LEUKE MEUBELEN, ZONNIGE PRIJZEN. HULSHOFF RUIMT! mededelingen gemeentebestuur 30 juni t/m 4 juli '86 Diversen 5 jaar nieuwbouw kinderboerderij Ter gelegenheid van dit feit organiseert de kinderboerderij in de Merenwijk tal van akti- viteiten op: zondag 29 juni van 12.00 tot 17.00 uur - Er worden zowel op het erf als in de stal oude landbouwgereedschappen tentoon gesteld, waarbij ook zoveel mogelijk uitge legd zal worden waarvoor en hoe die ge reedschappen gebruikt werden. - Met vragen over schapen, wol en wolver werking kan men ook in de stal terecht. Eenvoudige technieken als kaarden en spinnen met een spintol kunnen zelf uitge probeerd worden. Ook wordt er gespon nen op het spinnewiel en is er veel te zien en te lezen op tentoonstellingspanelen. Voor belangstellenden is er ook wol te koop. - In het leslokaal wordt er van geitemelk kaas gemaakt; het hele kaasmaakproces duurt ongeveer 2 uur; bij alle stapjes uit dit proces kan geholpen worden; het hele proces kan ook gevolgd worden via een diaserie, foto's en verschillende spelletjes. - Eén van de stalletjes op het erf is ingericht als dia/filmzaaltje waar de hele middag dia's en films te zien zijn die te maken hebben met bovenstaande aktiviteiten. In één van de diaseries is de bouw van de boerderij te zien, van de eerste paal tot aan de opening. - Alle bezoekers'kunnen meedoen aan een bouwplaten-wedstrijd. Voor 1is er een bouwplaat van de kinderboerderij te koop. Aan het eind van de vakantie, op woens dag 6 augustus, kunnen alle gekleurde en in elkaar gezette boerderijen tentoonge steld worden. Voor verschillende leeftijds groepen zijn er diverse prijzen beschik baar! - De boerderijtuin staat vandaag extra in de aandacht, want ook al is deze tuin het hele jaar te bekijken, vandaag hoeft het niet bij kijken alleen te blijven; de vrijwilligers, die deze tuin voor het grootste deel bijhou den, zullen proberen uw vragen zoveel mogelijk te beantwoorden. Voor meer informatie kunt u bellen met de medewerkers van de afdeling natuur- en mi- lieuedukatie 214996. Tentoonstelling Archeo logisch bodemonderzoek In de hal van het Stadsbouwhuis, Lange- gracht 87, is vanaf 25 juni 1986 een tentoon stelling te zien, met als thema 'Eten en drin ken in de Middeleeuwen'. Aan de hand van materiaal, dat op verschillende plaatsen in Leiden werd opgegraven, wordt een beeld getoond van het huishouden in de Middel eeuwen. zoals zich dat in en rondom de keuken afspeelde. Ter illustratie van de geëxposeerde voorwerpen treft men op een begeleidend paneel tekstborden en enkele voorstellingen van 17de en 18de eeuwse schilderijen aan. De tentoonstelling, die be scheiden van opzet is, duurt tot ca. eind sep tember 1986. MEDEDELING STADSKABEL LEIDEN De uitbreiding van het aantal televisiekanalen van 12 naar 18 is op 1 juli a.s. gereali seerd. Voorlopig worden 3 nieuwe programma's doorgegeven n.l. Europa TV, ITV/Anglia en FilmNet (abonnee tv). Het radiopakket blijft ongewijzigd. Hieronder volgt eei i lijst met de nu te ontvan- gen TV programma's. Programma Kanaal UHF/VHF Nederland 1 4/59 VHF Nederland 2 2 VHF België BRT 1 29- UHF België BRT 2 5 VHF België RTBF 1 32- UHF TV-5/Music Box 34+ UHF Duitsland 1 ARD 9 VHF Duitsland 2 ZDF 11 VHF Duitsland 3 WDR 7 VHF Engeland BBC 1 21 UHF Engeland BBC 2 24- UHF Sky Channel 26+ UHF ITV/Anglia 45- UHF Europa TV 47+ UHF FilmNet 25- UHF Nota Nieuw Beleid 1987 verkrijgbaar In hel collegeprogramma voor de periode 1987 tot en met 1990 is afgesproken jaarlijks te streven naar een ruimte voor nieuwe uit gaven van 1 miljoen, llit het onlangs vast gestelde Meerjarenbeeld 1987-1990 blijkt het voor 1987 mogelijk bij een sluitende be groting 1 miljoen te creëren voor nieuw be leid. Het kan zijn dat het nieuw te sluiten re- geeraccoord zulke nadelige financiële gevol gen voor de gemeenten heeft dat de begro ting 1987 in een later stadium alsnog niet sluitend blijkt te zijn. In dat geval zal de reali satie van het nieuwe beleid mede afhankelijk zijn van de mogelijkheden bezuinigingen te verwezenlijken. In de Nota Nieuw Beleid 1987 treft u aan op welke wijze B&W de ruimte voor nieuw beleid willen invullen. De ze nota is van af maandag 30 juni verkrijg baar aan de balies van buro Voorlichting in de hal van het stadhuis en Stadsbouwhuis. Uw reactie op deze voorstellen voor nieuw beleid kunt u tot 1 september 1986 schriftelijk kenbaar maken aan B&W, ter attentie van de directie FBB, Postbus 9100,2300 PC Lelden. Nadat de Inspraak periode is afgesloten zullen B&W hun de finitieve standpunt bepalen en worden de voorstellen verwerkt in de Nota van Aan bieding, behorend bij de Begroting 1987. Vervolg asfaltering Langegracht De voorbereidende werkzaamheden voor de asfaltering van het nog resterende deel van de Langegracht naderen hun voltooiing. Zondagavond a.s. zal om 10.00 uur het defi nitieve asfalteringswerk kunnen beginnen. De asfalteringswerkzaamheden gaan door tot en met dinsdagochtend 6.00 uur. Het betrefttiier het deel tussen Klokpoort en Reineveststeeg, de zijde van Energiebedrijf Rijnland en Stadsbouwhuis. Verkeersafwikkeling Evenals vorige asfalteringswerken, zal ook nu een omleiding nodig zijn. Gedurende de uitvoering zal voor de Langegracht éénrich tingsverkeer gelden. Bij de Lammermarkt wordt een éénrichtingsbord geplaatst en oranje omleidingsborden met pijlen om het verkeer te verwijzen via de alternatieve rou te. Deze ziet er als volgt uit: Lammermarkt, Nw. Beestenmarkt, Beestenmarkt, Blauw- poortsbrug, Steenstraat, Prinsessekade, Kort Rapenburg en Breestraat. Het ver keer komend via de Hooigracht/Klok- poort kan normaal de Langegracht op. Dinsdagochtend zal de Langegracht weer normaal voor het verkeer zijn vrijgegeven. Bureau studietoelagen gesloten Het bureau studietoelagen van de Directie Onderwijs is wegens vakantie gesloten van 30 juni t/m 22 juli. Vanaf woensdag 23 juli kan men weer voor informatie terecht 's och tends tussen 9.30 en 12.30 uur op kamer 410 van het stadhuis, tel. 254308. Aanpassing huur- en koopprijsgrens De gemeente Leiden zal m.i.v. 1 juli a.s. de huur- en koopprijsgrenzen hebben aange past. Voor huurwoningen ligt de grens mo menteel op 650,- (kale huur) per maand. Dit wordt per 1 juli a.s. 670,- (kale huur). N.B. deze grens Is aangepast aan die van huursubsidie. Voor koopwoningen geldt thans de grens van 174.000,- (kale koop prijs). Per 1-7 a.s. zal de grens voor koopwo ningen zakken naar 172.000,-. Wijziging Precario- verordening inzake benzinestations Voor het gebruik van gemeentegrond door benzinestations wordt een vergoeding gehe ven. Dit geschiedt in enkele gevallen op ba sis van een privaatrechtelijke overeenkomst, waarbij de huur van de gronden en het aan tal omgezette liters motorbrandstoffen in re kening worden gebracht. Voor de overige benzinestations worden rechten geheven overeenkomstig de in de Precarioverorde- ning, genoemde tarieven. Teneinde deze ongelijkheid op te heffen hebben Burgemeester en Wethouders (B&W) besloten de Gemeenteraad voor te stellen het aantal omgezette liters motor brandstoffen via de Precarioverordening te gaan heffen. Het voorstel tot wijziging van de precariover ordening inzake benzinestations ligt vanaf maandag 30 juni ter inzage bij de balies van buro Voorlichting in het stadhuis en het stadsbouwhuis. Reacties kunnen tot 1 september 1986 schriftelijk worden inge diend aan B&W, ter attentie van de directie FBB, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Breestraat 85/Langebrug, verbouw t.b.v. winkels en woningen Korevaarstraat/Klaverbladcomplex, ver bouw t.b.v. winkels en bovenwoningen. (Tevens i.v.m. vezoek voor een hogere geluidsbelasting dan 50 dB(A) evenwel niet meer dan 65 (dB(A) vlg. de art. 921/, 97 van de wet Geluidhinder. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 30 juni 1986 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Lan gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Milieu Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichting: 1Gooimeerlaan ong., doe-het-zelf-zaak (Goedhart Bouwmarkt b.v.) Verleende vergunning Op 27 juni 1986 is vergunning verleend voor de volgende inrichting: 2. Rapenburg 68, 70-74, rijksherbarium (Rijksuniversiteit Leiden) Inzage van stukken De onder 1 en 2 genoemde verzoek en ver leende vergunning liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 27 juli 1986 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 16.45 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Bezwaren - Beroep bij de Kroon Tot 27 juli 1986 kunt u m.b.t. de onder 1 genoemde verzoek gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethou ders indienen. Op 15 juli 1986 kunt u mon deling bezwaren indienen tijdens een open bare zitting in kamer 230 van het Stads bouwhuis te houden om: 14.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in! staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Tegen het verlenen van de onder 2 genoem de vergunning kan tot 27 juli 1986 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingediend tegen het ver zoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige, voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis ka mer 012, tel. 254437. Lozingsverordening Riolering Verleende vergunning Op 16 juni 1986 is conform de Lozingsveror dening riolering de volgende vergunning ver leend voor lozing van bedrijfsafvalwater op de gemeente riolering voor Het Rijksmu seum van Oudheden in de percelen Rapen burg 26-28 en Papengracht 25, 27, 29, 30, 32 en 34. Een ieder die door verlening van deze ver gunning rechtstreeks in zijn belang is getrof fen, kan gedurende 30 dagen na 27 juni 1986 in beroep gaan bij de gemeenteraad. Het beroep moet gemotiveerd en onderte kend worden ingediend. De vergunning met bijlagen ligt ter inzage bij de Directie Milieu in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Voor na dere inlichtingen kan gebeld worden met ge noemde Directie. Telefoon (071)-254614. Hulshoff Wonen ruimt! Dat betekent veel voordeel voor u. Knip de kadobon uit en profiteer van de aantrekkelijke korting op eersteklas meubelen. Hulshoff Wonen heeft in 8 filialen nationale- en internationale topklasse showroommodellen tegen gehalveerde prijzen. Bekende merken nodigen u uit! (Arco, Artifort, Banzbord, Gelderland, Hülsta, Leolux, Montis, Pastoe.)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 22