I Frans voetbal op tweesprong 'Titel is nog niet aan de orde J 'De beste die ik ooit heb gezien' Braziliaan fluit finale 'Maradona heeft beker al' Vandenbergh naar Olympic Lille Wilander met moeite langs publiekslieveling Castle Mesker verdraait knie 'Hoogteverschil is overschat' VRIJDAG 27 JUNI 1986 PAGINA 13 bejaarde bestuurders_van de FIFA voor een trip naar Argentinië winterstop, Menotti heeft het aan bod gedaan om twee wedstrijden wereldkampioenschap voetbal ge- tegen clubs te spelen. Een bedrijf zien op zijn vakantieadres in de dat wil sponsoren heeft de voorma- Maradona verrast Michels MEXICO-CITY (GPD) - Rinus Mi chels ontvangt de pers, niet i woensdag en het weekeinde com petitie gespeeld hebben. Ik denk Zeister-bossen maar aan de rand dat ze dan meer behoefte hebben van het zwembad in het luxueuse hotel Camino Real, waar ook staatssecretaris Van der Reijden, bondsvoorzitter Jo van Marle en de een vrije dag dan z ning van Michels". Hij hoopt ook op medewerking Verenigde Staten. Hoewel „ge- i" wat royaal uitgedrukt is. Op de kabel in zijn hotel in Sainte Bar bara kon hy alleen de NBC krijgen lige Argentijnse bondscoach ook al gevonden. Michels: „Dan heb je tenminste een dag of tien om voet balonderdelen te ontwikkelen die GUADALAJARA (GPD) - Het Franse topvoetbal staat op een tweesprong. Met de terechte, maar daarom niet minder dramatische uitschakeling door de prijsvech ters uit West-Duitsland, is een tijd- Tigana, Dominique Rocheteau en Maxime Bossis hun tranen de vrije loop lieten. De dertigers hadden hun laatste kans op het wereld- goud verloren zien gaan. Het we reldkampioenschap in Mexico zal perk afgesloten. Na tien jaar groei hun eindstation z«n als internatio- en bloei, die twee jaar geleden de na'.Paar wilden zu nog een keer Europese titel opleverde, maar die schitteren maar bleven zij ander- de echte bekroning miste, scheid- maal met lege handen achten den de wegen. In Mexico heeft Die wereldtitel was de enige pa- en die hadden alleen in het week- verwaarloosd zijn omdat de tijd einde belangstelling voor het WK. ontbreekt", aldus Michels. De bondscoach keek daarom af en café en in een zwembad dat gesloten was als de late duels uitgezonden werden. „Eerlijk ge zegd ben ik weieens weggelopen ook, dat was te voorzien. Niemand wilde verliezen, dat werd versterkt door de verhalen over de hoogte en de hitte. Dat heeft de negatieve in stelling van de teams versterkt. Laag tempo, veel breed, weinig ri sico, het accent lag op afbreken in- plaats van opbouwen". Of het de omgeving is die stimu leert, of het feit dat hy op het juiste moment bij het wereldkampioen schap binnengevallen is, in ieder zijn speelstijl de voetbalwereld vervoering bracht, maar dat veel laat bemerkte dat schoonheidsprij zen niet worden uitgereikt. „In Italië heb ik leren vechten en heb ik geleerd wat winnen is". Twee jaar na die uitspraak moest Verkleedpartij in het Westduitse kamp, waar de overwinning op de Fransen luidruchtig werd gevierd. De Michel Platini vechten tegen de voetballers Voller, Berthold en Herget(V.l.n.r) lijken bezig de premie te vergokken (foto AP) tranen, Vranirriiir afcphpid ppnnmpn van rel die n°g ontbrak op de kroon een uniek stel voetballers, dat met Ya" elge" MEXICO-STAD (ANP/AFP/EFE) - De Braziliaanse scheidsrechter Romualdo Arppi-Filho leidt zon dag de finale om het wereldkam pioenschap voetbal tussen West- Duitsland en Argentinië. Dat heeft de internationale voetbalfederatie (FIFA) beslist. In het Azteken-sta dion krijgt Arppi-Filho assistentie „„h.ugL.iuicii .o, van de grensrechtersi Erik Fre- geval praat de goedgemutste dnksson (Zweden) en Berny UUoa In 1982 werd de finale ook al De Amerikaanse zwemmer Matt Biondi heeft gisteren in Orlando de 50 meter vrije slag afgelegd in 22,33 seconden. Dat is een verbetering van het wereldrecord van zeven honderdste seconde. Het oude record was in bezit door een Braziliaan geleid. Onder Biondié landgenoot Tom Jager, die toeziend oog van Arturo Coelho op 6 december 1985 in Austin 22,40 versloeg Italië de Westduitsers Madrid met 3-1. De 47-jarige Arppi- Filho, die in Santos makelaar van beroep is en sinds 1968 in FIFA- verband uitkomt, floot i noteerde. De 20-jarige Biondi le verde zijn prestatie tijdens de se lectiewedstrijden voor het toernooi om de wereldkampioenschappen, dat deze zomer in Madrid wordt ge- ronden Frankrijk - Sovjetunie (1-1) houden. Eerder had Biondi het en in de achtste finales Mexico - reldrecord op de 100 meter vrye 'bondscoach honderd uit. Vooral over Maradona, het wonder zoals Michels het omschrijft. „In zijn in dividuele actie, de beste die ik ooit op de wereld gezien heb, beter dan Johan Cruijff en Pele. Met de bal (Costa Rica). De strijd om de derde plaats tus sen Frankrijk en België wordt za terdag in Puebla geleid door de Brit George Courtney, die wordt bijgestaan door Hernan Silva Arce Bulgarije (2-0). slag scherper gesteld (48,74). BUENOS AIRES (AP) - De politie in de Argentijnse hoofdstad Bue nos Aires zegt 61 mensen te heb ben gearresteerd tijdens de straat feesten, die spontaan losbarstten nadat de nationale voetbalploeg zich ten koste van België had ge kwalificeerd voor de eindstrijd van het wereldkampioenschap in Me xico. Zes mensen raakten gewond, geen van hen ernstig. aan de voet kan hij ongelooflijke £an_ *Sa°e dingen, in volle ren houdt hij het overzicht, kan tegenstanders uit spelen en stuurt ze de verkeerde kant op. Echt, een wonder". die-Arabië). Courtney is een goede bekende van de Belgen. De direc teur van een school te Spenny- moor floot 20 november in De Kuip het beslissende kwalificatie duel tegen Nederland, dat de Bel- BRUSSEL (ANP) - Erwin Vandenbergh, de 27- jarige aanvaller van de Belgische eersteklasser An- derlecht, heeft gisteren een contract getekend bij de Noordfranse eersteklasser Olympic Lille. Erwin Vandenbergh heeft vier seizoenen lang bij Ander- lecht gespeeld. In totaal werd hij vijf maal top schutter in de hoogste klasse van de Belgische voetbalcompetitie. Voor de finale zondag zet Mi- gen met 2-1 wonnen, chels zyn geld op Argentinië, niet alleen omdat het „wonder op twee benen" het blauw-wit gestreepte shirt van dat land aanheeft. „On derschat de ploeg niet. In de op bouw zijn ze sterker dan de Dui- ters, ze kunnen beter voetballen in dè kleine ruimte en hebben een verdediging die staat. Een ouder wetse ausputzer, twee mandekkers en met de rest stoppen ze het mid denveld vol. Via veel stations gaat de bal naar voren en dan het is inle veren by de maestro. Een paar keer zyn ze defensief in de problemen gekomen, dat was op de momen ten dat teveel aan het resultaat ge dacht werd en de middenvelders achter bleven hangen. Een beetje de Italiaanse mentaliteit". Moest Michels met het Neder- LONDEN (GPD) - Het kostte hem bijna vier uur en twee verloren sets om het Wimble- lands elftal van 1974 zondag de fi- don-luchtkasteel van Andrew Castle af te breken, maar Mats Wilander had het dan ook nale spelen tegen het Argentinië hoogstpersoonlijk voorspeld. „Wie verstandig is zet zijn geld niet op mij; ik zou het zelf in LH6. ho1k geval nooit doen", riep de getipte finalist nog voor de partij tegen de Britse „nobody", dragen! die het hem 20 lastig maakte (6-4, 6-7, 7-6, 4-6, 0-6). „Laat ik hier eerst maar eens een „Je moet aan hem een man opoffe^ aardige staat van dienst opbouwen met een kwart- of halve-finaleplaats. Een gooi naar de ren, dat is de enige mogelijkheid titel is nu gewoon nog niet aan de orde". ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een tweejarig contract afgesloten met de 23-jarige Lars Elstrup, centrumspits van de Deense landskam- pioen Brondby IF. Elstrup werd in het voorjaar door Brondby aangetrokken. Daarvoor spef 1de hy bij Freja Randers in Jutland. Mede door zijn vijf tien doelpunten, waarmee Elstrup topscorer in de tweede divisie werd, promoveerde Freja naar de hoogste divisie in Denemarken. ivtcltlu 141 land als daarbuiten aanbeden dat veel te weSe zÜn gevarieerde repertoire aan vrije schoppen, snijdende pas ses en onweerstaanbare rushes, had de mijnwerkerszoon uit Lotha ringen alles gewonnen wat er maar te winnen viel. Met St.-Etienne :1 Hl werd hy Frans kampioen met Ju- Alain Giresse, Jean ventus won hij twee keer de lands- titel, vervoverde hy de Europa Cup en werd hij ook nog eens Europees kampioen met de Fransen. Drie jaar achtereen werd Platini geko zen tot Europees voetballer van het Jaar en drie keer was hij topscorer in Italië. Geholpen door zijn vrienden in de Franse ploeg zou „Le numero Dix" in Mexico de kroon zetten op een indrukwekkende voetballoop baan. Al snel werd echter duidelijk dat de balvirtuoos, die een vlieg van de lat kan schieten, kennelijk te veel met zichzelf overhoop ligt om nog te schitteren als voorheen. Het Heizel-drama van vorig jaar in Brussel heeft hem meer aangegre pen dan de buitenwereld ooit heeft kunnen vermoeden. Sindsdien be zweek hy bijna onder de spannin gen bij Juventus en zagen de Mexi canen nooit meer de echte Platini aan het werk. Onder de gewonden waren drie politiemannen die slaags raakten met een groepje jongeren die een winkelraam hadden ingeslagen en aan het plunderen waren. Tienduizenden mensen gingen na de overwinning de straat op om de naam van Diego Maradona te scanderen en de kwalificatie te vie ren. De festiviteiten verliepen over het algemeen vreedzaam, zij het luidruchtig. De politie zei dat som migen echter dronken en agressief werden, terwijl anderen zich te buiten gingen aan zakkenrollen of plundering van winkel-etalages. Kranten in Buenos Aires brach ten de plaatsing voor de finales met vette koppen. 'Onvergetelijk', schreeuwde de voorpagina van Tiempo Argentino. 'Bedankt, Ma- Onverschillig In de eerste drie wedstrijden speelde de Fransman uitgesproken zwak en onverschillig en liet hy het radona', schreef de Diario Popular, werk over aan de anderen. Maar 'Maradona heeft de Wereldbeker al toen het er werkelijk op aan kwam gewonnnen', vond La Razon. Neeskens waking die je hebt. Het mag geen schopper I zijn, de arbitrage is afgesteld op het beschermen van Maradona, dat vind ik niet ten onrechte. Het pu bliek neemt het bovendien niet, als je de mentale hardheid hebt moet je daar lak aan hebben. Je moet I hem op afstand houden, hem 1 dwingen af te spelen, de rugdek- I king nooit verwaarlozen". Michels wil zich in de toekomst met het Nederlands elftal zo min mogelijk aanpassen aan de tegen- va-lse bescheidenheid dit in de watten leggen, het resultaat is Daarom zien de insiders het laatste Maradona dat keer, zoals veel favoriete proften- nihil. Wat dat betreft wordt het ge- initiatief van de LTA, de Britse nissers zich maar wat graag in een duld van de Britten wel danig op sportfederatie en de All England underdog-positie manoeuvreren, de proef gesteld. Het is nu op de Club als ■■jÉi i-jj-jj. j- A...- -x k0p af vijftig jaar geleden dat Fred waarts Perry de laatste van zijn drie op- Ie topspelers de slechtste Wimble- eenvolgende Wimbledon-titels don-balans door gedurende vijf het enkelspel behaalde. Vervol- beurten nooit verder te reiken dan gens sloeg Roger Taylor (overigens de vierde ronde. Maar omdat de de begeleider van reeds genoemde grijze dan wijze ML*.. „„pass... aai. „c fe A1.1 En8land CJ,ub dtaiaal lo.uter acbt. maar daarmee stander. „Maar tot een bepaalde Y" alleen de hand wensten te hou- wel op. Kortom, wat is er mis met grens Wil je verder komen wil je en aan de computerranglijst en het Britse tennis, dat op Wimble- het imago verbeteren dan heb je re- zlch ™et_langer iets aantrokken don al geen enkele mannelijke ver- sultaten nodig. Hoe aanvallender van °p #ras pf.reiKle resultaten je speelt des tl groter moet de dis- werd de Zweed (tegen wil en dank) cipline zijn in de ploeg. Om dat te SSrnf„^snS* gepllaatst v00r bereiken en het speltechnische The Championships, verder te ontwikkelen hebben wy Q+pmnd te weinig mogelijkheden. We roe- pen dat het Nederlands elftal meer ruimte moet krijgen, in de praktijk zouden de Engelsen zeggen) komt daar niet van terecht. Voor derstreepte gisteren reeds hoe snel de EK-kwalificatiewedstrijd tegen zo n stempel kan vervagen. Het is belangrijke stap1 het doorbreken van de impasse. De drie instituten hebben aangekondigd jaarlijks ieder 500.000 pond (zo n twee miljoen gulden) te fourneren, zodat er bin- Ai-x u mnn j nen Jaar vijfhonderd nieuwe Castle) zich in 1973 by de beste tennishallen neergezet zouden kunnen worden. De Britten kijken wat dat betreft met jaloerse blikken naar naties als Frankrijk, West-Duitsland, Zwe den en Tsjechoslowakije, die wèl na de andere (potentiële) topper naar voren schuiven. Voor al de Franse situatie spreekt hen aan. Daar zyn op vijftig miljoen in woners liefst drieduizend hallen. West-Duitsland heeft er 2600 op op gras bereikte resultaten, tegenwoordiger meer heeft' Liefst negen spelers, van wie er de zeven een „wilde kaart" hadden gekregen - ze hoefden „thank God" dus geen kwalificatiewed strijden af te werken - mochten de Andrew Castle („of all people', eer van het thuisland hoog houden een taktiek die timmeren aan speltechnische za ken kun je vergeten". Hongarije bijvoorbeeld blijft niets dat de 22-jarige blonde publiekslie- 2?ag. tekenrad worden genoemd anders over dan terug te grijpen op veling tijdens de marathonparty ^oa*s het ook veelzeggend is dat de ultaat oplevert, problemen kreeg met zijn conditie, in™ fls agedesillusioneerd af- anders had hy in zyn tweede of- gehaakte 3 l-jarige John Lloyd met ficiële Grand-Prixtoernooi onge- zyn 56e plaats de enige Brit is die twijfeld voor een sensatie gezorgd. zich nof tot de *te honderd ten- In augustus wil Michels zijn se- Nu liet de nummer 285 van de we- niasarf ter wereld kan rekenen, lectie bijeenroepen, hij hoopt dat reld Wilander alsnog ontsnappen ,BV de wouwen blykt de situatie het competitieprogramma van en moest hy genoegen nemen met |J niet veel rooskleuriger. Hoewel woensdag 10 september verscho- een staande, langdurige ovatie van s s de oorl<?g d"e ven wordt naar 24 september zodat de toeschouwers, die zich al zo Wimbledon-winnaressen leverde, lang moeten behelpen wanneer de thuisspelers de baan op komen, Dat behalve de dappere Andrew zestig mihoen mensen en Zweden Castle, die zichzelf niets hoefde te verwijten, niemand daarin slaagde, hij de tiende met zijn selectie het werk kan. „De 24e is een woensdag tussen twee Europa- cups, spelers die net die week op gelse deelnemers dan elk jaar heeft dat nauwelijks positieve ge- Want Wimbledon mag zijn Én- 6ahad- He'f?1®?' Annabel else deelnemers dan elk iaar u/eer Croft leek even Wat licht m de duiS- LONDEN (ANP) - Het Nederlandse tennis is dit jaar op Wimble don aan blessures tenonder gegaan. Gistermiddag volgde Marcel- la Mesker strompelend het ongelukkige voorbeeld, dat Michiel Schapers op de eerste dag had gegeven. Bij de stand 5-4, 15-15 tegen Lori McNeil op baan dertien ver draaide de 27-jarige Haagse bij een volleerpoging de rechterknie. Ze bleef enkele minuten liggen en hinkte naar de zijlijn, waar in allerijl een noodverband werd aangelegd. Ze kon de partij daarna niet meer hervatten. Chris Evert Lloyd, als tweede geplaatste op Wimbledon, heeft gisteren de derde ronde bereikt. Ze versloeg haar landgenote Pam Casale in drie sets. Evert-Lloyd verloor de tweede set, maar stond in de andere slechts één game af. Haar als negende geplaatste landgenote Zina Garrison werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de Britse Anne Hobbs. Net als zijn landgenoot Wilander kwam ook Stefan Edberg maar met grote moeite door de tweede ronde. Zijn Amerikaanse tegen stander Paul Annacone stribbelde eveneens vier sets lang knap tegen, om in de beslissende vijfde geen game hiefer te maken: 6-4, 6-7, 4-6, 7-5, 6-0. De liesblessure, die Michiel Schapers in het enkelspel tot opge ven noopte, blijkt mee te vallen. Gisteren verscheen de Rotter dammer weer op de baan voor de eerste ronde van het herendub belspel. Samen met zijn gelegenheidspartner, de Australiër Wood- forde, won hij met 6-3, 6-3, 6-4 van de als veertiende geplaatste combinatie Leconte/Stewart. ternis te scheppen, maar zy is in middels weer ver teruggezakt. De Britse nummer één verloor ook kansloos in de eerste Wimbledon- ronde, evenals de m§esten van haar dertien landgenotes in het hoofdtoernooi. Slechts Gomer en de beide routiniers Durie (25) en Hobbs (26) zijn nog in de strijd. Vraag blijft waarom uitgerekend de bakermat van het tennis nu weer als voetveeg wordt gebruikt. Aan geldgebrek kan het toch niet liggen. Van de ongeveer twintig miljoen gulden winst, die Wimble don jaarlyks maakt, gaat weliswaar 52 procent naar de belastingen, maar verdwijnt de rest in de kas van de Britse bond. En deze Lawn Tennis Association (LTA) gebruikt een groot deel van dat geld nu juist voor de opleiding van jong talent. Bovendien worden er in samen werking met sponsor Volkswagen steeds meer toernooien (afgelopen seizoen honderd extra) georgani seerd op alle mogelijke regionale niveau's. Neerslag Tennis en slecht weer is echter een onverenigbare combinatie en Groot-Brittannië staat altijd garant voor een flinke portie neerslag. 1200 voor slechts acht miljoen Scandinaviërs. Daar steekt het En gelse totaal van 189 overdekte ba nen voor 55 miljoen inwoners wel heel erg schril by af. Nu dat gaat veranderen en tennis voor alle milieu's bereikbaar moet worden gemaakt, hopen de Britse beleidsvoerders op een kentering. Eén magere troost: slechter dan nu kunnen de resultaten nooit zijn en haast hoeft er niet te worden ge maakt. Wimbledon zal lang genoeg blijven voortbestaan om de lang verwachte successen eventueel nog mee te maken. Mats Wilander tijdens één van de vele moeilijke momenten in zijn partij tegen Andrew Castle, die uiteindelijk toch onderuit ging tegen de Zweed (foto AP) MEXICO-STAD (SID) - De gevol gen van het hoogteverschil in Me- by de strijd om de wereldtitel standigheden aan te passen". voetbal, zijn sterk overschat. Al thans, dat vindt de secretaris-gene raal van de wereldvoetbalbond (FI FA), de Zwitser Joseph Blatter. Hij wordt in zyn mening bevestigd door een aantal wetenschappers Bij de aanvang van het toernooi sprak een ieder er schande van dat de Mexicanen het gras in de sta dions extra lang had gelaten om de Europese spelers te benadelen. Het hoge gras zou meer van hun condi- uit Keulen. In de halve finales be- tie vergen. Snel bleek dat verhaal vonden zich drie Europese teams en slechts één ploeg uit Zuidameri- ka. Bij het vorige toernooi in Mexi- in 1970, was de verhouding tus- i Europa en de rest nog i fabeltje. De Europese ploegen hadden veel minder problemen met de hitte en het hoogteverschil dan werd verwacht. Als eerste ploeg besefte de Westduitse dat. wicht: West-Duitsland en Italië te- De vroege achterstand tegen Uru genover Brazilië en Uruguay. Vol- guay noodde de ploeg tot gens Blatter is er zestien jaar veel veranderd. „De mensen reizen te genwoordig van hot naar her zon der last te hebben van klimatologi sche of tijdverschillen. De moder- 5 vliegt i ge weldige krachtsinspanning van meer dan een uur. Tot ieders, ook hun eigen, verbazing bleek dat heel goed mogelijk. Het kostte nauwelijks meer kracht dan dat i jaar meerde- Europa zou hebben gekost. Al i keren de wereld rond, beklimt werd duidelijk dat ook de andere teams uit de oude wereld conditio neel niets voor hun tegenstanders hoefden onder te doen. De goede medische begeleiding bleek zijn vruchten af te werpen. In de kwart finale tegen Mexico waren de Westduitsers na 120 minuterj spe len fitter dan de gastheren. De Fransen waren na hun kwartfinale tegen Brazilië even uitgeput als hun tegenstanders. Wetenschappelijke medewer kers van de afdeling bio-mechani- ca van de sporthogeschool van Keulen, hebben wel een ander ef fect van het spelen in hoog gelegen landen ontdekt. De bal ondervindt minder weerstand en krijgt daar door veel meer snelheid. Volgens de wetenschappers springt de bal in Mexico ook veel sneller op waar door technische fouten eerder in het oog vallen. kon Platini niet omschakelen, mis te de specialist-bij-uitstek een strafschop tegen Brazilië en vond hij vervolgens niet de oplossing om de houwdegens in de Duitse defensie een loer te draaien. Gebio logeerd als hij was wraak te nemen op het onrecht dat Frankrijk vier jaar geleden in Sevilla overkwam, was Platini niet uit de frontlinie weg te slaan, maar slaagden de Fransen er voor de eerste keer in dit toernooi niet in te scoren. Pijnlijk duidelyk werd echter ook dat de Fransen niet nu, maar vier jaar geleden de beste kansen op de wereldtitel hadden. Wat zich bij het Europese kampioenschap al voorzichtig openbaarde, werd in Mexico slechts bevestigd: de Fran se ploeg is duidelijk over zyn hoog tepunt heen. En met de ploeg voor al het veelgeroemde kwartet op het middenveld, van wie Giresse het meest sprekende voorbeeld was van een speler die op zijn retour is. Het was allemaal minder dyna misch, veel minder sprakelend dan in Spanje, waar de Fransen nog te recht werden omschreven als de „Brazilianen van Europa". „Het totale voetbal in Frankrijk is echter zó goed", houdt bonds coach Henri Michel de moed erin, „dat dit wereldkampioenschap on mogelijk een eindpunt kan zijn. Gemakkelijk zal het echter niet worden om dit niveau vast te hou den. We zullen moeten verjongen. Maar zo'n proces is moeilijk, om dat het altijd te snel gaat en een nieuwe speler wordt vergeleken met zijn voorganger. Van dit elftal waren eigenlijk alleen Platini en Amoros er meteen, met de anderen heeft dat een hele tijd geduurd. We zullen daarom geduld moeten heb ben". Thuisfront De bondscoach weet echter als geen ander dat het kritische thuis front hem die tijd amper zal gun nen. Gewend geraakt als de Fran sen zijn aan de successen van „Les Bleus", zullen zij een terugval maar moeilijk kunnen accepteren. En die is bijna onvermijdelijk, als spelers van het kaliber-Platini niet meer beschikbaar zyn. Het is ook een teken aan de wand dat van de olympische ploeg die twee jaar ge leden in Los Angeles goud won, slechts één speler (Ayache) is door gedrongen tot de basis. Zo verze kerd lijkt de toekomst van de Fran se nationale ploeg derhalve niet. Dat lag wel iets anders in de na dagen van zijn eigen voetballoop baan. De toenmalige libero van Nantes droeg vanaf 1967, toen hij debuteerde in Warschau, 58 keer het Franse shirt en verstuurde in 1976 tegen Tsjechoslowakije de pass waaruit Platini in zijn eerste interland scoorde. „Bij mijn entree had ik al gezegd dat ik het als bondscoach vreselijk moeilijk zou krijgen, maar ik neem nu eenmaal graag risico's. Je kunt natuurlijk pech hebben. Er kunnen blessures komen, of een misgreep van de keeper" Hij had eens moeten weten hoe zwaar de blunder van Joel Bats de Fransen in Guadalajara zou opbre ken.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13