet de reiziger ervoor zor gen zo min mogelijk gestoken te worden. Slapen onder een mus kietennet en 's avonds niet met blote armen en benen naar bui ten helpt veel. Malaria is niet het enige gevaar voor de gezondheid van een tro pen-reiziger. Acute diarree, geel zucht, tyftis, cholera, gele koorts en kinderverlamming bedreigen hem of haar, vooral wanneer de reiziger niet goed voorbereid op stap gaat. Van te voren advies vragen bij geneeskundige dien sten welke inentingen en medi cijnen nodig zijn voor een be paalde bestemming kan veel el lende voorkomen. De extra voor zorgen kosten geld, maar die uit gaaf vergroot wel de kans op een gezonde terugkeer. Job de Ruiter (ex-defensie, ex-justitie) neemt dankbaar afscheid NAARDEN - „Bijna negen jaar ben ik minister geweest. Dat was een hoogtepunt in mijn leven. Na tuurlijk heb ik met pijn in het hart afscheid genomen van Defensie. Maar dat deed ik vier jaar geleden ook van Justitie. Ook toen moest ik plaatsmaken voor een liberaal. Wat dat betreft herhaalt de geschiede nis zich". Oud-minister Job de Rui ter (defensie) zegt dit zonder droe fenis; er klinkt eerder wat opluch ting door. door Johan Haan De Ruiter, eerder verbonden aan de Vrije Universiteit als hoogleraar in het privaatrecht, heeft nog geen plannen voor de toekomst. Een functie bij de Hoge Raad, zoals wel gesuggereerd wordt, wijst hij van de hand. Hy toont zich daarnaast vooral gepikeerd over kwalificaties als zou hij Defensie als een echte jurist hebben beheerd. Ook werd wel gezegd dat hij uit blonk door zwijgzaamheid in de NAVO-vergaderingen en. dat hy moeilyk lag by de top van dit or gaan. „Allemaal sterk overdreven. De samenwerking binnen de NA VO was in het algemeen prima. Er heerste een collegiale sfeer". „Natuurlijk was er ook kritiek op ons standpunt inzake de kruisra ketten. De partners hoopten dat wij onvoorwaardelijk achter het dubbelbesluit zouden gaan staan. Er is ook geen vergadering voorbij gegaan dat ik niet onze visie heb toegelicht en verdedigd. Het feit dat wij vrij lang in de wachtkamer hebben gezeten, is ons natuurlijk niet in dank afgenomen. Dat heeft eigenlijk al sinds 1979 onze positie wel moeilijk gemaakt. Op één ver gadering is daar echt harde kritiek op geleverd". En oud-secretaris-generaal Luns dan? Die heeft u toch openlijk aan gevallen? „Over Luns wil ik niet praten". Volgens de oud-bewindsman oogstte ons land in de NAVO niet alleen kritiek. „Er is grote waarde ring voor de modernisering van on ze krijgsmacht. Vooral voor de ca paciteit en de mogelijkheden en de vaardigheden van onze militairen bestaat veel lof. Wy spelen in het internationale gebeuren een niet onbelangrijke rol. Het wegvallen van onze bijdrage zou voor de NA VO een harde klap betekenen. We hebben alleen steeds goed in het oog willen houden of hetgeen wij doen ook een positieve bijdrage aan de rol van de NAVO (het bewa ren van de vrede) levert". Raketten De Ruiter is over de huidige ont wikkelingen op het gebied van de wapenbeheersing niet zonder hoop. „Op veel fronten zijn er ini tiatieven. Het zou heel frappant zijn wanneer er nu niets uitkomt. Het belangrijkste is echter dat er zowel bij de Sowjet-Unie als bij de Verenigde Staten de politieke wil bestaat om iets te bereiken. Dat is beslissend. Daar is ons scenario ook op gebaseerd. In het plaat singsverdrag is immers uitdrukke lijk rekening gehouden met de mo gelijkheid dat er minder of niets wordt geplaatst indien er in de on derhandelingen resultaten worden geboekt". Die benadering heeft De Ruiter altijd willen uitdragen. Komt die alertheid niet op de tocht te staan nu de WD het defensieschip gaat besturen? „Ik geloof het niet. Door de nieuwe zetelverdeling zal het CDA-denken in het kabinet alleen maar sterker worden", luidt zijn betoog. De vroegere bewindsman heeft er ook vertrouwen in dat het twee de kabinet-Lubbers de rit zal uitzit ten. „In deze club is zeker het ge voel en de wil aanwezig om het karwei af te maken. Er zal wel hard gewerkt moeten worden, want er zijn knelpunten genoeg. Maar de politiek is er juist om moeilijke dingen aan te pakken". Over de totstandkoming van het nieuwe kabinet wil hij zich niet uit laten. „De politieke wegen die tot benoemingen leiden zijn ondoor grondelijk. Wel dient te allen tijde de kwaliteit van de mensen voorop te staan. In dat kader vind ik het jammer dat Winsemius niet terug keert. Hij was een fyne en deskun dige collega. Het is een typisch WD-probleem waarop hij is ge stuit, jammer". Euthanasie Een van de knelpunten waar het kabinet al meteen mee wordt ge confronteerd, is de euthanasie. Het advies van de Raad van State heeft De Ruiter niet verrast. „Die terughoudende reactie ligt in de lijn van de gevoelens van het vorige kabinet. Zijn we wel écht aan een wet op dit gebied toe. AJs ik kijk naar wat grote juristen op Job de Ruiter: nog geen plannen voor de toekomst. (foto gpd> het terrein van het strafrecht hier over schrijven en naar de emoties van angst die over dit vraagstuk le ven, dan denk ik van niet." „Er moet nog zoveel worden op gehelderd, Nu al worden veel din gen met euthanasie in verband ge bracht die er bitter weinig mee te maken hebben. Nee, er zijn nog erg veel misverstanden".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5