'Het is hier geen Hoog Catharijne' Protest bewoners afgewezen: winkels krijgen de ruimte Recreatiegebied Vlietland neemt vaste vormen aan Gemeentehuis weer langer open )- PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 20 JUNI 1986 OEGSTGEEST - Geen Hoog Catharijne-achtige situaties". "Er zyn twee grote steden in dit land en daar hoort Oegstgeest niet by". En: "De Kempenaer straat is geen kilometerslang lint van koopjesplezier. Dat wordt het ook nooit en dat mag het nooit worden. De Kempenaer straat is een gezellige, beschei den". Met deze en nog veel meer op merkingen van vergelijkbare strekking heeft de gemeenteraad van Oegstgeest gisteravond una niem en heel duidelijk gemaakt welke kant het in elk geval niet op moet gaan met het zoeken naar oplossingen voor de nood lijdende Kempenaerstraat en de daarmee onlosmakelijk verbon den parkeerproblematiek. Geen kaalslag dus aan de Terweeweg waar blijkens een plan van B en W, begin dit jaar aan de open baarheid prijsgegeven, twintig woningen moesten sneuvelen. Evenmin dient de verkeerscircu- latie in het omliggende gebied, de oude karakteristieke dorps kern. te worden omgegooid. Oegstgeest bepaalt welke kant het met Kempenaerstraat uit moet De raad van Oegstgeest was gisteravond in een door veel pu bliek bezochte raadszaal bijeen om afspraken te maken over de verdere plannenmakerij. B en W kwamen op de proppen met een inspraakprocedure die zijn weer ga niet kent in Oegstgeest. Hoe wel zeker het CDA maar ook de andere fracties te kennen gaven niet echt warm te kunnen lopen voor de inspraakprocedure, kre gen B en W toch toestemming aan de slag te gaan. Die inspraakprocedure begint in september 1986 en moet in au gustus 1987 uitmonden in de vaststelling door de gemeente raad van de 'structuurschets Kempenaerstraat en omgeving'. De inspraakprocedure omvat maar liefst 24 wapenfeiten. Op het programma staan onder meer vijf inspraakbijeenkom sten waar iedereen die dat wil, ook mensen die niet woonachtig zijn in het gebied waar het om draait, zijn zegje kan komen doen. De resultaten van al die bijeenkomsten worden vervol gens in allerlei verbanden be sproken, evenals varianten, de reacties daarop, enzovoorts. CDA-raadslid Hellinga, sprak van een "wel heel zwaar opge tuigde inspraakprocedure", waaraan hij eigenlijk geen enke le behoefte heeft. Idee Bezorgd toonden vrijwel alle sprekers zich over de verwach tingen die de groots opgezette procedure bij de middenstan ders, bewoners en andere Oegst- geestenaren kan wekken. Is zo'n ambitieuze aanpak nu wel op zijn plaats nu heel duidelijk is dat de raad niet snel het licht op groen zal zetten voor ingrijpende plannen?, vragen de fracties zich af. Uitgebreid werd er ook ov gehaalde plan - begin dit jaar. Burgemeester Scheenstra wees er bij herhaling op dat onderhavige tekeningen, die achter de collegetafel provo cerend aan de standaards bun gelden. niet moeten worden be schouwd als een plan "maar een idee". De raad wilde vervolgens weten in hoeverre dat idee dan in de inspraakrondes zal fungeren als vertrekpunt. VVD-voorman Rijks haalde de woorden uit de mond van de anderen toen hij zei: "Dat idee lijkt op zichzelf een doel te zijn geworden, terwijl het doel wat mijn fractie betreft een voudigweg de aanleg op korte termijn van parkeerplaatsen is". PvdA-wethouder Kohlbeck (ruimtelijke ordening, openbare werken) slaagde er met pijn en moeite in het vertrouwen terug te winnen van de raad ondanks zijn garanties dat alle alternatie ven juist van harte welkom zijn en ondanks zijn uitspraak dat er met het 'college-idee' nog niets vastligt. CDA'er Hellinga leek nog het minst tevreden. Hij stelde in iro nische bewoordingen vast dat nu er blijkbaar helemaal niets meer vastligt, de discussie weer hele maal open ligt. En: waarop wordt er dan straks eigenlijk ingespro ken? Onder aanvoering van vooral D66-voorman Poelmans lieten de fractievoorzitters weten dat er wat hen en hun fractiegenoten betreft in elk geval de "onbe spreekbaarheid" van de volgen de zaken vastligt: "kaalslag" aan de Terweeweg, grootschalige projecten en aantasting van het karakter van de oude dorpskern. "Geen Hoog Catharijnachtige si tuaties", is sinds gisteravond dan ook de gevleugelde kreet in Oegstgeester politieke kringen. Aan Zoeterwoudse Kerklaan ZOETERWOUDE - De bezitters van de drie garageboxen en vier winkels aan de Zoeterwoudse Kerklaan mogen een kap op hun (platte) dak plaatsen. Dat hebben Gedeputeerde Staten, het bestuur van de provincie Zuid-Holland, be sloten. Daarmee hebben GS de be zwaren van vier bewoners aan de Kerklaan afgewezen. De bewoners waren in het ge weer gekomen tegen de wijziging van bestemmingsplan 'Westwout', die de bouw van een kap op de winkels en garages aan de Kerk laan mogelijk maakt. De gemeente Zoeterwoude wilde die wijziging doorvoeren op verzoek van een van de garage-bezitters, die een ex tra verdieping op zijn pand wil neerzetten. Ook liggen er op het ge meentehuis plannen voor de ver bouwing van een garagebox en van een der winkels. Gemeentesecretaris Willems: 'We liepen een beetje vast...' (foto Wim Dijkman) VOORSCHOTEN/ZOETERWOU- DE - Het recreatiegebied Vlietland bij Voorschoten begint nu fors ge stalte te krfjgen. Voor de bouwvak vakantie hoopt de provincie toe stemming van het rijk te krijgen voor de aanleg van honderden ex tra parkeerplaatsen, een strook zwemstrand van 325 meter, een on diepe waterpartij, speel- en ligwei- den en de nodige beplanting. Deze zaken komen aan de Leidse kant van het meer, tussen de rijksweg en de brede rijweg naar de huidige parkeerplaatsen. Dit maakte gedeputeerde Borg man gistermiddag bekend na het ondertekenen van een erfpacht- overeenkomst met de Wassenaar- der A.S. Carpentier Alting, direc teur van recreatiecentrum Vliet land bv. Voor 44.000 gulden pacht deze ex-student in de rechten ge durende vijftig jaar ruim 11 hectare langs en nabij het meer. Daar bo venop stort hij een bepaald percen tage van de omzet. Bij elkaar zou de provincie jaarlijks 200.000 gul den kunnen vangen, wanneer alles klaar is tenminste. Het gaat om een toekomstige voorziening voor toeristisch kam peren, een plek aan de windsurfoe- ver en een motorbotenhaven, die een ingang heeft aan de Vliet, recht tegenover de ijsbaan. Op dit mo ment heeft de Watersportvereni ging Leidschendam, onderpachter van de haven, bijna 320 plaatsen gereed en 290 plaatsen verhuurd. In de toekomst kunnen er 600 lig plaatsen komen, een clubhuis en een scheepsrepatiewerf, waar ie dereen zijn bootje kan laten repare ren. De ondernemende Carpentier Alting neemt daarnaast de gedeel telijk gereedgekomen zeilbotenha ven in erfpacht, waar in de toe komst 500 plaatsen komen. En ten slotte legt hij beslag op de plek waar een achthoekig, hoger gele gen restaurant is gepland. Het dient ter vervanging van het hou ten restaurantje dat, met een surf plankenopslag, al enkele jaren een plekje heeft tussen zeilbotenhaven en surfoever, vlak naast de weg naar de parkeerplaatsen. Volledig pakket Al in 1976, toen de provincie het gebied aankocht, sprak ze af dat in dien ze zelf bepaalde dingen niet ter hand gaat nemen, de Rijnland bv dat zou doen. Vlietland bv werd de rechtsopvolger van Rijnland bv én nu het tot een ondertekening is gekomen, is de tevredenheid groot. Borgman wees erop dat Vlietland- gangers meer ruimte hebben dan strandgangers en roemde het aan tal parkeerplaatsen, dat zal oplo pen tot 1800. Ook vindt hij dat er een vry vol ledig pakket wordt geboden. Ook buiten het seizoen kan er worden gerecreërd, bijvoorbeeld op een midgetgolfbaan. Op de zon-ligwei- de zou in het vooijaar al een micro klimaat heersen. Zonnen "in bikini of daaromtrent" behoort dan reeds tot de mogelijkheden, ook wan neer de lucht nog koud is. Beplan ting houdt de wind tegen en de op het zuiden gelegen weides lopen vanaf het water schuin op in een soort kom vorm. Carpentier Alting ziet nog meer mogelijkheden. Hij heeft het over een bowling-, squash- en racket- centrum bij het restaurant en wel licht een zogenaamd tropisch zwembad. De provinciaal bestuur der reageerde hier gisteren voor zichtig op. Vlietland is een open baar recreatiegebied en het is nooit de bedoeling geweest om entree gelden te vragen voor een deel van het terrein. Weliswaar is de provin cie door bezuinigingen gedwongen dingen uit handen te geven aan on dernemers, maar ze blijft alles toet sen: "En tot nu toe zijn we altijd uit dit soort overleg gekomen". 30 miljoen Voordeel van extra activiteiten zou zyn: een groter winstaandeel voor de provincie, die in totaal ruim 30 miljoen in het gebied gaat stoppen: 10,6 miljoen voor de aan koop, 13 miljoen voor de inrichting en zes miljoen voor de ontsluiting via de polders langs de rijksweg naar de Europaweg tussen Zoeter woude naar Leiden-Lammen- schans. Een paar maanden geleden VRIJDAG Leiden Filmhuis LVC - Breestraat 66, 'La Caa van Carlos Saura, 21.15 uur. Muziekcafé Aniba - Herenstraat, Fol concert, 21 uur. Lesbiese Vrouwen Leiden - Lang gracht 65. disco, 21-1 Oegstgeest Gebouw Taberna Julianalaan 1, jeug muziekth— Zwembac 18-20.30 u ZATERDAG Leiden Kardinaal Afrinkschool - jeugdcird Bong, 14 uur. Afd. Leiden Instituut Natuurbesche mingseducatie organiseert natuurwan deling op het strand van Katwijk, stai om 10 uur bij de noordkant van de ui wateringsluizen bij de Noord-boul vard. Hartebrugkerk - Haarlemmerstraat wandelorgelconcert met Gijsbert Kol 15-15.30 uur. Groenoordhallen - Zuidhollandse vloo enmarkt, 10-16.30 Voorschoten Jongerencentrum Lindehoeve - opt ning promotieweek, 10 De wijziging houdt in dat er voortaan detailhandel wordt toege laten in de garages en dat de moge lijkheid wordt geboden om een kap op de (platte) daken te zetten tot een totale nokhoogte van zes meter. Waarna omwonenden bij GS aan de bel trokken. Een aantal van hen voerden aan dat ze hun huizen des tijds juist hebben gekocht omdat ze liever niet tegen woningen wil den aankijken en ze over de gara geboxen een ruim uitzicht zouden hebben op "beplantingen, de lucht en de opkomende zon". Als er kap pen op komen, scheelt dat zonlicht en uitzicht. De stookkosten daar entegen worden hoger omdat de gevel minder zonlicht vangt, aldus de omwonenden. Een andere omwonende had be zwaar tegen het veranderen van het bestemmingsplan, omdat door die wijziging de garageboxen even tueel tot winkels kunnen worden omgevormd. En dan vervallen er negen parkeerplaatsen. Andere argumenten: destijds zou de gemeente hebben gesteld dat het hier om noodwinkels gaat. En straks blijft er weinig over van "het rustige hoekje". Hadden we destijds niet beter kunnen verhui zen in plaats van te vertrouwen op de informatie van de gemeente, op basis waarvan een kostbare ver bouwing werd uitgevoerd, zo vroeg een van de bezwaarmakers zich tijdens de behandeling van de zaak bij GS af. De argumenten zijn echter terzij de geschoven door het provincie bestuur. Ze vinden dat het toe staan van een kap op de winkels en de garageboxen "alleszins aan vaardbaar" is, en die term wordt ook gebruikt voor het toekomstige uitzicht en de hoeveelheid zon. Op loopafstand is voldoende parkeer ruimte aanwezig, vindt het provin ciebestuur. de polder aan de Leidsendamse kant van de Kniplaan. Hier had al lang een natuurvervangend gebied moeten zijn waar vogels naar toe kunnen hadden kunnen trekken die de Meeslouwerpolder verlieten nadat deze onder water kwam te staan en Vlietlandgangers via een doorsteek koers konden zetten naar dit stiltegebied vol wandelpa den, voedselrijke en voedselarme beplantingen. De provincie had echter moeite met grondverwer ving en heeft nog steeds niet het hele gebied in handen. Vooral het gebied vlak naast de Kniplaan geeft problemen en afdwingen is met het huidige bestemmingsplan niet mogelijk. Toch wil ze begin volgend jaar beginnen met de aanleg van een vijver met riet, moerasachtige oe vervegetatie en een slikstrook die in augustus droogvalt. Eerst de ene helft, mét een dijk, en dan de ande re helft, dicht tegen de Kniplaan aan. Het is ietsje duurder, maar na tuurbeschermers hebben hard aan gedrongen op maatregelen. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenbur Meyer, R. v. Leeuwen. Verhage, Gro 1. teL 215510. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwynenburi Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 4121( spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, PieterseJ Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Ru Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H. J. Klaassen, Zw nenzijde 27; tel. 213546. zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaum, 120266; spreekuur Hogewoerd 138. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Sm W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Ju gens, Fogelberg en Muysenbergh za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobé straat 43, tel. 130177 zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggn venlaan 102, tel. 125820. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: G.J.P. Bénï Brahmslaan 315, tel. 720404; spreekuu Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoetei woudsesingel 11, tel. 120347. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Cru Kooyman, De Jong, Prince, Reinden D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.C. Jasperse. Wi te Singel 72, tel. 124961 zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noord eindsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel 891037; spreekuur van 12.30-13 Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.W. d Haan, Oraiyelaan 26, tel. 170605. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Vooi zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za. A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, te 2493; zo, A. Tromp, Leidseweg 328, te 762159. Warmond praktijk E. Sleeboom/J. Hoornwej Prof. Aalberselaan 2.' Voorhout, té 02522-11393. Wassenaar za, M. v.d. Feen, tel. 18309; spreekuur» dres Hofcampweg 65;[ kerk, tel. 19014; spreekuuradres Var Polanenpark 92. Zoeterwoude via het antwoordapparaat de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715 1219 of 1614, verneemt u welke huisart de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, word waargenomen van vr 20 tot vr 27 jun door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider dorp, tel. 894400. Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den, tel. 220513. Voor de praktjk van Vesfjens. v.d Wouw: geen gegevens ontvangen. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260 Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt Homanstraat 1, Rynsburg, tel. 173266. Voorschoten za, C. Westgeest, Leidseweg 560, tel 768616; zo, J. Frencken, J. Rontgenlaar 14, Leidschendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: R.L. Nieboer, Wilhelminapark 5, Oegst geest. tel. 173096. Voorschoten, Wassenaar J. Postma, Buurtweg 13a, tel. 77270. Ernstig ongeluk in Wassenaar Een tekening van het drukke deel van recreatiegebied Vlietland, aan de Leidse kant van het grote meer. Binnenkort moeten hier zaken komen als lig/speelweides, plassen voor spelevaren en extra parkeerplaatsen is de provincie met onteigenings- drukt niet op de Vlietland-begro- procedures begonnen en "er wordt ting. Hij heeft hard gewerkt aan het bestek". In functie" voo de tweede helft van 1987 wil de Zoetermeer provincie starten met de aanleg. In 1989, of mogelijk zelfs iets c der, moet deze weg klaar zijn. soortgelijke datum wordt maken van het fietspad naast de "doorgaande rijksweg, parkeren hun auto's in de fietsverkeer tussen berm of op het fietspad. Natuur het duin/strandge- wordt vernield en er ontstaan soms gevaarlijke situaties. Auto's die noordelijk van de Bakkerssloot bon. Tegen an- bied. Toch kan ook deze toekom stige verbinding meehelpen het gebied "perfect te ontsluiten", staan, krijgen [jn. Éen aldus Borgman. Na 1 januari 1990, dere wildparkeerders wordt niet PPil^dt ge- wanneer ook alle voorzieningen opgetreden. Het is voor hen noemd voor de vijf meter hoge klaar moeten zijn, verwacht hij eenmaal soms onmogelijk om voet/fietsbrug over de Vliet naar 9.000 tot 10.000 bezoekers op druk- plekje op een parkeerplaats te Voorschoten. Gedeputeerde Sta- ke dagen. den. Ook het ten hebben dinsdag besloten defi- Het afgelopen weekeinde L,»- den er op beide dagen zo'n 3.000 tot maal vo1- 5.000 mensen hebben gerecreërd. Natuurgebied nitief door te gaan met de brug v een miljoen en de kwestie komt na de zomer in de Voorschotense ge meenteraad. De brug bij de Knip- molen valt buiten dit plaatje en den. Ook het afgelopen weekeinde de parkeerplaatsen hele- Dit zorgde voor flinke problemen. Veel mensen die vanuit de richting Naast aandacht voor het drukke Leidschendam komen en gebruik gedeelte, was er ook nieuws WASSENAAR - Een 23-jarige mo torrijder uit Leiden is na een ern stig verkeersongeluk vanochtend op de Wassenaarse Rijksstraatweg, ter hoogte van de Papeweg, met zware verwondingen overgebracht naar het AZL. De plek des onheils moest gedurende ongeveer een uur worden afgezet om de rommel, vooral glas en benzine, op te rui men. Het verkeer werd omgeleid. Veroorzaker van het ongeluk was een 54-jarige Wassenaarder te fiets die onverhoeds de Rijks straatweg overstak. De motorrijder probeerde de Wassenaarder te ont wijken, reed echter toch tegen de fietser op, verloor de macht over het stuur en botste frontaal op een auto die in den richting Den Haag reed. De ongelukkige motorrijder vloog vervolgens over die auto heen en kwam op de voorruit en voorklep van de auto erachter te recht. De enorme smak eindigde op het wegdek. De verwondingen van de fietser vallen erg mee. Hij is voor observa tie naar het Haagse Westeindezie kenhuis overgebracht. LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t'm vrijdag tussen 18.00 19.30 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 12.00-13.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 13.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941 maandag t/m vrijdag van .08.00- 18.00 uur. Dorpskerkmiddag Voor de derde maal dit seizoen wordt in de Zoeterwoudse Dorps kerk een zogeheten 'Dorpskerk middag' gehouden. Een middag waarop muziek de boventoon in de kerk voert. Dit keer verzorgd door het Barokensemble Voor schoten onder leiding van Mal colm Hund-Davies, die, de naam zegt het al, barokmuziek brengt. Onder andere van de componisten Brular, Handel, Fasch, Summarti- ni en Stanley. Het Barokensemble Voorschoten stelt zich ten doel om ongedwongen en informeel te musiceren en zoveel mogelijk jon ge (beroeps)musici de gelegenheid geven aan concerten solistische medewerking te verlenen. Aan vang zondag half drie, toegang gratis. Muziektheater Deelnemers aan de cursus thea ter van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest hebben hard gewerkt aan een nieuwe pro- duktie, 'Entertainment', die van avond in gebouw Taberna aan de Oegstgeester Julianalaan wordt opgevoerd. De produktie is in handen van Eileen Egas, het tech nische gedeelte komt voor reke ning van haar echtgenoot Fred Egas. Marty Binnendijk tekende voor de muziek. Aanvang van avond acht uur, koffie is er vanaf Samenzang Ten bate van blinde en slecht ziende kinderen organiseert de stichting 'Bartiméus' morgen een samenzangconcert in de Wasse naarse Dorpskerk. 'Bartiméus' verzorgt onderwijs voor blinde en slechtziende kinderen heeft geld nodig voor de nazorg bij het vin den van een passende werkkring en huisvesting, de begeleiding van blinde peuters en kleuters en de speciale beroepsopleiding voor blinde en slechtziende jongeren. De samenzang morgenavond be gint om half acht. De toegang is gratis: er wordt via een collecte geld ingezameld. LEIDERDORP - De kinderen die gisteren in het Leiderdorpse St. Elisabeth-ziekenhuis lagen, zijn meeverhuisd naar de nieuwe, voor bijna een half miljoen gerenoveerde, kinderafdeling op de vijfde verdieping. Een operatie die voorspoedig verliep. Aan de glunderende gezichten op de foto te zien, bevalt het nieuwe onderkomen prima. LEIDERDORP - Het Leiderdorpse gemeentehuis is vanaf 1 juli weer gewoon op vrijdagmiddag tot vijf uur geopend. Niet langer is de ar beidsduurverkorting reden om vanaf drie uur 's middags deuren en telefoonlijnen af te sluiten. De gemeente gaat over op een systeem waarbij ambtenaren in plaats van een 38-urige werkweek één vrije dag per maand kunnen opnemen. Althans, de ambtenaren die 'bin nen' zitten. Medewerkers van ge meentebedrijven blijven het vorig jaar ingevoerde systeem, waarbij zij op vrijdagmiddag 'atv-en', han teren, omdat het hen best bevalt. Volgens gemeentesecretaris A.M. Willems zijn er meerdere re denen waarom het gemeentehuis op vrijdagmiddag weer volop gaat meedraaien. "We liepen een beetje vast. Het gemeentehuis kon toch nooit echt om drie uur sluiten. Er waren altijd nog wel ambtenaren die bleven, voor vergaderingen of- "En wat ook vastliep, waren de trouwerijen. Er waren vaak geen ambtenaren meer - er dreigde op een gegeven moment niet meer ge trouwd te kunnen worden op vrij dagmiddag. Dat kan niet: in de ver ordening staat datje burgers de ge legenheid moet geven om 'te trou wen, en die vrijdagmiddag is nu eenmaal een heel populaire mid dag om te trouwen", aldus Wil lems. Waarbij dient te worden aangete kend dat Leiderdorpers die naar de afdeling burgerzaken (rijbewijzen, paspoorten etc.) willen, niets aan de verruiming hebben. De afdeling burgerzaken is en blijft gewoon om drie uur gesloten. Willems voorspelt wel betere tij den voor mensen die de hele dag werken en dus nooit bij burgerza ken terechtkunnen. Want de kans dat het gemeentehuis in de toe komst toch een 'koopavond' krijgt is allerminst denkbeeldig meer. D66 pleit daar al jaren voor, en in het nieuwe beleidsprogramma staat het punt ook opgenomen. De openstelling gedurende één avond per week mag echter geen extra personeel kosten. Willems en de zijnen onderzoeken momenteel dan ook hoe een en ander via een reorganisatie in het vat kan wor den gegoten.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2