Water in buitenland blijft visser lokken 4'4 ri? J Bridge VISSPORT 1 ZATERDAG 14 JUNI 1986 EXTRA PAGINA 29 DOOR BRAM VAN LEEUWEN Hengelaars trekken vaak ver weg op zoek naar viswatermaar dicht bij huis zijn nog de mooiste plekjes te vinden, zoals deze stek lang de Drecllt. (foto Wim Dijkmanl Hoewel we in ons land over voor treffelijk viswater beschikken zijn er nog altijd vele duizenden Nederlandse sportvissers die tij* dens de vakantie hun hengelge- luk over de landsgrenzen be proeven. De meeste hengelaars trekken sinds jaar en dag naar Ierland, maar de laatste jaren zijn vooral de Scandinavische landen in opmars. Om tot de verbeelding van de Nederlandse sportvissers te blij ven spreken organiseren de Ie ren nu al vele jaren hun speciale competitie voor bijzondere vang sten. En ook dit jaar is weer een aantal Nederlanders in de prijzen gevallen. Zo haalden L. Heuvelman en P. IJsselstein uit Gouda, G.J. Fiesler uit Wierden en J.J. Vul- lings uit Sevenum de Ierse pers door op één dag vier fors blonde roggen te vangen. Daarbij was er één van 16,6 kilo, de op een na zwaarste die in 1985 in Ierse wateren werd gevangen. Een paar andere bijzondere vangsten was die vaneen koolvis van 7,9 kilo die aan de haak werd geslagen door F.J.G. Joosten uit het Limburgse Horst en de con- geraal van 23 kilo die werd ge vangen door J. de Leeuw uit 's- Gravenpolder. Verder waren er vorig jaar drie meldingen van Nederlandse hen gelaars die in de Ierse kustwate ren een grote doornhaai hadden gevangen. Een exemplaar van bijna 7 kilo van J. Veerman uit Hilversm was de zwaarste. En ten slotte was er nog de stekelrog van 9,2 kilo die werd gevangen door S. Peters uit Egmond aan de Hoef. Hoewel er door veel Ne derlanders ook in Ierse binnen wateren werd gevist, was daar geen enkel record te mekien. Zweden Een land dat de laatste tijd ook volop belangstelling probeert te wekken bij de Nederlandse sportvisser is Zweden. Men roeit daarbij in tegen de stroom be richten dat als gevolg van de zure regen tal van Zweedse .meren zijn ontdaan van elk biologisch leven. Tot dusver was de sportvisserij in Zweden nogal omgeven met problemen. Dat werd vooral ver oorzaakt door opmerkelijke be perkende maatregelen voor sportvissers. Een daarvan luidde dat in de meeste viswateren niet binnen 300 meter vanaf de kust en oever of vanaf de eilanden mocht worden gevist. Vooral voor vakantievierende hengelaars die meestal op de oe vers zijn aangewezen vormde die beperkende bepaling een grote belemmering. Met ingang van 1 mei van het vorig jaar is de situa tie echter gewijzigd. Vanaf die datum is het vissen langs de hele Zweedse kust vrijgegeven met uitzondering van het vissen op zalm langs de kust van noord- Zweden en enkele beschermde gebieden. Dat vrije vissen geldt ook voor de vijf grootste meren van Zweden, te weten Vanern, Vatern, Malaren, Hjalmaren en Storsjön (in de provincie Jamt- land). Volgens het Zweeds Nationaal Verkeersbureau huizen in het meer Malaren volop baarzen en snoeken, terwijl voor de snoek ook het noordelijkste deel van Vanern wordt aanbevolen. Het snoeken in een meer als de Hjal maren blijft een moeilijke zaak vanwege de oeverbegroeiing en het zeer ondiepe water onder de oevers. Daar kan men in feite al leen uit de voeten wanneer men de beschikking heeft over een visboot. Daarentegen is er volgens de Zweden weer goed snoek en baars te vangen in het noordelij ke gedeelte van de Vatern. En verder heeft de wetswijziging nieuwe mogelijkheden geopend voor het ijsvissen op baars, vlag- zalm en houting in het Storsjön- meer. Overigens heeft het Zweedse Nationaal Verkeersbureau on langs een nieuwe brochure laten verschijnen met een overzicht van de beste vliegvisstekken in dat land. In de folder waaraan werd meegewerkt door de be kende Zweedse sportvisjourna list Jan Olsson wordt behalve een rondreis langs de belangrijk ste stekken een overzicht gege ven van de verschillende vissoor ten en krijgt de lezer adviezen over de beste hengelsportuitrus ting voor de Zweedse wateren. De folder kan gratis worden aangevraagd via Postbus 85884, 2508 CN in Den Haag. Visma Een paar weken geleden was ik nogal pessimistisch over de toekomstkansen van de jaarlijk se hengelsportentoonstelling Visma in het Rotterdamse Ahoy- complex. Ik baseerde dat op het gebodene en de teleurgestelde reacties van bezoekers die ik links en rechts te horen kreeg na de laatste editie. De organisatoren zien de toe komst kennelijk zoriniger in want nu reeds heeft men aange kondigd da er volgend jaar op nieuw een Visma-tentoonstelling zal worden gehouden. Het motto zal in 1987 zijn 'Aktief vissen, meer vangen'. De Visma zal wor den gehouden van 25 tot en met 29 maart en opnieuw is gekozen voor een combinatie met de beurs Adventure, waarbij het ac cent op de avontuurlijke buiten recreatie ligt. Op het punt van de hengel sportperiodieken zijn er ook wgt nieuwtjes te melden. Zo is het fraai uitgevoerde Sportvissers journaal dat tweeënhalf jaar gele den voor het eerst op de markt kwam in de maand mei voor het laatst verschenen. De uitgever is een samenwerkingsverband aan gegaan met het blad Hengelsport dat wordt uitgegeven door de overkoepelende Nederlandse Vereniging voor Sportvissers Fe deraties. Blijkens het laatste jaarverslag van de NWS leverde de exploi tatie van 'Hengelsport' een ver lies op, terwijl ook het aantal abonnees op Sportvissersjour naal kennelijk te klein was om dit ambitieuze project voort te zetten. Visblad Extra Gekozen is nu voor een geza menlijk hengelsportblad in twee uitvoeringen onder de titel Het Visblad en Het Visblad Extra. Het Visblad heeft ccn omvang van 32 pagina's, Het visblad Ex tra het dubbele, met dien ver stande dat daarin daarin de gehe le inhoud van Het Visblad is op genomen. Leden van de NWS krijgen het nieuwe visblad tegen gereduceerde prijs aangeboden. Hoewel bij de presentatie van het eerste nummer nogal enthou siast werd gedaan is het concrete gevolg van een en ander dat er in ons land opnieuw een hengel sportmaandblad minder ver schijnt. Vorig jaar werd nog een po ging ondernomen om een Neder landse vissportkrant op de markt te brengen naar het voorbeeld van de Engelse Angling times. Maar het blad dat elke 14 dagen verscheen overleefde zelfs het eerste verschijningsjaar niet. Een zoveelste teken dat in de hengelsport de zeven vette jaren Kennelijk achter de rug zijn en men nu bezig is met de zeven magere. pq p BijdragenAriejan Korteweg Jaap Visser Nostalgie van Les Zazous De Katwijkse groep Les Zazous heeft na 'Chain Gang' een twee de plaatje gemaakt. Een EP-tje met vier nummers, zoals vroeger The Yardbirds en The Pretty Things die maakten. Niet alleen de verpakking doet aan de late jaren zestig denken. Alle vier de nummers zijn psychedelisch ge kleurd en doen ook in de ramme lende produktie aan de beginda gen van de binnenbeat denken: de tijd van The Motions, After Tea, Les Baroques. In het titel nummer wordt zelfs van een per fumed garden gerept. Alleen 'Light is getting out' klinkt meer eigentijds met een aan The Dream Syndicate herinnerend gitaargeluid. Les Zazous kan net zo goed een pastiche als een oprecht nostalgisch kwartet zijn. Twintig jaar geleden was het een hemel bestormend plaatje geweest, maar in 1986 kan dit echt niet AK Stijlvaste rockabilly L'Attentat: 'King of the neigh bourhood' (Circo Do) Al jaren is 'L'Attentat een van de leukste bands uit het clubcircuit. De ervaring die ze tijdens de tal loze optredens hebben opge daan, is aan deze, tweede, LP af te horen. Al klinkt de band op 'King of the Neighbourhood' aanzienlijk gepolijster dan op de planken. L'Attentat is voortgekomen uit de Amsterdamse gitaarlichting en vormt daarvan de vertegen woordiger die het meest trouw is aan de rockabilly. Zeker deze plaat klinkt als geestverwant aan de Engelse groep Restless. Twaalf korte songs, voorzien van strakke, sobere drums, een snel le bas en heldere gitaarlijnen. Al- lard Jolles, op het podium ogend als een geest uit de jaren vijftig, zingt stijlvol en vakbekwaam. De transparante produktie laat de nummers optimaal tot hun recht komen. Het titelnummer 'King of the neighbourhood' is een swingen de ode aan de kat van de drum mer, 'She let me down' is een rui ge rocker en bij 'In my town' kun je gezellig inhaken. Niet alleen rockabilly, maar ook countrybil- ly en Byrds-invloeden klinken door op deze LP, die een pleidooi is voor eerlijk en stijlvast muziek maken. Aan L'Attentat kan nie mand zich een buil vallen. AK Ramones bijna als vanouds The Ramones: 'Animal boy' (Sire) Johnny, Joey, DeeDee en Rit chie Ramone zijn terug als kam pioenen van de drie akkoorden. 'Animal Boy' is niet zo goed als Jeoy, Richie, Johnny en DeeDee Ramone. (fotopr) wat ze in '76 en '77 maakten - die tijd komt nooit weerom - maar aanmerkelijk beter dan alles wat ze sindsdien opnamen. Ze heb ben weer een hele plaat volge speeld met hun minimale variant van rock roll op de landings baan. Een enkel nummer als 'Crummy Stuff had zelfs zo op Rocket to Russia kunnen staan, en dat is een groot compliment. De single 'Something to believe in', een song in het genre Britse voetbaldeun, is zowaar voorzien van een rudimentaire melodie. Ook 'Somebody put something in my drink', 'Apeman hop' en het al bekende 'Bonzo goes to Bitburg' zijn ouderwets sterke nummers, voorzien van de tref fende teksten, waaraan de Ramo nes hun kracht mede te danken hebben. In 'Freak of nature' ko men ze terug op hun oude fasci natie lobotomie en in de ballade 'She belongs to me' klinken de naweeën van de eenmalige sa menwerking met Phil Spector door. Het is jammer dat de zang vaak veel minder helder is dan in hun glorietijd en dat 'Animal boy' en 'Mental heil' breaks bevatten die klinken alsof de hele band tege lijk last van zwabberbenen krijgt. Voor het overige grom men, razen en denderen ze door de groeven, maar blijven toch de aandoenlijke stripfiguurtjes die ze altijd zijn geweest. Voer voor herkauwers Vijfentwintig jaar, een kwart eeuw Golden Earring, daar zijn geen woorden voor, dat is tra la... En misschien wel het einde ook, hoewel. Ik zal niet weer de fout maken om uit te roepen dat de nieuwe Earring-elpee de onder gang van het Hollandse rockin- stituut inluidt. Dat heb ik acht jaar geleden ook gedaan toen nummer veertien uitkwam en mooi dat 'Grab it for a second' nu mijn meest gedraaide Earring- plaat is. Toch lijkt het mij twijfel achtig dat ik nummer 22 in 1994 nog regelmatig van zijn fraaie verpakking zal ontdoen. Hooguit dat ik nog eens naar 'The Hole' grijp om het fotografische hoes- werk van Anton Corbijn te be wonderen. Bevatte 'Grab it for a second' indertijd voor Earring begrippen nogal vernieuwend materiaal, op 'The Hole' is slechts sprake van nieuwe muziek in een oude ver pakking en dat kan nooit goed zijn, want staat er niet geschre ven dat het uit den boze is om nieuwe wijn in oude zakken te doen. In mijn geval was 'Grab it for a second' dus een plaat die moest rijpen en ik vrees dat 'The Hole' daar niet voor in aanmerking komt, ook al staat deze Kooy- mans/Hav-Droduktie bol van ee degen rock roll. Een stevige portie rauwkost waar ik echter persoonlijk al te vaak op heb ge kauwd. Maar voor de fanatieke herkauwers is 'The Hole' meer dan de moeite waard. JV Uit de match tussen Jeroen Pi ket en John van der Wiel had u van mij nog de interessante der de partij tegoed. Het was het eni ge duel waarbij Piket erin slaag de zijn gerenommeerde oppo nent het vuur danig aan de sche nen te leggen. Tijdnood verhin derde de jeugdige Leiderdorper echter om het behaalde voordeel daadwerkelijk uit te buiten. Net als in de tweede partij waagt Van der Wiel zich aan een openings experiment, dat niet al te succes vol blijkt uit te pakken. Van der Wiel-Piket, derde matchpartij, Pirc-verdediging. 1 e2-e4;d7-d6, 2 d2-d4;Pg8-f6, 3 Pbl-c3;g7-g6, 4 Lcl-e3;c7-c6, 5 Ddl-d2;b7-b5,6 e4-e5 (Een nieuw idee van Van der Wiel. Wit geeft het loperpaar, in de hoop daar voldoende compensatie voor te krijgen. Gezien het verloop van de partij is het de vraag of dat er wel inzit);6....Pf3-g4, 7 e5xd6;P- g4xLe3, 8 Dd2xe3;Dd8xd6, 9 a2- a4;Lf8-g7, 10 Pgl-f3;b5xa4. Deze zet doorkruist de witte plannen. Weliswaar zit zwart met enkele zwakke pionnen opgescheept, maar zijn lopers krijgen in prin cipe nu wel de vrije loop. 11 Tal- xa4;0-0, 12 Pc3-e4;Dd6-c7, 13 De3-a3 (Een zet waar Van der Wiel lang over nadacht. De ma noeuvre is echter wel zo conse quent). 13....Lc8-f5. Op zijn beurt stak Piket in deze beslissing heel wat bedenktijd. Een interessant alternatief vormt Pb8-d7. Op 14 Lfl-d3 volgt dan sterk Pd7-b6. Na 14 Da3xe7;Dc7-f4 ontstaat de volgende diagramstelling: Als u de krant gevolgd hebt dan weet u dat vlak voor het wereld kampioenschap voetbal in Val kenburg een dam Olympiade werd gehouden. Men kan eigen lijk zeggen voor de tweede keer, het jaar daarvoor werd gestreden om de coupe du monde voor drietallen en dat was dit jaar ei genlijk ook zo. Wat vooral opviel bij deze Olympiade was, dat er belang stelling was van vele landen. Er deden nl. maar liefst 12 landen mee. De strijd ging natuurlijk slechts tussen 2 landen: Neder land en de Sowjet-Unie, welke net zoals vorig jaar werd beslist in het voordeel van de Sowjet- Unie. Dit kwam omdat Neder land 1 verliespunt had tegen de Ivoorkust (3-3). Het team van Ne derland bestond uit: Sijbrands, Clerc, Van der Wal en het win nende Russische team uit: Gant- warg, Mitsjanski, Baljakin. Hieronder een aantrekkelijke pot uit de wedstrijd Italië-Neder- land. Simonelli-Van der Wal. Op 15 Lfl-d3 heeft wit onvol doende compensatie voor de to ren, die na Df4-c8 schaak verlo ren gaat. De zwarte dame laat zich namelijk niet vangen. Na 15 Kel-dl is de dreiging Pd7-b6,15 Ta4xa7;Lc8-g4 funest. Ook 15 Pf3-d2 is niet goed, want dan volgt opnieuw Pd7-b6, ditmaal met dregingen als Lc8-f5 en Lg7xd4. 15 Lfl-e2 is misschien nog het beste, maar ook dan is Pd7-b6 vervelend. De tekstzet blijkt zwart echter ook volop kansen te bieden. 14 Lfl-d3;Pb8-d7, 15 0-0;Pd7-b6, 16 1.34-29 20-25 2.40-34 15-20 3.45- 40 10-15 4.50-45 5-10 5.31-26 17-21 6.26x17 11x22 7.37-31 6-11 8.41-37 11-17 9.31-26. Ongetwijfeld zal Si- monelli niet geweten hebben dat hij hier afwijkt van een theoreti sche variant die verder gaat met 46-41 7-11. 19-23 10.46-41 14-19 11.36-31 9-14 12.32-28 23x32-13, 38x27! Tegen Van der Wal is dit werkelijk brutaal te noemen. Uit eindelijk is het meestal hij die dit soort zetten doet. 19-23 14.42-38 14-19 15.4842 10-14 16.35-30 3-9 17.40-35 23-28 18.4440 19-23 19.30-24 13-19 20.24x13 8x19 21.38-32 19-24?!. Of het allemaal door de beugel kan wat zwart doet weet ik niet, in ieder geval is het zeker dat Van der Wal het al lemaal beter berekenen kan als zijn tegenstander, die wat al snel De deelname aan de Heineken Toekomstdrive, de eerste echte wedstrijd voor cursisten die in het voorafgaande jaar met bridge zijn begonnen, heeft dit jaar alle records gebroken. Ruim 1000 pa ren traden aan. Iedereen speelde dezelfde spellen, waarbij er on derscheid werd gemaakt tussen deelnemers die één, danwel twee cursussen hebben gevolgd. Eén van de horden die moest worden genomen was het volgende spel: H 10 6 4 Z> H 2 V 10 9 7 654 B9 N A 8 7 3 ^86 \M n V V743 OAHB 8 6 2wu O 4 A 10 3 Z 9872 V 5 2 O A B 10 9 5 O 5 3 H VB Zuid, NZ. Zuid.opende 1 Ha en west volgde 2 Ru. De goede actie van noord is nu natuurlijk 'dou blet', voor straf. Noord is vrij zwak en de manche zal er voor NZ niet zo gauw inzitten. 2 Ru gaat vrijwel zeker down; twee in de praktijk, goed voor 300 pun ten. Veel noordspelers volgden evenwel met 2 SA en dat is fout; LUXEMBURG - De Luxem burgse Europa-CEPT-zegels zijn op 5 mei aan de loketten ver krijgbaar gesteld: 12 frank, het bos, de groene longen van onze steden en 20 frank, natuur- en milieubescherming, een uitda ging voor de mensen. Eveneens op 5 mei werden drie zegels uitgegeven met als titel "Vestiging Luxemburg". Op een zegel van 15 frank het uit 1732 daterende Fort Thüngen. De Porte des Bons-Malades, die werd verwoest bij de verovering van de stad Luxemburg door de troepen van Lodewijk XIV, maar in 1684 en 1685 door de grote ves tingbouwer Vauban werd her bouwd, staat op een 18 frank-ze- gel afgebeeld. Op de derde zegel in de waarde van 50 frank zien we de Malakoff-toren uit 1861. Ter gelegenheid van de inge bruikneming van nieuwe postze gelautomaten geeft de Luxem- O A B 10 7 <?AV5 wq O H V 8 2 W U A 8 Ta4-a6;Tf8-d8,17 Da3-c3;Pb6-d5, 18 Dc3-c5 (het slaan op c6 voert wit na dameruil en Pd5-b4 naar een ongunstig eindspel);Dc7-b7, 19 Dc5-a3;Pd5-f4,20 Pe4-c5;Db7- c8, 21 Ta6xa7 ;Ta8xTa7, 22 Da3x- Ta7;Lf5xLd3,23 Pc5xLd3;Pf4-e2 schaak, 24 Kgl-hl;Pe2xd4, 25 Pf3xPd4;Td8-d7, 26 Da7-c5;L- g7xd4, 27 Dc5-c4;Kg8-g7. Of schoon moeilijk valt te zeggen waar het mis is gegaan, heeft het laveerwerk zwart toch niet ge bracht waar hij naar toe zou wsil- len. Nu begint wit echter on nauwkeuriger te spelen, zodat Piket alsnog kansen krijgt. 28 Tfl-el;Le4-f6, 29 Dc4-g4;h7-h5, 30 Dg4-h3;Dc8-c7, 31 Dh3-g3;D- c7-a5, 32 Dg3-e3;Td7-d6. Ook 32...Td5 komt in aanmer king. Piket verkeert inmiddels in flinke tijdnood. Niet de eerste keer in deze match, maar het spe len tegen een grootmeester vergt extra nauwkeurigheid en daar mee bedenktijd. 33 b2-b4;Da5-a2, 34 De3-c5;Lf6-d4,35 Dc5-g5;Ld4- f6. Piket biedt zijn tegenstander de mogelijkheid herhaling van zetten te geven, 35...e7-e6 lijkt hem echter goede kansen te bie den. 36 Pd3-f4, al dan niet vooraf gegaan door Dg5-e7, lijkt gevaar lijk maar valt in beide gevallen simpel te weerleggen. In plaats van deze opportunistische aanpak zou wit niet anders dan een moeizame verdediging res ten. Nu komt hij er nog genadig vanaf. 36 Dg5-c5;Lf6-d4, 37 Dc5- g5;Ld4-f6. Remise op de claim van wit. zal blijken, er geen gat meer in ziet. Het lijkt me overigens een leuke opgave om uit te zoeken waarom iedere keer 34-30 niet goed is. 22.42-38 7-11 23.28.33x24 14-20 29.24-19 13x24 30.34-30 25- x34 31.39x19 23x14 32.32x23 18- x29 33.27x7 1x12 en hoewel wit nog even doorging was hij na tuurlijk kansloos met een stuk achter. Tot slot voor de liefhebbers een probleem van Kovrischkin met als opgave: speelt en wint. door Ton Schipperheyn noord heeft daarvoor te weinig. Zuid verhoogde dan ook nog tot 3 SA, juist omdat 2 SA sterker werd gedacht. In 3 SA werden 8 slagen gemaakt, één te kort dus. Als toeschouwer was ik eèn paar dagen later getuige van een par tijtje tussen een paar van die minder ervaren bridgers. Ik zag daarbij in één en hetzelfde spel een tweetal leerzame fouten ma ken: 954 C>H984 09 B 9 7 6 2 N JVS OB 10 2 O A 7 6 4 3 Z 10 5 4 H632 7 63 O B 10 5 H V 3 West opende 2 SA en oost bood 3 SA; noord had een prima start: KI 2. Van tafel werd klein ge- burgse post op 26 juni een post zegelboekje uit. Deze uitgifte eert de beroemde Franse politi cus Robert Schuman, die hon derd jaar geleden in Luxemburg werd geboren en als "vader van Europa" de geschiedenis is inge gaan. In het boekje zitten vijf ze gels van 2 frank en vijf van 10 frank, alle met het portret van Robert Schuman. Prijs van het boekje: 60 frank. Op de omslag van het boekje staat een gesti leerde tekening van het Europa- Centrum in Luxemburg. OOSTENRIJK - De Oosten rijkse post heeft eind april begin mei drie tentoonstellingszegels op een rijtje gezet. Op 21 april verscheen een 4-schilling-zegel (oplage 3,35 miljoen) ter gelegen- speeld, zuid de heer en west het aas. West vervolgde met Ru 2 voor het aas en ruiten terug. Wat was er inmiddels allemaal misgegaan? Allereerst het bij spelen van KI H. Verplaatst u eens op de stoel van Noord. Wie heeft de belangrijke KI V? In zijn ogen west natuurlijk. We komen weliswaar met de hoogste van een serie uit, maar we spelen de laagste van een serie bij. In twee de instantie wests vervolg met Ru 2. Zie wat er gebeurt: Ru A, ruiten terug naar de heer, Ru V en Ru 8 na. De 5e ruiten op tafel is vervolgens onbereikbaar, om dat oosts ruiten lager zijn dan die van west; een blokkade heet dat. Goed is te beginnen met de hon neurs uit de korte .hand: eerst dus Ru H en Ru V en vervolgens met Ru 8 naar Ru A, waarna oost nog twee ruitenslagen maakt. In de praktijk maakte west 4 ruitenslagen (noord een harten en twee schoppen weg, zuid een harten) en vervolgens met Ha A en harten na, voor noords heer. Deze had het contract nu down kunnen spelen door klaveren te vervolgen, maar noord dacht KI V inderdaad bij de leider en speelde schoppen na, met ramp zalige gevolgen. De leider speel de in dummy de vrouw, zuid de heer en west maakte de resteren de slagen op een na. heid van de prins Eugententoon- stellingen in Schlosshof en Nie- derweiden. Op de zegel een por tret van de 250 jaar geleden overleden veldheer en staatsman prins Eugen van Savoye en het Marchfeldslot Schlosshof. Op 24 april volgde een 4 s.-zegel (oplage 3,35 miljoen) naar aanleiding van de tentoonstelling "De wereld van de barok" in het stift St. Flo- rian (op de zegel de voorgevel van het stift) en op 2 mei ver scheen een 4 s.-zegel (oplage 3,3 miljoen) die in het teken staat van de tentoonstelling "Bruggen en bolwerken" in slot Herber- stein (Stiermarken) met daarop slot Herberstein en het wapen van Stiermarken. IN 'T KORT - De kleuren van de op 17 juni uit te komen per manente zegels zijn: Crouwel-ze- gel van 65 cent: lichtbruin en Beatrix-zegel van 7,-: grijs blauw.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 29