'Dit verlies maakt me alleen gretiger' Wereldrecord Biondi Herman van der Capellen al uit distiictstoernooi 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Connors uitgeschakeld op Wimbledon Boete voor reclame Op 100 meter vrije slag 11.98 2.50 2.25" 6.95* 12.99 3.50* PAGINA 14 SPORT WOENSDAG 25 JUNI 1986 LONDEN (GPD) - De straatvechter met zijn ei gen wapens verslagen, maar uiteindelijk toch weer helemaal zichzelf. Jimmy Connors mocht gisteravond op Wimbledon dan voor het eerst sinds 1972 (zijn debuut in Londen) tijdens de openingsronde van een Grand-Slamtoernooi hebben verloren, zijn pijnlijke nederlaag tegen landgenoot Robert Seguso bleek de karakteris tieke strijdlust geenszins te hebben aangetast. "Waarom willen jullie me toch uit het tennis hebben?", bitste de in september 34 jaar wor dende Amerikaan de verzamelde pers toe, als antwoord op de onvermijdelijke vraag of hij er nu dan eindelijk over dacht zijn rijke loopbaan te beëindigen. "Maken jullie je over mij nou maar geen zor gen", riep Connors geirriteerd. "Ik maak zelf wel uit wanneer ik stop. Je weet niet wat je ver liest als ik er niet meer ben. Zo gaat het nu toch ook met McEnroe? Met name op Wimbledon is hij altijd uitgemaakt voor alles wat mooi en le lijk is, maar nu mist men hem hier. Natuurlijk kan John nog niet buiten tennis, net als ik. Ik wil nog steeds alles winnen. Deze nederlaag maakt me misschien wel weer gretiger dan ooit", aldus 'Jimbo', die zijn ware gevoelens weliswaar aardig verborgen hield ("Jullie hoe ven niet alles te weten"), maar wiens woorden andermaal onderstreepten dat hij voer voor psy chologen blijft Op het ene moment zegt Connors dat hij het reizen beu is en zich nadrukkelijker aan zijn fa milie wil wijden, een volgende keer loopt hij stampvoetend van woede van de baan omdat hij het niet eens met een arbitrale beslissing. Dat gebeurde begin dit jaar tijdens het toernooi van Boca Raton in zijn halve finalepartij tegen Ivan Lendl. Hoezo verzadiging? Connors' wangedrag kostte hem een boete van 25.000 dollar en een schorsing van maar liefst tien weken. In het eer ste de beste toernooi dat na die gedwongen rust periode volgde leverde 'The Belleville Kid' op nieuw het bewijs voor zijn ongeëvenaarde knok kersmentaliteit. Op Queens probeerde de man met misschien wel de beste return in zijn fana tisme een onhaalbare bal te halen. Connors kwam onzacht in aanraking met de reclamebor den en liep een heupblessure op, waardoor hij de volgende dag genoodzaakt was de eindstrijd tegen Tim Mayotte halverwege te staken. Het voorval gebeurde tijdens het halve finale duel met uitgerekend Robert Seguso, die op Queens nog kansloos was (6-3, 6-4), maar giste ren tijdens The Championships gevoelig revan che nam. De 23-jarige dubbelspelspecialist, sa men met Ken Flach regerend wereldkampioen, zorgde op baan I voor een regelrechte tennisth- riller, die hij pas op het vierde matchpoint be sliste: 6-3, 3-6, 7-6 (7-5), 7-6 (10-8). "Ongelooflijk, wat stond Seguso sterk te ser veren. Hij bleef maar doorrammen. Ik hoop dat hij op deze manier verder gaat, dan heb ik ten minste nog een beetje eervol verloren", compli menteerde Connors zijn 23-jarige landgenoot, die zich vorig jaar bij de laatste zestien in Lon den schaarde. Innerlijk kookte de immer ambitieuze tennis- veteraan echter. Want Jimmy Connors kan en wil ongetwijfeld niet accepteren dat de slijtage- verschijnselen zich nu toch wel heel duidelijk manifesteren. En in een het gevecht tegen de tijd is zelfs hij kansloos. De Amerikaan mag dan nog steeds een onaantastbaar toernooi-overwin- ningenrecord in bezit hebben (105), zijn laatste Grand-Prixzege dateert al weer van zo'n twee jaar geleden. Vorig seizoen bleef Connors voor het eerst sinds 1971 helemaal met lege handen staan. Wat hem evenwel vooral zal steken is de smet op zijn meer dan indrukwekkende Wimbledon- verleden. Toen Boris Becker vijfjaar oud was haalde Jimmy Connors al de kwartfinales in 's werelds beroemdste tennisevenement, een pres tatie die hij tot voor gisteren op slechts één keer na telkens weer minstens wist te herhalen. Tweemaal won Connors de finale (in '74 en '82), vier keer eindigde hij als tweede en evenzovaak behoorde het toonbeeld van karakter tot de bes te vier. De vraag vooraf was of Connors de oudste Wimbledon-winnaar van na de oorlog kon wor den. "Waarom denk je dat ik hier ben?", liet hij prompt weten. Zijn vroegtijdige, roemloze af scheid van het toernooi dat hem altijd koesterde betekent ongetwijfeld het einde van een tijd perk, met hoeveel wraakgevoelens Connors vol gend jaar ook eventueel weer de oversteek waagt. Jammer voor de liefhebbers van tennis- spektakel en show, jammer ook voor het prof tennis dat al gebukt gaat onder een ernstig ge brek aan echte persoonlijkheden. Loterij De eliminatie van de als derde geplaatste Con nors bevestigde het vermoeden, dat Wimbledon deze keer meer dan ooit zal uitdraaien op loterij, waarbij de ene na de andere getipte „fa voriet" zijn illusies mag begraven onder de groe ne plaggen. Met name de Amerikanen lijken daarbij het kind van de rekening te gaan wor den. Curren en Connors uitgeschakeld, McEn roe afwezig, kortom, de Amerikaanse televisie maatschappij NBC zou het miljoenencontract dat recht geeft om straks de finale te mogen uit zenden wel eens danig kunnen betreuren. De uitschakeling van Connors drong uiter aard alle overige gebeurtenissen op Wimbledon naar de achtergrond. Die waren ook weinig schokkend. Dat de geplaatsten Andres Gomez (9) en Guillermo Vilas (15) hun koffers konden pakken was nauwelijks verrassend, omdat ze al leen op gravel tot hun recht komen. Opvallend mocht wel worden genoemd dat Pat Cash ver antwoordelijk was voor de eliminatie van Vilas. De jonge Australiër, door blessures lange tijd uit de roulatie geweest, bleek opvallend fit en zou op Wimbledon zijn mislukte seizoen wel eens ruimschoots kunnen compenseren. LONDEN (Rtr/ANP) - Miloslav Mecir moet van de ongeveer 12.000 gulden, die hij verdiende met het bereiken van de tweede ronde, een boe te betalen van 750 gulden. Bij het inslaan voor de partij tegen Schapers, die de Nederlander bij de stand 2-6 0-1 opgaf, droeg de Tsjechoslowaak een trainingsjack met reclame. Kevin Curren overtrad tegen de Westduitser Eric Jelen de gedragscode in woord en gebaar en kreeg daarvoor een boete van ongeveer 2.500 gulden. LEIDEN - Bij de districtskampioenschappen tennis werd gisteren tot in de late uurtjes door gespeeld. Dankzij een goede lichtinstallatie op het park van Unicum konden spelers nog om half elf aan hun wedstrijd beginnen. In het mannenenkel BI werd al een geplaatste speler uitgeschakeld. Herman van der Capellen. nummer acht geplaatst, had geen schijn van kans tegen Erik Snellenberg. Zonder één enkele game te verliezen, bereikte Snellenberg de vol gende ronde. Zijn tegenstander in die volgende ronde heette Pieter van Meel. Snellenberg moest de eerste set nog gewonnen geven (6-7), maar versloeg vervolgens ook Van Meel: 6-3,6- 0. Vooral de opslag van Michael van de Berg was een probleem voor Waldo Jansen. De kracht en felheid van Van de Berg brachten hem een over tuigende overwinning: 6-1,6-3. De lijstaanvoer der van het mannenenkel B2, Martijn Krans, slaagde er gisteren in om in het BI de volgende ronde te bereiken. Krans won van Henk Jansen met 6-1, 7-6. Leon Damen was, tijdens zijn partij tegen Kees Heemskerk, nog aan het nagenieten van zijn zege in het mannenenkel B2 op Olaf ten Bosch. Voordat Damen goed en wel besefte met een andere wedstrijd bezig te zijn, was hij al ge klopt door Heemskerk (6-1, 6-1). In het enkel spel in B2 bereikte Damen wel de volgende ron de door Olaf ten Bosch in een spannende drie setter te verslaan. In het mannenenkel B2 had Marcel Gerritsen, na een moeizaam gewonnen eerste set, zijn rit me gevonden. Philip Nagtegeller kon Gerritsen in de tweede set niet meer bedreigen: 7-5, 6-1. Thomas Koemans was duidelijk te sterk voor Andre Weening en komt dankzij een 6-3, 6-0 overwinning een stapje dichter bij de finale. In het vrouwenenkel BI behoefden alleen Ma- delein Damen en Irma van Seeters het strijd perk te betreden. Damen versloeg Van Seeters met tweemaal 6-3. In het vrouwenenkel B2 wer den meer partijen gespeeld. De zusjes Margot en Irma van den Oudenrijn konden elkaar na af loop troosten. Beide moesten, in een spannende wedstrijd, het onderspit delven. Irma moest haar meerdere erkennen in C-speelster Carola Geerlings (6-4, 7-5) en Marijke Oudshoorn was te sterk voor Margot: 6-3, 7-5. Mathijs Glasstra vond, in het mannenenkel Cl, in Jacco Schoonewolf een geduchte tegen stander. De tie-break moest in de derde set de beslissing brengen, maar uiteindelijk was Glas stra de koelbloedigste: 2-6, 6-3, 7-6. Ook de als eerste geplaatste Mark Post bereikte de volgen de ronde door een zege op E. Verduin. In het vrouwenenkel Cl leverden Esther van Zuuren en Petra Velzel een verbeten gevecht. Laatstgenoemde won tenslotte met 7-6 en 6-4. Fleur Meijer had minder moeite met Nicole Ba der. In de hele wedstrijd hoefde Meijer slechts één game af te staan. JETSKE GOUDSMIT ORLANDO (Reuter) - De Amerikaan Matt Bion- di heeft gisteren in Orlando het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. Bij de Ameri kaanse selectiewedstrijden voor de wereldtitel strijd had Biondi voor het sprintnummer 48,74 seconden nodig. De beste tijd op deze afstand was al in handen van de Amerikaan. Op 6 augus tus 1985 was hij bij wedstrijden in Mission Viejo 21/100e van een seconde langzamer geweest. De 20-jarige, bijna twee meter lange, Biondi was niet de enige die op de tweede dag een re cord verbeterde. Bij de dames sneuvelde een Amerikaanse beste tijd. Op de 100 meter rugslag zegevierde Betsy Mitchell in 1.01,20. Het record was met 1.01,79 sinds december 1985 al in han den van de 20-jarige Mitchell. Michael Gross fleurde de eerste dag van de Westduitse zwemkampioenschappen op met de snelste seizoentijd ter wereld op de 200 meter vrije slag. De zwemmer uit Frankfort werd gis teren in Hannover kampioen in 1 minuut en 48,24 seconden. Daarmee bleef hij ruim een halve seconde on der de tijd van de Oostduitser Sven Lodziewski, die vier dagen geleden 1.48,77 noteerde. Gross bleef met zijn tijd achttiende boven zijn eigen wereldrecord (1.47,44) dat hij tijdens het Olym pisch zwemfestival in Los Angeles vestigde. Gross was de absolute ster op de eerste dag in Hannover. Zijn prestatie stelde de nationale re cords van Bert Göbel op de 100 meter school slag (1.02,80), Ralf Diegel op de 400 meter wissel slag (4.24,16) en Karin Seick op de 100 meter vrije slag (56,36) in de schaduw. Weekendje Stokbrood, i aq wit per stuk ®s>slt63 IrrJ zak 15 liter ®«®A75 Shaslick, -i cq 100 gram l.J" Hamburgers ongepaneerd, 100 gram i491.29 -m r\f\ kilo ®3®s 1390 Il.y U Barbecueworst a qq 500 gram 'f.l70 Speklapjes gekruid, a qq 500 gram ®®s®548 t.JÖ Satevlees, 500 gram£257.48 ^0 gg Hamlappen, 500 gram 855 6.48 kilo Kippebouten, SdJ 500g4553.75 CAQ kilo Ö.4Ö Kipdrumsticks gekruid, 16 stuks i r\ 1+1400 gram) ®®®<s Izü.jU Slapakket eL' 500 gram (ingrediënten: ijsbergsla, kom kommer, paprika, tomaat en ui) NIEUW In ons assortiment Drie avontuurlijke drankjes. African Dream, "7QC cacao likorette, fles 0.5 liter AZ/O Blue Bay, "7QC sinaasappel likorette, fles 0.5 liter AÏ70 Amber Love, r* qc abrikozen wijn, fles 0.7 liter O.ï/O NIEUW: Calvé borrelnoten, Hariekino of Concertino, Q CQ zak 235 gram Bü aankoop van één zak f 1.50 4- portokosten retour via bank of giro. Bona plantenmargarine, 1 CQ kuip 500 gram Nu Dextro energy, in diverse smaken, duopak __i Tkrvo jollebollen, JrM volkorenbroodjes, 1 /IQ terfr zak 6 stuks Wfr AJtC7 Van Houten Americo of Milkbit candybars, luchtige vulling in melkchocolade met óf zonder caramel uitdeeldoos 36 stuks Uit de slagerij: Varkensfrikandeau, 500 gram 8r?5 6.98 1 O QQ 16481£.*/0 Albi totaal, Spak 4 kilo Vinolia zeep, in 4 geuren, pak 3 stuks a t OQ 150 gram Bü aankoop van één pak f2.50 portokosten retour via bank of giro. toiletpapier, 7Q^* 20rollen k I.Z/U De artikelen in deae advertentie kunt u in aUe AH winkels kópen, behalve de artikelen waar kleine qjfertjes bü staan. Die artikelen kunt u alleen kopen in AH winkels waar één van die cüfers op de deur staat Reclameprüzen gelden van donderdag 2G t/m zaterdag 28 juni a.s~ Zolang de voorraad strekt

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14