Baalbergen® KATWIJK KORTINGEN! Het laatste sport-nieuws met zeer hoge Holland glijdt toch naar eindzege in de Kaagweek Glastra zet zegereeks voort Geslaagd! Smit eist uitleg van Oostenrijk over weren van de Netherlines 'Schuldenlast Derde Wereld moet worden verminderd' o.a. Leolux Omnia Pastoe Castle Furniture Artifort etc.... PAGINA 14 DO/ST SPORT DONDERDAG 3 JULI 1986 BUITENL. VOETBAL 1.10, plaats f. 1,00, f. 1,00, f. 1,00, koppel f. Uitslagen Wimbledon: Mannen enkelspel, kwartfinales: Slobodan Zivojinovic (Joe) - Ramesh Krishnan (Ind) 6-2, 7-6, 4-6, 6-3; Henri Le- conte (Fra) - Pat Cash Aus) 4-6,7-6 (9-7), 7-6 (7-5), 6-3; Ivan lendl (Tsj) - Tim Mayotte 2. Fort. Dusseld. 3 1 2 0 4 (5-2) 3063,00. 2 110 3 (3-0) 2 0 111 (2-5) 10 0 10 (0-3) f. 2,30, f. 4,70, koppel f. 172,10, DE KAAG - De rollen waren om gedraaid. Dinsdag wilde de Regen- boogploeg van FYiesland niet de windstille Kaag op voor de derde race uit de traditionale tweestrijd met Holland. Gisteren was het Hol land-aanvoerder Luut de Groot, wijs geworden door de gevoelige nederlaag van een dag eerder, die om uitstel vroeg. Harry Amster dam, die zijn Friese ploeggenoten goed had onderwezen in het juiste gebruik van de thermieken op het Warmondse Zweiland, had geen oren naar het verzoek van zijn te genstrever, en kreeg uiteindelijk het lid op zijn neus. Op het spie gelgladde water gleed Holland naar de eindzege. Door de verwerking van de protesten en na hertelling van de punten startte Friesland de laatste race met een voorsprong van drie kwart punt op Holland (86,75 tegen 87,50). Voor het eerst in acht jaar leken er mogelijkheden om de zelf verzekerde Hollanders op eigen water te verslaan. Dinsdag hadden de Friezen onder aanvoering van captain Amsterdam aangetoond ook zonder noemenswaardige wind vooruit te kunnen komen. Gesterkt door die ervaring reageer de Amsterdam dan ook met een „Ja, natuurlijk" op de vraag van Luut de Groot of hy wel varen wil de. „Je hebt zeker weer de thermie ken bestudeerd", schamperde Hol lander Peter Hoogendam. De ther mieken, de nauwelijks bare luchtstroom tussen het inderdaad in gangspositie. Martin Heineke had echter ook geleerd en zocht even eens de walkant op, terwijl de tweede Friese troef Jappie Hettin- ga het aan de overkant van het wa ter probeerde. Hettinga hoopte een zuchtje wind op te pakken om dan recht op de boei te kunnen afsteve nen. De gok mislukte en Hettnga moest nog finishen toen de overige negen boten al teruggesleept wer den. Amsterdam stond in feite alleen in zijn poging de Friese voor sprong vast te houden. Douwe Zwart leek lange tijd geen centime ter vooruit te komen en ook zyn andere ploegmakkers kregen hun boot niet aan de praat. Ruimte voor veel teamwerk was er al evenmin. Iedereen had het te druk met wind opvangen om zich ook nog bezig te houden met het wind afnemen van de tegenstander. Hettinga zat Am sterdam dwars, maar het verschil tussen beiden werd allengs te groot voor een schimmenspel. De 'wandeletappe' bracht dan ook weinig hoogstandjes. Alleen Peter Kempeneers (Holland) liet op de fi nishlijn nog een aardig staaltje stuurmans-en laveerkunst zien en gleed nog net voorbij de Fries De Vries. De grote klap was toen al uitge deeld. Naast de eerste plaats van Hettinga zat Holland met het duo Frech/Bakker (ingevallen voor Bouw van Wijk) als derde, De Groot als vierde, Hoogendam als vijfde en Kempeneers als zevende gunstige uit- land, dat inmiddels 36 van de 49 5). Friesland, Peter Hoogendam maakte loop van de race een royaal gebaar ^nsto naar de verliezers. Zijn Friese be manningslid Reuvenkamp („Dat ontmoetingen op de Kaag heeft ge- Jïann®n dubbelspel, kwartfinales: pn Finrlctanrl 107 nnnfpn Mats Wilandcr/Joakim Nystróm (Zwe) - Ken Flach/Robert Seguso(VSt) 3-6,4-6,7-6 Holland tegen 121,75 voor (8-6), 6-4, 11-9; Jakob Hlasck/Pavel Skozil (Zwi-/Tsj) - Sergio Casal/Emilio Sanchez (Spa) 1-6, 6-3, 6-4, 3-6, 8-6; Paul Annacone/ Christo van Rensburg (VSt/ZAf) - Laurie Warder/Simon Youl (Aus) 7-5, 7-6, 6-7, 6-2. Vrouwen dubbelspel, kwartfinales: Elise Burgin/Rosalyn Fairbank (VSUZAf) - de enige manier waarop de Friezen Gretchen Rush/Joannne Russell (VSt) 2-6, kunnen winnen") zou zijn medaille 6"3;.5;2i f3"* fendick/Jül Hetherington v,;; (VSt/Can) - Jenny Byrne/Janine Thompson by toerbeurt afstaan aan zijn pro- (AuS) 6-3,4-6,6-3; Hana Mandiikova/Wendy vmciegenoten. „Dan weten die ook Turnbull (Tsj/Aus) - Jennifer Mundel/Molly hoe zo'n ding eruit ziet. Na afloop van Nostrand (ZAf/VSt) 2-6.6-1,6-2. gaat de plak naar het Fries Histo- Meisjesenkelspel, achtste finales: risch Museum", grapte Hoogen- L|»«a Meskl (Sov) - Hellas te R.et (Ned) 2-6, dam. De Friezen konden niet echt Jongensdubbelspel, eerste ronde: meelachen. Tijdens de fraaiste Lai/Vandeweghe (Hkg/Bel) - Schaap/Van Kaagweek in jaren had het weer £uyn (Ned) 6-2,6-3. hen toch in de steek gelaten. PAARDESPORT De uitslagen koersen op de draf- digt zijn: EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. Arend (W. van der Pijl) 2.42,8 - 1.21,5, 2. Zenterfold Jacky, 3. Zorana. Niet gestart: Abacadabra. TOTO: winnend f. 6,70, plaats f. 2,00, f. 1,90, f. 2,30, koppel f. 22,80, trio f. 237,40. TWEEDE KOERS, 2520 meter: 1. Zesta Rijnstroom (B. Schwarz) 3.32,9 - 1.23,8, 2. Zora d'Almere, 3. Zoe. Niet gestart: Zenim Neyenrode. TOTO: winnend f. 1,70, plaats f. 1.20. f. 1.50, koppel f. 8.80. trio 56.00. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Wat Nu (J. Heins) 2.39,9 - 1.20,0, 2. Zorro Six, 3. Ybert Voome. TOTO: winnend f. 4,40, plaats f. Veteranen, tweede ronde: koppel f. 6,60, trio f. 12.80. ZEVENDE KOERS, 1800 meter: 1. Mana (M. Riley) 1.55,8, 2. Imperial Sky, 3. Box- berger Nevada. TOTO: winnend f. 1,10, plaats f. 1,00, f. 2,60, f. 1,10, koppel f. 54.90. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1. Unique of Grace (J. Offenberg) 2.41,6 - 1.20,8, 2. Violetta Weber, 3. Wallvsien. TOTO: win nend f. 1,50, plaats f. 1,10, f. 1,70, koppel f. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Yorki Mendel (C. Goes) 2.40,3 - 1.20,2, 2. Water man. 3. Wcvento. TOTO: winnend f. 2,20, plaats f. 1,60, f. 1,70, koppel f. 3,30, trio f. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. Valco van Hulsel (C. de Leeuw) 2.39,9 -1.20,0,2. Ymir, 3. Yshamo Lerona. TOTO: winnend f. 9.70, plaats f. 2,10, f. 1,60, f. 1,80, koppel f. 45,70, uaatc TAPDDC Marty Riessen (VSt) - Tom Okker (Ned) 7-6 tsoxberger JuwelNietgestart: Lady trio 1. 285.30. HANS JACOBS (7.5^ 7.6 (7.2). Bronsheim en Proceed. TOTO: winnend f. De totahsator-omzet bedraagt f 195.226,00. SASSENHEIM De prestaties de deelnemers aan het tennis toernooi in Sassenheim worden respijt voordat zij mogen aantre den. Enkele resultaten mogen toch niet onvermeld blijven, zoals de door de aanhoudende hitte niet winst, die Rogier Liefbroer behaal- beïn vloed. Door de wedstrijdleiding zijn de partijen zoveel mogelijk vroeg de op A. Verhees met 6-2; 6-4. Tine Langeveld maakte haar eerste plaats tot nu toe waar door Carole de ochtend en laat in de avond ge- Geerlings de baas te blijven met 7- pland, om zonnesteken te kunnen 6; 6-3. me land en het wat koelere water- op rozen, 0ok in de 66ste Kaag- oppervlakte, brachten Amsterdam week was de hoofdprijs voor Hol- voorkomen. "Hoe later in de week, hoe scho ner de wedstrijden" zou een toe passende uitspraak kunnen zijn voor dit tennistoernooi, want tot nu toe zijn er nog weinig spectacu laire acties geweest. Veel D en D30+ partijen zijn reeds afge werkt, de toppers in de B en C-ca- tegorie kregen nog enkele dagen In het mannenenkel C zette Mat- thijs Glastra zijn zegereeks voort, door dit keer J.W. Vreeswijk te kloppen met 6-1; 6-4 en bereikte hierdoor de kwartfinale. Bij de vrouwen C blijkt Fleur Meyer in goede vorm te verkeren. Zij had geen enkele moeite met Colinda Voskuyl: 6-3; 6-4. Zij zal nu in de halve eindstrijd uitkomen tegen teamgenote en dubbelpartner Ca role Geerlings. Het gelegenheids- dubbel Hoekstra/Vink konden niet aan de verwachtingen voldoen en werden laat in de avond na veel wikken en wegen over wel of niet doorspelen uiteindelijk na een enerverend gevecht dor het duo Thomas Koemans/ Mare Nagelker- ken uitgeschakeld. Een aantal blik ken met (nieuwe) ballen en vele li ters water waren nodig om de par tij te kunnen beëindigen. Vooral Martin Hoekstra maakt er een soort sport van om zo veel moge lijk ballen over de (zeer hoge) hek ken te slaan. Voor het koppel van Trigt/van der Mark leverde het duel tegen van Iterson/van Kuiven- hoven geen problemen op: 6-0; 6-0. Seizoentopper van Myricks RHEDE (ANP/SID) - Larry My ricks was woensdagavond de grote ster tijdens internationale wedstrij den in het Westduitse plaatsje Rhe- de. De Amerikaan won het ver springen met 8 meter en 50 centi meter. Met die prestatie bezet de 30-jarige atleet de eerste plaats op de wereldranglijst van dit seizoen. Vorig jaar zegevierde Myricks tij dens dezelfde wedstrijden met 8,59 meter. Naast de topper in zijn vier de beurt noteerde Myricks afstan den van 8,31 - 8,37 - 8,39. De West duitse hoogspringer Carlo Thran- hardt bedwong in Rhede een hoog te van 2,31 meter. SCHIPHOL (ANP) - Minister Smit- Kroes (verkeer en waterstaat) heeft van haar Oostenrijkse collega Streicher in wat wordt genoemd „een forse brief' op zeer korte ter mijn volledige zekerheid geëist over de achtergronden van het op treden van de Oostenrijkse autori teiten tegen de regionale lucht vaartmaatschappij Netherlines. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van verkeer en wa terstaat gisteren meegedeeld. Zoals bekend heeft Oostenrijk maandag laten weten dat de ver gunning van Netherlines voor lijn diensten tussen Eindhoven en We nen niet zou worden verlengd. De vergunning liep op 1 juli af. De Jetstream 31 toestellen zullen echter toch de komende dagen het vliegveld van de Oostenrijkse hoofdstad blijven aandoen. De Ne derlandse rijksluchtvaartdienst heeft besloten per vlucht een char tervergunning af te geven. Dit kan doorgaan tot 12 juli, de datum waarop Netherlines had aangekon digd gedurende een maand de vluchten te stoppen, gezien het zeer geringe passagiersaanbod in die tijd. De Oostenrijkse luchtvaartauto riteiten bleken aanvankelijk ook* de chartervluchten van Netherli nes te hebben willen weigeren. Na dat dinsdagochtend de eerste van de dagelijkse retourvluchten op Wenen als chartervlucht ongehin derd was uitgevoerd, liet Oosten rijk dinsdagmiddag weten Nether lines verder te zullen weren. „De Nederlandse Rijksluchtvaart dienst heeft daarop echter nadruk kelijk gesteld, dat dit op basis van een multilaterale overeenkomst uit 1956 niet kan worden tegengehou den". GENÈVE (AFP) - De schuldenlast van de ontwikkelingslanden moet worden verminderd. De landen van de Derde Wereld moeten extra bankleningen krijgen en de rente moet worden verlaagd. Dit heeft de secretaris-generaal van de Verenig de Naties, Perez de Cuellar, giste ren gezegd by de opening van de jaarlijkse zitting van de Sociale en Economische Raad van de VN (Ecosoc) in Genève. Perez de Cuellar stelde voor dat de ontwikkelingslanden een deel van hun schulden in hun eigen munteenheid terugbetalen. Hij haalde uit naar Europa en de Ver enigde Staten, die volgens hem met enorme leveringen van gesub sidieerde produkten de pogingen van de ontwikkelingslanden in de weg staan om in de eigen behoefte aan voedsel te voorzien en de uit- voering van nieuwe schuldenrege lingen belemmeren. Ook laakte hij de protectionisti sche maatregelen van de industrie landen, die de ontwikkelingslan den juist aanraden hun export te vergroten als beste methode om de economische ontwikkeling op gang te brengen en uit de schulden te komen. Hij noemde het absurd dat er een netto-kapitaalstroom loopt van de arme naar de rijke lan den, waardoor elk programma dat op groei van de economie is gericht wordt tegengehouden. Uit het onderzoek van de we reldeconomie dat jaarlijks door de VN wordt uigevoerd, blijkt dat de wereldeconomie dit jaar en in 1987 waarschijnlijk met 3,5 procent zal groeien. Dit houdt in dat er maar weinig verbetering van de werkge legenheidssituatie te verwachten is, vooral in West-Europa. ZWEMMEN - Na eerdere waar schuwingen van de provincie, raadt nu ook de GG en GD in Al phen het zwemmen in de Oude Rijn ten zeerste af. De officiële me dedeling: 'De Oude Ryn is geen ge schikt zwemwater en is dat ook nooit geweest'. LEIDEN - Aan de Emilie Knappert scholengemeenschap zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het eindexa- MBO Kultureel Werk: M. Achterberg. M. Beijloos, C. van Bemmel, P. Daal- man, M. van Egmond, S. von Ende, P. Homan, E. van Houten, A. Kuttsqhreu- ter, L. Peters, K. Slootbeek, A. Straat man, M. van Berkel, M. Deierkauf, R. Dirksen, C. Hubert, G. Keuter, M. Lou- man, A. van Peufflik, H. te Riele, I. Velt- meyer, S. Walhof, M. Blok, A. Blom, M. van Bruggen, M. Diepersloot, V. van Duyl, A. Gunther, S. de Haan, J. van Kesteren, C. van Lammeren, T. van Lieshout. H. Meulenbroek, J. Steenbak ker, B. van Veen, S. van der Veen, J. MBO Sociale dienstverlening: F. Af- fourtit, E. Boulton, I. Dol, E. van Emme rik, M. Fonville, J. van Leeuwen, R. Meijer, P. Rynders, S. Staak, D. Stof- meel, L. Swaan, S. Wyga, C. Zeitlin, R. Bernard, F. de Beer, A. Bötzel, H. Brou wer, M. Dekker, N. Erbas, P. Kouwen- hoven, G. van Laar, J. Lips, M. van Ree- i Baarle, W. Bonapart, J. Bot man, T. van Bruggen, I. Burke, M. de Jonge, W. Kok, N. Kuitenbrouwer, A. Ligtvoet, M. Lindhout, S. Mac-Nack, H. van Meurs, F. Okhuijsenq, R. Roode, P. Vlaar, W. Waayer, F..Wals, T. Wind. MBO arbeidszaken/personeelswerk: A. Berkhout, J. de Bruin, J. van der Burgt, A. Jongsma, H. Linders, Y. Marks, E. Meupelenberg, H. Spruyt, E. Visser, H. Vlijm, A. Wassenaar. INTAS: I. Bakker, B. Bercht, P. v.d. Berg, D. van Burik, S. Impal, M. v. Leeuwen, N. Meeuws, R. Muller, M. v. 't Noordende, E. Petit, Y. Wessels, E. v. Duyn, J. v. Duyvenbode, A. Fakkel, P. Jansen, E. Kuypers, I. Martens, S. v.d. Meer, E. Samson, M. Slingerland, T. Snippe, P. Wobbe. BBO Verzorgingsassistent (e): K. Ammerlaan, G. van Delft. N. Halver hout, S. Kartaram, A. Kasteelen, M. Keijzer, H. Kamp, M. v.d. Meer, J. Op stal, C. Peschier, M. Peters, R. v.d. Ploeg, J. Roeling, D. v. Schaik, R. de Jong, J. van Dyk, C. Gysbers, J. Bakker, S. v.d. Helm, A. Kuijvenhoven, M. Roe- leveld, M. Schenk, M. Schrama, H. Slob be, A. Slof, J. Blonk. KATWIJK - AMBACHTSWEG 21 TELEFOON 01718-21977 Bij exploit van ondergetekende gerechtsdeurwaarder (te wiens kantore door betrokkene afschrift kan worden verkre gen) is op 30 juni 1986 ten ver zoeke van Hendrikus Petrus Johannes Schipper, wonende te Zoetermeer. Aan: H. van Broekhulsen, voorheen wo nende te Sassenheim, thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats, zowel binnen als buiten het Koninkrijk, bete kend een proces-verbaal van ondergetekende deurwaarder, blijkens hetwelk ten verzoeke van genoemde H.P.J. Schip per en ten laste van genoemde H. van Broekhuisen uit kracht als daarbij vermeld executo riaal derden-arrest is gelegd onder de in dat proces-verbaal genoemde derde-gearresteer de. De gerechtsdeurwaarder, J.M. van Belle. Rapenburg 125, Leiden. Verkoop bij Executie Op vrijdag 4 juli 1986 te 11.00 uur zullen ten laste van F. van Hasselt wonende te Leiden, Turkooislaan nr. 118, worden verkocht enige roerende goe deren te weten: 1 videorecor der merk Fischer en wat ver der te koop zal worden aange boden. De verkoop vindt plaats aan bovenstaand adres en geschiedt a contant zonder opgeld. De goederen zijn een half uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder belast met de executie: A. Niesing. Verkoop bij Executie Op vrijdag 4 juli 1986 te 11.00 uur, zullen ten laste van J E. v. Varik wonende te Katwijk, Noordwijkerweg nr. 30, wor den verkocht enige roerende goederen te weten: meubilaire en huishoudelijke goederen en wat verder te koop zal worden aangeboden. De verkoop vindt plaats aan bovenstaand adres en geschiedt contant zonder opgeld. De goederen zijn een half uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder belast met de executie: P.J.M. de Goede. Verkoop bij Executie worden verkocht enige roerende goederen te weten: restaurantinventaris en wat verder te koop zal worden aan geboden. De verkoop vindt plaats aan bovenstaand adres en geschiedt a contant zonder opgeld. De goederen zijn een half uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder belast met de executie: A. Niesing. Met het Leidsch Dagblad de hele zomer lang overal op de eerste rang! Ja, ik wil graag sportief kennismaken met het Leidsch Dagblad. Ik kies voor een vrijblijvend proefabonnement van 3 weken voor ƒ5,- 6 weken voor 4 weken voor ƒ10,- 7 weken voor 5 weken voor 15,- 25,- Ik hoef niet langer na te denken en neem gelijk een abonnement. Daarom krijg ik het Leidsch Dagblad de eerste 2 weken gratis in de bus! Ik betaal: per maand* 22,70 per half jaar 134,90 per kwartaal 67,45 per jaar 256,90 alleen mogelijk bij automatische betaling) Naam:Voorletter(s): Adres:Huisnummer: Woonplaats:Telefoon: i* 10050.2300 VB Ltiden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14