'Ik had wat meer respect verwacht' Een kans voor het open doel Heffeest is begonnen NOS overweegt een schadeclaim Optimisme bij Oegstgeest Wolven tegen Kras Maradona boos op keiharde Koreanen WK-column Leiden Geurtsen kiest voor de jeugd Promovendus hoopt op finale LD-Cup, Groen licht voor Ellen Bakker PAGINA 12 SPORT DINSDAG 3 JUNI 1986 MEXICO STAD (GPD) - „Ik zal mijn spelers elke dag moeten zeggen dat ze goed zijn, ze hebben veel te veel ontzag voor de grote namen bij de tegenpartij". De angst die coach Kim-Jung-Nam van Zuid-Korea voor aanvang van de WK veronderstelde bij zijn discipe len bleek niet in de met 3-1 verloren wedstrijd tegen Argentinië. 'De artiest Diego Maradona', zoals hij op de affiches in Mexico Stad wordt afgeschilderd, werd het voetbal vanaf de eerste minuut on mogelijk gemaakt. De voor Napoli uitkomende dribbelaar, die in Se rie A gemiddeld dertien keer per wedstrijd op de graszoden wordt gelegd, moet zich gewaand hebben in het land waar hij zijn brood, be leg en ouderdomspensioen ver dient. Voor de 25-jarige Argentijn was het geen verrassing dat hij ook op dit wereldkampioenschap wordt aangepakt. Een beetje hoop had 'San Diego' wel gekregen na de woorden van FIFA-voorzitter Joao Havelange die voor de aanvang van het toernooi vertelde dat de technische voetballers beschermd zouden worden. En daar had hij om gevraagd na zijn eerste ervarin gen in een eindronde, vier jaar te rug. Havelange sprak loze woorden. De Spaanse arbiter Victoriana San chez floot keurig voor de overtre dingen tegen Maradona, maar daarmee alleen dam je de hardheid al lang niet meer in. Pas de zeven de overtreding tegen de Argentijn se krullenbol werd met geel be straft. Maradona verscheen toen voor de derde maal in de buurt van Jung-Moo Huh, de Koreaan die in zijn Eindhovense jaren veel van de hardste PSV-ers heeft afgekeken. En waarschijnlijk heeft hij aan zijn maatjes doorverteld hoe de beste man van de tegenpartij in Europa aangepakt wordt. De Koreanen de den de naam van Pohang (ijzer en staal) meer eer aan dan die van de FC Halleluyah, zoals twee van de zes profclubs in het land heten. Maradona werd tien keer neerge haald, het aantal was groter ge weest als hij bij de aanslag van Jung-Moo Hoo niet geblesseerd ge raakt was en op minder dan halve kracht verder voetbalde. Het verhaal van Korea is snel verteld. Een goede aanval met de al zeven jaar in de Bundesliga voet ballende Bum-Kum-Cha en de door Europa begeerde Choi-Soon Ho. HSV heeft de 1 meter 85 lange scherpschutter al een aanbod ge daan en ook Arie Haan wil hem als opvolger van Erwin Vandenbergh. Dat Cho beter is dan Cha, zoals de verhalen willen, werd tegen de Ar gentijnen niet duidelijk. Daarvoor werd het tweetal te weinig bediend vanuit het midden, waar de voor PSV enkele maten te kleine Jung- Moo Hoo weinig liet zien en spel maker Park Chang-Sun alleen op zien baarde met een knal in de bo venhoek. De Zuidamerikanen had den toen al lang gas teruggeno men, was dat niet gebeurd dan had Zuid-Korea met even grote cijfers verloren als bij het eerste optreden op een WK 32 jaar terug, toen met 9-0 en 7-0 verloren werd van Hon garije en Turkije. Het verhaal van Argentinië be gint pas donderdag als Italië de tweede opponent is. De keurig in (GPD) - Kans voor open doel. Over heel de wereld loopt de belangstel ling voor de voetbalsport terug. Ve len kiezen een andere vrijetijdsbe steding en onder invloed van aller lei negatieve tendenzen blijft het publiek weg. Ook de jeugd toont minder belangstelling getuige de enorme terugloop bij hetjeugdvoet- Arbiter Van Swieten (foto gpd> In het L D. van maandag 26 mei j.l. heb ik het verslag gelezen van de wedstrijd Leiden - L.S.V.V. (Za.) de promotie van de v.v. Leiden naar de K.N.V.B. (Uw verslaggever René van der Harst). De verslaggever schrijft dat de v.v. Leiden voor het eerst in z'n be staan is doorgedrongen tot de rijen van de K.N.V.B.-clubs. (za. compt.). Als oud secretaris-pen ningmeester (ruim 8 jaar in deze functie geweest) van de v.v. Lei den, maak ik U er op attent, dat dit niet juist is. De v.v. Leiden is ontstaan om streeks 1937/1938 na een fusie van de verenigingen S.L.F. (Sted. Licht Fabr.), spelende aan de Kanaalweg naast het toenmalige U.V.S. ter rein, en de vereniging Fides Pacta, spelende op het toenmalige terrein van de v.v. Docos aan de Haagweg en later san de Wassenaarseweg. In mijn tijd (jaren '50) speelde de v.v. Leiden met 5 senioren- en 1 ju nioren elftal op het terrein van de Zoeterwoudse singel (NBLO). Het eerste elftal speelde toen reeds vele jaren in de K.N.V.B. (4e klas) F.J. Bakker, Ravelstraat 25 2324 XX Leiden het pak gestoken coach Carlos Bi- lardo moet zich vooral zorgen ma ken om zijn defensie. Tegen die achterste lijn kon het toch niet grootse voetballand Israël twee maal scoren, aanval en middenveld zette daar overigens zeven treffers tegenover. Door ziekte ontbrak Da niël Passarella, misschien draagt hij dan de zandzakken om de gaten in de dijk te dichten. In het stadion waar Bob Beamon achttien jaar terug 8 meter 90 sprong reikte de polsstok van de Argentijnen drie goals ver. Tegen de zwak koppende en slecht dek kende Koreanen gaf dat weinig problemen, de bij Real Madrid ac terende Jorge Valdano tekende voor de eerste, Ricardo Giusti voor de tweede, beide keren na een vrije trap, toegekend omdat Maradano weer eens ongeoorlofd was afge stopt. De derde goal kort na de pauze (voorbereidend werk Mara dona, tweede treffer Valdano) beter kende het einde van de partij. Ar gentinië had bij de opgelopen tem peratuur en met zwaardere partij en tegen Italië en Bulgarije op het programma geen behoefte meer door te drukken. Als bewijs daar van mag gelden dat de Koreanen nog maar één overtreding nodig hadden tegen Diego Maradona, die zich na afloop terecht boos maakte op de Aziaten. „Ik had gedacht dat ze me met wat meer respect zou den behandelen. De hardheid over trof die van het wereldkampioen schap van vier jaar terug". HILVERSUM (GPD) - De NOS overweegt een schade claim in te dienen bij de organisatie van het WK-vcetbal in Mexico, vanwege de gebrekkige technische prestaties tot nu toe. „Schandelijk", noemt Ad van Liempt, sinds maan dag chef van Studio Sport, de problemen in Mexico. De zevende aanslag op Maradona (links) wordt met geel bestraft. Scheidsrechter Sanchez toont Huh de kaart (foto apj Zondagavond kwam door techni sche problemen in Mexico geen ge luidsverbinding tot stand tussen Hilversum en Mexico, waardoor Theo Reitsma vanuit de studio de wedstrijd Brazilië-Spanje moest verslaan. Gisteravond was er bij de wedstrijd Sowjet-Unie-Hongarije wel verbinding, ook al werd die af en toe verbroken, maar de geluids kwaliteit was zeer gebrekkig. Per wedstrijd moet Nederland, evenals de andere landen, 3000 dol lar (ruim 7000 gulden) betalen voor een commentaarpositie. Juist van wege de hoge kosten werkt de NOS samen met de BRT, waardoor de wedstrijden beurtelings door een Vlaamse en een Nederlandse verslaggever van commentaar wor den A Het feest is begonnen. Braziliaans carnaval tot diep in het och tendgloren in de stralen van Gua- delajara. de stad waar de Scratch do Oro" 16 jaar geleden de basis legde voor de definitieve verover ing van de Jules Rimet-beker. „Me xico, Mexico". Samba-muziek en Pique-maskers, de besnorde Mexi caanse mascotte met chili-hoed. BrasilBrasil". Sympathie voor de verslagen Spanjaarden en de goal die verdween in het uniform van de Derde-Wereldscheidsrechter Christopher Bambridge uit Au stralië. Maar de harten in Jalisco, een van meest traditionele provin cies van Mexico, zijn opnieuw in vervoering geraakt van het artis tieke Braziliaanse voetbal. Maar niet alleen carnaval, ook de eerste relletjes. In de vroege uur tjes van afgelopen zaterdag was het mis in het centrum van Mexico Stad. Zo'n 5000 uitgelaten jongeren Zondagavond kwam door techni sche problemen in Mexico geen ge luidsverbinding tot stand tussen namen bezit van de trotse Engel van de Onafhankelijkheidmid den op de Reforma, de moderne hoofdstraat. Sommigen arriveer den in auto's, anderen kaapten stadsbussen om er te komen. Te midden van vlaggen met de Mexi caanse driekleur, groen-wit-rood toeters, geschreeuw, en rondvlie gende bierflesjes beklom een van de supporters de bijna twintig meter hoge pilaar die het monument torst. Toen de brandweer arriveer de om hem naar beneden te halen onstond er een ware veldslag. Een en twintig gewonden, aldus de offi ciële balans. Mexico bevindt zich in de ban van de bal. ,gils we vandaag wor den bezet door de gringos", zo be weert een politieke cartoonist van een van de Mexicaanse dagbladen, „als we vandaag worden bezet door Reagan of als het IMF en Ba- bal. Om het tij te keren heeft de FI FA ito de aanloop naar deze WK niets nagelaten om de deelnemers te doordringen van het feit dat het voetbal in zijn algemeenheid een positieve impuls dringend nodig heeft. En wel via een attractief en spannend verloop van alle wed strijden, een correcte en consequen te arbitrage en geen incidenten en schandalen binnen en buiten de stadions. In bulletins, persberichten, ses sies, interviews en seminars werd voortdurend gewezen op de kans voor open doel om het negatieve imago van de voetbalsport om te buigen in een positieve. Via een strak werkschema en protocol werd de week voor de openingswedstrijd benut om de laatste plooien glad te strijken. De eerste zichtbare resul taten van al dit voorbereidende werk zijn niet geweldig te noemen. Alhoewel de neutrale toeschouwer en de gemiddelde kijker/luisteraar er weinig van merkt, rommelt er nogal wat achter de voetbalscher- men. Met veel kunst en vliegwerk slaagt men erin om dit WK-evene- ment op tijd all over the world te presenteren. Van een perfecte en geoliede samenwerking is jammer genoeg geen sprake. Tegen die achtergrond heeft de arbitrage in de eerste wedstrijden helaas de kans voor open doel niet volledig benut. De FIFA-opdracht aan de scheidsrechters het voetbal te verlossen van alle anti-voet ba lovertredingen is niet goed uitge voerd. Aanvallen op de achilles pees en andere vieze overtredingen werden nauwelijks aangepakt, laat staan de kop ingedrukt. Geel voor spelbederf bij onvoldoende af stand bij vrije schoppen, bemoeien met de leiding, tijdrekken, bal weg trappen en dergelijke was er niet of nauwelijks bij. Geen enkele sport man kan teren op naam, roem of routine. Elke wedstrijd vraagt op nieuw concentratie, inzet en moti vatie. Met name de sporter aan de top dient als geen ander doordron gen te zijn van zijn verantwoorde lijkheid. Met name met dit laatste hebben actieve deelnemers nogal eens pro blemen. De groeps- en individuele belangen wegen blijkbaar zo zwaar dat andere over het hoofd wordt gezien. Het is eenvoudig om een persoon of een groep de zwarte Piet toe te schuiven. Maar het is net zo eenvoudig om zich te verschui len. Met name de scheidsrechters kunnen vanuit hun functie binnen het speelveld het voortouw nemen om het voetbal binnen de lijnen te ontdoen van zaken die het negatie ve beeld bevestigen. Daar is echter heel veel moed voor nodig. Dat is ook de belangrijkste eigenschap waarover een scheidsrechter mijns inziens over moet beschikken. Velen binnen en buiten de FIFA die de voetbalsport een warm hart toedragen hopen dat deze kans voor open doel niet wordt gemist. Aan de actieve deelnemers op het veld is het nu de beurt om te scoren. IGNACE VAN SWIETEN EDE (ANP) - De Nederlandse bondscoach George Geurtsen is voor het internationale wa- terpoloseizoen, dat vrijdag bij het toernooi in Ede wordt inge zet met een duel tegen Frank rijk en een hoogtepunt moet krijgen in augustus bij het we reldkampioenschap in Madrid, begonnen met een schoon vel letje papier. Geurtsen heeft daarop enige tijd geleden een selectie neer gezet, die duidelijk maakt dat hij verder kijkt dan de mondia le titelstrijd alleen. Dat evene ment is uit oogpunt van het in ternationale aanzien uiteraard een uiterst belangrijke, maar de blik is ook al nadrukkelijk ge richt op de Olympische Spelen van Seoel in 1988. Of de jeugdi ge selectie bij het WK in Spanje al de Olympische kwalificatie kan afdwingen - een plaats bij de eerste zes is daartoe vereist - daarvoor kan het vierlanden- toernooi in Ede een eerste inte ressante graadmeter zijn. Im mers Frankrijk is in Madrid naast West-Duitsland en Cana da ook tegenstander in de pou le; Cuba en Australië leveren dankbaar vergelijkingsmate riaal voor de fysieke vorderin- gen van het verjongde Neder landse team. Geurtsen is in ieder geval erg optimistisch. Hij heeft zich te vens heilig voorgenomen bij het jubileum-toernooi van de Edese vereniging Polar Bears, De selectie voor Ede is: Doel: Misdorp en Helsing; veld: Stan van Belkum, Noor- degraaf, Pielstroom, Jansen, Van Winsen, Redegeld, Mare van Belkum, Van Groen, De Vries, Van Es, Havekotte, Ver boom, Van Noort en Nieuwen- burg. Het programma in Ede is: Vrijdag 6 juni: Cuba - Austra lië; Nederland - Frankrijk. Zaterdag 7 juni: Nederland - Australië; Frankrijk - Cuba. Zondag 8 juni: Australië - Frankrijk; Nederland - Cuba. die veertig jaat bestaat, een aantal jeugdige talenten de druk van een interlandwed strijd te laten voelen. „Een aan tal spelers heeft de afgelopen jaren de kans gekregen zich te bewijzen in het Nederlands team. Nu zijn anderen aan de beurt. In Sofia bij het Europees kampioenschap, waar we slechts zevende werden, heeft iedereen een compliment ge kregen voor de inzet, maar de resultaten bleven mager. Ik heb nu de beschikking over een relatief jonge groep, zeker in vergelijking met de toonaan gevende landen, en wil verder van de erfenissen en het gezeur van de voorgaande jaren af. De medewerking van spelers, clubs, studiebegeleiders en de bond is voorbeeldig. Er wordt al maanden keihard samen ge traind, tot vier keer in de week toe. Tot mijn grote vreugde is krachttraining ook niet langer een vies woord. De selectie, die op dit aspect wordt bijgespij kerd door de Delftse fysioloog Frits Avis, voelt er zich wel bij. Hier in Ede, het begin van ons internationale seizoen, moet blijken hoever we zijn. Ik heb er alle vertrouwen in". LEIDEN - Oegstgeest-speler Hans Bisschops is positief gestemd over de kansen van zijn ploeg in de hal ve finale-wedstrijd van de Leidsch Dagblad Cup tegen Lugdunum. De middenvelder, die aan het begin van dit seizoen is overgekomen van Ter Leede, baseert zijn zonnige blik op de duels die zijn ploeg tot nu toe in het kader van de LD-Cup afwerkte. De Oegstgeestenaren schudden achtereenvolgens Docos, De Sleu tels, SJC en de reserves van RCL van zich af. Die overwinningen le verden het team de prijs van 1000 gulden voor de beste afdelingsclub op. Maar de honger van de Vos- cuylbewoners lijkt nog niet gestild. Na het afdelingskampioenschap en de successen in het LD-toer- nooi, wil de ploeg doordringen tot de finale, die zaterdag op het veld van UVS wordt gespeeld. Maar dan moet Oegstgeest vanavond (19.00 uur) in de Kikkerpolder wel eerst afrekenen met Lugdunum. "Dat zal best moelijk worden", is Hans Bisschops zich bewust. "Per slot van rekening is Lugdunum er op gebrand Oegstgeest eindelijk eens te wippen. Ze zullen ons waarschijnlijk niet onderschat ten". "Maar", belicht de waterdrager de positieve kant van de medaille, "onze ploeg past zich over het alge meen goed aan het niveau van de tegenstander aan. Dat is in een eer der stadium wel gebleken. Zowel LEIDEN - Kras Boys is de tegenstander van Zwarte Wolf in de strijd om het zaal voetbalkampioenschap van Nederland. De Vo- lendammers wonnen vrijdagvond van Hevex en werden daardoor winner van poule 1. Het Leidse Zwarte Wolf verzekerde zich al eerder van de eerste plaats in de andere groep. Morgenavond treden de 'Wolven' in Volendam aan voor het eer ste van twee duels. De wedstrijd om de nationale titel wordt ge speeld in sporthal De Seinpaal (aanvang 21.00 uur). Volgende week dinsdag wordt de 'return' in Leiden afgewerkt. Plaats van handeling is de Vijf Meihal (20.00 uur). ker nog meer vingers in onze pap krijgen, het kan ons geen flikker schelen. Vanaf nu en totdat de Mundial eindigt zijn wij, de Mexi canen, voor niemand bereikbaar". En hij tekent er een gehypnotizeer- de tv-kijker bij die rokend en drin kend de doelpunten uit zijn kijk kast ziet rollen. Koning Voetbal regeert. Radio en televisie hebben het over niets an ders meer. Zelfs de meest linkse dagbladen hebben dagelijks een speciale Mundial-bijlage. De Parag uayaanse trainer Cayetano Rey heeft een opmerkelij ke manier gevonden om het alle Me xicaanse spionnen wat moeilijker te maken dan ze oorspronkelijk had gedacht. Tijdens de trainingen en de oefenwedstrijden gilt hij zijn aanwijzingen luidkeels over het veld, maar niet in het Spaans. Cayetano heeft besloten om het Guarani te gebruiken, de taal van de Paraguayaanse indianen. „Als wij Irakees of Belgisch horen ver staan we er ook niets van, daarom praten we nu Guarani en jullie zien maar wat je er mee doet", al dus zijn uitleg. Volgens Van Liempt moeten ju risten uitzoeken of een schade claim zin heeft. Hij gaat er in elk geval vanuit dat de NOS de reke ning niet betaalt aan Mexico. Vol gens de nieuwe sportchef is van meet af aan rekening gehouden met de mogelijkheid dat de tech niek het zou laten afweten. „Wij hebben daarom een schema klaar liggen, waardoor er in de studio steeds een verslaggever klaar staat om in te springen". Maandagavond had het er alle schijn van dat Theo Reitsma opnieuw aan de slag zou moeten. Verslaggever Eddy Poel- mann was moeilijk te volgen. „Maar de verbinding was niet zó slecht dat het niet uitzendbaar was", meent Reitsma. „Dan moet je toch kiezen voor je eigen man die ter plekke is, want hij kan nu eenmaal veel meer informatie ge ven dan wij hier in Hilversum". Van Liempt ziet de komende we ken, waarin Studio Sport dagelijks beelden vanuit Mexico zal verzor gen, met zorg tegemoet. „Ik sluit zeker niet uit dat wij het toch een aantal keren zonder rechtstreeks commentaar zullen moeten doen". Hij vreest dat de organisatie van het voetbaltoernooi het gecompli ceerde technische project heeft on derschat. In principe zou Studio Sport wel een eigen lijnverbinding tot stand kunnen brengen, maar die operatie zou handenvol geld gaan kosten en de opzet van de NOS is nu juist om bij dit sporteve nement te bezuinigen. Ad van Liempt relativeert de problemen overigens wel. „Je moet er niet een al te groot drama van maken. We doen nu alsof het de normaalste zaak van de wereld is dat voetbalwedstrijden recht streeks van over de oceaan bij ons in de huiskamer komen. Maar ver geet niet: nog maar tien jaar gele den was het nog onmogelijk ge weest. Toen was dit nog een won der". DEN HAAG (ANP) - Bettine Vrie- sekoop en Mirjam Kloppenburg zullen het komende seizoen meer vrouwelijke tegenstanders tegen komen in de mannencompetitie ta feltennis. De bondsraad gaf het be stuur van de NTTB op de voor jaarsvergadering in Den Bosch het groene licht de dispensatieregeling te versoepelen. Speelsters die naar de mannen- competitie willen overstappen, dienen aan drie voorwaarden te voldoen. Ze moeten behoren tot de nationale vrouwenselectie, mini maal negentig procent gescoord hebben in de vrouwencompetitie en b(j de mannen in de tweede di visie of hoger kunnen spelen. Aan die criteria wordt voldaan door El len Bakker, Patricia de Groot en Gerdie Keen. in positief als in negatief opzicht trouwens. Immers, tegen RCL 2 speelden we een mindere wed strijd". Daar stonden goede prestaties tegen KNVB-clubs tegenover. Vooral in de wedstrijd tegen SJC deed Oegstgeest van zich spreken. "Tegen die gasten hebben wij ont zettend veel kansen gehad, terwijl Lugdunum onlangs van ze verloor. Dat zegt natuurlijk niet alles, maar ik acht ons vanavond zeker niet kansloos. Het wordt ongetwijfeld een open wedstrijd. We hebben niets te verliezen, dus gooien we al les op de aanval". Dan is Oegstgeest, althans vol gens de 32-jarige routinier, op zijn sterkst. "Scoren we een doelpunt, dan geven we het waarschijnlijk niet meer uit handen. Als het bij ons eenmaal draait, dan zijn we niet meer te houden. Maar Oegst geest is ook heel erg kwetsbaar. Als het tegen zit, houd ik m'n hart soms vast. Dan is de hele ploeg plotseling van slag". Bisschops zag dat het afgelopen seizoen meerdere keren gebeuren. Op de beslissende momenten ech ter hervond de ploeg zich. Niet al leen in de strijd om de LD Cup, maar ook in de competitie, die Oegstgeest als kampioen afsloot. Volgend jaar in de KNVB dient het elftal van de scheidende oefen- meester Dick Boesveld het te doen zonder Jan Hogewoning, die weer overstapte naar Rijnsburgse Boys. Vanavond echter zal de dit seizoen veelvuldig geschorste aanvaller er op gebrand zijn Oegstgeest van nog een afscheidscadeau te voor zien. Wat Hans Bisschops betreft is dat zeker mogelijk. "Want we heb ben best een goede ploeg", weet de inwoner van Leiden. "We zijn be slist niet kansloos". De uitslag van de 22ste en laatste etappe van de Ronde van Italië: rond Merano over 108 km: 1. Eric van Lancker (Bel) 2.39.19,2. Giovan ni Bottoia (Ita) op 1.09,3. Pierangelo Binco- letto (Ita) z.t., 4. Nilsson Kiel (Zwe) z.t., 5. Jurg Bruggmann (Zwi) op 1.11, 25. Fran cesco Moser (Ita) z.t., 26. Roberto Visentini (Ita) z.t., 34. Adri van Houwelingen (Ned) z.t., 44. Henk Lubberding (Ned) z.t, 47. Jac ques van der Poel (Ned) z.t., 48. Fons de Wolf (Bel) z.t., 51. Hennie Kuiper (Ned) z.t., 61. Greg Lemoond (Vst) z.t., 74. Giuseppe Saronni (Ita) z.t., 75. Eric Breukink (Ned) z.t., 90. Jean Paul van Poppel (Ned) z.t„ 91. Jean Habets (Ned) z.t., 118. Allan Peiper (Aus) z.t., 122. Johan van der Velde (Ned) z.t, 123. Teun van Vliet (Ned) z.t, 131. Ni- coo Verhoeven (Ned) z.t, 132. Johan Lam- s (Ned) z.t., 133. Gert Jakobs (Ned) z.t. heid 37.615 km/uur), 2. Giuseppe Saronni (Ita) op 1.02, 3. Francesco Moser (Ita) op 2.14,4. Greg Lemond (Vst) op 2.26, 5. Clau- dio Corti (Ita) op 4.49, 6. Franco Chioccioli (Ita) op 6.58. 7. Acacio Da Silva (Por) op 7.12, 8. Marco Giovannetti (Ita) op 8.03, 9. Niki Rüttimann (Zwi) op 9.15, 10. Pedro Munoz (Spa) op 11.52, 16. Johan van der Velde (Ned) op 24.03, 22. Kuiper (Ned) op 29.08, 62. Habets (Ned) op 1.41.14,70. Lam- merts (Ned) op 1 46.23, 71. Breukink (Ned) op 1.48.39. 79. Van Vliet (Ned) op 2.03.12. 93. Van Houwelingen (Ned) op 2.24.34, 96. Lubberding (Ned) op 2.27.08, 111. Jakobs (Ned) op 2.47.15-, 116. Peiper (Aus) op 2.53.07, 118. Van der Poel (Ned) op 2.54.16, 124. Vanderaerden (Bel) op 3.01.26, 125. Van Poppel (Ned) op 3.04.20, 129. De Keu- lenaer (Bel) op 3.07.12, 130. Verhoeven (Ned) op 3.09.08. 1. Jean-Francois Bernard (Fraj 35,9 km in 51.17 (gem. 41,992 km/uur), 2. Laurent Fig- non (Fra) op 50 seconden, 3. Gilbert Du- elos-Lassalle (Fra) op 1.04, 4. Charles Be- rard (Fra) op 1.44, 5. Joel Pelier (Fra) op 1.53, 6. Joop Zoetemelk (Ned) op 1.59, 7. Thierry Marie (Fra) op 2.09, 8. Jean-Claude Leclercq (Fra) op 2.12,9. Enrique Aja (Spa) 2.43,13. Gerrit SoUeveld (Ned) op 3.16. Pensee (Fra) op 3.18, 3. Zoetemelk c. 3.44, 4. Jean-Claude Bagot (Fra) 3.36, 6. Thierry Claveyrolat (Fra) op 5.07, 7. Ber nard op 5.12,8. Luc Roosen (Bel) op 5.25.. 9. Eric Caritoux (Fra) op 7.06,10. Berard (Fra) Paradis (Fra) 4-6, 6-1,6-2, Svetlana Parkho- menko/Larissa Savsjenko (Sov) Bettina Bunge/Eva PfafT (Wdl) 6-7, (7-9), 6-2, 6-4, Kathy Jordan/Alycia Moulton (Vst) - Mer cedes Paz/Virginia Wade (Arg/Eng) 6-0,6-4, Kathy De lotto van het afgelopen weekeinde heeft geen winnaar opgeleverd. Wel waren er drie winnaars van de tweede prijs. Zij ont vangen elk bruto f 100.000,-. De uitslag van lotto nr. 22 is: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto f 100.000,- ontvangen, 3e prijs: 71 winnaars, die elk bruto f3.610,70 ontvangen, 4e prijs: 4.552 winnaars, die elk f56,30 ontvangen, 5e prijs: 77.510 winnaars, die elk f5.- ont- Toernooi Bogojno De uitslagen uit de zesde ronde zijn: Miles (Eng) - Timman (Ned) 1-0, Portisch (Hon) - Karpov (Sov) Vi-'A, Spasski (Fra) - Joesoepov (Sov) Vi-Vi, Ljubojevic (Joe) - Sokolov (Sov) afgebroken. Stand na zes ronden: 1. Miles 3V5, 2. Spasski 3,3. Ljubojevic, So kolov 2 afg., 5. Karpov, Portisch 2V4 1 afg., 7. Joesoepov 2+1 afg., 8. Timman 1V4 1 afg. WK VOETBAL groep A Argentinië - Zuid-Korea 3-1 (2-0). 6. Valda no 1-0, 18. Ruggeri 2-0, 46. Valdano 3-0, 73. Chang-Sun 3-1. Scheidsrechter: Sanchez (Spa), toeschouwers: 60.000. Gele kaarten: Huh en Chang-Sun Park (ZKO). Argentinië: Pumpido; Clausen, Brown, Ruggeri en Garre; Giusti, Batista (Olarti- coechea), Maradona en Buruchaga; Paculli' (Tapia) en Valdano. Zuid-Korea: Oh; Kyung-Hoon Park, Jung, Pyung-Suk Kim (Kwang Rae-Cho), Min- Kook Cho; Chang-Sun Park, Yong-Se Kim (Byun), Huh en Joo-Sung Kim; Chio en Boris Becker (Wdl) - Emilio Sanchez (Spa) 6-0, 4-6, 4-6, 6-4, 6-2, Mikael Perfors (Zwe) - Martin Jaite (Arg) 6-1, 3-6, 7-6, 7-6. Henn Leconte (Fra) - Horacio Pena (Arg) 6-1,6-2, D^jka (eigen doel) 5-0, 80. Radionov 6-0. Scheidsrechter: Luigi Agnolin (Ita), toe schouwers: 15.000. Sowjetunie: Dassajev; Demjanenko; Koetsnetzov, Larionov; Bes- sonov, Alejnikov, Rats, Jaremtsjoek, Jako- venko (73. Evtoesjenko); Zavarov en Bela- nov (70. Radionov). Hongarije: Disztl, Roth (13. Burcsa); Sallai, Kardos; Garaba, An tal Nagy, Bognar, Deta- Vrouwen, kwartfinales: Chris Lloyd-Evert (Vst) - Carling Bassett (Can) 5-7, 6-2, 6-1, Hana Mandlikova (Tsj) - Steffi Graf (Wdl) 2-6, 7-6 (7-3), 6-1. Mannendubbel, kwartfinales: John Fitzgerald (VstVTomas Smid (Tsj) - Gustavo Luza/Gustavo Tiberti (Arg) 6-3, 6- 7, (2-7) 6-1. Vrouwen dubbel, derde ronde: Martina Navratilova (VstVAndrea Temes- vari (Hon) - Marcella Mesker (Ned)ZPascale i-i, o-z, Kardos; Garaba, Antal Nagy, Bognar, Deta- incrsco nf Peter (63. Diyka); Kiprich en Esterhazy. le kaart: Timoumi (Mar). Polen: Mlynarczyk; Wojcicki; Ostrowski (46. Przybys), Majewski, Matysik; Kubicki, Komornicki, Buncol, Boniek; Dziekanows- ki (56. Urban) en Smolarek. Marokko: Zaki; El-Biyaz; Khalifa, Bouya- hiaoui, Lamriss; Dolmy, Bouderbala, Ti- moumi (89. Khairi); El-Hadaoui (89. Soulei- mani), Kirmau Merry en Moustafa Merry.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 12