5 D T Honger Post weer voor even gestild Stunt van C-spelers in tennistoernooi TEAN Cooman en iVader in ;idse Hout Piet Keizer Toppers ontsnappen aan verlies in nationale schaakstrijd Na gewonnen protest H3 57 beklopt door ïigen paarden WK waterpolo krijgt nu een echte finale Schapers start tegen Mecir op Wimbledon WOENSDAG 18 JUNI 1986 SPORT PAGINA 15 Jammer dat Rusland is uitge schakeld. De beste ploeg van het toernooi verliest door pech aan hun kant en geluk bij de Belgen. Maar dat verhoogt alleen maar de onvoorspelbaarheid van het voetballen. En dat is prettig voor de toeschouwers. Want deze per fecte aanvalsmachine heeft ei genlijk de finale verdiend. Zoals de Russen in een hoog tempo tel kens weer een vrije man weten te vinden, die dan ook in de vrije ruimte is aan te spelen, is ongeë venaard. Hun techniek, snelheid en inzicht, hun conditie en inzet, hun persoonlijke kwaliteiten, creativiteit en hun onderge schiktheid aan het ploegbelang zijn van het hoogste niveau en zullen naar mijn idee garant staan voor jarenlange successen. Ze missen echter wat Michels al tijd noemt: voetbal is oorlog, ge meen en meedogenloos optreden ontbreekt. Wat mij betreft, geluk- kia maar trouwens. Had Nederland nou maar van België gewonnen, dan had de we reld misschien wat langer van de Russen kunnen genietenwant wij hadden nooit van ze kunnen De overwinnaars van het beste team van dit toernooi, de Belgen, zijn erg gelukkig geweest tijdens de wedstrijd. Geinspireerd door de keuze van Thijs om de rotte plekken de gevestigde namenin het elftal weg te snijden, heeft de rest van het team in de nieuwe gezichten het onmogelijke waar gemaakt. Met geluk hebben ze ge wonnen. Naar mijn idee was de tweede goal zeker buitenspel en mogelijk de eerste ook, maar ze hebben toch de kwartfinale be reikt en een compliment daar voor. Maar zonder hun gevestigde namen of rotte plekken. Wég was V ander eij eken, VanderElst. Broos, Vandenbergh. Wel waren daar de jonge vervangers die het zo goed deden en die niet lullen, maar spelen voor wat ze waard zijn. En t> hoort het ook. En ■EIDEN - Steeds meer topatleten Leiden met een bezoek. aren het tot voor kórt Nederland- Ie vedetten als Erik de Bruin en Nelli Fiere-Cooman die de weg gi jaar de Leidse Hout wisten te vin- len, aanstaande donderdag wordt lun voorbeeld zelfs door interna- iionale grootheden gevolgd. Want gjj^ehalve het genoemde tweetal zal S'jle Engelse Kirsten McDermot haar opwachting maken, komt Norbert Brige uit Franrijk en zul- %^'en drie Belgische polsstokhoog- jpringers het Nederlands record houder Chris Leeuwenburgh Jnoeiliik maken om dit onderdeel "^^an de tweede Nederlandse Grand -wedstrijd op zijn naam te ichrijven. Natuurlijk zijn de Nederlandse oppers er donderdagavond ook }>ij. Els Scharn-Vader en Nelli Coo- i ontmoeten, elkaar zelfs twee- naai, op de 100 en op de 200 meter. t)e Franse verspringer Brige krijgt je maken met Emiel Mellaard, die *>nlangs al 7.94 op zijn naam bracht >n Frans Maas, die tijdelijk uit Amerika terug is om te laten zien Sat hij niet voor zijn jonge landge noot onder doet. De eveneens jeug- Eyob Muller zal in stelling vorden gebracht om weer aan de voor de wereldkampioen- ichappen in Athene te voldoen op |e 1500 meter. Recordhoogte Ongetwijfeld zal er veel aandacht jitgaan naar het hoogspringen met fe polsstok. Chris Leeuwenburgh jal zijn Nederlands record moeten genaderen om de Belgische con- [jp-_ ïurrenten Marc Maes, Patrick Des- -uelles en misschien ook Jan van iocht voor te blijven. Een ander i opnummer van de tweede Grand cU~ ^rix-wedstrijd, de 800 meter voor ren 'rouwen, brengt Kirsten McDer- j not aan de start. Tot voor kort was ;ij de snelste van dit seizoen op de- ie afstand met een tijd van 1.57. Jan haar landgenote Diana Ed- BELLINZONA (ANP) - De honger van Peter Post naar niest t|edulhtmaawant ook dfl zeges werd gisteren voor de tweede keer in korte tijd met s leeft al onder de twee minuten ge- vette prijzen gestild. Met wegkapitein Henk Lubberding bpen. en de Belg Guy Nulens was zijn ploeg in de zevende etap pe van de Ronde van Zwitserland goed vertegenwoordigd in een kopgroep van acht. al zovele gevestigde namen hoor je hun commentaar, maar zie je en lees je minder over hun presta ties. Bijvoorbeeld: Rummenigge geeft zijn commentaar voor een Duitse krant, maar is tot nu toe slechts als joker ingezet, en ruziet met de rest van de selectie. Hugo Sanchez, zonder hem zou Mexico kansloos zijn. Maar na vier wed strijden heeft hij weinig laten zien en is hij van redder van die natie teruggezakt naar één van de selectie. Platini vecht tegen zijn grote internationale reputa tie, kan die nóg niet waarmaken. Maar vecht ook tegen de status van vele medespelerszoals Gi- resse, Tigana, Bossis en Roche- teau. Hij zal zich echter naar mijn idee nog wel waarmaken. Len ander voorbeeld is Brian Robsoti van Engeland. Hij móest spelen, hoewel hij niet meer fit ge noeg is om zo'n zwaar toernooi te volmaken. Alleen Maradona en ook Boniek maken de verwach ting waar. Zij verwachten niet dat hun teammaten harder lopen en werken omdat zij zo goed zijn. Nee, ze geven zich volledig, geven het voorbeeld. En proberen meer te doen als een ander minder doet. Boniek jammer genoeg in een te zwak team, maar met volle overtuiging van zijn kunnen. En Maradona met de volledige in stemming van het Argentijnse team. Dat zijn de vedetten. Gelukkig zijn er ook nog de on bekenden. Die slechts door hun prestaties en zonder veel te pra ten de nieuwe internationale ve detten zullen worden. En ze zijn nog jong, want de pratende ve detten zijn over het algemeen ou der, 29, 30, 31 jaar. Ervaren en gelouterd, gewend aan succes en waardering. En zij willen graag wat minder doen, en nóg liever dat anderen voor hun het werk doen. Maar deze anderen willen allemaal dolgraag ook de vedet- tenstatus bezitten en dat probe ren ze dus met volle inzet en 90 minuten werken. Misschien nog meer. Hopelijk zullen zij het be reiken. HILVERSUM (ANP) - Zelden zal een schaakronde zo onlogisch ver lopen zijn als gisteren in Hilver sum het geval was tijdens de natio nale titelstrijd. Halverwege de zit ting voor de tiende en voorlaatste ronde zag het er nog naar uit dat de koplopers Paul van der Sterren en John van der Wiel stevige nederla gen zouden lijden tegen respectie velijk Hans Ree en Rudy Douven, maar Van der Sterren won en Van der Wiel gaat waarschijnlijk nog re mise behalen in de afgebroken par tij- Geheel tegen de verwachting in, want rond de dertigste zet kon in beide partijen een teken van over gave worden verwacht. Het leek nog slechts een kwestie van simpe le techniek en een klein beetje tijd. Maar al eerder in dit toernooi was Zlg Verder komt de Nederlandse top h actie op de nummers die don- i ierdagavond vanaf 19.00 nrABramma staan irijf' [et programma staan. Erik de hoeft nu eens niet kogel te toten, maar kan zich helemaal toe- &ggen op zijn favoriete In de eindspurt in Bellinzona week de Italiaanse neo-prof Giusseppe Calcaterra met gevaarlijke ma noeuvres van zijn lijn af, zodat Lubberding bijna over de hekken vloog. Calcaterra kwam als eerste pn iet discuswerpen. De Fransman ,en 'atrick Journoud is de enige te- 'atrick Journoud is de enige ;enstander van De Bruin die ook erder dan 60 meter kan werpen. De 400 meter ziet er eveneens iantrekkelijk uit. Arjen Visserman Icht de tijd rijp om zich op zijn f3- I foriete nummer te tonen. Allan Llsworth en mogelijk de in Ameri- door Nulens en Lubberding. Vloe kend en tierend keerde Lubber ding zich om. Tegen het verkeer in koerste de teamaanvoerder van Post naar de juiy, waar hij meteen een protest indiende. Na enig be raad kreeg Lubberding gelijk, waardoor zijn ploeggenoot Nulens eerste en de gedeklasseerde Calca- goed presterende Robin terra achtste werd. lie 1!' ol ran Helden zullen zich aan de snel- e AAC-er kunnen optrekken. Op |e langere loopnummers ont breekt Han Kulker, die buitenland- le verplichtingen heeft. Zijn afwe zigheid wordt op de 1500 meter {oedgemaakt door de komst van iteeple-kampioen Hans Koeleman, zich net als andere Amerika- [angers naar Leiden heeft laten ikken. Voor alle atleten geldt na- helijk dat zij in de goed gesponsor- le Grand Prix-cyclus niet alleen kinten, maar ook geldprijzen kun- ien bemachtigen. Om de wedstrijd voor het pu- liek zo aantrekkelijk mogelijk te laken is gekozen voor een goed ^elnemersveld en een kort maar rachtig programma tegen een bil- |ke toegangsprijs (f 2.50). Als ex- jaatje wordt in deze door AV Hol- pd georganiseerde wedstrijd nog )n 4x100 meter toegevoegd voor bgdploegen die nog aan de limiet por de wereldkampioenschappen loeten voldoen. TIM BROUWER DE KONING Voor de 29-jarige Nulens was het zijn tweede etappe-succes in de historie van de Zwitserse ronde; in 1981 won hij profiterend van een ruzie tussen Breu en Schmutz de vijfde etappe. Post kwam naar Zwitserland voor overwinningen. Zijn ploeg be zet nu enkele sleutelposities, be halve die van leider in het alge meen klassement. De eerste en grootste groep van het peloton (vijftig man) reed aangevoerd door Sean Kelly met een minuut en 21 seconden achterstand over de streep, zodat Andy Hampsten in de gele trui bleef. Het erelijstje van Posts formatie is desondanks behoorlijk lang: etappezeges voor Nulens en Breu- kink, de leider van het bergklasse- ment, de eerste plaats in het sprintklassement (Lubberding) en de tweede plek in de algehele rang schikking (Millar). Sportief en fi nancieel gezien geen onaardige prestatie in een ronde, die door ve len weliswaar als training voor de Tour de France wordt gebruikt, maar zware etappes en flinke prij zen kent. Hersens De 32-jarige Lubberding voelde zich zo goed in al die etappes, dat hij de Tour de France nu wel ziet zitten. Daarmee kwam een einde aan een voor hem slecht voorsei zoen, waarin hij bijna overspannen raakte doordat hij zich als kapitein Iilversum door zijn eigen paarden problemen van zijn collega s erg It de prijzen gereden. Het unieke aantrok. In de finale in de tegen de [it deed zich voor, dat alle acht ïtahaanse grens geplakte Zwitser; aarden uit de eerste koers afkom- had Lubberding de adem van Cal caterra in zijn nek gevoeld. In de laatste, door de regen gladde bocht hield Lubberding even in, zodat Calcaterra plotseling voor hem reed. Diens landgenoot Cattaneo trok de sprint te vroeg aan en kreeg Nulens over zich heen. Calcaterra drong zich gevolgd door Lubber ding op, waarbij hij met zijn rare capriolen gevaa/ stichtte. Onmid dellijk stak Lubberding als protest zijn arm in de lucht. Daardoor kwam Nulens hem alsnog voorbij. "Ik had eerste kunnen worden", wist Lubberding later. "Nulens lag te ver achter mij. Doordat ik mijn hand opstak, hield ik in. Ik had ook kunnen doorrijden, met het risico dat mijn protest ongeloofwaardig zou zijn". De jury had echter ook al gezien, dat de onervaren Calcaterra, nog zonder profzege, zich te wild had gedragen. De woede van Lubber ding zakte snel, toen hij gelijk kreeg. Na het zwakke voorseizoen scoorde Post alleen in de rondes van Spanje en Italië. In Zwitser land trok Post de lijn van het suc ces door. „Het gaat vanzelf', luidde zijn uitleg. „Iedereen voelt zich goed, dus waarom zouden we ons sparen". Twee van de drie andere grote Guy Nulens (r) en Henk Lubberding op het erepodium. Het protest is niet v Nederlandse formaties hebbén meer problemen, met die van Ro ger Swerts voorop. In de zevende etappe, met na tien kilometer de vijftig kilometer lange flank van de Nüfenen-pas (2480 meter), viel Ni co Verhoeven uit. Swerts, die er al spijt van heeft naar Zwitserland te zijn gegaan, heeft nog maar vijf van de negen renners over, inclusief Hennie Kuiper, in 1976 winnaar van de Tour de Suisse. De grootmeesters Miles en Van der Wiel zijn de belangrijkste trek pleisters van een groot open schaaktoernooi, dat komend week einde in het gebouw van een verze keringsmaatschappij in Den Haag wordt gehouden. Verder doen ook de Nederlanders Böhm, Langeweg en Gelpke mee en de Joegoslaaf Novosjelsski. Viktor Kortsjnoi heeft eveneens toegezegd te ko men, maar van hem is sindsdien niets meer vernomen. Het toernooi gaat over vijf ronden en begint vrij dag om 19.30 uur. gebleken, met name in tijdnoodfa ses, dat er uitermate slordig met superieure stellingen wordt omge sprongen. Dat gebeurde ook nu weer. Grootmeester Ree, die volledig van slag is en na de vierde ronde slechts een half punt scoorde, ont week stelselmatig de voor de hand liggende zetten. Nog had de 41-jari- ge Amsterdammer na de eerste tijdcontrole remise kunnen force ren. Maar ook deze mogelijkheid om tenminste een nederlaag te ont wijken, ging Ree uit de weg. Het slot was dramatisch. Van der Ster ren kreeg plotseling een mat-va riant in de schoot geworpen en dwong een mismoedig kijkende Ree tot opgave. Bij Douven-Van der Wiel ging het op vrijwel identieke wijze. Na de Dame-Indische opening kwam de witspeler uitstekend te staan. Tegen de dertigste zet won Douven de kwaliteit en velen waren van mening dat Van der Wiel tegen zijn eerste nederlaag zou oplopen. Maar Doeven, die eerder in het toernooi Van der Sterren een ne derlaag bezorgde, kon de druk kennelijk niet aan en liet Van der Wiel nog ontsnappen naar een eindspel, dat waarschijnlijk remise zal worden. Door dit alles wordt de rustdag vandaag zeer belangrijk. Als Van der Wiel volgens de voorspel lingen inderdaad anderhalf punt haalt uit zijn afgebroken partijen tegen Boersma en Douven komt hij net als Van der Sterren op acht punten. In het onderlinge duel van morgen, waarin Van der Wiel wit heeft, zal dan de beslissing moeten vallen. Eindigen beide spelers ge lijk, dan hebben zij recht op een herkamp van vier partijen. ILVERSUM (ANP) - Tjiise Sme- ing is gisteren bij de koersen Jan Raas heeft geen enkele illu sie, verloor drie man, maar ge bruikte de ronde om te onderhan delen over de Westduitser Rolf Gölz. In zijn eerste jaar als ploeglei der loopt Roy Schuiten met een ontspannen gezicht rond. Gerrie Knetemann won een rit en Pedro Delgado draait mee in de subtop van het klassement. Zweden De Fransman Gilbert Duclos-La- salle heeft de Ronde van Zweden gewonnen. De laatste etappe, tien ronden van acht kilometer in de omgeving van Stockholm, leverde gisteren een zege op voor de Noor Dag-Otto Lauritzen. Jelle Nijdam, uit de ploeg van Jan Raas, eindigde in die rit als tweede. De voor de ploeg van Roy Schuiten rijdende Peter Hoondert kwam als vierde over de finish. In het algemeen klassement behield amateur Frans Maassen zijn tweede plaats. Jelle Nijdam en Joop Zoetemelk sloten de open ronde als derde en vierde af. De ploeg van Raas werd win naar van het ploegenklassement. ALPHEN AAN DEN RIJN - Op het tennistoernooi van TEAN in Alphen zijn gisteren al enkele B- partijen gespeeld, maar de echte toppers mochten nog een dag thuis blijven. C-speler Philip Nagtegel- ler schakelde verrassend B-speler Rien Booy uit. De eerste set kon Booy via een tie-break nog in zijn voordeel beslissen, maar vervol gens was Nagtegeller met 6-3 en 6-4 de sterkere. Nog een C-speler kwam in B een ronde verder. Mark Post versloeg namelijk E. Bakker in twee sets: 6- 2, 7-6. In de eerste set had Mark Weber geen passend antwoord op het goede spel van Richard Oskam. Weber kwam daarna erg sterk te rug en pakte de tweede en derde spelreeks met 6-1 en 6-3. Ook Bob van Overbeeke bereik te de volgende ronde door een moeizame drie-setter tegen Roger van Houdt. Na 6-3 winst in de eer ste set leek Van Overbeeke een voudig op de totaalwinst af te ste venen, maar Van Houdt gaf zich niet gewonnen. In de beslissende set trok Van Overbeeke toch met 6-1 aan het langste eind. Robert van Splunter had aan één set genoeg in zijn wedstrijd tegen Rene Kardinaal. Van Splunter en Kardinaal kregen in de tie-break van de eerste set onenigheid over een bepaalde beslissing en Kardi naal gaf, ondanks de aanstelling WcUTnond van een scheidsrechter, de partij men met Bart Keune (7-6), maar won de tweede set met 6-3. In het vrouwenenkel C werd gis teren slechts één partij gespeeld. Monique Gij ben was duidelijk te sterk voor Alice Key en gunde haar tegenstandster niet één game. op. In het vrouwenenkel B betraden alleen Nelleke Wijermans en Irma van den Oudenrijn de baan. Voor Van den Oudenrijn was het gelijk de laatste maal, want zij verloor van Wijermans met 5-7, 6-0 en 6-4. In het mannenenkel C zorgde Jacco Schoonewolf voor een ver rassing. Schoonewolf versloeg de als vierde geplaatste Onno Guinou met overtuigende cijfers: 6-2, 6-1. De broertjes Van Overloop hadden gisteren een succesvolle dag. John van Overloop was duidelijk te sterk voor Frans Domburg (6-2, 6- 1). Bob van Overloop had vooral in de eerste set duidelijk meer proble- Het toernooi bij Dekker Tennis kende gisteren een rustige dag. In het mannenenkel B versloeg Rost van Tonningen met 7-5, 6-2 M. Pie- terse. Het duo Baan en Van der Geest bereikte in het mannendub- bel B de volgende ronde door Van Zoelen en Wang Chung te verslaan. In het mannenkel C had Mark Nije in de eerste set moeite met het tennisgeweld van Naut Bennink. Na een moeizame 7-5 winst kwam Nije beter in zijn spel. en trok de totaal winst met 6-1 naar zich toe. Ook Sijpkes en Fleischauer kwa men een ronde verder door een voudige overwinningen op respec tievelijk Drekmeier en Van der Kwaak. JETSKE GOUDSMIT se stad werkten zijn hersens op volle toeren. Nulens had eigenlijk nog voor de p All. Zowel Barja Woldberg, Ben- eindspurt moeten demarreren, - - - - maar kwam daar door het hoge tempo niet aan toe. Voortdurend waren van de nationale kam den. Smeding zelf bestuurde Best DUSSELDORP (SID) - Het toernooi om het wereldkampioen schap waterpolo, dat van 13 tot 23 augustus in Madrid wordt ge houden, zal worden besloten met een echte finale. De wereld- zwembond FINA week met dat besluit af van de gang van zaken in het verleden, toen de medailles werden vergeven na een finale poule van vier teams. In Madrid is Nederland in de voorronde ingedeeld met West- Duitsland, vier jaar geleden in EcuadoF winnaar van het brons. Canada en Frankrijk. De beste twee van de vier poules gaan door 1 naar de volgende ronde. De bovenste twee landen daaruit spelen een kruisfinale. De winnaars komen in de eindstrijd, de verliezers betwisten het brons. Het Europees kampioenschap van 1987 in Straatsburg krijgt ook een toegift in de vorm van een finale tussen de nummers één en twee van de acht landen, die allen tegen elkaar spelen. De in de achtkamp behaalde punten en doelcijfers tellen in de eindstrijd niet meer. Ronde van Visp na ter: 1. Gay Nulens (Bel) 3 uur 57 minuten en 19 seconden; 2. Henk Lubberding (Ned); 3. Daniël Wyder (Zwi); 4. Erich Machler (Zwi); 5. Rocco Cattaneo (Zwi); 6. Dominique Garde (Fra); 7. Pedro Delgado (Spa); 8. Giuseppe Calcaterra (Ita) allen de zelfde tijd als winnaar Nulens; 9. Sean Kel ly (Ier) op 1.21; 10. Jurgen Bruggmann (Zwi); 11. Pierino Gavazzi (Ita); 12. Michel Demies (Bel); 13. Marcel Russenberger (Zwi); 14. Mano Noris (Ita); 15. Albert Zweifel (Zwi); 18. Jacques van Meer (Ned); 22. Jean Habets (Ned); 23. Eric Breukink (Ned); 28. Robert Millar (Gbr); 29. Andrew Hampsten (VS) 33. Peter Stevenhaagen (Ned); 34. Greg Lemond (Vst); 42. Steven Rooks (Ned); 44. Phil Anderson (Aus); Uitgevallen; Stefano Colage (Ita) en Nico Verhoeven (Ned). Algemeen klassement: 1. Hampsten 31.35.18; 2. Millar op 0.53; 3. Lemond op 1.21; 4. Urs Zimmermann (Zwi) op 1.34; 5. Franco Chioccioli (Ita) op 3.34; 6. Delgado op 10.12; 7. Stefan Brykt (Zwe) op 10.38; 8. Jean-Claude Leclerq (Fra) op 11.08; 9 Jean-MSrie Grezct (Zwi) op 13.46; 10. Mul ler op 13.57; 11. Harald Maier (Oos) op 14.32; 12. Winnen op 14.40; 13. Gody Schumtz (Zwi) op 15.07; 14. Breukink op 15.12; 15. Bernard Gavillet (Zwi) op 15.27; 18. Rooks op 16.17; 19. Veldscholten op 16.46; 24. Stevenhaagen op 19.22; 26. Hi- nault op 19.47; 28. Lubberding op 21.11; Kelly op 22.01; 33. Nulens op 25.01; 36. Poels op 27.19; 41. Anderson op 29.49; 42. Kuiper op 30 57. 43. De Rooy op 31.09; 50. Van Meer op 35.41; 60. Knetemann op 39.48; 64. Ducrot op 41.52; 67. Habets op 44.19; 70. Peeters op 47.42; 75. Adrie van der Poel op 50.32: 75. Siemons op 52 09; 78. Lammertink op 53.42; 81. Kertens op 54.17; 85. Van Poppel op 57.05; 89. Manders op 1.00.13; 90. Langerijs op 1.00.28. Bergklassement: 1. Breukink 71 punten; 2. Millar 38: 3. Breu 23: 4. Ducrot 15; 5. Lub berding 13. Puntenklassement- 1. Lemond 125; 2. Kelly 97; 3. Chioccioli 93. Ploe genklassement: 1. Köchli 94.57.05; 2. Post op 3.41; 3. De Gribaldy op 16.36. Ronde van de Aude, eerste etappe: 1. Etienne Dewilde (Bel), de 177 kilometer in 4.27,04 uur, 2. Kim Eriksen (Den). 3. Philip pe van den Brande (Bel), 4. Frank Hoste (Bel). 5. Patrick Deneut (Bel). Algemeen klassement: 1. Thierry Marie (Fra) 4.30,16, 2. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) z.t., 3. Jean-Francois Bernard (Fra) op 2 seconden, 4. Etienne Dewilde (Bel) z.t., 5. Czeslaw Lang (Pol) op 3, 6. Ferdi van den Haute (Bel) z.t., 7. Laurent Fignon (Fra) z.t., 8. Silvestro Milani (Ita) z.t., 9. Inaki Gaston (Spa) op 4, 10. Michel Vermote (Fra) z.t. (Mej. M.H. Mol) 2.40,7 - 1.20,4; 2. Zweden; 3. Winston Jo. Toto: winnend f. 16,20 plaats f-2,10 f. 3,40 f. 6,70 koppel f. 111, 30 trio f. 10.871,00. VIJFDE KOERS, 1609 meter: 1. Zoon Bui- NK in Hilversum, tiende ronde: De Boer - Kuijf 0-1, Boersma - Ligterink 1/2-1/2, Dou ven - Van der Wiel afg, Van der Sterren - Ree 1-0, Gelpke - Peelen 1-0, Goldstem - Scheeren 0-1. Afg. partijen 9e ronde: Scheeren - Gelpke 1/2-1/2, Van der Wiel - Boersma afg. Stand: 1. Van der Sterren 8 pnt, 2. Van der Wiel 6 1/2 pnt en 2 afg.partyen, 3. Kuijf 6 1/2 pnt, 4. Ligterink 6 pnt. 5. Boersma 5 pnt en 1 afg.partij, 6. Gelpke 5 pnt. 7. Douven 4 1/2 -pnt en 1 afg.party, 8/9. De Boer en Schee ren 4 1/2 pnt, 10. Ree 3 1/2 pnt, 11. Peelen 3 pnt, 12. Goldstern 1/2 pnt KOERS, 2000 meter: l. Annfine Mountain ((L. Dooper) 2.40,5 - 1.20,3; 2. Yvo Sypesteyn; 3. All Beauty. Toto: winnend f. 1,90 plaats f2,00 f. 3,90 f. 2,00 koppel f. 20,30 VIERDE 'KOERS. 2000 meter: 1. Walda W pel f 7.00 trio f. 23, ZESDE KOERS, 1609 meter: 1. Al Capone (M. Bouwhuis) 2.06,8 - 1.18,8; 2. Yvonne Loo; 3. Zonja Morgan. Niet gestart: Yorky Vredcbest en Zabina Yvoo; Toto: winnend f. 1,30 plaats f. 1,00 f. 1,50 f. 1,10 koppel f.27,70 trio 71,30. ZEVENDE KOERS. 2000 meter. 1. Zar- munda (A.van de Wal) 2.38,4 -1.19,2; 2. Wo- jo M; 3. Ylona D. Toto: winnend f. 7,90 plaats f 3,10 f. 2,20 f. 16,30 koppel f. 25,80 ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1. Ysidoor Odilia (J. Oorthuysen) 2.38.0 - 1.19,0; 2. Yu kon Cede; 3. Ylonka Pluto. Niet gestart: Yark Spencer. Toto: winnend f. 11,20 plaats f.2,90 f. 2,60 f. 3.60 koppel f. 35,40 trio f. 1927,00. Wallysien; 3. Wimbert S. Niet gestart: Wen dy Compaen. Toto: winnend f. 1,40 plaats f. 1,30 f. 1,90 f. 2,10 koppel f. 10,60 trio 132,90. TIENDE KOERS. 1609 meter: 1. Zeus Boe- keltc (J. van Dooyeweerd) 2.05,0 - 1.17.7; 2. 17,90 trio 119,70. ELFDE KOERS. 1609 meter: 1. Zenobia S (J. Oorthuysen) 2.05,8 -1.18,2; 2. Yvo Ann; 3. Wally Heynen. Niet gestart: Zjivago For- tuna. Toto: winnend f. 12.80 plaats f. 4,20 f. 2.50 f. 6,10 koppel f. 28.70 trio 838,60. TOTALISATOR-OMZET: f. 225.641,00. Toernooi van Eastbourne, tweede ronde: Claudia Kohde-Kilsth (Wdl) - Marcella Mesker 5-7, 6-3, 6-2, Anne Hobbs (Eng) - Bettina Bunge (Wdl) 2-6,6-2,6-3, Helena Su- kova (Tsj) - Lori McNeil (Vst) 6-3,6-4, Dian- Balcstrat (Aus) - Lea Antonoplis (Vst) LONDEN (AFP) - De loting voor de eerste ronde van het toernooi van Wimbledon, dat volgende week begint, heeft voor Michiel Schapers een lastige tegenstander opgeleverd. Nederlands beste tennisser, die zich via winst op de Amerikaan Layendecker (7-6, 7-5) gisteren plaatste voor de derde ronde van het grasbaantoernooi van Bristol, ontmoet in de eerste ronde Miloslav Mecir. Het is niet de eerste keer dat Schapers en de Tsjechoslowaak tegenover elkaar op de baan staan. De meest recente ontmoeting tussen het tweetal was bij het demonstratie-toernooi in Ede. Schapers verloor pas na een tie-break in de derde set. Bij winst speelt de Rotterdammer in Londen tegen de winnaar van het duel Slozil (Tsj) - Stenlund (Zwe). Van de top-favonelen voor Wimbledon, trof alleen de Zweed Mats Wi- lander een op papier lastige opponent in de eerste ronde. De nummer twee op de plaatsingslijst, begint tegen de Amerikaan Scott Davis. Het is waarschijnljk zijn enige sterke tegenstander op weg naar de laatste acht. Ivan Lendl speelt in Londen eerst tegen de vroegere Mexicaanse jeugd wereldkampioen Leonardo Lavalle. In de kwartfinales ontmoet de Tsje choslowaak zijn eerste serieuze tegenstander, de Amerikaan Johan Kriek. Titelverdediger Boris Becker, vierde op de lijst der favorieten, begint tegen de Argentijn Bengoechea. De meest serieuze opponent daarna tot de kwartfinales is de Australiër Paul McNamee. Bij de laatste acht zou Becker volgens de plaatsing de Amerikaanse-Zweed Mikael Pernfors moeten treffen. Door zijn winst in Parijs op Becker, Jaite en Leconte, is Pernfors op Wimbledon als dertiende geplaatst.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15