Magistrale 'Meistersinger' Weer veel muziek in K O pakket 'Katrina and the Waves': ideale feestband Programma schouwburg omvangrijker dan ooit KIJK UIT VRIJDAG 6 JUNI 1986 KUNST PAGINA 25 Nederlandse Operastichting pakt flink uit "Die Meistersinger von Nürnberg" van Richard Wagner. Uitgevoerd door de Nederlandse Operastichting en het Concertgebouworkest. Muzikale lei ding Edo de Waard. M.m.v. het Neder lands Opera Koor. Solisten o.a. Nor man Bailey, Alan Opie, Graham Clark. Kathryn Bouleyn, Jard van Nes, Wil liam Johns, Alexander Malta en Henk Smit. Regie Elijah Moshinsky; Bewe ging/Choreografie Eleonor Fazan; De cor en kostuums Timothy O'Brien. Première op 5 juni in theater in Am sterdam. Herhalingen aldaar op 8. 11, 14.17. 21 en 24 juni. AMSTERDAM - Binnen Ri chard Wagner's (1813-1883) elf muziek-dramatische werken neemt de opera 'Die Meistersin ger von Nürnberg' (1868) een bij zondere plaats in. In deze opera geen diep-tragisch slot, of boven natuurlijke en magische gebeur tenissen, zoals we die uit Wag ner's overig oeuvre kennen. Inte gendeel: in essentie betreft het hier een liefdesgeschiedenis met een gelukkige afloop, met hierin verweven een groot aantal komi sche elementen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat dit toe gankelijke werk algemeen als Wagner's populairste geldt. Ook muzikaal gezien is hier al le reden toe, de partituur telt een groot aantal meeslepende mo menten, in sommige waarvan Wagner zelfs door hem slechts zeer zelden gebruikte vormen (als aria en ensemble) heeft toe gepast. Bovendien valt in deze opera de meesterlijke opbouw van de grote massa-scènes op, die mede dit werk zijn bijzonde re karakter verlenen. Wat deze massa-scènes betreft heeft de Opera-stichting in deze produktie in het kader van het Holland Festival flink uitgepakt. Door regisseur Elijah Moshins ky, choreografe Fazan en decor ontwerper Timothy O'Brien wordt het publiek schitterende toneelbeelden geboden, met als sprekende voorbeelden de op komst, in de laatste acte, van de Nürnberger gildes met hun me tershoge mascottes, gevolgd door de Meistersinger (inclusief fanfares op het balcon van Car ré); en niet te vergeten de onbe schrijflijk fraai uit da hand lo pende gevechtsscène in de twee de acte. Zeer indrukwekkend bo vendien, wat het Nederlands Operakoor in dit massa-spekta kel zowel acterend als zingend presteert. Maar ook wat de vocale solis ten betreft zijn alle registers opengetrokken: ook hier wordt op bijzonder hoog niveau gezon gen en gespeeld, met schitteren de prestaties van o.a. Graham clark (David), Kathryn Bouleyn (Eva), Jard van Nes (Magdalene), William Johns (Stolzing) en Nor man Bailey in de rol van Hans Sachs. Maar meer nog dan op deze laatste valt de aandacht in deze produktie op de 'under-dog' Six- tus Beckmesser. Niet alleen door de wijze waarop Alan Opie vo caal gezien aan deze dankbare rol gestalte geeft, maar vooral door zijn meesterlijke acteer prestatie, waarbij hij niet alleen het karikaturale, maar ook het in deze rol aanwezige tragische ele ment, op indrukwekkende en ontroerende wijze uitbeeldt. Voeg aan dit alles nog het Con certgebouworkest toe, dat onder leiding van Edo de Waart vrijwel de gehele avond zonder noe menswaardige spannings-inzin- kingen de sterren van de hemel speelt, dan ontstaat zo het beeld van een vrijwel ideale 'Meister singer': een zeer waardige afslui ting van het seizoen 'op de drem pel van het Muziektheater'. Wan neer deze produktie een voor proefje zou mogen zijn van het geen ons aan het Waterlooplein te wachten staat, dan gaat de opera in Nederland een zonnige toekomst tegemoet. ABRAHAM GOEDHALS Eén van de massascènes uit Wagners 'Meistersinger'bij de Katrina and the Waves. Katrina Les- kanich (zang en gitaar), Kimberley Rew (sologitaar), Vince de la Cruz (bas), Alex Cooper (drums) en John Findley (toetsen). Gezien op 5 juni in het Leids Vrijetijds Centrum. LEIDEN - Het jubilerende Leids Vrijetijds Centrum heeft het heel goed gezien: als je een feestje te vieren hebt is er geen betere groep dan Katrina and the Wa ves. Een goudeerlijke band. die de essentie van de pop heel dicht nadert. Geen flauwekul, geen mistige boodschappen, maar de gelijke, recht op en neer swin gende songs, strak gespeeld en met teksten die zelden woorden van meer dan twee lettergrepen bevatten. Dat alles gebracht met een kracht die is opgebouwd tij dens vuurproeven op militaire bases. Het leuke van de Engels/Ame rikaanse band Katrina and the Waves is dat het repertoire welis waar duidelijk is toegesneden op een breed publiek, maar dat de presentatie op het podium zon der randversiering of gimmicks is. De muziek doet het werk, en daarmee zat het vanaf de eerste nummers 'Game of Love' en 'Is that it?' al snor. Officiersdochter Katrina Leskanich liet meteen horen dat ze op het podium nog veel beter klinkt dan op de plaat. Ze heeft een dijk van een soul- stem, die het LVC tot in de verste uithoeken vulde, en zingt met een vanzelfsprekend gemak dat zeldzaam is. Niet alleen haar zang, maar ook haar geblokte verschijning roept Janis Joplin in herinnering. Katrina heeft lef; ze ranselt haar gitaar, kijkt soms verbazend scheel en laat haar spierballen rollen voor de ogen van de mannen. Ze is ook niet te beroerd om bij wijze van intro ductie van het nummer 'Stop trying to prove (how much of a man you is)' een toeschouwer met de microfoon op het hoofd te meppen. Dat smeekt natuurlijk om een reactie, maar die werd door de ordedienst voorkomen. Het repertoire bestond vooral uit nummers van de eerste in ons land uitgebrachte LP, zoals 'Que te Quiero', Machine Gun Smith', 'Cry for me' en 'Mexico', vaak uitgebouwd met oerdegelijke so lo's van Kimberley Rew. De rocknummers werden in een hoekige stijl gebracht die nog het meest aan Status Quo deed den ken. 'Lovely Lindsay', het sterk ste nummer van de tweede plaat, was daarvan een goed voorbeeld. De ballades bracht Katrina met overtuiging en tegelijk een flinke korrel zout. Enkele van de ge speelde nummers als 'Summer' en 'House full of monkeys' zijn hier nog niet op plaat versche- Het enige bezwaar was dat het optreden aan de korte kant was. In de toegiften werd dan wel een kokende versie van de instru mentale rock roll-klassieker 'Wipe Out' gespeeld en kwam ook eindelijk 'Walking on Suns hine' aan de beurt. Maar 'Going down to Liverpool' hield de band onbegrijpelijk genoeg in porte feuille. Kom op LVC! Voortaan elke week zo'n band, dan zijn de vol gende tien jaar om voor je er erg in hebt. ARIEJAN KORTEWEG LEIDEN - De Nederlandse alt Jard van Nes zal in het komende concertseizoen in Leiden te beluis teren zijn. Jard van Nes, die op het ogenblik furore maakt zowel op het concertpodium als in grote operaprodukties, werkt namelijk mee aan één van de zeven door K&O te organiseren Meesterserie- concerten. In de uit zeven concerten be staande serie, te verzorgen door het Rotterdams Philharmonisch Orkest, het Residentie Orkest, het Nederlands Philharmonisch Or kest en het Europees orkest Per Musica, treden voorts als solist naar voren de pianisten Steven Mayer, Jenny Zacharieva en Rhondda Gillespie, de violisten Vera Beths, Emmy Verhey, Istvan Parkanyi, Jeanne Dullaert en Jos hua Bell, de cellisten Herre Jan Stegenga en Aurora Natola en de hoboist Hans Meijer. Ook de naam van de Engelse sopraan Nancy Ar- genta komt op de lijst van concert- solisten voor. K&O brengt in het seizoen 1986- '87 ook weer een serie koffiecon certen op de zondagochtend en een kamermuziekserie op de vrijdag avond. De internationale pianis tenserie wordt eveneens voortge zet, evenals de cellistenserie, de vo calistenserie en de gitaarserie. In de zogenaamde Project-series zijn opgenomen een Beethovencyclus, een Chopincyclus, een Brahmscy- clus en een Liszt-cyclus. Nieuw iri de K&O-programme- ring is een serie jazz-concerten en een serie lunchconcerten (op don derdagmiddag). Er komen voorts enkele populaire produkties met o.a. Marco Bakker en de groep BZN. De liefhebbers van orgelmuziek worden niet vergeten. Zo zal Char les de Wolff op 18 juli a.s. het eerste concert in de serie zomerorgelcon- certen in de Pieterskerk geven. Daarna volgen concerten door Jan Schmitz, Bernard Bartelink, Ben Fey en Joop Brons. Wat K&O voorts organiseert op het gebied van cursussen, films, le zingen en excursies kan men lezen in het jaarprogramma van de Leid- se Volksuniversiteit, dat dezer da gen verschijnt. LEIDEN - hi de Leidse Schouwburg zijn volgend jaar meer voorstellin gen dan ooit te voren te zien. Het jaarprogramma voor het seizoen 1986 - '87 vermeldt er 146, waaron der een aantal premières. Ama- teurvoorstellingen zijn daarbij niet meegerekend. Daarnaast wordt nog een aantal in een later stadium te boeken nachtvoorstel lingen verwacht en komen er ook weer lunchpauze-voorstellingen van toneelgroep Centrum. Van het Belgische gezelschap de Internationale Nieuwe Scène gaat op 1 oktober 'Elisabeth' in premiè re, het nieuwe stuk van de Italiaan se toneelschrijver Dario Fo, Het befaamde Engelse gezelschap The New Vic Theatre Company brengt 10 oktober haar 'Canterbury Tales' voor het eerst op het vasteland van Europa. De volgende première komt op 25 oktober voor rekening van Joke Bruijs met het Groningse Salonorkest Pluche. Schouwburg directeur Frans Boelen doet de re gie van deze voorstelling. De titel 'Hemelsbreed' van het programma verwijst naar het verschil met de eerdere activiteiten van Bruijs en Pluche. De 'Volksopera' van Tibet komt op 10 november naar Leiden met een voorstelling die niet eerder in de Benelux te zien was: 'Dansen van het dak van de wereld', acroba tische dans en mystieke zang uit de Himalaja. Linda van Dijck en Hen- ,ny Orri laten 9 december hun 'Ag nes van God' in Leiden in première gaan. Geen echte première, maar wel een eerste openbare voorstelling wordt al op 24 september gegeven door Nooy's Volkstheater. Dit ge zelschap repeteert 'Boefje', met o.a. Carry Tefsen, in de Leidse Schouwburg. Naast de gewone abonnementen voert de Schouwburg het komen de seizoen ook gerichte abonne menten in. Er is keuze uit een Pin ter-, een folklore-, een muziekthea ter- en een kindertheater-abonne ment en drie dans-abonnementen. De Chansonweek, die 2.200 be zoekers trok, wordt volgend jaar herhaald. De schouwburg zoekt nog een andere naam, omdat de be naming 'chanson' de lading niet helemaal dekt. Suggesties zijn wel kom. Concerten Klassiek LEIDEN - Ensembles van de Streek- muziekschool Leiden e.o. treden van avond in de Lokhorstkerk op ten bate van Amnesty International. Er zal een programma worden uitgevoerd van vocale en instrumentale muziek uit de late Renaissance van de hand van Nederlandse, Engelse, Duitse en Spaanse componisten. Aanvang 20.30 De Leidse Orgeldag speelt zich mor gen grotendeels af in de Hartebrug- kerk, de Hooglandse Kerk en de Pie terskerk. De dag begint om tien uur met een bespeling van het carillon van de Stadhuistoren. Om 10.30 uur is er een orgelbespeling door Jan Schmitz en Anton Doornheim (met werken van César Franck) in de Har- tebrugkerk, om 12.00 uur is er een or gelconcert door Joop Brons en Paul Kievit (met werken uit de Barok) in de Hooglandse Kerk. Het middagpro gramma begint om 15.00 uur met een concert door het Noordhollands Ko perkwartet m.m.v. de organiste Petra Veenstra en met improvisaties door Louis van Dijk in de Pieterskerk. In dezelfde kerk heeft 's-avonds om 20.15 uur het slotconcert plaats, dat wordt gegeven door de Franse orga nist Yves Devernay. Gedurende de concerten in de Pieterskerk zal de nieuwste lp van de Stichting Orgel- stad Leiden worden gepresenteerd. Ook zal op deze dag een boekje over de Leides orgels worden gepresen teerd. Het Oegstgeester koor 'Cappella pro Cantibus' geeft morgenavond zijn jaarlijkse uitvoering in de Groene Kerk in Oegstgeest. Het koor. dat zich ten doel stelt kerkmuziek uit te voe ren, koos voor deze concertavond uit de psalmen. Zo zullen er naast melo dieën van het Geneefse psalter (die in het Liedboek voorkomen) ook onbe rijmde versies worden gezongen vol gens de traditie van de Anglicaanse kerk alsmede meer uitgebreide be werkingen (Mendelssohn Bartholdy en Hëndel). Ook composities uit deze eeuw krijgen aandacht: twee bewer kingen van Vaughan Williams en de psalmen 23 en 139 uit de Psalmency clus van de Nederlandse kerkmusi cus/componist Adriaan C. Schuur man. De vocale composities zullen worden afgewisseld door instrumen tale, waarin Maria Bol (dwarsfluit), Benjamin Boers (hobo) en Rijk Jan sen (orgel) solistisch naar vorne zul len komen. Meer instrumentalisten en de zangsolisten Nicolien van de Rest, Bernard Loonen en Hans Claus zijn te horen in Hëndels Kantate. De leiding berust by Theo Tobé. Aan vang 20.15 uur. Het Leiderdorpse saxofoonkwartet MASH geeft vanavond een concert in het remonstrantse kerkje van Oude Wetering. Er zal een gevarieerd pro gramma van klassieke en moderne muziek worden uitgevoerd. Aanvang 20.00 uur. De Orgelkring Bollenstreek organi seert op donderdagavond een orgel concert op het Adema-orgel in de St. Agathakerk te Lisse. Gastorganist is de Utrechtse Piet van der Steen. Zijn programma bestaat uit de volgende werken: Jacob Bijster - Passacaglia, Louis Vierne - Feux follets en Im promptu, Cesar Frankck - Fantasie in A en Pièce Héroïque, Louis Vierne - Zesde Symfonie in b klein. Op zater dag 14 juni zal er weer een speelmid dag zijn in de St. Agatha van twee tot In jongerencentrum Tent in Wasse naar vanavond een dubbelconcert van Gore en Odef. Aanvang 23.00 uur. De Katwykse groep Les Zazous pre senteert haar EP 'Wake up wake up' morgenavond in De Schuit in Kat wijk. Aanvang 21.00 uur. De finale van de Leidse Popquiz wordt donderdag 12 juni gehouden in het Leids Vrijetijds Centrum. De vyf kandidaten die door de voorronde heen kwamen en antwoord wisten op onmogelijke vragen als: 'Hoe heet de zanger van Icicle Works?' en 'Van wie heeft Blondie het nummer Time is Ti- de overgenomen?' strijden dan om de eer de beste popkenner van Leiden en omstreken te zijn. De finale wordt opgevrolijkt met video-clips, filmpjes en wat dies meer zij. Het feestprogramma in het Leids Vrijetijds Centrum voor vrijdag 13 ju ni is gewijzigd. Die avond geen 'Bal van de rode dood', maar een optreden van de Jamaicaanse reggaeband The Gladiators, die al in 1971 hun eerste LP maakten en dus tot de reggaemu- zikanten van het eerste uur kunnen wordengerekend. The Gladiators be heersen de reggae tot in de uithoe ken: honingzoete meerstemmige sa menzang, maar ook een wilde dub schuwen ze niet. Aanvang 23.00 uur. Jazz Bij Stichting Burcht in Leiden speelt zaterdag het Trio Kokoko, bestaande uit Klaus Koch (contrabas), Franz Koglmann (flügelhorn en trompet) en Eckard Koltermann (basclarinet en bariton-saxofoon). Het Trio Kokoko speelt zowel jazzmuziek in de stijl van MuUigan en Baker als modern klas- sieke muziek van Alban Berg. De drie muzikanten, afkomstig uit Oost- en West-Duitsland en Oostenrijk, stre ven een synthese van jazz met Euro pese hedendaagse muziek na. Aan vang 20.30 uur. Exposities kerf' ip Muzenhof met diverse technie- I, t/m 27/8; ma t/m vr van 14-18 uur, 9.30-12.30 uur. Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge- t/m aug.; van 13-17 Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, 'Borneo: Oerwoud in On dergang, Culturen op Drift', t/m 5/10; di t/m za van 10-17 uur, zo van 13-17 De Lakenhal - Oude Singel, 'Fotogra fie, een manier van kijken', t/m 30/6; Overzichtstentoonstelling Floris Ver- ster, t/m 23/8; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. LAK-theater - Cleveringaplaats, schil derijen van Ben Geerts en foto's van Herman van Ommen, t/m 27/6; ma t/m Galerie Denise Stephan, Bakker- steeg, schilderijen van John Toren- Galerie Fotomania - Koppenhinksteg, expositie Bas Vroege, t/m 27/6; woe t/m za van 13-17 uur. De Trommelaar - Ap olieverf- en acrylschilde_„_„ die Bossen, t/m 28/6; dag. beh. Galerie AZL - expositie van zeven kunstenaars, t/m 15/6; ma t/m vr van 10-17 uur, za en zo van 14-17 uur. Leidse Plein AZL - 'Carnaval in Vene tië' fotografische impressie door Dirk Ketting, tot 1/7; dag. van 8-20 uur. Leiderdorp Muzenhof, Gordijnsingel, Joh. C. van Leeuwen, vlak-glasgrafeerwerk en houtinleg, Lau van Wouwen, houts culturen en leden tentoonstellings- Leythenrode - Hoogmadeseweg, zeef drukken Margreet Rodenburg-van Weeren, t/m 16/7; dag. van 10-20 uur. Noordwijkerhout Congrescentrum Leeuwenhorst werk van Carl Palm e.a., tot 15/6; dag. Warmond Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, aquarellen van Daniëlle Orelio, t/m 26/6; woe, do, zo van 14-16 uur. za van 10-16 uur. Galerie De Pomp - Dorpsstraat, 'Bij en', Ina Versteeg, etsen, Kitty van der Meer, tekeningen, Maija Groen, luci ferdoosjes, Anne van de Burg, aqua rellen, t/m 26/6; di 19-21 uur, woe, do. i 14-16 i Alphen Alba - Kortsteekterweg, Greetje Grijpma, gemengde technie ken, Brigitte Schreuder, keramiek, t/ m 20/7; vr, za, zo van 10-20 uur. Katwijk Stichting Katwijks Museum - Voor straat, schilderijen en tekeningen van Noordwijk Hotel Noordzee - Wilhelmina Boule vard, schilderwerken van Peter Wie- mers, tot eind juni. Leiden Schouwburg ma 9, 20.15 uur, Toneelgroep Ska- mander met 'De koningsmoord' an Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 6, 20.15 uur, laatste voorstelling van 'Midzomernachtsdroom' door De Haagse Comedie. za 7, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Ons kent ons' van Alan Ayckbourn. Appeltheater vr 6, za 7, 20.15 uur. De Appel met 'Midzomernachtsdroom' van Shakes peare. Circustheater Haags Zomerfestival: zo 8, 20.15 uur, Danserscollectief met 'Macbeth', vr 13, 20 uur, Gala-avond Star(t) '86, televisie-registratie van de Finale N CRV-Talentenj acht. Congresgebouw vr 13, 20.15 uur, Residentie-Orkest, laatste concert van dit seizoen in serie B. Diligentia ma 9, di 10, woe 11,20.15 uur, literaire avond met Kees van Kooten. Bartók/Aantekeningen wordt ge danst door vier danseressen en uit gangspunt is het in 1924 door Béla Bartók gecomponeerde Quatuor no. 4, 21 uur. Shaffy Theater - Pascal Comelade, werk van een Franse video- en multi mediakunstenaar, 22.15 uur. Woensdag 10 juni Amsterdam Carré - Die Meistersinger van Nürn berg, zie 8 juni, 17.30 uur. Tropeninstituut/Lichthal - Théatre du Soleil, deel 1, zie 7 juni, 19.30 uur. Concertgebouw - Muziek uit het 17e Eeuws Italië, kl. zaal, 20.15 uur. Stadsschouwburg Tanztheater Wuppertal, zie 8 juni, 20.15 uur. Bellevue - Vermeer et Spinoza, zie 10 juni, 20.30 uur. Frascati Barstend IJs, zie 6 juni, 21 Mickery Theater - Anne Teresa de Keersmaeker, zie 10 juni, 21 uur. Shaffy Theater - Pascal Comelade, zie 10 juni, 22.15 uur. Den Haag Koninklijke Schouwburg - Compag nie Renaud Barrault speelt Savannah Bay van Marguerite Duras de be roemde toneelbewerking in de Parij seversie, 20.15 uur. Donderdag 12 juni Amsterdam De Krakeling - Theatergroep Maccus: Madoc (Van den Vos Reinaerde). Rei nsert fabel voor jong en oud, 14 uur. Concertgebouw - Schönberg Kwar tet, kl. zaal, 20.15 uur. Stadsschouwburg Tanztheater Wuppertal, zie 8 juni, 20.15 uur. Bellevue - Vermeer et Spinoza, zie 10 juni, 20.15 uur. Frascati - Barstend IJs, zie 6 juni, 21 Mickery Theater - Anne Teressa de Keersmaeker, zie 10 juni, 21 uur. Shaffy Theater - Pascal Comelade, zie 10 juni, 22.15 uur. Fooistheater LEIDEN - Het optreden van Da niel Rovai en The Barneys in het Leids Vrijetijds Centrum is ver zet. Het Fooistheater komt niet vanavond, maar volgende week dinsdag naar Leiden. Aanvang nog steeds 22.30 uur. ADVERTENTIE LEVEN WERKEN MARTIN SCHOUTEN Rinus van der Lubbe 1909-1934 Dagboek, brieven, bekente nis, een psychiatrisch rapport, foto's en een sobere levens schets. Het meest complete boekoveronze minst begrepen historische figuur. f37,50 in de boekhandel BIJ DE BEZIGE BIJ 'Ons kent ons' van Alan Ayck bourn met Filip Bolluyt, Francine Dreessen, Kees van Lier (v.l.n.r.), zaterdgavond ind e Kon. Schouw burg in Den Haag. (foto anpi De IJsbreker - Nieuw Ensemble brengt een programma dat geheel ge wijd is aan Franco Donatoni, 21 uur. Tent Museumplein - Femmes de Cir- "1 uur. Theater - Etant Donnés, zie 6 juni, 22.15 uur. Zondag 8 juni Amsterdam Carré - Die Meistersingel van Nürn berg van Richard Wagner, Nederland se Operastichting/Concertgebouwor kest, dirigent: Edo de Waart, 13.30 De krakeling - Snatertheater, zie 7 ju ni, 14 uur. De IJsbreker - Franco Donatoni geeft n.a.v. het opdrachtwerk Holland Fes tival Refrain een lezing, 15 uur. Tropeninstituut/Lichthal - Théatre du Soleil, deel 2, zie 7 juni, 19.30 uur. Stadsschouwburg Tanztheater Wuppertal: Auf den Gebirge hat man ein Geschrei gehort, 20.15 uur. Frascati - Barstend IJs, zie 6 juni, 21 De IJsbreker - Nieuw Ensemble, zie-7 juni, 21 uur. Tent Museumplein - Femmes de Cir que, 21 uur. Maandag 9 juni Amsterdam Tropeninstituut/Lichthal - Théatre du Soleil, deel 2, zie 7 juni, 19.30 uur. Stadsschouwburg - Tanztheater Wuppertal, zie 8 juni, 20.15,uur. Dinsdag 10 juni Amsterdam Tropeninstituut/Lichthal - Théatre du Soleil, deel 2, zie 7 juni. Bellevue - Vermeer et Spinoza van Gilles Aillaud. De handeling in Ver meer et Spinoza is gebaseerd op het uitgangspunt dat het filosofische pro ces overeenkomsten vertoont met dat van het concipiëren van een schilde rij. Spinoza en Vermeer zijn in het stuk doende een van hun belangrijk ste werken te voltooien, 20.30 uur. Frascati - Barstend IJs, zie 6 juni, 21 Mickery Theater - Anne Teresa de Keersmaeker. Haar nieuwe produktie Holland Festival vrijdag 6 juni Scheveningen Circustheater - Femmes de Cirque, Nederlands enige vrouwencircus, 21 Amsterdam De Krakeling - Wederzijds: Verzame len voor de Bruid, kindervoorstelling, 19.30 uur. Stadsschouwburg - Nederlands Dans Theater brengt twee nieuwe ballet ten, L'Histoire du Soldat en Revela tion and Fall en een reprise van Sinfo- nietta, 20.15 uur. Frascati - Barstend IJs van Klas Tor- stensson is een bijzonder project voor 24 stemmen, 4 slagwerkers, laserstra len, spectroprogramma, video en dia projecties en ruimtelijk bestuurde ta pes, m.m.v. van Asko koor en Slag- werkgroep Den Haag, wereldpremiè- Sliaffy Theater - Etant Donnés, de twee broers Eric en Mare Hurtado, treden op met een programma waarin muziek, video en live-performances samengaan, 22.15 uur. Zaterdag 7 juni Amsterdam De Krakeling - Snatertheater: Te vuur en te zwaard, kindervoorstel ling, 14 uur. Tent Museumplein - Femmes de Cir que, Nederlands enige vrouwencir cus, 17 uur. Tropeninstltuut/Lichtenhal - Théa tre du Soleil (deel 1) 'L'Histoire terri ble maïs inachevée de Norodom Siha nouk van Héleóne Cixous, 19.30 uur. Frascati - Barstend IJs, zie 6 juni, 21 Nieuwe de La Mar Theater di 3 t/m za 14, beh. zo/ma, 21 uur, Jen ny Arean en 'Gescheiden vrouw op oorlogspad'. De Kleine Komedie t/m zo 8, 20.15 uur, Skamander met 'De Koningsmoord' van Pasolini. Amsterdam

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 25