Wij verdienden niet anders' Namen zeggen Borras niets Mexico door dolle heen Televisiebaas belooft kwaliteitsverbetering 'Alleen prestatie telt' Els Clijsters lost probleem van bondscoach Guy Thijs op José Torres niet verrast door overwinning op Engeland Zico speelt 'Wij waren te gespannen' Eén agent voor twee supporters WOENSDAG 4 JUNI 1986 SPORT PAGINA 13 QUERETARO (GPD) - Omar Bor ras is niet over één nacht ijs ge gaan. De bondscoach van Uru guay, vanavond de tegenstander van West-Duitsland, heeft de laat ste maanden meer vliegtuigen en hotelkamers van binnen gezien dan voetbalvelden in eigen land. De economische crisis in zijn va derland waaraan ook de clubs niet ontkwamen, leidde tot een ware uittocht van voetballers. Zij von den niet alleen onderdak in Zuid- Amerika, maar vooral in Europa en dan met name in Spanje. Vijftien van de 22 door Borras voor dit WK aangewezen spelers, staan op de loonlijst van buiten landse clubs, de zeven anderen ko men uit voor clubs in Montevideo. Alle vijftien heeft de voetbalpro fessor, die ook nog eens over een trainersdiploma beschikt voor zwemmen, atletiek, volleybal en basketbal, één of meer keren aan het werk gezien. Hoogstpersoon lijk overtuigde hy zich van de vorm van de kandidaat-internatio nals, „want namen zeggen mij niets. Voor mij telt alleen de pres tatie". Inclusief de in het buitenland spelende internationals heeft Uru guay, dat zich als eerste land kwali ficeerde voor dit WK, zich in Mon tevideo voorbereid. De tweevoudig wereldkampioen (1930 en 1950) tot de top, maar of zij in staat zijn om hier tot dezelfde prestaties te komen, dat waag ik te betwijfelen. Voor Schotland, de derde tegen stander, heeft Borras kennelijk he lemaal geen angst en vergeet hij dat land gemakshalve maar. Het optimisme van Borras, sinds 1978 ook technisch directeur van de voetbalbond, is echter niet al leen gebaseerd op hetgeen hij van de drie tegenstanders heeft gezien, maar wordt vooral ingegeven door de kracht van het eigen elftal. „On ze speelstijl is een mixture van het Braziliaanse en het Europese voet bal. In onze groep wordt een strijd verwacht van de Zuidamerikaanse techniek tegen de Europese kracht. Wij kunnen beide combine ren. Het is ook beslist niet zo dat ons voetbal harder is dan in Euro pa. Dat wordt wel altijd beweerd, maar op dit WK zal blijken dat het overdreven is". In zijn achterhoofd denkt Omar Borras met Uruguay zelfs de pres tatie te kunnen evenaren van 1970, toen het Zwitserland van Zuid- Amerika bij de laatste vier eindig de. Veel zal daarbij afhangen van de vorm van Enzo Francescoli, bij River Plate de opvolger van Mara- dona. Bij hem, de dynamische middenvelder, begint vaak niet al leen de aanval, maar rondt hij die zelf ook nóg eens af. Vorig jaar MEXICO STAD (GPD) - Het laatste fluitsignaal van de Argentijnse arbiter Carlos Esposito komt als een verlos sing voor de naar schatting 100.000 Mexicanen in het Azte kenstadion. Zij hebben de laatste krampachtige pogingen van de Belgen met hartkloppingen gadegeslagen. De Me xicaanse elf krijgt een oorverdovende ovatie. r Terwijl Carlos Munoz de Belgische aanvoerder Jan Ceulemans i tot dolle vreugde van de Mexicaanse aanhang: 1-0. alles aan gelegen om de sof werd hij Argentijns topscorer en van 1974, toen Uruguay in de ope ningswedstrijd met 2-0 werd ver slagen door Nederland en als laat ste in de groep eindigde, te doen vergeten. In de twee daaropvolgen de toernooien wist Uruguay zich niet te kwalificeren. De kansen daarop moeten nu een stuk hoger worden aangeslagen. Diego Mara- dona twijfelt er zelfs niet aan of de regerend kampioen van Zuid- Amerika eindigt als eerste in de poule. Het optimisme van Borras doet daar niet voor onder. Als toeschou wer aanwezig bij de vriendschap pelijke interland tussen West- Duitsland en Brazilië was hij niet erg onder de indruk van het spelni- veau van de Duitsers, Denemarken beschouwt hij al evenmin als een onoverkomelijk obstakel. „In Eu ropa behoren de Denen weliswaar voetballer-van-het-jaar, in Mexico moet hij een ideaal tandem gaan vormen met Jorge da Silva, die zijn schutterskwaliteiten bij Atletico de Madrid voldoende heeft bewe zen. De aanvaller voegde zich pas be gin mei, een paar dagen nadat hij met zijn club de Europese bekerfi nale had verloren van Dinamo Kiev, bij de groep, waar de voorbe reiding werd afgesloten met een hoogtestage in Bogota. Ruim op tijd om mee te delen in de winst- premie die de spelers in het voor uitzicht is gesteld bij het bereiken van de tweede ronde. Die bedraagt een derde van de recette, spelers onderling mogen verdelen. En dat is heel wat in een land waar de inwoners het nou niet bepaald breed hebben. MEXICO CITY (GPD) - Bel gisch bondscoach Guy Thijs laat deze week in Mexico een bloe- metje bezorgen op de slaapka- mer van Els Clijsters. De vrouw van de Rode Duivel kwam vorige j week met buikgriep naar Mexi- t co, waar ze zaterdag met haar Lei winkelde, de nacht doorbracht en het virus doorgaf. Maandag werd de door Guy I Thijs voor de disciplinair gestraf te René Vandereycken in de ploeg opgestelde speler van Wa terschei (volgend jaar KV Me- chelen) ziek wakker, trainde nog wel even mee, maar verdween al snel brakend richting hotel. Het I klinkt gek, maar tot opluchting van Thijs die geen moment aar zelde en de geroutineerde René Vandereycken terughaalde. De oorzaak van de onrust bin nen de Belgische selectie ligt bij' Anderlecht, waar Vandereycken grote problemen heeft met de speelwijze van Enzo Scifo en Frank Vercauteren. Ploeggeno ten die in zijn ogen te weinig meeverdedigen, waardoor hijzelf overbelast wordt. De drie jaar voor Anderlecht uitkomende middenvelder is met zijn proble men bij Pol van Himst geweest, klaagde Vercauteren en Scifo aan bij zijn opvolger Arie Haan en probeerde ook Guy Thijs te overtuigen van zijn gelijk. De stelling van Vandereycken is deze: speel je op het midden veld met Vercauteren en Scifo dan zul je er nog een middenvel der bij moeten zetten en dus met één spits spelen. Waartegen Thijs inbrengt dat die solist in de voor ste lijn op de Mexicaanse hoogte binnen een half uur afgebrand is. Bij het begin van de WK-voorbe- reiding heeft Thijs Vercauteren en Vandereycken al bij zich ge roepen en gezegd dat ze met hun voetbalprobleem bij Arie Haan moesten zijn. Haan, aanwezig in Mexico: „Een jaar geleden hoorde je Van dereycken er niet over, maar hij is ook bijna 33, zijn loopvermo gen wordt minder. Daarvoor hoeft hij zich niet te schamen, ik heb het zelf ook ervaren". Toen het met woorden niet lukte probeerde Vandereycken zondag in een oefenpartij aan de bondscoach zijn gelijk te tonen. Hij liet met opzet gaten vallen en zette zich nauwelijks in. De te genzet kwam van Thijs, België zonder Vandereycken en met Clijsters. De coach besefte dat hij daarmee een enorm risico nam. Lei Clijsters, normaal spelend voor drieduizend toeschouwers in Waterschei en nu voor hon derdduizend in de Mexicaanse hel, nauwelijks routine. Thijs kreeg spijt, vooral omdat in de nacht van zondag op maan dag initiatieven ontplooid wer den om de vrede te herstellen. George Heylens, na Van Himst en Vic Mees de Belg met de meeste interlands, zag de over eenkomst met 1970 toen de Rode Duivels op de dag dat het toer nooi begon nog maar een ding wilden: naar huis. De trainer van Rijssel, in Mexico aanwezig als •verslaggever voor een sportblad, adviseerde Frank Vercauteren kontakt te zoeken met Vande reycken. Vervolgens trokken zij samen naar Guy Thijs, Vande reycken bood zijn excuses aan en vroeg begrip. „De spelers van het Belgische elftal hebben maar een keer of acht met het pro bleem te maken. Ik word er da gelijks mee geconfronteerd. Ik ga bij Anderlecht vol enthousias me naar de training, maar na vijf minuten is het plezier over". Na het nachtelijke gesprek ver scheen Thijs in de bar van het Hotel del Rey Inn, waar hij ie dere avond een consumptie nut tigde, maar nu in recordtempo twaalf tequilla's, noem het maar Mexicaanse Beerenburgers, ach ter over sloeg. Supporters en spelers barsten in tranen uit van geluk. Er wordt ge danst op de tribunes. En van daar naar de parkeerplaatsen en de stra ten op. Alles is plotseling groen- wit-rood. Het feest zal waarschijn lijk duren tot zaterdag, wanneer het Mexicaanse team tegen Para guay. moet bewijzen dat men werkelijk een gooi naar een van de finaleplaatsen kan doen. 's Ochtends vroeg regent het pij- pestelen. Mexicaanse weervorsers weten via radio en televisie aan te kondigen dat het tijdens de wed strijd droog zal zijn, dat de hevige regenbuien die bijna de hele nacht hebben aangehouden, spoedig zul len wegtrekken. Maar in eerste in stantie lijkt het erop dat hun voor spellingen slechts bedoeld zijn om de mensen over te halen naar het stadion te gaan. Het blijft gieten en het verkeer naar het zuiden van Mexico Stad is nog chaotischer dan bij de openingswedstrijd. Tegen elven is het plotseling toch droog. Het zonnetje begint zelfs door de grijze wolkenmassa te prikken. Er verschijnt een glim lach op het gelaat van de Mexica nen. Het feest kan beginnen. Een grijzende man stapt tussen de nog naar een parkeerplaats zoekende stroom van auto's om de weg vrij te kunnen maken' voor zijn femilie. „Ho!", zo roept hij, „ho!, want hier mat te morsen, iets dat niet elke keer lukt. En ook beginnen de 'Ola's', de golfbewegingen van op en-neergaand publiek. Naarmate het uur van de waar heid nadert nemen de zenuwen toe. Ook bij de technici. Op het mo ment van de volksliederen begeeft de geluidsinstallatie het. Zodra het publiek het probleem in de gaten krijgt, wordt er uit volle borst het Mexicaanse volkslied gezongen. De Mexicaanse spelers, die zich al hadden verspreid voor de aftrap, komen opnieuw bij elkaar en leg gen plechtig de rechterhand op het hart. De Belgen moeten het zonder hun nationale klanken doen. Na de aftrap verandert het Azte kenstadion in een compleet gek kenhuis. Alle Mexicaanse acties, goed of slecht, gemeen of niet, wor den luid bejubeld. De Belgen krij gen het ene fluitconcert na het an dere naar hun hoofd geslingerd. Een buitenlandse collega vraagt aan een Mexicaanse journalist of president Miguel de la Madrid naar de wedstrijd is komen kijken. „Nee", zo luidt het antwoord. „Die durft hier niet meer te komen, na dat hij bij de openingsceremonie door iedereen is uitgejouwd". Als een kwartiertje later een perscom muniqué meldt, dat de Mexicaanse president zich tóch op zijn stoel in de ereloge bevindt, lachen komt het vaderland en het vader- schillende Mexicaanse journalis- land kan niet wachten". De normaal niets of niemand ontziende Mexicaanse automobi listen kunnen er goedschiks om la chen. Iedereen heeft een goed hu meur, zelfs de normaliter nors kij kende agenten staan met een mys terieuze blik in hun ogen te glimla chen. „Mexico, Mexico". Het Azteken stadion is een ware heksenketel. Het publiek vermaakt zich met de veldmeesters, die de grote plastic zeilen die over de strafschopgebie den zijn gelegd proberen weg te krijgen zonder water op de gras- Groep F Portugal - Engeland 1-0 (0-0). 75. Carlos Ma nuel 1-0. Scheidsrechter: Roth (WD1), toe- Portugal: Bento; Alvara; Frederico, Olivei- ra, Inacio, Diamantino (Jose Antonio), Andre, Carlos Manuel. Pacheco en Sousa; Gomes (Futre). Engeland: Shilton; Gary Michael Stevens, Fenwick, Butcher en Sansom; Hoddle, Wil- kins en Robson (Hodge); Lineker, Hateley en Waddle (Beardsley). 1 1 0 0 2 1-0 10 10 10-0 10 10 10-0 1 0 0 1 0 0-1 3. Polen 4. Engeland Groep B Scheidsrechter: Esposito (Arg), toeschou wers: 90.000. Gele kaarten: Frank van der Eist (Bel), Sanchez en Munoz (Mex). België: Pfaff; Gerets, Franky van der Eist, Desmet (Claesen). Mexico: Larios; Trejo, Quirarte, Cruz, Servin, Munoz, Negrete, Boy (Espana); Sanchez Stand: 1. Mexico 2. Paraguay i Flores. 1 1 0 0 2-1 0 0 0 0 0-0 3. Irak 0 0 0 0 0-0 4. België 10 0 11-2 Groep D 9r°otste krachtsexplosie Algerije - Noord-Ierland 1-1(0-1) 6. Whites!- onnavolgbare sprint in. de 0-1, 59. Zidane 1-1. Scheidsrechter Boe- tenko (Sov), toeschouwers 25.000. Gele kaarten: Mansouri (Algerije) en Worthing- ton, Mcllroy en Whiteside (Noord-Ierland). Algerije: Larbi: Kourichi, Madjadi, Guen- douz en Mansouri; Benmabruk, Kaci-Said en Maroc; Madjer (33. Harkouk), A6sad en Zidane (72. Belloumi) Noord-Ierland: Jennings; Nicholl, Mcdo nald, O'Neill en Donaghy; Penney (68. Ste ward), McCreery, Mcllroy, en Worthington; Whiteside (82. Clarke) en Hamilton. MONTERREY (ANP) - Monterrey begint naam te krijgen als de Hel van het Noorden. Groepsfavorieten staan hier op een nul-dieet. Polen, dat vier jaar geleden in Spanje trots als derde eindigde, liet er een punt liggen tegen outsi der Marokko, de nederlaag van Engeland was niet veel minder dan een sensatie. In 31 jaar hadden de Portugezen niet van Engeland kunnen winnen. Maar aangezien de En gelsen zich zelf voorbij liepen was de nederlaag feitelijk slechts logisch. Stand 1. Brazilië 2. Algerije N.Ierlai 4. Spanje Topscorers 2 doelpunten: Valdano (Arg). ind 1 1 0 0 2 1-0 10 10 11-1 10 10 11-1 1 0 0 1 0 0-1 MEXICO STAD (AP) - De chef van de Mexicaanse omroeporganisatie bij het WK-toemooi heeft gisteren 1 doelpunt: Alejnikov (Sov), Altobelli (Ita), beloofd dat de kwaliteit van de Belanov (Sov), Chang-Sun (ZKor), Jako- beeld- en ffeluidverbindinffen mpt kov (Sov), Socrates (Bra), Quirarte (Mex), verbeterd. De buitenlandse omroe- Sanchez (Mex), Whiteside (NIe), Vanden- pen hebben felle kritiek geleverd bergh (Bel), Zidane (Alg). op de chaos die tijdens de eerste dagen van het toernooi in de audio visuele circuits heerste. De president van Telemexicó, de Mexicaanse omroep, verklaarde GUADALAJARA (ANP) - Zico, de gisteren in bijzijn van president witte Pele van Brazilië, zal mor gen in Guadalajara tegen Algerije spelen. Dat maakte de woordvoer der van de Braziliaanse voetbal bond Lucas Neto gisteren bekend. Zico zat in de ontmoeting met Spanje (1-0) werkloos op de reser vebank. Bij de training heeft Zico geen last meer van de blessure. Middenvelder Alemao moet zijn plaatsje afstaan. Miguel de la Madrid en officials hoofd operationele van de FIFA dat de technische rond de WK, voorzieningen binnen enkele da gen zullen worden verbeterd. baas en de FIFA-officials achter slaggevers ter plaatse door te ge- gesloten deuren in het Aztekensta- ven aan hun thuisbasis, terwijl de dion, tijdens de wedstrijd Mexico- uitzendingen de eerste dagen van België. Een zegsman verklaarde het toernooi ook door andere tech- dat de landspresident zijn onge- nische problemen werden ge rustheid had uitgesproken over de plaagd. kwaliteit van de straalverbindin- Een woordvoerder van de Euro gen. pese omroeporganisatie, Manuel Romero, eiste dat er een enkele Om verdere kritiek op de techni- functionaris aan het hoofd van de sche vaardigheden van de Mexi- Mexicaanse organisatie werd ge- caanse televisie voor te zijn be- steld. Tot de benoeming van Rogas noemde Telemexicó Victor Rogas, werkten verschillende organisa- 'een ervaren tv-man', tot algemeen ties, los van elkaar aan tv, radio, activiteiten straalverbindingen en telefoon. Gisterochtend besprak de FIFA De Europese omroepen hadden de problemen met de omroepen, de organisatie van de tv-verslagge- nadat enkele Europese organisa- ving van de WK maandag 'de ramp ties hadden gedreigd hun geld te- De bij een overdaad aan spelen van de sportverslaggeving' ge- rug te vragen voor de mislukte on- en gebrek aan brood door zijn volk noemd. Zij zeiden dat vooral ge- derdelen. uitgefloten Miguel de la Madrid gaf brek aan coördinatie debet was aan dè problemen Fond de straalver- de problemen. Veel omroepen slaagden er niet bindingen zijn persoonlijke aan- dacht en hij ontving de omroep- in het commentaar van hun Romero zei te verwachten dat het nog drie tot vijf dagen zal du ren voor de uitzendingen uit Mexi co helemaal in orde zijn. Mogelijkheden om de wet der logi ca te doorbreken deden zich zeker voor. In de eerste helft was het de beurt aan Hateley om kansen te missen. Lineker, bij zijn club Ever- ton toch topscorer, verzuimde in de tweede helft meerdere keren om de score te openen. Ook het meespelen van Bryan Robson bleek geen garantie voor succes. Hun traditionele gebrek aan creati- veit brak de Engelsen danig op. Zelfs in verontschuldigingen ont brak het Engeland aan de in Mexi co zo noodzakelijke fantasie. „Het gras was te lang", verklaarde de vroegere ster Bobby Charlton als zoveelste. „Daardoor kan het elftal zijn snelheid niet benutten". Wanhopig De wekenlange discussies over het al dan niet meedoen van Rob son bleken gisteravond volstrekt zinloos. De 28-jarige middenvelder slaagde er niet in zijn ploeg de ver wachte aanvallende impulsen te geven. In niets onderscheidde de ster van Manchester United van zqn middelmatig acterende ploeg genoten. Zelf even in de spits op duikend waagde Robson met het hoofd een-poging. Doelman Bento maakte de kopbal echter onscha delijk. De veelgeroemnde regis seur, net hersteld van een achilles peesblessure, werd diep in de tweede helft gewisseld voor Hod ge. Ook Wilkins was machteloos. Slechts Hoddle lukte het enigszins richting te geven aan het Engelse middenveld. Het gehele Engelse voetbalelftal - toch zeker niet van talent gespeend - leek schuil te gaan onder de benauwde deken die over de miljoenenstad Monter rey was geworpen. De gisse Portugezen deden voor al hun best om Engeland in ver warring te brengen. Pacheco en Sousa wisselden voortdurende van positie en wisten de Engelsen tel kens weer in de buitenspelval te doen tuimelen. Het enige doelpunt was kenmerkend voor de wed strijd. Diamantino, die in de slot minuten zyn plaats afstond aan Jo se Antonio, bediende bij een tegen aanval Carlos Manuel, die ongehin derd inschoot. De Engelsen waren nog niet teruggekeerd van een van hun wanhopige stormlopen. Top scorer Gomes, de enige echte aan valler van Portugal, was vlak voor de treffer vervangen door Futre. Deze jonge dribbelaar beschikte over voldoende energie om het Shilton en de zijnen nog enkele ke ren knap lastig te maken. De nederlaag maakt een einde aan de ongeslagen reeks van zes wed strijden waarop Engeland dit jaar kon bogen. Voor Portugal bete kent het een revanche voor 1966. Tijdens de eindronde in Engeland gingen de Zuideuropese voetbal lers, met de huidige bondscoach Jose Torres als centrale aanvaller, onderuit. Door een zege met 2-1 plaatste Engeland zich destijds voor de eindstrijd, die uiteindelijk ten koste van West-Duitsland de wereldtitel opleverde. Incident José Torres, de bondscoach van Portugal, was in het geheel niet verrast door de overwinning van zijn team over Engeland. „Ik ben gelukkig en tevreden. Wij hebben bewezen over de klasse te beschik ken om Engeland verslaan. Wij verdienden niet anders". Portugal maakt een aardige kans al winnaar groep F te eindigen. „Deze twee punten zijn van vitaal belang, maar nu dient onze con centratie gericht te zijn op de ont moeting met Polen", zei Torres. Het is onzeker of de Portugese trai ner dan Gomes het veld in kan stu ren. Wegens een achillespeesbles sure kon de voormalige Europese topscorer de laatste twintig minu ten niet meedoen. Bobby Robson, de Engelse bondscoach, wilde de nederlaag het liefst afdoen als een incident. „Ik heb dit eerder meegemaakt. Wij hebben zeven kansen ge creëerd en kunnen niet scoren. Portugal heeft voldoende aan één mogelijkheid. Het komt niet vaak voor dat Sansom gepasseerd wordt zoals Diamantino dat deed. Niette min waren er nog drie verdedigers en een doelman in het strafschop gebied en nog staat Carlos Manuel ongedekt. Voor ons zal het nu heel moeilijk worden. Maar dat is geen reden om over je toeren te raken. De kwalificatie wordt in drie wed strijden afgedwongen en niet in de alleen in deze". ten erom dat zijn aanwezigheid niet door de inmiddels weer werkende speakers bekend is ge maakt. „Het lijkt wel of hij incogni to is gekomen", zo heet het. Na de doelpunten van Fernando Quirarto en Hugo Sanchez kan het geluk op de tribunes niet meer op. Maar als Erwin Vandenbergh in de laatste minuut van de eerste helft België naar 2-1 kopt, wordt het plotseling angstig stil op de tribu nes. Het publiek gaat de rust net zo onzeker in als het Mexicaanse elf tal. „Vermoord hem, trap hem de grond in!" In de tweede helft valt de spanning te snijden. De ene na de andere speler gaat onderuit en moet worden verzorgd. Het voet ballen dreigt naar het tweede plan te verhuizen. Verschillende keren staan Mexicaanse en Belgische spelers op het punt om met elkaar op de vuist te gaan. Langzaam maar zeker krijgen de Belgen wat meer grip op de wedstrijd en elke keer als er weer een aanval van de Rode Duivels is afgeslagen slaakt het publiek een diepe zucht. Pas in de laatste vijftien minuten, als het victorieuze einde in zicht begint te komen, begint men op de tribunes weer animo te krijgen. Het is op nieuw een oorverdovend gekken huis, tot het laatste fluitsignaal aan toe. Voor Mexico kan het wereld kampioenschap tot de wedstrijd tegen Paraguay, aanstaande zater dag, niet meer kapot. MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Guy Thijs had heel graag een punt uit het Aztenkenstadion willen mee pikken. De Belgische oefenmees- ter verheelde zijn teleurstelling niet. „In de tweede helft hebben wij mogelijkheden gehad om gelijk te maken. Dat vind ik dan ook het winstpuntje van deze wedstrijd. Wij hebben het laatste gedeelte min of meer beheerst. Dat bete kent dat onze voorbereiding goed is geweest. Die wetenschap geeft toch wel enig vertrouwen voor de ontmoetingen met Irak en Para guay. Ik hoop nu dat Mexico de beide andere wedstrijden pro bleemloos wint, dat zou onze taak wat gemakkelijker maken". Bora Milutinovic, de Joegoslavi sche trainer van de Mexicanen, had België een lastige tegenstan der gevonden. „Wij waren gespan nen. Plankenkoorts is normaal voor een debuut waar wij jaren naar toe hebben geleefd. De steun van het publiek, de zon - het sprak allemaal in ons voordeel. Maar an- derszijds is de druk op ons veel groter dan op de tegenstander". Thijs had dat iets anders MONTERREY (ANP) - Onder strenge bewaking van de poli tie stonden gisteravond de toe schouwers tijdens de wedstrijd tussen Engeland en Portugal in het Stadio Tecnilogico in Mon terrey. Om gewelddadigheden van de 4000 Engelse voetbal fans te voorkomen werden ge pantserde tanks ingezet. En wa ren in Monterrey 2000 politie agenten op de been. Ook wer den honden ingezet om orde en rust te waarborgen. Verder hadden politie-agenten in bur ger op de tribunes plaatsgeno men en was een verbod op de verkoop van sterke drank uit gevaardigd.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13