Akkoord Akzo: 36 uur op proef Gebrek aan controle speelt mee bij ABP CDA wil sancties tegen Zd.-Afrika CDA wil 9 zetels in nieuw kabinet Corruptie op Aruba: minister uit de gratie Botsing na klapband: drie doden MAANDAG 23 JUNI 1986 BINNENLAND PAGINA ARNHEM (GPD) - Akzo Nederland (chemie, farmacie, consumentenprodukten) en de vakbonden hebben zaterdag na ruim 2,5 maand onderhandelen een tweede en naar het zich laat aanzien definitief principe-akkoord bereikt over een nieuwe tweejarige cao voor de ruim 23.600 werknemers van het concern. Er is onder meer overeengekomen dat in overleg met de bonden bij een aantal divisies op beperkte schaal zal worden begonnen met experimenten op het gebied van de 36-urige werkweek. Die afspraak is onderdeel van het concreter ge maakte scholings- en werkgelegen heidsprogramma dat Akzo begin mei in een uiterste cao-bod had op genomen. Tot zaterdag was Akzo slechts bereid te praten over een 36-urige werkweek bij onderdelen van het concern als dat om bedrijfsmatige redenen aantrekkelijk zou zijn, bij voorbeeld bij uitbreiding van de bedrijfstijd. Dat bod is zaterdag - nadat ook de 1500 stakers in Emmen 's mor gens weer aan het werk waren ge gaan - volgens FNV-onderhande- laar J. Schermer in 9,5 uur uiterst moeizaam onderhandelen verder aangescherpt en op een aantal on derdelen voor de werknemers ver beterd. Een verbetering is de in voering van de vijf-ploegendienst, die nu niet alleen voor de 1500 werknemers in de volcontinu- dienst bij Akzo Zout Chemie en Akzo Chemie per 1 januari 1987 wordt ingevoerd, maar op dat tijd stip in principe ook voor de 1600 Enka-wernemers in de volcontinu- dienst. Daarnaast is ook het aantal terugkomdagen bij deze diensten in de zomer met 3,5 dag vermin derd. Akzo betaalt op aandrang van de bonden ook de loonsverhogingen van 1 procent voor dit jaar en vol gend jaar vanaf 1 juli, drie maan den eerder dan Akzo oorspronke lijk had aangeboden. Bovendien heeft het concern 'gezien de gun stige resultaten van de eerste vijf maanden' gegarandeerd dat de eenmalige uitkering in 1987 in elk geval twee procent in plaats van anderhalf zal bedragen. De wens van de bonden om de vut-leeftijd van 60 jaar niet alleen te laten gelden voor de ruim 14.000 werknemers in de lagere loonscha len, maar ook voor middenkader en hoger personeel (ruim 9000 werknemers), heeft Akzo weten af 'Journalisten Nieuwe Revu loodsten lijfwacht land uit' Moengo Tapoe. De tegenwoordige tegenstander van Bouterse heeft zich met een soort privélegertje in dat dorp verschanst en de Suri naamse autoriteiten zijn er nooit in geslaagd hem te arresteren. De mi nister haalde fel uit naar de Neder landse pers, die volgens hem Brunswijk afschildert als een Ro bin Hood en vrijheidsstrijder. Storms en Wessel zouden vrijdag het land worden uitgezet nadat de rechter-commissaris hun invrij heidstelling had gelast. Ze zitten nog steeds in Fort Ze- landia wegens illegaal verblijf in het land. Ze zouden zich tegenover de Surinaamse consul in Frans Guyana hebben voorgedaan als reisagenten en op grond daarvan een visum hebben gekregen. Hoofdredakteur Sauer van Nieuwe Revu heeft alle beschuldigingen van de hand gewezen als 'feitelijk onfjuist en nergens op gebaseerd'. Het onderzoek tegen het tweetal gaat door en zal waarschijnlijk twee maanden in beslag nemen. Zegslieden in Paramaribo ver wachten echter dat de journalisten voor die tijd zullen worden uitge- PARAMARIBI/DEN HAAG (ANP) De journalisten Peter Storms en Gerard Wessel van het weekblad Nieuwe Revu, die ander halve week geleden in Suriname werden opgepakt, hebben de voor malige lijfwacht Ronnie Brunswijk van legerleider Bouterse geholpen naar het buitenland te ontsnappen. Aldus de Surinaamse minister van justitie Punwasi zaterdag in de Na tionale Assemblée in Paramaribo. Volgens Punwasi hielpen de journalisten Brunswijk aan een vals paspoort, waarmee hij Surina me via het buurland Frans Guyana kon verlaten. Volgens Punwasi is Brunswijk, die in Suriname wordt gezocht wegens overvallen en be rovingen, momenteel in Nederland of Frankrijk. De minister stelde dat de Neder landse journalisten Brunswijk hebben opgezocht in zijn dorp Namen bekend van slachtoffers vliegramp VS GRAND CANYON VILLAGE (AP) - Tijdens een speciale plech tigheid zijn gisteren de 25 slachtof fers, van wie 11 Nederlanders, van het vliegongeluk boven de Grand Canyon herdacht. De dienst in de Ages-kapel in Grand Canyon Villa- ge werd bijgewoond door ongeveer 100 nabestaanden. Een onderzoeksteam begaf zich gisteren opnieuw in de Grand Ca nyon om de wrakstukken van de twee toestellen in kaart te brengen. Dat zal naar verwachting 4 tot 5 da gen in beslag nemen. De onderzoe kers willen verfsporen, krassen en andere bijzonderheden opsporen om zo een beeld te krijgen van de toedracht van het ongeluk. Het reisbureau Arke heeft dit weekeinde ook de nog ontbreken de namen van de omgekomen Ne derlanders bekendgemaakt. De 11 slachtoffers zijn de dames K. Mul der en K. van Deelen uit 's-Graven- deel; J. Kleipjans en mevr. E. Kern- pin uit Brunssum; R. Pijl, I. Pijl- Pakkert en hun moeder I. Pakkert uit Rijswijk; het echtpaar Feiters uit Leeuwarden; en G. Tholenaar en mevr. J Bek, beiden uit Rotter dam. Vrouw overleeft val van 40 m. van Domtoren UTRECHT (ANP) - Een 25-jari- ge vrouw uit Utrecht heeft za terdagnacht een val van de Domtoren overleefd. Ze was met een borrel op van buitenaf omhoog geklommen via de steigers van de torenhoge ne- praket die de Domtoren tijde lijk 'siert' in verband met de ruimtevaartmanifestatie Space '86. Op 40 meter hoogte verloor de vrouw haar evenwicht en stortte naar beneden. Op 15 me ter van de begane grond bleef ze echter hangen aan een stella ge. De brandweer had een uur nodig om haar uit haar benarde positie te bevrijden. Met zwaar hersenletsel en andere ernstige verwondingen werd zij in het ziekenhuis opgenomen. Sinds gisteravond is de vrouw buiten levensgevaar. DEN HAAG/HILVERSUM/DUR- BAN (GPD/ANP/KNA) - Het CDA wil dat de EG-top komende don derdag en vrijdag in Den Haag re sulteert in strafmaatregelen tegen Zuid-Afrika. Economische sanc ties zijn daarbij niet uitgesloten. Als de EG het weer laat afweten, dan moet Nederland maatregelen nemen met de landen die dat wel willen. De partijraad van het CDA nam zaterdag in Rotterdam vrijwel unaniem een resolutie van deze strekking aan. Het CDA blijft aldus eenzijdige Nederlandse stappen, zoals onder meer de PvdA wil, af wijzen. Ook premier Lubbers wijd de in zijn slotrede enkele woorden aan de toestand in Zuid-Afrika. Hij hield een pleidooi voor de vrijla ting van de zwarte verzetsleider Nelson Mandela, die al meer dan 20 jaar gevangen zit. De Remonstrantse Broeder schap besloot zaterdag als eerste Nederlandse kerk haar aandelen af te stoten van bedrijven die investe ren in Zuid-Afrika. De broeder schap wijst bovendien de eigen le den op het verzoek van de Raad van Kerken om beleggingen te ver kopen in bedrijven (met name Shell en Philips) met economische belangen in Zuid-Afrika. De Re monstrantse Broederschap is een vrijzinnig protestants kerkgenoot schap en telt momenteel 20.000 le den. De Novib wil meer 'conrete steun' geven aan de strijd van 're presentatieve vertegenwoordigers van het Zuidafrikaanse volk', zei Novib-voorzitter Meijer zaterdag tijdens een vergadering in Amster dam. Meer steun betekent het uit breiden van de bestaande humani taire hulp en verstevigen van de- dialoog met het ANC (verzet), UDF (verenigde oppositie) en de kerken en vakbeweging. De situatie in Zuid-Afrika is 'vandaag meer dan ooit een bron van schaamte en woede', aldus Meijer, die tevens vi- ce-fractievoorzitter is van de PvdA. Een Novib-delegatie reist binnen kort naar Mozambique, Zambia en Zimbabwe. De Novib kreeg twee maanden geleden geen toestem ming voor een bezoek aan Zuid- Afrika zelf. te houden met het argument dat dat tientallen miljoenen extra zou kosten. 'Stakingen overbodig' De onderhandelingen werden za terdag afgerond, nadat Akzo ruim een maand lang had weigerd ver der te praten met de Industriebon den FNV en CNV, wier achterban het eerste, op 7 mei bereikte cao- resultaat massaal had afgewezen. De leden van de Unie BLHP en de VHP Akzo (hoger personeel) stem den toen, zij het weinig enthou siast, voor het bereikte resultaat. Akzo-onderhandelaar/directeur J. Berghuis liet zaterdag doorsche meren dat de stakingen bij de ves tigingen in Hengelo, Delfzijl en Emmen als drukmiddel overbodig waren geweest: „Het principe-ak koord dat nu op tafel ligt, is vrijwel identiek aan het op 7 mei bereikte resultaat. Behalve enkele margina le wijzigingen, zijn er slechts mis verstanden uit de weg geruimd en een aantal afspraken nader gecon cretiseerd". FN V-onderhandelaar Schermer was het er niet mee eens dat het slechts zou gaan om verbeteringen in de marge: „Het gaat om welis waar kleine, maar wezenlijke ver beteringen. Natuurlijk rechtvaar digt dit resultaat de stakingen. De werknemers hebben hun werkge ver duidelijk willen maken dat zij het niet nemen als een werkgever eenzijdig over de arbeidsvoorwaar den wenst te beslissen. Die bood schap is overgekomen maar of dat nu tot uitdrukking komt in het re sultaat, is de vraag". NOORDWIJKERHOUT/PIETERBUREN - Minister Pieter Winsemius (milieubeheer) had zaterdag afzien, -'s Morgens was hij in Pieterburen, waar hij met de sleutel van het nieuwe bezoekerscentrum van de zeehon dencrèche om zijn nek, hardlopend de 12 kilometer tussen Winsum en het Waddendorp overbrugde. Hij had in de laatste kilometers gezelschap van Wim Kok, de schrijfster Tessa de Loo en de dichter drs. P. Het bezoekerscentrum heeft rond de 6 ton gekost en biedt onderdak aan de zeehondencrèche, het wadloopcentrum (Pieterburen is het centrum van de wadloopsport), een jeugdsoos en een voetbalclub. Winsemius smaakte het genoegen dat een pas binnengekomen zeehondenbaby na een knuffel van de minister gelijk Pieter werd genoemd. 's Middags was de bewindsman in Noordwijkerhout om zijn ambtena ren te vergezellen op de laatste 40 kilometer van een 150 kilometer lange fietstocht. De ongeveer 150 deelnemers reden van Scheveningen naar Bloe- mendaal en terug. Winsemius hulde zich uiteraard voor zijn bijdrage aan het moreel van zijn mensen in zijn inmiddels roemruchte Zure-regenshirt. (foto Jan van der Bent) WILLEMSTAD - De Arubaanse regering heeft haar vertrouwen op gezegd in de minister van econo mische zaken Leonard Berlinski. Het kabinet-Eman zal nu zonder de steun van de PDA verder regeren met een marginale meerderheid van elf van de 21 zetels in het parle ment. Er zal ook een onderzoek worden ingesteld naar de corrupte praktijken van Berlinski. Casino exploitant McGuire van het Aruba Palm Beach Hotel heeft in een brief aan de Arubaanse regering bevestigd dat Berlinski hem om 'geld onder de tafel' heeft ge vraagd. De Arubaanse regering wil als grootste aandeelhouder het ho tel verkopen. De Groep McGuire is een van de geïnteresseerden. door EllyWempe De officier van justitie heeft al di verse betrokkenen gehoord, onder wie een partijgenoot van Berlinski die de casino-exploitant namens de minister om de 'commissie' had gevraagd. De minister van econo mische zaken kwam donderdag niet opdagen tijdens een vergade ring van de ministerraad waarin hij uitleg zou geven over de kwestie. Het wantrouwen in de regering tegenover collega Berlinski is zo groot dat minister-president Eman nu 'duidelijkheid wil'. Eman: „De ze situatie kan niet voortduren, Aruba heeft al zijn aandacht nodig voor de economische problemen. we kunnen geen tijd verspillen aan interne problemen binnen de coali tiepartijen". Binnen de PDA bestaat zoveel kritiek op partijleider Berlinski dat ook de partij mogelijk haar minis ter laat vallen, omdat deze 'te con troversieel' is geworden. Geruch ten als zou de Arubaanse Volks Partij (AVP) van premier Eman reeds onderhandelen over een toe treding door de MEP-partij van Be- tico Croes, worden door Eman te gengesproken. De problemen rond Berlinski werden de afgelopen week groter toen bleek dat de minister zonder overleg met zijn collega's in Bogo ta (Colombia) met Eco Petrol on derhandelde over de heropening van de Lago-raffinaderij. Zelfs de Arubaanse gouverneur, die van de buitenlandse reizen door de minis ters op de hoogte moet worden ge steld, wist niets van het uitstapje af. De zaak kwam aan het licht toen minister Berlinski zonder de doua ne te passeren in een privé-vlieg- tuigje naar Venezuela wilde ver trekken. Later bleek dat de minis ter niet naar Maracaibo (Venezue la) was gevlogen zoals hij had op gegeven, maar naar Bogota. De in vloedrijke vakcentrale FTA (Fede ratie van Arubaanse Werknemers) heeft felle kritiek op de Arubaanse regering. FTA-voorzitter Pontilius had de kwestie van het door Berlinski ge vraagde smeergeld al in de publici teit gebracht. SCHEEPSBOTSING (ANP) - Het Braziliaanse vrachtschip Lloyd Alegrete en het Britse schip St. Cloud zijn bij een botsing in dichte mist op 45 kilometer van Vlieland gisternacht vast in elkaar komen te zitten. Het Braziliaanse vracht schip drong enkele meters de romp van de Britse vrachtvaarder binnen. Pogingen van beide sche pen op eigen kracht los te komen werden gestaakt toen de combina tie een boorput dreigde te rammen. Later op de avond lukte het wel. EINDHOVEN (ANP) - Door een verkeersongeluk op de autosnel weg Eindhoven richting Venlo zijn zaterdagavond in Eindhoven drie mensen om het leven gekomen. Het zijn Siegfried Wettkuhn (32), zijn vrouw Ursula Enkel (44) en hun dochtertje Nadine (4). De slachtoffers komen uit Düsseldorf. De auto waarin de slachtoffers reden, kreeg een klapband, schampte daardoor eerst een ande re auto en kwam vervolgens in de middenberm terecht. Op die plaats onbrak een klein stukje vangrail als gevolg van wegwerkzaamhe den. Waar de vangrail weer begon, werd de auto als het ware gespiest De vrouw overleed ter plaatse, het kind kort daarna. De man werd nog in een Eindhovens ziekenhuis geopereerd, waarbij onder meer z'n beide benen werden geampu teerd, maar hij overleed enkele uren later. De drie inzittenden van de auto die werd geschampt, raak ten licht gewond. DEN HAAG (ANP) - Informateur De Koning heeft vanmorgen in zijn besprekingen met de onderhande laars De Vries en Nijpels voor het eerste de zetelverdeling in het nieuwe kabinet aan de orde ge steld. Lubbers is als fractievoorzit ter van het CDA aanwezig bij die besprekingen. Het staat al vrijwel vast dat het CDA 9 ministers krijgt en de VVD 5. In het huidige demis sionaire kabinet is die verhouding 8 tegen 6. De Vries liet er het afgelopen weekeinde weinig misverstand over bestaan dat het CDA de ver kiezingswinst in ministersposten wil vertalen. Wat hem betreft is een zetelverdeling van 9 - 5 geen dis cussiepunt, maar integendeel 'een vanzelfsprekendheid'. Verder pra ten de onderhandelaars vandaag Nederlander in VS vrij na doden voogd SANTA ANA (AP) - Een Ameri kaanse jury die eerder de 18-jarige Nederlander Joeri de Beer schul dig verklaarde wegens doodslag op zijn voogd, heeft met succes gepro beerd de jongen weer vrij te krij gen omdat hij door zijn slachtoffer seksueel zou zijn misbruikt. De Nederlander had toegegeven dat hij de 51-jarige Philip Parsons door het hoofd had geschoten, hem daarna met benzine te hebben overgoten en het lijk verbrand. Het jurylid Paul Barnes zei dat Parsons de jongen vier tot vijf keer per week seksueel had misbruikt ge durende een periode van vier jaar. Parsons had de jongen zover ge kregen dat hij zijn familie, die toen in Saoedi-Arabië woonde, zou ver laten. Volgens de jury was Parsons toen al van plan de jongen te mis bruiken. De verdediger liet weten dat een echtpaar in het noorden van Cali- fornië bereid is de jongen op te ne men en dat hij daar zijn middelba re school kan afmaken en een ver volgstudie kan beginnen. De rech ter veroordeelde De Beer tot 650 dagen hechtenis, de tijd van zijn voorarrest. De maximumstraf voor doodslag is 15 jaar gevangenis. De Beer is Nederlands staatsbur ger maar had Parsons als zijn wet telijke voogd geaccepteerd en woonde een aantal jaren met hem in Dana Point, ten zuiden van Los Angeles. over privatisering en reorganisatie van de ministeries. Voor later op de dag staat het werkstuk van de onderwij sspecia- listen van CDA en WD, Hermes en Franssen, op de agenda. Zater dag bereikten de twee kamerleden een overeenkomst. Het 'akkoord' kan echter nog de nodige conflict stof opleveren omdat er veei niet in wordt geregeld, zo hebben beide kamerleden desgevraagd toegege ven. Zo wordt niet gerept over de gelijke behandeling van homosek suelen in het christelijk onderwijs. Verder wordt de invulling van de onderwijsbezuinigingen nog ge heel open gelaten. Franssen sluit op voorhand salarisvermindering vrijwel uit, waaruit Hermes afleidt dat de WD het wil zoeken in ver mindering van het aantal onderwij zers. "Dat zal nog veel probelemen geven," aldus Hermes. Informateur De Koning be spreekt het stuk vanavond. Daarna komen sociaal-economische vraag stukken aan de orde waarmee niet veel geld is gemoeid. Als de tijd het toelaat, komen ook het mediabe leid en de euthanasie nog een keer op tafel. De verwachting is dat het vandaag zeer laat kan worden, om dat De Koning er naar blijft stre ven om deze week de onderhande lingen af te ronden. Het komende weekeinde wil hij dat een ontwerp regeerakkoord schrijven. Ramingen Zaterdagochtend heeft De Ko ning met onderhandelaars en re kenmeesters van het Centraal Planbureau (CPB) verder gedis cussieerd over de economie. Uiter lijk morgenochtend komt het CPB met nieuwe ramingen van een reeks varianten op de tot dusver gemaakte afspraken. Die komen neer op verschuivingen binnen het pakket plus 'een beetje bovenop' de ombuigingen waarop de onder handelaars aanvankelijk mikten. De Vries (CDA) benadrukte na af loop van de besprekingen dat 18 miljard gulden bezuinigingen vol doende zijn. Belangrijk is daarbij het terugdringen van de werkloos heid met 200.000 mensen en be houd van de koopkracht van uitke» ringsgerechtigden. VERDRONKEN (ANP) - De 25-ja- rige A. Bouyamnbib uit Drieber gen is zaterdagavond in Utreht tij dens een grootscheepse vechtpar tij door nog onbekende oorzaak in de Oude Gracht beland en ver dronken. De politie heeft een 21-jarige man uit Utrecht als mogelijke ver dachte aangehouden. HAARLEM - Hoog bezoek in Haarlem. Omdat de restauratie van het stadhuis op de Grote Markt eindelijk voltooid is, kwam demissionair pre mier Lubbers zaterdag de opening van de culturele manifestatie 'Haar lem, open stad' kracht bijzetten. Jeugdige verslaggevers van een school krant namen de gelegenheid te baat om Lubbers op de Grote Markt een aantal indringende vragen te stellen. (foto anp» MAASTRICHT - Bij het bestraffen van corrupte ambtenaren moet de rechter ook rekening houden met een gebrek aan controle op het werk van de landsdienaren. In het strafproces tegen directeur drs. mr. A. Masson (62) van het Algemeen Burgerlijk pensioenfonds (ABP) in Heerlen en zijn voormalige med- werker ir. Jac van Zon (68) uit Meeuwen (N-B) lijkt dat een be langrijk element van de schuld vraag te worden. door Jan de Klerk In de nu al drie weken durende zaak tegen Van Zon bleek gaande weg dat er zo goed als geen toe zicht is geweest op het werk van Masson. Werk dat bestond uit het rendabel maken en houden van door honderdduizenden ajnbtena- ren bijeengebracht geld voor hun oudedagvoorziening. Masson kon met de beleggingsportefeuille zijn eigen gang gaan; een verbijsteren de verantwoordelijkheid voor een miljardenkapitaal. Een rapport dat de commissie- Polak - genoemd naar en geleid door de vroegere Amsterdamse burgemeester - in 1983 uitbracht aan de toenmalige minister Riet kerk (binnenlandse zaken) was wat het toezicht op de beleggingen be treft vernietigend voor het ABP- bestuur. De aan het licht gekomen corruptie werd mede geweten aan de logge omvang en de snelle groei van het fonds. Het te beleggen ka pitaal groeide in nog geen twintig jaar van zeven tot ver over de hon derd miljard gulden. Witte-boorden- criminaliteit Het eerste ABP-proces gaat van daag de vierde en belist niet laatste week in. Een proces dat zijn licht laat schijnen over vermeende wit- te-boordencriminaliteit. Volgens de gangbare opvatting van de frau decentrale van de Centrale Recher che-Informatiedienst van het mi nisterie van justitie in Den Haag is dat 'een naar aard, omvang, werk wijze en dader ingewikkeld yermo- gensmisdrijfDe Amerikaanse cri minoloog Edwin Sutherland kwam het eerst met die naam voor de dag en bedoelde er wat simpeler mee: 'Sociaal schadelijk gedrag waarop een wettelijke sanctie van toepassing is'. In het ABP-proces gaat het om omkoperij met daaromheen geval len van oplichting en valsheid in geschrifte. Van Zon zou belonin gen - tot ongeveer een miljoen gul den toe - bij bouwbedrijven heb ben opgestreken in ruil voor be middeling bij het verwerven van miljoenenopdrachten van het ABP. Een deel daarvan zou hij hebben doorbetaald aan directeur Masson. De dagvaarding gaat er van uit dat de omkoperij al bij het bouwbedrijf is begonnen. Als Van Zon schuldig wordt bevonden aan de hand- en spandiensten bij het vullen van de zakken van ambte naar Masson kan hij daarvoor wor den gestraft met ten hoogste vier jaren vrijheidsstraf en een geldboe te van maximaal 100.000 gulden. Merkwaardig in dit strafproces is dat de rechtbank, als de feiten te gen Van Zon bewezen worden ver klaard, daarmee tegelijk al een oor deel laat horen over de corruptie van Masson. Zoals het er nu uitziet zal die verdachte pas in oktober zijn licht over de zaak kunnen la ten schijnen. 'Geldbedrijf Het Openbaar Ministerie is in de ze zaak nog niet aan het proefstuk toe. De som smeergeld van bijna 400.000 gulden die op een strafbare manier via Van Zon in de zak van directeur Masson terecht zou zijn gekomen, wordt door-henzelf een lening van de een aan de ander ge noemd. Ze zouden er een 'geldbe drijf voor later' mee hebben willen opbouwen. Officier van justitie mr. J. Laumen is er nog niet volledig in geslaagd om die verklaring onder uit te halen en zonneklaar aan te tonen dat er sprake is van corrup tie. Wellicht zal de rechtbank er de waarheid over bloot leggen bij de behandeling van de 'geldstromen' naar bankrekeningen in binnen- en buitenland op naam van de twee en van hun brievenbusfirma's op het Britse Kanaaleiland Jersey. De naam van het ABP in Heerlen zal nog jarenlang de reuk van cor ruptie behouden. Wat Masson en Van Zon betreft is er na een even tuele bestraffing nog hoger beroep, en eventueel ook cassatie moge lijk. Bovendien staan er in het bal boekje van het Openbaar Ministe rie nog zo'n dertig namen van amb tenaren en burgers die aan de rand van dit corruptieschandaal strafba re feiten zouden hebben gepleegd, plus de namen van bedrijven die met een zak vol steekpenningen zouden hebben gerammeld. Ver der kunnen er nog tal van civiele procedures worden verwacht - met schadeclaims tot bijna 40 miljoen gulden - die de ABP-affaire nog ja renlang zullen doen voortslepen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5