'Maar we blijven op onze hoede' 'Als Maradona er toch eens niet bij zou zijn' Brazilianen kiezen sluipweg Thijs vreest slechts één Argentijn Mommens: 'Geld enige stimulans' Opstellingen Kwaliteit zal volgens Rocheteau de doorslag geven Met de Concorde naar finale Keizer als een 'vorst' naar huis WOENSDAG 25 JUNI 1986 TOLUCA (GPD) - De Belgische voetballers en de bond hebben geen rekening gehouden met een plaats by de laatste vier. Voor het bereiken van de tweede ronde had den de spelers met officials van de bond een hoge premie afgespro ken. Na het behalen van de kwart finale liep die op tot 86.000 gulden per speler. Voor een plaats bij de laatste vier, het behalen van de finale of de wereldtitel hoefde de penning meester van de bond nauwelijks nog in de beurs te tasten. De Dui vels gingen ervan uit dat een plaats by de laatste vier onhaalbaar was. Ook de bond is daarvan uitge gaan en had terugvluchten gere geld na de eerste ronde, na de acht ste finale en na de kwartfinale, maar had niet gerekend op een ver- TOLUCA (GPD) - Wordt België uitgeschakeld voor de finale en moet zaterdag om de bronzen troostprijs gespeeld worden, dan overweegt Guy Thys Raymond Mommens op te stellen. De 27-jari- ge middenvelder neemt binnen de Belgische selectie een unieke posi tie in. Hij is als bankzitter bij de Rode Duivels recordhouder. Ver andert Thys van gedachten of wor den de Argentijnen vanavond ver slagen dan krijgt Mommens het be drag van 100.000 gulden dat de Bel gische internationals op het 13e wereldkampioenschap verdienen op zijn rekening bijgeschreven zonder dat hij daarvoor een stap binnen de lijnen gezet heeft. Op de zelfde manier kreeg Mommens de verdiensten overgemaakt na het Europees kampioenschap van 1984 en ook tijdens de WK van 1982 had Mommens in Spanje een vakantie op kosten van de voetbalbond. Negen jaar terug tegen Ierland debuteerde hij als 19-jarige in een ploeg met Pfaff, Gerets, Ceule- mans en Vandereycken, nadat hij daarvoor de Belgische UEFA- ploeg naar het Europees kam pioenschap gevoerd had. Veertien interlands, minder dan twee per seizoen. „Had ik Vercauteren niet voor me gehad, dan had ik nu vijf tig interlands gespeeld. In het Eu ropees kampioenschap deed ik in de finale tegen West-Duitsland mee, daarna raakte ik mijn plaats aan hem kwijt. Ik speelde bij Loke ren, Vercauteren bij Anderlecht. Na een slechte wedstrijd verloor ik mijn plaats, Vercauteren niet, die bleef staan. Ik heb daarmee leren leven. Hij kon zich een zwakke wedstrijd permitteren, ik niet. Dat zit me wel een beetje dwars. De druk van Anderlecht heeft daarbij een grote rol gespeeld. Lokeren is maar een klein clubje". Mommens denkt dat hij te lang bij de plaatselijke provincieclub is blijven hangen. Hij wilde wel weg, maar het prijskaartje dat om zijn hoofd hing verhinderde een over gang. De bevrijdende transfer kwam pas dit jaar, voor 100.000 gulden naar Charleroi, waar hij clubgenoot wordt van Peter van der Ven (ex-Roda). „Ik kon ook naar Brugge, maar ik heb gekozen voor het geld", zegt de schlemiel van de Belgische ploeg, die met de vedette Jean-Marie Pfaff de kamer deelt. Als zes weken lang. „Ik heb me heus wel eens afgevraagd wat ik hier eigenlijk deed. Je traint twee keer per dag, de eerste week voluit, na een paar weken als je merkt dat je toch niet aan bod komt, wordt het minder. Het geld is mijn enige stimulans. Goed ver lof en goed verdiend, dat is zeker. Voor de vierde keer zit ik bij de beste 22 van België, maar als de ploeg op het paleis van de koning gehuldigd wordt, dan schuif ik naar achteren. Ik heb niets bewe zen, je leeft niet naar de wedstrij den toe, je bent niet geconcen treerd. Ik ben op dit toernooi zelfs geen enkele keer wissel geweest". Met de twee doelverdedigers Munaron en Bodart is Raymond Mommens de enige Belgische voetballer die niet in het veld kwam. „Ik ben echt wel een beetje ontgoocheld, je hoopt in het veld te komen, al is het maar een keer als invaller. Op de WK, vier jaar terug, hebben ze de laatste wedstrijd, toen de ploeg ook al uitgeschakeld was, ook de reserves ingebracht. Normaal gesproken was ik daarbij geweest, maar je kunt het geloven of niet, ik raakte geblesseerd op de training en miste die party". blyf tot de laatste dag. Koning Boudewyn wil de Belgische spe lers volgende week woensdag op het paleis ontvangen, maar de kans is groot dat slechts een deel aanwe zig is en dat een ander deel nog op het vliegveld van New York zit. Een gezelschap van 60 voetballers, officials en verzorgers is nergens te boeken, zodat de Duivels in groep jes terug moeten vliegen. De Belgische voetbalbond heeft de koning inmiddels laten weten dat de internationals graag het middelpunt willen zijn op zijn feestje, maar dat de regering dan wel zo vriendelijk moet zijn een vliegtuig te sturen naar Mexico om hen op te halen. Na de halve finale tegen Argentinië neemt de rege ring daarover een beslissing. Haalt de équipe van Guy Thijs de eindstrijd, dan valt de beslissing waarschijnlijk positief uit. Marado na moet dan wel een slechte dag hebben, meent Thijs. De 63-jarige bondscoach: „Met Maradona in slechte doen is Argentinië geen la chertje, maar dan is het zeker geen fantastische ploeg". September 1984 verloor België in Brussel van Argentinië zonder Ma radona, vier jaar terug werd de openingswedstrijd van het WK in Barcelona met 1-0 gewonnen. Bij de uitschakeling van Maradona speelde de bij een verkeersongeluk omgekomen Ludo Coeck een ge weldige rol. „We hebben Maradona daar perfect opgevangen, sinds dien is de situatie veranderd. Hij is rijper geworden en ik heb minder geroutineerde verdedigers tot myn beschikking". Thijs offert geen man op aan de bewaking van Maradona. „Op het middenveld mag hij de bal hebben, hy moet aangepakt worden in de zone van de waarheid. Steeds moe ten we zorgen dat we een dubbele dekking hebben. Op snelheid is hij niet af te stoppen en gaat hy alleen op een stilstaande man af dan ben je dood". De coach van de Duivels heeft zijn ploeg op het WK zien aftakelen in de beginfase en zien groeien in het vervolg. „Ik weet nu ook dat ik in de eerste wedstrijd tegen Mexi co een verkeerde keuze heb ge maakt. Ik gaf de voorkeur aan de routine; toen al had-ik Stephane Demol en Patrick Vervoort moeten opstellen. Maar was dat verkeerd uitgepakt, had ik dan ook de hele pers niet over me heen gekregen, was dan niet geschreven dat ik de routiniers had moeten opstellen?". De coach loopt te lang in het vak mee, zoals hij zelf zegt, om zich druk te maken over die dingen. Thijs: „Het Belgisch elftal zit in een overschakelingsperiode, jonge spelers zijn op dit toernooi inge past. De ploeg is door de goede re sultaten naar elkaar toe gegroeid. De ouderen hebben respect gekre gen voor de jongeren. Daardoor staat er nu een ploeg die mentaal yzersterk is en die fysiek met de wedstrijd van vanavond geen pro blemen heeft". En dan lachend: „Alleen die Maradona is een pro bleem, als die er toch eens niet bij zou kunnen zijn". De Belgische bondscoach Guy Thijs toont zich ook t caanse jeugd de vriendelijkheid zelve. De waarschijnlijke opstellingen i de halve finale zijn: rtrgentime: rumpiao in Brown (Deportlvo Èspano: (Velez Sarsfield), Ruggen (1 en Garre (Ferrocaml Oes e); Batista (Indepen- Jantes) en België: Pfaff (Bayern München): Renquin (Standaird Luik), Gerets (PSV), De Mol (Anderlecht), Grün (An derlecht) en Vervoort (Beerschot); Sci- fo (Anderlecht), Veyt (Waregem), Ceu-, diente), Burruchaga (FC Nantes) Maradona (Napolij; Valdano (Real Ma drid), Pasculli (Leece) óf Enrique (Ri- Frankrijk: Bats (Paris St. Germain); Battiston (Bordeaux); Amoros (Mona co), Bossis (Racing Paris) en Ayache (FC Nantes); Tigaha (Bordeaux), Gi- xesse (Bordeaux), Platini (Juventus) en Fernandez (Racing Paris); Rocheteau (Paris St. Germain) of Bellone en Stop- yra (Toulouse). West-Duitsland: Schumacher (L FC München), Brehme (1. FC Kaiserlau- tern), Matthèus (Bayern München) en Rolff (HSV); Magath (HSV) en Briegel (Hellas Verona); Rummenigge (Inter Milaan) en Allofc (L FC Koln) Dit wereldkampioenschap voet bal is jammer genoeg geen toer nooi voor kenners geworden. Want wie had nou bijvoorbeeld verwacht dat West-Duitsland tot de halve finales zou doordringen. Beckenbauer had volledig gelijk toen hij zei niet over toppers te beschikken. Matthaeus en Briegel zijn weliswaar sterke teamspe- lers en ook Schumacher verdient de aandacht vanwege zijn pres tatie en mentaliteitmaar terecht bekritiseert hij Rummenigge om zijn inzet en praatjes. Verder blijkt Voller internationaal niet mee te kunnen, zodat hij hooguit het in Duitsland bekende predi kaat nationale topklasse ver dient. En Felix Magath haalt weliswaar een voldoende door zijn klasse en ervaring, maar werkt bijna plichtmatig zijn laatste wedstrijden af om z'n nieuwe job als manager te aan vaarden. De overige spelers zijn vervangbaar en het zal weinig uitmaken wie het elftal vol maakt. En dan daarbij: ik gun het de Duitsers ook niet. Frankrijk moet dus in de finale komen. Met name het veelgeroem de maar eigenlijk overjarige middenveld heeft plotseling haar evenwicht hervonden. Platini speelt weer als een ouderwetse aanvaller met en zonder bal, Tigana speelt als middenvelder en loopt weer even hard als hij voorheen gedaan heeft, terwijl Giresse het tempo en de spreiding op het veld bepaalt. Daarnaast gesteund door Fernandez die weer hard werkt zoals het moet en volledig in dienst speelt van de tien anderen. De inbreng van de aanvaller Stopyra is bijzon der waardevol. Hij is de belang rijkste verandering in het Franse team na de eerste ronde. Dat be tekent dat voetbal (Frankrijk) moet gaan winnen van inzet en mentaliteit (Duitsland). Frankrijk dus in de finale, en dan wat mij betreft maar tegen de Belgen. Maradona met de hulp van de rest van zijn maten is best in staat om de Belgen te verslaan. Ik denk dan ook nog met zeer veel plezier aan de weer galoze solo-acties van hem terug in de wedstrijd tegen Engeland. Maar die Engelse houthakkers in deze wedstrijd meer op Pinok- kio's lijkend, bleken zo geimpo- neerd door alle voorpubliciteit en spanning dat zij niet Maradona af wensten te stoppen. Maradona dus dankzij deze wedstrijd de ko ning van het WK. Ook in de ande re wedstrijden heeft hij sterk ge steund door het gehele team, ge toond dat hij de enige echte indi vidualist is. Maar Maradona wordt een ko ning zonder kroon, want de nieu we Rode Duivels gaan denk ik voor een bijna Nederlandse ver rassing zorgen. En nog min of meer terecht ook. Ruzies en scheldpartijen hebben een enor me druk op dit team geladen. De nieuwe Rode Duivels De Mol, Vervoort en Grün in de achter hoede en de eigenlijke tweede keus in de aanval Veyt en Clae- sen hebben voor een bloedtrans fusie gezorgd, zodat Pfaff, Ge rets, Ceulemans en Scifo en ook Vercauteren zich weer volledig willen inzetten. Daardoor is er weer een elftal ontstaan met als gevolg de verrassende resultaten. Opvallend is verder dat de ve detten zijn verdwenen. Nog maals met één uitzondering. Na melijk Maradona. Hij moet ei genlijk alleen nog maar gastwed- strijden spelen door de hele we reld. Alleen maar om het publiek te kietelen. Verder bewijst dit WK dat het resultaat belangrijker is dan wat dan ook. Trainer, tak- tiek en resultaat staan boven kwaliteit en waardering van het publiek. Ik ben blij dat ik nooit meer hoef te voetballen. PIET KEIZER GUADALAJARA (GPD) - De Franse verslaggevers doen eerbiedig een stap opzij als Michel Platini de hal van het hotel betreedt. De kin vooruit gestoken, de handen losjes gevouwen, beweegt de onbetwiste nummer één van het Franse voetbal zich als een soort halfgod door de krioelende menigte. Niemand die het waagt om hem aan te spreken. Twee dagen na de unieke botsing met Brazilië gedraagt Platini zich alsof Frankrijk de wereldtitel al op zak heeft en negeert hij al dan niet bewust hautain de naderende ont moeting met de Westduitsers. De Fransman die daar niet aan ont- zolang bijeen dat de spelers elkaar door en keer kennen. Daardoor zijn we hier ook zo ver gekomen. Maar we blijven op onze hoede en zullen niet opnieuw de fout maken vlak voor de deur te sterven". De vastberadenheid die Roche- komt is Patrick Battiston. Als vliegen op de stroop zijn ze op hem af gekomen. De 'martelaar van Se- villa' die na de onbehouwen actie van Schumacher per brancard het veld moest worden gedragen, echter de verstandigste. Het teau uitstraalt is even opmerkelijk hoofdstuk-Schumacher is voor als het feit dat hij opnieuw een ba- hem afgesloten. De Fransman wil sisplaats heeft veroverd. Zijn inter- er geen woord i i vuil i landloopbaan, die in 1975 begon te- zijn waarop het toen veel te naieve Frankrijk zich verlenging alsnog de kaas ken, hoe hard die botsing destijds gen IJsland, heeft dan ook een ook aankwam. even grillig als uniek verloop. In Trauma's heeft Battiston er niet tien jaar kon de aanvaller nooit re- overgehouden. Of het moet de kenen op een vaste plaats en kwam hij in de meer dan vijftig interlands de bijna steevast als invaller in het het veld of werd hij voortijdig gewis brood liet eten. Dat zal de Fransen seld. Al in 1978 behoorde Roche- geen tweede keer overkomen. De teau tot de Franse selectie, maar Europese kampioen hoeft echter maakte hij slechts drie van de 15 niet te rekenen op Max Bossis, de wk-wedstrijden van de eerste tot andere helft van het in Mexico ij- de laatste minuut mee. In Spanje zersterke centrale verdedigings- die tegen West-Duitsland, bij deze duo, als het vanavond onverhoopt Mundial de ontmoetingen tegen weer op strafschoppen mocht aan- Italië en Brazilië, komen. „Na die misser in Sevilla Na een zwaar seizoen bij Paris genomen St. Germain, waarmee hij dit voor- rdoen". jaar het Franse kampioenschap veroverde, heeft de voormalige dribbelkoning ook lang geaarzeld of hij zou ingaan op de invitatie van Henri Michel. „Ik wist dat ik 'n beetje de sluitpost Kwaliteit Overtuigd als de meeste Fransen zijn van de finale Frankrijk-Argen- soortg Dominique Rocheteau, hier schouwt zichzelf als sluitpost va handicap". i actie in het duel met Hongarije, be- de nationale ploeg: "Blessures zijn mijn (foto AP) tinië wil Dominiq (31) niets weten van ke afloop als suggestie van wijst het Franse zondagskind Rocheteau lectie zou zijn en dat de kans dat ik zou spelen minimaal was. Uitein- Sevilla. Zelfs de delijk heb ik ja gezegd omdat dit - verlenging ver- toernooi lekker ver weg is. Want als het in Europa was gehouden het ryk der fabelen. Dit keer zal had ik het niet gedaan. Maar het volgens hem de kwaliteit wél de avontuur trok mij. Het wond mij doorslag geven. „Deze groep is al bovendien enorm op dat Frankrijk en van de favorieten was". Handicap Geholpen door de blessure van Touré, die thuis moest blijven, en duitse elftal op gastland Mexico *!et wei"ig opzienbarende optre- - -- den van Papin kwamen de Fransen balfans die dinsdag hun uitgescha- werden. Daar werden zy opge- kelde favorieten wilden verwelko- wacht door hun vrouwen en kinde- men op de luchthaven van Rio de ren. Toen duidelijk werd dat ze Janeiro, hebben voor niets uren- hun 'helden' niet te zien zouden kostte een 57-jarige supporter i de Beckenbauer-ploeg het leven, ÏSSZ! echter opnieuw s een verhitte kreeg de man Tijdens een verhitte woordenwis seling lang gewacht. Uit vrees dat de ont vangst zou ontaarden in geweldda digheden, zorgden de autoriteiten krijgen, verlieten de supporters morrend de luchthaven. Een discussie tussen twee buren PARIJS/BUENOS AIRES (Reuter/DPA) - De Franse luchtvaart maatschappij Air France heeft deze week een speciale aanbie ding voor kapitaalkrachtige voetbalfans: een eendagsretour Me xico met de Concorde naar de finale van de wereldtitelstrijd voetbal. De kosten van het bliksembezoek: 35.000 francs (12.000 gulden). Voor het uitstapje bestaat grote belangstelling. De meeste Fransen gaan ervan uit dat hun favorieten zondag in de finale staan. Volgens een woordvoerder van het reisbureau dat de Con- corde-reis organiseert, zijn nog slechts vijftien van de 99 plaat sen beschikbaar. Ook in Argentinië is veel vraag naar toegangskaarten voor de finale en vervoer naar Mexico. Vrijwel alle reisbureaus moeten de Maradona-aanbidders teleurstellen. Entreebewijzen zijn niet meer te krijgen en de vliegtuigen zitten vol. ervoor dat de voetbalsterren direct op het eiland Haïti naar aanleiding van de wedstrijd Argentinië - En geland (2-1) is zo hoog opgelopen, dat de een zijn pistool trok en de ander dood schoot. De mannen keken zondagavond samen naar de kwartfinale-wed strijd. Ze kregen ruzie over de vraag of de overwinning van Ar gentinië al of niet verdiend was. Maradona werkte de bal bij de eer ste treffer niet met de voet, maar met de hand over de doellijn. De bezoeker, een politieman, trok zijn pistool en maakte op gewelddadi ge wijze een einde aan het leven van zijn 23-jarige buurman. De po litie is sindsdien op zoek naar de gevluchte collega. Een discussie naar aanleiding van de overwinning van het West- hartstil stand, Excuses De Franse televisie-commenta- - tor Thierry Roland zal woensdag de basis voor de drie Franse tref- tijdens de uitzending van de wed- f?rs en speelde hij tegen de Brazi- de •roblemen. Ten einde raad deed Michel maar weer een beroep op Rocheteau. Andermaal stelde de visserszoon uit La Rochelle de Fransen niet teleur. Zowel tegen Italië als Brazilië legde Rocheteau stryd Frankrijk - West-Duitsland lianen zijn beste inter] zijn verontschuldigingen aanbie- reri den voor de grievende opmerkin gen die hij had gemaakt naar aan leiding van het optreden van de Tunesische scheidsrechter Ali Bennaceur. Hiertoe heeft Hervé chen. De Bourges, directeur van de zender blessure TF1, hem verplicht. i sinds ja- Lang geleden maar nog onverge- telijker was zijn invallersrol in mei 1975 in de Europa Cup-finale van St. Etienne tegen Bayern Mün- ïaar net van een knie- herstelde Fransman kwam negen minuten voor tyd in „Hoe kan de wereldvoetbalbond het veld en zette toen in zijn eentje een zo belangrijke wedstrijd laten de hele boel op stelten. Blessures leiden door een Tunesiër?", vroeg aan beide knieën waren er nadien Roland zich af tijdens het bekijken echter de oorzaak van dat zijn voet van het kwartfinale-duel Argenti- balloopbaan met vallen en opstaan nië - Engeland (2-1). Volgens de gepaard ging. commentator had de leidsman het Destijds afgeschilderd als een eerste doelpunt van Diego Marado- tweede Kopa kon hy nooit aan dat na niet mogen goedkeuren. De Ar gentijn speelde de bal met de hand. beeld voldoen en varieerden de kwalificaties in de Franse pers van geniaal tot nul. De ene zondag kon hij alles, de andere zondag niks. „Mijn handidcap in al die jaren was dat ik me na een blessure steeds weer moest bewijzen. Ik ben nu eenmaal geen ster en kon het door myn zwakke knieën ook nooit wor den. Ik had toen al het vreselijke gevoel dat er een dag zou komen dat ik als voetballer niks meer waard was. Die dagen heb ik in middels al een paar keer gehad. Maar op de een of andere manier kwam ik er toch steeds weer bo venop. Het gekke is echter dat de lust in voetbal mij nooit in de steek heeft gelaten". Meer dan eens bekroop de ploeg genoot van Pierre Vermeulen, die in 1980 genoeg had van St. Etienne en zijn vriend Dominique Bathe- nay achterna ging naar Parijs, in de voorbije jaren het gevoel dat het Franse elftal definitief verleden tijd was. „Het Europese kampioen schap is volledig aan my voorbijge gaan. De 70 minuten die ik toen ge speeld heb, hebben geen betekenis voor mij. Ik had toen echt het ge voel dat ik het vijfde rad aan de wa gen was en dat ik niet eeuwig de kans zou krijgen om terug te ko- De bondscoaches Michel Hidal go en diens opvolger Henri Michel lieten hem echter nooit vallen. De duels met Italië en Brazilië bewe zen het gelijk van Michel. „De snel heid van vroeger", erkent de poëet onder de voetballers grif, „is er echter niet meer. Op dat onderdeel heb ik duidelijk moeten inleveren. Maar het verschil van toen is dat ik nu veel frisser voor de goal ben". „Rocheteau heeft de gave", prijst Michel hem, „dat hij volledig af stand kan nemen van een wed strijd. Dan pakt hy zijn gitaar of luistert naar rockmuziek. Dat is volgens mij de reden dat hij zo vaak terug kon komen". Want het voetbalspel mag hem dan na aan het hart liggen, toch is het voor hem op de eerste plaats een beroep. Dankzij de vele francs die dat oplevert, kan hij er een comfortabele levensstijl op na hou den. „Als ik oud word en niet meer kan voetballen, zal ik de uitslagen vergeten maar zal ik heimwee heb ben naar de emoties". Voor de Fransen is het te hopen dat de spierblessure in het dijbeen hem niet zal verhinderen vanavond in het veld te komen. Want een Domi nique Rocheteau in de vorm van nu kan Frankrijk nog niet missen. Mocht hij toch teveel hinder on dervinden van de spierblessure, dan zal Rocheteau worden vervan gen door Bruno Bellone en rest hem niets anders dan zich opnieuw terug te vechten in de basis. Gezien zijn goede spel tegen Brazilië en Italië en de vastberadenheid die hij momenteel uitstraalt zal hem dat evenwel minder moeite kosten dan voorheen. MEXICO CITY (GPD) - Jan Keizer stapt vandaag in het vliegtuig richting Nederland. De arbiter uit Volendam is door de scheidsrechterscommissie voor het leiden van de finale en de wedstrijd om de derde en vierde plaats uitgesloten omdat hij Argentinië al een keer geflo ten heeft op dit wereldkam pioenschap en omdat buurland België tot de laatste.vier is doorgedrongen. „Ik gun het de Rode Duivels van harte, ik houd van een ploeg die een dergelijke menta liteit toont. Mij komt het niet zo goed uit, maar daar ben ik niet teleurgesteld over. Ik heb twee wedstrijden gehad met een ho ge moeilijkheidsgraad. Voor Argentinië-Italië heb ik prima cijfers gekregen, voor Dene- marken-Duitsland waren de cijfers nog beter. Ik heb altyd gezegd, dat ik tevreden zou zijn als ik een goed toernooi fluit. Ik ga als een vorst naar huis". Keizer vertrekt vandaag om dat na de eindstrijd een chaos op het vliegveld wordt ver wacht. „Als ik toch niet meer hoef te fluiten, kan ik beter ver trekken. Ik ben al bijna vijf we ken van huis. De kinderen heb ben vakantie, ik zie het verder wel op de televisie". „Echt, ontgoocheld ben ik niet. Twee kapitale wedstrij den. Je naam is Keizer en je gaat als een koning terug naar Nederland, hebben ze tegen me gezegd. Ik heb meer dan hon derd Europa Cup-duels geflo ten, met de Zweed Frederiks- son ben ik de enige die voor dit wereldkampioenschap vier kwalificatiewedstrijden floot. Ik leidde de olympische finale in Los Angeles. Dat maakte het voor de scheidsrechterscom missie ook gemakkelijk om de beslissing te nemen. Je kunt niet alles willen. Door toevalli ge omstandigheden ben ik uit geschakeld. Ik was de nummer één voor de finale". Door zijn leeftijd komt Jan Keizer voor een volgende WK niet meer in aanmerking. Over twee jaar beëindigt hij zijn scheidsrechtersloopbaan.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13