Zwembond vaardigt redelijke ploeg af Poloërs stellen Geurtsen teleur Dubbele zege Oranje op West-Duitsland Tegenvallende buit zwemploeg van AZC 'Albatros' groots Nationale records bij NK-zwemmen Coach moet nog nachtje slapen over definitieve selectie Indeling volleybal MAANDAG 30 JUNI 1986 SPORT PAGINA 15 AMERSFOORT - Het eerste week einde van de Nederlandse zwem- kampioenschappen heeft de zwemploeg van AZC in Amers foort drie bronzen medailles opge leverd. Op zich een tegenvallende buit, maar gezien de omstandighe den konden de Alphenaren zich daar toch tevreden mee stellen. Het meest in het oog springende resultaat kwam op naam van Ellen Voets. Vorig jaar veroverde de Woubrugse een gouden medaille op het nummer 400 meter vrije slag voor meisjes '72. Dit jaar ging zij als vijfde geplaatst de finale in met de wetenschap dat zij in de vooraf gaande dagen door een keelontste king geplaagd werd. Ellen Voets was om die redenen toch tevreden met haar derde plaats in een tijd van 4.43.60. Pascal Bontje deed het op de 100 meter schoolslag voor jongens '70 prima met een bronzen plak. Zijn tijd van 1.14.07 betekende voor de Speedo-finales op de 100 meter rugslag voor meis jes '72 aan de verwachtingen in een tijd van 1.14.57. De medailles vielen gisteren op de derde dag van de NK. AZC had toen nog twee ijzers in het vuur. El len Voets kwam op de 100 meter vlinderslag echter niet verder dan een zevende plaats in 1.09.83. Jan Sonneveld, na zijn tegenvallende 1500 meter van vrijdag mentaal aangeslagen, reikte op de 200 me ter vrije slag jongens '72 tot een achtste plaats in 2.11.86. Zaterdag had AZC zeven starts. Tijdens de Speedo-finales - dit jaar in plaats van de jeugd-NK ge houden - was Richard Bosman goed op dreef. Op de 100 meter vlinderslag voor jongens '75 zwom hij naar brons in een recordtijd van 1.17.13. Op de 200 meter wisselslag kwam Bosman opnieuw tot een Bontje werd vijftiende in derde plaats. Hij scherpte ook hier 56.33 56.61. Op datzelfde haalde Pascal Bontje bij de jon gens '70 een zevende plaats in een bf* zijn record aan tot 2.47.38. Verder zwommen enkele AZC-ers nog een persoonlijk record, zonder nieuwe recordtijd van 56.97. Ellen medailles te vallen.' Wouter Steller Voets zwom op de 200 meter vrije werd achtste op de 800 meter vrije slag meisjes '72 in een persoonlijk record naar een tijd van 2.16.80, goed voor een zesde plaats. Jan Sonneveld zwom op de 400 meter vrij voor jongens '72 naar een acht ste tijd in 4.38.51. Op de 200 meter rug verbeterde hij zijn beste tijd tot wat tegen met haar prestaties op de slag jongens '74 in 10.30.00. Ook op de 400 meter vrije slag was hij snel ler dan ooit: twaalfde in 5.09.58. Boskoper Antoine Calis werd zes de op de 100 meter vlinderslag in 1.32.15. Miranda den Hollander viel als zevende geplaatste Boskoper Jaco de Jong en Wiifred Bontje verbetering van zijn persoon- kwamen i lijk record. Natascha Matheeuw- vrije slag i actie op de 100 meter jongens '68/'69. De sen voldeed met haar derde plaats Jong eindigde als dertiende 2.26.86, een vijfde plaats. Tenslotte leverde de 4 x 200 meter vrije slag estafette voor jongens onder zes tien jaar een diskwalificatie op we gens verkeerd overnemen. 100 meter rugslag en de 200 meter wisselslag voor meisjes '75. Haar tijden en plaatsen waren respectie velijk 1.28.10 (zeventiende) en 3.05.73 (twaalfde). AMERSFOORT (ANP) - Het eerste weekeinde van de Nederlandse kampioenschappen heeft duidelijk gemaakt, dat de gevestigde orde in de nationale zwemsport voorlopig nog geen aantasting heeft te vrezen. De eerste drie tropendagen in Amersfoort lieten een handvol knappe prestaties zien, maar steeds geleverd door de arrive(e)'s, die naar de strijd om de wereldtitels in Madrid toewerken. Kennelijk trainen ze daarvoor harder dan ooit. De Nederlandse records van Hans Kroes (50 en 100 vrij in respectieve lijk 23,14 - al staat op dat onderdeel een nog nooit gezwommen richt- Elfde wereldrecord Gross HANNOVER (ANP/SID) - De test van Michael Gross is geslaagd. Op de laatste dag van het toernooi om de Westduitse zwemkampioenschappen in Hannover tekende de 22-jarige Gross voor het elfde wereldrecord in zijn loopbaan. De Frankforter zegevierde op de 200 meter vlinderslag in een nog nim mer verwezenlijkte 1.56,24. Dat was een verbetering met 41-honderdste van een seconde van het record, dat sedert 10 augustus 1985 (Sofia) al in zijn bezit was. Gross startte zijn wereldrecordreeks drie jaar geleden. Bij selectiewedstrijden in de Verenigde Staten vetbeterde Betsy Mitchell het wereldrecord op de 200 meter rugslag. Gross is de een van Europas troeven voor de wereldtitelstrijd, die in augustus in Madrid wordt gehouden. Naast „De Albatros" moet van Westduitse zijde rekening worden gehouden met Rainer Henkei, die za terdag de 1500 meter vrije slag won in 15.04,38. Henkei, die onderweg het Westduitse record op de 800 meter aanscherpte tot 7.59,06, is nu aanvoer der van de wereldranglijst van dit seizoen. Afgezien van deze verrichtingen leverde de titelstrijd in Hannover een Europees record van Rolf Beab op de 50 meter schoolslag (28,46), alsme de drie beste wereldseizoenprestaties op. Eerder tijdens het toernooi had Gross met tijden van 1.48,24 (200 meter vrij) en 50,25 (100 meter vrij) al getoond in vorm te zijn voor het mondiale evenement, dat over zes weken wordt gehouden. De 20-jarige Amerikaanse zwemster Betsy Mitchell verbeterde bij de nationale selectiewedstrijden voor het toernooi om de wereldkampioen schappen het wereldrecord op de tweehonderd meter rugslag. Met twee minuten en 8,60 seconden was ze één seconde en vijfendertighonderdste sneller dan de Oostduitse Cornelia Sirch bij het wereldtoernooi in Guaya quil, Ecuador, op 7 augustus 1982. Mitchells prestatie was het vierde wereldrecord, dat in Orlando werd aangescherpt. Matt Biondi (50 en 100 meter vrij) en Pablo Morales (100 meter vlinder) gingen haar vooraf. (Uitslagen: zie scorebord) het wereldrecord 200 meter vlinderslag. EMMELOORD/PAPENDAL (ANP) - De voorbereiding van de veijongde Nederlandse waterpolo- selectie op het toernooi om de we reldtitel mag tot dusverre niet te genvallend worden genoemd, maar van groot optimisme was na de nederlaag in de tweede wed strijd tegen Hongarije (4-6) even min sprake. Bondscoach George Geurtsen was gisteren zo boos en vooral ook zo teleurgesteld over het spel van Oranje, dat hij nog een nachtje -wenste te slapen voor hij de definitieve selectie voor de Vriendschapsspelen (Goodwill Ga mes) in Moskou bekend maakt. Na de overtuigende overwinning in het vier-landentoernooi, met on der meer Cuba en Australië, was afgelopen week het sterke Honga rije, dat ook de bezadigde vedetten van weleer opzij heeft geschoven, trainings- en sparringpartner. Op het sportcentrum Papendal lever de de eerste officiële interlandwed strijd zaterdag een knap gelijkspel Nederland - Hongarije 9-9 (1-2, 2-2, 4-2, 2- Scoreverloop: Imre Toth 0-1 (man 7-8 (m.m.), Van Winsen 8-8 (m.m.), Imre Toth 8-9 (m.m.), Noordegraaf 9-9 (m.m.). Nederland - Hongarije 4-6 (2-2, 2-2, 0-2, 0- 0). Scheidsrechters: Van der Vreeken (Bel) en Nonnekes (Ned); toeschouwers: 600. Scoreverloop: Van Belkum 1-0 (man meer), Gaspar 1-1 (m.m.), Vlad 1-2 (m.m.' 4-4 (m.m.), Doczy 4-5, Meszaros 4-6. zevende werd, in de laatste wed- kon Nederland de Hongaren, die strijd met vier doelpunten verschil nog het meest last hadden van de van Hongarije. En dan nog alleen warrige arbitrage, bijbenen. Een omdat de Hongaren in een goede door Pielstroom, die gisteren geen bui waren en Oranje niet helemaal hinder meer leek te hebben van naar de bodem wilden helpen en een blessure, onbenut gelaten zelf weigerden tot de bodem te strafworp, betekende de omme- gaan. keer. Hongarije liet door doelpun- Op Papendal speelde Nederland ten van Doczy uit tot 6-4. Daar gelijk: 9-9. Een overwinning had bleef het bij, vooral ook omdat by echter met iets meer geluk - veel Nederland de overtal-situatie veel schoten eindigden op of op de on- te wensen over liet. Tien keer had derkant van de lat - tot de moge- de ploeg het voordeel van een ex- lijkheden behoort. In dit duel tra man en slechts drie keer was moest opnieuw veel komen van de dat ook zinvol, geroutineerde sterspeler Stan van Belkum, die dit keer minder schut- VTOUWen ters-assistentie kreeg van Remco Pielstroom. Met een ingepakt dij been koos Pielstroom (9-9) op. Gisteren werd in Em- meloord het tweede treffen verlo ren, zij het met gering verschil. Ter vergelijking: vorig jaar bij het Europees kampioenschap in Sofia verloor Nederland, dat daar toch te voorbarig. Twee perioden De Nederlandse vrouwen tot 19 jaar wonnen het vijf-landentoer- ^tigheid. De opvarendeflair MSMESÏÏSiS! van talenten als HawürotteenDe de uit vier wedstrijden zeven pun- ten- Alleen de Westduitse ploeg gaan, was daarbij een lichtpunt. werd een gelijk spe, toegesta£n. 6 Op Papendal trad niet dè sterk- Een dag later bleken de door dit ste ploeg van Nederland aan. De resultaat gewekte verwachtingen jeugdgroep met speelsters tot 19 jaar werkte de drie wedstrijddagen af. De seniores bleven langs de kant. Zij komen pas in actie op het eerste toernooi om het wereldkam pioenschap voor vrouwen, waarin de Nederlandse ploeg de favoriete Gisteren versloeg de jeugdploeg in de finale Hongarije maar net met 9-8. De Hongaarse dames begon nen zonder een punt te verspelen aan de strijd, zodat Nederland de opdracht had te winnen om de eindzege op te strijken. Pas in de laatste periode werd die taak vervuld. In het vierde kwart bogen de juniores de achter stand van 6-7 om tot winst: 9-8. Topscorer bij Nederland werd Mo- niek Wikhart met drie doelpunten. Erna van Dorp, Jackie van Geme- ren en Aline Heemskerk produ ceerden elk twee treffers. Voor Hongarije was Iren Rasack met vier doelpunten op schot, Zsuzsa Kertesz schoot drie keer raak en II- diko Kokai een keer. De eindstand is: 1. Nederland 4- 7, 2. Hongarije 4-6, 3. West-Duits- land 4-5, 4. België 4-2, 5. Italië 4-0. WEESP (ANP) - Met twee over winningen op West-Duitsland hebben de Nederlandse basket ballers de voorbereiding op het wereldkampioenschap, zaterdag op Tenerife begint, afgesloten. Zaterdag won de ploeg van Ruud Harrewijn met twee punten (91- 89), gistermorgen werd het ver schil in de slotseconden wat gro ter: 104-98. De wedstrijden tegen West- Duitsland werden op het verzoek van het buurland ingelast. De Westduitsers zagen af van een meerlandentoernooi in Tsjecho- slowakije en zochten naarstig naar een oefenpartner. Voor de nationale ploeg kwamen de duels ook goed uit. Na de af- strafffingen in Griekenland en Spanje was de ploeg hard toe aan een succesje om met enig zelf vertrouwen aan het wereldkan - pioenschap te beginnen. Dat succesje kwam er. Nirt in de vorm van sprankelend bas ketbal, maar via twee overwin ningen op een Westduitse ploeg, die evenals de Nederlandse op de mondiale strijd slechts mag hopen op een incidentele uit schieters. Na de overstap van Blad, Schrempf en Jackel naar de profrijen in de Verenigde Sta ten is de Westduitse basketbal- ploeg terugggezakt naar het ni veau van de subtopper.Deson- danks mocht de kracht van West- Duitsland iets hoger ingeschat worden dan Nederland. Coach Harrewijn zei voor de wedstrijd: „Als wij deze wedstrijden gelijk- opspelen, zijn ze al waardevol. Verliezen met twintig of dertig punten kunnen we niet meer hebben na die aframmelingen in Valencia". Tegen West-Duitsland wilde Harre wijn de ploeg weer in het gareel brengen. „We moeten weer wat zelfvertrouwen op doen, voordat we naar Tenerife gaan. Acclimatiseren hoeven we daar niet meer. Die periode heb ben we achter de rug. Misschien dat we daarmee de afwezigheid van Pieterse, Van Helfteren en Kragtwijk kunnen compense ren". In het eerste duel speelden Ne derland en West-Duitsland zEfter- dag miezerig basketbal. Onaan trekkelijk, dodelijk saai, met on geconcentreerde spelers die met losse flodders schoten. Alleen Ronald Schilp schoot met scherp. In de twee perioden (er werd 4 x 12 minuten gespeeld) dat hij in actie kwam, scoorde hij 0. Esveldt 15, Smits 7, Ebeltjes 4, Van Dinthen 6, Van de Lagemaat 2. Van Noord 8, Heydeman 12. Scorers West-Duitsland: Andres 4, Koch 11, Deuster 6, Greunke 8. Villwock 2, Welp 11, Sowa 8. Gnad 12, Wadehn 4. Arpi 9, Schroder 0. 17 punten, gevolgd door Jelle Es veldt met 15, Marco de Waard met 13 en Hans Heydeman met 12. Nederland won met 91-89 na de periodestanden 25-27, 23-19, 26-23 en 17-20. Gisteren ging het er een stuk agressiever aan toe. Vooral van Westduitse kant. De spelers van coach Klein waren kennelijk geirriteerd over de nederlaag en staken al gauw het brandje aan. De Nederlandse arbiterVan Rhenen, die samen met zijn Westduitse collega George het duel floot, trad tamelijk streng op en de botsing was geboren. Behncke, de Westduitse center die lonkt naar een profcontract in de Verenigde Staten, kreeg het flink aan de stok met Van Rhenen en liep tegen drie techni sche fouten op. Deuster maakte het zo bont dat Van Rhenen hem in de derde periode voor de ver dere duur van de wedstrijd op de bank liet afkoelen. Tussen het gooi- en smijtwerk werd er ook nog gebasketbald. Chaotisch weliswaar, maar door Marco de Waard bleef het duel een interessant kijkspel. De 24- jange forward van Den Helder was de absolute uitblinker met 31 punten (vijf driepunters). Op de stand 98-98 stelde hij 19 se conden voor het einde de tweede zege veilig met een gave driepun ter. Raymond Bottse kwam giste ren niet in actie. Hij blesseerde zich zaterdag aan het dijbeen en keek toe. Ronald Schilp, die zon dag een baaidag opnam en uit sluitend afzwaaiers produceerde, hinkte mee door een lichte bles sure onder de vöet en Christ van Dinthen, de in de Verenigde Sta ten geschoolde forward die door dik en dun gaat, spaarde zijn om zwachtelde'knie enigszins. Op Tenerife openen de basket ballers het toernooi met de wed strijd tegen Argentinië. De Zuid- amerikaanse ploeg vormt voor Harrewijn een onbekende factor. Hij verwacht dat het duel de sleutelwe.dstrijd wordt voor Ne derland voor het halen van de tweede ronde. „Canada en Joe goslavië zijn te sterk voor ons. Nieuw-Zeeland en Maleisië nor maal gesproken te zwak. Dan gaat het dus tussen Argentinië en Nederland". De Argentijnen spelen ter voorbereiding op het wereld kampioenschap in Italië en Frankrijk. In het vierlandentoer- nooi in Verona komen zij buiten gewoon sterk voor de dag. Giste ren versloegen zij in de tweede wedstrijd met 79-77 de Italiaanse equipe, een vooraanstaande ploeg in Europa, en kortgeleden nog dertig punten te sterk voor Nederland. Een dag eerder had den de Argentijnen Australië overrompeld. De finale in Vero na gaat tussen Argentinië en Ca nada, nog een tegenstander van Nederland. tijd van 22,90 in het recordboek - en 51,09), Ron Dekker (100 school in 1.04,18) en Frank Drost (400 vrij in 3.57,8) wijzen erop dat Oranje in de Spaanse hoofdstad met een re delijke afvaardiging op de start blokken kan verschijnen. Zeker als de KNZB zich, zoals gebruikelijk, van de estafette-truc bedient. Die verdoezelt achteraf gemakkelijk de scherpe limieten, die zijn geba seerd op de achtste plaats op de wereldranglijst en derhalve voor een aantal Nederlandse toppers op specifieke onderdelen een utopie. Bij de vrouwen richtte de aan dacht zich vooral op de tweestrijd tussen Conny van Bentum en An- nemarie Verstappen. Voorlopig heeft de Amerikaanse voorberei ding van Van Bentum een duidelij ke voorsprong op de Nederlandse, met veel uren in het water maar ook loop- en krachttraining, van Verstappen. Van Bentum won in Amersfoort de 200 vrij en de 100 vlinderslag, in tijden die ook inter nationaal de aandacht verdienen. Op het vlinderslagnummer bleef ze met 1.00,80 maar een fractie (0,05) verwijderd van haar beste presta tie. Verstappen volgde vooralsnog op afstand, zij het op een overbrug bare. De hoogste troeven van de zwembond bij de vrouwen garan deerden tevens in een vroeg sta dium al de formatie van een esta fetteploeg. De prestaties van enkelen mogen dan tot de verbeelding spreken, het kan niet worden verhuld, dat ook bij het eerste gedeelte van de nationale titelstrijd van 1986 het aanstormen der talenten toch meer weg had van aan komen sloffen. In de categorie van vijftien- en zes tien-jarigen, die dankzij milde richttijden met een fikse afvaardi ging binnenkort internationale er varing mogen gaan opdoen bij de Europese jeugdkampioenschap pen in West-Berlijn, zit wel dege lijk talent, maar is eigenlijk nog niemand te bespeuren die nu al of binnenkort de top zal kunnen ha len. Jeugd Bij de meisjes zijn er met Linda Moes en Diana van der Plaats nog wel een paar te noemen, bij de jon gens is de ontwikkeling in die leef tijdscategorie nog in een erg vroeg stadium. Uit de tussengroep, die niet meer tot de jeugd wordt gere kend maar ook niet tot de vrouwen of mannen, drong sporadisch nog wel iemand (onder anderen de tweelingzusjes Muis en van hen Mildred in het bijzonder) door tot de hoogste regionen, maar toch vooral op onderdelen, die alleen naar de bescheiden Nederlandse maatstaven redelijk bezet zijn.. Van een doorbraak is opnieuw nog niets gekomen, of het moest de nederlaag zijn van Olympisch kampioene Petra van Staveren - na een blessureperiode voorzichtig op de weg terug - op de honderd me ter schoolslag tegen Petra Hille- nius (1.12,46 om 1.11,68). Voor een blijvend sterke, nu relatief oude se lectie, met uitverkorenen die of na het WK in Madrid een punt zetten achter de internationale loopbaan of dan toch zeker na de Spelen van Seoel, zou bij deze nationale titel strijd de nieuwe lichting al voor LEIDEN - In het nieuwe seizoen zijn er in de volleybalcompetitie, zowel bij de mannen als de vrou wen, in Zuid-Holland voor het eerst twee promotieklassen. De in deling ziet er als volgt uit: Vrouwen poule A: RW, Ley- thon 2, Ridderveld, Oikos, Acco DOS 2, DVC, Tornado, Van San ten/Haag 3, Dosko. AV'40 2, Zovoc en Tonegido SC 2. Poule B: LUSV, Orion, Agon, Skania, DOS, SVC, WW, PVC/Blokkeer, Bergdien- sten, VOY, Velo en Netwerk. Mannen poule A: Donar, Gemini/ Kangeroes 2, LUSV, Ariston, Ska nia, Van Vliet/Jupiter, Velo, SOS, Acco/DOS 3, Kalinko 2, Inter Ami- cos 2 en Radius 3. Poule B: Ley- thon 2, DAC 2, Novo 2, Agon, GSC, DOS, Inter Amicos, Punch, Skania 2, Acco/DOS 2, VOY en Zovoc. De indeling van eerste klasse van het rayon Leiden is bij de vrouwen als volgt: Leython 4, Novo 2, Novo 3, S'70, Leython 3, Gemini/Kange- roes 3, Blok '77, DVO, InUpGo, LUSV 2, Liusna en VCO. Bij de mannen spelen InUpGo, LUSV 2, Gemini/Kangeroes 3, WVC, Rid derveld, VCS, Leython 3, RW, Aarlanderveen, Orion, LISC en DAC 3 in de eerste klasse van het rayon. meer weerwerk moeten kunnen zorgen. Tot nu toe is dat in Amers foort beperkt gebleven tot op ge paste, maar te grote afstand mee- zwemmen. „Het is waar, dat de gearriveerden langer blijven han gen. Voor de jongeren kan het goed en uitdagend zijn steeds maar weer die drempel te zien. Maar aan de andere kant béstaat het gevaar dat ze afhaken als het niet haalbaar blijkt", gaf bondscoach Ruud Bee- le toe. Tevreden Toch keek hij met tevredenheid terug op het eerste weekeinde. De tijden van Van Bentum, Kroes, Dekker en Drost waren zelfs reden tot vreugde. „Het Nederlands kam pioenschap blijkt toch iets meer dan selectiewedstrijden. Je moetje hier kwalificeren voor Madrid, maar een nationale titel is toch een extra aansporing. Terwijl de om standigheden natuurlijk lang niet optimaal waren. De temperatuur in het bad was niet bevorderlijk. Dat geldt vooral voor de langere afstan den. Iedere deelnemer zit per dag toch vier a vijf uur binnen in die atmosfeer. In de zon liggen is er vanzelfsprekend helemaal niet bij. Het resultaat valt dan alleszins mee, vooral omdat voor velen de piek in Spanje moet komen. Daar is de training op afgestemd. Wat Conny van Bentum hier liet zien was perfect. Ze ziet er sterk uit. Het blijkt gewoon, datje in de Verenig de Staten zoveel dingen meer kunt doen. Ze heeft meer kracht, maar ook aan de techniek is bijge schaafd. Het ziet er heel goed uit", zei Beele. Medailles voor LZ en Katwijk AMERSFOORT Door de zwem verenigingen uit de Leidse Regio zijn successen geboekt tijdens de Nederlandse zwemkampioen schappen in Amersfoort. De mees te medailles werden behaald tij dens de Speedofinales waar de ver eniging LZ-1886 en Katwijk, die elk met een titel naar huis kwa- Antoine v. Weerde wist op zijn favoriete afstand, de 100m school slag, de Nederlandse titel te vero veren bij de jongens onder 18 jaar. Na een nek aan nek race met de concurrentie tikte v. Weerde aan in een tijd van 1.08.20, wat tevens goed was voor een 4e plek in de AU-in finale. In deze finale maakte v. Weerde zijn 4e plaats volledig waar. Zijn tijd was zelfs nog sneller als zijn kampioenstijd 1.07.81. Tij dens de Speedofinales behaalde Angelique Hoogeboom de titel op de 100 rug meisjes 1975 in een zeer snelle 1.18.32. De Katwijkse jonge ling Christiaan Fischer behaalde de titel op de 100 vlinder jongens 1976. Hij ging als 6e de finale in maar wist zich uitstekend naar een eerste plaats te knokken. De klok ken stonden voor hem stil bij 1.25.15. LZ kon wederom op de rugslag een medaille veroveren via Bianca Hocks die in een prachtige stijl uit kwam op 1.22.51, maar zich liet ver rassen door een meisje in een ande re serie. Brons was ervoor Dirk Haasnoot van Katwijk op de 100 school jongens 1974. Na een stevig gevecht met andere kandidaten mocht hij de medaille in ontvangst nemen, na een tijd van 1.22.97. In deze jeugdwedstrijden wer den de eerste acht aankomenden gehuldigd. Mark Schouten mocht met een 7e(rug) en een 8e(200ws) tweemaal het erepodium op. Broer Dennis viel deze beurt ten deel na zijn 100 vlinder (8e) Karin Stastra wist zich als 5e te klasseren op de 100 vlinder en Nancy Kijk i/d Veg- te behaalde een 7e plaats op de 100 school. Naast de zege van Antoine v Weerde is er door de Leidse zwem mers matig gepresteerd, waarbij de hoogste score een 6e plaats was voor Robert Janssen op de 200 vrij. Bakker blijft bij NTTB ZOETERMEER (ANP) - Jan Vlieg heeft zijn overeenkomst met de NTTB als bondscoach van de tafel tennissers met twee jaar verlengd. Vrouwentrainer Gerard Bakker te kende een contract voor een jaar. Dit heeft de NTTB zaterdag be kend gemaakt. Als de NTTB er in slaagt een sponsor te vinden, kan de bond Bakker mogelijk voor lan gere tijd aan zich binden. De over eenkomst van Vlieg heeft een loop tijd tpt september 1988.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15