Bedrijven proberen brug open te houden 'Meer politie op Koudenhoorn' Koninklijke uitstraling kan gebreken niet verdoezelen Weipoortseweg wacht reconstructie 'Terug in Oegstgeest' ook in regen Warmond aanvaardt gift Dekker toch maar wel Petje achterna: onder auto PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 6 JUNI 1986 Agenda WARMOND - CDA-fractieleider Bonnet is zeer ontevreden over de mate waarin er op het Warmondse recreatie-eiland Koudenhoorn wordt gesurveilleerd door de poli tie. De hoeveelheid overtredingen die daardoor straffeloos worden begaan, ervaart hij als "ergerlijk". Vooral bij de aanblik van dwars door zwemmende kinderen scheu rende speedboten, slaat de schrik de christen-democraat om het hart. Dergelijke taferelen spelen zich vooral af ter hoogte van het surf- strandje. "De zaak is weliswaar af gebakend met gele bollen, maar ik zie tussen de afgemeerde boten re gelmatig speedboten die zijn afge meerd. Dat is nog het ergste niet. Veel erger is het om te zien hoe die dingen met een rotvaart tussen al die zwemmende kinderen door scheuren". Behalve dat wemelt het van de honden op het eiland terwijl brom fietsers Koudenhoorn misbruiken als crossterrein. Volgens Bonnet wordt er in het stiltegebied van het eiland zelfs overnacht. De christen Warmondse CDA-raadslid - liij signaleerde al surfend - luidt noodklok democraat zei gisteravond in de ge meenteraad dat hij "eraan loopt te denken" geen medewerking meer te verlenen aan verdere uitbreiding van recreatieve voorzieningen in Warmond als niet tegelijk voldoen de controle en veiligheid kunnen worden gewaarborgd. "Als nu de orde op een strandje van veertig meter niet eens meer kan worden gehandhaafd, hoe moet dat dan in de toekomst?". De opmerking over 'het niet meer meewerken aan', maakte hij op persoonlijke titel, legde hij vanochtend uit. Voor het overige sprak hij namens zijn frac tie. Wethouder Dalhuisen (Progres sief Warmond), die de vergadering voorzat in verband met de afwezig heid van burgemeester Hendrickx- Vlaar. stelde vast dat de waterpoli- tie zwaar onderbezet is, een manco waaronder de hermandad te water al jaren gebukt gaat. De onmacht in veel gevallen van de politie te land illustreerde zij met het ver haal over een politieman op Kou denhoorn die op zijn daar toegesta ne fiets een verboden bromfietser achtervolgde. Wel stelde Dalhui sen de plaatsing van borden met daarop "alles wat niet en wel mag" in het vooruitzicht. Bonnet rea geerde allesbehalve opgelucht: "Gebruikers van het eiland hebben lak aan regels". VVD-fractieleidster Saris had weinig boodschap aan het verhaal van Bonnet. "Dit is het omdraaien van feiten", oordeelde zij. "Wij hebben het gebied zelf gecreëerd dus moeten wij ook zelf voor vol doende controle zorgen. Desnoods door eigen gemeentepersoneel in te zetten. De rol van de politie mag niet alleen vanuit Koudenhoorn worden bekeken. Koudenhoorn moet toch een plaats in onze sa menleving krijgen". Surfplank Bonnet bena drukte vanochtend dat zijn betoog niet zo zeer als kritiek op het func tioneren van de politie te water en/' of te land is bedoeld maar veeleer moet worden beschouwd als een uiting van 's mans grote ongerust heid, "vooral wat de toekomst be treft". Hij wijst op de recreatieve voor zieningen die in ontwikkeling zijn op de Boezemkade van de Zwan- burgerpolder en op de plannen met de Strengen en Tengnagel. "En daar komt dan nog eens het golfgebeuren in de Broek- en Si- montjespolder bij, een plan dat te vens voorziet in recreatieve voor zieningen op de zuidelijke oevers van de Groote Sloot. Het gaat mij om de zorg naar de toekomst. Hoe moet het straks met de controle? Nu al moet de zwaar onderbezette waterpolitie een gebied van Am sterdam tot Rotterdam bestreken en worden overuren niet betaald maar gecompenseerd door vrije dagen met alle gevolgen voor de bezetting vandien". In een bijeeenkomst met de ge meenteraad, vorig jaar, stelden de waterpolitie en die ter land een in tensievere samenwerking in het vooruitzicht. Toen al klaagde raad over de mate waarin er werd gesur veilleerd op Koudenhoorn. Vol gens Bonnet zijn die beloftes niet waargemaakt. Tijdens zijn veelvul dige tochten op de surfplank ("Als ik wil rusten, pak ik de plank") heeft de christen-democraat eerder het tegendeel geconstateerd. Bon net: "Eerst dient de vereiste sterk te van de politie te worden gewaar borgd. Dan pas kunnen we verder gaan met de Boezemkade en de Strengen en Tengnagel". VRIJDAG Leiden Zwembad De Zijl - triathlon voor scho lieren, 19 uur. Lokhorstkerk - benefietconcert Amnes ty International, 20.30 uur. Groenoordhallen inruilfestival auto's, tot 22 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'De verwording van Herman Dürer', 21.15 Microtheater Imperium - Oude Vest 33e, Brandtheater met 'De Lente', 21 uur. Muziekcafé Aniba - Herenstraat, open podium Folkclub Horus, 21 uur. Warmond Pleintje bij de Pomp - prestatieloop Op- pevolta, inschrijven vanaf 18 uur, start 19 uur. Wassenaar Jongerensocieteit Tent - v. Z. v. Nije- veltstraat, optreden groepen 'Oh Dev' en 'Gore', 22.30-1.30 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, optre den groep The Blues Connection, 23 ;e, 17-18.30 u Leiderdorp Velocitas-terrein - sportpark De Bloe- merd, start avondvierdaagse, 17.45-19 ZATERDAG Leiden Witte Singel - viswedstrijd Leidse Hen- gelaarsbond, 9-11 uur. Leidse Hout - sponsorloop jeugd t.b.v. Unicef, 10-15 uur. Sportpark Roomburg - Van Vollenho- venkade, hockeytoernooi voor scholen, 10-16 uur. Groenoordhallen - inruilfestival auto's, 10-17 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Karei Doormanschool - Willem de Zwy- gerlaan/Sumatrastraat, start fietstoch Wereldkinderen, 9.30-11.30 uur. Stevenshof - wijkfeest, 12-17 uur. Wassenaar Langstraat - jazzfestival, 11 uur. Recreatiepark Duinrell - open dag voor alle Wassenaarders. Leiderdorp Milieucentrum - park De Houtkamp, ex cursie vogels, 04.30 uur. Oegstgeest Oud-Poelgeest - openluchtfestival Te rug naar Oegstgeest', met pop, theater, enz., 12-22.30 uur. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, De Ruiter, B. Janssen: za 8 uur tot zo 8 uur: Janssen, tel. 121641; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage, Pluim- zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit. W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg, Muijsenberg: J. de Bruyne, Kern- gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Ryn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou, J.G. en R.E. Zaaijer: za 8 uur tot zo 8 uur: E. Nieuwenhuis- Smalbraak, tel. 768918; spreekuur Be- vrijdingsplein 60. zo 8 uur tot 24 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404; spreekuur Kenne- dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: .za 8 uur tot zo 8 uur: E. de Bruin, tel. 133200. zo 8 uur tot 24 uur: J. Jasperse. Witte Singel 72, tel. 124961. Leiderdorp za, J. Paulides, Santhorst 33, tel; 892856; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830. Voor de praktyk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2. tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, C. Meyer, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; zo, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493. Warmond praktijk Hoornweg/Sleeboom, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02522- 11393. Wassenaar 12460; spreekuuradres Kerkstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisartsen, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u eventueel wel ke huisarts de weekenddienst waar neemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 6 tot vr 13 door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18- 20, Leiden, tel. 763134. Linnaeus Apotheek, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN Voor de praktyk van Muurling, Helder. Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktyk van Vestjens, v.d. Wouw: Voor de praktyk van Duyn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rynsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster/Koster-Stoker, Narcisstraat 47, tel. 01717-3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: E.F.J. Dickman, Breestraat 58a, Leiden, tel. 146004. Voorschoten, Wassenaar: E.J. Pias-Moes, Rijksstraatweg 632, Wassenaar, tel. 77005. 'Industriegebied toch al moeilijk bereikbaar 3 (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG/LEIDERDORP - De bedrijven op het Leidse industrieterein De Waard, maar ook het Leiderdorpse garagebedrijf Rijnland, zijn fel gekant tegen de Leiderdorpse plannen om verkeer op de Van der Valk Boumanweg te verbieden links af de Spanjaards- brug over te gaan. Gisteren probeerden zij bij de Raad van State de voorgenomen ver keersmaatregel te schorsen. Voor het industrieterrein De Waard zou de in het kader van het Leiderdorpse verkeerscirculatie plan te treffen maatregel beteke nen dat het minder goed bereik baar wordt. Veel (vracht)verkeer uit de richting Alphen aan den Rijn rijdt op dit moment namelijk via de Van der Valk Boumanweg over de Spaiyaardsbrug naar het indus trieterrein. Als het verboden wordt om over de Spanjaardsbrug en de Lage Rijndijk De Waard te berei ken, moet er ver worden omgere den over het Leiderdorpse Enge- lendaal en de Leidse Willem de Zwijgerlaan. De gemeente Leider dorp meent dat dit verkeer dan via de inmiddels gereconstrueerde Leidse Sumatrastraat probleem loos het Leidse bedrijventerrein kan bereiken. Maar raadsman mr. W. Sluiter van de Leidse Vereniging voor In dustrie, die de belangen van de be drijven op De Waard behartigt, be toogde dat die bedrijven onevenre dige schade van de verkeersmaat regel zullen ondervinden. Hij wees erop dat het industrieterrein toch al moeilijk bereikbaar is omdat het slechts over één toegangsweg be- Voorschotense verkeersteüers blijken geliefd VOORSCHOTEN - Door toedoen van een onbekende dief is de ge meente Voorschoten door haar verkeerstellers heen. Van de vier exemplaren die constant in ge bruik zijn, zit er nog maar een in zijn beveiligde kastje. En de reser- veteüer is continu in gebruik. Dit bleek gisteravond tijdens een ver gadering van de raadscommissie voor financiën. De teüers worden gebruikt bij evaluaties van verkeerssituaties en de vaststelling van geluidshinder bij nieuwbouw en oudbouw. Wan neer het aantal motorvoertuigen een bepaalde grens overschrijdt, moeten er namelijk bepaalde maat regelen worden getroffen. De dief stal was extra vervelend omdat de gemeente juist bezig was een ge- luidshinderkaart te maken, waar bij met name de hoofdwegen wor den bekeken. "Als particulier heb je niets aan die dingen", zei wethouder J.D. van Dalen gisteravond. "Onze eni ge hoop is dat de verzamelaar nu genoeg dingen heeft". Raadslid mevrouw M. Breunesse (PvdA/ PPR) was het daar niet mee eens. De meters zouden best drie meter hoog aan een lantaarnpaal kunnen worden bevestigd. CDA-raadslid F. ten Have was al bij voorbaat zui nig. Wanneer de meters niet con stant zouden worden gebruikt wor den, kon Voorschoten misschien wat samen ondernemen met ande re gemeenten. Volgens een ambtenaar zijn de dingen continu in gebruik en ver huizen ze geregeld. Hierop had de commissie geen problemen met het opzijleggen van 7.000 gulden voor nieuwe verkeersteüers. LEIDSCH -£U DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag t'm vrijdag tussen 18.00 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 12.00-13.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 13.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lalden: 071-144941, maandag t/m vrijdag van 08.00- 18.00 uur. schikt. H(j herinnerde eraan dat toen indertijd het terrein werd aan- gelegd het de bedoeling was dat er een tweede toegangsweg naartoe zou komen via een brug over de Rijn vanaf de Hoge Rijndijk. „Die route is er echter nooit gekomen, hetgeen de aantrekkelijkheid van het terrein toch al aanzienlijk heeft verminderd", aldus de advocaat. De Van der Valk Boumanweg heeft zich in de ogen van de onder tot de belangrijkste route OEGSTGEEST - "AUes gaat gewoon door. Of er moet een enorme orkaan uitbreken". Rick van Schooten van de jon- gerenwerkgroep Relax van de SJJO wil van geen wijken we ten. Het weer is slecht en dat zal het volgens het KNMI mor gen ook wel eens kunnen zijn, maar het openluchtfestival 'Te rug in Oegstgeest' zal hoe dan ook doorgang vinden. Niet meer op het terrein bij kasteel Oud-Poelgeest maar in zwem bad Poelmeer, zoals bekend. Van Schooten heeft nog geen afzeggingen binnen dus het ziet er naar uit dat staatssecretaris Van der Reyden daadwerkelijk als festivalopener zal opdraven. Op het zwembadterrein zuüen behalve een podium, een snackkar, een drankenbar, een centrale post, een medewer kers- en een videotent worden opgesteld. Bij zware regen zijn er geen uitvluchtmogelijkhe den. Van Schooten wijst met de nodige aarzeüng naar de video tent. Aarzelend, omdat zich daar van zijn levensdagen geen 5.000 mensen (het verwachte/ gehoopte) aantal toeschou wers) tegelijk kunnen ophou den. naar De Waard ontwikkeld. Ande re zijn volgens hen te lang, te ge- compliceerd en te verstopt met fi les. Sluiter vreest dat, indien de verkeersmaatregel doorgaat, De Waard als vestigingsplaats voor be drijven niet meer aantrekkelijk zal zijn en deze zullen vertrekken, het geen leegstand tot gevolg zal heb ben. „Klanten zullen zich dan wen den tot andere, wel goed bereikba re bedrijven, bijvoorbeeld in Zoe terwoude", aldus de raadsman. Verbazing Het aan de Van der Valk Bou manweg gelegen garagebedrijf Rijnland vreest dat het aantal au to's na de maatregel van 11.000 per etmaal nu zal teruglopen tot 5.000. Dit zou in het bijzonder de verkoop van benzine doen afnemen. De woordvoerder van dit bedrijf sprak er overigens zijn verbazing over uit dat de gemeente Leiden geen protesten tegen de plannen van de buurgemeente had ingediend. Vol gens hem wordt de Sleutelstad er namelijk veel minder goed bereik baar door. De meeste bewoners van de Van der Valk Boumanweg zijn grote voorstanders van de maatregel. Zij zagen in de loop der tijd hun woon straat steeds drukker worden' en het aantal ongelukken toenemen. Een van hen betoogde gistermid dag dat de bedrijven op het Leidse industrieterrein De Waard er niets van begrijpen, omdat het altijd in de bedoeling zou hebben gelegen dat de Sumatrastraat hun toe gangsweg zou worden. De Leiderdorpse wethouder Meerburg bracht naar voren dat als je de mensen aan de Van der Valk Boumanweg wil helpen, dat ande ren soms wat kan kosten. Hij stel de in het vooruitzicht dat de gevol gen van de verkeersmaatregel na een jaar nog eens goed zullen wor den bekeken. Mocht dan blijken dat de maatregel meer nadelen dan voordelen met zich meebrengt, dan wil Meerburg de maatregel weer ongedaan maken. Staatsraad mr. G. Veringa zal maandag uitspraak doen in de zaak. WARMOND - De gift van 2500 gul- betaalt leges, de onrust is dus ten den van Dekker Oüfanta b.v., ge- onrechte". Die opmerking klopte daan tijdens de opening van de volgens Duijnhoven niet helemaal, nieuwe bedrijfshal, is gisteravond Hij wees erop dat in het onderhavi- vrijwel zonder slag of stoot aan- ge bestemmingsplan niet is gere- vaard door de gemeenteraad. De geld "dat Dekker daar (in de Veer- gift is bedoeld als bijdrage aan de polder, red.) die voorzieningen benodigde financiële middelen (restaurant, red.) mag hebben", voor de restauratie van de pomp op PW-fractieleider Slingerland voeg- het dorpspleintje aan de Dorps- de daaraan toe: "En een meerder- straat. AUeen de fractie van Pro- heid van de raad, CDA en WD, gressief Warmond gaf gisteravond heeft destijds voor die overtreding in de raad büjk van enige scepsis, gestemd". Woordvoerder Duijnhoven zag de gift als büjk van "een innige sa menwerking tussen het coüege van B en W en Dekker", een op merking die door de andere frac ties met een drievoudig "nou" werd onthaald. Duijnhoven ver volgde onverstoord: "PW wü bena drukken dat het met het den van de gift Het jachthuis van prins Bernhardt in de Wassenaarse duinen. 'De houten balken zijn het enige mooie aan het huis', aldus een van de kijkers gisteren. «foto wim Dijkman) Jachthuis prins Bernhard: wie biedt? WASSENAAR - Het bord 'verbo den toegang' naast de oprijlaan wordt massaal genegeerd. Mid den- en topklasse auto's klaute ren op tegen het grindpad in de duinen, tussen hotel Duinoord en de grote parkeerplaats bij de Wassenaarse Slag. Veel lange, geklede regenjassen, snelle col berts en mantelpakjes. Het pand aan het eind van de oprijlaan trekt deze mensen: het oude jachthuis van Prins Bernhard. De dienst der Domeinen wil het optrekje verkopen, samen met 5.000 vierkante meter duin- grond met flinke hoogteverschil len en ruige bebossing. Gisteren, tussen tien en twaalf en een en drie, was s het kijkdag. Om half twee zijn er al zeventig mensen geweest. De ene helft komt uit nieuwsgierigheid, de andere helft zou wel eens voor 28 juni een schriftelijk bod kunnen doen op het verblijf, dat in de jaren '60 nog diende als uitvalsbasis voor de graag jagende prins-gemaal. Kritisch doorzoeken de bezoe kers souterrein, begane grond en zolder van de 27 jaar oude wo ning. De huurders, die tot het eind van deze maand in deze dienstwoning wonen, vallen van de ene verbazing in de andere. Bij de vrouw lopen heren met af gemeten passen door de kamer en kloppen keurend tegen de houten balken ("het enige mooie in het huis"). De man van het huis hoort op van de hoge bedra gen. Een dame van middelbare leeftijd heeft het over een mil joen. Een alternatief ogende man, "zonder liggende gelden" denkt dat er tussen de vijf en acht ton geboden gaat worden: "Als je ziet hoeveel hier in Was senaar een villaatje met 300 vier kante meter grond kost...". Gebreken Hijzelf zou ook "graag iets an ders willen dan een flat", maar ziet een bod boven de vier ton niet zo zitten. Aan het huis moet zeker voor anderhalve ton wor den verspijkerd, mompelt hij. De zaak is niet geïsoleerd en de zol der is niet meer dan een berging. Om het gezellig te maken, moe ten er bovendien luiken voor de ramen komen. Ook andere belangstellenden zien gebreken. Een man met zwaar Amerikaans accent heeft geconstateerd dat er geen riole ring is en bèwoners zich met pro- paangas moeten behelpen. Een vrouw die "een beleggingsob- Het bord 'verboden toegang' bij het koninklijke optrekje: massaal genegeerd.... (foto wim Dijkman) ject" zoent, ontdekt natte plek ken en scheuren. Wanneer er niets anders gebouwd mag wor den, zit beleggen er dan ook niet in, zegt zij. Een kennis haalt hier op oude herinneringen boven. Zo'n twintig jaar geleden had ze hier een schoolfeest gevierd. De woning was toen nog niet be woond en had iets moois, iets lu- Nu is daarvan weinig te mer ken. Het is een gewoon huis vol met sanitair, aldus de alternatie ve man met sik, die veel aan dacht heeft voor de telefoon in de hal: "Daar komen al die men sen bellen, die van hun fiets ge vallen zijn": Groot voordeel van de woning is haar ligging: "Met een jeep rijd je hier zo het strand op. Kippen en ganzen kun je ge woon laten loslopen. En voor een echte snob is het toch prachtig dat hij bij een feest zomaar 20 au to's in je tuin kunt zetten?", stelt hij, vlak voordat hij zich fietsend uit de voeten maakt. Project-ontwikkelaar De Amerikaan is het met hem eens: "Boven een borrel kun je heerlijk praten over Prins Bern hard, die hier gejaagd heeft". Hij zelf wist van die geschiedenis niets af en eigenlijk interesseert het hem ook weinig. Evenals een frêle dame met kapje valt hij vooral op de omgeving. Zij zegt: "Ik wilde wel eens wat rustiger gaan wonen, ergens in de dui nen. Nou, tot nu toe heb ik alleen maar paleizen gezien. En dat wil ik juist niet, ik wil iets simpels". Een miljoen vindt zij "erg veel": "Dat kan alleen een project-ont wikkelaar betalen, als die hier een groot ding mag neerzettten". Hoofd kabinet H.A.N. Ver- sluys maakt met die gedachte korte metten. Volgens hem is het uitgesloten dat een project-ont wikkelaar aan de slag gaat of el ders huizen worden bijgebouwd. •De reglementen zouden in de duinen bijzonder streng zijn. Nieuwe sceptic-tanks, voor de opvang van rioolwater en wc- producten, worden zonder meer geweigerd. De duinen bescher men niet alleen het binnenland tegen de zee, maar zorgen ook voor de watervoorziening. ZOETERWOUDE - De gemeente i Dekker geens- Zoeterwoude hoopt het eerste zins de indruk wil wekken dat stukje van de Weipoortseweg, de Dekker anders wordt behandeld aansluiting met de Nieuweweg, dan andere firma's of burgers. Van nog dit jaar te reconstrueren. Tege- de gift zeggen wij: dank u wel". lijk met de opknapbeurt moet er WD-fractieleider Saris greep een fietspad worden aangelegd, vervolgens de gelegenheid aan om Een pad waarover al jaren wordt de verhouding gesproken, aldus deelde burge- Het verlengde van de Weipoort seweg, de Ommedijkseweg, wordt meteen 'meegenomen'. Het minder geluidoverlast hebben. Veel bij de operatie hangt af van wat de provincie Zuid-Holland bedoeling dat de weg daar ook iets vindt. De provincie is ook eigenaar meer de polder in gaat. Minder bochten zuüen er niet ko men. Expres niet: de gemeente wil houden om automobilisten plaatselijke horeca-Dekker zwengelen. De eerste is van ning dat Dekker wat betreft dienst teravond i i te meester Houdijk de leden van de te ontmoedigen (nog) harder te volkshuisvesting gis- gaan rijden. Mede om die reden lee. komt er waarschijnlijk geen asfalt. Andere reden om de huidige klin- ,wkerbestrating te handhaven is dat ders gaan uitzien. De gemeente asfalt kostbaar is: alle kabels, bui van de weg, stelt dus eisen en moet bovendien driekwart van de kos ten van de reconstructie voor haar rekening nemen. Zoeterwoude schat dat de uitvoering zo'n twee miljoen gulden kost. Nu de commissie volkshuisves ting/openbare werken 'groen ücht' heeft gegeven, wü de gemeente binnenkort de omwonenden bij de plannen gaan betrekken. Hun op en aanmerkingen zuüen wel dege lijk meetellen, beloofde de burge meester. restaurantfacüiteiten een voor keursbehandeling geniet en niets in de weg wordt gelegd terwijl de horeca-ondernemers wél worden wil met de weg "wat meer het wei geacht zich aan de regels te hou- land den. Loco-burgemeester Dalhui- creëren. Die parkeerplaatsen sen (Progressief Warmond): "Dek- ten tussen de weg kers papieren zijn in orde, Dekker komen te liggen. riolering in de grond i parkeerplaatsen te ten dan worden verlegd. Wel wordt nog onderzocht of het mogelijk is het rijwielpad om bij de woningconcentraties wel asfalt te leggen, zodat de bewoners VOORSCHOTEN - De Voorschotense Avondvierdaagse is gisteravond voor een elfjarig Voorschotens meisje slecht afgelopen. Op de Oude Ade- geesterlaan waaide haar petje af. Ze zette de achtervolging in, kwam op de rijbaan terecht en werd door een auto overreden. Aan het ongeval hield ze een gebroken schouder en een hersenschuddig over. Ze moest naar het AZL worden overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2