Oegstgeest weer terug in realiteit Johan Kliek in 'Disney World' Nieuw bestuur MW zonder Jongen Kooimans loodst Lugdunum in finale Roland Garros wordt serieus sprookje voor tennisser Zege Van der Capellen SVLV-ZLC vanavond op UYS-veld Streekderby voor vierde keer op herhaling Met uw eigen dagblad de hele zomer lang op de eerste rang. WOENSDAG 4 JUNI 1986 LEIDEN - Daan Kooimans maakte gisteravond op wrede wijze een einde aan het sprook je van Oegstgeest. De Lugdunum-middenvelder scoorde vier minuten voor het einde van het halve finale-duel in de strijd om de Leidsch Dagblad Cup de treffer die zijn ploeg langs het dappere Oegstgeest loodste: 2-1. De routinier, die ook het eerste strijkt Lugdunum 3000 gulden op. rin8- Maar Lugdunum hield stand, Oegstgeest werd door de Leide- moesten Wim - Leidse doelpunt scoorde, verzeker de zijn team daarmee in elk geval van een bedrag van 1500 gulden, de ^S., 1 prijs voor de nummer twee in het eindstrijd tussen Noordwijk en bevelijk aanvoerder Gé Perfors Lugdunum 'dienst doet'. In dat n°8 duel ontmoet de kampioen van 1 zaterdagafdeling zondagvii toernooi. Winnen de Kikkers zater dag op het UVS-terrein van Noordwijk, de andere finalist, dan j verbannen naar de kleine fi- Brussee hun keeper op de doellijn nale, die als voorproefje van de assisteren na schoten van respec- jak -anvoerder Gé Perfors keer rakelings r kopte) en Alex Strating. Laatstgenoemde speler zette zijn de"kfassêr*LDWS. De uitschakeling Ploeg op slag van rust toch nog de Oegstgeestenaren kwam op naast Lugdunum (dat in de per- Albert Siera nog één hele WKHH..^v beste kans kreeg). Na een knal van tal van Dick Boesveld deed niet Ouwersloot sloeg de op de doellijn het veld van Lugdunum overigens hard aan. Begrijpelijk, want het elf onder voor de thuisploeg, die al in geposteerde Daan Kooimans de de vijfde minuut dankzij Kooi- bal met de hand uit de goal. Arbiter t der Kaay glipt langd doelman Cock Bouwman van Oegstgeest, 5 (fraaie lob i Jos Pool) op 1-0 i l balverlies i is gekomen. Die treffer had evenwel een ave rechtse uitwerking op het spel Varkevisser legde de bal op de kalkstip, Strating maakte het kar ei vervolgens af. De scheidsrechter moest niet al leen op dat moment handelend op- de Leidenaars, die zich verrassend treden. Eerder al had hij Jeroen genoeg in de hoek lieten drukken Brussee (na een grove charge je- door de gasten. Doelman Wim Era- gens Gé Perfors) en Cees van Ton- dus moest in de I4de minuut dan geren (die diezelfde Perfors onder- ook handelend optreden bij uit haalde) op een boeking getrak- Gert Ouwersloot. Die teerd. Opmerkelijk, want de regie knal vormde, zo bleek later, de leiding van een langdurige belege- menten van de LD Cup vijf minuten-straffen. geen doel treffen. Op de achtergrond i Blijkbaar op de hoogte gebracht van die regel, stuurde Varkevisser Oegstgeestenaar Dick van der Mey na twintig minuten (wegens pro testeren) in de tweede helft wèl naar de kant. In die periode hield de provendus overigens stand, zij het soms met kunst en vliegwerk. Daarna verschenen Albert Siera en Fred van der Kaay in kansrijke po sitie, maar doelman Cock Bouw man hield zijn ploeg dankzij prima reddeingen in de race. Aan de an- Dick van derMeij aandachtig toeschouwer. dere kant van het veld liet Oegst geest zich overigens niet onbe tuigd. Sterker nog, de ploeg kreeg in de persoon van invaller Wim den Hol lander (ingevallen voor Hans Bis- schops) de beste kans van de wed strijd. De blonde puntspeler speel de zich in de 26ste minuut van het tweede part knap vrij, maar in plaats van de hoek uit te kiezen, produceerde Den Hollander een rollertje in de handen van Eradus. De keeper zag even later Frank Ho- gewoning en weer Gert Ouwer sloot voor zich opduiken, maar bei de spelers misten de scherpte, die opnieuw Daan Kooimans vlak voor het einde wel bezat. Juist op het moment dat Oegstgeest serieus met een verlenging rekening ging houden, legde Cees van Tongeren de bal op het hoofd van Kooimans, die Oegstgeest vervolgens terug bracht in de werkelijkheid. Basketbalteam met Italië in EK-poule ATHENE (DPA) - Het Neder lands basketbalteam, dat enke le weken geleden uitkwam bi, het Europese titeltoernooi voo B-landen in Antwerpen, is voo de strijd om het Europees kam pioenschap in de A-groep in één poule ingedeeld bij Italië, Tsjechoslowakije, Israël, Polen en West-Duitsland. Het toernooi wordt van 3 tot en met 15 juni 1987 in Grieken land gehouden. Nederland speelt zijn wedstrijden in Salo- niki. De tweede poule bestaat uit de Sowjet-Unie, Spanje, Frankrijk, Joegoslavië, Roeme nië en Griekenland. Deze groep speelt in Glifa. De Sowjet-Unie is wereld- en Europees kam pioen. Italië won het Europese titeltoernooi, dat eens in de twee jaar wordt gehouden, in 1983. PARIJS (GPD) - Johan Kriek waant zich in 'Disney World' op Roland Garros. Wat voor hem begon als een gekke fantasie, is inmiddels een mooi en serieus sprookje geworden. „Ik blijf dromen hier", sprak de 28-jarige ex-Zuidafrikaan gisteren in Parijs, nadat hij vooral tot zijn eigen verbazing de halve finales van de open Franse tenniskampioen schappen had bereikt. Kriek wist een enerverend, bijna vier uur durend gevecht met de al even opvallend ver gekomen Guillermo Vilas in zijn voordeel te beslissen. voor de ogen sloeg, was dan ook Zuid-Afrika geen jeugdopleidin- begrijpelfjk. Johan Kriek had in gen of toernooien. (Kriek kreeg meerdere opzichten revanche ge- zijn scholing in Wenen, red). Nie- nomen, niet in de laatste plaats op mand heeft ooit aandacht aan me besteed. Dat ik dit nu bereik, geeft me extra veel voldoening", aldus de routinier, die pas voor de twee- Dat de beide tennisveteranen een vermakelijk spektakelstuk opvoer den, mocht blijken uit de staande ovatie waarmee het publiek rond het centre-court hen na afloop uit geleide deed. Dwong de weer over dadig zwetende Argentijnse verlie zer bewondering af door ondanks zijn leeftijd (33) nog razendsnel ter been te zijn en drie matchpoints ongedaan te maken, de winnaar kreeg applaus voor diens geslaag de risico's. Krieks tactiek met veel korte, lastige ballen won het van zijn nervositeit, die groot was om dat „iedereen zich afvroeg hoe lang mijn geluk zou duren". Hoewel de import-Amerikaan I over fortuin inderdaad geen klagen |had - Kirmayr, Srejber en Mattar zijn allesbehalve hoogvliegers, ter wijl Noah voortijdig moest opge ven - bewees hij gisteren dat zijn plaats bij de laatste vier in Parijs PRAAG (AFP) - De Tsjechische ijs- niet alleen een kwestie van toeval Tsjechische ijshockeybond stuurt zes spelers weg zichzelf. Juist nu de jaren beginnen te tel len en zijn carrière zich „op een cruciaal punt bevindt", voelt de de keer aan de open Franse titel- tweevoudig Grand-Slamwinnaar strijd deelneemt. het verleden nog wel eens een wed- ka, waarna hij bezwoer nooit meer strijd cadeau geven („Daar heb ik naar Parijs te zullen komen. Dat de nu spijt van"), Roland Garros be- hartgrondige gravelhater van wei- schouwt hy als het begin van een eer, die onlangs ook nog tweede tennisjeugd. Naar eigen zeggen heeft het lezen over sportpsychologie gemaakt a£ twijfels, die ling zijn omgeslagen overtuiging. mijn prestaties hier als hockeybond heeft na het teleur- is. De reactie 1 stellende resultaat op het laatste gentien op de wereldranglijst, die het Edese demonstra- boeken tietoernooi van Gies Pluim, dit- i einde maal toch weer de reis naar Europa Krieks innerlijke ondernam, had vooral „huishoude- Parijs zelfs plotse- lijke" redenen. „Mijn vrouw wilde mentale hier wat winkelen", verklaarde Kriek zijn aanwezigheid, waarna - - - automatisch ook het nadeel van een beloning voor het feit dat ik zjjn onverwacht lange verblijf aan nog nooit heb opgegeven, altijd de orde kwam. „Ik moet nu wel hard heb gewerkt. Vergeet niet dat ander huis kopen met genoeg wereldkampioenschap (de ploeg haalde daar plaats) zes spelers uit de nationale selectie verwijderd. Aanvoerder Darius Rusnak, Jiri Lala, Frantisek Musil, Vladimir Cladr, Milan Stas en Peter Slanina zijn het slachtof fer geworden van het matige optre den van de Tsjechische ploeg. Rus nak, Lala en Musil behoorden in mei 1985 nog tot het team dat in eigen land de wereldtitel verover de. De voorzitter van de ijshockey bond in Tsjechoslowakije, Vladi mir Kostka, verweet de spelers ge brek aan karakter en strijdlust. Hij kondigde aan dat er binnenkort eveneens veranderingen te ver wachten zijn binnen de trainings staf. Moskou na zijn overwinning van vreugde vijfde door de knieën zakte en de handen ik door een achterdeur proftennis- kastruimte om al die ser ben geworden. Ik ben als junior nooit gesponsord en er waren in Top 20 Al met al kan één van de meest constante spelers in het mondiale circuit, die nu zes jaar onafgebro- Bijsterveld glipte langs ken tot de top-20 behoort, al niet verliezen in Parijs; zeker i LEIDERDORP - Het tennistoer- Hans nooi van De Munnik is gisteren, op Karl van Uden, die alleen in de vier partijen in het mannen enkel tweede set .log enige tegenstand Ivan Lendl - de Tsjechoslowaak B na, verregend. Freek van der van betekenis bood; 6-2, 7-5. Henk rekende gisteren in vier sets af met Cappellen maakte tegen Marco Janssen werd voor eigen publiek Andres Gomez - zijn volgende te- Visser geen fout. In de eerste set in Leiderdorp uitgeschakeld door genstander is. Spijt zegt Kriek ech- kreeg de Unicummer van Marco Marc Nagelkerken: 6-1, 7-5. Good- ter niet te hebben van zijn verloren Visser nog wat oppositie, maar old Hennie Koemans betrad het jaren in de Franse hoofdstad. „Ik Van der Cappellen trok de set via gravel bij De Munnik in gezelschap ben ten minste veel beter gaan wa- tiebreak naar zich toe: 7-5. In de van Jean Marc van Maren. Dat terskiën', deed hij lollig, maar feit tweede set was de mentaal geknak- Koemans nog best uit de voeten is wel dat Kriek eerder deze week te Visser vervolgens geen party: 6- kwam bewees hij met de cijfers 6-2 bevestigde tot dusverre de ver- 3- en 6-1. keerde toernooien te hebben uitge- MAASTRICHT (GPD) - MW heeft de conse quenties getrokken uit de teloorgang die de formatie de afgelopen twee jaar doormaakte. Gisteren stelde de voorzitter van de raad van beheer van MW, Leon Melchior, niet zonder trots het nieuwe bestuur voor, dat de Maas trichtse club in drie tot vijf jaar bestaansrecht binnen de eredivisie moet verschaffen. Opval lend is het feit dat voor de huidige manager, Nico Jongen, binnen de nieuwe structuur geen plaats meer is. Verder dan: „hij kon zich niet helemaal verenigen met de standpunten over een nieuw beleid", kwam Leon Melchior in zijn motivering met betrekking tot het op stappen van Nico Jongen niet. Dat de oppositie, die met de tijd tegen het functioneren van de manager was ontstaan, een meer moverende reden voor het verbre ken van het arbeidscontract was, werd niet vermeld. Vandaar dat uit de passage: „in goed en constructief overleg het dienstverband geëindigd", waarschijnlijk moet worden be grepen dat de partijen zich gevonden hebben in een afkoopsom voor het arbeidscontract dat manager Jongen met MW had. De aandacht tijdens de persconferentie ging voornamelijk uit naaf de toekomst van de kersverse eerste-divisionist. Een toekomst met een managersvacature, die voorlopig zal worden ingevuld door de nieuwe trainer Frans Körver en de huidige assistent-manager Frank Kemperman. Het nieuwe bestuur - Bert Lie- ben (voorzitter), Giel Haenen (vice-voorzitter), Fons Cremers (secretaris), Clemens Lankreijer (penningmeester) en Harry Brouwers (be stuurslid) - zal evenals het vorige, weer gaan functioneren onder de raad van beheer. „In die structuur is geen verandering geko men", aldus Leon Melchior. „Wat verandert, is de betrokkenheid van het bestuur bij het voet- balgebeuren. Toen wij twee jaar geleden be gonnen met de sanering hebben we gekozen voor een zogenaamd drie-sporenbeleid, geba seerd op de financiële gezondmaking, éen nieuwe accommodatie en de verbetering van het produkt voetbal. Wat dat laatste betreft zijn er fouten gemaakt: de degradatie heeft ons met de neus op die feiten gedrukt". Niet alleen de degradatie maar ook een rap port van een organisatie-adviesbureau legde de vinger op de zere plekken: een te log be stuursorgaan en een te grote afstand tussen bestuur, club en supporters. „Aan de hand van dat rapport hebben we, voor zover dat finan cieel haalbaar was, gereorganiseerd", aldus Melchior. „Dank zij het feit dat het zittende bestuur haar zetels ter beschikking stelde, konden we overgaan tot herstructurering". Johan Kriek: "Ik blijf dromen'. zocht. De gedachte, dat hy niet op gravel uit de voeten zou kunnen („De banen hier zijn een stuk snel ler dan ik had gedacht") blijkt nu duidelijk voorbarig te zijn geweest. Kriek zal die vergissing volgend jaar ongetwijfeld geen tweede keer maken. Ook Guillermo Vilas is dan waar schijnlijk weer van de partij op Ro land Garros. De Argentijn heeft in tegenstelling tot Kriek op trage pistes nu eenmaal een naam hoog te houden. Van de 61 enkelspelti- tels die Vilas sinds 1973 veroverde, kwamen er 49 tot stand op gravel. En „El Macho", drie jaar geleden voor het laatst toernooiwinnaar (in Kitzbühel), heeft er weer zin in. Precies een jaar geleden kondigde hij na een nederlaag in Bologna te- nog aan zijn succesvolle loopbaan te beëindigen, maar dat bleek een- De zondagsdichter kampte toen met de naweeën van de beruchte startgeld-affaire in- Rotterdam (in '83) en had persoonlijke proble men, onder andere omdat de rela tie met zijn zaakwaarnemer, trai ner en boezemvriend Ion Tiriac stukliep. Vilas, die van 1974 tot en met 1982 elk jaar afsloot in de top- 6, zakte naar de 45e plaats in het ATP-klassement, een dieptepunt. Dit seizoen is de viervoudig Grand- Slamwinnaar echter op de weg te rug. De linkshandige Vilas haalde de eindstrijd in Forest Hills, waar hij verloor van Noah, en staat mo menteel achttiende. Zijn prestaties op Roland Gar ros, die hem eerder vier finales op leverden, moeten de Argentijn in elk geval de overtuiging hebben gegeven dat hij beslist nog niet te oud is voor een definitieve come back. LEIDEN - SVLV en ZLC spelen vanavond om 19.00 uur bij UVS een beslissingswedstrijd op het terrein van UVS. De verliezer daalt hy na een nederlaag in Bologna te- f "aar de, tweede klasse van de gen de Joegoslaaf Prpic weliswaar ^e,ldfe zaterdagafdeling. Eindigt -- het duel ook na verlengingen ge lijk, dan blijft SVLV in de eerste klasse. Beslissingsduel voor vrouwen van Lugdunum LEIDÉN - Omdat de vrouwenploe- gen van Lugdunum en Hazers- woudse Boys in de eerste klasse gelijk zijn geëindigd, is een beslis singduel noodzakelyk. Die wordt morgen om 19.30 uur op het terrein van ASC afgewerkt. De winnaar speelt promotiewedstrijden voor een plaats in de inter-regionale klasse. KATWIJK - Quick Boys en Rijns- burgse Boys komen dit seizoen voor de vierde keer in actie. Na de twee competitiewedstrijden, het duel om de Zilveren Molen komen de zaterdageersteklassers zaterdag in Rijnsburg (15.00 uur) in de 'ring' voor de halve finale om de dis trictsbeker. Gisteravond droogde Quick Boys in de kwartfinale de reserves van FC Den Haag af: 4-0. Het zag er na de eerste helft overigens niet naar uit, dat de Katwijkers zo'n rui me zege zouden behalen. Vanaf de aftrap bepaalden de jeugdige Ha genaars, met Leiderdorper Ron Sinteur tussen de palen, het spel. Sinteur was er halverwege de eer ste rondgang verantwoordelijk voor dat Quick Boys de score kon openen. De goalie haalde André de Best neer en de toegekende straf schop werd door Frenk van der Kleij benut. In de tweede helft viel FC Den Haag ver terug nadat Quick Boys pijlsnel via De Best en Van der Kleij naar 3-0 was uitgelopen. Frenk van der Kleij bepaalde de eindstand op 4-0. De andere halve finale, die mor genavond wordt gespeeld, gaat tussen Sparta 2 en Barendrecht Uitslagen Roland Garros Mannen enkelspel, kwartfinale Johan Kriek/John Lloyd (Vst/Eng) 6-0, 6-3; Stefan Edberg/ Anders Jarryd (Zwe) - Ser gio Casal/Emilio Sanchez (Spa) 6-4, 6-2, Henri Leconte/Sherwood Stewart (Fra/Vst) 7-6 (7-3), 6-4. 1. Herbert Seitel (Oos) 134 km in 3.46.27, 2. Urs Graf (Zwi), 3. Helmut Wetzelberger (Oos), 4. Libor Majteka (Tsi), 5. Richard Trinkler (Oos), 9. Gerrit de Vries (Ned), al len in dezelfde tijd als Seitel, 3. Patrick van Passel (Ned) op 3.06, 52. Herbert Dijkstra (Ned), 62. Aijan Jagt (Ned), 64. Tom Cordes (Ned), allen in dezelfde tijd als Van Passel. Stand na zeven van de tien etappes: 1. Wet zelberger 18.20.28, 2. Trinkler op 1.35, 3. Majteka op 2.34, 4. Joeri Pavlik (Joe) op 3.37, 5. Yves Bonnamour (Fra) op 4.44, 6. De Vries op 4.13, 23. Van Passel op 12.44, 46. Jagt op 16.37, 42. Cordes op 20.21, 58. Dijkstra op 32.38. koersen zijn: EERSTE KOERS. 2440 meter: 1. Zand- voort Signal (L.A. van Dooyeweerd) 3.20,9 - 1.22,3; 2. Aijen Steenwijk; 3. Zidra Ha nover. Toto: winnend f. 1,50, plaats f. 1,30 f. 2,00 f. 1,90, koppel f. 11,20, trio f. 100,50. TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. Zeus van Echten (A. de Wrede) 2.42,8 -1.21,4; 2. Yer- sin; 3. Agatha Odilia. Toto: winnend f. 1,60, plaats f. 1,10 f. 1,20 f. 1,30, koppel f. 4,50, (H. v.d. Heuvel) 2.42,6 -1.21,3; 2. Zeno Oost- land; 3. Zefaiya Melon. Toto: winnend f. 27,10, plaats f. 5,40 f. 1,70 f. 4,60, koppel f. 51,00, trio f. 1.625,20. VIERDE KOERS, 2000 meter: 1. Zonne kind (Mej. J. Koedam) 2.42,4 - 1.21,2; 2. Zombi Vitesse; 3. Yamara of Horn. Toto: winnend f. 12,20, plaats f. 4,00 f. 3,50 f. 2,40, koppel f. 53,00, trio f. 1.178,70. VIJFDE KOERS, 1609 meter (le heat): 1. Star of Goldstar (C.J. de Leeuw) 2.03,6 - 1.16,8; 2. The Imort Laren; 3. Whippet Postille. Toto: winnend f. 1,60, plaats f. 1,30 f. 2,00 f. 1,70, koppel f. 5,10, trio f. 28,80. ZESDE KOERS, 2000 meter: 1. Useful] Ro se (CA. van Doleweerd) 2.41,0 - 1.20,5; 2. Ysidoor Odüia; 3. Wieneke K. Toto: win nend f. 18,60, plaats f. 3,60 f. 3,20 f. 1,60, koppel f. 55,50, trio f. 983,50. ZEVENDE KOERS, 1609 meter (2e heat): 1. Worthy Boy Laren (A. v.d. Blonk) 2.03,0 - 1.16,4; 2. Whippet Postille; 3. Star of Gold star. Niet gestart: Varna Pluto. Toto: win nend f. 4,40, plaats f. 5,90 f. 4,20, koppel f. 16,00, trio f. 106,90. Na optelling van de to taaltijden van de le en 2e heat (5e en 7e koers): 1. Star of Goldstar, 2. Whippet Postille, 3. Worthy Boy Laren. ACHTSTE KOERS, 1609 meter: 1. Winston Jac (R.L. Pools) 2.06,7 -1.18,7; 2. Ulexis W; 3. Yvere Westfrisia. Toto: winnend f. 3,60, plaats f. 1,60 f. 3,90 f. 6,60, koppel f. 56,80, trio f. 637,10. NEGENDE KOERS. 2900 meter: 1. United Power (C.F. Kamminga) 3.54,0 - 1.20,7 2. Uhlan D; 3. Sammy Norton. Toto: winnend f. 4,10, plaats f. 2,60 f. 1,40, koppel f. 5,80, Willem (G. de Jong) 2.40,4 - 1.20,2; 2. Vina O; 3. Yoki Fortuna. Niet gestart: Zilverstar W. Toto: winnend f. 10,40, plaats f. 5,90 f. 8,60, koppel f. 45,30. trio f. 303,80. ELFDE KOERS, 2440 meter: 1. Yongka Corosa (J.F.C.M. van Koolwijk) 3.15,8 - 1.20,2; 2. Zuncasindra; 3. Wodjek. Niet ge- f ADVERTENTIE 31/5 -29/6 WK voetbal in Mexico Want naast het WK Voetballen vindt dit jaar nog veel meer plaats op sportgebied. En waar sportprestaties worden geleverd, is onze sportredactie ter plaatse om u te informeren, uitvoerig en met veel foto's. 28/7 - Neem daarom snel een sportief besluit en knip de bon hiernaast uit. Dan heeft ook u, nog vóór deze sportieve zomer losbarst, uw eigen dagblad in de bus. 4 Melkhuisje KNIP UIT-STUUR OP Postzegel niet nodig. Neem nu een abonnement en beslis zelf hoe u betaalt! I per half jaar f 134.90 - - O per jaar 256,90 per Kwartaal 67.45- uw voorkeur aankru.sen De eerste 2 weken krijgt u de krant natuurlijk gratis Naam Straal Postcode Plaats - Teletoon 2300 VB Leiden. In plaats van opsturen, kunt ti controle bezorging) H

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17