'Poppetjes' komen later aan de orde 'Hij herkende me, hij herkende me' Hasj smokkel per jacht: twee mannen opgepakt Journalisten van Nieuwe Revu terug na avontuur in Suriname MAANDAG 30 JUNI 1986 Fracties bespreken zetelverdeling DEN HAAG (GPD) - Kabinetsinformateur De de Koning en de onderhandelaars van CDA en VVD hebben zaterdag geen besluiten genomen over de verdeling van de minis tersposten en de toedeling van staatssecretariaten. Een en ander wordt nu onderwerp van gesprek in de twee fracties. Mogelijk komt het onderwerp in de loop van volgende week nog eens aan de orde. Het is echter eerder waar schijnlijk dat beoogd premier Lubbers zelf de besluiten over de 'poppetjes' zal nemen. Het overleg - in aanwezigheid van beoogd vice-premier De Korte - duurde zaterdag slechts ruim een uur. Volgens CD A-onderhandelaar De Vries werden alleen de wensen- lijstjes van de fracties overhan digd. De Korte gaf daarnaast een toelichting op het rapport van hem en minister Deetman (CDA, onder wijs) waarin staat dat het aantal staatssecretariaten zou kunnen worden gehalveerd. Het ziet er overigens naar uit dat de VVD een forse veer zal moeten laten bij de toedeling van de staats secretariaten. In het nieuwe kabi net lijkt het CDA zeker twee keer zoveel onderministers te zullen krijgen als de liberale partner. Een vermindering van het aantal staats secretariaten zal dan ook vooral ten koste gaan van de VVD. Aanvankelijk was er meegedeeld dat ook beoogd premier Lubbers het gesprek zou bijwonen. Maar deze liet het afweten na overleg met De Vries. Lubbers wilde ver hinderen dat hij met de onderhan- Vonhoff vindt WD te rechts DEN HAAG (GPD) - De WD is volgens de commissaris van de ko ningin in Groningen, Vonhoff, te rechts. „De WD moet een partij worden met ideeën over de essen tie van het liberale denken. Juist nu het CDA principieel kiest voor een rechtsere plaats in het politie ke spectrum, dient de VVD de middenpositie op te eisen. Van daaruit kan de weg naar de PvdA worden opengehouden", aldus WD'er Vonhoff gisteren voor de AVRO-radio. De Groninger commissaris van de koningin vindt dat de WD een slechte verkiezingscampagne heeft gevoerd. „Erg anti-socialistisch, waarbij werd geprobeerd het CDA rechts in te halen of bij te houden. Dat is niet de plaats waar de WD thuishoort". delaars en De Koning over mogelij ke ministerskandidaten zou ko men te spreken. Hij vindt dat dat uitsluitend behoort tot het terrein van de formateur. 'Overbrugbaar' De woordvoerder van de infor mateur maakte na afloop van het overleg bekend dat De Koning al leen nog maar over de verdeling van de ministersposten zal spreken wanneer hij de indruk krijgt dat dat nog problemen kan opleveren voor de totstandkoming van het nieuwe kabinet. Maar zowel De Vries als WD-onderhandelaar Nij- pels verklaarde, dat de nog be staande verschillen over de toede ling van de ministersposten 'over brugbaar' lijken. De Koning zal het ontwerp-re- geerakkoord vandaag naar de frac ties sturen en het overleggen aan koningin Beatrix. Vermoedelijk woensdag zal duidelijk zijn welke wijzigingen de twee coalitiepartij en aangebracht willen zien. Zater dag zou de informateur dan zijn eindverslag kunnen indienen, waarna Lubbers de formatiewerk zaamheden kan Kaal. maar blij dat ze weer terug zijn begroetten Pieter Storms (links) en fotograaf Gerard Wessel zaterdag avond hun ouders op Schiphol. (foto anp> De Vries en Nijpels hebben afge lopen week een brief aan het zit tende, demissionaire kabinet ge stuurd waarin zij vroegen nog geen besluiten te nemen over extra las tenverzwaringen. Zij menen dat het verstandiger is dergelijke be slissingen uit te stellen tot augus tus wanneer het oude of nieuwe kabinet toch het dekkingsplan moet vaststellen. Premier Lubber^ wil de komen de weken een beslissing nemen over verhogingen van de accijnzen op benzine, diesel, autogas en huis brandolie en een beperkte verla ging van de aardgasprijs. Deze maatregelen, die de burgers en be drijven op jaarbasis rond de twee miljard zouden kosten, moeten de tegenvallende opbrengst van het aardgas in 1987 compenseren. SCHIPHOL (ANP) - De twee jour nalisten van het weekblad Nieuwe Revu die ruim twee weken geleden in Suriname werden gearresteerd op verdenking van 'staatsgevaarlij ke activiteiten', zijn zaterdagavond teruggekeerd in Nederland. Verslaggever Pieter Storms (31) en fotograaf Gerard Wessel (26) werden op 11 juni in Suriname gearresteerd omdat zij Ronnie Brunswijk, voormalig lijfwacht van legerleider Bouterse, geholpen zouden hebben Suriname te ont vluchten. Daartoe zou de huidige tegenstander van Bouterse een vervalst Nederlands paspoort heb ben gekregen. Brunswijk wordt in Suriname gezocht wegens overval len en berovingen. Op 19 juni besloot de rechter commissaris dat de twee journalis ten moesten worden vrijgelaten. Zij bleven echter in hechtenis in Fort Zeelandia in Paramaribo om dat zij volgens de autoriteiten ille gaal in Suriname verbleven. Pieter Storms en Gerard Wessel ontkennen ten stelligste de be schuldiging van de Surinaamse au toriteiten dat zij Ronnie Brunswijk (bijnaam: Robin Hood) aan een vals paspoort hebben geholpen. „Brunswijk had al een paspoort toen wij hem ontmoetten in Frans Guyana. Met dit slecht vervalste exemplaar wilde hij naar Neder land reizen. Of hij dat echt gedaan heeft is ons niet bekend", aldus de twee journalisten. Met kaal geschoren hoofden - om hygiënische redenen, volgens de militairen in Fort Zeelandia - wer den de twee zaterdagmorgen zon der aankondiging vooraf vrijgela ten uit hun eenzame opsluiting. Volgens Storms en Wessel zijn zij in Fort Zeelandia goed behandeld. Wel hadden de twee erg veel moeite met de afmetingen van hun cel: drie bij anderhalve meter, en vol muskieten. Ze zijn niet mishan deld. De militaire verhoren gingen gepaard met scheldpartijen. Ook bedreigden ze de Nederlanders met de dood. Privé-legertje Storms en Wessel reisden naar Frans Guyana en Suriname om een reportage over de 24-jarige Ronnie Brunswijk te maken. Volgens de autoriteiten in Suriname zou Brunswijk zich met een privéleger- tje hebben verschanst in zijn dorp. De twee journalisten zouden met Brunswijk contact leggen vanuit Frans Guyana. Daar gaf Storms op 'vertegenwoordiger van de stich ting Reiskaart' te zijn. Wessels vul de 'bedrijfsleider' in op zijn'visum- aanvraag. Nadat de twee in Frans Guyana met Brunswijk hadden gesproken, trokken zij 's nachts illegaal de ri vier over naar het dorp van Bruns wijk, Moengo-Tapoe. Vervolgens meldde het tweetal zich bij de na tionale voorlichtingsdienst. Deze gaf de Nederlanders weliswaar geen officiële toestemming als journalisten in Suriname te werken maar bleek hun dat ook niet te beletten. De verslaggevers zeiden zater dag dan ook verbaasd te zijn toen zij op 11 juni bij de grens met Frans Guyana werden aangehouden op verdenking van spionage. DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) heeft het ministerie van jus titie op de hoogte gebracht van een aantal bedreigingen aan het adres van voornamelijk bouwbedrijven. Van deze bedrijven wordt per brief een verklaring geëist waarin ze zeggen of ze eventueel zouden meebouwen aan de basis Woens- drecht, waar de kruisraketten moe ten komen. Dit heeft een woord voerder van het VNO vanochtend bevestigd. Het samenwerkingsverband 'Bouwbedrijven bedreigd om Woensdrecht' Burgerlijke Ongehoorzaamheid en Non-Koöperatie (Bonk), dat de brieven heeft verzonden, schrijft ervan uit te gaan dat een bedrijf dat niet antwoord, zal meewerken aan Woensdrecht. Deze bedrijven krij gen de waarschuwing dat ze op een zwarte lijst verschijnen. Worden ze op Woensdrecht gesignaleerd, dan zullen ernstige maatregelen vol gen, zo schrijft Bonk, zonder daar op verder in te gaan. Het VNO neemt de brievenactie serieus, gezien de vrij ernstige be dreigingen. Hoewel het Verbond geen aangesproken partij is, doet het VNO een beroep op Justitie en lagere overheden om waar moge lijk op te treden tegen Bonk. LONDEN (AP) - De Engelse politie heeft twee mannen aangehouden die met een in Nederland geregi streerd jacht hasjiesj zouden heb ben gesmokkeld van noord-Spanje naar het Isle of Wight. Het zijn een 40-jarige Nederlander en een 49-ja- rige partner, wiens nationaliteit niet is vermeld. Zij zouden zater dag in staat van beschuldiging worden gesteld voor een rechtscol lege in Southampton. Aan boord van het jacht werd 570 kilogram hasjies aangetroffen ter waarde van 1,2 miljoen pond (ongeveer 4,4 miljoen gulden). Bei de mannen werden gearresteerd toen de politie vrijdagmorgen aan boord van het jacht ging. Actie van Freek: ruim half miljoen DEN HAAG (GPD) - De hulpactie Gast aan Tafel-voetbal voor de ar men in Mexico heeft tot nu toe ruim een half miljoen gulden opge bracht. Cabaretier Freek de Jonge, die samen met de ontwikkelingsor ganisatie Novib deze actie organi seert, maakte dit gisteravond be kend voor de NOS-tv. Het wereldkampioenschap voet bal in Mexico is gisteren weliswaar beëindigd, maar de hulpactie gaat gewoon door. Het gironummer van de Novib, 100200, staat nog steeds open voor giften. Voor het begin van dè voetbalcompetitie komt Freek de Jonge nog één keer in ac tie voor Gast aan Tafel-voetbal. Hij wil dan een voetbalwedstrijd van het Nederlands elftal tegen het Belgische team organiseren. De eerste helft zou in Brussel moeten worden gespeeld, de tweede in Amsterdam. „De opbrengst is ui teraard bestemd voor Mexico", al dus de cabaretier. Het streefbedrag van de actie Gast aan Tafel (nodig om een aan tal projecten voor wederopbouw na de aardbeving in Mexico-stad te financieren) is 2,5 miljoen gulden. Geen onvertogen woord op homodag UTRECHT (ANP) - Acht- tot tien- duizend mensen hebben zaterdag in Utrecht meegelopen met de op tocht ter gelegenheid van Roze Za terdag, de jaarlijkse actiedag van de Nederlandse homobeweging. De politie, die een kleine honderd agenten had ingezet om bij ongere geldheden in actie te kunnen ko men, had het rustig. „Er is geen en kel ingrijpen, van welke aard ook, nodig geweest", aldus een tevre den politiewoordvoerder zaterdag middag. De demonstratie bood in het stralende weer een feestelijke aan blik. En er viel rond de stoet geen onvertogen woord, of het zou het initiatief van een Amsterdamse on dernemer moeten zijn. Die liet een reclamevliegtuigje meevliegen met de tekst: 'Relaxboys gevraagd'. Scotland Yard deelde verder mee dat bij drie afzonderlijke on derzoeken in verband met drugsza ken in zuid-Engeland de afgelopen dagen 70 mensen zijn aangehou den, onder wie 61 in Londen. De raadkamer van de Rotter damse rechtbank heeft de vrijla ting gelast van een 46-jarige man uit Bergen op Zoom, die begin juni in verband met de recordvondst van 220 kilo heroïne in de Rotter damse haven was aangehouden. Volgens Justitie heeft de man niets met de zaak te maken. Twee andere verdachten, een 47- jarige man uit Naaldwijk en een 43- jarige inwoner van Lisse zitten nog vast. De heroïne werd aangetroffen in twee containers met rozijnen. De politie sprak over de grootste vondst in West-Europa. De namen van de verdachten zouden zijn voorgekomen op de vrachtbrieven. Drie jongemannen dood door ongeluk 'T HARDE (ANP) - Drie i van 16, 20 en 24 jaar zijn gister avond om het leven gekomen bij een vërkeersongeval in 't Harde op de Veluwe. Volgens de rijkspolitie in Apeldoorn reed de bestuurder van de auto, een 24-jarige man, te snel over de Stadsweg in 't Harde. Hij raakte in een flauwe bocht de macht over het stuur kwijt waarna de auto over eèn sloot in een bos tot stilstand kwam. Drie van de vier inzittenden waren op slag dood. De vierde inzittende liep lichte verwondingen op. De politie kon nog opheldering verschaffen over hun identiteit. Bij een frontale botsing tussen twee auto's gisteravond in Tilburg zijn de 34-jarige R. Faure uit Voor buig en de 56-jarige mevrouw Van Straalen-Van den Bijl uit Leid- schendam om het leven gekomen. De vrouw van de heer Faure brak een nekwervel. Zij botsten tegen een auto die op de verkeerde weg- heldt reed. De 22-jarige bestuurder van deze auto liep fracturen en her senletsel op. Er is een bloedproef bij hem afgenomen. Volgens oog getuigen reed hij met hoge snel heid zigzaggend op de linker weg helft. Bij een verkeersongeluk op de provinciale weg Oosterwolde-Wol- vega ter hoogte van Nijeberkoop is zaterdagavond een echtpaar uit Oosterwolde om het leven geko men. De slachtoffers zijn de 51-jari- ge Liebrigje de Jong-Tabbes en haar 53-jarige echtgenoot Jannes de Jong. Ze kwamen met hun per sonenauto op onverklaarbare re den op de linkerweghelft terecht en botsten frontaal op een tegenlig ger. VALSE DOLLARS (ANP) - De rijkspolitie in Middelburg heeft za terdag op het Oranjeplein in Dom burg twee Amsterdammers (23 en 38) aangehouden die in het bezit waren van 4000 valse biljetten van 100 dollar, die als ze echt zouden zijn een waarde vertegenwoordi gen van bijna 1,2 miljoen gulden. Drieduizend mensen vieren verjaardag Bernhard in tuin Soestdijk SOESTDIJK - Leunend op zijn stok lijkt de man niets van de me nigte mensen om hem heen te mer ken. Hij staart voor zich uit, zijn ogen zijn vochtig. „Hij herkende me, hij herkende me", zegt hij al maar. Deze drager van het verzets- kruis kreeg de kans waar alle 3000 mensen die afgelopen zaterdag de tuin van paleis Soestdijk bevolk ten, op hadden gehoopt. Hij kon prins Bernhard een hand geven. door Rian van Kuppenveld Ter gelegenheid van de 75ste ver jaardag van de prins kwamen oud verzetsstrijders, vroegere piloten- helpers, Engelandvaarders, dra gers van bijzondere koninklijke onderscheidingen en oud-militai ren naar Soestdijk om prins Bern hard hulde te brengen. Ieder van de drieduizend man heeft zijn eigen geschiedenis en in ieders leven speelt 'hun' prins een rol. Of de prins nu in 1936 in de kantine van een rijschool een pilsje heeft besteld, of hij enkele minu ten, een kwartier of een uur met de persoon in kwestie heeft staan pra ten of dat hij door iemand is rond gereden. Voor allen zijn het zorg vuldig gekoesterde herinneringen. J. van Woerden van de Roosen- daalse commando's behoorde aan het eind van de oorlog tot de staf van de prins en was ook diens chauffeur. Tachtig procent van wat er in die jaren '40 is gebeurd, is hij vergeten, maar niet wat de prins zoal tegen hem heeft gezegd. Vriend „Onze prins is verre van een hei lige en hij zou het ook niet willen zijn. Allen die hem goed kennen, weten dat niets menselijks hem vreemd is; dat hij eigenschappen heeft die soms de oorzaak zijn ge weest van handelingen die kritiek hebben uitgelokt. En toch zijn wij er vandaag. Want een vriend neem je zoals hij is, inclusief zijn fouten en tekortkomingen" zegt de Stich ting Eerbetoon Z.K.H. Prins Bern hard in een boekje ter gelegenheid van de prinselijke verjaardag. Voor iedereen op het gazon, is de jarige zijn vriend. De strijdbare voorzitter van de stichting, jonkheer J. J. G. Bee- laerts van Blokland, brigade-gene raal tit. der cavalerie b.d., heeft de zaak net als vijf jaar geleden, toen er voor het eerst een défilé voor de prins werd gehouden, stevig in de hand. Schriftelijk heeft hij ervoor gezorgd dat iedereen weet waar hij zich aan dient te houden. Treden er kleine oneffenheden op, dan wor den die met een barse stem en een toonval die zijn Haagse afkomst duidelijk verraadt, rechtgetrok ken. Even vóór half elf staan driedui zend mensen keurig in het gelid op het gazon. Lichtgrijze broek, don kerblauwe blazer, op de linker borst de onderscheidingen, op de rechter een forse button met het portret van de bijna-jarige prins. Als prins Bernhard en prinses Juliana een klein podium betre den, klinkt het Wilhelmus. Ieder een staat in de houding, sommige ernstig invaliden proberen in hun rolstoel het volkslied eer te bewij zen. Als prins en prinses de troe pen inspecteren, klinkt er af en toe een 'leve de prins', gevolgd door applaus. Mevrouw Laus, weduwe van een KNIL-militair en actief in de vereniging Madjoe, slaagt erin de prins een enorme bos bloemen in de hand te drukken. En dat ter wijl generaal Beelaerts van Blok land dit nog zo verboden had. „Géén cadeaus tijdens de rond gang", klonk het door de luidspre kers. Dat dient te wachten tot het informele samenzijn. Driewerf hoezee Na de inspectie feliciteert de ge neraal de prins. „Wij hebben de be hoefte de eenheid van ons volk te demonstreren, vooral omdat er zo verdraaid veel oneenheid is". De generaal hoopt namens de driedui zend dat de 'Almachtige' de prins Leerstoel voor jarige prins DE BILT (ANP/GPD) - 'Namens heel velen' heeft prins Bernhard gisteren van het bestuur van de Stichting Verjaardag Prins Bern hard voor zijn vijfenzeventigste verjaardag een aantal geschen ken gekregen. Zo ontving de prins een bijzondere leerstoel in de internationale aspecten van natuurbescherming aan de Rijksuniversiteit van Utrecht. Voorzitter W.A.H.C. Boellaard van de stichting zei dat de leer stoel een uiting van bewonde ring en dank is voor het onver moeid en succesvol werken van de prins voor de natuurbescher ming. Hij bood de jarige ook een schilderij aan waarop de prins is afgebeeld in het uniform van de generaal der grenadiers. Het door J.C. Brinkworth vervaar digde schilderij is volgens Boel laard een herinnering aan het ve le dat de prins in oorlog en vrede voor het verzet en krijgsmacht heeft gedaan. Het schilderij werd door prinses Juliana onthuld. Zij kreeg evenals de prins een zilve ren gedenkpenning die werd ge maakt door de beeldhouwer W. Verbon. Verder bood de stichting ver betering en modernisering aan van het zwembad in het Italiaan se vakantieverblijf in Porto Erco- le van de koninklijke familie. Premier Lubbers hield giste ren ter gelegenheid van de ver jaardag van de prins een korte toespraak voor radio en televisie. Daarin zei hij, dat prins Bern hard sinds de oorlog Nederland 'bijzondere diensten' heeft bewe zen. Tijdens de oorlog, zei Lub bers, heeft prins Bernhard zijn vrouw 'voortreffelijk bijgestaan' en bij de 'onverzettelijke konin gin Wilhelmina' veel respect ver worven, en ook vrienden voor het leven gemaakt. De premier verwees in zijn toe spraak ook naar de Lockheed-af faire en merkte op dat prins Bernhard 'in menig opzicht vruchtbare en bewonderens waardige werkzaamheid op zeer verscheiden gebied' heeft ge toond, 'zoals de regering in 1976 in het moeilijke Lockheedjaar toch ook opmerkte toen het ging over «de publieke beoordeling van activiteiten van de prins'. Prins Bernhard drukte zaterdag vele handen temidden van oud-militairen en -verzetsstrijders. en zijn 'familje' voor onheil zal be hoeden en roept op tot een drie werf hoezee voor 'ons koninklijk paar'. Prins Bernhard bedankt voor dit 'geweldig leuk cadeau'. Hü ziet 'zoveel bekende gezichten', die hij nog vaak hoopt te ontmoeten. Maar „Over vijf jaar weet ik niet wat ervan komt, of ik er dan nog sta en sommigen van jullie zullen er dan ook wel niet meer zijn". De menigte is voltallig van plan ook dan van de partij te zijn, zo blijkt uit het lichtelijk afkeurende 'oh, nee' en 'zeker wel' dat door de rijen gaat. Het informele gedeelte begint na een 'ingerukt, mars'. Het is elf uur als de eerste run naar de bierpom- pen wordt ondernomen; velen zien in dat zij nog even geduld moeten hebben vóór zij 'hun' prins een handje kunnen geven. Hier en daar wordt stiekem een meegebracht broodje genuttigd. Voor velen was de feis lang en het ontbijt al uren geleden. Terwijl een onontwarbare kluwen mensen zich rond de prins verdringt, zorgt een kapel voor vro lijke wijsjes. 'Grootvaders klok', klinkt het opgewekt door de tuin: „Eens bleef hij staan-om nooit meer te gaan-toen het afscheid voor d'oude verscheen". Voor velen is de prinselijke ver jaardag een unieke gelegenheid el kaar weer eens te ontmoeten. Som mige oude vrienden zijn er niet meer, inmiddels overleden. Er wordt even bij stil gestaan, maar de vreugde over het weerzien over heerst. En iedereen wil zijn verhaal kwijt. J. Kroon van de Stichting Remembrance Friendship (Her innering en vriendschap) uit Ber gen. Hij staat met een handge schreven bord in de rij. Zijn stich ting, die zich toelegt op contacten met RAF-piloten, bestaat pas sinds 1982 en is dus een broekie. Joviale vent F. Marks uit Noordwolde kent de prins uit zijn tijd bij de Prinses Ire ne-brigade. „Een verschrikkelijk joviale vent", zegt hij tegen een ie der die het maar wil horen en het misschien nog niet mocht weten. De 66-jarige Albert J. Maten emi greerde 36 jaar geleden naar de Verenigde Staten. Hij bleef altijd Nederlander 'want het oude vader land blijft trekken'. Hij is in al die jaren al zo vaak in Nederland te ruggeweest dat hij bijna 'een eigen vliegtuig bezit'. Dit keer plande hij zijn verblijf zo dat hij bij de verjaar dag van de prins kon zijn. Zijn dierbare herinnering stamt van vlak na de oorlog, toen de prins een bezoek bracht aan Amsterdam. Wat er toen precies gebeurde, wordt niet duidelijk: maten, ge kleed in typisch Amerikaanse cow boy-outfit; hij heeft het nog alle maal wel in zijn hoofd, maar kan het niet vertalen. De zwaar-invalide ex-verpleeg- ster A. van de Walle kan haar ont roering moeilijk verbergen. Zij raakte in de eerste oorlogsdagen gewond en is aan alle koninginnen voorgesteld. Prinses Juliana her kende haar. „Wat is het leuk dat zij zoveel gezichten onthoudt". Bij het défilé na afloop van het informele samenzijn blijkt dat het bier en de hitte sommigen naar het hoofd zqn gestegen. Zij lopen er extra fier en uitbundig bij. Het warme weer had al eerder zijn tol geëist. Het Rode Kruis moest enke le tientallen mensen bijbrengen, één man moest met hartklachten naar het ziekenhuis. Het is dan ook zinderend heet, zeker als de troe pen voorbij marcheren. Bij de vereniging van reserve-of ficieren 'Mars en Mercurius' valt Piet Slavenburg in zijn fel blauwe blazer op. De vereniging bestaat uit officieren die een (top)positie heljben in de maatschappij en in het zakenleven. Slavenburg, nog enorm bitter over het tegen hem gevoerde proces, heeft de prins ve le malen ontmoet. Hij is een groot bewonderaar van Bernhard, een man die 'veel voor Nederland bete kent: het is een enorm bindende fi guur'. Geen uniform Ook oud-Korea-ganger en kara te-expert Jon Bluming is niet over het hoofd te zien. Dank zij zijn om vangrijke gestalte slaagt hij waar velen falen: hij drukt de prins de hand. Bluming windt zich mate loos op over het feit dat de prins niet in uniform 'mag' komen. De toenmalige premier J. den Uyl, die volgens Bluming hiervoor verant woordelijk is, zou er 'heel anders uitzien' als de karate-expert eens een half uurtje met hem alleen kon zijn, zegt hij onder aanmoedigende uitroepen van een groepje omstan ders. Een duidelijk zéér geirriteerde prins Bernhard legt Jaap van Meekren aan het eind van het tuin feest uit dat er wat het uniform be treft niets aan de hand is. „Ik mag het wel dragen, wat is dat voor flauwekul? Er is toch niemand die mij kan verbieden een uniform te dragen? Hoe het precies zit, daar heb ik geen flauw idee van en dat interesseert me op dit moment ook niets". Van Meekrens verjaardagswens redt de situatie enigszins.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5