Zoeterwoude damt overlast bedrijf in IV 'Raad Oegstgeest geen afspiegeling bevolking' 'Stoot onderhoud scholen af 'Opening kantoor Noorlander symbool van herstel' Plan voor voetpad vanaf Molenlaan naar Kerkpad Gemeenteraad akkoord: Cannegieter herbenoemd Gemeentesecretaris in Voorschoten benoemd Leidingen Geerpolder Zoeterwoude weggestopt? VRIJDAG 27 JUNI 1986 VOORSCHOTEN - De plannen om een voetpad aan te leggen van de Voorschotense Molenlaan, vanaf een plekje naast het vernieuwde brug getje, naar het Kerkpad, achter de boerderij van Hooijmans, worden nog eens rustig bekeken. De fractie van D66 had gisteravond in de gemeente raadsvergadering weinig goede woorden over voor het B en W-voorstel, dat nog niet in de raadscommissies was geweest en rauw op haar dak viel. Raadslid J. Aikens stipte aan dat met het stuk naast het Kerkpad ande re dingen gedaan zouden kunnen worden dan een pad aan te leggen en een deel van de grond te ruilen. Bovendien vindt hij de ruil buiten ver houding: voor 108 vierkante meter gemeentegrond krijgt de gemeente 38 vierkante meter terug. Rond het nieuwe zou volgens de pliticus een won derlijke situatie ontstaan wneer achter de Herensociëteit een schutting schuin op het pad komt. Wethouder J. Visser bracht daar tegenin dat door het pad een aantrek kelijk stuk wandelroute met een "groene bufferzone" ontstaat en de be- rekbaarheid van het centrum groter wordt. Aikens deed minnetjes over die zone. Het zou volgens hem om drie meter gras achter een schutting gaan. En hij bleef bij opmerkingen als: heeft dit pad spoed? Het CDA steunde hem in de pogingen later nog eens rustig te praten. Waardoor er een meerderheid voor het plan is. 'Al jaren slepende kwestie' VOORSCHOTEN - De Voor schotense gemeenteraad is een stemmig akkoord met de her benoeming van burgemeester P. Cannegieter voor zes jaar. Het CDA-raadslid Valkenburg, nestor van de raad, heeft dit gisteravond tijdens de gemeen teraadsvergadering meege deeld. Hij had het over continuïteit van bestuur en continuïteit van "uw ambt" in zijn speech, die vol opsommingen zat. Zo van: de burgemeester zit er zes jaar. hij heeft een niet-politieke por tefeuille en heeft zich bij de burgers gepresenteerd in ver schillende verschijningsvor men. Na een aansporing om door te gaan en een onnavolg baar citaat van een bekende, maar niet bekendgemaakte Ne derlander, sloot hij af met: "Maak er wat van". De burgemeester bedankte voor deze "bijzonder vriendelij ke en treffende woorden". Het was voor hem "zo mogelijk nog aangenamer om door te gaan. We weten allemaal hoe plezie rig het is te wonen en te werken in Voorschoten". VOORSCHOTEN - Voorschoten heeft een nieuwe gemeentesecreta ris. Hij heet H. Overbosch, is 37 jaar oud en werkt als hoofddirec tie-secretaris bij de Vereniging Ne derlandse Gemeenten. Overbosch is van PvdA-huize en vooral de CDA-wethouder zou aanvankelijk aarzelingen hebben. Hij leek meer te voelen voor de tegenkandidaat, A.H. Wibier, oud- CDA-wethouder van Enschede en voorzitter van de Culturele Raad van Overijssel. Vandaar dat B en W geen voorkeur uitspraken maar de twee namen in alfabetische volgor de op de voordracht plaatsen. Gis teravond in de gemeenteraadsver gadering bleek echter dat Wibier maar 3 van de 17 stemmen kreeg. Binnen de christen-democraten, die 7 stemmen konden inbrengen, was enige verdeeldheid ontstaan na bezoekjes van de twee kandida ten, eerder deze week. Direct na de stemming belde de burgemeester het tweetal op. Overbosch, die als beste uit de sollicitatieprocedure was gekomen, dankte de raad voor het vertrouwen en deelde mee dat hij "popelt om in Voorschoten te beginnen". Overbosch volgt G.A. de Graaff op, die volgende week in Alphen aan den Rijn begint als secretaris. Ook de progressieve Eveleens is in het verleden, voordat hij PvdA- wethouder werd, gemeentesecreta ris geweest in het centrum-rechtse Voorschoten. ZOETERWOUDE - De ge meente Zoeterwoude zal de drukkerij aan de Nassau- laan sommeren de hinder wet niet langer te overtre den. Maakt het bedrijf na het ontvangen van de ge meentelijke 'brandbrief, die een dezer dagen de deur uitgaat, nog langer meer la waai dan is toegestaan, dan dient ze de gemeente een dwangsom te betalen. Dat deelde burgemeester Houdijk gisteravond mee naar aanleiding van vragen, die het CDA-raadslid Hogenelst over de "al jaren slepen de kwestie" stelde. Hogenelst: "Ik heb het niet bijgehouden, maar de correspondentie over de overlast van het bedrijf tussen omwonen den en gemeente moet al jaren worden gevoerd. Hoe zit het nu? Wordt er inderdaad gesjoemeld met de hinderwet? Wanneer komt er nu eens een einde aan deze sto ry?" Gauw, beloofde de burgemees ter. Waarop hij meedeelde het be- ZOETERWOUDE - De elektrische leidingen in de Zoeterwoudse Geerpolder (vanaf de brug) zullen wellicht onder de grond worden gestopt. Burgemeester Houdijk be loofde gisteravond die mogelijk heid te zullen nagaan. Probleem is volgens CDA-raads lid Van der Salm dat de leidingen en bijbehorende zekeringen vaak defect zijn. Bijvoorbeeld omdat vo gels er tegenaan vliegen. Hetgeen de daar aanwezige bedrijven en be woners veel overlast bezorgt. "Neem de kaasmaker die daar zit. Valt de stroom uit terwijl hij kaas maakt, dan is schade niet ondenk baar", aldus Van der Salm, die ver volgens uit "economische en mi lieu-overwegingen" pleitte voor het verstoppen van de leidingen. De bewoners zelf zullen daar bin nenkort per brief ook om vragen, aldus het raadslid. drijf te zullen aanschrijven zich binnen de hinderwet te houden. Als het geluidsniveau wordt over schreden, zal de gemeente per dag een bepaald bedrag opeisen. Burgemeester Houdijk waar schuwde de raadsleden er wel voor dat het vaak de grootste moeite kost de overschrijding aan te to nen. Het bedrijf moet maar net 'ge snapt' worden op het moment dat ambtenaren met hun meetinstru menten op de Nassaulaan lopen. Probleem is dat het geluid wordt veroorzaakt door een perscontai ner. Bij normaal gebruik blijft dat geluid net onder de toegestane norm. Maar wordt de perscontai ner intensiever gebruikt, dan ont staan de problemen. En omwonen den klagen dat het apparaat veel vuldig intensiever wordt gebruikt. Maar hoe zit het dan met de ge- luidwerende voorzieningen in de vorm van een scherm, die het be drijf aanvankelijk wilde aanbren gen, vroeg Hogenelst zich af. Waar op de burgemeester hem meedeel de de indruk te hebben dat het be drijf er, vanwege de hoge kosten, van af heeft gezien. De brief moet nu uitkomst bren gen. Van verplaatsing of verwijde ring van de drukkerij is echter geen sprake. Maar het is de ge meente wel menens. Burgemeester Houdijk: "Er is lang en intensief overlegd. Op een gegeven moment houdt dat gewoon op. De omwo nenden hebben er recht op dat de gemeente van het bedrijf eist dat het binnen de hinderwet blijft". WASSENAAR - Blikrecycling is het thema van een tentoonstelling in attractiepark Duinrell in Wassenaar, gisteren geopendtoen onder meer DuinrelUopperhoofd graaf van Zuylen (links) een muur van blikjes aan diggelen smeet. Duinrell zelf levert zijn bezoekers in enorme hoeveelheden drankjes uit blik. Door al die blikjes apart in te zamelen en beschikbaar te stellen voor recycling levert het park zijn bijdrage aan het onderhavige milieu-vriendelijke project. De tentoontstelling onderstreept het een en ander nog eens. (Foto anp* Kritische woorden van vertrekkend gemeentesecretaris Van Hulsteij n OEGSTGEEST - De Oegst- geester gemeenteraad is alles behalve een juiste afspiegeling van de plaatselijke bevolking. Meer dan de helft van de Oegstgeestenaren is van het vrouwelijke geslacht, maar van de zeventien leden tellende raad zijn er maar vijf vrouw. Behalve dat is het gemeentebe stuur een wel zeer intellectueel gezelschap met twaalf acade mici, onder wie twee (bijna- )hoogleraren terwijl "de door- snee-Oegstgeestenaar uit bij voorbeeld de Indische buurt" in het geheel niet is vertegen woordigd. Met deze en nog veel meer kriti sche woorden heeft de naar Rid derkerk vertrekkende gemeentese cretaris J. van Hulsteijn gister avond afscheid genomen van de Oegstgeester gemeenteraad. Van Hulsteijn is sinds 1980 de eerste Oegstgeester gemeente-ambte naar. "Zes jaar heb ik mijn mond moeten houden", grapte hij. Na af loop van de vergadering gaven de raadsleden er blijk van onder de in druk te zijn van die ene keer dat "Jan" hem nu eens flink open heeft gedaan. Van Hulsteijn herhaalde de kri tiek die hij in een interview in deze krant ook al heeft geuit. In artikel 108 van de gemeentewet mag dan zijn vastgelegd dat een gemeente secretaris B en W, de raad en de burgemeester behulpzaam moet zijn bij het uitoefenen van hun taak, de raadsleden van Oegstgeest wisten de afgelopen zes jaar zijn kamer zeer moeilijk tot helemaal niet te vinden. Volgens PvdA-frac- tievoorzitter Bosman, die namens de raad voerde, komt dat doordat de Oegstgeester raadsleden "druk bezet en eigenwijs" zijn. Van Hul- Politie maakt einde aan geluidsoverlast VOORSCHOTEN - Twee jonge Voorschotenaren moeten het voorlopig zonder hun audioset stellen. De plaatselijke politie heeft gistermiddag namelijk hun geluidsapparatuur in be slag genomen. De twee herriemakers wonen afzonderlijk in de Kramsvoge- lerf. Aanhoudend klagen van buren en dito waarschuwen door de politie, het haalde tot gisteren allemaal niets uit. De volumeknop bleef er dag in dag uit urenlang wagenwijd open staan. Gistermiddag maakte de politie een eind aan deze typi sche zomerzotheid. Tegen de geluidsoverlast veroorzakende knapen is proces-verbaal opge maakt. steijn kaatste de bal terug met zijn vaststelling dat die eigenwijsheid ertoe leidt dat raadsleden zich in details verliezen en veelvuldig plaatsnemen op de stoelen van het college van B en W. Stadsllures In Oegstgeest is het volgens de scheidende secretaris, die wordt opgevolgd door de Geleense chef de kabinet Willems, mogelijk "ge weldige drukte te maken over lu xeproblemen". Te vaak heeft hij raadsleden betrapt op "grote stads- allures" en genoten heeft hij vorige week in de discussie over de toe komst van winkelstraat De Kem- penaerstraat toen er werd gezegd dat er maar twee grote steden zijn en Oegstgeest daar niet bij hoort. Van Hulsteijns toespraak werd voor de raad zelfs een beetje pijn lijk toen hij inging op de veelvul dig door de raad gespuide kritiek op de gemeentelijke afhandeling van brieven van burgers. De ver trekkende gemeentesecretaris maakte bekend dat hij nog altijd in afwachting is van een reactie van de raad, in welke vorm dan ook, op zijn advies over de portefeuillever deling. Die portefeuilles zijn vele weken geleden al geregeld. PvdA-voorvrouw Bosman noem de Van Hulsteijn "ondoorgronde lijk", "bescheiden" en "een beetje een sfinx", maar ook "een prima gemeentesecretaris". Bosman voerde het woord namens de raad omdat zij de enige is, op een enkel lid van het college van B en W na. die al gemeentebestuurder was toen Van Hulsteijn zijn entree maakte op het Oegstgeester ge meentehuis. Ze onthulde tijdens de raadsvergaderingen - als enige - veelvuldig oogcontact met de eer ste ambtenaar te hebben gehad. "Alleen dan viel je met je gekni- poog uitje sfinxrol. Voor het overi ge had je alles onder controle, be halve de kleur van je hals als je je boos maakt. Maar je kunt ook schattig blozen". Gemeente neemt CDA-voorstel onder de loep VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten gaat bekijken welke gevolgen het heeft wanneer ze het onderhoud aan openbare scholen zou afstoten. Volgens de CDA-frac- tie kan het tekort op de onderwijs begroting flink worden beperkt wanneer bedrijven het onderhoud doen en de scholen een eigen bud get krijgen. Iedere verdiende gul den zou door het vergoedingssys teem drie tot vier maal terugko men. Dit bleek gisteravond in de ge meenteraadsvergadering. Andere partijen wilden het christen-demo cratische voorstel bestuderen, maar weigerden om in de nieuwe verordening voor het openbaar on derwijs alvast de zin te schrappen dat de dienst openbare werken het onderhoud doet. hc partijen hadden geen moeite met het instellen van een aparte raadscommissie voor openbaar on- LEIDERDORP - Per patrouilleboot bracht de rijkspolitie demissionair staatssecretaris G.Ph. Brokx gistermiddag via de Leiderdorpse Zijl naar de nieuwbouw van Noorlan der beheer- en bouwbedrijf. Niet omdat de politie man kracht over heeft, maar omdat ze dolblij is dat Noorlander uit het oude pand aan de Van der Valk Boumanweg is vertrokken naar de nieuwbouw, die een paar honderd me ter verderop staat. Het oude pand is vrijgemaakt voor het districtsbureau van de rijkspolitie, de buurman van Noor lander, dat uit zijn jasje was gegroeid. Vandaar dat het bouwbedrijf voor zo'n 3>/2 miljoen gulden een nieuw hoofdkantoor aan de Zijldijk heeft laten neerzetten. Onder het wa kend oog van tal van regionale (ge- meente)bestuurders hees Brokx er de vlag. Een handeling die de de missionaire bewindsman niet bij ster goed afging - de vlag bleef half stok hangen. "Maar dat komt ervan als je links trekt", aldus de CDA'er. De staatssecretaris zei graag op de uitnodiging van Noorlander te zijn ingegaan. Op zich is de ope ning van een nieuw kantoor geen reden, maar ik kom hier omdat de ze opening een symbool is van het herstel, dat zich in ons land begint af te tekenen. En omdat het hier één van de grootste, zo niet de grootste, bouwer betreft van vrije sectorwoningen met eenmalige bij drage in Zuid-Holland. Het bedrijf is er in geslaagd een belangwek kend aandeel in deze marktsector te veroveren". Waarna Brokx in een wat som berder toonzetting sprak over de onvermijdelijke bezuinigingen, waaraan volkshuisvesting wel niet zal ontkomen. Bezuinigingen die volgens hem niet ten koste mogen gaan van de stadsvernieuwing en ook niet op het gebied van de indi viduele huursubsidies. Waar wel: bij de nieuwbouw. "De afgelopen vier jaar hebben we het woningte kort snel ingelopen. We moeten ge leidelijk aan de subsidies voor de sociale woningbouw verminde ren". "Dan zie ik de toekomst van de bouw er nog niet zo somber in". Leiden Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Th Seven Samurai', 21.15 uur. LVC - Breestraat 66, griezelavond v Langt mystiek, 21 Lesbiese Vrouwen Leiden gracht 65, disco, 21-2 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, Voa schotens klaverjaskampioenschap, zaterdag Leiden Hartebrugkerk - Haarlemmerstrai_ wandelorgelconcert met Saskia Wel king, 15-15.30 uur. Warmond Kagerplassen zeilwedstrijden Kaagweek, hele dag, rondvaart c Kaag vanaf gemeentehaven vertrek 1 12.30 e leid: ,het Tr men. 1 manie Medische Diensten Met die .^ennuu, J? VW - Dorpsstraat, foto-puzzelwande tocht door Warmond, 10 uur. provim het hai sen op standh iaantal [nieuwe Brokx wel wc De i standp vinciel geen b ving i volgen standp moet v De 1 sprek cretari reiken nog zij rigens met B feit da hij er Trekv overbl Het plaats* meent namel het d' ners g te ves kampj echtei uitgev mDez 'roula wager vertro den vi kunne in ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (aUeen spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J.A. Verhage Pluimzeggekreek 3, Leiderdorp, tel 218661; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwijnenburg Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 218661 spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Genl Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rui Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter woudsesingel 28, tel. 122538. zo 8 uur tot 24 uur: E. de Lange, Bronck horstraat 43-45, tel. 212025. Groep 3 - Pleiter. J. v. Leeuwen, Smit W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg gravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: L. Potsinek, tel 132877. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: M. v.d. Waart, t 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwenhuis. tel 768918; spreekuur Bevrijdingsplein 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul Kooyman, De Jong, Prince, Reinders D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders. G Brandtstraat 29, tel. 760947. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord eindsplein 4a, tel. 123752. Leiderdorp za, R. v. Velzen, Drakestein 3, teL 891100; spreekuur van 12.30-13 uur op Vlaskamp 16, tel. 891100; zo, P. van Woud. Hoofdstraat 40, tel. 410070 spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofd straat 40, tel. 410070. D.L.P. van Overvest, Terweeweg 152, tel. 173994. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356; C. Meijer, J.W. Frisolaan 13. teL 2493. Warmond Praktijk Hoornweg/Sleeboom, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522- 11393. Wassenaar za, E.J.J. Op 't Land, tel. 13056; spreek uuradres Middelweg 21; zo, J.N. Vonk, tel. 79676; spreekuuradres Wittenbur- gerweg 106. De de pr< gedrc het 1 regio- mige dreigi voorl tot 1 ~E\ derwijs, die scholen bestuurt en beheert en het college van burge meester en wethouders adviseert over benoemingen en ontslagen. Volgens F, ten Have (CDA) zijn nu de twee verschillende kanten van het onderwijs: bestuur en beheer en het beleid verdeeld over twee hoofden, dat van PvdA/PPR-wet- houder J. Visser (openbaar onder wijs) en Marselis. De laatste is dé wethouder van onderwijs, "laat daar geen misverstand over be staan". Volgens collega Visser zal de sa menwerking niet altijd conflictloos gaan, "maar het is goed toeven in de koelte na een onweerswolk". Evenals Breunesse (PvdA/PPR) en Marselis ging hij nog even in op de vele kritiek. Prominenten bemoei den zich ermee, van verschillende kanten werd aangevoerd dat de schoolstrijd was opgelaaid en poli tici over de ruggen van leerlingen hun spelletjes speelden. Marselis beaamde dat een kern van waarheid zat in de term school strijd. "Via een demarge in maart" vroeg de vereniging openbaar on derwijs aandacht voor de proble men. Bij een toenemende concur rentie zou er behoefte zijn aan een duidelijk bestuur. Tijdens de colle ge-onderhandelingen, zo verklapte de regent, heeft het CDA er vervol gens een voorstel van gemaakt. De PvdA/PPR-fractie had het liefst de hele portefeuille onder wijs gehad, maar dit bleek in de on derhandelingen niet haalbaar. Vol gens deze partij is het ook goed dat er af een toe een wisseling van be stuurder komt en het openbaar on derwijs wordt voorgezeten door een bestuurder met ruimte in de portefeuille. Marselis had het zo druk dat schoolhoofden wel eens de indruk kregen dat onderwijs er bij inschoot. In sommige jaren was er vijf tot zes keer overleg, in ande re jaren zagen de hoofden de wet houder nooit. Ze moesten dan alles via de afdeling onderwijs spelen en hadden "niet echt het idee dat er een schoolbestuur is". via het antwoord de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 27 juni tot vr 4 juli door: Doeza Apotheek, 5 Meiplein 3-5, Leiden, tel. 315048. Apotheek Beker, Lytweg 4, Oegstgeest. teL 155482. DIERENARTSEN Voor de praktyk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel 125057. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voorLeiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: L. Albrecht, Boerhaavelaan 40, Leiden, tel. 170748. Voorschoten, Wassenaar B. van Wijk, Brouwerlaan 1, Voorscho ten, tel. 01717-3667. Meer nieuws uit op regio op pag. 19 LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t/m vrijdag lussen 18.00 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 12.00-13.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 13.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Leiden: 071-144941 maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. (linh Hug dag Rooi *o«1«d«r l»1w«r nwtortami b.v. Demissionair staatssecretaris volkshuisvesting Brokx hijst de vlag, ten teken dat de nieuwbouw van Noorlan der bouw/beheer in Leiderdorp is geopend. S. Noorlander heeft op dat moment meer oog voor de fotograaf. Burgemeester Bruggeman van Leiderdorp rechts) en mevrouw Noorlander klappen goedkeurend, (foto Holvast*

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2