'Het is zonde dat die hal overdag leegstaat' Leidse (21) steekt kantine sporthal in brand Lauiianen belanden in Amsterdam Twee mini-triathlons in aantocht Leeg schoolgebouw nu bewaakt REGIO LEIDEN DONDERDAG 3 JULI 1986 Jubilerende stichting vlast op uren Aloysius ZOETERWOUDE - Vijfjaar Stichting de Klaverhal, het eerste lustrum van de ge lijknamige Zoeterwoudse sporthal in aantocht: beide mijlpalen worden straks op gepaste wijze gevierd. Er is ook alle reden tot feesten, vindt voorzitter E.J. Plooij. Hij kan op dit moment niet anders dan vergenoegd con stateren dat de sombere zie len van toen ongelijk heb ben gekregen. "Men was bang dat na de komst van de Klaverhal er in Zoeterwou- de veel te veel accommodatie zou zijn. Nou, dat is dus duidelijk niet het geval. Onze sporthal heeft een eigen functie in het dorpsleven ge kregen. Wat hier is gebeurd, was uniek: zo'n hal in zo'n dorp en in zo'n korte tijd. En: we hebben nog geen jaar met verlies gedraaid". Waarbij, hoe wrang het ook klinkt, het spreekwoord over de dood van de één en het brood van de ander ook voor de sporthal op gaat. Want zo druk als het in de avonduren in de hal aan de Honds- drafweg pleegt te zijn, zo stil is het overdag nog. Plooij hoopt echter dat die rust straks veelvuldig wordt 'verstoord' door de Zoeter woudse schooljeugd. Nu nog ma ken de meeste basisscholen voor wat hun gymnastieklessen betreft gebruik van de gymzaal in het Aloysiuscomplex aan de Schenkel- weg. Maar nu de Aloysius is gefu seerd staat de toekomst van met name het achterste deel van het ge bouw - voorin komt de bibliotheek - ter discussie en is het allesbehal ve denkbeeldig dat de gymnastiek zaal wordt afgebroken. En in dat geval komen de schoolkinderen voor de verplichte lichaamsbewe ging naar de Klaverhal, zo is al af gesproken met de gemeente. Men verwacht dat de onderwijsinspec tie, die de gymnastieklessen subsi dieert, daar ook mee zal instem men. Volgens Plooij is er sprake van een zeker automatisme: "De Klaverhal is de enige accommoda tie die overdag zoveel ruimte heeft. Het is toch ook zonde, zo'n hal die de hele dag leegstaat.." Geen broodnijd Laat men nu niet denken dat er tussen de accommodaties in Zoe- terwoude een hevige broodnijd be staat, benadrukt Plooij. "Kijk, je hebt hier zoveel evenementen in het dorp, je zou bijvoorbeeld voor de start van de Sterrit best 's ge bruik van die sporthal kunnen ma ken. Anderzijds moetje elkaar niet de mooie dingen afsnoepen. Dus laten wij het zo. Het Muziekcen trum (nu startpunt van de Sterrit, red.) heeft het geld trouwens veel harder nodig dan wij". Viermensen opgesloten LEIDERDORP - Drie Leiderdor- s hebben gistermiddag een ïauwd uurtje gehad omdat de lift in een flat aan de Leiderdorp- e Merelstraat, waarin zij zich be vonden, ineens bleef stilstaan. De huismeester van de flat was op vakantie. De gealarmeerde storingsdienst liet (te) lang op zich wachten. Waarna de Leider- dorpse brandweer in actie kwam. Aanvankelijk stonden de brandweerlieden ook machte loos. Het slot bleek vernield en derhalve kon de liftdeur met geen mogelijkheid meer worden opengemaakt. Waarop de brand weer het luik van de bedienings kamer forceerde, de lift op hand bediening zette en even later de drie mensen kon opvangen. Overigens was het drietal niet de enige die gisteren in Leider dorp werd opgesloten. Rond tien over half zes gistermiddag kreeg de politie een telefoontje van een eenzame klant op het Meubel plein. Hij had klaarblijkelijk zo verdiept naar meubels lopen kij ken dat hij niet had gemerkt dat de zaak om half zes werd geslo ten. De politie had gelukkig de be schikking over een sleuteladres. Rond half zeven werd de late klant bevrijd. "Het leuke is: we zijn destijds met z'n allen bij elkaar gaan zitten. De mensen van de Eendenkooi, Ons Huis, het Muziekcentrum en Don Bosco. En toen hebben we te gen elkaar gezegd: laten we heel goed in de gaten houden dat alle accommodaties een ander doel na streven. Als er een groot evene ment is, laten we dan in eendrach tigheid samenwerken. En dat werkt uitstekend. Een voorbeeld: de St. Jansfanfare oefent altijd in het Muziekcentrum. Maar als dat bezet is, dan kunnen ze hier naar toe uitwijken". Dat overleg heeft er ook toe ge leid dat, onder leiding van de ge meente, de huur- en barprijzen van de verschillende zalen en gebou wen op elkaar zijn afgestemd. Helaas is het streven om een ge bruikersoverleg in te stellen in de vorm van een algemene raad nooit van de grond gekomen. Plooij zegt "hemel en aarde" te hebben bewo gen om de verenigingen in zo'n overleg te krijgen, maar dat is nooit gelukt. "Kennelijk vinden ze dat het wel goed gaat zo. Jammer, want nu missen we als bestuur een klankbord". Utopia Overleg met jongerenvereniging Utopia, dat in een stukje van de sporthal over een eigen onderko men beschikt, heeft er toe geleid dat er binnenkort bouwactiviteiten rond de sporthal te bespeuren zijn. Utopia krijgt een eigen toiletgroep. De Klaverhal heeft er 20 vierkante meter grond voor aangekocht. Waarmee de enige 'wanklank' tus sen jongerenvereniging en sport hal-bestuur is weggenomen, zegt Plooij. "Dat is echt nodig. Utopia gaat nu eenmaal veel later door dan wij en dan krijg je dat heen-en-weer geloop. En alle geluidoverlast van dien, want we weten allemaal dat een mens steeds luidruchtiger wordt naarmate de avond voort schrijdt. Als die toiletgroep er is, kunnen we de tussendeur sluiten en heeft Utopia pas echt een heel aparte ruimte gekregen". Financiële problemen rond het stukje nieuwbouw zijn er niet. Wel iswaar krijgt de hal geen gemeen telijke subsidie, maar Zoeterwou- de heeft destijds wel de bouwkos- haar rekening genomen. Klaverhal-voorzitter Plooij: 'Alle reden tot feesten. De Klaverhal krijgt geld van het ministerie van onderwijs en moet verder zichzelf zien te bedruipen. Onlangs is zelfs afgesproken dat accommodaties die boven een be paalde 'winstmarge' zitten, dat geld aan de gemeente doorsluizen ten gunste van een speciaal fonds voor calamiteiten. Waardoor aardi ge gebaren die in het verleden wer den gedaan - De Klaverhal had geld over en gaf de gebruikers tien procent van de huurpenninen te rug - helaas tot het verleden beho ren. Anderzijds staat hen voorlopig ook geen verhogingen te wachten. Lustrum Terug naar het lustrum. De Kla verhal wil het samen vieren met de carnavalsvereniging, die tegen die tijd 11 jaar bestaat - een feestgetal in carnavalskringen - en met de vijfjarige badmintonver- Celstraf voor inbrekersbende DEN HAAG/REGIO - De Haagse rechtbank heeft vanmorgen drie leden van een Scheveningse inbre kersbende veroordeeld tot twee jaar, anderhalfjaar en zes maanden gevangenisstraf. De laatstgenoem de straf betrof een 34-jarige Sche- veninger die wegens heling van de gestolen goederen werd veroor deeld. De .bende van zes heeft in wisse lende samenstelling honderden in braken, op haar geweten waarbij voor zo'n kleine zeven ton aan goe deren werd buitgemaakt. Het ge bied waar de leden ervan opereer den besloeg Leiden en regio, de bollen- en Rijnstreek en Den Haag en het Westland. Volgens de politie is met het op rollen van de bende het aantal dief- eniging. Het draaiboek moet me dio oktober klaar liggen. Waarna volgend jaar mei, juni de verschil lende lustrumactiviteiten de revue zullen passeren. Welke dat zijn, kan Plooij nog niet zeggen. Wel wil hij kwijt er naar te streven "iets groots la een concert van de Golden Earring, zo- (foto Holvast) als vorig jaar" te brengen. Voor die tijd wacht nog een sport-inn (kerst vakantie), bedoeld voor de hele Zoeterwoudse bevolking. Ander initiatief: de sportdag voor zaal- voetballers aan het begin van het nieuwe seizoen. Gedurende een paar zaterdagavonden en zonda gen van september zal dat worden afgewerkt. DONDERDAG Leiden Pieterskërk - Elckerlyc, middeleeuws toneel, 22.30 uur, i.k.v. Lakenfeesten. Beestenmarkt - Big band en drive-inn show, 20-22.30 uur, i.k.v. Lakenfeesten. Kijkhuis - film 'The Final Conflict', 20 en 22.15 uur. LVC - Breestraat, Dondercafé met op treden rock rollband, 22 uur. Warmond Gemeentehuis - raadsvergadering, 20 Park Groot Leerrust - Warmondse touwtrekwedstrijd, 19 uur. Zoeterwoude Woongemeenschap Swetterhage vliegerfeest, 19 uur. VRIJDAG Leiden Hooglandse kerk - tentoonstelling Rem- brandt-schilderwedstrijd en Leiden Mu- seumstad, 11-15.30 uur; orgelconcert door A.J. van Andel, 14-14.30 uur, i.k.v. Lakenfeesten. Waaggebouw - tentoonstelling Mode- Realiteit-IUusie, i.k.v. Lakenfeesten, 11- 17 uur. Stadhuisplein - Carillonconcert, 12.45- 13.30 uur; Straattheater en muziek met o.a. Gruppo Trutto Dramatico, 14-16 uur, i.k.v. Lakenfeesten. Warmond De Baan - kermis, hele dag. Park Groot Leerrust - spelletjesochtend kinderen 5-12 jaar, 10 uur, barbeque- avond, 18 uur, live optreden muziek groep Boom, 21 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 27 juni tot vr 4 juli door: Doeza Apotheek, 5 Meiplein 3-5, Leiden, tel. 315048. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest. tel. 155482. i de streek e i terugge- Hand komt in glas terecht WARMOND/LEIDERDORP De Kaagweek bezorgt de poli tie 'traditiegetrouw' nogal wat werk. Zo moest vannacht een Leiderdorper van de Kaagso ciëteit worden overgebracht naar het Academisch Zieken huis in Leiden. Uit zijn relaas maakte de Leiderdorpse politie op dat hij met zijn hand in een glas was gevallen. Volgens een woordvoerder van de politie zijn er deze week "wel wat problemen, maar niet meer dan anders tijdens de Kaagweek". Verzorger Leen V/estmaas van de Leidse politieploeg moet zelfs op zijn verjaardag nog werken. Hier schenkt hij koffie in voor zijn ploeg, die bij de bezem- annex drankwagen neerploft om even bij te komen, (toto wim Dijkman) ALPHEN AAN DEN RIJN/REGIO - Via Aarlander- veen, Nieuwkoop, Noorden, Mijdrecht, Abcoude en Ouderkerk aan de Amstel zijn de deelnemers aan de Alphense Laura-fietsvierdaagse gisteren in het Am sterdamse Bos beland. Deze tweede dag bracht welge teld 1301 deelnemers op de been. In dat bos moest de ambulance even serieus in actie komen. Drie Laurianen liepen schaafwonden op by een kleine valpartij in de buurt van Ouderkerk. Het viel achteraf allemaal mee. 'Tour-arts' Van der Steen kreeg gisteren verder nog twee fietsers met een overbelaste knie en een deelne mer die klaagde over buikpijn op het spreekuur. Ver der heeft de medische staf het dezer dagen rustig. De enige lichte opwinding by de tweede etappe van de Laura ontstond gisterochtend vroeg, toen een Lau- riaan van de touringclub Kennemer over de kop ging op de Alphense Kortsteekterweg. Hij kwam wat onge lukkig in aanraking met een teamgenoot. De man lag gistermiddag nog in ziekenhuis Rijnoord met enkele wonden aan het hoofd en de knie. Maar zijn ploeglei der verzekerde dat hy zich vandaag weer by de ploeg zou voegen. In Zoeterwoude en Voorschoten Het verlaten schoolgebouw aan de Zonnegaarde. Een bewakingsdienst moet het in de gaten houden, (foto Holvast) ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude heeft een particuliere bewakingsdienst ingeschakeld om te voorkomen dat de leeggekomen kleuterschool aan de Zonnegaarde ten prooi valt aan vandalisme. Het schoolbestuur van de katholieke basisschool 'Westwoud' had daarvoor gewaarschuwd. Een PZ- raadslid Ooijendijk drong er vorige week, tijdens de raadsvergadering, op aan dat de gemeente snel beslist wat ze met het gebouw wil gaan doen. "Laatje de zaak zo staan, dan hoefje geen besluit over de toekomstige bestemming meer te nemen, want dan is het gebouw binnen de kortste keren gesloopt", waarschuwde Ooijendijk. De gemeente heeft zijn woorden ter harte genomen en deze week een bewakingsdienst benaderd. Het ge bouw wordt net zo lang bewaakt totdat duidelijk is wat er met de voormalige kleuterschool moet gebeu ren. Er zijn diverse plannen aangedragen, ook door particulieren. Er is bijvoorbeeld gesuggereerd om het gebouw te slopen en er woningen voor in de plaats te zetten. Gemeentesecretaris Kruithof zegt een definitieve beslissing tot na de vakantietijd te willen opschorten. Het gebouw is leeggekomen doordat de kleuter school is opgegaan in basisschool 'Westwoud' en er niet genoeg kleuters in de wijk Zuidhof waren om de school aan de Zonnegaarde als dependance te hand haven. Identiteit lijk niet achterhaald WASSENAAR - De herkennings dienst van de Wassenaarse politie is er nog niet in geslaagd om de identiteit vast te stellen van het stoffelijk overschot, dat vorige week donderdag in de duinen is gevonden. Het lijk moet er enkele maanden hebben gelegen. Het verkeerde al in verregaande staat van ontbin ding, hetgeen het onderzoek zeer bemoeilijkt. Inmiddels heeft de herkennings dienst wel een aantal tips binnen gekregen, die worden nagetrok ken. "We hebben goede hoop dat we er uitkomen", aldus een woord voerder, die meldt dat een misdrijf niet uitgesloten wordt geacht. ZOETERWOUDE/VOORSCHO- TEN - Twee mini-triathlons staan de komende tijd op stapel in deze regio. Om te beginnen komende zondag in Zoeterwoude. Jongeren vereniging Utopia is de organisator van het sportieve evenement, dat zich vanaf 10 uur afspeelt in de Geerpolder. In de Noord Aa dienen de deelnemers een halve kilometer te zwemmen, waarna ze 14V2 kilo meter fietsend afleggen. Ten slotte moet er ruim vier kilometer wor den hardgelopen. Mensen die zich alsnog voor de Zoeterwoudse mini-triathlon wil len inschrijven, kunnen dat doen bij Peter Berg, telefoon 01715-1609. Ook in Voorschoten wordt bin nenkort een mini-triathlon gehou den. Plaats van handeling is zwem bad Het Wedde op 30 augustus. Vanaf twee uur 's middags kan men uit twee alternatieven kiezen. De korte afstand, met 300 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen, 5 kilometer lopen of de lange af stand: 750 meter zwemmen, 40 ki- Men kan zich inschrijven van 11 lometer fietsen en 10 kilometer lo- tot en met 15 augustus, alsmede op pen. 18 en 19 augustus tussen zes en Men mag in Voorschoten zijn ei- acht uur 's avonds in zwembad Het gen tempo bepalen. Het gaat om de Wedde. De organisatie is in handen individuele prestatie en er zijn dan van zwemvereniging de Water- ook geen prijzen te winnen. vrienden. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN VOORSCHOTEN - Een uit slaande brand heeft van nacht grote schade aange richt aan de kantine van de Voorschotense sporthal. De inboedel is totaal vernield, draagconstructies en het plafonds zijn aangetast en enkele ruiten zijn door de immense hitte gesprongen. De sporthal en de kleedka mers bleven gespaard door dat er brandwerende deu ren waren aangebracht. Hier is alleen "een heel klein beetje" rookschade. Wanneer de politie niet om 2 uur 19 maar wat later zou zyn langsgeko men, zou de sporthal wél in brand zijn geraakt. Via het platte, lage dak van de kantine zouden vlam men in deze hete, droge dagen ge makkelijk kunnen overspringen naar het hogere dak van de sport hal, aldus brandweercommandant J. Herpst. Hij schat de schade op honderdduizend gulden. De dader van de brandstichting heeft zich vanmorgen telefonisch gemeld. Het gaat om een 21-jarige vrouw uit Leiden. Zij was zwerven de, kreeg het koud en had in de verlaten kantine een vuurtje ge stookt, aldus haar verklaring. Tij dens het gesprek wilde zij haar naam niet zeggen. Een Voorscho tense agent hield haar echter zo lang aan de praat dat Leidse colle ga's haar konden inrekenen in een Leidse telefooncel. Tijdens het ver hoor vanmorgen, heeft zij bekend. 4 augustus De stichting binnensport, een overkoepelende organisatie van binnensportverenigingen, pacht en exploiteert de kantine. Vrijdag had ze de haar grondig schoonge maakt en de voorraden wegge haald. De beheerders waren op de dag van de brand nog bezig om de sporthal en de kleedkamers in ge reedheid te brengen. Op 4 augus tus moet de sporthal namelijk weer open, na de zomerstop. Beheerder Bink denkt dat dat wel zal lukken. Of ook de kantine dan al gebruikt kan worden, is de vraag. Men heeft te maken met ver schillende verzekeringsmaat schappijen (die van de gemeente en die van de stichting) en boven dien zou het wel eens moeilijk kun nen zijn om tijdens de bouwvak vakantie een aannemer te vinden. Twee, drie jaar geleden, toen de stichting voor zo'n 65.000 gulden het totale interieur vernieuwde en stoelen liet bekleden, lukte dat wel. Maar toen was de aannemer geruime tijd tevoren ingeschakeld. Het bestuurslid van de stichting noemt de situatie verschrikkelijk: "Er staat niets meer overeind". Stoelen, tafels en elektra zijn ver nield, lampen liggen "als kaarsjes op de grond", de kap boven de bar is omlaaggekomen en heeft de nieuwe bar beschadigd. De ventila- tiekappen op het dak ten slotte, staan op half zeven en op verschil lende plaatsen is de lucht te zien. POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juffermans-Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn. tel. 02522-14192, D. Vink, tel. 079-412440. C. Spigt, tel. 02523-76823. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE (071) 144941 ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22,70 per maand, per post 31,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67,45 per post (binnenland) 92,55 per half jaar, aan huis bezorgd 134,90 per jaar, aan huis bezorgd 256,90 per post (binnenland) 357.20 1.10 Abonnementsgelden dienen bij vooi taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2