'Onderhand maak ik me wel zorgen' Leconte schrijft geschiedenis Portugese bond slaat hard terug Straf van Roma omgezet Na spelersopstand in Mexico Servette lijft Deen Eriksen in Ruud Harrewijn incasseert tegenslagen Oranje debuteert in 'Mundo Basket' 'De enige die Henri kan verslaan, is Henri zelf Italiaanse club toch in UEFA-TOERNOOI DONDERDAG 3 JULI 1986 SPORT PAGINA 11 MADRID/LISSABON (GPD) - De Portugese voetbalbond heeft bij zonder rigoureus ingegrepen na de rel met de WK-selectie over de hoogte van de premies. Als straf voor de boycot van de geselecteer den om een oefenwedstrijd te spe len zolang er geen akkoord over het prijzengeld was bereikt, sloot de bond gisteren acht internatio nals levenslang uit van een optre den in de nationale ploeg. Doelman Manuel Bento, hoewel vroegtijdig uitgeschakeld wegens een beenbreuk, werd aangemerkt als een van de gangmakers van de mini-opstand in Mexico. Met hem zullen ook Carlos Manuel, Jaime Pacheco, Diamantino, Antonio Andre, Joao Paulo, Luis Sobrinho en Jose Antonio hun nationale shirt alleen nog maar in de pryzen- kast kunnen bewonderen. De belangrijkste beschuldiging die deze spelers voor de voeten ge gooid werd, was dat ze zich ondis ciplinair hadden gedragen en ge zorgd hadden voor onrust in het trainingskamp, waardoor Portugal balelftal. Ruim veertien dagen nadat de nationale ploeg in het toernooi om het wereldkampioenschap in Mexico werd uitgeschakeld, heeft de Portugese voet balbond de opvolger van Jose Torres be noemd. De 57-jarige Pereira speelde van 1949 tot 1960 als middenvelder bij Spor ting Lissabon. Hij zal waarschijnlijk tot de eindronde van het toernooi om het Eu ropees voetbalkampioenschap in 1988 in dienst blijven. Pereira begon zijn trai nersloopbaan bij Sporting. Verder werkte hij bij Guimaraes, Academica, Belenen- ses en Braga. na de verrassende overwinning op Engeland (1-0) toch nog werd uit geschakeld door twee nederlagen op rij tegen Polen (0-1) en Marokko (1-3). Als bijkomende straf zullen de verdiende premies, ongeveer 10.000 gulden, inclusief reclameop brengsten, tot nader order niet worden uitgekeerd. Het drastische besluit van de Portugese bond is in Portugal niet al te enthousiast ontvangen. Hoe wel het merendeel van de pers ook de nodige kritiek had op het ge drag van de spelers, wordt „de maatregel toch wat al te radicaal genoemd. Het algemeen gehoorde verwijt was gisteren, dat de Portu gese voetbalbond als rechter op treedt in een affaire, waar zij zelf direct bij betrokken is en beslist niet vrijuit gaat. Hoewel het merendeel van de ge strafte internationals na de WK op vakantie is gegaan, werd gisteren in Lissabon aangenomen, dat zy te gen het besluit tot levenslange schorsing voor het nationale elftal in beroep zullen gaan bij het Alge mene Directoraat voor Sportzaken. Het voorlopige effect van de sanc- tie tegen de acht rebellen, is dat de tot voor kort hopeloos verdeelde spelersvakbond zich als een man achter de acht geschorste interna tionals heeft opgesteld. Bernd Schuster De aankoop van Gary Lineker en Mark Hughes heeft FC Barcelona opgezadeld met een nieuw pro bleem. Vanwege het bondsvoor- schrift, dat iedere club slechts twee buitenlanders onder contract mag hebben, zijn Bernd Schuster en Steve Archibald overbodig gewor den, hoewel beiden nog formeel tot juni 1988 bij Barcelona onder con tract staan. GENEVE (ANP/AFP) - De Deen John Eriksen heeft gisteren een contract voor driejaar getekend bij Servette Genève. De 28-jarige mid- voor speelde vorig seizoen bij Feyenoord en eindigde met 22 doelpunten op de vierde plaats van de lijst van topscorers in de eredi visie. Hij was door de club uit Rot terdam-Zuid aangetrokken van Mulhouse. De komst van Eriksen betekende het vertrek van Peter Houtman naar FC Groningen. Tijdens het wereldtiteltoernooi in Mexico kwam Eriksen twee maal als invaller in actie voor het Deense team. Hoeveel de Rotter damse club ontvangt voor de over gang van de spits naar Zwitser land, is niet bekend. Servette, dat in de hoogste Zwitserse voet balklasse speelt, trok de Franse in ternational Bernard Genghini voor twee jaar aan. De 28-jarige midden velder speelde eerder bij AS Mona co, de nieuwe club van Sören Ler- by- Ongeluk Spaans international TOLEDO (Rtr) - Miguel Portland Noguera, de verdediger van Real Madrid en het Spaanse voetbalelf tal, beter bekend onder de naam Chendo, is gisteren gewond ge raakt bij een auto-ongeluk in de omgeving van Toledo. Bij het on geluk kwam de drie weken oude zoon van Chendo om het leven. Chendo en zijn vrouw werden bij het van de weg raken van de auto licht gewond. De zoon van het echtpaar werd vorige maand tij dens het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal geboren. Met Archibald heeft het Barcelo- na-bestuur intussen een regeling getroffen. De Schot zal voorlopig 'geparkeerd' worden bij het filiaal Barcelona Atletico en zal pas opge roepen worden voor de hoofd macht, als Lineker of Hughes lang durig geblesseerd zou raken. Maar de wispelturige Schuster wil met een dergelijke secondantenrol ab soluut geen genoegen nemen. Bar celona heeft deze zomer vergeefs geprobeerd Schuster voor veel geld, (de transfersom zou rond de 10 miljoen gulden liggen), aan een kapitaalkrachtige buitenlandse club te sly ten. Nu dat niet gelukt is, probeert Barcelona een Spaanse gegadigde voor zijn uit de gratie gevallen vedette te vinden. Het pas gepromoveerde Sabadell, ook een club uit Catalonië, zou er wel oren naar hebben om de trekpleister Schuster in te lyven, desrtoods op leenbasis. Ook Zaragoza heeft voorzichtig naar Schuster geinformeerd. De Aragonese club, specialist op het gebièd om 'afdankeijes' van ande re clubs weer volledig te laten op bloeien, ziet in Schuster de ideale opvolger van de naar Italië uitge weken Barbas. Barcelona heeft in beginsel ook wel oren naar het af stoten van Schuster naar Zaragoza, in ruil voor een optie op internatio nal Juan Senor. Al was het alleen maar om aartsrivaal Real Madrid, dat ook grote belangstelling voor de kleine middenvelder aan de dag legt, voor de zoveelste keer in de wielen te rijden. Schuster zal al die offertes 'Wurst' zijn. Het begint er veel van weg te krijgen, dat de Duitser er weinig moeite mee heeft, de ko mende twee jaar desnoods op de tribune te blijven zitten en toch zijn vorstelijke jaarsalaris van meer dan 1 miljoen gulden te in casseren. Met in zijn achterhoofd het idee, dat hij in 1988 toch trans fervrij is en dan zijn overgang naar een andere club kan regelen. Bar celona speelt eveneens met die ge dachte als een soort wraakoefening voor het rebelse gedrag van Schus ter. Op het geld hoeft Barcelona niet te kijken. Over het afgelopen seizoen maakte de Catalaanse club een aardige winst van bijna 10 mil joen gulden.... Ondanks zijn vele zorgen kan wel een lachje af op de training. bij bondscoach Ruud Harrewijn nog (foto anp) korte aanloop naar het wereldkam- HAARLEM (GPD) - Net een uur terug uit Spanje van een catastro faal verlopen toernooi in Valencia en vlak voor het vertrek naar Tene- rife is de anders zo gulle lach op het gelaat van Ruud Harrewijn ver stild tot een wat vertrokken grijns. Bladerend in een stel paperassen krabt de 38-jarige Haarlemmer zich bij voortduring achter de oren, waardoor het net lykt alsof de ras- optimist, toch pas drie weken bondscoach van het nationale bas ketbalteam, nu al gebukt gaat on der de stress die zo kenmerkend is voor mensen in dat soort functies. Of speelt de bommelding die Oran je overhaast zijn biezen deed pak ken uit het hotel aan de Thuria soms nog door zijn hoofd? „Van geen van beide is sprake", stelt de leraar LO vooral zichzelf gerust, „al maak ik me uiteraard wel een beetje zorgen onderhand". Het heelt hem dan ook niet mee gezeten in de, althans voor hem, HAARLEM (GPD) - Zonder twijfel nog flink in de schaduw van dé Mundial in Mexico en met heel wat minder tromgeroffel maakt de op één na meest ver- breide tak van sport op aarde, het basketbal, zich op voor zijn wereldkampioenschap. Van 5 tot en mét 21 juli vormt Spanje het decor voor het Mundo Basket waaraan de 24 sterkste landen ter wereld zullen deelnemen. Hoewel Diego Maradona er in de wedstrijd tégen Engeland blyk van gaf uitstekend te. kun nen dunken, ligt het bepaald niet in de lijn der verwachtingen dat Argentinië ook op dit podium een geslaagde greep naai; de macht zal kunnen doen.' Gelijk West-Duitsland en ook Frankrijk mogen de Zuidamerikanen al blij zijd als zé de eerste schif tingsronde overlëven om zich zo doende bij de beste twaalf te klasseren. De echte supermach ten op het Iberisch schiereiland zijn de Sowjet-Ünie, de Verenig de Staten, Joegoslavië en Italië-, Gastland Spanje is eveneens be slist niét kansloos voor een me daille. Dat zijn zonder uitzondering wel zulke uit exotische streken afkomstige landen als Maleisië, Ivoorkust en Angola. Gelijk de FIFA verdeelt de FIBA (interna tionale basketbal bond) de we reld in zones waardoor het be grip 'beste 24* ook bij het basket bal een volstrekt aparte beteke nis krijgt. Gevolg; van die kwalifj- catiewedstryden is ook dat bij voorbeeld Tsjechosiowakije, de nummer twee van Europa, van wege een pechvolle loting moet ontbreken. Nederland, dat voor het eerst in de geschiedenis deelneemt aan het WK, trof het daarentegen wel en kwalificeerde Zich samen melde Joegoslaven en ten koste van België en Hongarije vpor Spanje. Of Oranje zich in de voorronde op Tenerife bij de eer ste drie kan scharen - en dus bij de laatste twaalf- is evenwel de vraag. Afgezien van de sterke te genstand (Joegoslavië, Canada en Argentinië; Nieuw Zeelanden Maleisië tellen niet mee) kende Nederland een uitermate belab berde voorbereiding. Die zich nog het beste iaat omschrijven door het woord: 'amateuristisch'. pioenschap basketbal dat zaterdag op vijf plaatsen in Spanje van start gaat en waarvoor Nederland zich voor het eerst in de geschiedenis kwalificeerde. Nog maar net geze ten op de stoel waar zijn voorgan ger Vladimir Heger door de Top sportliga na het EK voor B-landen in Antwerpen tamelijk hardhandig van af werd getrokken, dienden zich direct de eerste problemen Harrewijn, die verder part noch deel had aan die bruuske ingreep, moest vervolgens louter tegensla gen incasseren. Het kwam de zo zorgvuldig geplande voorberei ding - door Heger opgesteld en door Harrewijn overgenomen - be paald niet ten goede. Met als ge volg dat het eerst zo riante uitzicht op een plaatsje bij de beste twaalf inmiddels danig is vertroebeld. Oefenstages „Het zal inderdaad niet meeval len", blikt Harrewijn vooruit, „al ga ik er natuurlijk niet van uit dat we op Tenerife kansloos zijn. Het is me inmiddels uit de oefenstages in Griekenland en Spanje duidelijk geworden dat we ons absoluut niet kunnen meten met toppers als Joe goslavië, Rusland, Spanje of Italië. Eén helft gaat nog net, maar dan houdt het ook wel op. Achteraf is het misschien niet zo slim geweest om eigenlijk alleen maar tegen lan den te oefenen die toch bij de top vijf van de wereld behoren. Maar erger dan die dikke nederlagen was dat ik tot nu toe nog niet een maal met de feitelijke selectie heb kunnen spelen". Een selectie die, zo liet de toen malige bondscoach Heger aan het begin van de lange en inderdaad hete zomer voor Oranje weten, er zeker voor wat het WK betreft ui termate veelbelovend uitzag. Maar liefst 23 namen stonden er op het lijstje van de Tsjech die, naar zijn zeggen dan, nog met het zwakste deel daarvan aan de slag ging op het EK in Antwerpen om daarna een plaatsje in te ruimen voor de. echte kanonnen, die op dat mo ment en om diverse redenen niet LONDEN (GPD) - Amritraj bracht het een kleine twee weken geleden misschien wel het best onder woorden. „Hij heeft zo veel talent dat hij soms niet precies weet wat hij ermee moet doen", orakelde Amritraj over Henri Le conte, nadat de Indiër hem verrassend had verslagen tij dens de finale van een toernooi in Bristol. Ziedaar het Franse tennisfenomeen in een notedop geschetst. De kam pioen van de wispelturigheid buit zijn gaven op Wimble don tot dusverre in elk geval voorbeeldig uit. Leconte, die morgen 23 jaar wordt, gaf zichzelf gisteren door een zege op Pat Cash alvast een mooi cadeau in de vorm van een halve-finaleplaats. Mede dank zij Leconte, die na Yvon Petra in 1946 de eerste Frans man is bij de beste vier in Londen, schrijven de honderdste Cham pionships dit jaar weer eens in vele opzichten geschiedenis. Sedert 1922(!) is het namelijk niet meer voorgekomen dat de strijd om de ereplaatsen een louter Europese aangelegenheid wordt. Met als grootste outsider de Joegoslaaf Slobodan Zivojinovic, wiens kracht het won van Ramesh Krish- nans techniek. „Bobo' werd daar door de tiende ongeplaatste speler in successie die de halve finales be reikte op Wimbledon. Het lijstje begon met John McEnroe, gevolgd door Tom Okker, en eindigde vorig jaar met de naam van Boris Bec ker. De Westduitser slaagde er als enige in Wimbledon vervolgens ook te winnen, een prestatie die hij nog steeds kan herhalen omdat Mi- loslav Mecir hem op het centre- court evenmin de weg naar nog meer roem en geld wist te versper ren. Tim Mayotte, de laatste dey Amerikaanse Mohikanen, sneuvel de daarentegen wel tegen Ivan Lendl, waarmee de tenniscrisis in de Verenigde Staten nog eens vet werd onderstreept. „Gentleman Tim' mocht dan met ere ten onder gaan - hij hield de Tsjechoslowaak in een heroisch, drieëneenhalf uur durend gevecht vijf sets (6-4, 4-6, 6-4,3-6,9-7) lang op de baan en ver overde daarmee net zo veel spel- reeksen als in al de tien verloren voorgaande ontmoetingen - zijn ge dane belofte om dit jaar of Wimble don dan wel de US Open voor zich op te eisen zal ongetwijfeld een il lusie blijken. Metamorfose Wie ook altijd veel beloofde, maar te weinig deed, was Henri Le conte. Een natuurtalent, misschien nog begaafder dan Yannick Noah, alleen minstens zo grillig. „Hij heeft geen limieten", sprak coach Ion Tiriac ooit over zijn toenmalige pupil. De besnorde Roemeen kon de liefhebber van een losbandig le ven, die ook de Franse tennisbond regelmatig tot wanhoop bracht, echter niet temmen en koos ten slotte voor een verblijf aan de zyde van de heel wat onschuldiger, meer „kneedbare' Boris Becker. Des te saillanter dus dat beiden el kaar morgen een finaleplaats gaan betwisten. Tiriac zal zich de laatste tijd nog wel eens achter het oor hebben ge- krabt, want Leconte heeft een ware metamorfose ondergaan en zit nog lang niet aan de top van zijn tennis- mogelijkheden. Een huwelijk met de ex-vrouw van hordenloper Guy Drut, die hem inmiddels ook een kind schonk, blijkt een heilzame uitwerking op de frivole Frans man. Leconte's humeur is nog net zo zonnig als toen hy in snelle au to's kroegentochten maakte en zijn prestaties beginnen eindelijkënige lijn te vertonen. Vertrouwen Het spel van de tegenwoordig in Londen woonachtige Leconte is niet alleen creatief en gracieus, maar sorteert ook effect. En dat terwijl zijn seizoen begin dit jaar bij voorbaat leek te mislukken doordat geelzucht hem maanden lang uit het circuit hield. De come back was echter indrukwekkend. Een kwartfinaleplaats in Rome (verlies tegen Lendl), een persoon lijke zegetocht in Düsseldorf, waar Leconte door Vilas en Jarryd te verslaan Frankrijk de wereldbeker voor landenteams bezorgde en niet te vergeten de halve-finaleplaats op Roland Garros. Pernfors hield hem daar weliswaar uit de eind strijd, maar Leconte, die voor het eerst in zijn loopbaan de top-tien binnenstapte, kon bepaald tevre den zijn. Dat de linkshandige tennisprof (opvallend veel van de ware groot heden houden het racket links vast) zijn resultaat in Parijs prolon geerde op Wimbledon betekende vooral een overwinning op zich zelf. De „moderne Femandel" mag dan graag de komediant uithan gen, zijn tegenstanders hebben steeds minder reden tot lachen. „Ik ben veel constanter geworden", bevestigde Leconte gisteren na Op Wimbledon ging Henri Leconte gistermiddag in zijn partij tegen Pat Cash soms furieus tekeer. De Fransma schreef geschiedenis door de halve eindstrijd te bereiken. (f0to ap> diens slijtageslag tegen Pat Cash, die uiteindelijk de conditie miste om zijn bewonderenswaardige op mars nog verder voort te zetten. „Zelfs wanneer ik achter sta, blijf ik vol vertrouwen. Lukt het niet in deze game, dan wel in de volgende, denk ik dan. Vroeger miste ik vaak de concentratie om terug te ko men. Wat dat betreft hoort een beetje humor er gewoon bij. Dat helpt me te ontspannen", aldus Le conte, die vorig jaar op Wimbledon Ivan Lendl uit de kwartfinales hield om daarna zelf van Boris Becker te verliezen. Achilleshiel Leconte kan Lendl zondag op nieuw treffen wanneer hij eerst re vanche neemt op Becker. Ten min ste, dan moet de Tsjechoslowaakse favoriet wel eerst Zivojinovic zien te kloppen. En mede gezien de hooikoortsproblemen waarmee Lendl, die overigens tegen Mayotte een waarschuwing kreeg wegens te lang talmen met serveren, juist op het kortgeknipte Londense gras kampt, is dat allerminst een gelo pen koers. Twijfel trouwens ook bij de Franse pers, die Leconte nog steeds niet durft te tippen als Wim- bledonwinnaar. Een verslaggever van het sportdagblad L'Equipe geeft weliswaar toe dat die kans beslist niet denkbeeldig is, maar omschrijft, net als Amritraj, zowel de kracht als de achilleshiel van zijn landgenoot: „De enige die Henri kan verslaan is Henri zelf'. beschikbaar waren. De kleine Oosteuropeaan had er toen nog geen weet van dat hij zich a. met die zogenaamd 'zwakke' groep zou kwalificeren voor het Europese A- kampioenschap, b. dat hem dat desondanks de kop zou kosten, omdat de meeste spelers hem niet meer pruimden en c. dat van zijn verdere plannen helemaal niets te recht zou komen. Kansloos Oneens namelijk met de visie van de bond om Ruud Harrewijn te benoemen tot bondscoach ten fa veure van assistent-coach Jan Sik- king bedankten in eerste instantie de routiniers Toon van Helfteren en Rob van Essen prompt voor de eer. Daarna liet het grootste Neder landse talent, Jos Kuipers, vanuit Amerika weten te rekenen op een profaanbieding en dus niet te ko men, vervolgens brak steunpilaar Henk Pieterse op de training een vinger en uiteindelijk liet de beste Nederlandse center Bert Kragt- wijk het op het allerlaatste mo ment afweten. Zijn vrouw niet mee, dan hij ook niet mee. „En dat", zo verzucht Harrewijn, „is nog maar een greep uit de misère". Hij vult zelf maar aan. „In Grie kenland, waar we tegen Italië, Joe goslavië en het gastland speelden, waren spelverdeler Hagens en Van Noord er vanwege werkzaamhe den niet bij. In Spanje tegen de Russen, een Amerikaans team en ook weer het gastland, ontbrak Jel- le Esveldt. Daarop haakte Kragt- wyk plots af en moest ik weer een beroep doen op Eric Griekspoor, die weken niets had gedaan. In conditioneel opzicht blijven er daarom een paar achter op de rest en het teamverband is nog niet op timaal. Al zag ik tegen de Westduit sers het afgelopen weekeinde in elk geval vooral in dat opzicht eni ge progressie. We wonnen twee keer en gezien het voorgaande was dat hard nodig ook". In hoeverre de gebrekkige aan loopfase (Harrewijn: „Zeg maar ge rust amateuristische voorberei ding") en het gemis aan echte kwa liteit en pure kracht onder de bor den Oranje in de confrontatie met de betere ploegen op Tenerife par ten zal spelen moet worden afge wacht. „Tegen Joegoslavië zijn we compleet kansloos", weet Harre wijn inmiddels uit eigen ervaring na de botsing met Drazen Petrovic, de Maradona van het hedendaagse basketbal. „Dat zyn echte profs, daar kunnen wij ons als gewone liefhebbers in het jaar 2005 nog niet mee meten. De Canadezen, de nummer vijf van het vorige WK, zullen ongetwijfeld ook te sterk zijn. Willen we dus derde worden, dan moeten we van Argentinië winnen. Gehoord de berichten over die lui zal dat een zware opga ve worden". Afhankelijk Het toeval wil dat Oranje al op de eerste de beste speeldag (zaterdag) is gekoppeld aan de Zuidamerika nen zodat Harrewijn, die vanwege de even drukke als moeizame als ook voor hem korte aanloopperio de nauwelijks een stempel op het spel kon drukken („Twee, drie din getjes heb ik veranderd"), meteen weet waar hij aan toe is. „Het is al les of niks. Mijn tweelingbroer Hu- go (eveneens ex-international en momenteel bondscoach van Zwit serland - red.) ziet de Argentijnen vandaag en morgen in Lyon tegen Frankrijk in actie. Hij belt me nog wat gegevens door. Voor het overi ge tast ik in het duister". Dat geldt al evenzeer voor zijn toekomst in basketballand, want sinds het plotselinge terugtrekken van BS Leiden uit de eredivisie, zit Ruud Harrewijn - die met Ton Boot en Maarten van Gent tot de nieuwe lichting top-coaches be hoort - zonder vereniging. „Het liefst", zo zegt hy, „train ik een club. Die gasten zie je elke dag, daarmee kan je een gesteld doel bereiken. Als bondscoach hier in Nederland kom je te weinig aan je trekken, heb ik nu al gemerkt. Een echt topsport-klimaat heerst er na melijk niet en dat geldt niet alleen voor het basketbal". „Natuurlijk wil ik best wel aan blijven tot na het Europese A-kam- pioenschap volgend jaar in Grie kenland. Maar erg veel invloed op het gebeuren heb je niet. Je bent afhankelijk van goedwillende ama teurs. En daarmee breek je interna tionaal gezien nu eenmaal geen potten. Maar goed", zo verbreekt een grijns dan uiteindelijk zijn .sombere bespiegeling, „we maken er ondanks alles toch het beste ZUERICH (ANP) - AS Roma zal dit seizoen toch kunnen deelnemen aan de strijd o'm de UEFA-beker. Voorzitter Dino Viola zal tot 11 juni 1990 echter geen functie mogen vervullen, waarin hij in contact komt met de Europese Voetbalunie (UE FA). De commissie van beroep van de UEFA heeft gisteren de zaak tegen AS Roma en Viola behandeld. In hoger beroep be sloot de commissie, onder voorzitterschap van de Zwitser Sergio Zorzi, de schorsing van AS Roma voor een Europa Cup seizoen om te zetten in een boe te van 200.000 Zwitserse fran ken (280.000 gulden). AS Roma en voorzitter Viola werden enkele weken geleden gestraft naar aanleiding van po gingen tot omkoping van de Franse scheidsrechter Vautrot in de wedstrijd AS Roma - Dundee United, die op 24 april 1984 voor de halve finales van het toernooi voor landskam pioenen werd gespeeld. De commissie van beroep besloot de uitsluiting van de club voor het komende Europa Cup sei zoen op te heffen omdat de po ging tot omkoping werd ge daan in een persoonlijke actie van voorzitter Viola en de club daarvoor niet direct aansprake lijk kon worden gesteld. De commissie van beroep achtte een forse boete echter wel op zyn plaats.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11