Andreotti houdt moed Ziridafrikaanse hoofdredacteur Sisulu vrij man Vrijmetselarij in Engeland Costa Rica, Honduras en El Salvador tekenen zelf vrede Spion Meissner: ik kreeg drugs In september gesprek over nieuwe 'top' Nog geen uitzicht op einde crisis Italië ZATERDAG 19 JULI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 JOHANNESBURG - De hoofdredacteur van The New Nation, Zwelakhe Sisulu, is gisteren onverwacht vrijgelaten. Sisulu is de zoon van de samen met Nelson Mandela tot levenslang veroor deelde Walter Sisulu en de vice-presidente van het UDF, Alberti- na Sisulu. Hjj werd in de nacht van 26 op 27 juni door vier perso nen in burgerkleding thuis gearresteerd. Volgens zyn vrouw had den twee van de vier personen bivakmutsen gedragen. In de eerste uren na zijn arrestatie groeide de vrees, dat Sisulu door onbekende blanken was ontvoerd en dat dwong de minister van wet en orde, Louis le Gange, om zijn arrestatie te bevestigen. Sindsdien is er zowel nationaal als internatio nal grote druk op de Zuidafrikaan- se regering uitgeoefend om Sisulu in vrijheid te stellen. Zwelakhe Si sulu is de hoofdredacteur van het snelgroeiende tweemaandelijks blad van de Zuidafrikaanse katho lieke bisschoppen-conferentie The New Nation. door Ruud de Wit Zijn advocate Priscilla Jana ver telde dat zij gistermorgen een ver zoek had ingediend om Sisulu te bezoeken in zijn cel in John Vor- ster Square-gevangenis in het cen trum van Johannesburg. Toen zij 's middags bij het politiebureau kwam, werd haar verteld dat het bezoek niet meer nodig was, aan gezien de minister van wet en orde een telex had gezonden, waarin Si- sulu's vrijlating werd gelast. Het verzoek van advocate Jana om Si sulu te bezoeken was een gevolg WASHINGTON (UPI/DPA) - De Amerikaanse minister van "buiten landse zaken Shultz en zijn Sowjet- collega Sjevardnadze zullen eind september in New York besprekin gen voeren ter voorbereiding van een nieuwe top. Dit heeft een hoge Amerikaanse regeringsfunctiona ris gezegd. Tegelijk maakte het Witte Huis bekend dat de Sovjetu nie en de Verenigde Staten rond 25 juli in Geneve besprekingen zullen beginnen over de kernproeven. Volgens een hoge Amerikaanse regeringsfunctionaris is er nog geen exacte datüm vastgesteld voor het overleg tussen Shultz en Sjevardnadze, maar zal het onder houd plaats hebben rond de bij eenkomst van de Algemene Verga dering van de Verenigde Naties in New York. Hemofilie In de Verenigde Staten is een methode ontwikkeld die het moge lijk maakt bij een ongeboren kind vast te stellen of het kind na dq ge boorte zal lijden aan hemofilie, een erfelijke bloederziekte die van moeder op zoon wordt overgedra gen. Ook is mogelijk vast te stellen of de moeder de ziekte bij zich draagt. Zelfs kan worden bepaald of een nog ongeboren meisje later een zoon ter wereld kan brengen die aan de ziekte lijdt. Rockmuziekbladen Amerikaanse tijdschriftenuitge vers vrezen dat de actie van conser- vatief-christelijke grpepen in de Verenigde Staten tegen pornogra fische, nu wordt uitgebreid tot an dere tijdschriften. Een woordvoer der van de tijdschriftengroothan del sprak volgens het persbureau Evangelische Presse Dienst be zorgdheid uit over het besluit van een grote winkelketen met 890 fi lialen om ook de verkoop van 32 tijdschriften voor tieners en rock- muziekfans stop te zetten. Tsjernobyl De voorzitter van het Sowjet- staatscomité voor de veiligheid van de kernenergie-industrie, Jev- geni Koelov, is ontslagen. In het bericht van het persbureau TASS wordt slechts vermeld dat de 57-ja- rige Koelov van zyn functie onthe ven is. TASS gaat niet in op de re den van de maatregel. Volgens waarnemers houdt het ontslag van Koelov verband met de kernramp in Tsjernobyl in april. File kunstmanen De achterstand die het Ameri kaanse bureau voor ruimtevaart, NASA, met zijn lanceerprogram- ma heeft zal niet voor het midden van de jaren negentig zijn wegge werkt. Doordat deze week het be sluit werd genomen de eerste lan cering van een, ruimteveer na de ramp met de Challenger met een half jaar extra uit te stellen tot be gin 1988, ziet het er somber uit voor de talrijke opdrachtgevers die bij de NASA een lancering van hun kunstmanen hebben geboekt. Volgens de nieuwe prognose zal er op dit tijdstip een achterstand van 75 ruimteveervluchten zijn. van de uitspraak van het hoogge rechtshof van Durban, afgelopen woensdag, dat 'gevangenen op grond van de noodtoestandswetge ving het recht blijven houden om bezoek van hun advocaten te krij gen'. De Zuidafrikaanse politie vertel de advocaten gisteren dat zij maan dag kunnen beginnen met het be zoeken van hun cliënten, maar dat zij niet alle gearrresteerden zouden kunnen zien, aangezien een aantal van hen op een andere aanklacht is aangehouden dan op grond van de noodtoestand. Volgens de laatste schattingen zitten er op dit mo ment zo'n 4000 personen vanwege de noodtoestand vast. Een van de personen die beslist geen bezoek van zijn advocaat zal mogen ont vangen, is Moses Mayekiso, de lei der van de MAWU-vakbond. Vol gens zijn advocaat is hij gearres teerd op grond van de interne vei ligheidswetten en dit houdt in dat hij zonder juridische bijstand kan worden vastgehouden, totdat er een aanklacht tegen hem is inge diend. Mandela jarig In Soweto hield Winnie Mandela een persconferentie naar aanlei ding van de 68ste verjaardag van haar man Nelson Mandela. „Er is vandaag weinig verschil te bespeu ren vergeleken met zijn overige /eijaardagen de afgelopen 24 jaar. 'n onze familie hebben we deze dag altijd beschouwd als een dag van gebed voor ons land", zei ze te gen de massaal opgekomen pers. Winnie Mandela heeft haar man deze week tweemaal bezocht en zei dat zijn gezondheid uitstekend is, ofschoon hij niet meer bij zijn me de-veroordeelden wordt vastge houden, maar in het gevangenis ziekenhuis. Volgens Winnie Mandela toonde haar man zich zeer ingenomen met de mededeling, dat een aantal lan den de Gemenebest-spelen in Edinburgh zullen boycotten van wege de Britse weigering om eco nomische sancties tegen Zuid-Afri- ka af te kondigen. In Johannesburg kwam gisteren een tien man tellende internationa le vakbondsdelegatie aan. Het be treft hier een delegatie van de In ternationale Confederatie van Vrije Vakbwegingingen (Icftu), die onder leiding staat van de Belg John Vanderveken. De Icftu verte genwoordigt wereldwijd zo'n 83 miljoen leden. Direct na aankomst in Zuid-Afrika vertelde Vanderve ken dat de IFCTU de delegatie heeft afgevaardigd om haar solida riteit uit te drukken met de zwarte georganiseerde Zuidafrikaanse ar beiders. Vanderveken sprak zich ook uit voor grotere internationale economische sancties. Afgezien van gesprekken met de vakbewe ging en de Zuidafrikaanse kerken, zal de ICFTU-delegatie ook een ontmoeting hebben met de direc teur-generaal van het ministerie van' mankracht, P. van der Merwe. ROME - „Ik heb er wel ergere ge zien", zei Giulio Andreotti over de Italiaanse regeringscrisis, die nu drie weken duurt. Dat mag waar zijn, en enkelen daarvan behoren zelfs tot de vijf die hij zelf in de loop van zijn lange politieke loopbaan met succes heeft opgelost, maar dit neemt niet weg dat niemand erop durft te wedden, dat hij zijn formatie-op dracht ditmaal ten uitvoer kan brengen. De enige keer dat hij in het verleden een formatiepoging zag mislukken, was in 1979; zijn al geformeerde kabinet strandde toen, nog vóór hij het aan het parle ment kon voorstellen, op een veto van de socialisten, toen al aange voerd door de zojuist gevallen pre mier Bettino Craxi. door Hein ten Kortenaar Alles wijst erop, dat ditzelfde struikelblok ook deze keer onover komelijk zal blijken: Craxi en zijn party kunnen het maar moeilijk verkroppen, dat hij zo onverhoeds is verdreven uit Palazzo Chigi, het ambtsverblijf van de eerste minis ter, en nog meer dat dit is gebeurd op de onelegante manier van ken nelijk christen-democratische te genstemmen bij een vertrouwens votum in de Kamer. Onverstoorbaar President Cossiga had dan ook, na het verslag van informateur Fanfani, nog maar nauwelijks de opdracht aan Andreotti verleend, of het socialistische partijbestuur liet weten dat het in geen geval kon instemmen met een kabinet onder leiding van deze of welke andere christen-democratische exponent ook. Het leek onvermijdelijk dat Andreotti na dit ultimatum zijn op dracht zo snel mogelijk zou terug geven, maar deze verwachting kwam niet uit. TEGUCIGALPA (IPS) - Costa Ri ca, El Salvador en Honduras gaan gezamenlijk hun eigen vredesver drag voor Midden-Amerika opstel len. Dit hebben de ministers van buitenlandse zaken van de drie landen gisteren op een bijeen komst in de Hondurese hoofdstad Tegucigalpa besloten. De vergadering had onverwacht plaats in een particuliere bank en duurde vijf uur. Opvallend was de afwezigheid van de twee andere landen uit de regio, Guatemala en Nicaragua. Volgens minister Ro- drigo Madrigal Nieto van Costa Ri ca wilden de drie gedachten uit wisselen en de fundamenten leg gen voor een gemeenschappelijk vredesvoorstel. Maar de bewinds lieden wilden niet ingaan op de in houd van de afspraken. „We hebben in het geheel niet de bedoeling om Contadora te passe ren, maar we willen een democra tisch verbond sluiten om vrede in Midden-amerika te brengen", zei de bewindsman. De Contadora- groep van vier landen (Colombia, Mexico, Panama en Venezuela) be middelt sinds begin 1983 in het Middenamerikaanse geschil. De groep kwam ruim en maand gele» den met een derde versie van een ontwerpverdrag, waarbij enkele probleempunten werden overgela ten aan de Middenamerikaanse re geringen zelf. Contadora en haar steungroep (Argentinië, Brazilië, Peru en Uru guay) presenteerden de laatste voorstellen begin vorige maand in Panama. Sindsdien geloofden veel diplomaten in de regio dat de drie landen die gisteren in Honduras vergaderden met een eigen versie van het vredesvoorstel wilden ko men, waarbij Nicaragua zou wor den buitengesloten. De ideeën van de drie ministers worden doorgespeeld aan een reeks internationale organisaties en de Contadora-groep, aldus Ma drigal. Rodolfo Castillo Clara- mount van El Salvador ontkende dat de drie van zins waren od eigen houtje te opereren. „We hebben al leen heel concrete afspraken ge maakt voor het bereiken van echte vrede en democratie", zei hij. De Hondurees Carlos Lopez Contreras herinnerde eraan dat Contadora na de voorstellen van juni niet meer wil bemiddelen in de laatste geschilpunten. Het voor stel van de bemiddelingsgroep is in een impasse geraakt over de hoofdstukken veiligheid, wapen beheersing, internationale militai re oefeningen, de aanwezigheid van buitenlandse adviseurs en de controle op naleving van het ver drag. De drie ministers zeiden dat Ni caragua was uitgesloten van hun beraad omdat dit land „niet onze visie op leven en macht deelt". „Wij willen dat Nicaragua de weg inslaat naar democratie, met vrede en pluralisme", aldus Madrigal. Geen van de drie wilde een verkla ring geven voor de afwezigheid van Guatemala. De pil wordt mogelijk binnen drie tot vier jaar ook een legaal voorbehoedsmiddel in Japan. Een groep van het ministerie van volks gezondheid in Tokio, die een pil met verminderde nevenwerking heeft onderzocht, heeft gemeld dat het resultaat „zeer acceptabel" is. Tot dusverre mogen in Japan al leen pillen met een hoog hormoon gehalte worden voorgeschreven en dan alleen nog in gevallen waarin dit op medische gronden raadzaam moet worden geacht. LONDEN (Rtr.) - Tot juni van dit jaar zwoeren de logebroeders van de Orde van Vrijmetselaren onder het Grootoosten van Groot-Brit- tannië dat hun tong mocht worden afgesneden en keel opengehaald als zij zouden onthullen dat zij lid waren. Om onder een volgens hen on juiste roep van geheimzinnigheid, idolatrie en corruptie uit te komen, hebben de Britse vrijmetselaars de eed laten vallen en hun loge open gesteld voor een permanente expo sitie over hun historie. De loge, in 1717 gesticht en moe- der-Grootloge van Vrijmetselaars- organisaties in de hele wereld, heeft de laatste jaren blootgestaan aan ongewilde belangstelling van de zijde van kerkgenootschappen en de politie. De Vrijmetselarij heeft haar wor tels in de middeleeuwse gilden van steenhouwers en zy gebruiken hun gereedschap en jargon als symboli sche richtlijnen. Zij noemt zichzelf een broederschap. De Anglicaanse kerk en drie an dere kerkgenootschappen stellen een onderzoek in naar de vraag of vrijmetselarij verenigbaar is met het christendom. Scotland Yard heeft zijn officieren aangeraden zich er niet bij aan te sluiten om hun reputatie van onpartijdigheid niet in gevaar te brengen. In een boek van de hand van Ste phen Knight dat in 1984 werd ge publiceerd onder de titel "The Bro therhood", staat dat politiemen sen, juristen en plaatselijke be stuurders vinden dat zij gemakke lijker promotie maken wanneer zij vrijmetselaar zijn. Hoog tijd "Het publiek heeft allerlei din gen beweerd die niet zyn weerlegd en wij vinden het hoog tijd dat het gebeurt", zegt de Grootsecretaris van het Britse Grootoosten, Mi chael Higham. "In de jaren dertig is de Vrijmet selarij begonnen met er het zwij gen toe te doen. Het werd haar po litiek geen antwoord te geven op algemene vragen over van alles en nog wat, zelfs de simpelste zaken. Er was geen bijzondere reden, maar het maakte ons wel tot een soort struisvogel". De vrijmetselaar beweert nog steeds dat zijn wens om bepaalde interne aangelegenheden voor zich te houden, niet verschilt van de houding van veel andere organisa ties. "Wy zyn zeker geen geheim ge nootschap", aldus Higham, terwijl hij weigert de rituele handdruk te laten zien die alle broeders elkaar geven en die de ene vrijmetselaar de andere doet herkennen. "De enige geheimen die wij hebben zijn de wat wij herkenningstekens noe men". De lidmaatschapslijst en de fi nanciën zyn óók geheimen. De Grootloge, die zetelt in een impo sant gebouw in het centrum van Londen, zegt dat zij meer dan 7.000 kleinere loges in Engeland en Wa les overkoepelt met tussen de 300.000 en 500.000 leden. Zes mijjoen De vrijmetselarij groeide met het Britse wereldrijk mee. Schattingen over het internationale lidmaat schap reiken tot zes miljoen. Het Britse koningshuis speelt een actieve rol in de plaatselijke vrijmetselarij en onder de leden met erefuncties waren koning George de Vierde, Eduard de Ze vende, George de Zesde en is de echtgenoot van koningin Eliza beth, prins Philip hertog van Edin burgh (die er overigens weinig voor zou voelen en bepaalde ritue len op padvinderij zou vinden lij ken). De huidige hertog van Kent, neef van de koningin, is momen teel Grootmeester. De hertog was het eens met het afschaffen van de eed over het af snijden van de tong en doorsnijden van de keel - een straf die volgens Higham nooit is toegepast - en dringt aan op gróter betrokken heid bij liefdadigheid. De Britse vrijmetselarij moge streven naar openheid, zij blijft ta boe voor vrouwen. De Britse loge broeders, die drie stadia van ver volmaking doormaken, zijn gemid deld 50 jaar oud. OOK MENSEN BIJTGRAAG - Na honden worden mensen het meest gebeten door de eigen soortgenoten. Althans in New York, zo blijkt uit het jaarlijkse overzicht, dë Wie Bijt Wie' van de gezondheidsdienstvan de stad. Honden waren in 1985 met 9.809 geregistreerde gevallen het meest bijtgraag, maar mensen namen met 1.591 keer de tweede plaats in. In deze gevallen waren de verwondingen van dien aard, dat behandeling door een arts noodzakelijk was. Kattebeten komen op de derde plaats (879), gevolgd door wilde ratten (311), eekhoorns (75) en hamsters (57). Gratis condooms voor reislustige Zweedse jongeren DEN HAAG (GPD) - Jongeren uit de Zweedse provincie Da- larna krijgen bij aankoop van een Europees treinabonnement gratis drie condooms uitge reikt. Een provinciale werk groep tegen aids wil hiermee voorkomen dat de jongeren tij dens hun omzwervingen door Europa deze immuniteits- of een geslachtsziekte oplopen. De voorbehoedmiddelen zit ten in een mapje, waarin tevens ruimte is voor een paspoort. Op het mapje staat het opschrift 'Pas goed op jezelf. De werk groep zegt er met deze stap niet op uit te zijn de jonge Zweden aan te zetten tot buitenlandse liefdesavonturen, maar hen juist te willen beschermen te gen de dreigende gevaren van aids en geslachtsziekten. BONN - De Oostduitse hoogleraar Herbert Meissner, die na een aantal vreemde omzwervingen sinds maandag zit ondergedoken in dè Oostduitse ambassade in Bonn« heeft gisteravond verklaard door de Westduitse inlichtingendienst te zijn verdoofd. De Oostduitse te levisie zond een vraaggesprek uit met Meissner tegen wie de West duitse justitie een arrestatiebevel wegens spionage heeft uitgevaar digd. door Hans Hoogendijk Meissner werd vorige week in West-Berlijn opgepakt nadat hy volgens de Westduitse politie in een warenhuis een douche-set ter waarde van ongeveer 30 gulden probeerde te stelen. De hoogste openbare aanklager van West- Duitsland, Rebman, beschikt over een ondertekende verklaring van Meissner dat hij in de Bondsrepu bliek wil blijven en dat hij vele ja ren voor de Oostduitse geheime dienst heeft gewerkt. Meissner ontkende in het vraag gesprek alle beschuldigingen. Hij zei onder meer dat hij werd opge pakt toen hij de douche-set in zijn hand nam om deze eens te bekij ken. „Ik werd verhoord, mijn spul len werden geanalyseerd. Ik werd beschuldigd van spionagewerk. Vroegere dienstreizen werden aan gehaald en mij werd duidelijk ge maakt dat een gevangenisstraf dreigde van acht tot tien jaar. Het essentiële was echter dat ik iets te drinken kreeg waarin duidelijk psycho-farmaceutische middelen waren verwerkt, want ik raakte in een licht euforische toestand waar in iemand alles onbelangrijk vindt. Ik vond toen alles leuk en aardig". Hy vervolgde dat hij vrijwillig in de Oostduitse ambassade zit en dat hij tegen zijn wil in West-Duitsland was vastgehouden. „Ik wil niets liever dan naar huis terug, want ik ben daar nodig". De Westduitse politie begon gis teren een uitgebreide verkeerscon trole bij de Oostduitse ambassade om op die manier te verhinderen dat Meissner op een of andere wij ze de ambassade uit gesmokkeld zou worden. De DDR heeft tegen deze controle geprotesteerd. In Bonn werd verder meegedeeld dat de regering de hele zaak-Meissner zo snel mogelijk wil afhandelen, maar dat daarvoor een vereiste is dat Meissner zich by de politie meldt. Daaraan werd toegevoegd dat dan de mogelijkheid bestaat dat West-Duitsland afziet van straf vervolging, waarna de al dan niet stelende, spionerende of doodeen voudig verwarde hoogleraar terug kan naar huis. Andreotti: het kan erger. In de eerste negen dagen ging hij door alle rituele handelingen van een 'normale' formatie: hij sprak met de voorzitters van Kamer en Senaat, met alle fractievoorzitters en de leiders van de vijf coalitie partijen, met vakbondsleiders, on dernemersvertegenwoordigers en de president van de Bank van Ita lië en eindigde zelfs met een con cept-regeringsprogramma. Met de hem eigen onverstoorbaarheid scheen hij hierbij totaal voorbij te gaan aan het veto dat de socialisten zonder ophouden en steeds luider bleven uitspreken. Toch verwachtte men algemeen, dat hij op de afgesproken ontmoe ting van gistermorgen met presi dent Cossiga zou erkennen dat hij de formatie-opdracht niet kon vol brengen. Tot ieders verrassing vroeg Andreotti echter om een kor te verlenging èn men vraagt zich nu af wat hij in de komende dagen nog denkt te bereiken. Een zesde kabinet-Andreotti zit er zeker niet meer in, maar dat hij een andere oplossing vindt, die ook voor de so cialisten aanvaardbaar is, kan niet worden uitgesloten, al lijkt de kans uiterst gering. Een voorstel van de christen-de mocraten is al van de hand gewe zen: dat Craxi namelijk regerings leider blijft tot een nadere parle mentaire goedkeuring van de be groting voor 1987, maar met de uit drukkelijke afspraak dat hij daarna plaats maakt voor een christen-de mocraat. Geen enkele medewer king aan een christen-democrati sche restauratie is het socialisti sche wachtwoord dat de weg naar een voortzetting van de vyf-party- encoalitie voorgoed lijkt af te snij- Profiteren De PSI, die de 'regeerbaarheid' en de 'stabiliteit' al jaren in het vaandel voert, bewijst opnieuw dat deze idealen alleen gelden zolang er een socialist aan het hoofd van de regering staat. In de afgelopen jaren heeft zy kunnen profiteren van de electorale verzwakking en de daaruit voortkomende identi teitscrisis van de Democrazia Cristiana, die daardoor wel moest instemmen met regeringsleiders uit de kleinere partyen: eerst de re- BUIKDANSLES MANNEN - Het rooms-katholieke centrum voor gezinsvorming in Bonn or ganiseert buikdanscursussen voor mannen. De deelnemers zullen de elementaire beginselen van het buikdansen leren en met behulp van muziek en beweging 'nieuwe kanten van hun lichame lijke zijn' ontdekken. Het cen trum organiseerde al lange tijd buikdanscursussen voor vrou- RAF-lid Meyer verdacht van 'Siemens-moord' BONN - De Westduitse politie zoekt de RAF-terrorist Horst Lud- wig Meyer wegens de moord op de 56-jarige kernfysicus en directeur van Siemens, Karl Heinz Beckurts, en zyn chauffeur. Beiden kwamen vorige week woensdag om by een bomaanslag. De 30-jarige electro- monteur Meyer wordt ook gezocht in verband met de moord op direc teur Zimmermann van het wapen concern MTU anderhalf jaar gele den. door Hans Hoogendijk publikein Spadolini en daarna, voor de ongehoord lange kabinets- duur van drie jaar, Craxi. Nu de interne crisis onder lei ding van De Mita is overwonnen en ook de kiezersgunst zich langzaam herstelt, lag het voor de hand dat de DC haar rechtmatige plaats als grootste partij weer wenst in te ne: men. De socialisten spreken nu' van een 'restauratie', die zij willen tegenwerken uit naam van de in tussen verworven 'gelijkwaardig heid' van alle coalitiepartijen, waarbij zy zichzelf, naar een be roemd voorbeeld, als gelyker dan de anderen beschouwen. Een uit weg lykt praktisch onmogelijk en het pessimistische vooruitzicht van vervroegde verkiezingen in de herfst van dit jaar begint algemeen de overhand te krijgen. Blijft dan alleen de vraag wie het land tot aan de verkiezingen moet leiden. Een christen-democraat, zegt de DC; Craxi, zeggen de socia listen. Uiteindelijk zou het dus wel weer eens Spadolini kunnen wor den. Het Italiaanse publiek rea geert op dit alles met de grootst mogelijke verstrooidheid: meer dan de politiek heeft het de zomer en de vakantie in zijn hoofd. De specialisten van de Westduit se recherche slaagden erin uit de minuscule bewijsstukken zo veel aanwijzingen te reconstrueren dat een arrestatiebevel tegen Meyer kon worden uitgevaardigd. Meyer dook in 1984 samen met zijn vrouw Barbara onder in de ter roristische beweging. De twee leef den tot eind 1984 in een woonge meenschap in Stuttgart samen met een aantal anderen die nu ook we gens RAF-lidmaatschap worden gezocht. In die periode stonden beiden al by de politie geregi- streerd. De Westduitse televisie toonde gisteravond opnamen van het echtpaar, die de politie toen- dertijd met een verborgen camera had gemaakt. Aan de hand van metaalresten 4 stelde de politie ook vast op welk type fietsaanhanger de gasflessen met in totaal 30 kilo springstof naar de plaats van de aanslag waren ver voerd. De kernfysicus en Siemens- directeur Beckurts en zijn chauf feur werden gedood toen Beckurts op weg was naar zijn werk in Mün- chen. Karl-Heinz Beckurts was sinds 1980 in dienst by Siemens. Hy zat niet alleen in de raad van bestuur, maar had ook de verantwoordelijk heid voor de afdelingen research en techniek. De kernfysicus werk te voordien by het Max-Planckin- stituut in Heidelberg en bij de- Westduitse experimentele kernel reactor in Jülich. MOSKOU - De voormalige Amerikaanse president Richard Nixon, die een privé-bezoek brengt aan de Sowjet- Unie, is gisteren ontvangen door partijleider Gorbatsjov. Het tweetal sprak el kaar 90 minuten over de Ameri kaans-Russische betrekkingen, maar nadere bijzonderheden werden na afloop niet bekend gemaakt. (foto AP)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7