'Het is zoiets logisch, een golfbaan' Eerste golfbal in 1988 geslagen? Zoeterwoude kampt binnen tien jaar met woningtekort 'Weg met BP en PTT' Initiatiefnemer moet in Warmond nog twee 'horden' nemen Plannenmaker Maier gelooft heilig in zijn plannen voor Warmondse polder Leiderdorpse scholen mogen gymmen in hal Wandelaars trotseren slecht weer Blankaartpark: 30 kilometer REGIO LEIDEN WOENSDAG 4 JUNI 1986 WARMOND - De Warmondse ge meenteraad moet er nog mee in stemmen en de grondprijzen mo gen niet de pan uit rijzen. Zijn die twee horden eenmaal genomen dan zal in de zomer van 1988 de eerste golfbal warden geslagen in de Warmondse Broek- en Simon- tjespolder. Althans, dat is de verwachting van Merenwijker A.D. Maier, de grote man achter de golfplannen. Maier, van beroep free lance con sulent civiele technieken, diende destijds Dekker ook al van advies bij diens plannen een driving ran ge, een soort oefenweide, naast een bedrijfshal te creëren. Naar verluidt zou dat idee van de baan zijn. Volgens Maier zou de ge meente het een onprettig idee hebben gevonden als Dekker in de Veerpolder na de tennis- en res taurantfaciliteiten ook nog eens met golfen aan de slag was ge gaan. Van Maiers diensten maakt Dekker in elk geval geen gebruik meer. Bovendien kan door de dri ving range bij de golfbaan te be trekken - en dat zijn nu Maiers plannen - de golfbaan beter wor den geëxploiteerd. De inkomsten van de driving range zullen ten goede komen aan het golfgebeu- ren in de Broek- en Simontjespol- der als geheel. Horde één, de gemeenteraad, is al zo goed als genomen. Alleen bij de fractie van Progressief War mond kijkt men zo af en toe nog wel eens bedenkelijk als er over golfen wordt gepraat. PW-fractie- leider Slingerland liet zich eens ontvallen - niet publiekelijk ove rigens - het te betreuren dat de romantiek van het lekker staren in de polder, met een groene spriet tussen de lippen, niet meer wordt onderkend. "De mensen moeten altijd wat in hun handen hebben. Is het geen hengel dan is het wel een ander stokkie". Of er onder de progressieven echte te genstemmers schuilgaan, moet ten zeerste worden betwijfeld. Ook B en W, die aanvankelijk in een nota over de Broek- en Simon- tjespolder het licht op rood zetten voor de golfsport, zijn van mening veranderd. En het provinciebe stuur heeft zeer onlangs bij mon de van Gedeputeerde Borgman la ten weten geen bezwaar te heb ben. Gemeentesecretaris C. Zoete melk legt uit waarom de War mondse belangen allerminst ge diend zijn bij het vasthouden door B en W aan de uitspraak 'van golfen komt niets in'. De redenen hebben alles te maken met horde twee, de grondprijzen, zo blijkt. Van de grond in de polder is een deel eigendom van vijf eigenaren van wie de Wassenaarder Boreel het belangrijkste is. Behalve de te vormen stichting openbaar golf Warmond heeft ook de gemeente grond nodig van Boreel. En wel voor de ontsluiting, bestaande uit een weg/pad en een brug, van de landtongen Strengen en Tengna- gel. De ontsluiting is geprojec teerd in dat deel van de Broek- en Simontjespolder ten oosten van de Molensloot, aan het uiteinde waarvan een molen staat. Die twee Warmondse eilandjes, de Strengen en Tengnagel dus, moe ten vooral voorzien in de behoef ten van recreërende Merenwij- kers. "Thans liggen ze er rente loos bij", zegt Zoetemelk. Zowel Maier als Zoetemelk voorzien de nodige problemen met de grondtransactics. Ze zeggen het niet maar ze beseffen wel degelijk dat Boreels onderhandelingsposi tie allerminst zwak is nu zo veel partijen grond van hem willen hebben. Maier: "Houdt Boreel zijn poot stijf dan houdt alles op. Ik heb echter begrepen dat Boreel zelf een groot golfliefhebber is, dus...". Zoetemelk meldt voorts dat B en W er zeker van zijn dat ze in het geval van een 'golfverbod' "een heel moeilijke procedure tot vaststeling van het bestemmings plan tegemoet kunnen zien". Door de aanleg van de golfbaan toe te staan en met Boreel tot overeen stemming komen over de grond- verkoop voor zowel de golfers als voor de ontsluiting van de land tongen, kan volgens de eerste ambtenaar van Warmond "spoe diger tot het stellen van daden worden gekomen". En daarbij is iedereen gediend. WARMOND - Plannenmaker A. D. Maier en de discussie over de openbare toegankelijkheid van de Warmondse Broek- en Simontjes polder, nadat daar een golfbaan van negen holes is aangelegd: "Je mag er überhaupt doorheen lopen, want het is een openbaar gebied. Het is alleen zo dat als je er door heen loopt met een stok in je han den, je moet betalen. Maar toch, deze discussie bevalt me niet hele maal. Als wij straks worden ge vraagd het gebied in pacht te ne men, wat is dan nog openbaar? Een voetbalclub stelt zijn velden toch ook niet op elk moment aan iedereen beschikbaar?". door Wim Koevoet In principe mag iedereen op elk gewenst moment het terrein betre den. Alleen zullen maar weinigen het in hun hoofd halen om dwars over het terrein te lopen als daar net druk wordt gegolfd.- Om het wandelen er toch zo aantrekkelijk mogelijk te maken, wil Maier aan de randen van het gebied een strook van 25 meter vrijhouden. "Dat is toch ruim bemeten. Zo kunnen de mensen er picknicken zonder het gevoel te hebben dat ze supporters zijn". Ook voor fietsers moeten op die strook voorzienin gen worden getroffen. De Grote Sloot, de Holle Mare, de grenskade langs de Merenwijk en het Veerpolderpad die de Broek- en Simontjespolder omrin gen, staan garant voor een aantrek kelijke wandel- of fietsroute. Door het terrein zelf komt wat Maier be treft slechts één pad te lopen. Een pad overigens dat alleen te voet mag worden afgelegd. Jan Steen Maier is zeer fanatiek. Die golf- BallotclSe baan, met een netto lengte van 2650 meter voor de heren en 2340 meter voor de dames, zal er komen. Tot op heden trekt hij de kar in zijn eentje. Alle plannenmakerij, alle voorlichting en alle reclame is van hem afkomstig. Hij heeft al menig ambtenaar, ook in Leiden, en ge meentebestuurder voor zijn plan- Plannenmaker A. D. Maier. Niet 95 procent maar wel 98 procent van het zaken doen wordt op de golfbaan geregeld". (foto Holvast) nen gewonnen. "Het is zo logisch, een golfbaan. In Engeland wemelt het ervan", redeneert hij. En: 's Winters is die polder ook bruik baar, zeker wel. Ik wil voor de win terperioden het oude golf introdu ceren. Golfen met een stok en een leren bal zoals je dat ziet op schil derijen van Jan Steen. De 'greens', de mooie stukken gazon waar het putje in zit, zijn dan erg kwetsbaar, die kun je dan niet gebruiken. Maar het gaat dan om een traject van zo veel kilometer. Aan het eind ervan staat een boom met een gaatje ervoor. Een gaatje dat je met zo min mogelijk slagen moet berei ken. De sloten zijn dan dichtgevro ren zodat je de bal niet meer kwij traakt. Zou wat voor mijn vrouw zijn. Die slaat 'm altijd het water Zijn de vereiste toestemmingen binnen en de papieren zaken afge wikkeld dan dient er een stichting openbaar golf Warmond te worden opgericht. Die stichting moet de aankoop of de pacht van de beno digde gronden regelen, alsmede de aanleg van de baan, de driving ran ge en andere faciliteiten. Nadien is de stichting ook verantwoordelijk voor de exploitatie van het geheel. Maier: "Nee, ik ga liever niet in het stichtingsbestuur zitten. Al ben ik er wel toe bereid, hoor. Liever ben ik als adviseur verbonden aan de stichting of bekleed ik een functie in de baancommissie". Behalve een stichting moet er ook een vereniging, waarvan maxi maal 450 mensen lid kunnen wor den, in het leven worden geroepen. Maier: "Er kunnen er natuurlijk veel meer dan die 450 'vasten' golf en. De 'lossen', zij dus die niet aan de vereniging zijn verbonden, kun nen er tussendoor". De vereniging is verantwoordelijk voor zaken als administratie, organisatie en com petities en toernooien en dergelij ke. Maier - hij zegt het wel vijf keer: "Geen ballotage, geen elitaire toe standen". De golffanaat denkt 1,5 a twee miljoen gulden nodig te hebben. "Even los van de grondaankoop. Dat komt dus neer op een ton per hole. Dat is een tamelijk hoog be drag ja, maar ik houd rekening met wat extra kosten in verband met een wat moeilijke drainage. We hebben het immers over een pol der". Het geld moet op tafel komen door middel van leningen en ge meentegaranties. Voorts zal er een uitgifte zijn van persoonlijke- en bedrijfsaandelen of certificaten. Maier: "De aandelen zijn over drachtelijk op naam en leveren voor de eigenaar extra voordelen op, zoals bijvoorbeeld gunstigere tarieven". Modder "Het moet een heel goede baan worden. Het mag niet zo zijn dat we straks door een weiland lopen te ploeteren, tot onze knieèn in de modder gezakt. De baan mag ook weer geen makkie zijn. Gezorgd moet worden voor voldoende 'ha zards'. Er moet goed worden ge draineerd en een behoorlijke be- grassing komen. Het open karakter van de polder wil ik handhaven. Sommige sloten moeten dicht. Ik wil er in elk geval één open houden in verband met het kwelwater. Voor het baanonderhoud zijn twee 'greenkeepers' nodig. Jonge men sen die met de baan opgroeien. De stichting moet hen in dienst ne men en ze moeten een cursus vol gen. Dat is meteen een stuk werk gelegenheid. Ze moeten zich echt 'involved' voelen bij de baan. Dit werk is te specifiek om het uit te besteden". "Waarom ik dit allemaal doe? Dit is voor mij een unieke gelegenheid om mijn professionele belangstel ling te koppelen aan mijn hobby. Ik leer er zelf ook veel van. Ik heb ook wel het gevoel dat anderen van mij kunnen leren, ja. Clubs die het zelf met hun eigen leden op poten zetten, ik heb het vaak genoeg meegemaakt, die worden in de boot genomen". Maier kwam in Oost-Afrika voor het eerst in aanraking met golfen. "Het was daar niet zozeer een so ciale bezigheid of een sport maar absolute noodzaak om te kunnen golfen. Alleen dan kun je er ge makkelijker tot zaken komen. Niet 95 procent maar 98 procent wordt geregeld op de golfbaan, ha ha". "Mijn liefde voor het golfen komt in wezen voort uit frustratie. Een balletje slaan, daar waar je het hebben wilt, daar zit 'm de 'thrill' in.. Lukt het, dan heb je het idee dat je wat hebt bereikt. De presta ties zijn heel erg aan stemmingen ZOETERWOUDE - De ge meente Zoeterwoude kan tot Zoeterwoude zijn 'ladingen be zwaarschriften' hiertegen inge diend. Het bezwaarschrift in de periode 1980-1984 nauwelijks is veranderd. Op 1 januari van dat eerste jaar stonden 354 mensen op 1995 zonder veel problemen in gemeente Zoeterwoude wordt ove- de wachtlijst, vier jaar later was dat de woningbehoefte voorzien, rigens pas opgestuurd wanneer de er één meer. Wel blijkt de groep Daarna bestaat de kans dat er woningbouwnota (de onderbou- wachters te zijn jveranderd.^ Het een groot woningtekort ont- wing van het bezwaarschrift) in de j~' 17"mm staat, hetgeen funest is voor de betreffende commissie is geweest, leefbaarheid van de gemeente. Volgens het rapport moeten tot 1995 jaarlijks ongeveer 50 wonin gen worden opgeleverd in de zoge naamde plangebieden. Daarnaast aantal Zoeterwoudenaren dat een woning vroeg steeg, terwijl de groep van mensen die niet in de ge meente wonen maar er wel een wo ning willen, daalde. Ook steeg het percentage alleenstaanden op de nen woningbouwnota. In dit rap port wordt ingegaan op de woning behoefte met het jaar 1995. Volgens het rapport moet namelijk 'rekening worden gehouden met het -nog zeker niet vaststaande- feit, dat Westeinde 3 (de Bloemen weide) de laatste grotere bouwlo catie in Zoeterwoude is'. In de Bloemweide, het gebied tussen Westeindseweg Stompwijkseweg provinciale weg, is ruimte voor circa 250 woningen. Voeg daarbij de ongeveer 140 woningen die nog in de wijk de Goede Herder (het terrein achter de Meerburgse Kerk) kunnen worden gebouwd, dan kan Zoeterwoude nog met bij na 400 huizen worden uitgebreid. Dat aantal zou volgens de wo ningbouwnota genoeg zijn om in de woningbehoefte tot 1995 te kun nen voorzien. Daarna zou de ge meente graag willen uitbreiden in 'het oostelijk gebied' (Langs het Watertje en de Noordbuurtseweg) om de aanwas van de eigen bevol king de gelegenheid te geven in de geboorteplaats te blijven wonen. Het provinciebestuur sluit deze mogelijkheid echter af in haar ont- werp-streekplan. Het wil namelijk de uitbreiding van plattelandsge meenten tegengaan, omdat daar door de steden dreigen leeg te lo pen. De gemeente Zoeterwoude heeft dan ook een bezwaarschrift opge maakt om te protesteren legen de ze streekplan-ontwikkeling. Vol gens burgemeester Hou dijk van Dit is volgens burgemeester Hou- ^steTOnZdu^rd?eUEetrokkOTknan moet de mogelijkheid bestaan om wachtlijst snel. Dit komt volgens worden iht de deze week versche °P andere Patsen in de gemeente het rapport, omdat slechts wem. woroen u.i ae aeze wee_K verscne jaarlijks ongeveer 10 huizen te bou gen van deze groep aan een woning wen. Het gaat dan om huizen van konden worden geholpen', flomofinin tr.f or, bewoners die willen uitbreiden, of De wijk de Goede Herder (plan bijvoorbeeld een oude schuur Hoge Rijndijk West 2) moet vol- neerhalen om op de resten een gens de nota wat worden aange- nieuw gebouw te plaatsen. Dat to- past, omdat de gemeente verwach- tale jaarcijfer (60 woningen) werd te locatiesubsidie niet kan krijgen, ook in de afgelopen vijf jaar al glo- Aanvankelijk ontstond daardoor baal gehanteerd. Het enige verschil een tekort van 2 miljoen gulden, met het verleden is de soort wonin- dat nu is teruggeschroeld tot gen dat moeten worden gebouwd Burgemeester Houdijk: (archieffoto) 550.000 gulden. Ook moest het oor spronkelijke plan worden herzien, omdat de provinicie niet akkoord ging met het aantal woningen dat de gemeente Zoeterwoude wilde bouwen. Daardoor zou volgens de nota in de afgelopen twee jaar het woningtekort tot 50 zijn opgelo pen. Dat stond begin 1981 op 40 woningen. LEIDERDORP - Het ministerie van onderwijs heeft twee Leider- dorpse basisscholen, de 'Engelen- daal' en de 'Koningin Juliana', toe stemming gegeven om de gymnas tieklessen in de toekomst in de te verrijzen sporthal te geven. Daarmee is de komst van een nieuwe sporthal aan de Hoogma- deseweg weer een stapje dichterbij gekomen. Immers, Leiderdorp wil zo'n hal zetten naast een - opge knapt - zwembad De Does. Maar om de hal rendabel te maken, moe ten de Leiderdorpse scholen er wel gebruik van maken. Het ministerie heeft meegedeeld de vergoeding die ze gaf voor het aloude gymnas- tiekzaaltje aan dc Hoogmadeseweg ook voor de nieuwe sporthal te wil len geven. Voor wat de voortgezet te opleidingen betreft, worden er evenmin problemen verwacht. Overigens blijft het de vraag of cr WOENSDAG Gulden Vlies - raadscommissie econo mische aangelegenheden, 20 uur. Gulden Vlies - raadscommissie cultuur, volksgezondheid en groen, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66, 'Hiroshi ma mon amour' van Alain Resnais, 20 en 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, 'Ka- os', 20 uur; 'Oberst Redl'. 19.30 en 22.15 Zoeterwoude Zwembad - Nieuweweg, zwemvierdaag- se, 17-18.30 uur. Leiderdorp Velocitas-terrein - sportpark De Bloe- merd, start avondvierdaagse, 17.45-19 DONDERDAG Groenoordhallen - inruilfestival Motor huis-groep met meer dan tweehonderd gebruikte auto's, 14-22 uur. Schouwburg - English Speaking Thea tre speelt 'The glass menagerie', 14.30 Club-buurthuis In de Vroolijcke Arke - Pieterskerkchoorsteeg 15, rommelm- rakt, 18-20.30 uur. Zoeterwoude Zwembad - Nieuweweg, zwemvierdaag- se. 17-18.30 uur. Leiderdorp Velocitas-terrein - sportpark De Bloe- merd, start avondvierdaagse, 17.45-19 tie fietsen, 16-18 e Pleintje bij de Pomp - prestatieloop Op- pervolta, inschrijven vanaf 18 uur, start De Broek- en Simontjespolder als golfbaan met negen holes. Ten westen van de Holle Mare is de driving range geprojecteerd. Onderaan de tekening het Veerpolderpad en de grens met Leiden. Bij de splitsing van de Grote Sloot, rechtsde molen en de Molenvaart. Ten oosten hiervan moet de ontsluiting van de landtongen Strengen en Tengnagel niet te zien op de tekening) komen. onderhevig. Mijn vrouw daarente- 'gen slaat de bal gegarandeerd het water in". "Het fijn van golfen is ook datje altijd in een mooie omgeving bent. Je kunt snel wandelen, je kunt het langzaam doen en je kunt het met iedereen doen. Het is de enige sport die je met je echtgenoot of echtgenote kunt doen. Tennissen? Ik sla te hard voor mijn vrouw". "Golfers die bij elkaar komen, is hinderlijk. Het gaat altijd over golf en. Als je er eenmaal door wordt gepakt, laat het je niet meer los. Het is net als met roken. Beginnen is veel gemakkelijker dan ermee stoppen". ook een sauna wordt neergezet bij het nieuwe sportcomplex. De Lei derdorpse sportschoolhouder Van Houdt heeft daar bezwaren tegen ingediend. Hij is bang voor oneer lijke concurrentie. Deze bezwaren worden volgende week woensdag behandeld door de commissie be roep- en bezwaarschriften. LEIDERDORP/VOORSCHO TEN - Ondanks de regen gin gen gisteravond veel wande laars van start voor de avond vierdaagsen in Leiderdorp en Voorschoten. De lopers, bijna allemaal gehuld in regenkle ding, kwamen kletsnat terug. Maar de moed blijft erin. Bij de kantine van Velocitas in de Bloemerd in Leiderdorp begonnen tussen kwart voor zes en zeven uur 's avonds ruim 2200 wandelaars. Daaronder een groep van ongeveer 30 be jaarden, die aan de kortste af stand, de 3 kilometer meedoen. In die groep drie wandelaars die alle vijftien edities van de Leiderdorpse avondvierdaagse hebben meegelopen. De 10 kilometerroute ging gisteravond langs de provincia le weg, via de Nieuwweg en over de Zijldijk. De andere af standen (5 en 15 kilometer) gin gen in dezelfde richting. De deelnemers startten allemaal in de regen en kwamen door de kou verkleumd terug. Deson danks geen uitvallers. Van avond gaat de stoet naar Lei den (Roomburgerweg, Lek straat, Utrechtse jaagpad). De slechte weersomstandig heden gold ook voor de 24e jaargang van de Voorschotense avondvierdaagse. Bijna 1900 enthousiaste wandelaars trot seerden luid zingend de regen en wandelden richting Leiden (Korte Vliet, Leidseweg). On der hen een 80-jarige Voorscho tense die voor de 15e maal mee loopt, de recordhoudster heeft 20 maal aan de vierdaagse mee gedaan. Ook wandelen leerlin gen van twee Leidse scholen (de Zwaluw en Galjoen) mee. Vandaag lopen de wande laars (nog geen uitvallers) door de wijk Boschgeest (10 km) en de wijk Adegeest (5 km). Tus sen half zeven en half acht star ten zij vanaf het terrein van de voetbalvereniging SVLV in Voorschoten. gen aai moeien wuiaen geuuuwu. -p. p. wtt zo staat nu de bouw van huizen Bewoners Den Deyl: Waarom uitritten op drukste weg? teerd. Ook moeten er meer koop woningen komen. Over de soort huizen (premie A, premie B en de gelijke) in de Bloemenweide komt nog een aanvullende nota uit. Vergrijzing WASSENAAR Het is twaalf be De woningbouwnota houdt on woners van Den Deyl in Wassenaar dermeer rekening met toenemen- volstrekt onduidelijk' waarom de de vergrijzing, het feit dat jongeren gemeente aan de Rijsstraatweg. de sneller zelfstandig willen wordend "gevaarlijkste en drukste weg van en dat steeds minder mensen trou- de gemeente" wederom in- en uit wen of getrouwd blijven. Als uit- ritten wil aanleggen. Zij doelen gangspunt wordt gesteld dat de hierbij op de plannen van de PTT, migratie nul is. Dat betekent dal die een voorsorteerccntrum wil het aantal mensen die Zoeterwou- aanleggen vlakbij het drukke de verlaten gelijk is aan hel aantal kruispunt Den Deyl. en de BP die mensen dat zich in dc gemeente de pomp ter plekke wil uitbreiden, wil vestigen. Dat betekent dat Zoe- In hun bezwaarschrift tegen het lerwoude slechts groei door een verlenen van een hindcrwetver- geboorteoverschot. Dc groep veria- gunning, verwijzen de bewoners Iers blijkt overigens via onderzoo- naar de inmiddels overbekende ken vooral te zitten in de lceltijds- problemen" bij de invoegstroken categorie 15 tot en met 24 jaar. ter- ter hoogte van Motel Bijhorst (die wijl daar ouderen voor in dc plaats verlengd worden), bij de Menken komen. fabriek en dcTorro. Deze Torro ligt Opvallend in dc woningbouwno- aan de westzijde van de Rijks- ta is dat het aantal ingeschreven straatweg, tegenover dc omstreden woningzoekenden in Zoeterwoude plek. Op al deze plaatsen hebben .zich in het heden en verleden le vensgevaarlijke situaties voorge daan", aldus het bezwaarschrift. Met het rapport van Lichtveld, Buis en Partners bv wordt de vloer aangeveegd. Het bureau deed deze winter een nachtlang een geluids technisch onderzoek naar de mo gelijke geluidsoverlast. De conclu sie luidde dat de gemeentelijke ge luidsnormen niet worden over schreden en er "toch al sprake is van een zeer lawaaiige omgeving, voornamelijk ten gevolge van het verkeer op de Rijksstraatweg". Extra herrie Vooral dc bewoners die pal op dc plek wonen zijn het daar niet mee eens. Zij verwachten, zeker 's nachts, extra herrie. Vervolgens vragen zij zich af wie hen kan ga randeren dat er in de toekomst niet meer auto's het PTT-centrum be zoeken dan tot nu toe aangeno men. De uitbreiding van het aantal BP-pompen van 5 naar 11 kan vol gens de twaalf alleen maar meer problemen geven. De gemeente zou in ieder geval moeten voorko men dat automobilisten met volle tank, "vol gas langs onze woningen over de witte streep richting Den Haag keren". Dat de grootscheepse plannen via een zesregelig briefje onder dc aandacht werden gebracht van dc bewoners mag dan juridisch ge zien correct zijn. volgens dc brief schrijvers getuigt het niet "van veel fatsoen". Het bezwaarschrift eindigt dan ook met dc zin: "Ons advies: BP en PTT. weg ermee". Gevolgd door zes uitroeptekens. ZOETERWOUDE - In het Zoeter- woudse Blankaartpark, een nieuw- bouwwijkje aan de overkant van de Zwetkade, mogen auto's in de toekomst waarschijnlijk niet har der rijden dan 30 kilometer. Al thans, dat stellen burgemeester en wethouders van Zoeterwoude voor. De raadscommissie openbare werken zal zich er morgenavond over beraden. Aanleiding tot het voorstel is een verzoek van een der Blankaart- park-bewoonsters. Zij constateert dat de kinderen niet veilig in haar straat, de Hoogstraat, kunnen spe len omdat auto's er te hard rijden. Ze voert aan dat de straat helemaal niet bedoeld is voor doorgaand verkeer. Volgens de gemeente nodigt de rechte, lange Blankaartweg auto mobilisten uit om harder te rijden Fietsgraveeractie WARMOND - De rijkspolitie van Wrmond herhaalt morgen (16.00- 18.00 uur en 19.00-21.00 uur) de fietsgraveeractie. Dan kunnen fietsbeziltcrs op het politiebureau hun postcode op hun rijwiel laten graveren. Volgens de rijkspolitie staan op het bureau 'vele fietsen zonder postcode, waarvan de eige naar niet te achterhalen is'. dan de wettelijk voorgeschreven 50 kilometer. En dat is zeer onge wenst. Vandaar dat meteen maar wordt geadviseerd om voor het he le Blankaartpark de 30 kilometer- limiet in te voeren. Maar bij het neerzetten van borden alleen moet het dan niet blijven: de wegen moeten zoveel 'obstakels' hebben dat het redelijk is om de 30 kilome ter-grens in te voeren. Burgemeester en wethouders stellen voor om op de Hoogstraat een drempel neer te leggen en op de kruising Blankaartweg/Krepel- straat/Hoogstraat enkele obstakels. De totale kosten van de v gen bedragen 18.500 gulden. LEIDSCH DAGBLAD GEEN KRANT ONTVANGEN? Bel van maandag I'm vrijdag lussen 18.00 19.30 uur. telefoon 071-123143, en de krant wordt na 19.30 uur alsnog bij u bezorgd. 's Zaterdags kunt u bellen van 12.00-13.00 uur, telefoon 071-123143, en de krant wordt na 13.00 uur alsnog bij u bezorgd. Kantoor Lelden: 071-144941. maandag t/m vrijdag van 08.00- 13.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2