Cash: 'Wimbledon net een dierentuin' 'In Assen gaat er altijd wel wat mis Becker kan niet overtuigen Gardner wint onbedreigd Titels voor Faas en Van Wijk Hysterie rond opgebloeide speler Zijspanduo Streuer/Snieders valt uit MAANDAG 30 JUNI 1986 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - Op de met zon overgo ten banen van tennisclub Unicum werd de afgelopen week gestreden om de districtstitels. Door de gun stige weersomstandigheden kon den ruim vijfhonderdzestig partij en verspeeld worden en werd de laatste dag alleen besteed aan de finales. Wedstrijdleider Bodewijk Kal lenberg was uiterst tevreden over het verloop van de week. Zo nu en dan liepen partijen uit, met name door de wedstrijden in de D-cate- gorie, waar tegenstanders elkaar naqwelijks in sterkte ontliepen. Een week lang kreeg het publiek tennis op hoog niveau voorgescho teld en de jeugd had hierin een groot aandeel. Stephan Faas mag zich de nieu we mannenenkel- BI- titelhouder noemen. Niemand kon de voor Dekker Tennis uitkomende Faas van deze titel afhouden. Hij be heerst alle slagen, kan van het ene moment op het andere moment overschakelen op een ander spelty pe en maakt daarbij weinig fouten. Freek van der Capellen, zijn tegen stander in de finale probeerde Faas zoveel mogelijk naar het net te lokken, om hem vei volgens te kunnen passeren, want door rallys aan te gaan, zou hij bijvoorbaat kansloos zijn, omdat Faas achterin veel vaster is. Dit lukte in de eerste set vTij goed en tot 6-6 ging het zeer gelijk op. Toch maakte Van der Ca pellen op beslissende momenten de fouten en dat kostte hem de set winst. Hij verloor daarna ook de tweede set met 6-3. Jacqueline van Wijk prolongeer de haar titel in het vrouwenenkel BI. Zij versloeg in de finale Margot van Overloop met 5-7; 6-3; 6-2. Zo gemakkelijk als iedereen had ver wacht, ging het niet, want Van Wijk had voor de zege wel drie sets nodig. Van Overloop bood goed te genstand en mag op deze tweede plaats zeer trots zijn. Freek van der Capellen kwam op deze zomerdag uit in drie finales. Met aan zijn zijde Hans Tönjann, kon Van der Capellen het Hille- gomse dubbel Marcel Vink en Leon Damen niet bedwingen. Wat een spannende eindstrijd moest worden, eindigde in een vrij ge makkelijk behaalde overwinning voor de Hillegomse spelers: 6-4; 6- 0. Maar samen met Van Overloop was Van der Capellen wel succes vol in het gemengddubbel B. Een Unicum I onderonsje, want tegen over hen stonden Hans Tönjann en Tine Langeveld, die het niet kon den redden: 3-6; 2-6. Jacqueline Van Wijk speelde ook in de vrouwendubbel B-finale sa men met C speelster Fleur Meyer. De ex-hoofdklassespeelsters Van Jacqueline van Wijk tijdens haar partij tegen Mar got van Overloop in de finale van de districtskam pioenschappen. Van Wijk is na haar stage in Amerika pas eni ge weken in Ne derland en schreef direct het bij Unicum ver speelde toernooi op haar naam. (foto Loek Zuyder- Overloop en Langeveld waren be ter op elkaar ingespeeld en hielden Van Wijk en Meyer met 6-4; 6-2 er onder. Er was een splitsing gemaakt in BI en B2, respectievelijk Cl en C2. C speelster Carole Geerlings stond in de B2 eindstrijd tegenover Wil den Hollander. In C uitgeschakeld, werd zij wel winnares in de B2 af deling, weliswaar door opgave van Den Hollander. Een trieste afloop voor de Unicumse speelster, die zodanig last van haar rug kreeg, dat verder spelen onmogelijk was. In de mannenenkel B2-finale kwamen clubgenoten Martijn Krans en Eric Snellenberg tegen elkaar uit. Krans, die het ook in de BI categorie ver had geschopt, moest de meerdere erkennen in Snellenberg, die aan twee sets ge noeg had. De Cl titel ging bij de vrouwen naar Marguerite Patiwael. Fleur Meyer, haar tegenstandster had geen weerwoord op de hoge boog- ballen. Bij de Cl-mannen was het Onno van Paridon, die zich na zijn zege op Marius Pieters districts kampioen mag noemen. Twee sets waren voldoende om dit resultaat te bereiken. LONDEN (GPD) - Wimbledon mag dan zijn honderdste verjaardag vieren, het blijft er jeugdig bij. Niet in het minst door de aanwezigheid van drie grote tieneridolen, die het aloude tennisinstituut zo nu en dan de kenmerken van een openlucht-popconcert meege ven. Boris Becker, Mikael Pernfors en Pat Cash hanteren alleen een rac ket in plaats van een gitaar, maar verder zijn ze net zo populair als verafgode rockmuzikanten. Zeker de vrouwelijke fans storen zich bij hun optredens nauwelijks aan het telkens terugkerende 'quiet, plea se'. Ze juichen, fluiten, roepen aan moedigingen en storten zich vol overgave in de jacht op een handte kening. Genoot Becker nog de bescher ming van het statige centre-court, Pernfors en Cash waren afgelopen week op de buitenbanen min of meer vogelvrij verklaard. Vooral laatstgenoemde had het zwaar te verduren. „Ik ben al moe voordat ik moet spelen", riep de Australi sche hartedief, nadat hij zich onder politiebegeleiding door de men senmassa's had gewurmd. „Overal waar ik kom lijkt het wel een die rentuin. Dat is kennelijk de prijs die je betaalt als je geen Becker of Wilander heet", aldus de vorige maand op zijn 21e veijaardag vader geworden Cash, die desondanks aardig inspeelt op de hysterie rond zijn persoon. Zo poseerde de tennisheld la chend met de helm van een. hem escorterende Engelse bobby en gooide hij zijn zweet- en haarband naar een stel gillende meisjes. De 'tijger uit Melbourne' is zonder twijfel zo goedgemutst omdat hij onverwacht blijft winnen in Lon den. De Australische Davis-Cup- coach Neale Fraser heeft hem door de drukte nog niet eens goed kun nen volgen, maar kan gerust zijn: Pat Cash lijkt helemaal terug na een lange lijdensweg. Hoe diep hij was gevallen blijkt wel uit zijn hui dige positie op de wereldranglijst: 413e, evenals Ilie Nastase. Dat Cash nu weer met stip zal stijgen dank zij het bereiken van de vierde Wimbledon-ronde is zon der meer verbazingwekkend en verdient respect. Ruim drie weken geleden onderging hij nog een Maaike Tromp van TEAN nam het in de vrouwenenkel C2-finale op tegen M. van der Plas. De winst werd na een spannende driesetter behaald door Tromp. De als eerste geplaatste Eric Bakker kon zijn plaatsing niet waar maken en moest de winst afstaan aan Ruud van der Voort van HTC. Hans van Bijsterveld kwam in twee finales uit, namelijk in die van het mannendubbel C en het gemengddubbel C. Met partner Giovanni Sekeris speelde hij tegen Martin Hoekstra en Peter Baauw. Laatstgenoemden zegevierden na een partij, waarin aan beide kanten veel fouten werden gemaakt. In het gemengddubbel C was Van Bijsterveld met teamgenote Joan Zonnevylle te sterk voor het duo Hans van Tongeren en Ilonka van Riet. In de vrouwendubbel C-fina- le moesten Fleur Meyer en Carole Geerlings het opnemen tegen het zeer goed op elkaar ingespeelde dubbel Nolly Bennink en Liz Wea- re. Tegen de vastheid van Bennink, gecombineerd met de aanvallende Weare valt weinig te beginnen:6-4; 6-7; 6-3. Uitslagen: zie scorebord. ILONKA VAN RIET. LONDEN (GPD) - Na een onvoorspelbare week Wim bledon staan er dan toch twee dingen vast. Voor de tiende achtereenvolgende keer zal een ongeplaatste speler dit jaar minstens tot de halve finales doordrin gen en de eindstrijd wordt in ieder geval geen puur Zweedse aangelegenheid. Van de elf Scandinaviërs, die aan het Londense hoofdtoernooi begonnen, zijn er nu nog maar twee over en beide tennissers (Wilander en Pernfors) zitten in de onderste helft van het sche ma. Daaruit viel zaterdag Edberg weg, kansloos als hij was tegen de Tsjech Mecir (6-4, 6-4, 6-4). Zweden, dit seizoen vertegenwoordigd in liefst 15 van de 29 Grand-Prixtoernooifinales voor Wimbledon, verloor met Edberg misschien wel zijn belangrijkste troef tijdens The Championships. De winnaar van de laatste open Australische titelstrijd kan, in tegenstel ling tot zijn meeste landgenoten, op gras prima uit de voeten en werd zelfs beschouwd als een potentiële kanshebber voor de eindzege. Mecir, nogal gelukkig door de eerste ronde gekomen na de opgave van de geblesseerd geraakte Schapers, hield zijn reputatie van „Zweden-doder' echter volop in ere. De Oosteuropeaan, binnenkort te bewonderen op het Hilversumse Melkhuisje, verloor buiten Wilander, tegen wie hij onlangs in Düsseldorf een matchpoint onbenut liet, nooit eerder van een Scandinavische speler. En uitgerekend Edberg had in twee i de duels Mecir zelfs nimmer een set weten te ontfutse len. Dat gebeurde ditmaal weer niet op baan 2, de be ruchte 'begraafplaats' van Wimbledon, waar de als vijfde geplaatste Edberg in de pauzes tussen de games van schaamte zijn hoofd telkens weer verstopte onder een handdoek. De overige tennissers met een voorkeursbehande ling voldeden wel aan het stempel dat hen door de organisatie was opgedrukt, al kostte dat met name Bo ris Becker de nodige moeite. De geroutineerde Paul McNamee, die de achttienjarige Westduitser lang op het centre-court hield en hem ook een set afsnoepte (6-4, 6-4, 4-6, 6-4), trok daaruit onmiddellijk zijn con clusies. „Volgens mij kan hij hier nooit opnieuw win nen", aldus de Australiër. Door de polonaise van geplaatsten uit de bovenste helft van het schema gaan vier outsiders strijden om sowieso een halve-finaleplaats. Die zal bétwist worden tussen de winnaar van de ontmoeting Van Rensburg (ZAj-Zivojjpovic (Joe) en de sterkste in het duel Jelen (WD)-Krishnan (India). De paring in de vierde ronde ziet er verder als volgt uit: Lendl (Tsj)-Anger (VS); Mayotte (VS)-Edwards (ZA); Mecir (Tsj>-Gilbert (VS); Pernfors (Zwe>-Becker (WD); Leconte (Fr)-Fitzgerald (Aus) en Cash (Aus)- Wilander (Zwe). ASSEN (GPD) - „Nou, volgend jaar maar weer, he, Streuertje", deed Bernard Schnieders een wei nig overtuigende poging zijn sip voor zich uit blikkende maatje wat op te beuren. Zelf was Schnieders het weliswaar ook „spuugzat", maar, vond hij, „het is nu eenmaal niet anders". En: „Je kunt wel blij ven zitten treuren, maar dat heeft geen enkele zin. Volgende week is er op Francorchamps een nieuwe race en dan gaan we er weer dap per tegenaan". In het Belgische zullen beide As senaren ongetwijfeld weer hoge ogen gooien, maar voor de absolu te bekroning van hun al met veel palmares opgesierde carrière - het winnen van de Dutch TT - moeten zij opnieuw ten minste één jaartje geduld hebben. Op de laatste zater dag van juni 1987 volgt de zoveel ste herkansing. In Engeland, West- Duitsland, Zweden, Oostenrijk, België, Frankrijk, kortom in ieder land waar een zijspan Grand Prix op het programma staat, hebben Streuer en Schnieders al op de hoogste trede van het erepodium plaatsgenomen. Alleen in de Grote Prijs van Nederland, in Assen nog wel, op het circuit dat ze als hun broekzak kennen, wil het maar niet lukken. Uitgerekend daar gaat er steeds van alles mis. In 1981 crashten de plaatselijke favorieten. In 1982 besloeg het vi zier van stuurman Streuer, waar door met plaats vijf genoegen moest worden genomen. In 1983 viel eensklaps de benzinepomp van hun driewieler uit. In 1984 had den zij dan eindelijk de TT kunnen winnen, maar in dat jaar stelden zij zich tevreden met de tweede plaats achter Rolf Biland, omdat toen het behalen van de wereldtitel (hun eerste) centraal stond en daarom geen enkel risico genomen kon worden. En, om de opsomming compleet te maken, vorig jaar zorgden veel te snel slijtende remblokjes voor een desillusie. Wonder boven won der slaagde Streuer erin de bolide, die in de laatste ronde geen rem meer had, in de baan te houden. Maar de voorsprong van meer dan twintig seconden verdween uiter aard als sneeuw voor de zon. De derde plaats was uiteindelijk hun karige deel. Zaterdag bereikten de tweevou dige wereldkampioenen, die ge makkelijk de snelste trainingstijd op de klokken hadden gebracht en andermaal als torenhoog favoriet van start gingen, de finish niet. Een kapotte ontsteking wierp deze keer roet in het eten. Zou er voor hen dan toch echt een vloek op de TT rusten? Schnieders: „Daar begint het wel op te lijken, hè. Liggen we riant op kop, gaat-ie wéér kapot. Pof, pof, pof, een paar knallen en het was gebeurd. Zo'n ontsteking gaat nooit kapot - wij hebben boven dien ook nog de beste die er is -, alleen nu net wel. Hoe is het moge lijk hè. Iedereen had er op gere kend dat we zouden winnen, ik ook, en als we geen pech hadden gekregen, was dat ook zeker ge beurd". Egbert Streuer kon zich nog een andere keer herinneren dat de ont steking van hun vervoermiddel er eveneens de brui aan had gegeven. „Vorig jaar in Silverstone gebeur de dat een keer tijdens de training. Deze ontsteking kwam uit Duits land en was splinternieuw, wat moetje dan nog meer? Het was een makkie geworden. We zaten op flu weel, maar nee...". Op het gloeiend hete asfalt van het circuit van Drenthe leek de ra ce voor Streuer en Schnieders in derdaad een wassen neus te gaan worden. Vooral toen Rolf Biland, al jaren lang hun grootste rivaal en de afgelopen vier jaar winnaar in Assen, zijn driewieler al na één ronde met een slippende koppe ling de pits binnen reed. Met nog zeven rondjes voor de wielen en ruim zeven seconden voorsprong op het Franse koppel Alain Michel Jean-Marc Fresc leek er voor S en S geen vuiltje meer aan de lucht. Maar satanisch grijnzend was het mechanische pechduiveltje in As sen opnieuw spelbreker. De laatste keer dat Streuer en Schnieders uitvielen (kapotte ver snellingsbak) was twee jaar gele den in Francorchamps. Net als za terdagmiddag in Assen gingen ook toen Michel en Fresc met de lau werkrans aan de haal. Van de veronderstelling dat zij zich hadden laten verleiden tot een prestigeduel met Biland Waltis- perg, waardoor de ontsteking van de driewieler mogelijk kapot zou zijn gegaan, wilden S en S niks we ten. Streuer: „Onzin, daar gaat dat ding echt niet stuk van. Ik had ge woon geen zin om achter Biland te blijven rijden. Stel je voor dat-ie een steen omhoog had gegooid, die door de radiateur was gegaan". Gezellig Schnieders: „Ik vond het juist wel gezellig dat Biland bij ons kwam rijden. Eerst dacht ik nog dat hij misschien maar heel even in de pits was geweest, en dat hij nog in dezelfde ronde zat, ja, wist ik veel". Biland en Waltisperg had den op dat moment evenwel al een achterstand van enkele ronden en gingen slechts uit publicitair oog punt enige tijd in de slipstream van Streuer rijden. „Voor ons was dat publicitair gezien trouwens ook wel gunstig, omdat Biland een tele visiecamera op zijn zijspan had zit ten", aldus Schnieders. Na zijn overwinning in Assen is Alain Michel in de WK-tussen- stand naast Streuer gekomen. „En die is nog niet van mij af', ver klaarde de kleine Fransman na af loop strijdlustig. „Dit seizoen", oordeelde Streuer, „kan alleen nog goed gemaakt worden door de der de wereldtitel... dat is toch ook niet niks. Maar als ik heel eerlijk ben, dan had ik toch liever nu de TT ge wonnen dan opnieuw wereldkam pioen te worden". De Australiër Wayne Gardner stijlvol in actie tijdens de Asser TT. Gardner won de strijd in de 500 cc klasse. (toto ANP). ASSEN (GPD) - Zijn eerste Grand Prix reed Wayne Gardner in Assen. De race werd voor hem een drama, in 1983. Bij het opdraaien van de Bedeldijk, die toen nog deel uit maakte van het circuit van Dren the, verliest Franco Uncini de macht over zijn machine en komt ten val. De Italiaan tracht zich met een snoeksprong, die bijna een doodssprong werd, in veiligheid te brengen. Maar Uncini duikt pre cies in de baan van de aanstormen de Gardner, die de Italiaan vol te gen het hoofd rijdt. De GP-debu- tant vliegt na de botsing in een sloot en breekt zijn hand. Uncini sterft die 25e juni net niet, en Gard ner, hoewel schuldloos aan het on geval, raakt psychisch enige tijd volledig in de knoop. Afgelopen za terdag, drie jaar na dato, wint de Australiër op hetzelfde circuit de Dutch TT in de 500 cc. Aan dat voor eeuwig op het net vlies gegrifte beeld van destijds, wil Gardner liever niet meer herin nerd worden. „Dat is geschiedenis, dat ligt achter ons en moet je ver geten", stelt hij zwakjes, maar al te goed beseffend dat die bijna fatale crash onlosmakelijk aan hem ver bonden zal blijven. „Ik wilde na dat ongeval stoppen met racen. Het was mijn eerste GP... de hele wereld zag wat er gebeurde... het was als een nachtmerrie. Ik heb een eerst een hele tijd niks gedaan. Pas toen het weer wat beter ging met Franco, heb ik besloten om toch maar door te gaan. Maar als Franco was gestorven, was ik echt gestopt, dan had het voor mij geen enkele zin meer gehad". Vorig jaar stapte Gardner (26) het nieuw gevormde Rothmans-Hon- dateam binnen en eindigde hij in de WK-eindstand direct als vierde. Dit seizoen was hij aanvankelijk eerste luitenant van Freddie Spen cer. Maar toen het paradepaardje al snel geblesseerd op stal kwam te staan, werd Gardner naar voren ge schoven om de belangen van de fa briek te verdedigen. Als de voor naamste troef in de strijd tegen de concurrentie, aangevoerd door Marlboro-Yamaha, waarbij Eddie Lawson kopman is. Behalve de Asser GP won Gard ner dit seizoen eerder al de Grote Prijs van Spanje, werd hij tweede in West-Duitsland en Oostenrijk en derde in Joegoslavië. In de Grote Prijs van Italië werd hij bij de start geramd door de Italiaan Marco Gentile. Na een gedwongen pits stop kwam hij daardoor niet verder dan de zestiende plaats. Maar door dat Eddie Lawson zaterdag uitviel, zag Gardner zijn achterstand op de Amerikaan in de strijd om de we reldtitel na Assen teruglopen tot acht punten. Hoewel Woollagong, Nieuw- Zuid Wales, Australië (in de buurt van Sydney-red.), steevast als zijn woonplaats wordt opgegeven, houdt Gardner het grootste gedeel te van het jaar domicilie in Enge land. Slechts de wintermaanden - in Australië is het dan overigens zomer - brengt hij in zijn geboorte land door. Gardner noemt zichzelf een vastberaden type, dat één doel voor ogen heeft: de wereldtitel. „Ik wil hoe dan ook een keer wereld kampioen worden, is het niet dit jaar, dan volgend jaar". Dè grote verliezer in Assen was dus Eddie Lawson, die, mokkend in zijn camper, geen goed woord over had voor het circuit, dat in zijn ogen veel te smal is. „Het zou een heel mooi circuit kunnen zijn als het wat breder was". En en pas sant ook een emmer vol gal stortte over het hoofd van een baancom missaris, die hem na zijn val ver hinderd zou hebben de race te ver volgen. „Ik wilde verder, maar die man verhinderde dat. Zo'n man voelt zich dan waarschijnlijk heel belangrijk, maar hij kost me wel WK-punten". Dat de Nederlandse rijders er in de halve-literklasse niet aan te pas kwamen, was allerminst een ver rassing. Meer dan een figuranten rol is voor hen tegenwoordig niet meer weggelegd. Boet van Dui men, die verklaarde zaterdag zijn laatste TT te hebben gereden, werd twaalfde en was de best geklas seerde landgenoot. blindedarm-operatie, hetgeen hem bijna de 'wilde kaart' voor The Championships (als enige niet- Brit) kostte. Cash nam echter na drie ziekenhuisdagen het racket al weer ter hand en waagde de gok. Met succes. „Ik besef nu pas hoe gelukkig je je mag prijzen als je niet ziek bent", beseft de robuuste advocatenzoon inmiddels. Cash heeft zijn portie ellende dan ook wel gehad. In 1984, het sei zoen dat hem onder andere bij de beste vier op Wimbledon bracht, behoorde hij tot de top-tien, maar een jaar later stond de Australiër op een troosteloze 67e positie. Een gevolg van ernstige problemen met de rug, waardoor hij maar ze ven toernooien kon afwerken. Sinds Wimbledon '85 heeft het le ven van Pat Cash, die op een gege ven moment niet eens meer een vliegtuigtrap kon bestijgen, in het teken gestaan van revalidatie. Dagelijkse rek- en strekoefenin gen onder het toeziend oog van fy siotherapeut Nigel Websdale om sterke buik- en rugspieren te kwe ken blijken na een lange periode van onzekerheid nu dan toch hun vruchten af te werpen. Cash startte dit jaar zwak (twee nederlagen in een eerste ronde tegen Krickstein en Mayotte), herstelde zich iets op het gravel van Düsseldorf, waar hij verloor van Nyström, maar Hlasek en Smid klopte en kan nu na over winningen op Vilas, Simpson en Lapidus van een geslaagde come back spreken. Herstel Het Australische tennis heeft hem ook hard nodig, want sinds het roemruchte tijdperk met man nen als Laver, Rose wall en New- combe is er nauwelijks meer iets vernomen van de 'Aussies'. De 32- jarige Paul McNamee mag zich als nummer 45 van de wereld nog steeds de beste noemen onder zijn landgenoten. Toch is er enig her stel zichtbaar. Op Wimbledon be reikten vijf Australiërs in de derde ronde, onder wie ook Mark Kratz- mann. Deze twintigjarige kwalifi catiespeler gold in 1984 nog als dé .grote belofte van het circuit door bij de junioren zowel de US Open als de open Australische kam pioenschappen te winnen, terwijl hij op Roland Garros de finale haalde. Kratzmann versloeg in dat jaar onder meer Becker twee keer. Zaterdag werd hij gestuit door Wilander, die het vandaag moet op nemen tegen Cash. De langharige publiekslieveling mag dan einde lijk aantreden op het veilige cen tre-court, waar zijn landgenoot John Newcombe precies vijftien jaar geleden de laatste Australi sche Wimbledon-zege veroverde. Mocht Cash tegen alle verwachting in die prestatie herhalen, dan mag hij wel een stel potige body-guards inhuren. In dat geval bieden goedaardige bobby's ongetwijfeld te weinig protectie. Vehkonen blijft Strijbos in spoor KILLINCHY (ANP) - Dave Strij bos heeft in Noord-Ierland geen af stand kunnen nemen van zijn zijn voornaamste tegenstander voor de wereldtitel motorcross in in de 125cc-klasse. Strijbos en de Fin Pekka Vehkonen werden in de ze vende wedstrijd voor het kam pioenschap in Killinchy dertig punten rijker. Daardoor behoudt de Nederlander een voorsprong van een punt op zijn Noordeurope- se opponent. Strijbos schreef de Ierse GP op zijn naam. Beiden maakten fouten in deze confrontatie voor het we reldkampioenschap. Strijbos viel twee keer in de eerste race, waarin zij teamgenoot Vehkonen de volle winst naar zich toetrok. In de twee de race waren de rollen omge keerd, Strijbos werkte zich na een matige start op naar de tweede plaats, terwijl Vehkonen ten val kwam en een hoge positie ver speelde. Gert-Jan van Doorn moest het afgelopen weekeinde in Zwitser land opnjeuw een tegenslag ver werken. De Brabantse motocros ser, die in maart bij het begin van het seizoen' als favoriet van start ging in de 250cc-klasse, kwam za terdag tijdens de training voor de Grote Prijs van Zwitserland in Ro- thenthurm ten val en raakte ge blesseerd aan zijn schouder. De kwetsuur was dermate pijnlijk, dat de 21-jarige Veghelnaar gisteren niet kon deelnemen aan de wed strijd. Jacky Vimond profiteerde volop van de afwezigheid van Van Doorn, die slechts met één man, de Italiaan Michele Rinaldi, de con currentie van de Fransman vormt. Rinaldi, twee weken geleden goed rijdend tijdens de Grote Prijs van België, kon de koploper in het klassement voor de wereldtitel zondag ook niet bedreigen. De Fransman won beide manches zonder daarvoor veel moeite te hoeven doen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13