Ook vuilverbrandiiig niet naar Roomburg Popconcert in Van der Werfpark Club in buurtcentrum voor oudere jongeren Bezoek Lakenhal en De Valk naar 'normaal peil' Vrees voor slecht imago industrieterrein Bouw kantoor - met hotel? - begonnen op Schuttersveld 'Eten en drinken' in Stadsbouwhuis Geschiedenis medisch onderwijs op expositie Interview Spaanderman DONDERDAG 3 JULI 1986 'ST LEIDEN LEIDEN - Mede geïnspireerd door de 'More-kop'-actie van Kees van Kooten en Wim de Bie, heeft buurtcentrum Dijk 33 besloten een club voor oudere jongeren op te richten. Mensen tussen de 25 en 40 jaar, "te oud voor de disco en te jong voor de activiteitein voor ouderen", zoals sociaal werker Ton Jansen van Dijk 33 ze omschrijft, kunnen er terecht om met "lotgenoten" in contact te komen. Betreft de aankondiging van de oprichting van de oudere jonge ren-club een grapje in het verder o zo serieuze jaar- en programma- overzicht van Dijk 33? Kees Schouten van het bestuur van het Leids Volkshuis, waaronder Dijk 33 resorteert, zegt lachend van niet. "Ik reageerde aanvankelijk ook wat sceptisch, maar het is echt serieus". Ton Jansen: "In Leiden is al een club voor alleen staanden maar daar komen veel mensen van buitenaf, uit Den Haag en Rotterdam. Toen kwamen we op het idee om volgend jaar zoiets voor alleen onze wijk op te zetten. Ik denk dat er wel behoef te aan is". Bedoeling is dat de oudere jongeren allerhande gezamenlijke activiteiten gaan ontplooien. Dat kan wandelen en fietsen zijn, maar ook culturele uitstapjes en filmavonden. Voorzichtig wordt begonnen met één ontmoetingsavond/dag per maand, "om te kij ken of het aanslaat". Gaat deze club werkelijk 'More kop' heten, zoals in het programmaoverzicht wordt vermeld? Jansen is daar fel tegenstander van. "Dan krijg je echt zo'n link met Koot en Bie, dan trek je het in het belachelijke. Hoe we het wel gaan i weet ik nog niet". LEIDEN - Na een absoluut record aantal bezoekers van ruim 50.000 in 1984, is het bezoekersaantal van stedelijk museum de Lakenhal vo rig jaar weer tot het 'normale' peil gedaald. Ruim 32.000 mensen kreeg het museum binnen de poor ten, iets minder dan in 1983 (34.822). Molenmuseum De Valk had vorig jaar eveneens met min der bezoekers te maken: 27.403 te gen 29.049 in 1984. Dat blijkt uit het gezamenlijk jaarverslag over 1985 van de La kenhal, molenmuseum De Valk en de Kunstuitleen. Voor Lakenhal- directeur M.L. Wurfbain is de aan zienlijke daling van de bezoekers stroom geenszins een verrassing: "In het jaarverslag over 1984 heb ben we al aangegeven dat het hoge bezoekersaantal in dat jaar een uit schieter was. We hadden toen meer aantrekkelijke tentoonstellingen dan in 1985". Van de 32.146 bezoekers waren 8.335 in het bezit van een museum- jaarkaart, kwamen 13.583 gratis binnen en betaalden 17.834 (inclu sief de museumjaarkaarthouders) entree. Bij museum De Va"*- «'9^ Aantal abonnees Kunstuitleen gestegen De Lakenhal ontving vorig jaar wederom een respectabel aantal le gaten en schenkingen: ruim veer tig. De meest in het oog lopende gift betreft een zandstenen sacro- faagdeksel uit de tiende twaalfde eeuw, die het museum kreeg van de Stichting Studentenhuisvesting Leiden. De steen, 128 bij 55 centi meter groot en een van de oudste voorwerpen van na de Romeinse tijd die ooit in Leiden zyn aange troffen, werd al in 1984 door bewo ners van het studentenhuis aan het Rapenburg 50 in de achtertuin ge vonden. Onderzoek heeft uitgewe zen dat hij afkomstig is uit Belgie. hoogstwaarschijnlijk uit een steen groeve bij Lede. Aangenomen wordt dat de steen als deksel op het graf van een prominent Leide- naar heeft gediend; te denken valt een aan kerkelijk hoogwaardig heidsbekleder of mogelijk een lid van de grafelijke familie van Hol land die in de Pieterskerk is bijge zet. Via de zogenoemde BKR-rege- ling kwam de Lakenhal vorig jaar in het bezit van 503 kunstwerken, een aantal dat als 'absoluut record' wordt bestempeld. Het gaat om 169 schilderijen, 226 tekeningen, 63 prenten en 45 beelden, objecten en ruimtelijke werken. Totale waarde: ruim 1,2 miljoen gulden. Door hun grote aantal konden lang niet alle werken worden uitgeleend of on dergebracht; vijftien omvangrijke werken moesten zelfs in de ateliers van de makers blijven staan. Kunstuitleen De Kunstuitleen heeft een alles zins tot tevredenheid stemmend 1985 achter de rug. Het aantal abonnees steeg van 981 naar 1263, het aantal uitleningen van 2020 naar 2365 en het aantal kunstwer ken van 1102 naar 1238. De meeste uitleningen geschiedden aan Lei- denaars, Oegstgeestenaren en War- monders. Een daling was er even wel in het aantal uitleningen aan inwoners van Leiderdorp en Voor schoten. Volgens Wurfbain houdt dat rechtstreeks verband met het feit dat zij twee keer zoveel uitleen- geld moeten betalen omdat de ge meenten Leiderdorp en Voorscho ten financieel niets aan de Kunst uitleen bijdragen. Wurfbain zegt dat voor de abonnees 'jammer' te vinden, maar verwijst voor verbe tering in deze situatie naar de des betreffende gemeenten. 'Brandpunt' LEIDEN - Een vijfjarig jon getje liep gisteravond om streeks half zeven in de Onyx hof te wandelen toen hij werd aangesproken door een jongen op een rode brommer. Of het ventje soms wist wat er na het journaal op de televisie kwam, vroeg hij. De kleuter wist het niet. Daarop ontstak de brom fietser een aansteker en hield die vlakbij het been van het jongetje. "Brandpunt komt na het journaal op de televisie", beantwoordde hij zijn eigen vraag. Het jongetje hield aan deze 'grap' twee brandplekken op zijn rechterbeen over. Aangifte bigamie LEIDEN - Een 45-jarige Leidse vrouw heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van bigamie door haar echtgenoot. In 1981 was zij met de man getrouwd, maar nu zou hij hebben opgebiecht dat hij al in Australië met een andere vrouw getrouwd is. LEIDEN - Als Leiden een nieuwe vuilverwerkingsinstallatie krijgt, wordt die zeer waar schijnlijk niet neergezet in Roomburg. Dit toekomstige industrieterrein is door de pro vincie genoemd als één van de mogelijke vestigingsplaatsen voor een verwerkingsinstal latie. Aanvankelijk ging ook de voorkeur van de gemeente naar deze plek uit. Het college wil nu echter toch voorstellen de installatie niet in Roomburg te vestigen. Of Leiden eigenlijk wel een nieuwe Roomburg Komt, omdat deze de Doordat de insteekhaven vuilverwerkingsinstallatie (VVI) ontwikkeling van het industrieter- schijnlijk niet wordt aangelegd, i krijgt, is nog lang niet zeker. De rein sterk vertraagt. Voordat met provincie onderzoekt op dit mo- de voorbereidingen voor de bouw ment welke manier van vuilver- kan worden begonnen, moet na werking (verbranden, scheiden of melijk eerst een milieu-effecten een combinatie van beide) de voor- rapportage worden uitgevoerd, keur verdient. Tevens wordt beke- Daarin worden de gevolgen van de ken op welke plaats een dergelijke vuilverwerking op het milieu op installatie het best kan worden ge- een rijtje gezet. De milieu-rappor- vestigd. tage duurt naar verwachting twee Een nieuwe WI is noodzakelijk jaar. Gedurende die tijd kan niet omdat onder meer de huidige vuil- worden begonnen met de ontwik- verbranding in Leiden sterk is ver- keling van Roomburg, ouderd. De gemeente Leiden en 4 het regionale samenwerkingsver- Daarnaast is het college bang;dat band dat de installatie beheert, wil- door de komst van de WI het in- len dat deze rond 1995 wordt geslo- dustrieterrein minder aantrekke- ten. i MÊSÊ Het college wil niet dat de WI i Weer meer spull en naar vuilverbranding LEIDEN - Particulieren heb ben gedurende de eerste helft van dit jaar aanmerkelijk meer afgedankte rommel naar de vuilverbrandingsinstallatie (WI) in Leiden gebracht dan in gedurende de eerste helft van 1985. Dit is volgens reini- gingsvoorlichter Mari Tol voor namelijk het gevolg van het aantrekken van de economie. "Mensen zijn nu eerder ge neigd om hun oude bankstel len, koelkasten en dergelijk te vervangen". Gedurende de eerste 25 we ken van dit jaar is ongeveer 3500 ton vuil extra naar de WI gebracht.- Dat is tussen de 8 en 8,5 procent meer dan vorig jaar. Als deze ontwikkeling zich voortzet, wordt dit jaar onge veer 91.000 ton afval verbrand in de installatie. Het personeel is overigens niet onverdeeld gelukkig met het grotere aanbod van vuil. Doordat meer troep moet wor den verbrand, moeten zij meer overuren maken. "Nu heeft het personeel praktisch elke zon dag, enkele feestdagen daarge laten, moeten werken. Vorig jaar was dat niet het geval", al dus Tol. Hoeveel er precies moet worden overgewerkt, kon hij niet zeggen. lijk wordt voor bepaalde bedrijven. Een woordvoerder van de gemeen te erkent dat de nieuwe verwer kingsinstallaties betrekkelijk schoon zijn. Toch wordt gevreesd dat Roomburg er een slecht imago door krijgt. Volgens gemeentelijke plannen moet op het toekomstige industrieterrein lichte en middel zware industrie worden gevestigd. Het voornemen van het college om geen WI naar Roomburg te halen, is het gevolg van een onder zoek van een ambtelijke werk groep. Die werkgroep is ingesteld naar aanleiding van een motie van D66-raadslid Hoekema. Die wilde dat de gemeente haar visie op de ontwikkeling van Roomburg op schrift stelde. In een vorig jaar verschenen rap port van de provincie werd, behal ve Roomburg, ook de Oostvlietpol- der genoemd als vestigingsplaats voor een WI. Maar deze polder is volgens ambtenaar D. Halfwerk van ruimtelijke ordening geen we zenlijke mogelijkheid. "De Oost- vlietpolder is bestemd voor recrea tie en groen. Daar past^een vuil verwerkingsinstallatie in". Welke plaatsen in Leiden wèl geschikt zijn voor een WI, is niet bekend. Daarnaar wordt nog onderzoek ge daan. De ambtelijke werkgroep heeft ook advies gegeven over de aanleg van een zogeheten insteekhaven in Roomburg. De ambtenaren zijn tot de conclusie gekomen dat een der gelijke haven te duur is. Uit de ge meentekas kan hiervoor geen geld worden uitgetrokken. En als de kosten van de haven worden door berekend in de grondprijs, wordt de industriegrond te duur om nog aantrekkelijk te zijn voor bedrij ven. het ook zeer onwaarschijnlijk dat de Betonmortelcentrale naar Roomburg wordt verplaatst. De gemeente wil dit bedrijf verplaat sen omdat het op zijn huidige plek, aan de Zouterwoudseweg, veel overlast veroorzaakt. De Beton mortelcentrale is echter afhanke lijk van aanvoer van grondstoffen over water. Ook de komst van het metaalver werkingsbedrijf Gijzenij naar Roomburg is door het vervallen van de haven onzeker geworden. Dit bedrijf, dat aan de Zijloever een doorn in het oog is van omwo nenden, voert nu eveneens mate rialen over water aan. Het zou vol gens Halfwerk echter ook kunnen draaien zonder haven. Overigens vindt de gemeente dat Roomburg ook minder aantrekkelijk wordt voor sommige bedrijven wanneer Gijzenij of de Betonmortelcentrale daar zijn gevestigd. De bewonersorganisaties Stich ting Meerburg en Kanaalgebied- West hebben verheugd gereageerd op deze ontwikkelingen. Zij heb ben zich heftig verzet tegen de mo gelijke komst van de Betonmortel centrale en Gijzenij naar Room burg. De organisaties vreesden grote overlast van beide bedrijven. Overigens ligt er nog steeds een be roepschrift van Stichting Meer- burg bij de Kroon. De stichting jP? Et^n. e" df?f15en in de maakt daarin bezwaar tegen elke middeleeuwen is de titel van een vorm van industrie in Roomburg, {^eine tentoonsteUing die tot sep- De organisatie vindt dat het terrein temberjs^mgericht |j moet worden bestemd LEIDEN - Projectontwikkelaar Nederlandse Bouw en Architec tuur bv (NBA) is begonnen met de voorbereidingen van het kan toorgebouw Schuttersveste op het Schuttersveld. Het kantoor meet in totaal 5200 vierkante meter en wordt eind augustus 1987 opgele verd. Het is het eerste gedeelte van een groter complex dat vol gens NBA te zijner tijd op het Schuttersveld moet verrijzen. Inmiddels is op papier al een deel van het nieuwe pand ver huurd. Het plaatselijke kantoor van de NMB-bank wordt beves tigd, terwijl een ander deel is ver huurd aan Euro Moda bv Hollan- da. Dat is een Leids import-be drijf voor schoenen. Het gedeelte dat nu wordt ver wezenlijkt, zijn de 'blokken' rechts ov de tekening. Het grote blok midden op de tekening is het hotel. De NBA streeft er nog steeds naar dit te zijner tijd te verwezenlijken. De gemeente overweegt echter om het eventu eel door een andere project-ont wikkelaar te laten bouwen. De tekening staat overigens is op de 'nieuwe' tekening' keurig weg-geretoucheerd. Volgens een woordvoerder van NBA betekent het wegvegen van ook op een brochure die NBA nog steeds naar belangstellenden stuurt. Op deze tekening preikt boven het hotel de woorden 'Gol den Tulip Leiden'. Dat is de naam van de organisatie die het hotel wilde exploiteren, zoals ook uit de brochure blijkt. Deze naam de naam niet dat het hotel er niet meer komt. "Maar Golden Tulip heeft het hotel even terzijde ge legd. En de kans bestaat dat een andere exploitatie-maatschappij wordt ingeschakeld. Daarom vonden we het niet juist om de naam op de tekening te laten staan", aldus de woordvoerder van NBA. Expositie met voorwerpen uit middeleeuwen ningbouw en recreatie. Botsing tussen bromfietsers de hal het Stadsbouwhuis aan de Lange- gracht. Een beeld wordt erin gege ven van het huishouden in en om de keuken en de eet- en drinkge woonten in die tijd, aan de hand van materiaal dat op verschillende plaatsen in Leiden is opgegraven. Een aardewerken vetvanger, een dito roompot, vergiet en beslag kom zijn enkele van de tentoonge- Vakantie verpest LEIDEN - Twee bromfietsers zijn gisteren op de hoek van de Jan Vossensteeg/Van der Werfstraat op elkaar geklapt. Een 18-jarige brom fietser, die vanaf de Oude Vest LEIDEN - De vakantie van een 46- door de Jan Vossensteeg richting jarige Leidse vrouw is gisteren da- Haarlemmerstraat reed, gaf geen nig verpest omdat haar vakantie- voorrang aan een 16-jarig meisje geld is gestolen. Bij de ABN in de dat op haar bromfiets in de Van der Kopermolen had zij haar geld ge- Werfstraat kwam aanrijden. wisseld. Even legde zij 1300 Franse De jongen moest met rugklach- francs en vijfhonderd gulden op de ten naar het Academisch Zieken- balie samen met haar zonnebril. In huis worden gebracht, het meisje een flits werd het weggegraaid. De liep wat schrammen op. dader kon de benen stelde middeleeuwse keukenattri buten. Gekookt werd voorname lijk in metalen kookpotten, terwijl het handgereedschap bestond uit messen, een ijzeren of koperen schuimspaan en houten en meta len lepels. Het eetgerei werd ge maakt van hout (snijplankjes, schotels), aardewerk (schotels), tin en soms zilver. Drinken deden ze in de midde leeuwen graag en veel, bij voor keur bier en wijn. Dit werd genut tigd uit kannen, kruiken, bekers, glazen, kroezen en zogenaamde Siegburger drinkschaaltjes, waar van de tentoonstelling er één laat Uit de toelichting bij de voorwer pen blijkt dat bruinbrood en rogge brood in de middeleeuwen de be langrijkste voedingsmiddelen wa ren. Veel genuttigede groenten en vruchten waren kool, wortelen, ap pels en kersen. Pas in de late mid deleeuwen kwamen haverbrij, kaas, melk en honing 'in', terwijl vlees en eieren alleen op hoogtijda gen op tafel kwamen. Ook vis was tamelijk kostbaar, met uitzonde ring van haring en mosselen. De tentoonstelling is verleven digd met een aantal afbeeldingen van 17de eeuwse schilderijen die een indruk geven van de manier waarop de maaltijd in de midde leeuwen werd voorbereid en ge nuttigd. Op veel 17- en 18de eeuw- se stillevens worden vruchten af gebeeld zoals druiven, sinaasap pels en citroenen, maar die kwa men alleen op de tafels van de wel gestelden terecht bij feestelijke gelegenheden. Lezingen over Turkse schatten LEIDEN - Naar aanleiding van de internationale tentoonstelling 'Schatten uit Turkije' in het mu seum van oudheden, wordt in juli en september een aantal lezingen georganiseerd. De eerste is aan staande zaterdag, om drie uur in het Centraal Faciliteitengebouw van de universiteit (Cleveringa- plaats 1, zaal 011). Prof. dr. David Stronach van de universiteit van Berkely (VS) behandelt dan het on derwerp 'Urartian art and archaeo logy'. De cyclus (waarbij ook dia's wor den getoond) wordt in september met zes voordrachten voortgezet. De sprekers zijn allen bekend door hun bijdrage aan de kennis over de vroegere Anatolische beschavin gen. De cyclus is een initiatief van het Rijksmuseum van Oudheden, het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten, de Leidse universi teit, de Faculteit der Letteren (vak groepen Archeologie en Assyriolo- gie) en het Vooraziatisch-Egyp- tisch Genootschap Ex Oriente Lux. DIEFSTAL - Uit een winkel aan de Haarlemmerstraat is gisteren en eergis teren badkleding ter waarde van bijna vierhonderd gulden gestolen. De dieven zijn spoorloos. Van het terras bij een woning aan het Fakkelgras zijn in de nacht van dinsdag op woensdag de tuin stoelen weggehaald. Waarde tweehon- ïttdertadertig gulden. De bewoners waren g °P het moment van de diefstal niet thuis. Lakenfeesten met expositiestheatermuziek en markt LEIDEN - De Leidse Lakenfees- een echt jaren tachtig geluid, waar ten die voor de tweede keer 1 den gehouden, zijn vandaag be gonnen. Ze duren tot en met 15 ju in ritme een opvallende rol speelt. Eigenzinnige gitaarpartijen, func tioneel synthesizerwerk, ontroe- Diverse culturele en andere acti- rende zang en vurige heftige nt- viteiten zullen de komende tijd mes plaatsvinden in deze stad. Zo orga niseert de Leidse Vereniging van Popmuzikanten aanstaande zater dagmiddag een popconcert in het Van der Werfpark in het kader de Lakenfeesten: Down Town aanleiding Schilderwedsrrijd In de Hooglandse Kerk is van daag al de tentoonstelling naar de Rembrandt Pop. Vier Leidse bands zullen op deze dag spelen. Eén van die bands is 'Tropical Reptiles'. "De muziek van Tropical Reptiles is een felle city beat die zijn Belgische (TC Matic) duidelijk verraadt", aldus de organisatoren. Joe Cool: "Ofschoon de naam an ders doet vermoeden gaat Joe Cool er tijdens het optreden een uurtje warmbloedig tegenaan. Het reper toire bestaat uit vurige rock 'n roll afgewisseld met meeslepende bal- eerste opvoering van 'Elckerlyc' is lads". ook vanavond. In de Pieterskerk, The Ness Band: "Het repertoire van half elf tot twaalf uur (verder bestaat uit op eigen wijze uitge- dagelijks tot en met 12 juli), voerde covers soul covers van o.a. Vrijdag begint in de Hooglandse Chris Rea, Hall Oates, Boz Kerk de tentoonstelling Leiden Scaggs". T.T. Togs: "Onze sound Museumstad; te bezichtigen op de- wordt wel omschreven als T-wave, zelfde tijden als de Rembrandt schilderwedstrijd geopend. Gedu rende de hele Lakenfeesten is het werk van amateurschilders en -te kenaars (met als opdracht 'de stad Leiden') te zien in deze kerk, behal ve op zondagen. Openingstijden: van elf tot half vier en op maanda gen ven één tot half vier. Op de Beestenmarkt is vanavond een optreden van een big bónd; verder is er een drive-in-show. De schilderwedstrijd. In de Hoogland se Kerk is vrijdag ook een orgel concert van A.J. van Andel, van twee tot half drie. (Zaterdag ook, op hetzelfde tijdstip.) Op het Stadhuisplein is vrijdag straattheater en muziek van o.a. Gruppo Trutto Dramatico, van twee tot vier uur. In muziekcafé Le Bambou in de Herenstraat is 's avonds vanaf negen uur een open Dodium van Folkclub Horus. In het Waaggebouw begint vrij dag de tentoonstelling 'mode-reali teit-illusie', de expositie met het werk van zes modevormgevers is de komende tijd te bezichtigen van elf uur tot vijf uur. Wie het bezoe ken van de markt zaterdag wil combineren met een muzikaal uit stapje moet naar de Hartebrugkerk gaan: om drie uur begint daar een half uur durend concert van Ben Fey (orgel) en Gerrit van Slooten (trombone). Lakenmarkt Zondag staat de eerste Laken markt op het programma. Op deze stratenmarkt wordt met name tex tiel verhandeld, maar ook zijn er toeristische kramen met allerlei demonstraties en een verzame- laarsmarkt voor liefhebbers van postzegels, speelgoed, mineralen, munten en boeken. De markt is zo'n achthonderd meter langt van het Stadhuisplein tot aan het Van der Werfpark. Rond dit marktge- beuren zijn er andere activiteiten: landse Beiaardschool neemt ze op het Stadhuisplein van twee uur voor haar rekening. Vanmiddag is LEIDSE LAKENFEESTEN tot vier uur weer straattheater, met ditmaal theater Harlekijn. De pia nisten Pim Jacobs en Louis van Dijk treden zondagmniddag in de open lucht op in het Van der Werf park, van vier uur tot zes uur. Een concert op twee vleugels. Om elf uur 's ochtends begint op de Beestenmarkt een braderie die zal duren tot vijf uyr. Wie een stuk je wil fietsen kan zich 's ochtends tussen half negen en half tien mel den bij het clubhuis van Swifttoer voor de zogenaamde 'Kanalenrit', een tocht van 35 of 65 kilometer. het spits afgebeten door Boude- wijn Zwart; de komende dagen zal steeds een andere beiaardier het stadhuiscarillon bespelen, van kwart voor een tot half twee en op zondagen van één tot kwart voor twee. Op woensdag (half een tot half twee) en donderdag (half zes tot halfzeven) zijn de gebruikelijke bespelingen door de stadsbeiaar- dier. Het volledige programma van de beiaardbespelingen ligt ter inza ge bij de voorlichtingsbalie van het stadhuis. LEIDEN - Aan de geschiedenis van 350 jaar medisch klinisch onderwijs wijdt het museum de Lakenhal van 12 juli tot 7 september een tentoon stelling. De expositie begint met de geschiedenis van de Hortus, die al voor 1636 een belangrijke functie had als kruidentuin, en eindigt met een computerprogramma zoals dat heden ten dage aan de medische faculteit wordt gebruikt. Het is de bedoeling dat de tentoonstelling, die de naam krijgt 'Aan bed geleerd', de bezoeker een indruk geeft hoe het medisch onderwijs in de loop van de eeuwen is veranderd. Het is tegenwoordig vanzelfsprekend dat medische studenten voor zij als arts de universiteit verlaten, enige tijd als co-assistent in de ziekenhui zen werkzaam zijn om de nodige praktijkervaring op te doen. Dit is ech ter niet altijd het geval geweest. Vanaf de oprichting van de Leidse uni versiteit in 1575 beperkte het medische onderwijs zich vrijwel uitsluitend tot de theorie. Ter gelegenheid van de expositie komt er ook een vouwblad uit, waarin 350 jaar medisch klinisch onderwijs historisch wordt toegelicht door drs. H. Beukers. Beiaardiers Beiaardbespelingen van het ca rillon in het stadhuis staan gedu rende de Lakenfeesten dagelijks op het programma. De in Amers foort gevestigde Stichting Neder- LEIDEN - Door een technische fout zijn gisteren aan het eind van het interview met Margreet Spaan derman, de eerste vrouwelijke op zichter bij de reinigingsdienst, wat uitspraken door elkaar komen te staan. Voor de goede orde plaatsen we hier de juiste tekst van die laat ste alinea's: Dat ze gekozen is omdat ze de beste was, vind ze een compliment Tn form a tip van jewelste: "Ik had het niet zo iniormaue leuk gevonden wanneer ze me had- waiiaOTTO Wie informatie over de Laken- den uitgekozen, alleen omdat ik je voldoende veegwagens laat rii- feesten wil hebben kan elke dag te- een vrouw ben". Voordat ze bij de den, zullen de mensen ook netter recht in het Waaggebouw aan de reinigingsdienst werd benoemd worden. En dan is het leuke Aalmarkt: van elf tot vijf uur ver- strekt de VW gegevens over het programma. had voor een aantal gebouwen. Ik moest zorgen voor de personeels voorziening, de coördinatie, klan tencontacten en voor kleinere ob jecten moest ik calculaties maken. Aan acquisitie deed ik niet. Ik heb daar heel fijn gewerkt, maar ik vind dit ook een uitdaging. Het is eigenlijk hetzelfde als met gebou wen: wanneer schoonmakers daar een puinhoop achterlaten, zie je zo'n gebouw steeds vuiler worden. Zo is het ook met de stad: als objectleidster bij het neer ook een veger eens hoort: goh schoonmaakbedrijf Cemsto in wat heb je m'n straatje weer lekker dienst. "Dat hield in dat ik de zorg geveegd".

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 3