EDH Vrouwen Avanti op Cup-jacht Mayotte verrast Becker Ernstige valpartij in Ronde van Zwitserland Van der Wiel komt met de schrik vrij Maleisië toch naar WK Spanje Krans komt bijna met verrassing ZATERDAG 14 JUNI 1986 SPORT PAGINA 15 HAZERSWOUDE-DORP De vrouwenploeg van Dextró/Avanti kan vanavond als eerste Neder landse club een Europese tafel tennisbeker in de prijzenkast zet ten. Het Hazerswoudse team kan voor die geschiedschrijving zor gen door in de finale van het EC-2- toernooi tegenstander Vitkovice uit Tsjechoslowakije te verslaan. Het grote voordeel van Avanti is dat het die eindstrijd in eigen hal mag afwerken. Daardoor is aan bijna alle voor waarden voldaan om het succes te kunnen grijpen. Hoewel de Hazers woudse vrouwen in het nabije verleden al eens twee keer eerder de halve finales bereikten, bleef een Cup-zege toch buiten handbe reik. In Bettine Vriesekoop had men altijd wel een grote voorvecht ster, maar het schortte aan interna tionale kracht binnen de rest van het team. Om daar wat aan te ver anderen wist Avanti aan het begin van het internationale kalenderjaar Mirjam Kloppenburg aan zich te verplichten. De Lichtenvoordense sloeg door haar overgang naar Avanti - speciaal voor de Europa Cup - twee vliegen in één klap. Sa men met Vriesekoop ging zij een sterk koppel vormen, zodat haar kans op continentale ervaring ook groter werd. Juist in dit jaar maak te Kloppenburg een flinke stap voorwaarts op de Europese hitlad der, waardoor zij bijvoorbeeld al mee mocht doen aan de Top Twaalf. Vriesekoop en Kloppenburg leg den de basis voor het bereiken van de finale. De beide toppers van ons land worden daarbij nu onder steund door Ellen Bakker, geste gen tot de nummer drie positie. Kortom, Avanti vormt eigenlijk een veredelde nationale ploeg. Geen wonder dat die ook buiten de landsgrenzen recht van spreken heeft. Op weg naar de eindstrijd wer den de opponenten met voor zich sprekende cijfers gedeklasseerd. Club Pochtenez (Bulgarije) kon geen tegenpunt scoren: 5-0. Indus- trogradnja en Kemicar Hrastnik, beiden uit Joegoslavië, lukte dat wel, maar het bleef bij het rédden van de eer: 5-1. Ook Vitkovice kan echter bogen op een prima serie overwinningen. Achtereenvolgens werden het Franse AL Bruz (5-1). het Joegosla vische Olympia Ljubeljana (5-1). het Joegoslavische STK Vojvodina (5-4) en het Hongaarse BSE Boeda pest (5-2) aan de zegekaar gebon den. Vooral die laatste overwin ning maakte bijzonder veel indruk. Boedapest, met Edith Urban en Csilla Batorfi in de ploeg, was de laatste jaren onaantastbaar met drie EC-zeges op rij. Avanti weet zich dan ook gewaarschuwd voor de Tsjechischen, die in Marie Hra- chova hun kopvrouw hebben. Avanti (lees: trainer Gerard Bak ker) weet precies wat deze speel ster uit Ostrawa allemaal kan. Ja renlang vormde zij de vaste dub belspelpartner van Bettine Vriese koop tijdens open toernooien en vele titelstrijden. Hrachova wordt bijgestaan door Vera Gajdosova en Regine Hyberova. Als reserve- speelster is Jana Dobesova meege reisd. De coaching is al vele jaren in handen van Marta Novotna, die Avanti nog kent van een aantal jaar geleden. Toen speelde de Hazers woudse ploeg in Ostrava de kwart finales. Daarin werd met 5-3 verlo ren. Briggite Kooter en Jolanda Noordam vormden toen samen met Bettine Vriesekoop het vaste trio. De kaarten zijn nu anders ge- schudt. Was er toen sprake van een gastvrije ontvangst, dit keer lopen de zaken (weer eens) anders dan Avanti zich had voorgesteld. Aan de Tsjechische ploeg was gevraagd om vrijdagmiddag om vijf uur pre sent te willen zijn bij een officiële ontvangst, waarbij Hazerswouds burgemeester Van der Sluis en sportwethouder Van der Lek-de Knikker samen met George Yates, de secretaris-generaal van de ET- TU, hun opwachting maakten. Te vergeefs, want Vitkovice meldde zich niet. De ploeg, die de reis naar Hazerswoude per auto maakte, ar riveerde pas 's avonds om half ne gen in het hotel. Vanavond kunnen zij, uitgerust of niet, aan de bak in de Avanti-hal. En dat is een primeur, want nooit eerder werd een eindstrijd bij een van de betrokken clubs gespeeld. Maar Avanti heeft zich er sterk voor gemaakt en - via een omweg - gekregen. Oorspronkelijk in Duits land (Primasens) gepland, toen door Valkenswaard naar Neder land gehaald én vervolgens voor een bedrag 'beneden de vijfdui zend gulden' aan Avanti overge daan. Om 18.00 uur begint het unieke gebeuren. WIM VAN WANROOY John van der Wiel( links) kwam gisteren tegen Ger Ligtenuk in tijdnood uit op een remise, zijn tweede in successie. ifoto anp» HILVERSUM (ANP) - John van der Wiel is gisteren met de schrik vrijgekomen. In de zevende ronde van het Nederlands schaakkam pioenschap in Hilversum maakte Gert Ligterink het hem zo lastig, dat de eerste nederlaag van de lijst aanvoerder nabij leek. Maar de tijdgeest besliste anders. Of beter gezegd; het gebrek aan tijd, dat sinds de invoering van de Campo- manes-regeling 'e'en van de ergste kwelgeesten van de schaker is ge worden. Met Van der Wiels vlag op vallen eindigde het aardige duel op de 39ste zet in remise. Door dit tweede achtereenvolgende gelijk spel is Van der Wiel iets van zijn voorsprong kwijtgeraakt. Aan titel houder Paul van der Sterren, maar - verrassend - ook aan Rini Kuijf. Beiden wonnen en brachten daar door hun achterstand tot één punt terug. Met Kuijf - van der Wiel zon dag op het programma en Van der Wiel - Van der Sterren in de laatste ronde is de race nog niet gelopen. Rini Kujjf profiteerde van de mid- life-crisis, waarin Hans Ree mo menteel verkeert. Solide systemen blijken in zo'n situatie plotseling niet meer te werken en het was dan ook niet zo vreemd, dat de Amster damse grootmeester met wit koos voor de Meraner, waarmee hij de dag tevoren met zwart van Ligte rink had verloren. Het resulteerde in een opstelling met wederzijdse kansen, die door Kuijf in grote tijd nood superieur werd behandeld. Door de nederlaag in de openings ronde tegen Van der Sterren en de verloren wild-westvertoning tegen Peelen, was Ligterink in de rang lijst nogal teruggevallen. Te ver. naar gisteren bleek. In de door Van der Wiel weinig agressief behan delde Scheveninger creëerde hij tegenkansen op de zwarte velden. In het middenspel won zwart een gezonde plus-pion en het zou er voor Van der Wiel slecht hebben uitgezien, als Ligterink aan het ein de van het vierde uur niet een klei ne combinatie had overzien, waar door de kansen keerden. Flip Goldstern hield het tegen Van der Sterren vol tot na de eerste tijdcon- trole en belandde toen in een eind spel, dat door Van der Sterren op superieure wijze naar winst werd geleid. Nooren gaat niet naar WK ENSCHEDE - Henk Nooren, een van Nederlands meest gerenom meerde springruiters van dit mo ment, zal niet deelnemen aan het wereldkampioenschap dat over en kele weken in Aken wordt gehou den. Door de verkoop van zijn Grand-Prix-paard Glenn is Nooren uit de selectie van bondscoach Jo- han Heins gevallen. LONDEN (ANP) - Tim Mayotte heeft op gras een behoorlijke repu tatie. Een plaats in 1982 in de halve en twee (1981 en '83) in de kwart finales op Wimbledon geven aan dat de Amerikaan zich op de groe ne bodem in Engeland uitstekend op zijn gemak voelt. In het toer nooi van Queens, voor het gros der spelers de ideale voorbereiding op de open Engelse titelstrijd, bewees Mayotte dat andermaal. Boris Bec ker werd gisteren het slachtoffer van de sterk Serverende en volle rende speler. De achter Connors als tweede geplaatste titelverdedi ger van Queens en Wimbledon won de eerste set pas na een tie break. Ook de tweede set ging tot de dertiende game gelijk. Beider opslag-geweld beheerste die extra game. Tot 7-7 verloor niemand een punt op zijn opslag. De eerste keer dat Becker het wel deed, was be slissend voor de set. Het verlies greep Becker behoorlijk aan. Hij begon zoals zo vaak als het niet naar wens loopt te mopperen over zijn spel, over het functioneren van de lijnrechters en haalde zich zelf daarmee steeds meer uit zijn spel. Mayotte profiteerde goed, brak in" de derde set twee keer door de op slag van de Westduitser en maakte op de service van Becker de wed strijd uit: 6-2. Voor de Amerikaan was de winst op Becker een aardi ge revanche voor het verlies vorig jaar op Wimbledon. Pas na vijf sets nam de Westduitser deze lastige horde op weg naar de titel. De winst op Becker maakte voor Mayotte veel goed van een tot nu toe weinig succesvol seizoen. Hij raakte in het begin van het seizoen bij een toernooi in Philadelphia ernstig gebleseerd aan zijn been. Het kostte hem enkele weken voor hij weer de baan op kon. Van een verdediging van zijn in 1985 ver overde titel in het toernooi van Bo ca West, zijn belangrijkste toer- nooi-overwinning in zijn loopbaan, kwam weinig terecht. Toen de bin- nen-banen werden verlaten, was Mayotte nog hard bezig met zijn te rugkeer. Op gravel rekende nie mand op hem. Het vers gemaaide gras van Queens versnelde zijn co meback. Auto rijdt op renners in: drie gewonden MURTEN (ANP) - Op vrijdag de dertiende ontaardde de derde etappe van de Ronde van Zwitserland door een ongeluk in een chaos. Een zeldzaam verschijnsel in het evenement van directeur Sepp Voegeli, waarbij evenwel drie Italiaanse wielrenners ernstig gewond naar het ziekenhuis werden gebracht. Giancarlo Perini, zijn ploeggenoot Claudio Chia- pucci en Orlando Maini waren, terwijl zij bij de 57ste kilometer aan de kop van het peloton tempo maakten, geramd door een particuliere wagen, die recht op hen inreed. Een fout van de kantonpolitie in het dorpje Pruntut, die de meest verwarde taferelen tot gevolg had. Paolo Rosola verzachtte de pijn voor zijn landgenoten enigszins door de massasprint te winnen voor Greg Lemond en Jos Lam- mertink. Zonder problemen bleef de Amerikaan Hampsten in het geel, Eric Breukink de beste in het bergklassement. Vlak voor de aanrijding was een kopgroep van 22 man ontstaan, die ruim een minuut voor lag. Daartoe behoorden acht Nederlanders: Ste ven Rooks en Peter Stevenhaagen (Schuiten), Henk Lubberding, Theo de Rooy en Jos Lammertink (Post), Jac van der Poel en Jac van Meer (Swerts) en Henri Manders (Raas). Ook klassementsrijders Greg Lemond en Niki Rüttimann, ploeggenoten van gele-truidrager Andy Hampsten en Bernard Hi- nault, zaten er bij. Halverwege de beklimming van de niet al te hoge, maar wel lastige La Caquerelle (834 meter), 72 kilometer na de start, liet Voegeli de weg blokkeren. Stom verbaasd stapten de 22 van hun fiets, met reacties die variëerden van berusting (Lubberding en Manders) tot grote woede (Lemond en Rüttimann. Niemand van de renners, die ruim vijf minuten voor lagen, wist precies, wat er loos was. Vaag wa ren er berichten doorgesijpeld over de wanorde in het peloton. De Rooy propte zijn mond vol met eten, anderen deden snel een plas je. Vervolgens kwam het sein: doorrijden. Dat bleek maar voor enkele ogenblikken. Op de top van La Caquerelle, bij het beeld van een wakende soldaat, liet de druk gebarende Voegeli de 22 weer stop pen. „Wachten op het peloton. Jul lie krijgen dadelijk één minuut tien voorsprong", riep de rondedirec teur in een poging de ontredderde groep te troosten. Inmiddels had den de artsen geconstateerd, dat Chiapucci zijn linkersleutelbeen had gebroken, Perini een hersen schudding en Maini een gapende hoofdwond had Post Peter Post bereikte als enige Ne derlandse ploegleider het hoopje ellende. Hij riep zijn drie renners bij zich en begon onmiddellijk ba nanen uit te delen. Op een muurtje sloeg Manders het tafereel gade. „Ik ben helemaal niet ongelukkig", zei 'Toontje', die het zonder ploeg maten moest stellen. „Ik stond op het punt om te worden gelost". Rooks, in principe klassementsrij der, en Stevenhaagen bekeken het routekaartje. Zij werden bijkans niet goed, toen ze zagen, dat zij nog drie bergen van de tweede catego rie in het vooruitzicht hadden. „Hoe kan dat nou, we waren toch veel verder", riep Stevenhaagen. Ook de twee Jacs van Jan Raas konden het niet geloven. „Wat een bak, hebben we soms omgere den?". vroegen Van der Poel. Adri's jongere broer, en Van Meer zich af. Het was eindelijk eens droog in Zwitserland, hoewel de tempera tuur alles behalve hoog lag. Iedere renner begon zo'n beetje naar een warme deken te verlangen, toen het peloton eindelijk aansloot. De doorgaans zo rustige troep veran derde in een heksenketel, met af gestapte renners, rakelings langs elkaar rijdende auto's en een hand- Paolo Rosola profiteert van de moedeloosheid bij zijn collega's. Alleen Greg Lemond (links) en de getergde Jos Lammertink volgden zijn winnen de aanzei. (foto ap> KOEALA LOEMPOER (AFP) Het basketbalteam van Maleisië zal toch deelnemen aan de strijd om het wereldkampioenschap, die van 5 tot en met 20 juli in Spanje zal worden gehouden. De Maleisiers zijn in de voorronde ingedeeld bij Nederland, Canada, Joegoslavië, Argentinië en Nieuw-Zeeland, die hun wedstrijden in groep D spelen op het eiland Tenerife. Vorige week gaf Maleisië de invi tatie terug aan de FIBA, de wereld federatie. Problemen met de disci pline in de spelersgroep en de te leurstellende resultaten op heit toernooi in Taiwan werden aange voerd als reden. Na persoonlijk in grijpen van FIBA-secretaris Stan- kovic kwam de federatie van Ma leisië terug op haar besluit. Voor het wereldkampioenschap zal een nieuwe spelersgroep worden sa mengesteld. ZEIST (ANP) - Ron Groenewoud wordt met ingang van het komend seizoen trainer van het Nederlands dames voetbalelftal en het Neder lands zaalvoetbalteam. Rinus Mi- chels, die de supervisie heeft over alle vertegenwoordigende ploegen, taak belast. Groenewoud w« heeft Groenewoud met een extra trainer van het Nederlands Groenewoud bij vrouwen teurelftal. Bij het dameselftal is Groenewoud opvolger van Bert van Lingen, die voortaan zijn aan dacht zal richten op het Jeugdplan Rrpi 1 kin k Nederland. Evert Teunissen had de laatste twee jaar de zaalvoetbal- al Iers onder zijn hoede. Zijn contract ia- zal niet worden verlengd. jevol verbaasde toeschouwers. Na dat Voegeli het sein had gegeven te vertrekken, en de kopgroep vlak na de afdaling al was ingehaald, kwam de volgende verrassing: de Tour-radio deelde mee, dat de slot- ronde in aankomstplaats Murten wegens de vertraging van drie kwartier zou komen te vervallen. Daardoor werd de etappe met 25 kilometer ingekort tot 213 en arri veerde het peloton toch nog rond half zes bij de finish. Voor Voegeli betekende het on geluk in zijn twintigste Tour de Suisse een zware tegènslag. Elk jaar doet hij zijn best zijn ronde schoon te houden. Nimmer werd een etappe door de leiding onder broken. met als uitzondering de ze vende rit van dertien jaar geleden. Toen stapten de renners, onder wie Moser. zelf af en begaven zij zich naar een naburig restaurant, omdat zij het weer te bar vonden. Rood van woede annuleerde Voegeli destijds die etappe. De directeur zag vrijdag rood van ellende, al lag de fout vrijdag bij de politie, die door de organisatie wordt betaald voor het handhaven van de orde. Hel officiële communique ver meldde, dat de eigenwijze automo bilist ondanks de waarschuwingen was doorgereden. In bedrukte stemming, temidden van sluiers mist, vervolgde hel peloton zijn weg. Eric Breukink profiteerde feite lijk van de onderbreking. De jong ste renner van het peloton (net 21) is sinds september prof en werd dit seizoen vijfde in de tijdrit van de Catalaanse Week. In de niet al te hoge bergen blijkt hij. met de vorm uit de Ronde van Italië, behoorlijk mee te kunnen. Tussen Liestal en Murten arriveerde hïj vier van de vijf keer als eerste op de top. Hij kreeg zo veel steun van Robert Mil lar, dat de Schot in het algemeen klassement naar de tweede plaats klom. Breukinks drang naar de bergen openbaarde zich in de eer ste etappe, vooral met de bedoe ling prijzen te verdienen. „We krij gen in het weekeinde cols van de eerste categorie, maar daarvoor ben ik niet bang. In de Giro voelde ik mij ook sterk in het hooggeberg te". De ploeg van Andy Hampsten keek louter haar het eindklasse ment en liet Breukink zijn gang gaan. Hinault en Lemond wapen opvallend fit en zaten hoogstper soonlijk voorin het peloton. Net als Breukink vaarde Paolo Rosola wel bij de omstandigheden. De 29-jari- ge Italiaan was in de Giro al druk op zoek naar een overwinning, maar slaagde daarin niet. Vorig jaar won hij nog twee ritten in de Italiaanse ronde. Hij profiteerde van de moedeloosheid, die bij bij na al zijn collega's had toegeslagen. Alleen de eeuwig attente Lemond en de getergde Lammertink volg den zijn aanzet. Phil Anderson liet zich even zien en werd achtste. Lemond. Hinault en Hampsten kunnen zich in het weekeinde uit leven. Zaterdag volgt een etappe met de 1546 meter hoge Col du Pil- lon en zondag een individuele tijd rit over 24 kilometer met start in het 625 meter hoge Innertkirchen en finish bij de op 1700 meter gele gen Steingielscher. GPD) De eerste ronde is geëin digd zoals hij begon: weinig spanning en veel tempoloos en te behoudend spel, waarbij tevens de arbitrage afgleed naar een gê nant. niveau. Over-geinstrueerde scheidsrechters uit de meest exo tische landen geven gele kaarten voor allerlei kleine vergrijpen, maar tegen degenen die blessures veroorzaken wordt veel te weinig opgetreden. Het is onthutsend om te zien hoe aanslagen op artistie ke spelers als Laudrup, Frances- coli, Maradona etc. getolereerd worden. Hopelijk stijgen spel- en arbitragepeil tijdens de tweede ronde aanzienlijk. Een tweede ronde of liever achtste finales, die in ieder geval qua spanningsveld veel meer te weeg gaan brengen. Immers, er wordt nu overgeschakeld naar het zogenaamde „knock-out"-sys teem en dus levert iedere wed strijd hoe dan ook een winnaar op die doorgaat naar de laatste acht, terwijl de verliezer naar huis kan. Dit laatste is in bepaal de gevallen jammer, omdat naar mijn mening nu te vroeg een aan tal favorieten reeds zal afvallen. Dit is bijvoorbeeld het geval wanneer aanstaande dinsdag in Mexico-City Frankrijk en Italië tegen elkaar spelen. De Europese of de wereldkampioen zal dan uitgeschakeld worden. Ik ver wacht dat Frankrijk de dupe zal worden. Het elftal is nog steeds gegrondvest op dezelfde pijler als tijdens de succesvolle EK van 1984. Het middenveld is van uit zonderlijke klasse. Een wereld kampioen waardig. Voorin mist Frankrijk echter nog steeds een of twee aanvallers van een derge lijk niveau. Ook in de verdedi ging ontbreekt de echte klasse. De vleugelverdedigers zijn opbou wend. en aanvallend goed maar verdedigend onvoldoende en het centrum Bossis-Battiston is te middelmatig om wereldkam pioen te kunnen worden. Verdêr is er bij Frankrijk niet meer sprake van een echt collec tief. Tijdens de wedstrijden valt mij op dat een aantal spelers el kaar slecht verdraagt. Zo krijgt Fernandez slechts een bal van Platini als er echt geen enkele an dere oplossing meer is en doet Platini tevens verdedigend veel te weinig voor het team. Italië schat ik hoger in (hoewel het ook nog geen sprankelend spel heeft laten zien) omdat het wel een col lectief vormt, wel een spits heeft van wereldniveau die op belang rijke momenten scoort (Altobelli) en verdedigend veel stabieler is. Een andere wedstrijd die te Han Berger vroeg komt is het duel Denemar ken of Duitsland (op dit moment is mij de uitslag nog niet bekend) tegen Spanje. Ook hier zal een fa voriet of gevaarlijke outsider af vallen, waarbij ik toch zeer sterk hoop dat dit lot Denemarken niet beschoren zal zijn. Nu ik toch in het koffiedik kijk kan ik eigenlijk meteen wel zeg gen welke laatste acht naar mijn verwachting zullen overblijven: Mexico (verder zullen ze overi gens niet komen), Sovjet-Unie.' Argentinië (zij moeten alleen met zoveel kwaliteit eens wat meer spitsen gaan opstellen dan alleen Valdano), Brazilië, Italië, Duits land, Denemarken en Engeland. Engeland is tot slot nog een ex tra bespiegeling waard. Nog net op tijd en. dan nog deels toevallig zijn zij omgeschakeld naar een speelwijze waarmee ze toch nog enig succes kunnen boeken op de ze WK. Hun onverbeterlijk supe rioriteitsgevoel, daar waar het voetballen betreft, had hun ook nu weer bijna de kop gekost. Ze géloven echt dat ze veruit de beste ter wereld zijn en dat hun ma nier van spelen alleen zaligma kend is. Na twee onthutsende vertonin gen ging tegen Polen het roer om: twee beweeglijke, voetballende en snelle spitsen (Lineker en Beardsley) en eindelijk een uitge balanceerd en combinerend in plaats van een „hollend" mid denveld met één leider in de per soon van Hoddle. Engeland heeft hierbij het „geluk" dat Robson geblesseerd raakte en Wilkins een rode kaart kreeg. Als dat mid denveld met drie „leiders" was blijven staan was men eruit ge vlogen. Brazilië moet trouwens ook gaan waken voor die situa tie: Socrates, Junior, Falcao en Elzo zijn allen min of meer spel bepaler en ook Zico is weer nage noeg fit. Een zeer moeilijk pro bleem voor Tele Santana, ik ben benieuwd hoe hij dit gaat oplos- HAN BERGER LISSE - Net zoals in Leiderdorp zorgde Martijn Krans gisteren in Lisse weer bijna voor een tennis- verrassing. Tegen Siemerink be wees Krans opnieuw, dat hij op B- niveau heel goed mee kan komen en sterker nog, dat hij het de top pers zeer lastig kan maken. De als eerste geplaatste Siemerink er- vaarde dat gisteren ook. Hij moest tot het uiterste gaan om uiteinde lijk na drie sets de winst binnen te halen (7-5,4-6,7-5). De andere favo riet voor de mannen B-finale, Freek van der Capellen, had het minder moeilijk tegen broer Her man. De jongste Van der Capellen won in twee sets: 6-2, 6-1. Heieen van der Berg blijkt in zeer goede vorm te verkeren. Door haar winst op Irma van Seeters (6- 1, 6-1) maakt zij grote kans om de finale in het vrouwenenkel te gaan bereiken. En dat zal grote proble men veroorzaken, want net zoals Frans Grimbergen en Marcel Vink (beiden nog volop in de strijd) zal Heieen van der Berg zondag a.s voor haar team (Dekker) promotie wedstrijden moeten spelen. Het Haagse tennistalent S. de Vries (12 jaar) schakelde op zeer overtuigende wijze in het vrouwe nenkel C. Colinda Voskuyl uit (6-0, 6-4). Margrit Patiwael had de eerste set moeite met S. Gomperts, maar kende daarna geen problemen: 7-6, 6-2. Marcel Lolling en M. van Trigt haalden beiden gemakkelijk de volgende ronde in het mannenen- kel C door overwinningen op res pectievelijk E. de Vries en J. Baan. Dave Wijnveldt en Martin Hoek stra lijken hun plaatsing in het mannendubbel Cl van het De Me- renwijk-toernooi duidelijk waar te gaan maken. Gisteren hadden zij geen enkele moeite met het koppel Lensink/ Moerman (6-1, 6-4). Sa men met Pascal Jongmans bereik te Dave Wijnveldt ook de finale ge- mengddubbel C door overwinnin gen op Krijns/Hedeman en Van Riet/Van Duyn. De favorieten voor het mannendubbel C2 Van Tonge ren en Noest moesten vroegtijdig het strijdperk verlaten. Hun over- winnnaars Lensink en Moerman worden nu als de winnaars getipt. ILONKA VAN RIET Nederlands kampioenschap Zevende ronde: Gelpke - De Boer 1/2-1/2. Goldstern - Van der Sterren 0-1; Scheeren - Douven 1-0; Peelen - Boersma 0-1; Ree - Kuijf 0-1; Van der Wiel - Ligterink 1/2-1/2 en Kuijf 5 pnt; 4. Boersma 4 pnt t g.partij; 5. Ligterink 4 pnt; 6. De Boer 3 1 2 pnt; 7/8. Peelen en Ree 3 pnt; 9/10. Gelpke en Douven 2 1/2 pnt; 11. Scheeren 2 pnt en 1 afg.party 12. Goldstern 1/2 pnt. Bruggmann (Zwi): 6. Jef Lieckens (Bel): 7 Mare Sergeant (Bel); 8. Phil Anderson (Aus); 9. Giuseppe Calcaterra (Ita); 10. Sean Kelly (Ier); 11. Stefano Colage (Ita); 12 Hans Daams (Ned); 13. Stefan Mutter (Zwi); 14. Jean-Paul van Poppel (Ned); 15. Alfred Ackermann (Zwi); 16. Peter Ste venhaagen (Ned); 18. Henri Manders (Ned) en vervolgens het grootste deel van het pe loton in dezelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1. Andy Hampsten (Vst) 13.58.40; 2. Greg Lemond (Vst) op .2 sec.; 3. Niki Rüttimann (Zwi) op 8 sec.: 4. Gcrrie Knetemann (Ned) op 13 sec.; 5. Mi chael Wilson (Aus) z.t.; 6. Steve Bauer (Can op 14 sec.; 7. Bernard Hinault (Fra) OP 15 sec.; 8. Charly Berard (Fra) op 17 sec.: 9 Franco Chioccioli (Ita) op 18 sec 10. Ha- rald Maier (Oos) z.t.; 11. Jean-Marie Grezet (Zwi) op 19 sec.; 12. Leo Schonenberger (Zwi) z.t.; 13. Eric Breukink (Ned) op 20 sec.; 14. Jörg Müller (Zwi) op 22 sec.; 15. Henk Lubberding (Ned) bp 24 sec.: 18. Pe dro Delgado (Spa) op 27 sec.: 20. Urs Zim- Ronde lion (Bel) 184 km in 5.57.51; 2. Laudelino Cubino (Spa); 3. Eric Caritoux (Fra); 4. Jan Koba (Tsj); 5. Martin Earley (Ier): 6. Hubert drik'de Vos (Bel) allen dezelfde tijd als c winnaar: 56. Laurent Fignon (Fra) op 11) min. 12 sec.; 105. Giuseppe Saronni(Ita) op 17.59. Algemeen klassement: 1. Claude Criquie Eric Caritoux (Fra) c. Joel Pelier (Fra) op 13 sec.; 6. Jos Haex (Bel) op 14 sec.; 7. Jean-René Bernaudeau (Fra) z.t.; 8. Robert Forest (Fra) z.t.: 9. Bru no Cornillet (Fra) op 17 sec.; 10. Jerome Si mon (Fra) op 18 sec. 65. Laurent Fignon (Fra) op 12.05; 78. Giuseppe Saronni (Ita) op 19.20. Toernooi Queens Mannen Kwartfinales: Stefan Edberg (Zwe) - Tim Wilkison (VS) 6-3. 6-3, Tim Mayotte (VS) - Boris Becker (WD1) 6-7, 7-6, 6-2, Jimmy Connors (VS) Paul Annacone (VS) 6-3, 6-4. Robert Segu- Kwartfinales: Manuela Malejeva (Bul) - Dinky van Ren.-- burg (ZAf) 7-5, 6-4, Larissa Savtsjcnko (Sov) - Ann Henrickson (VS) 6-4. 6-2. Kath.v Jordan (VS) - Alycia Moulton (VS) 6-3. 6-3. Pam Shriver (VS) - Etsuko Inoue (Jap) 6-1 Zijl tegen Amerikanen LEIDEN - De waterpoloërs van Zijl/LGB spelen vanavond een wedstrijd tegen een team van de Amerikaanse Stanford University, dat een toernee door Europa maakt. De ploegen ontmoeten el kaar in het zwembad De Zijl (aan vang 20.00 uur).

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15