El Buitre: Diamant moet biiliant worden Zege Eric van Lancker verhult mislukte coup Butragueno hoop van Spaans voetbal Cayetano Re: nummer negen Keizer (nog) niet in actie Millar kan Hampsten niet bedreigen Blitz trekt zich terug Kelly valt record aan Tönjann heeft met Post weinig moeite VRIJDAG 20 JUNI 1986 SPORT PAGINA 15 PUEBLA (GPD) - Zijn handels- merk is het maken van doelpunten op cruciale momenten. Denemar ken ondervond dat woensdag nacht als zoveelste in de rij. Met •vier van de vijf treffers had Emilio Butragueno niet alleen een vorste lijk aandeel in de riante maar ge flatteerde Spaanse winst, tegelijk deed hij zijn naam als zondagskind weer eens alle eer aan. Al drie jaar geleden door Cesar Luis Menotti geprezen om zijn .doelpunteninstinct, is de Spaanse wervelwind de achtste speler die bij een wereldkampioenschap vier keer in een wedstrijd raak schoot. Zijn laatste voorganger was Euse- bio, die in 1966 in Liverpool vier keer doeltreffend uithaalde tegen Noord-Korea. De Aziaten, die eer der Italië hadden verslagen, namen in deze wedstrijd een 3-0 voor sprong, maar ondervonden vervol gens de kracht van de Portugees. Spelers die dat kunststukje eerder uithaalden, waren de Brazilianen Leonidas en de Zweed Wetters- tröm in 1938, de Uruguayaan Schiaffino en de Braziliaan Ademir in 1950, de Hongaar Kocsis in 1954 en de Franse WK-schutter Just Fontaine in 1958. Woensdagnacht had 'El Buitre' (de gier) dat record kunnen over treffen, toen Sören Busk hem in het strafschopgebied ten val bracht. De bijna 24-jarige aanvaller van Real Madrid liet de voltrek king van het vonnis echter over aan Goicoechea, maar bewees twee minuten voor afloop dat hij ook vanaf 11 meter de koelbloedigheid bezit die hem bestempelt tot een van de gevaarlijkste aanvallers in Europa. In de ogen van Miguel Munoz, de Spaanse bondscoach, is Butrague no echter nog een ruwe diamant. „Emilio heeft aanleg, maar hij moet nog erg veel leren. Een dia mant krijgt nu eenmaal pas zijn waarde als die tot een briljant is bijgeslepen". Menotti zag dat drie jaar geleden al: „Zijn bewegingen doen me denken aan Cruijff en Pe- le. Ik ken heel weinig voetballers die meer klasse in zich hebben dan Butragueno". Oppervlakkig beschouwd zie je die klasse nauwelijks aan hem af. Klein van stuk (1.70 meter) als hij is, valt Butragueno in het veld niet bovenmatig op en komt hij uit de persoonlijke duels regelmatig als verliezer te voorschijn. Maar als hij er zijn moet, als de kans op een doelpunt het grootst is, staat hij toch steeds weer op de goede plek. Een opvallend detail is de manier waarop hij zijn armen gebruikt. Ze bengelen slap langs zijn lichaam wanneer hij op zijn tegenstander af gaat. Hij remt af, aarzelt even en speelt de bal ogenschijnlijk net iets te ver voor zich uit. Hij nodigt zijn tegenstander als het ware uit hem de bal te ontfutselen. Die aarzeling is menige tegenstander van Butra gueno fataal geworden. Vraag dat maar eens aan Sören Busk. Weggeplukt bij de collegeploeg Collegio Calasancio,' tekende Bu tragueno op zijn 18e een contract bij Real Madrid, dat hem vervol gens onderbracht bij Castillo, de kweekvijver van de Madrileense ploeg. Twee jaar eerder had zijn va der nog vergeefs geprobeerd hem bij de 'Koninklijke' onder dak te krijgen, maar sloeg hij verontwaar digd een aanbod van Atletico Ma drid af. „Bij mij thuis is alles Real Madrid wat de klok slaat. Dat was de enige club waarvoor ik wilde voetballen". Twee jaar geleden ging die wens alsnog in vervulling en vierde Bu tragueno zijn debuut in het smette loze wit van Real met twee doel punten in Cadiz. Sindsdien is hij niet meer weg te denken uit de toe komstige ploeg van Leo Beenhak- van de Spaanse voetballer. Ik heb de selectie weer teruggebracht tot zijn oorsprong, de Spaanse furie. En als je dan de individuele trekjes zoveel mogelyk kunt elimineren, ben je in Spanje al een heel eind op de goede weg". De tweede plaats bij het Europees kampioenschap van 1984 in Frankrijk bewees zijn gelijk. Een tegenstander van kracht- voetbal als Munoz is, slaagde hy er in de spontaniteit in het spel terug te brengen, maar gedraagt de ploeg zich ineens ook een stuk fatsoenlij ker dan jarenlang het geval was. De hardheid is weliswaar geble ven, de manier waarop deze dras tisch gerenoveerde formatie dat binnen de perken weet te houden, moet de verdienste van Munoz zijn. Het sterkste deel van de ploeg is ontegenzeggelijk het middenveld met Michel als belangrijkste expo nent. De rechter-middenvelder van Real Madrid is het brein van de ploeg, die met zijn overzicht en een perfecte lange trap al menige ver dediging tot radeloosheid heeft ge bracht. Een geduchte tegenvaller voor Munoz is de slepende enkel blessure van Gordillo, die in het half uur dat hij tegen de Noordie ren speelde nog eens onderstreep te hoe wardevol hij voor de natio nale ploeg is. Zijn vervanger is Ramon Calde- re, die na de ontmoeting tegen Noord-Ierland werd betrapt op het gebruik van verboden middelen. De medische staf van de Spanjaar den wrong zich in alerlei bochten en accepteerde stoicijns de geld straf (25.000 Zwitserse frank), die de FIFA de middenvelder oplegde. Tot groot ongenoegen van de Deense bondscoach Sepp Piontek bleef het daarbij. Het was de enige smet tot nu toe op het Spaanse elf- Emilio Butragueno is gelukkig na de zege op Denemarken. "Hij doet me tal, dat na de Europa-Cupsucces- denken aan Cruijffzegt zijn coach Munoz over de Spaanse aanvaller sen van Atletico Madrid, Barcelona van Real Madrid. (foto AP) en Real Madrid nu eindelijk wel De eerste daad van Munoz was eens wil afrekenen met het verle- het verbeteren van de organisatie, den. Het laatste WK-succes dateert „anders werk je in het luchtledi ge". Vervolgens scherpte hij bin nen de nationale selectie de „spe ciale karaktereigenschappen aan MEXICO-STAD (SID) - Het wereldkampioenschap voetbal in Mexico blijkt voor sommige trainers een slechte zaak te zyn. Na de eerste ronde kondigden vijf oefenmeesters aan vrijwil lig of met lichte druk van de bond, hun ontslag in te dienen. De Hongaar György Mezey, de Portugees José Torres? Evaris- to Macedo uit Irak, Rabah Saadane uit Algerije en de Schot Alex Ferguson hebben aangekondigd te zullen ver trekken. Na de achtste finales werd het quintet uitgebreid tot een achttal. De Poolse trainer Anton Piechniczek vond het na twee wereldampioenschappen wel mooi geweest, Omar Bor- ras van Uruguay vindt de pres taties van zijn team van dien aard dat hij de bond heeft aan geboden op te willen stappen. De Paraquayaanse coach Caye tano Re is de negende trainer die zijn vertek heeft aangekon digd. Tegen de verwachtingen in blijft Sepp Piontek coach van Denemarken. De Westduit ser in Deense dienst legde een aanbod van Saoedi Arabië naast zich neer. ker, die woensdagnacht op de tri bune in het stadion La Corrigadore de produktieve aanvaller gade sloeg. Aan het begin van dit net af gesloten seizoen zette Butragueno zijn handtekening onder een vijfja rig contract bij Real, dat hem een jaarsaiaris garandeert van honderd miljoen belastingvrije peseta's. immers al van 1950, toen Spanje als vierde finishte. De ploeg is ernaar, aan eenheid en enthousiasme ont breekt het dit keer evenmin. In het Spaanse nationale elftal, waarin hij in oktober 1984 debu teerde, is Butragueno inmiddels een vaste klant en één van de vele nieuwe spelers op wie Munoz bij dit WK zijn hoop heeft gevestigd. Met de commandowisseling na het treurig verlopen toernooi van vier jaar geleden in eigen land haalde Munoz flink de bezem door de se lectie van zijn voorganger Santa- maria. „Wat ik na het WK aantrof was bedroevend", neemt Munoz geen blad voor de mond. „Het was een ploeg zonder moraal en zelf vertrouwen". MEXICO-STAD (ANP) - Scheidsrechter Jan Keizer zal tijdens de derde ronde niet in actie komen. De Volendammer, die Italië - Argentinië (eerste ronde) en Denemarken - Spanje (achtste finales) leidde, zal het komende weekeinde ook niet in als grensrechter optreden. De wedstrijd tussen Mexico en West-Duitsland voor de kwart finales om het wereldkampioenschap voetbal wordt zaterdag in Monterrey geleid door de Columbiaan Jesus Diaz. Diaz leidde in de eerste ronde België - Irak. De 31-jarige fluitist baarde in die ontmoeting opzien door een speler van Irak met rood naar de kleedkamers te verwijzen. Na het eindsingnaal werd Diaz door een andere Irakees bespuwd, hetgeen de voetballer op een schor sing van een jaar kwam te staan. De indeling: zaterdag 21 juni: Brazilië - Frankrijk: loan Igna (Roe), zaterdag 21 juni: West-Duitsland - Mexico: Jesus Diaz (Col), zondag 22 juni: Argentinië - Engeland: Ali Bennaceur (Tun), zon dag 22 juni: België - Spanje: Siegfried Kirschen-(ODl). BODELE (ANP) - Eén van de twee opvallende wielren ners uit de ploeg van Peter Post in de Ronde van Zwit serland vindt, dat hij in de Tour de France behoort te starten. Eric van Lancker, de vriendelijke, maar zelf bewuste Vlaming, zei na zijn zege in de negende etappe: "Over mijn deelna me aan de Tour kan toch nauwelijks twijfel bestaan. Pas op, ik dank veel aan de Heike Friedrich zwemt weer record OOST-BERLIJN (ANP) - De Oost- duitse Heike Friedrich heeft giste ren tijdens de nationale titelstrijd het Europese record op de 400 me ter vrije slag gebracht op 4 minu ten 06,85 seconden. Dat is een ver betering met bijna een seconde van het oude record, dat met 4.07,66 sinds 21 augustus in 1984 in bezit was van haar landgenote Astrid Strauss. De zestien-jarige Friedrich lever de haar prestatie op de derde dag van het toernooi in Oost-Berlijn. Daags tevoren had de in Karl- Marx-Stadt wonende Friedrich al het wereldrecord op de 200 meter vrije slag scherper gesteld. Vorig jaar veroverde Friedrich tijdens het toernooi om de Europese kam pioenschappen in Sofia vijf keer goud. Het wereldrecord op de 400 meter vrije slag is 4.06,28 in handen van de Australische Tracey Wick- ham. ploeg. Maar ge ziet toch, dat ik goeie moraal heb". De Nederlandse eerste-jaarsprof Eric Breukink, die donderdag weer imponeerde door uit een kop groep van zeven te demarreren om op zestien kilometer van de meet te worden teruggehaald, vond zich zelf nog te jong voor het belang rijkste wielerevenement van het jaar. Post dacht er net zo over, al herhaalde hij drie keer het zonde te vinden Breukink, de bergkoning in Zwitserland, thuis te moeten la ten. In Zwitserland is Post de ploeg leider met de meeste etappe-over winningen. De zege van Van Lanc ker was de derde na die van Breu kink en Nulens. De nog uit vijf man bestaande formatie van Ber nard Hinault stevent echter op de hoofdprijs af: in de laatste heuvel achtige etappe, vandaag, kan de gele trui van de Amerikaan Andy Hampsten normaal gesproken niet meer worden bedreigd. De op één na de sterkste Nederlandse forma tie, die van Roy Schuiten, had een succesje met de als tweede geëin digde Spanjaard Pedro Delgado. Posts kopman Robert Millar had Hampstens positie op de drie cols van de tweede categorie tussen Klosters en het net over de grens in Oostenrijk gelegen Bödele nog kunnen aanvallen. De misluking hiervan betekende feitelijk een ne gatief punt voor Panasonic. Maar niemand uit die brigade maakte zich er echt zorgen over. Natuurlijk moest Millar naar voren worden gebracht. Omdat de Schot zich niet zo goed voelde, sprongen Nulens en Breukink maar met enkele vluchters mee. LEIDEN - Basketbalvereniging Blitz heeft zich terug getrokken uit de eerste divisie. De Voorschoten- se club schreef aanvankelijk wel in voor het nieuwe seizoen, maar om dat Blitz geen representatief eerste team meer op de been te kunnen brengen, zagen de Voorschotena- ren van een hernieuwd avontuur in de eerste divisie af. Blitz komt vol gend seizoen in de eerste klasse van het rayon uit. Dit zal gebeuren onder aanvoering van Erik Paul van Weeren (die de club wel trouw bleef) en de uit Amsterdam overge komen Herman de Heeten. Basketbalteam vier-landentoernooi in Athene voorbereidt op het wereldkam pioenschap in Spanje, heeft ook zijn tweede wedstrijd kansloos ver loren. Joegoslavië, internationaal als basketballand veel hoger aan geschreven dan Nederland, won zoals de spelers, Drazen Petrovic voorop, wilden: 105-76. Bij rust stond Nederland al achttien pun ten achter: 59-41. vië - Nederland 105-76 (59-41). kenland en Nederland 0. Italië 4 punten; 3. Grie- De kracht van Hinault, die de Zwitser Rüttimann en drie knech ten verloor, deed zich weer gelden. Hij stuurde Eric Salomon mee met de kopgroep, die van de zestigste kilometer naast Breukink en Nu lens bestond uit de Zwitsers Mach- ler en Wyder en de Italiaan Pas- suello. De vijf-voudig winnaar van de Ronde van Frankrijk en zijn ge doodverfde opvolger Greg Le- mond bleven in de buurt van Mil lar, die niet kon wegkomen. Toch een tegenvaller voor Post, die lou ter voor de eindzege aan - de Tour de Suisse was begonnen. De winst van Eric van Lancker maakte kennelijk veel goed. De derde-jaareprof uit Anzegem, in de buurt van Kortrijk, heeft zich op vallend snel hersteld van een knie blessure, die hem uit de Ronde van Spanje hield. Hij is één van de vele coureurs van Post, die zowel licha melijk als geestelijk in de knoei heeft gezeten. Rust en geloof in ei gen kunnen brachten hem weer op de fiets. Hij bezorgde Post vorige maand in de laatste etappe van de Ronde van Italië een belangrijke, zege na een solo van dertig kilome ter. Van Lancker, in zijn junioren- tijd niet bepaald een wonderkind, reed ook in Zwitserland sterk voor de ploeg, waarin hij dit seizoen de buteerde. In de eerste twee jaar van zijn profbestaan reed Van Lancker voor de Belgische formatie van Wilfried Reybrouck, die door zijn collega's scheef werd aangekeken, toen hij de amateur met de magere erelijst binnen haalde. Van Lanc ker reed sterk in de Ronde van de Toekomst, maar bleef verder met lege handen. Vorig jaar oogstte had succes in de ronden van Groot- Brittannië - twee etappezeges en winnaar van het eindklassement - en van Denemarken (één ritzege). Omdat Reybrouck niet werd geac cepteerd in Spanje, miste Van Lancker toen al de Vuelta. In het voorseizoen bij Post reed hij tij dens Parijs - Nice in de vierde etap pe naar de overwinning. „Ik ben al le ellende te boven", zei de 25-jari- ge Vlaming bij de finish op de top van de Bödele (1146 meter). Jean-Luc Vandenbroucke won gis teren de 22e Ronde van de Aude. De Belgische renner eindigde in de derde en laatste etappe op de twee de plaats achter de Pool Czeslaw Lang. Vandenbroucke verdiende in de eindsprint drie seconden bo nificatie. Dat was net voldoende om de Fransman Thierry Marie, die donderdag vierde werd, van de eerste plaats in de algemene rang schikking te verdringen. k Winnaar Eric van Lancker. GRENOBLE (AFP) - De Ierse wielrenner Sean Kelly zal in het najaar een poging wagen het we reld-uurrecord voor professionals op de overdekte baan te verbete ren. De organisatoren van de zes- 4 daagse van Grenoble maakten donderdag bekend dat de rappe Ier zich bereidt heeft verklaard zijn aanval te doen tijdens hun evene ment, dat van 29 oktober tot 3 no vember wordt gehouden. Het huidige wereld-uurrecord staat op naam van de Westduitser Siegrid Adler, die op 2 augustus 1968 op de baan van Zürich een af stand aflegde van 46,847 kilometer. Volgens de organisatie van de zes daagse van Grenoble is de poging van Kelly ook bedoeld als een test voor een eventuele aanval op het record in de open lucht, dat Fran- Moser begin 1984 op 51,151 (foto AP) kilometer heeft gebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN - Ook gisteren bleef het tennistoernooi in Alphen verschoond van grote ver rassingen. De geplaatste spelers Hans Tönjann en Michael van de Berg bleven gemakkelijk overeind. Lijstaanvoerder in het mannenen- kel B, Tönjann, had weinig moeite met C-speler Mark Post. Tönjann is er erg op gebrand om dit jaar op- Warmond nieuw de eerste prijs bij TE AN in de wacht te slepen en versloeg Post met 6-1, 6-1. Marcel Lolling en Erik Bakker be reikten eveneens de volgende ron de door overwinningen op respec tievelijk Huib Schouten en Rob Kroese. In het vrouwenenkel C versloeg Bernadette Kortman met 6-0, 6-4 Suzanne Gijsbers. Michael van de Berg was duide lijk te sterk voor Philip Nagtegeller en gunde hem slechts één game: 6- 1,6-0. De eerste set kon Charles As- selbergs nog in zijn voordeel be slissen, maar vervolgens moest hij zijn meerdere erkennen in Thomas Koemans (4-6, 6-2, 6-2). In het vrouwenenkel B werd al leen de partij tussen Wil den Hol lander en Stefanie van Munster ge speeld. De eerste set eindigde in een duidelijke overwinning voor Den Hollander, maar de tweede spelreeks leverde haar meer pro blemen op. Van Munster kwam uiteindelijk net iets te kort en Den Hollander bereikte door die zege de volgende ronde. Ook in het gemenddubbel B werd maar één wedstrijd gespeeld. Wil den Hollander won samen met Martijn Krans met 6-3, 6-1 van het duo Margot van den Oudenrijn en Frank Liefbroer. Philip Nagtegeller maakte in het mannenenkel C zijn verlies tegen Michael van de Berg goed. Bob van Overloop had geen kans tegen Nagtegeller en verloor met 6-1,6-0. Op het tennistoernooi bij Dekker bleven de toppers gisteren ge spaard. Alleen Joost van Leeuwen en Jasper van Marwijk moesten de baan betreden voor hun wedstrijd tegen Mathijs Glasstra en Erik Snellenberg. Omdat in het man- nendubbel B, wegens het geringe aantal inschrijvingen, een poule is gemaakt speelden de tweede sterk ste koppels uit die klasse gisteren al tegen elkaar. Van Marwijk en Van Leeuwen versloegen Snellen berg en Glasstra in een spannende wedstrijd met 6-3 en 6-4. In het vrouwenenkel B putte E. de Vilder kracht uit haar moeizame winst in de eerste set en versloeg C-speelster Margot van de Haak met 7-6, 6-2. E. de Kroon bereikte de volgende ronde door een over tuigende overwinning op Jacqueli- Het Voorschotense talent Mark Fleischauer werd in het manne nenkel Cl uitgeschakeld door Ma nuel Teefelen. Met 6-2 en 6-4 moest Fleischauer het hoofd buigen voor Teefelen. Margot van de Haak be- rekte in het vrouwenenkel C wel de volgende ronde. Van de Haak versloeg Dorien Dreijer met 6-1, 6- 2. JETSKE GOUDSMIT Het WK voetbal is toch wel even wat anders dan het WK schaat sen. Niet alleen qua omvang van het evenement, maar zeker ook waar het de hoofdrolspelers, de sporters zelf aangaat. Natuurlijk is het zo, dat iedere sporter zo op timaal mogelijk wil presteren. Ik denk dat dat in iedere sport het zelfde is. Maar bij voetbal sta je er in ieder geval niet alleen voor, er zijn altijd tien medespelers, al leen bij Uruguay niet. Als er één een fout maakt, dan moet én kan een ander die altijd nog oplossen. Dat is bij ons natuurlijk wel even wat anders. Maak ik een misslag en val daarna op m'n gezicht, dan is het definitief gebeurd en is er niemand die die fout voor mij herstelt. Maar daarmee heb ik dan ook meteen de charme van het schaatsen aangehaald, je moet het zelf doen, op het ijs is nie mand aanwezig die je bij een in zinking een duwtje in de rug kan geven. Natuurlijk, de coach kan je opzwepen, maar daar blijft het dan ook bij. Een voetballer kan zich, wanneer hij een slechte dag heeft, altijd nog verschuilen. Nogmaals, hij is niet de enige in het veld, zijn medespelers willen best, althans wanneer er een goe de sfeer in de ploeg heerst, een stapje meer doen voor een collega die een off-day heeft. Met het voorgaande wil ik voet bal zeker niet kleineren ten op zichte van schaatsen. Integen deel, ik ervaar deze WK als iets heel prettigs, ondanks het feit dat het Nederlands elftal ontbreekt. Zeker wanneer er zich verrassin gen voordoen geniet ik, zoals in het geval Marokko. Voor aan vang van het toernooi had nie mand, zelfs de voetbalkenners niet, deze ploeg ook maar een kans gegeven in een poule met Engeland, Portugal en Polen. Maar dan toch op een goede ma nier in de volgende ronde terecht komen. Helaas sneuvelen ze dan tegen Duitsland, op een manier waarvan je zegt: moest dat nou zo? Misschien waren ze voor een deel wel onder de indruk en ver baasd, dat ze drie minuten voor het einde nog gelijk stonden. En dan op zo'n manier verliezen, daar snap ik niets van. Ik kan me voorstellen dat iedereen die maar iets met die Afrikaanse ploeg van doen had volledig ka pot zat na de uitschakeling. Het bereiken van de tweede ronde mag dan een verrassing zijn ge weest, maar zodra je aan succes geroken hebt, wil je meer. Dat gaat ook op voor schaatsen. Hein Vergeer. (foto ANP) Verder vind ik het ontzettend jammer dat de Denen eruit zijn. Ik denk namelijk dat de meeste Nederlanders met mij hoopten, dat Lerby, Arnesen, Olsen, Mölby c.s. in de finale zouden komen. Maar misschien hadden ze al te veel gegeven in de eerste wed strijden, en misschien waren ze ook al tevreden met het resultaat- tegen de Duitsers. Jammer oofcr dat uitgerekend Jesper Olsen zo: blunderde tegen Spanje. Aan de andere kant bewijst het toch ook," zo besefik nu, dat een eenling wel degelijk een wedstrijd kan beslis sen, zowel in negatief als in posi-' tief opzicht. De Denen dus niet in de finale, maar wie straks dan wel. Dat i£ natuurlijk best spannend. Ik- denk dat het Spanje tegen Argen-. tinië wordt. Mijn totale indruk van het WKr. is toch eigenlijk een beetje nega tief. Daarmee bedoel ik dan niet de sport op zich, maar meer het gebeuren eromheen. Opvallend vind ik, dat de tribunes niet ge vuld zijn. Dit zou volgens berich-. ten uit Mexico te wijten zijn aan de te dure toegangskaartjes voor;, de gewone bevolking. Een bela chelijke zaak. Natuurlijk is het zal dat in een land als Mexico een WK georganiseerd moet kunnen worden. Maar in een land waar zóveel armoede heerst, is het toch onverantwoord om zoveel geld uit te geven aan zó'n gebeuren. Dat geld kun je dan maar beter aanwenden om de misstanden in het land aan te pakken. Wanneer die problemen zijn opgelost, dan kun je gaan nadenken over het huisvesten van een mondiaal toernooi, in welke tak van sport dan ook. HEIN VERGEER Dornbirn; 1. Eric van Lancker (Bel) 195 km in 5 uur 17 minuten en 36 seconden (36,838 km/u); 2. Pedro Delgado (Spa) op 0.30; 3. Michael Wilson (Aus) op 0.51; 4. Peter Winnen (Ned) op 0.55; 5. Stefan Brykt (Zwe) op 0.58; 6. Beat Breu (Zwi) op 1.06; 7. Jórg Muller (Zwi) op 1.11. 8. Godi Schmutz (Zwi) z.t.; 9. Dominique Garde (Fra) op 1.30. 10. Mario Noris (Ita) op 1.47. Algemeen klassement: 1. Hampsten 44:00:24; 2. Millar op 0.53; 3. Lemond op 1.21; 4. Zimmermann op 1.34; 5. Chioccioli op 3.34; 6. Delgado op 7.34; 7. Brykt op 8.28; 8. Schmutz op 9.25; 9. Le- clercq op 11.18; 10. Muller op 12.00; 11. Winnen op 12.27; 12. Breu op 13.46; 13. Do minique Garde op 14.16; 14. Gavillet op 15.52; 15. Maier op 16.53; 16. Rooks op kink op 21.47. 1. Breukink 79; 2. Millar 44; 3. Winterberg >116. Sprintklassement: 1. Lubberding 15; 2. Nulens en Ducrot 9. Ploegenklassement: 1. Panasonic 131.36.46. 2. La Vie Claire op 0.05; 3. KAS op 6.49. Ronde van de Aude De uitslag van de laatste etappe van de Andre Chappuis (Fra) allen zelfde tijd als Lang; 6. Frank Pineau (Fra) op 0.04; 7. Lau rent Fignon (Fra) op 0.26; 8. Dominique Gaigne (Fra) op 0.27; 9. Robert Forest (Fra) op 0.36; 10. Yvon Madiot (Fra) z.t; 16. Frits Pirard (Ned) op 1.18. Het eindklassement: 1. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 14 uur 21 54 seconden, 2. Czeslaw Lang 32 seconden, 7. Dominique Gaigne (Fra) op Ferdi van den Haute (Bel) op 1.24,12. Frits Pirard (Ned) op 1.28. Uitslagen elfde ronde: John van der Wiel - Paul van der Sterren 1-0; Rini Kuijf-Paul Boersma 0,5-0,5; Peter Scheeren - Gert-Jan de Boer 0,5-0,5; Gert Ligterink - Rudy Douven 1-0; Hans Ree Peter Gelpke 1-0; Piet Peelen - Flip Gold- De eindstand is: 1. Van der Wiel 8,5 punt; 2. Van der Sterren 8; 3. Ligterink, Kuijf 7; 5. Boersma 6; 6. Borghans (Unitas) 3.47,12,3. Muller (Spark) 3.47,51, 4. Koeleman (AAC) 3.47,72. 3000 m: 1. Van Rooij (AAC) 8.12,39, 2. Bak ker (Tartletos) 8.16,42. 110 m horden: 1. Sharpe (Olympia, E) 14,60 (1,81 m/sec tegenwind), 2. Van Maurik (AAV '36) 14,92, 3. Alves (PSV) 15,32. 400 m horden: 1. Beukenkamp (GAC) 52,09, 2. Theuns (PSV) 52.36, 3. Van de Kerkhof (Hellas) 52,55. ver: 1. Brige (Fra) 7,77 m, 2. Maas (Sprint) 7,65 m. 3. Macnack (Haarlem) 7,25 m. polshoog: 1. Leeuwenburgh (Sparta) 5,45 m (Nederlands record), 2. Van Hocht (Bel) 5,00. hinkstap: 1. Lucassen (Unitas) 15,55 m. discus: 1. De Bruin (VLTC) 65,38 m, 2. De Wolff (AAC) 53,90, 3. Meydam (Hercules) Woodforde (Aus) - Robert Green 3-6, 6-4, 6-3. Tennistoernooi van Eastbourne Enkelspel, kwartfinales: Helena Sukova (Tgj) - Larissa Savtsjenko (Sov) 6-1, 6-2; Claudia Kohde (WD1) - Zina Garrison (VSt) 6-2,7-5; Robin White (VSt) - Gabriela Sabatini (Arg) 6-3, 7-5; Martina Navratilova (VSt) - Etsuko Inoue (Jap) 6-3, 74 Donald Armour (Hilversum); John Woof (Leusden); 75 Cees Borst (Ede); 76 Brian Gee (Nijmegen); 77 Wilfred Lemmëns (WD1); Allan Saddington (Hilversum); 78 Wim Stevens (Gelpenberg); Simon van den Berg (Den Haag); Cees Renders (Toxand- ria). Indeling van KNVB-amateurs Zaterdag TWEEDE KLASSE: DUNO, Exceüor Per nis, 's Gravenzandse SV, FC Lisse, Mon ster, Oranje Wit, PPSC, SHO, Sportlust, Vi tesse Delft, Xerxes, De Zwerver. DERDE KLASSE A: Die Haghe. HBSS, 's Gravenzande, HVO, JAC, Katwijk, Lyra, Maasdijk, SVPTT, Ter Leede, Zevenhoven, Zwaluwen Vlaardingen. VIERDE KLASSE B: DEVJO, DSO. Flo- reant, Hazerswoudse Boys, Jodan Boys, Koudekerk, Leiden, Oegstgeest, Rohda'76, De Sleutels, Voorschoten, Valken '68. VIERDE KLASSE B (West 1): Aalsmeer, De Beursbengels, DSC, De Geuzen, Half weg, Hoofddorp, SCW, SIZO, SMS, SVJ, Swift, Zandvoort. GP in Leiden Vrouwen: 100 m: 1. Nelli Cooman (AVR) 11,47 (1,44 n ,U'eJnr:ndk- Els Vader <AVR> 11.53,3. Martha Derby (Sparta) 11,66, 4. Jennifer Stoute (GBr) 12,06,5. Shirley Tho- mas (uur) 12,21. 0 .m: li Jenmfer stoute 23,55, 2. Martha Derby 23,55, 3. Shirley Thomas 24,67, 4, Nelü Cooman 24,79. ®°"m: KretenMcDermott(Eng)2.02,10, 2. Diana Edwards (Eng) 2.02,12,3. Christine ffsiÉiwastfrsKs mr^«|40M4'6-L'eSbethVa"- hoos:'. IsabeUa Chevallier (Fra) 1,78 m, 2. EUa Wpnants (Sparta) 1,75,3, Monique van der Weide (Sparta) 1,75. Mannen: o° E|lsw°fth (Lycurgus) 47,95, 48 V* 48'"' 3 Cools (Thor' 4171,4. Van Gelderen (Lycurgus) 48,77. 1500 m: L Hofstee (DOS. K) 3.46.12, 2. HOOFDKLASSE A: AFC, AFC '34, DHC, Den Hoorn, Fortuna Vlaardingen, Leiis, fia, DOSR, Foreholte, Gouda, HBS, LFC, ONA, SJC, VFC, Voorburg. VIERDE KLASSE A: Alphen, Docos, LDWS, Meerburg, Van Nispen, Randstad Sport, ROAC, SVLV, Teylingen, Unitas Leiden, VTL, WSB. VIERDE KLASSE B: ASC. Cromvliet, Duindorp, DWO, GDA, HW, Naaldwijk. Quick Steps, RAVA, UDO, Vredenurqh, Terrasvogels. TYBB.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15