Advocaten eisen toegang tot cel Amerikaans leger ingezet bij strijd tegen cocaïneproduktie in Bolivia 'Zuidafrik aanse gevangenen hebben recht op juridische bijstand' Hitte en droogte zaaien dood en verderf in de VS Spion belast Duits- Duitse betrekkingen gepasseerd bij amnestie VRIJDAG 18 JULI 1986 BUITENLAND PAGINA 7 JOHANNESBURG - Een aantal advocaten van personen, die zijn gearresteerd op grond van de noodtoestand, hebben gisteren verzoeken ingediend om hun cliënten te mogen bezoeken. Dit intitiatief volgt op een uitspraak van het hooggerechtshof van Durban, woensdag, dat gevangenen het recht hebben om juridisch advies in te winnen. Volgens de eerste berichten hebben de advocaten van minstens 700 gevangenen verzoeken inge diend bij de autoriteiten. Het vonnis van rechter Didcott in Durban om vijf van de zes clausu les in de noodtoestandswetgeving. Nelson Mandela 24 maal jarig achter tralies JOHANNESBURG (AP) - Nel son Mandela, het symbool van de strijd tegen apartheid in Zuid-Afrika, wordt vandaag 68 jaar. Het is de 24ste keer dat hij zijn verjaardag in gevangen schap viert. 'Het zijn verloren jaren en hij is zich daar terdege van be wust,' zei Helen Suzman, een blank lid van het parlement voor de Progressieve Federale Partij. Zij bracht in mei een be zoek aan Mandela in Pollsmoor gevangenis in Kaapstad. 'De omstandigheden waaron der hij gevangen wordt gehou den zijn bevredigend, voor zover dat in een zwaar bewaak te gevangenis mogelijk is,' zei mevrouw Suzman gisteren. 'Hij heeft het fysiek niet zwaar, maar zijn vrijheid is weg.' Vanuit de hele wereld wordt de vrijlating van Mandela geëist. De ANC-leider werd in 1964 tot levenslang veroordeeld wegens sabotage. Nog in 1984 zei president Botha dat Mande- la zijn straf volledig m«est uit zitten, maar een half jaar later toonde hij zich bereid Mandela vrij te laten, mits hij geweld als middel zou afzweren. Tot dus ver heeft Mandela dat gewei gerd. Mandela zei geen enkele be lofte te kunnen doen en stelde dat de regering geweld zal moe ten afzweren en de apartheid zal moeten ontmantelen om een eind te maken aan het zwarte verzet. welke het woord 'subversief uit leggen, geheel of gedeeltelijk nie tig te verklaren, heeft talrijke reac ties opgeroepen. John Allan van de Zuidafrikaanse Journalisten-So- door Ruud de Wit ciëteit (SASJ) wees erop, dat het vonnis 'een duidelijke indicatie voor de regering moet zijn, dat po gingen om de basisvrijheid van meningsuiting te onderdrukken op den duur vruchteloos zullen zijn'. De nationale voorzitter van de werkgroep 'Advocaten voor Men senrechten', Jules Browde, voegde daaraan toe, dat het oordeel van de rechter 'belangrijke obstakels voor de media heeft weggenomen, om dat deze zich nu een beter idee kunnen vormen van wat ze wel of niet mogen publiceren'. Een woordvoerder van de minister van wet en orde, Louis le Grange, zei echter dat de minister zijn tevre denheid had uitgesproken over het vonnis van het gerechtshof, aange zien 'dit volledig overeen komt met het belang van de regering'. 'Wij zullen later beslissen of we in be roep zullen gaan tegen het schrap- Communisten de mond gesnoerd PARIJS (Rtr.)- De Franse Commu nistische Partij demonstreerde gis teren met een origineel protest te gen het toewijzen van minder dan twee minuten zendtijd voor een partijpolitieke uitzending: de woordvoerder verscheen met een mondprop op het scherm. "Ik maak bezwaar tegen het feit dat de Communistische partij slechts 95 miserabele seconden krijgt om haar visie uiteen te zetten", zei André Lajoinie, die vervolgens zijn kostbare tijd gebruikte om zich met een witte doek de mond te pen van de bewuste paragrafen in de wetgeving of dat we ze opnieuw zullen formuleren'. De minister van binnenlandse zaken. Stoffel Botha, wees gisteren het beroep van de Amerikaanse dominee Brian Burchfield af. dat deze had aangetekend tegen de be slissing om hem tot ongewenste vreemdeling te verklaren. Burch field, die samen met zijn vrouw sinds een half jaar een gemengde kerkgemeenschap in Kaapstad leidde, is inmiddels op het vlieg tuig naar Amerika gezet. Verder is er volgens het regeringsbureau voor informatie de afgelopen 24 uur één persoon bij onlusten om het leven gekomen. Twee kritische journalisten in Mexico gedood MATAMOROS (AP) - Een Mexi caanse dagbladuitgever en een ver slaggeefster die artikelen hadden geschreven over corruptie en de georganiseerde misdaad zijn giste ren voor de redactielokalen van de krant op straat doodgeschoten. Ernesto Flores Torrijos (47), de eigenaar-uitgever van het dagblad El Popular en zijn speciale verslag geefster Norma Moreno Figueroa (24) werden neergeschoten toen zij voor de redactielokalen uit de auto stapten.Norma Morena, die twee jaar bij El Popular werkte en re cent tot speciaal verslaggeefster was gepromoveerd, schreef een co lumn waarin zij geregeld kritiek le verde op de corruptie op alle ni veaus van de overheid. Doodseskaders in Colombia: WASHINGTON - Het zuidoosten van de Verenigde Staten ver droogt. Nooit eerder in de geschie denis is er zo'n gebrek geweest aan water, bij temperaturen die dag na dag de records breken, die de weermannen van de televisie plichtsgetrouw maar somber uit hun statistieken plukken. door Henk Kolb In veertien staten is minder re- gen gevallen dan normaal, in tien daarvan is het watergebrek zo groot dat plantengroei vertraagt of het gewas verwelkt, in grote stuk ken van vier van die staten is het zo droog dat vegetatie niet meer mo gelijk is. Daarbij blijft het niet wat het sterven betreft. Aan de hitte gaan vooral oudere mensen dood: 13 tot nu toe. In Georgia overleed een man nadat zijn lichaamstempera tuur tot 44,5 graden Celsius was opgelopen. Vee sterft. Dikwijls in een slachthuis, omdat boeren geen voer hebben, geen geld hebben om het te kopen en van grazige weiden allang geen sprake meer is. Soms ook van pure uitputting tijdens het heen en weer zeulen van veemarkt naar veemarkt met een overmatig aanbod. Kippen leggen bij miljoenen het loodje - in Georgia alleen al 750.000 in een week. Maar ook elders, in Alabama, Zuid-Carolina en Noord- Carolina, proberen kippefokkers hun met geopende snaveltjes amechtig hijgend pluimvee tot lo pen op te jagen, omdat de hoen ders zittend ten dode gedoemd zijn bij temperaturen die dag in dag uit tot om en nabij de 38 graden oplo pen. In het water sterven vissen. Het water zelf sterft op sommige plek ken aan vervuiling met afvalwater, dat niet met de gebruikelijke re genval wordt verdund. Elders wordt het door algen verstikt. Op de velden ploegen boeren hun oog sten onder en daarmee een jaarin komen. Waar het nog een beetje meevalt reikt het mais, dat bijna twee meter hoog zou moeten zijn, de. landbouwer tot het middel. Achter zijn traktor kolkt het stof in dikke wolken op - de horizon is grijs en trilt. Douches Soms pakken zich wolken sa men terwijl opstekende wind de aarde in pluimen wegblaast. Zo nu en dan valt in enorme buien uit die wolken korte tijd wat regen, die al verdampt is voordat het water kan verzinken. Maatregelen als een ver bod op het sproeien van tuintjes en douches van langer dan vier minu ten helpen allang niet meer in deze tijd van onder normale omstandig heden rijpende oogsten. Plaatselijke en regionale overhe den spreken van een noodtoestand in een landbouwgebied dat na de grote droogte van 1977 nooit meer goed overeind is gekomen. De gro te droogte van 1986 duurt al vier maanden en de consument in de Test van het land zal dat merken aan bijvoorbeeld kleinere perzi ken, kléinere kippen en kalkoenen uit een gebied dat bijna 40 procent van de slachtkippen en eenvyfde van de kalkoenen produceert. In Zuid-Carolina is van de haver, koren en maisoogst niet veel meer over. Nog een kwart van de katoen- oogst en van de soja-aanplant is bruikbaar. De tabak daarentegen lijkt niet aangetast, maar voor het vee is er geen voer meer en de staat probeert hooi aan te voeren uit het Midden-Westen. Dat levert een ver voersprobleem op, want hooi neemt veel ruimte in. Geen douches van betekenis, geen tuintjes nathouden. Maar wel schaap water voor begrafenison dernemers, die de grond moeten weken om er een graf in te kunnen loshakken. De landbouw, een be drijfstak die de laatste jaren toch al nauwelijks uit de kosten kwam, dreigt ten onder te gaan in de ge bieden waar de grondprijs gezakt is, de boeren zware schulden heb ben, hun bezit niet kunnen verko pen en dus ook met hun machines blijven zitten in de droogtegordel die zich uitstrekt van oostelijk Ala bama, door het grootste deel van Georgia en Zuid-Carolina, naar Noord-Carolina, Virginia, het oos ten van Tennessee en zuidelijk Pennsylvania. Het huisvuil en ander afval hoopt zich op op een tijdelijjke opslagplaats in het Amerikaanse Philadelphia, waar de reinigingsdienst al drie weken in staking is. (fotoAP) 600 moorden Leiders Solidariteit ANKARA - De voormalige Turkse premier Bulent Ecevit is gisteren in Ankara voor de rechter verschenen om zich te verantwoorden voor zijn politieke uitspraken. De grondwet die in Turkije werd ingevoerd na de militaire staatsgreep van september 1980 verbiedt politici uit de jaren voor de staatsgreep, tot 1992 in het openbaar te spreken en politieke stand punten in te nemen. ,foto AP) LONDEN (UPU- Huurmoorde naars die opereren in samenwer king met leger en politie hebben sinds begin 1986 meer dan 600 mensen in Colombia vermoord, zo heeft Amnesty International in Londen meegedeeld. De campag ne van politieke moorden en folte ring lijkt vooral gericht op studen ten, leraren, mensenrechten-acti visten en Indiaanse gemeen schapsleiders. Volgens Amnesty reizen de doodseskaders in legervoertuigen, en dragen ze soms ook legerunifor men. Ook hebben mensen gezien dat de doodseskaders hun gevan genen overdroegen aan legerkazer nes. Alleen al in de stad Cali zijn meer dan 350 politieke moorden gepleegd, aldus Amnesty. De orga nisatie heeft een dringend beroep gedaan op president Belisario Be- tancur om een eind te maken aan de moordcampagne. WARSCHAU (AP/DPA) - Het Poolse parlement heeft gisteren een am nestiewet aangenomen op grond waarvan 20.000 van de 114.800 gewone criminelen en mogelijk honderden politieke gevangenen zullen worden vrijgelaten. Vooraanstaande politieke gevangenen zullen echter alleen onder 'bijzonder gerechtvaardigde' omstandigheden hun vrijheid her krijgen. Leden van een Australische pariementsdelegatie die op dit moment in Polen is zeiden van Poolse regeringsfunctionarissen te hebben begrepen dat de 'amnestie betrekking zou hébben op ongeveer 230 van de 350 poli tieke gevangenen in het land. De Poolse regering is gisteren gewijzigd. Minister van financiën Stanis- law Nieckarz werd vervangen door Bazyli Samojlik (43), terwijl de minis ter voor bouwzaken Jozef Niewiadomski is vervangen door Jerzy Bajszc- zak (50). De twee ministeries hebben de afgelopen tijd aan heftige kritiek blootgestaan. De voorzitter van de officiële Poolse vakbonden OPZZ, Alfred Miodo- wicz, heeft zijn post in de staatsraad, het collectieve presidentschap, op gegeven. Zijn terugtreden uit deze vooral ceremoniële functie wordt in verband gebracht met zijn recente benoeming in het Politburo. De plaats van Miodowicz wordt ingenomen door een andere vertegenwoordiger van de vakbonden, de 44-jarige Jerzy Uzieblo. BONN - De Westduitse regering wil zo snel mogelijk af van de spio nerende en stelende 59-jarige Oost- duitse professor Herbert Meissner. Bonn probeert de hele zaak af te wikkelen met een minimum aan schade voor de Duits-Duitse be trekkingen. Meissner zit sinds dinsdag in de Oostduitse ambassade in Bonn, na dat hij eerder in West-Berlijn had gezegd verder in West-Duitsland te willen leven. Op deze uitspraak kwam hij door nog onopgehelder de oorzaak terug. door Hans Hoogendijk Meissner werd vorige week in West-Berlijn opgepakt nadat hij in een warenhuis een douche-set ter waarde van ongeveer 30 gulden probeerde te stelen. Hij gaf daarna te kennen in West-Duitsland te wil len blijven. Ook deelde hij mee voor de Oostduitse geheime dienst te hebben gewerkt. De hoogste openbare aanklager van West- Duitsland, Rebman, beschikt over een ondertekende verklaring van Meissner, dat hij in de Bondsrepu bliek wil blijven en dat hij vele ja ren voor de Oostduitse geheime dienst heeft gewerkt. Oost-Berlijn blijft er echter bij dat de hoogle raar, die ook waarnemend voorzit ter is van de Oostduitse Academie van Wetenschappen, door de West duitse inlichtingendienst is ont voerd. West-Duitsland houdt staande dat Meissner op eigen verzoek door politiemannen is begeleid naar Pullach bij München, waar de Westduitse contra-spionage zetelt. Daar had hij de bijzonderheden over zijn spionagewerk verteld. Maar voor een tweede gesprek kwam hij niet opdagen. Integen deel, Meissner dook op in de Oost duitse ambassade in Bonn. Vol gens Westduitse kringen zou hij het afgelopen weekeinde contact hebben opgenomen met zijn fami lieleden in Oost-Berlijn en daarna hals-over-kop per taxi naar de Oostduitse ambassade in Bonn zijn gereden. De Westduitsers hadden hem na het eerste verhoor een Westduits paspoort gegeven em hem gega randeerd dat als hij in de Bondsre publiek wilde blijven, er geen strafvervolging zou worden inge steld. Toen Meissner echter in de Oostduitse ambassade opdook moest de hoogste openbaar aankla ger wel een arrestatiebevel uitvaar digen, omdat Meissner had toege geven een spion te zijn. Hij zou on der meer nieuws hebben verza meld over het privé-leven van Westduitse wetenschappers. De Oostduitse geheime dienst zou aan de hand van deze gegevens West duitsers kunnen chanteren om voor de DDR te werken. De regering in Bonn heeft nu de DDR gevraagd mee te werken om deze zaak uit de wereld te helpen. Bonn wil nog altijd een gesprek met Meissner om te vernemen of hij vrijwillig terug wil en dus terug komt op een eerdere verklaring. De DDR eist daarentegen dat de man een vrijgefeide krijgt. Veel drank in bruidstaart Sarah en Andrew TORPOINT (AP) - De banketbak kers van de Britse marine, die de eer te beurt valt de koninklijke bruidstaart te mogen vervaardi gen, nemen geen enkel risico voor het huwelijk van prins Andrew en Sarah Ferguson op 23 juli. Zij heb ben met veel toewijding twee bruidstaarten gebakken. De twee identieke taarten zijn op de bevoorradingsschool van de marine in Torpoint, in het zuidwes ten van Engeland, vervaardigd. Vandaar zullen zy maandag in twee bestelwagens naar het 400 ki lometer verderop gelegen Londen vervoerd worden. Mocht er onder weg iets misgaan met de ene taart, dan hoopt men de andere taart in elk geval wel ongeschonden in Londen te krijgen. Hoewel Buckingham Palace er op stond dat er voor de maandag voorafgaand aan het huwelijk geen foto's of beschrijvingen van de bruidstaart zouden circuleren, is wel uitgelekt dat er een aardige hoeveelheid rum, cognac en port in de bruidstaarten verwerkt is. And rew is nu eenmaal een marineman, zo luidde de redenering. India De onrust in de Indiase deelstaat Gpjarat heeft tot nu toe ten minste 55 mensenlevens geëist. Gisteren werd in de stad Ahmedabad een 40-jarige man doodgestoken nadat de avondklok voor korte tijd was opgeheven. De gewelddadigheden tussen moslems en hindoes begonnen vo rige week woensdag in Ahmeda bad en breidden zich uit naar ver scheidene steden. In Ahmedabad, een textielstad met 2,5 miljoen in woners, vielen de meeste doden. Gisteren arriveerden er 700 politie agenten ter versterking van de 11.000 man sterke stedelijke poli tiemacht. Zelfmoordactie In de Zuidlibanese stad Jezzine heeft een jonge vrouw gisteren een met explosieven geladen auto tot ontploffing gebracht in de buurt van het stadhuis. De politie van Jezzine, een over wegend christelijke stad, deelde mee dat de vrouw bij de aanslag om het leven kwam. Zeven burgers liepen verwondingen op en twee geparkeerde auto's werden ver nield. Ook liepen enkele winkels schade op. Nog geen tien minuten daarvoor hadden miliciens van de door Is raël gesteunde Zuidlibanese Strijdkrachten (SLA) een andere met explosieven geladen auto ont dekt op een kruising even buiten Jezzine. LA PAZ/WASHINGTON (AP) - De Amerikaanse regering heeft de ze week militairen en materieel naar de Zuidamerikaanse staat Bo livia gezonden om het land te assis teren bij de ontmanteling van in het oerwoud gelegen cocaïne-fa- brieken. Het is voor het eerst dat Ameri kaanse mariniers in het buitenland worden ingezet om zich met de be strijding van drugs bezig te hou den. De Amerikaanse soldaten zul len de 80 medewerkers van de Bo liviaanse drugsbestrijdingsdienst, bijgenaamd de Luipaarden, de ko mende twee maanden helpen bij wat een van de grootste anti-cocaï- ne campagnes zal moeten worden. Boliviaanse autoriteiten in La Paz hebben verklaard dat de Lui paarden hun acties voornamelijk zullen richten op de cocaïne-labo- ratoria in de provincie Beni, ten noordoosten van La Paz, en in Cha- pare. In januari van dit jaar wisten Amerikaanse specialisten van de narcotiabrigade daar ternauwer nood aan de woede van gewapende coca-planters te ontsnappen. De inzet van de Amerikaanse troepen werpt een nieuw licht op het functioneren van leger en poli tie. Volgens de regering van presi dent Ronald Reagan is de inzet van de militairen geheel in overeen stemming met de belangrijkste taak van de Amerikaanse soldaat: de verdediging van God en Vader land. Anderen zijn van mening dat door deze actie de scheidslijn tus sen leger- en politietaken wordt overschreden. Barry Lynn van Amerikaanse burgerrechtenbewe ging ACLU omschreef het als volgt: 'Onder het mom van natio nale veiligheid worden militairen straks nog ingezet voor de bestrij ding van het drugssprobleem in de Newyorkse wijk Harlem.' Hooggeplaatste Amerikaanse militairen zijn het eigenlijk wel met de ACLU eens. Het leger zou niet ingezet mogen worden bij de bestrijding van criminaliteit, niet in de VS en niet in het buitenland. Maar de regering en het Congres weten steeds vaker hun zin door te drijven als het om de bestrijding van de drugshandel gaat. Veiligheid De Amerikaanse betrokkenheid in Bolivia, hoewel de meest drama tische van het ogenblik, is slechts een van de recente militaire mis sies in het buitenland waarbij de VS betrokken zijn. Wel opvallend is Reagans jongste uitspraak dat de drugshandel een gevaar is voor de nationale veiligheid van het land. Bovendien heeft Edwin Meese, de minister van justitie, laten weten dat hij zowel het reguliere leger als de nationale garde wil inzetten bij de tweede grootse anti-marijuana campagne in de VS dit jaar. Vorig jaar werden bij de landelijke actie 'Delta 9' miljoenen marijuana- planten verwoest. De Verenigde Staten zijn nu bij de Boliviaanse drugsbestrijding betrokken, maar eerder werd al door Amerikaanse helikopterpilo ten op de Bahama's en in Colombia geassisteerd. De laatse maanden werd aan een groot Caraïbisch of fensief, Hat Trick II genaamd, door honderden militaire vliegtuigen deelgenomen. Volgens Chapman Cox van het ministerie van defen sie werd daarbij voor 27 miljard dollar aan drugs onderschept. Hoewel de Boliviaanse regering de inzet van het Amerikaanse leger goedkeurt is zij zeer verbouwe reerd over het voortijdig uitlekken van de operatie. Bij de Boliviaanse wet is bepaald dat het inzetten van buitenlandse strijdkrachten door het parlement moet worden goed gekeurd. Daar de volksvertegen woordiging op het ogenblik met re ces is en het zeer waarschijnlijk lijkt dat de parlementsleden niet in de plannen gekend zijn, zit de Boli viaanse regering de voortijdige pu- blikaties nogal dwars. Functionarissen van de Ameri kaanse en Boliviaanse regering spreken dan ook over de militaire aanwezigheid in termen van een samenwerkingsovereenkomst, waarin niet wordt gesproken over het inzetten van militairen. Verrassing Een woordvoerder van het Boli viaanse ministerie van binnenland se zaken verklaarde gisteren dat dè operaties, die deze week zouden plaatsvinden, mogelijk uitgesteld zullen worden omdat het element van verrassing verdwenen is. Ondanks' de gemaakte afspraak tussen de Amerikaanse en Boli- autoriteiten dat pas na het Paz Estenssoro: in verlegenheid (foto ANP) begin van de operatie informatie zou worden gegeven, is de pers al meer dan drie weken van de ko mende gebeurtenissen op de hoog te. Het is de pers evenwel niet toe gestaan zich in het betreffende ge bied op te houden. In de, Boliviaanse kranten werd dinsdag melding gemaakt van de ophanden zijnde regeringsactie en de aankomst in La Paz vanzes Amerikaanse helikopters van het type Black Hawk. De helikopters zijn eergisteren met bemanning en onderhoudspersoneel naar Trini dad in het oerwoud van Beni ver trokken. Tenminste 100 Ameri kaanse soldaten die in Panama ge legerd zijn, zullen de komende da gen naar Bolivia vertrekken om de Boliviaanse Luipaarden te assiste- Boliviaanse functionarissen heb ben de Amerikanen min of meer verweten niet de nodige discretie aan de dag te hebben gelegd, de aankomst van de Black Hawks ging zonder enige poging tot ge heimhouding gepaard. Zij vrezen dat de publiciteit rond de Ameri kaanse betrokkenheid politieke gevolgen kan hebben voor presi dent Victor Paz Estenssoro. Estenssoro heeft onlangs in een vraaggesprek verklaard dat de op brengst van de illegale drugshan del het land per jaar 600 miljoen dollar aan inkomsten verschaft, de legale Boliviaanse export brengt ongeveer 500 miljoen dollar per jaar op. De Boliviaanse president zei het niet onwaarschijnlijk te achten dat de grote drugshandela ren bfj machte zijn een coup te ple gen als hun activiteiten niet aan banden worden gelegd. De provincie Beni is de grootste producent van cocaïne-pasta en sulfaat. De onversneden cocaïne en sulfaat worden per vliegtuig naar Colombia getransporteerd en vandaar naar de Verenigde Staten en Europa vervoerd. Hulp Volgens de Amerikaanse drugs- bestrijdingsdienst produceert Bo livia, een arm land met 6,4 miljoen inwoners, de helft van de totale we- reldproduktie. Het Boliviaanse mi nisterie van binnenlandse zaken heeft meegedeeld dat tenminste 300.000 boeren voor hun inkomen afhankelijk zijn van de coca-teelt en de cocaïneproduktie. De Boliviaanse regering staat on der sterke druk van de Verenigde Staten om het aantal hectares waarop de coca-plant wordt ver bouwd terug te brengen. In een in 1983 gesloten overeenkomst werd overeengekomen dat Bqjivia voor 1985 10.000 van de naar schatting 120.000 hectare die voor de teelt worden gebruikt vernietigd zou hebben. Het Amerikaanse Congres stelde toen dat indien geen gehoor werd gegeven aan deze eis, de eco nomische en financiële hulp aan het land gehalveerd zou worden. Inmiddels heeft het Congres 7,5 miljoen aan economische hulp in getrokken omdat nog geen 4.000 hectare vernietigd is. De Boliviaanse narcoticabrigade is niet in staat op grondige wijze het probleem te lijf te gaan. Twee van de vier beschikbare helikop ters staan bij gebrek aan onderde len aan de grond. De andere twee zijn om veiligheidsredenen on bruikbaar verklaard. De omvang van de drugshandel in de Latijns-Amerika is zo groot dat president Miguel de la Madrid van Mexico heeft opgeroepen tot internationale actie in het gebied. Hij verklaarde: 'Ik denk dat de hui dige mogelijkheden ontoereikend zijn, daarom zullen we met het hele Latijnsamerikaanse continent ten strijde moeten trekken'.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7