Scherpe reacties op Woensdrecht'-brand Le Duan krijgt 'gestaalde' opvolger 'Zwarte Joop heeft veel goed gedaan voor de stad' Politie arresteert twee brandstichters in Breda Veel te weinig opvang voor jonge verdachten Van Paridon heeft het moeilijk in Hülegom Herstel van Huurverhoging PAGINA 10 SPORT DINSDAG 15 JULI 1986 ■BREDA (ANP) - Een 24-jarige in woner van Breda en een 15-jarige scholier uit de plaats hebben be kend dat zij de afgelopen maanden in Breda een aantal grote branden hebben gesticht. Dit heeft de poli tie van Breda gisteren bekendge maakt. Bij die branden, in vier bedrijfs panden, is voor vele miljoenen gul den schade aangericht. Het waren een levensmiddelengroothandel, een deel van een oud-papieropslag, een deel van een bedrijvencom- plex en een grote opslagloods. In de laatste twee gevallen was er sprake van opslagen van poly ethyleen De twee hebben ook getracht brand te stichten in een analysten school, een grote verfwinkel in de' binnenstad van Breda en een op slagloods van een houtverwer kingsbedrijf. Eén van de verdachten werd za- terdagavond aangehouden, kort nadat hij pal naast het laatste be drijf een houten schuurtje had aan gestoken. De Bredase politie volg de hem al zes dagen nadat hij als een van de mogelijke verdachten uit een groots opgezet onderzoek naar voren was gekomen. De auto van deze man was door iemand ge zien bij een containerbrand in de binnenstad en een getuige had een soortgelijke auto bij de brand in de opslaglöods van poly-ethyleen waargenomen. BERGEN OP ZOOM (GPD) - De rijkspolitie Breda is volgens majoor W. van Beers niet in staat om bouwbedrijven in deze regio, die wegens hun activiteiten op de basis Woensdrecht op de zwarte lijst van radicale vredesgroeperingen staan, afdoende te bewaken. Wel zal de rijkspolitie na de brand stichting zondag bij de Bergse be- toncentrale De Schelde extra sur veilleren. Verscheidene organisa ties, waaronder twee radicale vre desgroeperingen, hebben afkeu rend gereageerd op de aanslag. Een administrateur van De Schelde spreekt onverbloemd over terrorisme: „We zijn niet bang, maar wel geschrokken en ver schrikkelijk boos." De Schelde le vert beton aan bedrijven die op de [basis Woensdrecht bouwen. De 77.. aanslag is opgeëist door actievoer- De politie in Roosendaal en Ber- ders die het bedrijf hebben aange- genop Zoom houdt ook een extra pakt wegens de werkzaamheden oogje in het zeil bij de bedrijven in op de basis. die plaatsen die op de zwarte lijst staan. Bovendien is Bergse onder- Een woordvoerder van het Ver nemingen die aanslagen vrezen, bond van Nederlandse Onderne- door de politie geadviseerd zelf be- mingen (VNO) vindt de aanslag veihgingsmaatregelen te nemen. volstrekt verwerpelijk en een po- Een aantel voert al besprekingen ging om met geweld de wil op te met een bewakmgdienst. leggen aan bedrijven die meewer- T,ken aan de bouw van bunkers en Hiwm«liL ia V onderkomens op de basis. Het groepjes extremisten met politieke H bezoredheid uit o motieven, het erg moeilijk üe zlJn 9ezor?aneia ult 0 GRONINGEN (ANP) - Het grote tekort aan plaatsen voor jeugdige verdachten in opvangtehuizen dwingt het openbaar ministerie (OM) in Groningen een „uiterst te rughoudend beleid" te voeren. Het OM constateert „met groot onge noegen" in zijn gisteren versche nen jaarverslag dat er in 1985 voor minder jongeren die verdacht wer den van strafbare feiten plaats was in een opvangtehuis dan een jaar eerder. In 1985 konden slechts achttien jongeren in voorlopige hechtenis worden genomen. Van hen konden II er maar negen in een opvangtehuis band bestaat tussen het noteren (vergelijkbaar met een Huis van van kentekens bij de hoofdpoort Bewaring voor volwassenen) wor- en de gepleegde aanslag. den geplaatst. Voor de overigen pakkente bedr«ven die °p de basis werken' Ter ondersteuning van zijn stel ling verwijst hij naar de aanslagen een groep op Shellstations, de _rBivak en afgelopen weken. „Anders dan bij Bonk, organisaties van radicale de gewone criminaliteit werken vredesgroeperingen, veroordelen i zogenaamde kleine de brandstichting. Een zegsman van Bivak zegt dat men weliswaar kentekens en namen van bedrijven registreert, maar dat alleen doet om maatschappelijke druk uit te oefenen. „Wij veroordelen geweld en werken niet in het geheim met aanslagen. We steunen wel het doel van de brandstichters, dat er geen kruisraketten komen, maar veroor delen het middel." Een voorlichter van de vliegbasis Woensdrecht vindt echter, dat als activisten beweren dat De Schelde betrokken zou zijn bij bouwactivi teiten op de basis, het moeilijk is te veronderstellen dat er geen ver deze cellen die door de politie moeilijk te infiltreren zijn", zegt hij. Het onderzoek van de Bergse ge meentepolitie, dat met bijstand van de rijkspolitie Breda plaats vindt, heeft tot dusver geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd, zegt hoofdinspecteur Jan Schoonen van de Bergse politie. Vastgesteld is dat er na een inbraak drie brand bommen met tijdontsteking bij au to's en installaties van De Schelde waren geplaatst. Minstens een er van ging af. Een loods en het kan toor, alsmede de hele administratie van de centrale gingen verloren. Maurits de Vries, alias Zwarte Joop moesten andere oplossingen ge vonden worden zoals huisarrest, plaatsing in een Huis van Bewa ring of vrijlating. Het openbaar ministerie in Gro ningen vindt het „uiterst bedroe vend" dat er voor deze mindeijari- gen zo weinig plaats is. Dat plaats gebrek geldt overigens met name voor jongens. Het grote tekort aan plaatsen voor jeugdige verdachten is een probleem dat ook landelijk al geruime tijd speelt, deelde een woordvoerster van Justitie mee. Rond kerstmis vorig jaar kwam naar buiten dat veel jongeren door deze situatie noodgedwongen te lang in politiecellen moeten ver blijven. Met enkele noodingrepen werd daar toen in de kerstdagen een tijdelijke oplossing voor ge vonden. Het probleem bleef echter be staan. In februari stuurde staatsse cretaris Korte - Van Hemel van jus titie hierover een brief naar de Ka mer. Hierin legde zij uit hoe dit te kort kon ontstaan en met welke maatregelen Justitie er verbetering in denkt te brengen. Daarbij ging het onder andere om renovatie en (soms) uitbreiding door nieuw bouw, maar ook om maatregelen in de personele sfeer. Veel problemen ontstaan name lijk door de gevolgen van ziekte verzuim op de capaciteit in de op vangtehuizen. Dit verzuim is vaak weer terug te voeren op het feit dat het personeel de problematiek van deze jongeren niet aan kan, reden voor Justitie om nu aanvullende opleidingen te organiseren voor hen. Amsterdamse Wallenkoning overleden AMSTERDAM (GPD) - Veel reac ties op het overlijken van Maurits de Vries, alias Zwarte Jopie, die ook wel de 'koning van de Wallen' werd genoemd, zijn eender. „Het is een tragisch verlies. Het was een rondborstige Amsterdammer, die een heleboel goed heeft gedaan voor de stad." Maurits de Vries overleed dit weekeinde op 51-jari- ge leeftijd in het ziekenhuis, nadat hij thuis, in Vinkeveen, een hersen bloeding had gekregen. De Vries begon zijn loopbaan als illegale taxichauffeur, ook wel snorder genoemd. Hij dreef jaren lang een discotheek op de Zeedijk. Later was hij de eigenaar van di verse dancings, seksclubs en gok huizen. De beroemdste daarvan, Casa Rosso, dat van heinde en ver toeristen naar de wallen lokte, brandde in 1983 tot de grond toe af. Tegelijkertijd werd ook het ernaast gelegen gokhuis Club 26 in de as gelegd. Bij de brand aan de Oudezyds Achterburgwal vonden dertien mensen de dood. De Vries zwoer dat er op de plek, waar Casa Rosso en Club 26 hadden gestaan, nooit meer een gokhuis zou verrijzen. Hij deed zijn woord gestand en plaatste er later een monument voor de slachtoffers. De brand werd aangestoken door Josef L., een ex-medewerker van de Casa Rosso. Maarten Lamers, hoofd van de op de wallen gevestigde Satans kerk, goed bekend met De Vries, denkt dat die brand een enorme klap is geweest voor Joop. Hij is er eigenlijk nooit meer bovenop ge komen. Hij was niet meer het brui- Schone straten Over de persoon van Zwarte Jo pie zegt hij: „De Vries heeft een he leboel voor de stad gedaan, maar de stad heeft hem niet zo aardig be handeld. Hij heeft jarenlang voor schone straten gezorgd (De Vries had een eigen vuilnisophaaldienst op de wallen, omdat de gemeente wagens niet op de grachten kon den komen - red.). Zijn zaakjes wa ren altijd keurig geregeld en hij maakte van de gracht een redelijk visitekaartje. Hij deed natuurlijk dingen, die niet toelaatbaar waren, maar er zijn zoveel dingen niet toe laatbaar. Hij deed ze tenminste goed en als zakenman heeft hij wel enig krediet verdiend". Over de manier waarop De Vries over de Oudezüds Achterburgwal regeerde, is ook oud-rechercheur van de Warmoesstraat en schrijver van detectives A. Baantjer goed te spreken. „Hij zorgde ervoor dat er geen troep was op de wallen, want in zijn tent. kwamen nette, hoog staande figuren en daarvoor moest het netjes zijn. Na de brand is hij van de wallen weggegaan en dat is eigenlijk heel jammer". Wel strafbaar Veel is Baantjer trouwens niet met De Vries in aanraking geko men. „Crimineel gezien kwam De Vries nooit zo in the picture. Hij heeft weinig veroordelingen gekre gen. Prostitutie en gokken is na tuurlijk wel strafbaar, maar je kunt het dc anderen laten runnen, ten. Dan blijf je zelf aardig uit beeld en Jopie deed dat. Hij was een hele handige man". De Amsterdamse politie beves tigt die indruk. Van officiële zijde kan er alleen worden meegedeeld dat „Amsterdam een kleurrijk fi guur heeft verloren". Veel be moeienis had de politie niet met De Vries. Buiten enkele invallen in zijn gokhuizen en het onderzoek rond de brand in Casa Rosso, had de politie weinig met hem te ma ken. De belasting had meer dan de politie met De Vries te maken. We gens belastingfraude werd hij be gin dit jaar tot een ton boete ver oordeeld. In een kluis bij Slaven- burg's Bank werden enkele tonnen zwart geld gevonden. Ook op reke ningen in Zwitserland en in de Verenigde Staten bleek De Vries zwart geld te hebben. De Vries kwam echter ook in het nieuws voor sympathieke gebaren. Dit jaar nog werd bekend dat hij geld had geschonken aan een Amsterdams hulpverleningscentrum. Nog niet zolang geleden opende De Vries op het Thorbeckeplein het sekstheater Pink Elephant. Sa men met de onder meer door een ontvoeringsaffaire bekende zaken man Maurits Caransa en Jaap Kroonenberg had De Vries grote plannen voor een gigantische dis cotheek en een studio voor Sky Channel in het gebouw van het voormalige bioscoop Rembrandts- plein-theater. Wat daarmee nu gaat gebeuren, is niet bekend. Casa Rosso, Casa di Pizza in Zandvoort en het Pink Elephant Theatre zijn gisteren na zijn overlijden geslo- BANGKOK - De man die alge meen wordt beschouwd als de hardste en meest militante ideo loog van de Vietnamese partijtop, heeft de teugels in handen geno men van de twee miljoen leden tel lende communistische partij. De 79-jarige Truong Chinh, in de Viet namese literatuur ooit 'de eerste bouwer en commandant van de Vietnamese revolutie' genoemd, werd gisteren de opvolger van de vorige week overleden partijleider Le Duan. De Amerikaanse rege ring, die jarenlang oorlog voerde in Vietnam, noemde hem de meest gehate man van het land. Volgens de Franse historicus Bernard Fall moet Chinh verantwoordelijk wor den geacht voor de dood van 50.000 mensen tijdens de landhervormin gen in Noord-Vietnam in de jaren '50. door Dennis Gray De geruchtenmachine wilde dat Chinh en andere leden van de Viet namese gerontocratie het komen de. zesde partijcongres zouden aangrijpen om terug te treden en plaats te maken voor een jonger partijkader. Ook deden in Hanoi geruchten de ronde dat de benoe ming van Chinh slechts tijdelijk zou zijn, in afwachting van het in november te houden partijcongres, maar in de officiële media werd niets gezegd dat daarop zou kun nen duiden. Chinh heeft nooit de uitstraling en de populariteit gehad van gene ratiegenoten als premier Pham Van Dong en de briljante strateeg generaal Nguyen Giap, maar maakte naam als partij-organisator en ideoloog. Chinh was vroeger meer gericht op het China van Mao Zedong dan op de Sowjet-Unie van Josef Stalin en veranderde zijn oorspronkelijke naam Dang Xuan Khu in Truong Chinh, of 'Lange Mars'. Na de rampzalige landhervor mingen verdween Chinh enige tijd op de achtergrond, maar de afgelo pen halve eeuw is zijn machtsposi tie nooit fundamenteel aangetast. Vele jaren was hij de tweede man binnen het Politburo en in 1981 werd hij benoemd tot voorzitter van de toen opgerichte Staatsraad, het belangrijkste en machtigste or gaan van de partij. Volgens zijn officiële biografie werd Chinh in 1907 geboren in de noordelijke provincie Ha Nam Ninh, hoewel hij volgens sommige westerse bronnen in 1908 geboren zou zijn. Hij was de zoon van een onder wijzer die actief was in het verzet tegen het Franse kolonialisme. Chinh werd in zijn woonplaats van school gestuurd en ging in 1928 naar Hanoi om zijn studie af te ma ken. In die periode sloot hij zich aan bij de 'Revolutionaire Jeugd Brigade' van Ho Chi Minh. Hij schreef artikelen voor publicaties van de communistische groepen. Samen met revolutionairen als Dong, Le Due Tho en de vorige week overleden Le Duan richtte hij in 1930 de Indochinese Commu nistische Partij op. Net als zijn col lega's kwam hij geruime tijd in Franse gevangenissen terecht. In 1931 werd hij wegens subversieve activiteiten tot 12 jaar veroordeeld, hij er vijf uitzat. Aan het begin van de Tweede Wereldoorlog vluchtte hij naar Chi na, waar hij verschillende jaren doorbracht als organisator van Vietnamese verzetsbewegingen te gen de Japanse en Franse over heersing. Zijn inspanningen stel den Ho Chi Minh in staat aan het eind van de oorlog met zijn guerril- laleger Hanoi binnen te trekken en in 1946 de onafhankelijke Demo cratische Republiek Vietnam uit te roepen. Tijdens de daarop volgende oor log tegen de Franse kolonialisten, die eindigde met de vernietigende Franse nederlaag bij Dien Bien Phu, stond Chinh aan het hoofd van de propagandadienst van de partij. Ook was hij betrokken bij spionage- en contraspionagewerk. In 1953 hoorde hij tót de absolute top van de partij. Hij was uitslui tend ondergeschikt aan 'Oom' Ho zelf. Hij was benoemd tot secreta ris-generaal van de net opgerichte Lao Dong, de Arbeiderspartij, en was lid van het Politburo. Chinh leidde de collectivisering van de landbouw, waarbij groot grondbezitters en rijke boeren meedogenloos werden vervolgd. Tienduizenden mensen werden geëxecuteeijd en volgens de histo ricus Fall werden ongeveer 100.000 kleinere boeren naar werkkampen gestuurd en werd hun land ontei gend. Chinh gaf toe dat hij 'ernstige fouten' had gemaakt en bekende dat hij zich links van de partijlijn had opgesteld. Hij werd afgezet als secretaris-generaal, maar behield zijn lidmaatschap van het Politbu- De afgelopen jaren heeft Chinh een belangrijke rol in de partij ge speeld, in de tijd dat het land steeds nauwer met de Sowjet-Unie ging samenwerken en zelfs oorlog voerde tegen China. Zuiveringen hebben zich in die periode niet voorgedaan. Toen Chinh in 1981 weer tot de absolute top van de partij door drong, werd een aantal eerder inge voerde liberale economische her vormingen afgeschaft, maar de af gelopen jaren is een aantal daarvan weer stilzwijgend ingevoerd. Alom wordt verwacht dat op het partij congres in november meer econo mische hervormingen zullen wor den doorgevoerd, maar de benoe ming van Chinh toont aan dat de oude garde in Vietnam in ieder ge val op dit moment nog niet bereid is te gaan genieten van een wel ver diend staatspensioen. HILLEGOM - De wedstrijdleiding van de Hillegomse tennisvereni ging mag zich deze week verheu gen op de deelname van een groot aantal spelers. Een deel van hen zorgt voor een sterk deelnemers veld in de B en C-categorie. De finalisten van het onlangs ge speelde STV-toernooi, Jan-Willem Lugthart en Marcel Vink, worden geacht wederom op de laatste dag tegen elkaar uit te komen. De Uni cum-spelers Hans Tönjann en Mi- chaël van den Berg zouden daar misschien een stokje voor kunnen steken. Madelein Damen zal, als al les meezit, in de eindstrijd Christel Verwoert ontmoeten. Beide speel sters moeten volgens de plaatsing eerst in de halve finale Henny Feh- ling en Madeion Verdegaal zien te Marcel Vink en Jan-Willem Lug thart voeren samen de dubbellijst aan. Het Zandvoortse koppel Maarten Mes en Arthur Ludlage zullen hoogstwaarschijnlijk hun opponenten zijn in de finale. Onno van Paridon heeft de papieren eer ste plaats ingenomen bij de C-man- nen, gevolgd door Mark Post, die gisteren bijna sneuvelde in de eer ste ronde tegen zijn clubgenoot Bob van Overloop. Marius Pieters en Richard de Graaf zijn volgens de voorspellingen de andere kans hebbers. De favorieten voor de vrouwen C-titel zijn Colinda Vos- kuyl en Marja Kuipers. De weer van een zonnesteek her stelde Martij n Krans kwam in de eerste ronde uit tegen L. Burger, een wedstrijd, die hem geen moei te kostte: 6-4; 6-3. De Hillegom-spe- ler Fred van Trigt mag zich alvast gaan voorbereiden op het volgende toernooi na zijn verlies tegen B. Scholten. Voor een marathonpartij zorgden Rien Booy en Ruud War merdam. Na 9-7 in de tie-break van de beslissende set werd de wed strijd in het voordeel van Warmer dam beslist. Zo gemakkelijk Onno van Pari don zijn partijen en C wint, zo moeilijk had hij het gisteren in de B-afdeling. Na moeizame winst in derde set, kon Van Paridon de eer ste ronde overleven. Plaatsing Ge- mengddubbel B: 1) M. Verdegaal/ M. Vink, 2) C. Verwoert/J.W. Lug thart. Mannendubbel C: S. van der Mark/J.W. Vreeswijk. 2) P. Grim bergen/O. Wempc. Gemengddub- b«-l C: 1) E. de Jong/E. Zimmer man, 2) M. Kuipers/O. Wempe. prijs 43 winnaars, die elk bruto f 2800,40 1. Dhaenens (Bel-De Kimpe) de 285,5 kilo meter van Poitiers naar Bordeaux in 6 uur, 12 minuten en 40 seconden (46.048 km/ uur). 2. Hermans (Ned-Perurena) zelfde tijd, 3. Biondi (Fra-Guimard) op 2 secon den. 4. Yates (GBr-Legeay) op 0.09,5. Leleu (Fra-Köchli), 6. Nulens (Bei-Post), 7. Emonds (Bei-Raas), 8. Criquielion (Bel-De Kimpc), 9. Earley (Ier-Bazzo), 10. Rodri guez (Spa-Minguez), 11. Jean-Claude Gar de (Fra-Guimard), 12. Haghedoom (Bel- Godefroot), 13. Rüttimann (Zwi-Köchli) al len in de zelfde tijd als Yates, 14. Guttierrez (Spa-Gonzales-Linares) op 0.30, 15. Liec- kens (Bel-Godefroot), 16. Vanderaerden (Bei-Post), 17. Allochio (Ita-Zandegu), 21. Plackaert (Bei-Post), 22. Priem (Ned- Raas), 23. Van der Velde (Ned-Post), 24. Stieda (Can-Neal), 25. Van den Brande (Bel-De Kimpe), 26. Bomans (Bel-Godef root). 27. McKenzie (NZl-Godefroot), 28. Gaston (Spa-De Gribaldy), 29. Bontempi (Ita-Boifava), 30. Wijnants (Bel-De Kimpe), 31. Nijboer (Ned-Perurena), 34. Roosen (Bei-Raas), 35. Roche (Ier-Boifava), 40. Fig- non (Fra-Guimard), 43. Van der Poel (Ned- Raas), 53. Lemond (VSt-Köchli), 68. Hi- nault (Fra-Köchli), 75. Poels (Ned-Raas). 81. Stevenhaagen (Ned-Schuiten), 84. Millar (GBr-Post), 90. Delgado (Spa-Schuiten), 92. Zoetemelk (Ned-Raas). 93. Winnen (Ned- Post), 94. Lubberding (Ned-Post). 96. An derson (Aus-Post), 98. Hampsten (VSt- Köchli), 108. Peeters (Bei-Raas), 110. Van Lancker (Bei-Post), 112. Van Wijk (Ned- Schuiten), 119. Rooks (Ned-Schuiten), 126. Knetemann (Ned-Schuiten), 134. Veld- scholten (Ned-Schuiten). 151. Ducrot (Ned- Het algemeen klassement na de elfde etappe is: 1. Pedersen (Den-Boifava) 45 uur 32 minu ten en 8 seconden, 2. Pelier (Fra-De Gribal dy) op 1 minuut. 3. Roche (Ier-Boifava) op 1.05, 4. Hinault (Fra-Köchli) op 1.10, 5. Ma rie (Fra-Guimard) op 1.24, 6. Mottet (Fra- Guimard) op 1.43, 7. Zimmermann (Zwi- Boifava) op 1.53, 8. Lemond (VSt-Köchli) 11.53,9. Vanderaerden (Bei-Post) op 2.23, mard) op 3.52,20. Indurain (Spa-Echevarri) op 3.56, 21. Contini (Ita-Vanucci) op 4.01, 22. Madiot (Fra-Guimard) op 4.13,23. Blan co (Spa-Gonzales-Linares) op 4.36,24. Van- denbroucke (Bel-De Gribaldy) op 4.38, 25. Van der Velde (Ned-Post) op 4.43, 26. Nu lens (Bei-Post) op 5.04, 27. Berard (Fra- Köchli) op 5.16, 28. Gaston (Spa-De Gribal dy) op 5.16, 29. Brun (Fra-Legeay) op 5.18, 30. Claude Criquielion (Bel-De Kimpe) op 5.27, 32. Anderson (Aus-Post) op 5.30, 36. Van Lancker (Bei-Post) op 5.39, 39. Ste venhaagen (Ned-Schuiten) op 5.51, 40. Sol- leveld (Ned-Raas) op 5.56,42. Winnen (Ned- Post) op 6.06, 44. Hampsten (VSt-Köchli) op 6.19,48. Lubberding (Ned-Post) op 6.51, 50. Ducrot (Ned-Raas) op 6.56, 56. Van der Poel (Ned-Raas) op 7.18, 65. Veldscholten (Ned-Schuiten) op 7.59, 66. Delgado (Spa- op 8.21, 82. Knetemann (Ned-Schuiten) op 9.05, 85. Rooks (Ned-Schuiten) op 9.22, 86. Poels (Ned-Raas) op 9.31,88. Nyboer (Ned- Perurena) op 9.44, 97. Boeve (Ned-Schui- Van Wyk (Ned-Schuiten) op 13.17, 152. berg (Zwi-Köchli) op 37.17. Puntenklassement: 1. Vanderaerden 194 punten, 2. Lieckens 149,3. Hermans 143, 4. Van den Brande 101, 5. Hoste en Castaing Simon (Fra-Thevenet) 22, 5. Bagot (Fra- Stieda 20, 3. Thierry Claveyrolat (Fra-The venet) 19,4. Eric Caritoux (Fra-Bazzo) 18, 5. Van der Velde 16, 6. Van Lancker 12. Dagploegenklassement: 1. De Kimpe 18.38,39. 2. Köchli op 0.09, 3. Perurena op 0.21, 4. Guimard op 0.23, 5. Post op 0.30, 6. Godefroot, 7. Raas, 19. Schuiten allen in de zelfde tijd als Post. Algemeen ploegenklassement: 1. Boifava 136.37.56, 2. Guimard op 3.01, 3. Köchh op 4.20,4. Post op 7.13,5. De Gribaldy op 8.43, 6 Legeay op 9.22, 7. Raas op 14.37, 13. Vijfde prijs: 1899 keer winnaar, die bruto f300.000,00 ontvangt. Derde prys: 72 winnaars, die elk bruto f3441,20 ontvangen. Vierde prijs: 3627 keer f 68,3a Vijfde prijs: 58.221 keer f5,00 Cijferspel 28 Eerste pri' ap 8.43. Eerste prijs: 1 winnaar. Tweede prijs: 3 37. 13 .winnaars. Derde prijs: 20 winnaars. Vierde prijs: 206 winnaars. Vijfde prijs: 2097 keer. Uitslagen WK basketbal in Spanje: Schuiten op 20.04. Vrouwentour 7 De uitslag van de de vierde etappe van de Brazilië". Iiraël 00-75; Sowjet-Unie Spanje Jutta Niehaus (WD1), 4. Valerie Simonnet (Fra), 5. Emanuela Menuzzo (WD1), 6. Mie- ke Havik (Ned), 7. Corinne le Gall (Fra), 8. uuwjii-umi;, oracuie J. Spanje 4-6, 4. Israël, Cuba 4-5, 6. Griekcn- China - Argentinië 80-97; Verenigde Staten - Canada 77-65; Joegoslavië Italië 102-82. Longo op 1.09. 8. Inga Thompson (VSti'op hOIlkfaclltCclIïl 1.27, 9. Virginie Lafargue (Fra) op 1.27, 10. AMSTERDAM (ANP) - De Neder- Meijer op x.34, 13. Heieen Hage (Ned) op landse honkbalploeg heeft zich gis- teren hersteld van de nederlaag te gen Kwanh Hwa. Op het veld van Pirates werd de Athletes in Action, studenten uit de Verenigde Staten die op religieuze gronden by elkaar gekomen zyn en een toernee door Europa maken, verslagen met 6-2. De beslissing viel in de zevende in nings door toedoen van Charles De Uitslag van de verschillende sportprys- Urbanus. De licht geblesseerde tweede honkman sloeg een solö- homerun, bracht Nederland op 3-2 en brak daarmee het verzet van de die bruto f 15a000,00 ontvangt. Derde Amerikanen. (VSt) op 0.22,3. Havik op 0.27, 4. Paula We ther (Zwe) op 0.37, 5. Monique de Bruin 0.42, 6. Monique l'Haridon (Fra) op 0.45, Midlotto 27a heeft één winnaar, die bruto ruim f 240.000,00 ontvangt. De winnaar van de tweede prys kan op anderhalve ton re kenen. In lotto 28 van het weekeinde ont breekt de winnaar van de hoofdprijs. De KUNST TERUG - By elkaar 8.153 kunstvoorwerpen, die in de oorlog uit Joegoslavië wegge sleept zijn door de Nazi's, kun nen terug naar hun rechtmatige eigenaars. Volgens het Joegosla vische persbureau Tanjug bevin den die zich nu in Oostenrijk. De rechthebbenden krijgen tot sep tember de tyd om hun bezittin gen op te eisen. Het persbureau heeft zich niet uitgelaten over de waarde van de kunstvoorwer pen. Midlotto 27a Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f241.354,80 ontvangt. Tweede prys: 1 De onderhandelaars van WD en CDA willen nu voortaan een jaar lijkse huurverhoging van vier pro cent. Tevens minder huursubsidie en later niets meer. Hebben ze dit de kiezers ook verteld vóór de ver kiezingen? Wy als bijstandsvrou wen en wao'ers en aow'ers krijgen steeds minder uitkering, dus ook minder koopkracht en minder te besteden. Als er weer een CDA/WD-kabi- net komt, en dat zit er jammer ge noeg dik in, hebben vele kiezers toch weer op het verkeerde paard gewed, 't Is een schande om de mensen met de laagste inkomens zo te pakken! Mevrouw G.J. van der Linden P. de Lpcourtstraat 28a Leiden Chinch: geen pensoen. (foto epa>

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10