actief in vriie tijd Gebouw Klaverblad wordt niet gesloopt Bouwplan voor Stille Rijn Verbouwing tot woon- en winkelruimte Toch volledige beroepskracht meldpunt voor discriminatie Inbreker toch geïdentificeerd Lezers Schrijven LEIDEN - Het fabriek spand van de voormalige koffiebranderij Het Klaver blad, aan de Korevaarstraat, zal toch behouden blijven. De Haagse projectontwikkelaar Erica Beheer BV, eigenaar van het fabriekscomplex, heeft er van afge zien het pand te slopen omdat men er niet in is geslaagd een financieel haalbaar nieuwbouwplan te ont werpen. De bedoeling van de ont wikkelaar is nu om het bestaande pand te verbouwen tot winkel- en woonruimte. De koffiebranderij Het Klaver blad heeft begin vorig jaar de pro- duktie aan de Korevaarstraat volle dig stopgezet. Aan de Hogewoerd houdt men zich nog wel bezig met de verkoop van koffie en thee. Eind vorig jaar werd Erica Beheer BV eigenaar van het voormalige fa briekscomplex aan de Korevaar straat. Oorspronkelijk was de bedoeling Erica Beheer om de oudbouw De voormalige koffiebranderij aan de Korevaarstraat. plaats te laten maken voor een nieuw complex van woningen en winkels. In de Leidse gemeente raad gingen toen stemmen op om het markante fabriekspand te be houden. Het college van B en W vroeg een advies over de monu mentale waarde van het complex aan de gemeentelijke monumen tencommissie. Die commissie zag evenwel geen reden de vroegere koffie- en theefabriek op de monu mentenlijst te plaatsen. Erica Be heer was daarna vrij om het com plex met de grond gelijk te maken. Aanvankelijk was de planont wikkelaar ook voornemens dat te doen. De bouwplaats aan de Kore vaarstraat is evenwel zo gecompli ceerd dat nieuwbouw financieel onhaalbaar bleek. Het oorspronke lijke voornemen moest daardoor worden bijgesteld. De Leidse architect Van Oerle werkt thans aan een verbouwplan. Volgens dit plan zal op de begane grond van het voormalige fabrieks complex een winkel worden gesi tueerd en zullen op de verdiepin gen twee dure maisonnette-wonin- gen komen met een dakterras. De gevel van het fabrieksge bouw zal wel een aantal wijzigin gen ondergaan. Zo zullen de raam openingen op de verdiepingen worden vergroot en zal op de bega ne grond de borstwering onder de gebogen vensters worden wegge broken zodat voor de winkelruim te een portiek, in de vorm van een arcade, ontstaat. De bedoeling van de planontwkkelaar is om na de bouwvakvakantie met de verbouw te beginnen. Het plan van architect Van Oerle op tekening. Op de plek waar vroeger een speciaalzaak in baby-artikelen stond, komen winkels en woningen met een parkeerdek. Twee winkels en twaalf woningen LEIDEN - Geboren: Elisabeth Alida dv. R.T. Belt en J. Meijers, Jan Leendert zv. J. van Beelen en M.G. Zwaan, Laetitia dv. H.N. Peters en J.M. Smit, Jonathan Yves zv. C.F. Ressenaar en O.E.M. Naut. Chantal Elisabeth dv. JD. van der Kwaak en A.M. Berger. Ikrame dv. A. Boukhi- dous en M. Maayad. Jean Paul zv. J. de Swijger en A.M. Brouwer. Johan Frede ric zv. H.F.M. Gertsen en W. Mostert. Isabel Sara dv. H.C.A. Kramp en S. Quellhorst. Renske dv. H. van der Plas en R. Hoogeveen, Michael Gerrit Johan nes zv. G.H. de Koning. Nuh Ersin zv. A. Sim§ek en L. §im§ek. Colin Patrick zv. T.H.P. van Wieringen en ACM. Bier man. Elizabeth Aatje Alice dv. T. van der Plas en E.A. van Duijn, Leander Wil lem zv. W. van Vliet en A.T.G. Lamme- reé, Anne Marte dv. J.A. den Ouden en W. Smit, Jeroen zv. S.C. Claus en P.C.G. Stuij, Leonie dv. W. de Mol en E.M. van Alst. Roland Gijsbert zv. A. Schaap en D.M.M. Bockstael. Dion zv. A. Olijer hoek en A.W. Pracht, Alexandra Belin da dv. H.J. Lantrok en L.J. de Haan. Geertje Renée dv. P.C.J. van der Ven en H.C. Breedveld, Serdar zv. A.R. Wagter, Florieke dv. W. van DuijvenvooFde en Burgerlijke Stand H.W. Rotman, Liv Eva dv. P.J.P.A. Pleijers en B.F. Schipper, Latifa dv. M. Daoudi en Z. Kissari, Dirk zv. D. van Duijn en J.A. de Vreugd, Joost zv. G.J.C. van Ryn en M. Komdeur, Kim Kelly dv.T.H.M. Luykx en M E. Bakker. "Barendina dv. M.A. Kuijt en T. Verolme. Mustapha zv. A. Amghar en F. El Moumni, Maria Alida dv. C.J. Glasber gen en M.A. de Vreugd, Thomas Chris- tiaan zv. H. van den Oever en V. Groene- veld, Johanna Hendrika Maria Elisa beth dv. C. Honsbeek, Maria dv. R. van Egmond en A. Kroesemeijer. LEIDEN - Overleden: T.F. Feijt (1910) vrl. geh. gew. met R.G. Huizinga, C.J. Guldemond (1934) vrl. geh. gew. met L.W. Meeuwissen, P.J.S. Blikman (1986) vrl.. M.J. Groen (1911) man, A.C. Kleyn (1909) man, G.J. Legtenberg A. Jonkers (1895) vrl. echtg. van G. Duindam, J.J. Deurman (1907) man, C. Plug (1920) man, T. Dostmohamed (1926) man, D.K. Glasbergen (1930) man, R. Stuart (1946) vrl.. C.G.G.J. van Stee nis (1901) man, H. Aukes (1891) vrl., A. van der Boon (1916) man, S. Mulder (1900) man, D C. Breeden (1920) vrl. echtg. van P.P. Leewens, C.G. Ouwer- kerk (1964) man, P.J. Otgaar (1910) man, A.M. Hoogeveen (1894) vrl. geh. gew. t J.P. i der Holst. H. Oeffel (1924)r I. L.P. Ginkel (1920) r (1913) r LEIDEN - Gehuwd: E.H.M.I. Snel- ting en K. Havinga, L.M. Berger en A. van As. J.P. Meuldijk en C.C.L. Hockx. J. Remmelzwaal en J.C.C. Haasnoot. P.T. Spaanderman en J. Kleijburg, D. Schmidgall Tellings en W. J. Holswilder, H. Pracht en A.M.A. Zandvliet. A. de Meü en C.A.J. Dickhoff, M.P.J. Diek en S.F. Anker, F. Kuijvenhoven en C.E. de Jong, A.M. Parlevliet en J.J. Hamaker. S.D. Molloy en A. Keereweer, J.M. Schohaus en M.P. Mol. J. van der Kaaij en M.T. Kerkvliet, A.G. Castermans en M.C. Holleman. C.W.M. Kluiters en F. Hillebrand. LEIDEN - De Haagse projectont wikkelaar Erica Beheer BV gaat aan aan de Stille Rijn twee winkels en twaalf driekamerwoningen met een parkeerdek bouwen. De nieuwbouw komt in de plaats van het voormalige winkelcom plex aan de Stille Rijn dat al gerui me tijd leeg staat. Enkele maanden geleden werd Erica Beheer eige naar van het gebouw waarin oor spronkelijk een kweekschool en la ter een speciaalzaak in baby-arti kelen was gevestigd. De bedoeling van de ontwikkelaar is om het complex dit jaar nog te slopen en zo spoedig mogelijk daarna met de nieuwbouw te beginnen. De Leidse architect Van Oerle heeft voor Erica Beheer een bouw plan gemaakt bestaande uit twee winkels en twaalf luxe driekamer appartementen. Achter de wonin gen is, op het dak van de winkel, een parkeerdek gesitueerd be doeld voor de bewoners. Naast het complex wordt een bestaand steegje verbreed tot oprijlaan naar dit parkeerdek. De gemeente be reidt een wijziging voor van het geldende bestemmingsplan omdat het binnenterrein feitelijk de be stemming groen heeft. De woningen in het nieuwbouw- complex krijgen een gezamenlijke entree en een lift. Aan de Stille Rijn zijn, op de zonzijde, loggia's (inpandige balkons) gesitueerd. De nieuwbouw wordt opgetrokken uit een rode baksteen, afgewisseld met grijs-witte panelen en witte kozijnen. De ontwikkelaar mikt met de ex tra voorzieningen in het woning bouwplan (een royale driekamer woning met lift en een eigen par keerplaats) met name op de groep oudere alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens. Onder deze ca tegorie zou veel belangstelling be staan voor wat luxeuzere apparte menten in hartje stad, dicht bij het winkelcentrum. De woningbouw wordt gereali seerd in de premie-D-sector. Dit betekent dat de kopers een éénma lige premie ontvangen van 20.000 gulden, belastingvrij. De koopprijs van de woningen is vanaf 152.000 gulden. De plannen met de winkelruim ten (325 vierkante meter vloerop pervlak) verkeren nog in een pril stadium. Mogelijk wordt een ver binding gerealiseerd tussen de winkelruimte aan de Stille Ryn en enkele zaken aan de Haarlemmer straat. Het idee van directeur Swaak van Erica Beheer is om een aantal "winkels in een winkel" te realiseren. "Een soort centrum voor jonge mode", aldus Swaak. De locatie, tegenover het in aan bouw zijnde nieuwe filiaal van C&A wordt zeer aantrekkelijk geacht voor een dergelijke ontwik keling. WOKNSIïU; 2i\ MM !!l LEIDEN - Het discriminatie-meld punt bij de Rechtswinkel krijgt toch een volledige beroepskracht en kan op 1 juli van dit jaar gaan draaien. Dat meldt wethouder Hans de la Mar (Links Leiden) in het donderdag verschijnende num mer van het blad van zijn partij: 'De Krant'. Het meldpunt had eigenlijk al op 1 januari van dit jaar moeten wor den ingesteld. Het werd telkens opgehouden. Onder meer omdat het Instituut Burgerraadslieden, waar het eerst zou worden onder gebracht, zichzelf toch niet zo ge schikt achtte. Maar ook omdat de gemeente Leiden aanvankelijk slechts geld wilde geven om een 'halve beroepskracht' te betalen. En dat was te weinig om het meld punt goed van de grond te kunnen laten komen. De ambtenaren van De la Mar hebben de begroting echter nog een keer doorgepluisd en voldoen de geld gevonden om een beroeps kracht tot 1 januari 1988 te betalen. Overigens moet het plan nog wel worden behandeld in de raadscom missies. Een eerder voorstel om een dienstweigeraar aan te trekken voor het meldpunt, is door het col lege verworpen. Vooral omdat PvdA-wethouder Peters zich hier tegen verzette, zo blijkt uit het ver slag van De la Mar. LEIDEN - De identiteit van de man die eergisteren werd aange houden in verband met een in braak in twee voetbalkantines aan de Boshuizerkade is inmiddels bij de politie bekend. De man, die zijn naam niet wilde zeggen, kon via vingerafdrukken worden geïdenti ficeerd. Het blijkt om een 20-jarige Leiderdorper te gaan, die in Lei den woonachtig is. De man was al eens eerder bij een inbraak betrok ken geweest. Hij weigert gebruik te maken van een hem toegewezen advocaat. LEIDEN - Echtparen die dit jaar een zestig- of vijfenzestigjarige bruidsfeest hebbe n te vieren verzamelden zich gisteren op het stadhuis teneinde feestelijk te worden ontvangen door burgemeester Goekoop. Na Goekoops felicitaties in ontvangst te hebben genomen, kregen de jubilarissen een film over Leiden te zien en een muzikaal programma voorgeschoteld. Dergelijke massale bruiloftsvieringen hebben sinds enkele jaren plaats daar Goe koop niet bij elk jubilerend bruidspaar apart thuis op bezoek wenst te gaan. Te ouderwetsvindt hij dat. Ter compensatie van dit hier en daar betreurd standpunt van de burgemeester komen de echtparen nu naar de burgemeester toe. (foto Holvast) Duivensport Wedvluchten uit Soissons. Het Oosten: 1 G. Hendrikse; 2. 7. 9 R. v.d. Nieuwendijk: 3, 5 comb. Pracht-Buysman; 4 P. van Duyl; 6 T. van As en zn.; 8 comb. S en G; 10 B. van Putten. De Rijnklievers: 1,6 B. van Mil; 27 H. Sladek; 3 A. Houders; 4. 8 J. v.d. Wal; 5. 9 J. Kok; 10 A. de Vries. De Snelvlieger: 1 L. v.d. Tuin; 2, 7. 9 J. Groenendijk3, 8 A. v.d. Dop en zn.; 4 N. Nievaart; 5,6,10 H. v.d. Wal. LPC: 1,2,5,6,9 P. de Haas; 3 A. Singeling; 4, 7.8, 10 J. Staffe- leu. De Reisduif: 1,2.4. 5, 7. 8 W. Kop; 3 H. van Wezel; 6 N. de Groot en zn.; 9 W. v.d. Hoogt; 10 W. Hartevelt. De Vriendenclub: 1 L. Koop man; 2 W. Sierajr.; 3,8 gebr. v.d. Voorn; 4 F. Compier; 5, 7 T. Don- gelmans; 6 W. Vijlbrief; 9 C. Gijs man; 10 comb. Kooy-Werkhoven. De Blauwkras: 1. 6 comb. v.d. Blom; 2,3,4,7,8 C. v.d. Nieuwen dijk; 5 R. v.d. Geer; 9, 10 R. Ver hoogt. P.V. Leiderdorp: 1 P. Sloos; 2,9 W. Jacobi; 3 comb. Reijka; 4. 6 D. van Seggelen; 5, 10 P. van Heus- den; 7 J. Knijnenburg: 8 J. van Laar en zn. Einduitslag vitesse kampioenschap Leiderdorp: 1 P. Sloos, 2 D. van Seggelen, 3 comb. Reijka. Hengelsport DSB viste de tweede wedstrijd in Wormerveer. Uitslag: 1 C. de Bolster 48 stuks-1043 cm, 2 J. v.d. Heijden 25-637, 3 W.J. Steenber- gen 23-572, 4 P. v.d. Heijden 19- 501,5 P. de Bolster 20-460. 6 W.W. Steenbergen 19-425, 7 F. van Eij- gen 17-392, 8 G. Polane 17-391, 9 J. Mark 17-379, 10 J. Benning 16- 378. Zuid-West hield de eerste wed strijd in de Ringvaart. Uitslag: 1 W. Moenen 2 punten-20 stuks- 3650 gram, 2 R. IJzerman 4-11- 3100, 3 H. Moenen 7-10-2300, 4 C. Arbouw 7-8-2500, 5 R. Zuidmeer 10-8-1400, 6 J. Benning 10-7-2300, 7/8 H. v.d. Laan en H. Rijsbergen lt-7-1400, 9 J. Boef 18-4-850, 10 P. Smit 20-2-700. De Ruisvoorn viste de eerste wedstrijd in het Amsterdam- Rijnkanaal. Uitslag: 1 Sinteur 10.675 gram-21 stuks, 2 T. van Daalen 6750-14, 3 Nieuwenburg 4700-9, 4 Brouwer 3450-75 Berg man 2850-6, 6 Voskuil 2500-3, 7 Den Hoed 1300-5. Hengelsport hield een wed strijd in de Ringvaart. Uitslag: 1 P. Verhoef 19 stuks-599 cm, 2 A. Beij sr. 20-509, 3 W. den Edel 15- 441.4 A. Beij jr. 16-416, 5 N. Ver hoef 13-310, 6 T. Blansjaar 9-273, 7 A. Levahrt 6-191, 8 I. Jansen 6- 178, 9 C. v.d. Berg 8-170, 10 W. Verhoef 6-124. Volksdansen Clubhuis Matilo aan de Zaan- straat organiseert vrijdagmid dag een volksdansinstuif voor ouderen. Om twee uur begint de ze middag, die onder leiding staat van Ger Elsenaar. De Burcht Muziekvereniging De Burcht geeft vrijdagavond een concert in de Stadsgehoorzaal. Het jeugd- en seniorenkorps, de tam boers en de majoretten werken daaraan mee. Het concert staat onder leiding van dirigent F.G.J. Absil. De zaal gaat om half acht open; de aanvang is om acht uur. Kaarten zijn, indien nog voorra dig, verkrijgbaar bij de WV, K&O en aan de zaal. Het pro gramma bevat o.m. nummers als Burning rain, All of me, Elling tons favourites, Sesamstraat, Hello, enz. Na afloop kan er ge danst worden op muziek van The Runaways. Musical Leerlingen van de interconfes sionele basisschool Marienburch voeren vrijdagavond de musical 'Disco in Doedorp' op. Dat ge beurt in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare; aanvang acht uur. Rommelmarkt De hervormde wijkgemeente Staalwijk-Vredeskerk en de gere formeerde wijk D houden vrij dagavond (van zeven tot tien uur) en zaterdag (van half tien tot vijf uur) een rommelmarkt. In gebouw Staalwijk, Herenstraat 45 (ingang Drie Octoberstraat), kan men terecht voor antiek, cu riosa, glaswerk, servies, boeken, platen, speelgoed, radio's, tv's, draaitafels, gasfornuizen, koel kasten, camping artikelen, tuin gereedschap, enz. Om negen uur vrijdagavond .is er een verkoop bij opbod. Met name zaterdag slaat er ook meubilair te koop. Voor de kinderen is er een grab belton. Zaterdag om vijf uur is de trekking van een loterij die er ook wordt gehouden. Kerkemarkt In het kader van het vijftienja rig bestaan van de oecumenische geloofsgemeenschap in de Meren- wijk wordt zaterdag een kerke markt georganiseerd. Het ge bouw De Regenboog zal geheel in het teken van de festiviteiten staan. In de kerkzaal presenteren de werkgroepen zich, het Kinder koor treedt een paar maal op, er is een stand met Derde-Wereld- produkten, er wordt een rommel en kledingmarkt gehouden en er is een rad van avontuur. Het Jon gerenkoor exploiteert er die dag een café (bij mooi weer buiten), er worden videofilms vertoond en spelletjes voor de kinderen geor ganiseerd. Parkeren Wat moet je doen, als je al sinds je geboorte in Leiden woont, werkt en leeft, en iemand hebt gevonden waarmee je dat wilt voortzetten. Je spaart een paar jaar je centjes op, want trouwen is ontzettend duur en stapt naar het stadhuis in Leiden. Daarna naar de kerk, in Leiden, en om het compleet te ma ken geef je je feest in een echte Leidse gelegenheid in het centrum van de Leidse binnenstad. Want Leiden leeft ten slotte en dat wil je zelf ook graag. Maar wat moetje doen, als je niet zoveel centjes hebt om voor al je bruiloftsgasten een vervoermiddel te huren? Je laat ze dan met een eigen vervoermiddel komen. Maar dan komen de problemen pas, want wat moet je doen, als je dan met je "parkeervergunning" arri veert bij het stadhuis in Leiden en het is woensdag, zodat al "jouw" parkeerplekjes bezet zijn met vrachtauto's van de markt? Uitwijken naar parkeerterrein Garenmarkt, adviseert B en W, al dus de ambtenaar van de burgerlij ke stand, maar wat moet je doen, als je met diezelfde gegevens en personen vertrekt naar de Harte- brugkerk op de Leidse haarlem- merstraat? Je krijgt wel een par keervergunning of zo, aldus buro parkeerpolitie, om ergens voor de kerk te parkeren. Maar wat moetje doen, als die zoals altijd bezet zijn met auto's van mensen zonder par keervergunning. die blijkbaar nooit een bekeuring krijgen? En wat moet je ten slotte doen, als je als bruid en bruidegom naar je feestadres op diezelfde Haarlem merstraat moet en je komt opeens een paal tegen? Die gaat er niet uit, aldus buro parkeerpolitie. U zult moeten lopen. De bruidsauto maar afbesteld dan. Maar opeens denk ik toch: Lei derdorp, de naam lijkt erop! a.s. bruidspaar Sweris-v.d. Wijn gaard Molenzicht 47 Leiden Betoncentrale Hartelijk gefeliciteerd, Zoeter- woudseweg Noord met de ver plaatsing van het voor omwonen den zeer hinderlijke bedrijf De No bel, maar wat zijn de druiven zuur voor de bewoners van Zoeter- woudseweg Zuid, die al véél langer en véél dichterbij met een véél méér overlastgevend bedrijf moe ten leven. Een onafhankelijk bureau stelde vast dat de Leidse Beton Centrale op deze plaats niet gehandhaafd kan blijven. Er is wel 360.000 gul den voor de verplaatsing van de Fa. De Nobel beschikbaar, maar géén geld voor verplaatsing van de L.B.C., die al 25 jaar niet alleen om wonenden, maar een hele buurt overlast bezorgt! Als dit door financiële proble men niet opgelost kan worden, zal er creatief gedacht moeten gaan worden. Met strikte naleving van de hinderwet of aanscherping daarvan zijn we er niet. Dit bedrijf hoort in dit gebied, ook omdat het steeds gegroeid is, maar ook met sterk verouderd materiaal werkt, niet thuis. Er zijn mensen die slechts voor één jaar wachten op betere leefom standigheden de boel in brand ste ken en vernielingen aanrichten. De bewoners van de Zoeterwoudse- weg en omgeving deden dit nog niet! De gemeente moet niet zeuren over geld voor het verplaatsen van bedrijven uit een woonwijk achter af. Zou 't niet verstandiger zijn vóóraf te bedenken wat voor be drijf er waór geplaatst kan wor den? Dat spaart de Leidse burgerij een ontzettende hoop ellende en 't kost géén geld, wat een artikel-12 gemeente als Leiden wel ten goede zou komen! Die 360.000 gulden hadden als de gemeente zes jaar geleden had nagedacht, beter be steed kunnen worden! Al met al begrijpen wij de blijd schap van de leden van de raads commissies voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening niet zo erg! De mensen aan deze kant van de Zoeterwoudseweg zitten nog steeds met de vreselijke brokken! A. v.d. Berg-Ziekman Lammenschansplein 28 Leiden Politiefeest (1) Wat een schandalige vertoning rond de opening van het prachtige nieuwe politiebureau. Iedereen, dus ook de politie wist dat die zg. punkies de opening wilden verhin deren. Al vroeg kwamen ze, ook uit andere plaatsen en zelfs uit het bui tenland. Ze installeerden zich voor het bureau. De politie zat of stond erbij en keek ernaar. Machteloos. De ME was ingeschakeld. Vol gens mij een verkeerde aanpak. Je had dat gespuis nooit op de Lange- gracht moeten laten komen. De ME had al vroeg de toegangswegen moeten afzetten. Dan had dat ge spuis nooit de kans gekregen. Een andere mogelijkheid was ze van twee kanten insluiten en afvoeren. W. Bodnj Langegracht 176 Leiden Politiefeest (2) "Leden 'Concordia' hadden geen Dit stond vrijdagavond in het Leidsch Dagblad, over de optocht die zou worden gehouden ter gele genheid van de opening van het politiebureau, maar die niet door ging. Als deze verslaggever even de moeite had genomen om bij het be stuur te informeren dan had hij of zij gezien dat er bij Concordia 65 mannen en vrouwen klaar stonden om het muzikale optreden te ver zorgen. Een gebeurtenis waar wij al lang naar uitkeken. Er waren zelfs leden die een halve snipper dag hadden genomen en majoret tes die een briefje hadden meege kregen voor school, of ze iets eer der mochten uitscheiden in ver band met de opening van het Leid se politiebureau. Het is vandaag de dag toch een treurige zaak dat een groepje onge regeld zo'n heel programma kan ontregelen. Er zijn toch nog men sen genoeg die dit gebeuren als een grote happening zagen. Dus al met al had Concordia wel degelijk zin om dit optreden te verzorgen. Maar de politie vond het terecht onver antwoordelijk om te lopen. Toon Kromhout p.r.-medewerker Concordia Sophiastraat 33 Leiden Naschrift redactie. Letterlijk stond in het verslag: "De feestelijke verhuisoptocht van het oude politiebureau naar het nieuwe is dan al afgelast. Te weinig animo". Vervolgens werd een lid van Concordia geciteerd. Er staat dus niet dat er bij Concordia te weinig animo was. Op de dag van de ongeregeldheden zelf had het LD bovendien al gemeld dat de po litie de optocht had afgelast. Muurschildering Er bestaat onenigheid over het feit dat Amnesty International zijn me dewerking verleende aan het reali seren van een schildering op de muur van het politiebureau. Maar I door al die politieke implicaties lijkt het artistieke gehalte van de muurschildering aan een kritisch oordeel te zijn ontsnapt. En dat is jammer, gezien het resultaat. Wat is die Pol Jong voor een kun stenaar dat hy een stukje tekst no dig heeft om duidelijk te maken wat hij bedoelt. Kennelijk zag hij zelf ook al hoe weinig zeggings kracht zijn werk heeft en besloot hij daarom voor alle zekerheid het thema er maar op te schrijven. Het werd er niet mooier op. Maar er is nog hoop, want er is volop ruimte voor graffiti. Welis waar zit het 'kunstwerk' op de bui tenwand van het hol van de leeuw, maar de ware graffiti-artiest laat zich daardoor niet afschrikken. En ik hoop van ganser harte dat hij zijn vrijheidsdrang zal botvieren op dit onvolmaakte stukje muur. Misschien komt het thema dan toch nog tot zijn recht! Jaap Moggré Vollersgracht 2a Leiden

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4