5DT 'De enige zorg die ik heb is het weer' Vink verrast door Lentjes s Oj ij/I.1 lïj IJ Oosting zorgt voor surprise Kleine maatschappij maakt goedkopere compact-discs Atleten moeten plak inleveren E L EKTRONIKA ZATERDAG 19 JULI 1986 PAGINA 10 Piet Tromp bij start van het WK honkbal: - HAARLEM (GPD) - Zelf heeft hij nooit aan honkbal gedaan. Wel aan voetbal, bij de club die hem tot ere lid benoemde, Bloemendaal. Op la tere leeftijd waagde hij zich nog een blauwe maandag op het soft- balveld, maar kreeg last van zijn nek en kapte ermee. Zijn triomfen op de honken waren spaarzaam. Toch heeft Piet Tromp de weg naar succes in de sportwereld gevon den. Niet op het veld, maar achter de schermen. Hij was nog geen twee weken lid van Bloemendaal - had nog geen bal getrapt - of schoof reeds als penningmeester van de club aan de bestuurstafel aan. Zo is het altijd gegaan, want de verzekeringsagent uit Haarlem is een organisator in hart en nieren. Piet Tromp over Piet Tromp: „Ik heb de ziekelijke gewoonte om nooit nee te zeggen...". Hij noemt zichzelf „een zeikerdje met een ordelijke geest". Gaat Piet i Tromp op vakantie, dan staan rou te en tijdschema vast. Zelfs aan de vluchtroutes om files te ontlopen is gedacht. Hij heeft een goed geheu gen, vindt zichzelf een pragmati cus, heeft een commerciële inslag en legt gemakkelijk contacten. Is hij een harde in zaken? Niet als hij onderhandelt over de sluitings avond. die aan de 400 onbetaalbare WK-vrijwilligers wordt aangebo den. Dan speelt geld geen rol. Wel als hij het idee heeft dat de lunch pakketten voor de deelnemers een knaak goedkoper afgeleverd kun nen worden. Dan gaat het mes op tafel, „want iedereen die voor zijn eigen belangen opkomt, heeft ge lijk". - Piet Tromp en de zijnen werken met een begroting van 2.4 miljoen gulden. Geld, dat moet worden te rugverdiend door sponsoring, mer chandising, tv-rechten en niet te vergeten... entreegelden. De toe schouwers zijn de grootste spon sor, aan de kassa's in Haarlem, Rot terdam, Utrecht en Eindhoven moet 1,3 miljoen aan de lokettisten worden overhandigd. Oftewel, het WK, dat vandaag begint, moet 132.000 man publiek naar de sta dions lokken - exclusief de naar schatting 2000 houders van 'Haar lemse' passepartouts. Een Haar lems abonnement geeft recht op het bijwonen van alle wedstrijden, ook in de drie andere steden. Ver wacht Tromp dat houders van een centraal passepartout van dat recht gebruik maken? „Ik vraag me af wat de Haarlem mers doen. Blijven ze twee weken in Haarlem, reizen ze het Neder lands team achterna, rukken ze massaal uit naar Utrecht om Cuba- Amerika te zien? Eerlijk gezegd verwacht ik dat de vaste klanten, het derde honk, zoveel mogelijk in Haarlem blijven. En om Utrecht op die ene avond te ontlasten hebben we op hetzelfde moment in Haar lem de partij tussen Nederland en Piet Tromp is connaisseur op het gebied van honkbal, maar heeft in Haarlem ook sporen verdiend op terreinen waar hij weinig ver stand van heeft: basketbal-, hand bal- en volleybaltoernooien. De Haarlemmer, 48 jaar, is voorzitter van de stichting WK Honkbal 1986. Niet zo vreemd, want orga niseren zit hem in het bloed. Hij heeft als eerste violist van Haar lemse Honkbalweken al voor hete vuren gestaan, maar het WK wordt zijn heetste. Korea geprogrammeerd. Ik hoop op twee volle bakken. Maar het blijft inderdaad een probleem. Gaat 2000 man uit Haarlem naar Utrecht, dan zal de organisatie daar rekening mee moeten hou den. We gaan het ze op de man af vragen, door een enquête in het eerste weekend. Nee, aan Maurice de Hond heb ik niet gedacht... dat doen we zelf'. „Zo gauw het WK aan Nederland was toegewezen, ben ik in het vliegtuig gestapt naar Atlanta in Georgia. Daar is de hoofdvestiging van Coca Cola. Ik heb mijn verhaal verteld en het kwam goed over. Dat was januari 1984. Ik had daar voor al contact gehad met de Euro pees directeur in Londen. Ever wijn van Steeden was dat toen nog. Een Nederlander, ja. Wist je dat hij nog een jaar voorzitter van de honkbalbond is geweest? De voor ganger van Guus van der Heijden. Toen ik weer in Nederland aan kwam was al vanuit Londen over geseind dat Coca Cola meedeed, voor vier ton.'Vanaf dat moment zijn Coke en het WK nadrukkelijk met elkaar verbonden, denk maar eens aan die 4 miljoen blikjes met ons logo erop. Het ontbreekt me al leen nog aan een roodwitte pyjama om in te slapen". „Op dit moment maak ik me ner gens zorgen over. Sommigen noe men mij zorgeloos. Ik heb liever dat ze mij onbezorgd noemen, dat zou juister zijn. De enige zorg die ik wèl heb, betreft het weer. Maar ik ben van nature optimist, dus houd ik het erop dat we mooi zo merweer krijgen. Dertien zoge naamde weerkundigen hebben ons dat trouwens beloofd. Maar dat zegt me niets, ze kunnen het weer van morgen niet eens voorspel len... Nee, zelf zal ik niet veel van het WK kunnen zien. Openingen, ontvangsten, allerlei representatie ve taken... Toch hoop ik af en toe dp de tribune te zitten en het liefst met iemand naast me, waar ik wat humor aan kwijt kan en wat van terugkrijg natuurlijk". „Wie voor mij de favoriet is? Cu ba natuurlijk. Maar vlak Amerika niet uit. Ik heb me laten vertellen dat het deze keer een erg sterk team is. Toegegeven, de wens is een beetje vader van de gedachte... Is Piet Tromp dan niet belangrijk? Halverwege het gesprek heeft hij die vraag reeds beantwoord. Michiel Schapers wist ondanks de instructies van coach Tom Okker niet tot winst te komen in zijn eerste partij in de Davis Cup-ontmoeting met Israël. (foto anp» SCHEVENINGEN (ANP) - De e batboy is voor het WK net zo be- ste dag van de Davis-beker ont langrijk als Pietje Tromp". Een uit- moeting tussen Nederland spraak die. uit zijn verband gerukt, misschien kant noch wal raakt, maar wel haarfijn aangeeft dat Tromp niet op eigen succes uit is, zich niet als 'Mister WK' be schouwt en dank betuigt aan het leger vrijwilligers, groot en klein, •- falen. Het onbegrip bij de 20-jarige Israëliër was zelfs zo groot, dat hij tijdens de games vertwijfeld naar rael, heeft een verwachte tussen- coach Stabholz keek. Die kon hem stand opgeleverd: 1-1. De wijze echter ook niet helpen. Aan de waarop die score tot stand kwam, veelvoud van missers, zowel afge- was echter verrassend. In de eerste dwongen door Oosting als 'spon- partij op de Mets-banen in Scheve- taan' gemaakt, viel niets meer te ningen zorgde Menno Oosting voor doen. de eerste suprise. Weinig onnodige dat hem ter zijde staat. Laatste 'fouten makend, versloeg hij i Piet Tromp: Is er leven minuten de sterker getaxeerde na het WK. wat doet hij op 3 augus tus. „Dat is de eerste dag van de rest van mijn leven. In mijn agenda heb ik bij 3 augustus met grote let ters geschreven: WAT NU?". Honkbaljeugd winnaar EK kilometer i is: 1. Hoste (Bel-Bazzo) 225,5 kilometer in 5 uur, 52 minuten en 31 seconden (38,381 km/ uur), 2. Contini (Ita-Vanucci) z.t., 3. Van Holen (Bcl-Godefroot) op 0.06, 4. Hermans Amos Mansdorf in drie sets. Voor het tweede, zij het minder onver wachte resultaat, zorgde Michiel Schapers. Nederlands beste ten nisser werd op bijna alle fronten af getroefd door Shlomo Glickstein. De Israëliër, die ooit behoorde (Ned-Perurena) op 0. tot de betere 25 spelers in de we reld, ontregelde het spel van Scha pers volledig. Geen game kwam de Rotterdammer goed in zijn spel. Het verlies van een opslag-game, in een 'normale' heren-partij genoeg set-verlies, betekende Zandegu). ploeg van manager Harry Vaart zegevierde gisteren in Ant werpen twee keer over Italië. Daar door werd het reeds voor vandaag vastgestelde derde treffen tussen beide landen overbodig; de jeugd- honkballers kunnen derhalve de opening van de wereldtitelstrijd meemaken. Nederland won de tweede wed- volgden elkaar in hoog tempo op. Ruim 210 minuten presenteerden Glickstein en Schapers de weinige g;SS^mSSJSS&SSSZ De prestatie van Menno Oosting as een aangename surprise. De 22-jarige speler trad in het eerste strijd in acht innings met 19-8. In enkelspel aan tegen Amos Man de middaguren was het karwei der leiding van de talentvolle per Rikkert Faneyte in zevei nings (12-1) geklaard. Spanje digde als derde. dorf, de sterkste Israëliër. Beiden waren hoogst verbaasd over het re sultaat. Oosting door zijn goede spel en eenvoudige overwinning, zijn tegenstander door het volledig ATHENE (ANP/SID) - Twee me daillewinnaars tijdens de eerste wereldkampioenschappen jeug- datletiek in Athene zijn gediskwa lificeerd. Sprintster Mary Onyali uit Nigeria en polsstokhoogsprin- de atlete Pel van den Kerkhoff (200 meter) en Paul Hagedoren (2000 meter steeple) was de concurrentie te RRHc0scherp. Van den Kernkhoff haalde Van de 27 deelneemsters maakte de kwartfinales nog wel. Mieke van der Kolk heeft zich gisteren in Athene van de wereldti telstrijd atletiek voor junioren ge plaatst voor de finale verspringen i DEM uit Beve •ijk werd daarin zevende (21.78 s ger Grogori Jegorov moeten hun de beste sprong: 6.20 meter. Daar- denk Heuwekemeijer eindigde met medaille teruggeven. Onyali had tijdens de race haar baan verlaten, hetgeen strijdig is met de regels. Voor Jegorov had een jurylid en de computer abusie velijk een geslaagde poging over 5,35 meter genoteerd. verbeterde de tengere Noord- 45,42 meter als zestiende en Hage- hollandse haar beste seizoenpres- doren finishte een boemelserie in tatie met twee centimeter. Van der 5.57,84 als dertiende. Naast Mieke Kolk opende met 6,04. van der Kolk komen van de KNAU-delegatie op de laatste twee De overige Nederlanders bereik- dagen nog Eyob Müller en Yvonne ten de eindstrijd niet. Voor Nicole van der Kolk (beiden 1500 meter) Heuwekemeijer (speerwerpen), in actie. HILLEGOM - Het succes was bij na compleet voor Michel Lentjes. Tijdens het Hillegomse tennistoer nooi schakelde hij gisteren eerst onverwachts Marcel Vink uit. Daarna zag het ernaar uit dat hij samen met Wilfred Koerselman een tweede stunt zou uithalen door het als tweede geplaatste dubbel Maarten Mes en Arthur Ludlage uit het toernooi te wippen. Het tweetal wist zich echter op het nip pertje te handhaven. Tien matchpunten en dan toch verliezen. Dat zal Marcel Vink een slechte nacht rust hebben bezorgd. Na verlies van de eerste set, kwam de uit Gelderland afkomstige Len tjes sterk terug en sleepte de twee de spelreeks in de wacht met 7-5. Met een voorsprong van 5-2 voor Marcel Vink in de beslissende set en verschillende kansen op de to- taalwinst zag de niet sterk gecon centreerde Lentjes de partij al ver loren gaan. Maar het wonder ge schiedde en hij overleefde tien matchpunten om vervolgens de weegschaal naar de andere kant door te laten slaan. Een knappe prestatie, waarmee hij zich tevens voor de halve eindstrijd plaatste, evenals Michaël van der Berg en Jan-Willem Lugthart, die vandaag voor een 'Leids' onderonsje zor gen. Lentjes was wel geconcentreerd in het mannendubbel. Beide partij en lieten tennis op zijn best zien en het waren uiteindelijk de Zand- vóortse spelers Ludlage en Mes, die de langste adem hadden. Na een achterstand van 4-0 in de der de set wisten zij die partij toch nog 5. Da Silva (Por- Maric (Fra-Guimard). 7. Bo- "(Bel-Godefroot). 8. Vanderaerden (Bei-Post), 9. Echave (Spa-Gonzales'Lina- res). 10. Gaston (Spa-De Gribaldy). 11. Bon- tempi (Ita-Boifava), 12. Castaing (Fra-The- venet), 13. Ruiz-Cabestany (Spa-Perurena). 14. Van der Velde (Ncd-Post), 15. Gomez (Fra-Echevarri) allen in dezelfde tijd als ue i/uiuuese uuimuaiuiei t-s Hermans. 16. Vichot (Fra-De Gribaldy), 17. iunioren ffenrnlontïeerd De Scheveningen niets. De breaks Stevenhaagen (Ned Schuiten). 18. Madiot JUniOren geprolongeerd. Ue 0ll-anr iri Unna fïrra.r.,iimarH) 10 Parlns Hpmnnrlo? (Sm. (Ned-Post). 24. Anderson (Aus-Post), 25. Bernaudeau (Fra-Bazzo), 26. Peetcrs (Bei- Raas). 27. Vandenbroucke (Bel-De Gribal dy), 28. Jean-Claude Garde (Fra-De Gribal dy), 29. Wijnants (Bel-De Kimpe), 30. Ca- marillo (Soa-Minquez), 35. Hinault (Fra- Köchli), 36. Millar (GBr-Post), 37. Lemond (VSt-Köchli). 40. Hampsten (VSt-Köchli). 41. Van Lancker (Bei-Post). 44. Zimmer- mann (Zwi-Boifava), 51. Nulens (Bei-Post i. 57. Rooks (Ned-Schuiten). 60. Van Wijk (Ned-Schuiten). 61. Van der Poel (Ned- Raas). allen dezelfde tijd als Hermans, 67. Delgado (Spa-Schuiten) op 0.57, 76. Zoete melk (Ned-Raas), 77. Veldscholten (Ned- Schuiten), 96. Roosen (Bei-Raas), 104. Poels (Ned-Raas), 105. Emonds (l)el-Rua>>. 115. Herrcra (Col-Geminiani), 141 Solle- veld (Ned-Raas) zelfde tijd als Delgado. e (Ned-Schuiten) op 20.54. Niet gestart: Prieto (Spa-Echevarri). De strijd gestaakt hebben: Greciano (Spa- Echevarri). Bouvatier (Fra-Minquez). Glaus (Zwi-Legeay) en Phinney (VSt- Neal). Algemeen klassement: 1. Hinault (Fra-Kochli) 67 uur, 36 minuten en 10 seconden, 2. Lemond (Vst-Kochli) op 0.34, 3. Zimmermann (Zwi-Boifava) op 2.58. 4. Millar (Scho-Post) op 3.32. 5 Delga do (Spa-Schuiten) op 7.37. 6. Hampsten (Vst-Kochli) op 8.26. 7. Herrera (Col-Gemi- niani) op 9.57. 8. Ruttimann (Zwi-Kochli) op 10.25. 9. Rooks (Ned-Schuiten) op 12.58, 10. Criqucilion (Bel-De Kimpe) op 13.00. 11 Winnen (Ned-Post) op 15.19, 12. Pensee (Fra-Legeay) op 17.12,13. Cornillet (Fra-Le- geay) op 17.24, 14. Pino (Spa-Minguez) op 17.34, 15. Mottet (Fra-Guimard) op 20.03. 16. Madiot (Fra-Guimard) op 20.47. 17 Pas cal Simon (Fra-Legeay) op 22.00.18. Cabre- Puntenklassement (Groene trui): 1. Van- deraerden 221 punten, 2. Hermans 179, 3. Lieckens (Bel-Godefroot) 164 punten. 4. I punten, 5. Vandenbrande (Bel- Bontempi (Ita- Boifava) 116 punten. Premie-sprintklassement (Rode trui): 1. Solleveld 185 punten. 2. Van der Velde 86 punten, 3. Arnaud (Fra-Echevarri) 75 pun ten, 4. Lemond 39 punten. :a (Col-Echevarri) op 22.27, 19. Claveyrolat (Fra-Thevenet) op 23.49, 20. Bernard (Fra- Kochli) op 25.31, 21. Corredor (Col-Gemi niani) op 26.31, 22. Jimenez (CoLGeminia- 29.lö, 25. Zoetemelk op 30.16, 26 Lejarreta (Spa-Perurena) op 30.20, 27. Bauer (Can- Köchli) op 30.33,28. Bernaudeau (Fra-Baz- zo) 30.55, 29. Montaya (Col-Nesa) op 31.13, 30. Blanco (Spa-Gonzales-Linares) op 32.58, 38. Stevenhaagen op 37.49, 55. An derson op 50.43, 58. Poels op 54.13, 71. Emonds op 59.18. 74. Van Lancker op 1 uur en 11 seconden, 76. Nulens op 1.00.36, 81. Veldscholten op 1.04.20,85. Knetemann op 1.05.15, 90. Van der Velde op 1 06.14, 97. Solleveld op 1.07.01, 98. Ducrot op 1.07.03, 106. Peeters op 1.09.04. 109. Van der Poel op 1.09.38, 110. Van Wijk op 1.09.40. 117. Roosen op 1.10.49, 118. Hoste (Bel-Bazzo) op 1.11.03. 142. Vanderaerden op 1.16.56. 152. Hermans op 1.27.59, 153. Nijboer op 1.32.25, 157. en laatste Boeve op 1 38.07 seconden, 3. Post o. Perurena, 6. Guimard, 8. Schuiten zelfde tijd als Post, 15. Raas op 0.57. Algemeen ploegenklassement: 1. Köchli om te zetten in een 7-6 winst. Voor Marcel Vink was de winst in het dubbel met partner Jan-Wil- lem Lugthart tegen het duo Jorma/ Plantenga toch nog een pleister op de 'single' wond. De van de A-lijst verdwenen An- net Bouw toonde gisteren bij de vrouwen aan, dat zij op B-niveau voor sommige speelsters nog veel te sterk is. Dat ondervond de als tweede geplaatste Christel Ver- woert: met 6-3; 7-6 werd zij door Bouw aan de kant gezet. De andere speelsters, die zich voor de halve eindstrijd plaatsten, zijn Irma van Seeters en Madelein Damen, die nog geen set heeft afgestaan tij- tiens dit toernooi. In de C-categorie zijn de halve finalisten ook bekend. Bij de man nen zullen Onno van Paridon, Jac- co Schoonenwolf, Richard de Graaf en Sjoerd van der Mark uit maken wie zich voor de eindstrijd mogen opmaken. Van der Mark be lemmerde Marius Pieters verdere doorgang via de cijfers 6-2; 3-6; 6- 4. Marja Kuipers nestelde zich bij de vrouwen bij de laatste vier door moeizame wihst op H. van der Voort met 6-7; 6-2; 6-1. De wed strijd tussen Karin Roosendaal en Colinda Voskuil wordt vandaag verder gespeeld, nadat beiden een set op hun naam schreven en ver der spelen door invallende duister nis onmogelijk was. Jacco Schoonenwolf, R. Jansen, Erik de Vries en Onno Wempe zijn de halve finalisten in het manne- nenkel C2. ILONKA VAN RIET BergVlassement: 1. Millar 139 punten. 2. Hinault 123 punten. 3. Herrera 119 punten, 4. Pensee (Fra-Legeay) 114 punten, 5. Le mond 105 punten, 6. Arnaud 73 punten Vrouwentour De uitslag van de zevende etappe van de Ronde van Frankrijk voor vrouwen, een rit over 89 kilometer van Gignac naar Nimes. 1. King (Vst) 2 uu den. 2. Connie Meijer (Ned) op 0.07, 3. Me- Niehaus (Wdl), 5. Longo tra de Bruin (Ned), 24. Canins (Ita), 62. Van Rijnsoever (Ned), allen in dezelfde tijd als Meijer. Het algemeen klassement: Westher (Zwe) op 10.35, 8. Bonnoront (Fra) op 11.26,9. Rogers-Dunning (Vst) op 11.37. 10. Damiani (Fra) op 11.53, 15. Monique de Bruin op 13.58, 21. Mieke Havik op 14.37. 27. Heieen Hage op 16.38.29. Connie Meijer op 18.15, 34. Corrie Timmermans op 19.23, 49. Petra de Bruin op 26.26. 60 Thea van Rijnsoever op 34.58. Davis-beker Nederland - Israel (2) Michiel Schapers - Shlomo Glickstein 5-7, - McNamee (Aus) 5-7, 1-6, 2-6 Serajewo: Joegoslavië - Tsjecho-Slowakije 0-2: Zivojinovic (Joe) - Mecir (Tsj) 4-6, 6-4, 8-10,4-6, Oresar (Joe) - Srejber (Tsj) 2-6,3-6, (Zwel - Cane (Ita) 6-8. 6-2. 6-3. 6-4. EK Star i Laatste ra 2. Hagen/Borowi (Wdl), 3. Ficker/Guarischi (Bra), 4. Bakker/Vandenberg (Ned). De eindstand is: 1. Bakker 42,0 pun Gorla 51,0, 3. Raudaschl 57.4. 4. Ben Kloek (Zwe) 57.7. 5. Carlson 58.4. Betalen we teveel voor de com pact discs, wanneer we er zo'n vijftig gulden per stuk voor moeten neerleggen? Wie goed zoekt in de platenhandel, be merkt dat er in de rekken met doosjes - meestal leeg om win keldiefstal te voorkomen - plotseling schijfjes opduiken, die maar 38 en soms zelfs maar 35 gulden kosten. Bij nader in zien blijkt het een hele enkele keer te gaan om een stuntje van een van de platenmaat schappijen, maar die zijn voor alsnog op de vingers van een hand te tellen. door Wim Henk Bakker Meestal blijken die CD's volgens de hoes afkomstig te zijn uit Loos- drecht, nu niet direct een plaats waar je een platengigant zou ver wachten. Die zit er dan ook niet. Wie er wel woont en werkt is G. T. K. (Gert) van der Meent, die daar met acht fulltimers en vier partti mers zijp Sound Products Holland BV op een gezonde manier draai ende houdt. Een kleintje tussen de giganten. Klaarblijkelijk vinden de reuzen het goed dat deze maat schappij bestaat, of Sound Pro ducts heeft een eigen weg gevon den om onafhankelijk te blijven. Uit het goedkope CD-pakket dat vanuit Loosdrecht wordt aangebo den noem ik als voorbeelden Litur gie van Tsjaikowsky, Concerten voor orgel en orkest van Carl Philpp Emmanuel Bach. Operette melodieën, (The Wild Side of Life, Country Western Music, hits uit 1960-'69), Hawaii Dreams, het der de pianoconcert van Beethoven, Akkordebn-Revue en Keep on Truckin' Convoy. Inderdaad een zeer ver uiteenlopend repertoire, een grote markt bestrijkende. Gert van der Meent wil best ver tellen wat het hem mogelijk maakt om goedkoper te werken. En daar uit blijkt tegelijkertijd ook wat mo gelijkerwijs de voor- en nadelen van zo'n goedkope CD kunnen zijn. "We werken met maar twaalf mensen. De grote maatschappijen werken met veelvouden van dat aantal. Daarmee valt al een stuk- kosten weg. Nog een punt: de grote maatschappijen brengen zogehe ten releaselijsten uit voor de detail listen, waarop staat wat ze uitbren gen en gaan uitbrengen. Die lijsten hebben wij natuurlijk ook. maar bij ons zijn het meestal dan over drukken van advertenties uit de vakpers en van folders, waarbij we dan als toelichting vaak citaten kiezen van muziekjournalisten uit landen. Die mensen vinden het leuk om geciteerd te worden, zo ij- del zijn ze wel, en wij hoeven geen reclame^chrijver meer te betalen". Van der Meent wijst er wel op. dat hij met zijn CD's, elpee's en musicassettes, niet altijd goedko per is dan zijn grote collega's, en soms zelfs duurder, wanneer hij heel bijzonder materiaal uitbrengt. Want ook daarvoor is een markt, maar we hebben het nu over het verschijnsel van de goedkope CD. "Onze importprodukten zijn net zo duur of soms iets duurder, maar onze eigen produktie is voordeli ger dan die van de andere heren. Maar of je 52 of 25 gulden betaalt voor een CD is natuurlijk een groot verschil. Hele populaire muziek kunnen we vaak wel tegen lagere prijzen uitbrengen, een accordeon duo hoeft niet altijd zo duur te zijn". "Onze produktie voor eigen klas sieke CD's brengen we zodanig op de markt, dat zowel de detaillist, een warenhuis als een consument voordeliger uit kunnen zijn. Het geheim hiervan bestaat uit ver scheidene elementen. Om te begin nen de artiesten, die de grote fir ma's hebben. Die zijn wereldbe roemd, en die moeten zeer hoge honoraria hebben. Zulke artiesten hebben wij dus niet. Mijn grote col lega's verkopen in wezen een ar tiest, die dan een bepaald' werk speelt, ik verkoop een werk, dat door een wellicht minder bekende, jonge, maar natuurlijk wel goede artiest wordt gespeeld". "Verder is ons streven erop ge richt, om de plaat die wij maken ook weer zo snel mogelijk van de hand te doen. Snelle omzet dus. Daar kan een gunstige prijsstelling nog wel eens helpen". Nu is een vijfde symfonie van Beethoven een werk datje gemak kelijk kunt laten spelen door een hier niet bekend Oosteuropees or kest. Kwaliteit verzekerd, als je juist weet te kiezen. Maar in de popwereld ligt dat anders. Deze muziek is veel meer persoonsge bonden. 11 ^T| i der Meent: 'Voor klassieke CD werken we met onbekende, goede artiesten "Wij doen dus niet veel pop. We) wat. We hebben bijvoorbeeld een aantal elpee's gelicentieërd van een Amerikaanse blueszanger Ro bert Gray. Heel bekend hier. nog een paar weken geleden stond hij in een uitverkocht Carré. Als zo'n man succes heeft wordt hij bena derd en gecontracteerd door een grote firma: Zo is het nu ook ge gaan. Wij hebben de eerste twee el pees gehad, Philips heeft nu de derde. Dat ligt ook voor de hand. Philips kan ook wereldwijd verko pen en wereldwijd reclame maken. Wij kunnen ons daarmee niet me ten en dat willen we ook niet". - U bent dan.een soort wegberei der geweest. "Ja, die gang van zaken is inhe rent aan het gebeuren en wij aan vaarden dat". - De CD-aanmaak besteedt unit. Net als trouwens de gewone gram mofoonplaten. Dat moet toch ge beuren in een van de fabrieken van uw gigant-collega's. Zijn die zo in schikkelijk? Ze zitten zelf dat is ge noegzaam bekend, verschrikkelijk omhoog met een gebrek aan pro- duktiecapaciteit "Als je op tijd contracteert is dat geen probleem. Twee jaar geleden was de CD nog helemaal niet zo po pulair. de vraag was nog riiet groot en toen was het helemaal met zo moeilijk om contracten met zo'n fabriek te sluiten. Ik had natuurlijk wel m'n afnameverplichting. Op die manier werd zo'n fabriek ook draaiende gehouden. Wij laten on ze CD's maken maken bij Sono- press in Duitsland en bij Sanyo in Japan". - Moet ik hieruit begrijpen, dat wanneer die contracten aflopen er voor u geen mogelijkheid meer is om CD's voor uzelf te maken? "Dat is geen vraag waarover ik inzit. Voorlopig kunnen we nog wel en jaar of drie door en tegen die tijd zien we wel weer verder. Stel dat je alles moet geloven wat er gezegd wordt, dan staat er over drie jaar op elke hoek van de straat wel een CD-fabriek". Gert van der Meent heeft altijd al in de platenbranche heeft gezeten. Veertien jaar geleden begon van der Meent zijn eigen firma, daar voor heeft hij op vrijwel iedere af deling van CNR gewerkt, toen nog de firma Roth. Nu heeft hij een ei gen weg gevonden omder meer om goedkope CD's op de markt te brengen. Zijn manier van werken zou overigens gemakkelijk kunnen' worden overgenomen door de gro te jongens, maar dat doen ze nog niet. omdat de vraag naar de dure CD's constant blijft. iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10