Steeds meer pensioengeld in aandelen 'Superheffing moet verdwijnen' Kans op stijging van olieprijs niet groot Eerste 'recessie' in Japan sinds 11 jaar Visserij: fraudecontrole in Nederland juist goed WOENSDAG 25 JUNI 1986 ECONOMIE PAGINA 9 PGGM wijst kritiek Ruding af ZEIST (GPD/ANP) - PGGM, het op één na grootste pen sioenfonds in Nederland, wil veel meer pensioengeld be leggen in bedrijfsaandelen. Deze nemen nu slechts 4 pro cent van de totale beleggingen voor hun rekening. Dat moet „binnen afzienbare tijd" 10 procent worden. Dit heeft directeur ir. M.T.Kooistra gisteren gezegd bij de presentatie van het jaarverslag. Fors beleggen in toekomstige Ne- PGGM, dat de pensioengelden van derlandse staatsobligaties ziet ziekenhuispersoneel en andere PGGM niet als een alternatief. In trendvolgers beheert, wees Rooi tijden van economische groei zou stra er op ieder pensioenfonds als dat getuigen van een al te behou- eerste taak heeft het nakomen van dende beleggingsvisie, aldus Kooi- de verplichtingen ten opzichte van stra, die erkende dat toeneming pensioengerechtigden, van de belegging in aandelen mis- De toevertrouwde premies die- schien wat laat is, maar „toch goe- nen derhalve veilig te worden be de perspectieven biedt gezien de legd, aldus Kooistra. Dit wil echter aantrekkende economie". niet zeggen dat er met dat geld Kooistra reageerde gisteren fel niets nuttigs gebeurd. De directie op de kritiek van onder andere mi- is van mening dat PGGM wel dege- nister Ruding (financiën), dat de lijk 'risicodragend belegt in pro pensioenfondsen en levensverze- dukten die een bijdrage leveren tot MANAGUA - In de Nicaraguaanse supermarkten staan alleen nog blikken met witte bonen uit Bulgarije op de schappen. In het land, dat kampt met een verslechterende economie, zijn tekorten aan vlees, eieren en suiker. (foto AFP) TOKIO (AP/UPI) - Voor het eerst in 11 jaar is het Japanse Bruto Na tionaal Produkt (BNP) in het eer ste kwartaal van dit jaar gedaald. De stijging van de yen wordt ge zien als oorzaak van deze daling. De eerste drie maanden van 1986 bedroeg de daling 0,5 procent, het geen overeenkomt met een daling van zo'n 2,1 procent voor het gehe le jaar. In 1975 was het BNP voor het laatst gedaald. Deze bedroeg destijds 0,8 procent. De vermindering van het bruto nationaal produkt is onder meer het gevolg van achteruitgang van de export met 4,9 procent. Deze achteruitgang komt vooral voor re kening van de auto-uitvoer, omdat het vrijwillig vastgelegde aantal auto's voor export naar de Verenig de Staten vrijwel was bereikt. Bo vendien heeft de koersstijging van de yen, sinds september vorig jaar ten opzichte van de dollar onge veer veertig procent, alle Japanse produkten in het buitenland een stuk duurder gemaakt. Financiële deskundigen wilden de achteruitgang niet kenschetsen als een recessie. Ze verwachten dat de groei later dit jaar weer zal aan trekken, maar sluiten niet uit dat er een verlaging van het disconto keraars (te) grote vermogens behe ren en te weinig geld steken in 'maatschappelijke' beleggingen. De pensioenfondsen zouden 'sla- gezonde ontwikkeling nationale economie'. Voorbeelden zijn de LoonVast hypotheek en de deelname in participatiemaat- pend rijk' worden en 'zwemmen in schappijen als de MIP. het geld', terwijl elders grote be hoefte is aan kapitaal. Namens Ruding leent 1,8 miljard AMSTERDAM (GPD) - De staats lening waarvoor de inschrijving gisteren openstond, heeft 1,8 mil jard gulden opgeleverd. Een woordvoerder van het ministerie jard gulden. Kooistra erkende dat de pen sioenfondsen gezamenlijk een groot vermogen beheren: zo'n 250 miljard gulden. Pensioenfondsen en verzekeraars samen (de institu tionele beleggers) hebben per jaar netto ruim 25 miljard gulden te be leggen. Een belangrijk deel van dat geld wordt in het buitenland be legd. De nationale investeringsmo gelijkheden zijn eenvoudig te klein, aldus PPGM, dat het pen sioenvermogen vorig jaar zag toe nemen van 21 miljard tot 23,7 mil- Rabo-topman wijst op dure handel in produktierechten financiën toonde zich tevre den. De uitgiftekoers is 100 pro cent, zodat het effectief rendement gelijk is aan het percentage waarte gen de Staat wilde lenen: 6,25 pro cent. Van de inschrijvingen is 52 procent toegewezen. Op de effectenbeurs werd ver wacht dat lening ten hoogste Het aantal deelnemers was aan het eind van 1985 278.700 (plus 12.300). Het aantal pensioentrek- kenden steeg met 4.000 tot 41.000. Samen met de ruim 8.000 deelne mers met een overbruggingsuitke ring ontvingen zij in 1985 f563 mil joen. De pensioenpremie was 18 procent, één procent lager dan het worden uitgestippeld die eerst leidt tot versoepeling en uiteinde lijk tot de afschaffing daarvan. Dat zei drs. H. Wijffels, topman bij de Rabobank, gisteren in Veldhoven op de algemene vergadering van het zuivelbedrijf DMV Campina. Het thans bestaande systeem met stringente contingentering per melkveehouder biedt niet de om standigheden waarin de Neder- miljard zou opbrengen en dat de voorgaande jaar. Voor 1986 koers waarschijnlijk iets boven de premie vastgesteld op 17 procent de 100 procent zou liggen. PGGM betreurt het overigens geteend. ning van°medïo mei leverde 1,5 pen met werken, miljard tegen een koers van 100. VELDHOVEN (ANP) - De super- landse zuivel zich optimaal kan turn melk is verbonden. Daarbij heffing heeft zulke schadelijke ne- ontwikkelen. „Alleen al de kost- worden gigantische prijzen be- veneffecten, dat er een weg moet prijsverhogende effecten die uit- taald. „Grondprijzen van 70.000 4 gaan van de handel in produktie- gulden per hectare met soms uit- quota vormen een bedreiging voor schieters tot rond de 100.000 gul- de concurrentiepositie op de lange- den zijn bepaald geen uitzonde- re termijn", aldus Wijffels. ring", aldus Wijffels. Goede weide- De Rabo-topman waarschuwde grond wordt normaal getaxeerd op voor die handel in produktierech- maximaal 35.000 gulden per hecta- ten. „Wij hebben daarover bepaald re. gemengde gevoelens". Volgens Wyffels is er een zeer levendige en Leningen ook omvangrijke handel onstaan in ffrond waaraan ppn hpnaaiH mm dergelijke prijzen te kunnen in grona waaraan een bepaald quo- betalen worden veelal lcningen af_ gesloten. Dit jaar verstrekte de Ra bobank al 40 procent meer aan le ningen in deze sector dan vorig jaar. Omdat de Rabobank niet meer wil lenen dan de getaxeerde waarde van de grond wordt de rest van de kostprijs volgens Wijffels meestal gefinancierd uit het eigen vermogen van de ondernemer. „Dat is een risico-volle beslissing die leidt tot een aanmerkelijke kos tenverhoging". Daar komt aldus Wijffels nog eens bij dat er alle aan leiding is om op niet al te lange ter- een daling van de melkprijs. Wijffels toonde zich weinig opti- den de komende jaren. De con sumptie op de binnenlandse markt en in de overige landen van de EG is dermate hoog, dat er nauwelijks nog ruimte is voor groei. De export staat onder druk als gevolg van de dalende olieprijs. Immers veel zui vel wordt uitgevoerd naar oliepro ducerende landen en die hebben nu minder te besteden. Wijffels voegde daaraan toe op dit punt overigens niet al te somber te zijn. „Het valt niet te verwachten dat men in die landen allereerst wil be zuinigen op voedselprodukten". De nieuwe lening was de zesde dat de Sociaal-Economische-Raad waarvan de opbrengst bestemd is jn het advies over de pensioen- behoeften hit RbkD?e opgebouwde^ensiby^htenl?n RIJSWIJK (ANP) - Het georganiseerd bedrijfsleven in de visserij heeft SU&SSanttS; nadering 'heeft namelijk Ten ^juni t.dmg is om op nret ai te iange «/are marht 1,25 miharS ^1^^ De vorige 6,25 procent staatsie- voor hen die werkloos zijn of stop- visvangsten. 5 op de markt brengen FNV-leden Akzo steunen akkoord Uit het rapport blijkt dat veel Nederlandse vi: lichten met de Europese voorschriften en meer dan is toegestaan. Oorzaak van de overbevissing is volgens het rapport ongetwijfeld de overcapaciteit van de vloot in verhouding tot de toegewe zen quota. Volgens de commissie schiet het systeem voor registratie van de vangsten nog steeds tekort, ondanks het feit dat Nederland in 1984 meer vissers vervolgde dan enig ander EG-land en steeds meer personeel inzet bij de controles. Secretaris drs. D.J. Langstraat van het Visserijschap vindt de conclu sies van het rapport erg eenzijdig. "De indruk wordt gewekt dat er in Nederland geen controle zou zijn, maar wij hebben juist het meest gea vanceerde controlesysteem, samen met de Bondsrepubliek Duitsland. Het systeem is blijkbaar zo goed dat je een hele serie overtreders kunt "2! mistisch over de afzetmogelijkhe: - Wijffel* HENGELO (ANP) - Het grootste deel van de FNV-achterban bij Ak zo in Hengelo heeft gisteravond in gestemd met het nieuwe cao-ak- koord, dat het afgelopen weekein- pakken". Ook volgens voorzitter K. Hoekstra van het Produktschap voor dat de controle in People Express De Amerikaanse luchtvaarton- de tussen de bonden en de directie Vis en Visprodukten blijkt uit het rapport alleen derneming People Express keert in financiële moeilijkheden. De onderneming heeft naar eigen zeggen dé beleggingsbank Morgan Stanley in de arm genomen om een saneringsplan uit te werken. Peop le Express, die de op zeven na grootste luchtvaartonderneming van de Verenigde staten is gewor den door vluchten uit te voeren op - basis van lage kosten en eenvoudi- zaterdag duidelijke afspraken zijn van Akzo werd bereikt. Morgen en vrijdag zijn er nog ledenvergade ringen van de Industriebond FNV in Delfzijl en Emmen. Bij Akzo Hengelo en in Delfzijl en Emmen werd de afgelopen twee weken gestaakt voor e resultaat op het punt andere landen een warboel Inmiddels overweegt demissionair staatssecretaris Ploeg (visserij) om de registratie van vangstgegevens over te hevelen van het Produktschap naar het ministerie zelf. Dat zou een van de maatregelen zijn om de con trole op vangstbeperkingen te verbeteren. Secretaris Langstraat van het produktschap erkende gisteren dat er beter cao- vorige week over een dergelijk voorstel is vergaderd met het ministerie, arbeids- Volgens hem kan de maatregel ernstige gevolgen hebben voor de twaalf medewerkers in de buitendienst van het schap, wier werk voor een deel bestaat uit de registratie van de vangstgegevens. "Ik betwijfel of het voor nemen de registratie in eigen hand te nemen van Ploeg zelf afkomstig is". ge dienstverlening, sluit de ver- gemaakt over experimenten met Of het voornemen is ingegeven door druk vanuit Brussel of van Ploegs koop van bepaalde afdelingen of arbeidstijdverkorting bij onderde- eigen ambtenaren laat hij desgevraagd in het midden. Op de ambtenaren zelfs een algehele verkoop niet uit. 1 len van het concern, terwijl malige uitkering in 1987 t naar twee procent gaat. Diamanthandel De omzet van diamanten op de diamantbeurs in Antwerpen heeft in het afgelopen jaar 323 miljard Belgische frank (17,8 miljard gul den) bedragen, een toeneming van 3,8 procent in vergelijking met 1984. Volgens de Hooge Raad voor Diamant heeft de handel niet aan vertrouwen ingeboet wegens het belastingschandaal begin dit jaar. De export van diamanten maakt Voor een lichte schommeling in de 6,2 procent uit van de totale Belgi- prijs van een vat ruwe olie was de sche uitvoer en twee procent van afgelopen maanden weinig nodig, het totale bruto nationaal produkt. Een politieke uitspraak, een ge- De diamantindustrie biedt 30.000 rucht, cijfers over voorraden en be mensen werk. zetting van de produktiecapaciteit van oliemaatschappijen, de sta- D king in Noorwegen, het aanbreken tseaiora van vakantietijd - stuk voor stuk De Britse vrachtwagenfabrikant aanleiding voor een hogere of lage- Bedford, onderdeel van de Ameri- p kaanse General Motors (GM), wil 1700 werknemers ontslaan. Het dOOr gaat om een kwart van het totale jD„„ aantal werknemers. Bedford, dat Marien Van den BOS gisteren een verlies bekend maak te van ongeveer 277 miljoen gul- Sinds de Organisatie van Olie den. is al enige tijd op zoek naar Exporterende Landen (Opec) er in een partner gezien de te grote pro- het vooijaar blijk van gaf geen raad duktiecapaciteit in de Europese te weten met de situatie, schom- vrachtwagensector. Er zou worden melde de prijs zodoende tussen de onderhandeld met Renault. io en 15 Amerikaanse dollar per vat (159 liter). Als de voortekenen Boter niet bedriegen, zal daarin ook na de jaarvergadering van de Opec die De interventiebureaus in de Eu- vandaag in Brioni in Joegoslavië is ropese Gemeenschap hebben in de begonnen, voorlopig weinig veran- maand mei een recordhoeveelheid dering komen, van bijna 100.000 ton boter ingesla- Twee ontzettend lange vergader- gen. De totale Europese botervoor- sessies van de Opec-ministers, eer- raad is daarmee op 1,3 miljoen ton der dit jaar in Genève, brachten gekomen. In de Europese Gemeen- een diepgaande controverse bin- schap wordt jaarlijks twee miljoen nen de eigen gelederen aan het ton boter geproduceerd. Hiervan licht. Een tegenstelling die nog wordt maar 1,5 miljoen ton gecon- lijkt aangescherpt door pogingen sumeerd en slechts 0,2 tot 0,5 mil- van met name Algerije, Libië en joen ton uitgevoerd. De opslag van Iran om, voorafgaand aan 'Brioni', de boter kost duizend gulden per een gezamenlijke strategie te ont- ton per jaar. Dat is een kwartje per werpen. Deze drie willen een prijs- pakje van 250 gram. verhoging bereiken door als 'kar- heeft hij evenwel ernstige kritiek. Het overleg met ambtenaren verloopt volgens hem zeer moeilijk en het ministerie is nauwelijks of niet bereid financiële wensen van het schap te honoreren. Ingrijpende hervorming van belasting in VS in zicht WASHINGTON (GPD) - De Ver enigde Staten staan op het punt hun belastingsysteem ingrijpend te hervormen. In ruil voor min der aftrekposten en profijtelijke open ruimten in de bestaande wet aanvaardde de Senaat dins dag een nieuwe wet, die Ameri kanen de laagste belastingtarie ven van de laatste vijftig jaar be looft. Tezelfdertijd moeten on dernemingen ter compensatie meer gaan betalen en langs die weg worden ook de middelen ge vonden om zes miljoen armlasti gen van hun belastingplicht te ontdoen. Het Huis van Afgevaardigden had al eerder zijn eigen ingrij pende wetswijzigingen aangeno men en daarmee staat vast dat een compromis kan worden be- reikt. Reagan juicht de herzie ningen toe, omdat zij individuele belastingverlaging zouden bete kenen, ook al neemt de totale be lastingopbrengst toe. Tot nu toe kent Amerika veer tien verschillende tarieven voor inkomstenbelasting, in een wet geving die zo ingewikkeld is ge worden dat vrijwel geen mens zonder zich aanzienlijk te bena delen nog zelf een aangifte kan invullen. Daarvoor in de plaats wil de senaat twee tarieven, van 15 en 27 procent. Het wetsont werp van het Huis kent nog vier tarieven van 15, 25, 35 en 38 pro cent. Ook op andere punten ver schillen de twee versies, maar volgens democraten en republi keinen ligt een overeenstem- ming binnen bereik. Interne discipline centraal in Opec-overleg Olieminister Yamani van Saoedi-Arabië voor aanvang van het Opec-overleg dat vandaag begon op het eiland Brioni. tel' drastisch de produktie te be perken. Daar tegenover staan lan den als Saoedi-Arabië en de andere Golfstaten, die desnoods door mid del van tijdelijke lage prijzen met het oog op de toekomst hun markt aandeel willen vergroten. Deze verschillen van inzicht zijn een logisch gevolg van de hoeveel heid olie (en gas) die de verschil- rirnmnticnh lende Opec-landen onder de grond ^ramdUSCn hebben. Terwijl de Arabieren aan De Saoedi's hebben in feite de de Golf met een enorme olievoor- andere Opec-landen voor het blok gezet toen ze eind vorig jaar de prijs van 28 dollar loslieten. Het marktaandeel (exclusief het Oost blok) van de Opec was inmiddels gezakt van zo'n tweederde in de hoogtijdagen tot eenderde op dat moment. En het aandeel van het Arabische vorstendom daarin zak te nog dramatischer, vanwege de rol van 'swing-producent' binnen de organisatie. Daarmee pasten de Saoedi's hun produktie aan naar mate er druk op de 28-dollar-prijs ontstond vanwege overschotten, danwel tekorten in de markt. Dat werd onhoudbaar bij een permanent overaanbod, gevolg van onder meer het feit dat een aantal andere Opec-landen zich niet aan de afgesproken hoeveelhe den hield en als gevolg van de groeiende olie-produktie buiten de Opec. Aantrekkelijk als het im mers geworden was om bij die ho- gesprek met journalisten ge prijzen ook duurdere olievelden produktie te nemen, zoals de off- (foto AP) shorewinning op de Noordzee. raad vooral belang hechten aan een aanzienlijk steviger marktaandeel in de jaren negentig en de volgen de eeuw, zien de drie 'radicalen' met lede ogen aan hoe hun veel kleinere voorraden op het moment voor ramsj-prijzen van de hand gaan. Die twee problemen - de interne discipline en eventuele afspraken met olie-exporterende landen bui ten de Opec, de Non-Opec, oftewel Nopec - staan in Brioni op de agen da. Die twee problemen grijpen ook sterk in elkaar. Zo kon tijdens de spoedvergadering in Genève geen akkoord worden gesloten met de buitenstaanders die tot een ge sprek bereid waren. Angola, Egyp te, Maleisië, Mexico en Oman wil den eerst wel eens zien waar de Opec zélf toe bereid was in het be perken van de produktie. Ondanks dringende oproepen van de Vene zolaanse olieminister Grisanti en zijn Saoedische collega Jamani weigerden Engeland en Noorwe gen toen elk overleg. Winterseizoen Zowel binnen als buiten de orga nisatie wordt de kans dat er over beide problemen in Brioni afspra ken gemaakt kunnen worden niet hoog aangeslagen. Niet uitgesloten wordt een nieuwe vergadering, aan het eind van de zomerseizoen, wanneer ook de vraag bij de nade ring van het winterseizoen traditio neel pleegt aan te trekken. Energie-deskundigen zijn het er inmiddels wel over eens dat de hui dige prijs van gemiddeld zo'n 13 dollar per vat op de wat langere ter mijn niet houdbaar is. Hoe lager de prijzen nu, hoe eerder een omslag punt bereikt zal zijn en ze weer gaan stijgen. Niet alleen investerin gen voor de ontwikkeling van nieuwe velden, ook investeringen voor bijvoorbeeld energie-bespa ring worden bij de huidige lage olieprijzen uitgesteld. Verontrust waarschuwen diverse deskudigen al voor een nieuwe afhankelijkheid van Opec-olie in het laatste decen nium van deze eeuw, waarin het kartel opnieuw naar willekeur de prijzen zou kunnen bepalen. voor nodig is om een opleving te bewerkstelligen. Nu de stimulans voor de economie van Japan min der van de uitvoer komt moet de binnenlandse groei worden gesti muleerd. In kringen van de centra le bank van Japan is echter al ver nomen dat er geen verdere verla ging inzit. Sinds januari het is het disconto al driemaal verlaagd; het bedraagt nu 3,5 procent. Zegen Gisteren maakte de directeur van Japans grootste bedrijf, Nip pon Telegraph and Telephone, be kend dat de stijging van de yen ten opzichte van de dollar op de lange duur een zegen zal blijken, on danks de binnenlandse recessie die met deze stijging gepaard gaat. Volgens directeur Hisashi Shinto zullen Japanse bedrijven door de scherpe koerswijzigingen de kans krijgen hun produktie op te voe ren. In het verleden hebben reces sies bijgedragen tot een 'solide ba sis' voor de economische groei van de laatste jaren, aldus Shinto. Een koersverandering van de yen, die sinds september van het vorig jaar ten opzichte van de dol lar met meer dan 30 procent is ge-' stegen, heeft voor Nippon zo zijn voordelen. Het bedrijf heeft zelf geen produktiefaciliteiten en kan nu meer apparatuur van het bui tenland kopen. De VS hebben er bij Japan op aangedrongen meer Amerikaanse telecommunicatie- apparatuur te kopen om tot de beoogde evenwichtige handelsba lans met de VS te komen. Verleden jaar bedroeg het Japanse handels overschot met de VS zo'n 50 mil jard dollar. Van Nievelt Goudriaan legt opnieuw 2 schepen op ROTTERDAM - Het Rotterdamse scheepvaartbedrijf Van Nievelt Goudriaan heeft aangekondigd nog eens twee schepen voor de grote handelsvaart op te leggen. Dit betekent vrijwel zeker het ein de van de activiteiten met eigen schepen van Van Nievelt Goud riaan in de grote handelsvaart. Eer der werd bekend dat de twee ande re grote eigen schepen van het be drijf, die in een gezamenlijke dienst met Nedlloyd op Zuid-Ame- rika varen, verkocht zullen wor den. Over de gevolgen voor het perso neel wil de directie van Van Nie velt Goudriaan zich in dit stadium niet uitlaten. In mei van dit jaar zei de directie dat minstens negentig van de driehonderd zeevarenden bij het bedrijf moesten worden ontslagen. Dit aantal wordt zeker groter door het opleggen van de twee resterende schepen. De raad van commissarissen van Van Nievelt Goudriaan maakte gis teren ook bekend ir. A. Brink te hebben aangetrokken om als "inte rim manager" de reorganisatie te leiden van het bedrijf, waarbij vol gens de mededeling "een verlies gevende situatie" is ontstaan. Vol gens E. Sarton van de zeelieden- bond FWZ betekent dit dat ir. J.C. Goudriaan, die het bedrijf in janua ri 1984 van SVH overnam en sinds dien als directeur optrad, door de commissarissen op een zijspoor is MINDER CAFÉS - Voor het eerst sinds 1962 is sprake van een daling van het aantal horecabedrij ven in Nederland. In 1985 waren er 37.599 horecabedrijven, 0,4 procent minder dan in 1984. Deze lichte da ling werd vooral veroorzaakt door een daling van het aantal cafe's, zo blijkt uit het jaarverslag 1985 van het Bedrijfschap Horeca. De totale horecaomzet bedroeg in 1985 ruim 11,2 miljoen gulden, bijna 2 pro cent meer dan in 1984. Wordt de prijsstijging van 2,1 procent hierop in mindering gebracht, dan blijkt sprake te zijn van een daling van het omzetvolume van 0,2 procent. Beursoverzicht De jongste staatslening, waarmee de staat f 1,8 miljard uit de markt heeft gehaald, blijkt goed te passen in die markt Het effectieve rendement 6,25 procent verschilt slechts fractio- i het rendement op vergelijk- neel i bare leningen. Op de Amsterdamse ef fectenbeurs bracht de uitkomst van de staatslening dan ook weinig beweging voort. Op de obligatiemarkt gebeurde er ook vandaag nagenoeg niets. Ook de handel in aandelen was op nieuw rustig. De daling van de koersen van dinsdag kwam tot staan. De dollar zakte weliswaar door tot beneden de rijksdaalder, maar Wall Street liet een klein herstel zien. Amsterdam bood een enigeszins onzeker beeld met klei ne schommelingen. De internationale aandelen noteerden rond het midda guur licht hoger, met uitzondering evenwel van KLM die op f 48,70 twee dubbeltjes prijsgaf na dinsdag tegen een dalende markt in nog een dubbel tje te hebben gewonnen. Vgn Ommeren voegde daarentegen opnieuw iets aan de koers toe en dat zou voor een deel moeten worden ver klaard uit buitenlandse belangstel ling. De scheepvaartfondsen lijken het op de beurs wat beter te doen dan de berichten over deze bedrijfstak zouden doen vermoeden. Ook Nedlloyd legde woensdagmorgen een bescheiden be dragje op de koers en Pakhoed noteer de iets hoger.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9