TV-evenement gaat door ondanks vuil water Nieuwe Rijn Mgl&l Nieuwe regeling voor studiefinanciering 'Deelnemen op eigen risico' Jeugdcircus in diverse Leidse wijken Binnenstadsscholen in aanbouw Identieke woningbouw in twee Leidse wijken Man plaatst zelf paaltje Tasjes geroofd Fans Queen logeren nacht bij politie PAGINA 4 LEIDEN DONDERDAG 12 JUNI 1986 LEIDEN - Ondanks het tamelijk hoge bacteriëngehalte dat in de Nieuwe Rijn nabij de Koornbrug is aangetroffen, gaat het TROS-evenement 'Hoog en Droog', dat daar 27 juni wordt opgenomen, door. Het college ziet in de verontreiniging geen aanleiding de zaak af te gelasten. Wel is al in het contract met de Tros vastgelegd dat iedereen op eigen risico deelneemt en hebben B en W de omroep in een brief op de hoogte gesteld van de veront reiniging. De toekomstige basisschool aan de Vliet. LEIDEN - Het jeugdcircus Bongo staat vanaf morgen tot en met 26 juni in Leiden. Het circus is mor gen en zaterdag te vinden aan de Smaragdlaan in het Morskwartier, maandag en dinsdag aan de Hade- wychlaan in de Stevenshof en op 18 en 19 juni bij de Zijlwijkschool in de Merenwijk. Het circus is 20 en 21 juni even eens in de Merenwijk te vinden, maar dan bij de Kardinal Alfrink- school. Op 26 juni staat het circus aan de Storm Buijsingstraat in het Morskwartier. De voorstellingen op woensdag en zaterdag beginnen om 14.00 uur. De overige dagen be ginnen de voorstellingen om 16.15 Het water van de gracht is, omdat verontreiniging al lang werd ver moed, in verband met het evene ment vanmorgen onderzocht. Een coligehalte van 50 tot 100 per milli meter werd gemeten. "Voor goed zwemwater is de norm 3 coli. De overschrijding is dus aanzienlijk", aldus wethouder F. Kuijers van volksgezondheid. Colibacteriën komen voor in rioolwater, dat voor een deel in de Leidse grachten wordt geloosd. Infectie kan ont staan als iemand in het water valt en zich verwondt. "Er is dus een zeker risico", aldus Kuijers, "maar er is geen reden om het evenement niet te laten doorgaan. Anders kun je ook wel elke roeier gaan waar schuwen". Een woordvoerster van de TROS laat weten dat de brief van het col lege nog niet is gearriveerd en dat de omroep daarom nog niet wil reageren of kan zeggen of zij door gang van het evenement onverant woord vindt. Wel meldt ze dat men "zeer geïnteresseerd" is. "Dit heb ben we in andere plaatsen nog niet meegemaakt". 'Hoog en droog' behelst een tocht die deelnemers over twee over het water gespannen staaldra den moeten maken. Zij mogen zich van allerhande maar geen moto risch aangedreven voertuigen be dienen om zo snel mogelijk aan de overkant te komen. Een meer tast baar probleem bij de organisatie van 'Hoog en droog' vormt het naar alle waarschijnlijkheid zeer grote schrootkerkhof dat zich op de bo dem van de gracht bevindt. De dui kers van de TROS, wellicht met hulp van de gemeente, zullen er voor zorgen dat die obstakels tijdig worden verwijderd. LEIDEN - In de Leidse binnenstad zijn momenteel twee nieuwe scholen in aanbouw. De openbare basis school Lucas van Leyden aan de Vliet en de openbare basisschool Marnix van St. Aldegonde aan het Huig park. In de loop van het nieuwe schooljaar zullen de twee scholen gereed komen en in gebruik worden ge- De bouw van de Lucas van Leydenschool aan de Vliet, een samenvoeging van de bestaande Lucas van Leydenschool en de Drie Octoberschool, is zeer om streden geweest. Omwonenden en het actiecomité Redt de Vliet vreesden voor een aantasting van het historisch karakter van de Vliet en schilderden de school af als een betonnen monster. Voorstanders van de bouw van de school reageerden daarop met een affiche waarop nostalgisch aandoende huizen stonden doorgekrast met daaronder de kreet Anton Pieck: Hengelsport Visvereniging VOP '74 hield een wedstrijd in Zaandam. Uit slag: 1 D. van Rossen 12 stuks- 4200 gram2 H. van Tongeren 11-2400, 3 P. Aben 9-2240, 4 F. Reijken 5-2900,5 G. Kokkedee 6- 2540, 6 F. Keereweer 7-1340,7 H. Plug 5-1100, 8 S. Kokkedee 4-860, 9 J. Boot 3-940,10 J. Kok kedee 3-600. De damesvisclub De Vlok hield een wedstrijd met het vol gende resultaat: 1A. Gordijn 48 cm, 2 T. Herruer 36,3S.de Roo- de 32, 4 B. v.d. Pluijm 21, 5 R. v.d. Berg 18,6 C. Tegelaar 15,7 B. v.d. Pluijm 14. Zeeheldenbuurt en Zuid-West Pogingen van het actiecomité om de bouw van de school te voorkomen mislukten. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verwierpen de bezwaren die tegen de bouw van de nieuwe school ingediend. In oktober vorig jaar ging de eerste paal voor de openbare basis school de grond in. Het omstreden uiterlijk van de nieuwbouw wordt thans zichtbaar. Mooi of lelijk? Daarover zal het laatste woord nog niet gezegd zijn. Aan het Huigpark worden nu ook de contouren zichtbaar van de nieuwe Marnix van St. Aldegonde- school die wordt gebouwd op het voormalige terrein van de reinigingsdienst aan de Noorderstraat. Boven op de twee verdiepingen tellende basisschool worden zes woningen gebouwd waarover ook het één en an der te doen is geweest. De woningbouw is een experi ment om vandalisme in de omgeving van de school tegen te gaan. Sommige gemeenteraadsleden zeiden te vrezen dat de toekomstige bewoners onaanvaardbare hinder zul len ondervinden van de school onder de woningen. De bouw van de zes woningen kreeg uiteindelijk toch het fiat van de raadscommissie voor de volkshuisvesting. Het college van B en W heeft in principe besloten het bestaande gebouw van de Marnix van St. Alde- gondeschool, aan de Maresingel, te handhaven en een ander onderwijsbestemming te geven (volwassenen educatie). LEIDEN - In Leiden Zuid-West en in Zeeheldenbuurt worden vol gend jaar enkele blokjes nieuwe woningen gebouwd. De woningwetwoningen in Zuid- West komen op de plaats van het buurt- en clubhuis de Tamboerijn aan de Valeriusstraat. Het buurt huis wordt dit najaar gesloopt. De nieuwe woningen worden neerge zet in twee blokjes van vijf en wor den opgetrokken uit een licht-grij- ze steen met alleen aan de achter zijde een schuin dak. De gemiddel de huur van de woningen wordt 550 gulden per maand. Omwonenden hebben al laten blijken geen huizen te willen op de plek van de Tamboerijn dan wel de nieuwbouw anders gesitueerd te willen zien dan in het huidige plan. Wethouder Tesselaar liet gister avond blijken, in een vergadering van de raadscommissies voor volkshuisvesting en ruimtelijke or dening, te zullen vasthouden aan het bouwplan in de huidige opzet. Het bouwplan voor de Valerius straat wordt herhaald op twee plekjes in de Zeeheldenbuurt, aan de Evertsenstraat en aan de Korte- naerstraat. Daar komen in totaal zeventien woningen met een ge middelde huur die iets lager ligt (520 gulden per maand). Het ont werp van de nieuwbouw is van het Amsterdamse architectenbureau Loerakker, Rijnboutt, Ruijsse- naars BV. De woningen komen in beheer bij de woningbouwvereni ging Leiden. Marnix van St. Aldegondeschool aan het Huigpark. LEIDEN - Een bewoner van de Schagenstraat heeft gisteren eigen handig een paaltje in zijn straat ge plaatst om parkeeroverlast tegen te gaan. Hij had al eerder een verzoek ingediend bij de gemeente om zo'n paaltje te plaatsen. De gemeente zette er volgens hem niet genoeg vaart achter, waarna hij zelf maar tot maatregelen over ging. De politie was niet zo gelukkig met dit initiatief. Zij verzocht de man het obstakel te verwijderen en maar af te wachten tot de gemeen te met een paaltje over de brug 'kwam. De man heeft de paal ver volgens zonder problemen verwij derd. LEIDEN - Twee vrouwen zijn gis termiddag in de binnenstad be roofd van hun tasjes. Eén van de tassen is vermoedelijk ontvreemd op de Steenstraat. De eigenaresse - een 54-jarige Leidse - had hem in haar fietstas gestopt. Van de dief stal zelf heeft zij niets gemerkt. Wel wist zij zich te herinneren dat ze op de Steenstraat werd afgeleid door twee jongens die haar links en rechts inhaalden. In de tas zat 260 gulden, een rijbewijs en een bank pas. De andere vrouw - een 23-jarige Leidse - raakte haar tas kwijt na dat de dader de hengels ervan had doorgesneden. De vrouw mist 75 gulden en een paspoort. LEIDEN - Twee zusjes uit Heeren veen zijn gisteravond 'gestrand' in Leiden nadat ze het concert van de popgroep Queen in de Groenoord- hallen hadden bezocht. Ze hebben de nacht doorgebracht in het poli tiebureau. Vanmorgen zijn ze met de trein teruggekeerd naar Heeren- veen. Op verzoek van de politie heeft de Nederlandse Spoorwegen hen gratis laten reizen. De zusjes zouden eigenlijk wor den opgepikt door een familielid. Die moest echter verstek laten gaan omdat hij onderweg pech had gekregen met zijn auto. Omdat de meisjes geen geld meer bij zich hadden hebben ze maar hun toe vlucht gezocht bij de politie. Computer Club komt bijeen LEIDEN - De afdeling Leiden van de Hobby Computer Club organi seert vrijdagavond opnieuw een bijeenkomst, ditmaal in het Cen traal Reken Instituut van de uni versiteit aan de Wassenaarseweg 80. Computerliefhebbers kunnen er tussen zeven en half elf terecht en worden aangemoedigd hun computer mee te nemen. Nieuwe regels en normen voor de studiefinanciering Per 1 oktober as. wordt de nieu we Wet op de Studiefinanciering voor studenten en scholieren van 18 tot 30 jaar ingevoerd. We noe men deze wet verder in dit artikel de WSF18+. Voor een toelage op grond van de WSF18+ komen in aanmerking studerenden die op de eerste dag van een kwartaal 18 jaar of ouder zijn en die een door de overheid bekostigde of aangewe zen opleiding volgen op bv. lavo, mavo, havo, vwo. lbo. mbo, hbo of aan hogeschool of universiteit. Het moet dan wel gaan om voltijdson- derwijs of deeltijdsonderwijs van minimaal 19 lesuren overdag per week en de cursus moet minimaal één jaar duren. Het ministerie van onderwijs en wetenschappen heeft een brochure uitgegeven over de nieuwe WSF18+. Scholieren en studenten die dit schooljaar al een rijksstudietoelage of tegemoetko ming ontvangen, hebben de bro chure thuisgestuurd gekregen. Studerenden en ouders die voor het eerst met de WSF18+ te maken krijgen, kunnen de brochure op vragen bij school, bibliotheek of bij ons (zolang de voorraad strekt). De opbouw van de studiefinan ciering na 1 oktober as. De studietoelage bestaat straks uit een basisbeurs plus een even tuele reiskosten-, partner- of een- oudertoeslag die onafhankelijk is van het ouderlijk inkomen en een aanvullende studiefinanciering die afhankelijk is van het ouderlijk in komen. Het eventueel eigen inko men van de studerende en/of zijn partner kan zowel van invloed zijn op de aanvullende financiering als op de basisbeurs. De aanvullende financiering be staat uit een rentedragende lening en een aanvullende beurs. Zowel de basisbeurs als de aanvullende beurs is een gift en hoeft niet te worden terugbetaald. De maxima le toelage varieert naar onderwijs soort en per onderwijssoort gelden verschillende maxima voor thuis wonende en uitwonende studen ten. De thuiswonende havo-scho lier kan bv. maximaal 595,99 per maand aan studiefinanciering clai men, terwijl zijn uitwonende klas genoot maximaal 929,32 ter be schikking wordt gesteld. De maxi male toelage voor de verschillende onderwijssoorten en de bereke ning van de ouderlijke-, eigen en partnerbijdrage in de studiekosten vindt u in de brochure van het mi nisterie. In dit artikel willen we in gaan op zaken die niet (of niet zo uitgebreid) in de brochure aan de orde komen, maar toch belangrijk voor u zijn. De belangrijkste wijzigingen ten opzichte van het huidige sys teem van studiefinanciering 1. Met ingang van 1 oktober as. vervalt de kinderbijslag voor die studenten en scholieren die een be roep kunnen doen op de WSF18+. Daarvoor in de plaats komt een ba sisbeurs die voor thuiswonenden 262,08 per maand gaat bedragen en voor uitwonenden 595,41 per maand. Zoals eerder werd opge merkt is de basisbeurs net als de kinderbijslag een gift en hoeft deze niet terugbetaald te worden. Het bedrag is bijna gelijk aan de kin derbijslag (omgerekend per maand) voor een kind van 18 jaar of ouder zonder broers en zusters. Wanneer er echter meer kinderen in het gezin zijn, maakt de toeken ning van de basisbeurs de achter uitgang in kinderbijslag niet goed. Dit komt doordat het kinderbij slagbedrag per kind hoger is naar mate er meer kinderen in het gezin zijn, waarbij uitwonende of stude rende kinderen van 18 jaar en ou der voor tw^e of drie (zogenaamde tel-)kinderen kunnen meetellen. Ouders, van wie de kinderen op grond van het ouderlijk inkomen geen recht hebben op een aanvul lende studiefinanciering, doen er goed aan rekening te houden met een eventueel te verwachten terug gang in besteedbaar inkomen. Een voorbeeld: het gezin De Jong bestaat uit man, vrouw en drie kinderen. Twee kinderen in de leeftijd van 12 t/m 17 jaar en een kind ouder dan 18, dat per 1 okto ber onder óe WSF18+ komt te val len. Op dit moment ontvangt me vrouw De Jong per kwartaal 2106,- kinderbijslag (omgerekend per maand 702,-). Per 1 oktober wordt het kinderbijslagbedrag 1124.- (per maand 375,-) en de basisbeurs voor de oudste f 262,08 samen dus 637,08 tegen 702.- aan kinderbijslag nu. 2. De studiefinanciering wordt uitbetaald aan de studerende zelf op zijn of haar (post)bankrekening. Thuiswonende kinderen zullen met hun ouders een afspraak moe ten maken over kostgeld, de ou ders krijgen immers geen kinder bijslag meer. 3. In de WSF18+ geldt een mini mum- en maximumleeftijd. Stude renden die in een schooljaar 18 worden, zullen dus met de regeling Tegemoetkoming Studiekosten en met de WSF18+ te maken krijgen. De aanvrage voor een toelage op grond van de WSF18+ kan men het beste indienen twee tot drie maan den voordat het recht op WSF18+ ontstaat. Je hebt recht op WSF18+ als je op de eerste dag van een kwartaal 18 jaar bent (iemand die 11 oktober as. 18 jaar wordt, heeft dus recht op de WSF18+ met ingang van 1 ja nuari 1987). De maximumleeftijd is onder de WSF18+ 30 jaar. Wie voor zijn dertigste aan een studie be gint, mag die ook afmaken met be houd van het recht op studiefinan ciering. Na zijn dertigste mag men niet meer omzwaaien. Onder de oude rijksstudietoelage was de leeftijdsgrens 47 jaar of ouder bij aanvang van het eerste studiejaar. 4. In de nieuwe WSF18+ kan de gehuwde student geen gehuwden- toelage meer krijgen, tenzij de partner de zorg heeft voor een of meer kinderen jonger dan 12 jaar. 5. Het inkomen van de gehuwd of ongehuwd samenwonende part ner kan leiden tot een korting op de maximale WSF18+-toelage. On der het oude stelsel speelde deze korting alleen in geval van huwe lijk en niet bij samenwoning. 6. Het is niet meer mogelijk een ouderonafhankelijke toelage te krijgen. Van wettelijke ouders (na tuurlijke ouder en adoptief ouder, echter niet de stief- of pleegouder) wordt een bijdrage in de studiekos ten verwacht zodra het belastbaar inkomen groter is dan de bijdrage- vrije voet (voor echtparen 25.536,- Voor alle duidelijkheid: ook ge scheiden ouders zullen beiden in de studiekosten van hun kind moe ten bijdragen. Wanneer de ouders weigeren inlichtingen te verstrek ken op basis waarvan kan worden nagegaan of zij een bijdrage in de kosten kunnen leveren, heeft dit tot gevolg dat de student alleen de basisbeurs krijgt. 7. De studiefinanciering voor leerlingen uit het voortgezet onder wijs van 18 jaar en ouder wordt op gebouwd uit een deel basisbeurs en, afhankelijk van het ouderlijk inkomen, een aanvullende studie financiering welke gedeeltelijk uit een rentedragende geldlening be staat. De tegemoetkoming nu (en straks voor kinderen jonger dan 18 jaar) is volledig een gift. 8. Inkomsten uit alimentatie worden niet meer aangemerkt als eigen inkomen van de studerende en ook niet in mindering gebracht op de studiefinanciering. Wel wordt rekening gehouden met een ouderlijke bijdrage van de niet-ver- zorgende ouder (meestal degene die de alimentatie betaalt) zodra het belastbaar inkomen van die ou der groter is dan de bijdrage-vrije voet. 9. Voor de berekening van de ouderlijke bijdrage en de eigen bij drage in de studiekosten wordt geen rekening meer gehouden met een bijdrage uit het vermogen, al leen de (fiscale) inkomsten uit ver mogen (rente, huurwaardeforfait) tellen mee. Voor het schooljaar 86/87 gelden twee studiefinancieringsstelsels en een belangrijke overgangsre geling. De WSF18+ treedt in werking per 1 oktober as. Voor het school jaar 86/87 hebben we dus te maken met twee studiefinancieringssyste men: de "oude" regelingen Rijks studietoelagen en Tegemoetko ming Studiekosten en de nieuwe WSF18+. Voor degenen die in september 1986 een rijksstudietoelage vol gens het "oude" stelsel ontvangen, geldt een overgangsregeling. Zij kunnen hun studie, ongeacht hun leeftijd, met WSF18+ voltooien en zullen - als dit in september 1986 het geval is - ook onder de WSF18+ een toelage onafhankelijk van het inkomen van (een van) de oüders kunnen blijven ontvangen. Voorwaarde is wel dat men dezelf de studie blijft voigen, dus om zwaaien heeft gevolgen voor de studiefinanciering. Deze overgangsregeling geldt voor iedereen die over de maand september 1986 een rijksstudietoe lage volgens het oude stelsel krijgt, dus ook voor personen die pas in augustus/september gaan studeren en nog net een beroep kunnen doen op de oude, in sommige op zichten gunstiger, studiefinancie ringsregeling. BELANGRIJK OM TE WETEN EN REKENING MEE TE HOU DEN. Dit schooljaar is de laatste ge legenheid om een studietoelage onafhankelijk van ouderlijk inko men aan te vragen op grond van het oude studiefinancieringsstelsel en wel voor studerenden aan hbo of wo, en voor studerenden aan an dere vormen van voortgezet onder wijs mits men op 31 maart 1987 21 jaar of ouder is. Voor een ouderonafhankelijke toelage kan in aanmerking komen de student die: - voor 1 april 19Ö7 27 jaar of ou der is en bovendien gehuwd óf - voor 1 april 1987 27 jaar of ou der is en als eenoudergezin met een of meer kinderen zelfstandig (d.w.z. niet bij de ouders) gehuis vest is óf - vóór 1 september 1986 27 jaar of ouder is en begint aan zijn of haar eerste studie op hbo- of wo- niveau óf - per 1 september 1986 kan aan tonen minimaal 5 gehele jaren on afhankelijk van de ouders te zijn geweest óf - als ex-pupil van de kinderbe scherming na het bereiken van de 21-jarige leeftijd aanspraak maakt op een rijksstudietoelage of - meerderjarig is en na de echt scheiding van zijn/haar ouders door de ouder aan wie hij/zij niet werd toegewezen (meestal de toe ziend voogd) niet meer werd on derhouden. Voorwaarde is dat de toewijzing minstens 5 jaar geleden INSTITUUT BURGERRAADSLIEDEN BREESTRAAT 92 2311 CV LEIDEN TELEFOON 071-254142 is en dat de niet-verzorgende ouder weigert bij te dragen in de studie kosten. We raden degenen die onder een van deze groepen vallen aan om in ieder geval voor 31 augustus de studietoelage aan te vragen en in de gaten te houden dat onder de WSF18+ de overgangsregeling op hen van toepassing wordt ver klaard. Dit schooljaar is ook de laatste kans om met studiefinanciering te gaan studeren als je ouder bent dan 29 jaar. Aan het begin van het schooljaar 86/87 geldt immers nog de oude regeling Rijksstudietoela gen, op grond waarvan je recht op studiefinanciering hebt mits je niet ouder bent dan 47 jaar bij de aan vang van de studie. Door de over gangsregeling bij de WSF18+ kun je diezelfde studie met behoud van studiefinanciering afmaken. Leerlingen van 18 jaar en ou der die voortgezet onderwijs vol gen, zullen komend schooljaar een lesgeld van 1030,- moeten vol doen. Als het belastbaar inkomen van de ouders over 1985 lager is dan 42.300,- kan dit lesgeld volle dig als gift terugontvangen worden via de tegemoetkoming studiekos ten. Bij een hoger inkomen geldt een lagere tegemoetkoming. Als er een kind in het gezin is (de stude rende zelf) bestaat er geen recht op tegemoetkoming meer bij een be lastbaar inkomen boven de f45.640,-. Zijn er meer kinderen, dan kan voor ieder ander kind het bovengenoemde bedrag verhoogd worden met I 1670,-. Volledig heidshalve: het belastbaar inko men is het bruto-inkomen zoals blijkt uit de jaaropgave, vermin derd met de premie AOW/AWW en de wervingskosten (voor werkenden 1000,- en voor men sen met inkomen uit een uitkering of pensioen 200,-); wanneer u over 1985 belastingaangifte heeft gedaan kunt u het daarbij bereken de belastbaar inkomen aanhouden. Wij raden u aan zorgvuldig na te gaan of u voor een tegemoetko ming in aanmerking komt en deze zo spoedig mogelijk aan te vragen. Aanvragen kunnen worden inge diend tot 31 december 1986. Als u echter de aanvrage na 31 augustus indient, krijgt u een evenredig la gere tegemoetkoming; voor de aanvrage geldt geen terugwerken de kracht. Tenslotte: ook als u zich al aangemeld heeft voor de WSF18+-toelage is het zinvol om voor de periode voorafgaande aan 1 oktober een tegemoetkoming aan te vragen al was het alleen maar omdat u nu de tegemoetkoming nog volledig als gift krijgt. Vooral eenoudergezinnen met een inkomen uit bijstand kunnen zwaar getroffen worden door het wegvallen van de kinderbijslag. Zodra het laatste kind geacht wordt niet meer ten laste van de ouder te komen, valt de ouder na melijk terug op de bijstandsnorm van een alleenstaande. De Ge meentelijke Sociale Dienst Leiden neemt aan dat het studerende kind zichzelf kan onderhouden als het voor levensonderhoud bestemde deel (dus het studiefinancierings bedrag min de daarin opgenomen bijdrage voor reiskosten, boeken' leermiddelen, ziektekostenverze kering en onderwijsbijdrage) van de WSF18+-toelage gelijk is aan de bijstandsnorm voor een thuiswo nend kind van diezelfde leeftijd of deze norm overtreft. Voor bij standsgerechtigden die met deze situatie te maken krijgen bestaat een Beschikking toeslagen voor malige eenoudergezinnen, welke een inkomensgarantie tot de echt- parennorm geeft 1492,85 per maand excl. vakantietoeslag) en een overbruggingstoeslag voor be perkte duur biedt wanneer het to tale voor levensonderhoud be schikbare inkomen van het gezin lager blijft dan de vroegere norm eenoudergezin verhoogd met kin derbijslag. De voordeurdelerskor- ting zal in de meeste gevallen niet aan de orde ziin. De WSF18+-toelage wordt, voor wat betreft de aanvullende studiefinanciering, berekend op basis van het belastbaar inkomen over 1985 van beide ouders. Als er sprake is van een terugval in inko men van minimaal 15% kan men vragen of de studiefinanciering wordt berekend op basis van een geschat inkomen over 1986. Sluitstuk van de WSF18+ is een hardheidsclausule, waarin de minister bevoegd wordt verklaard voor bepaalde (groepen van) geval len tegemoet te komen aan onbil lijkheden van overwegende aard die zich bij de toepassing van deze wet mochten voordoen. De hard heidsregeling is nog niet bekend. Wanneer deze voor u belangrijke informatie mocht bevatten, zullen wij hierover in een volgend artikel nadere informatie geven. We hopen dat het voor u een beetje duidelijk is geworden. Wan neer u nog vragen heeft, kunt u zich wenden tot de schooldekaan of ons bellen. Het is beslist niet gek als het u op dit moment een beetje duizelt.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4